Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • DaveACS11.3.2016 14:19reagovat

  Proti Laziu bych rád viděl zálohu ve složení Jiráček, Dočkal, Frýdek - Jiras udrží míč, neztrácí zbytečně a umí zaútočit, Dočkal je klíčový, byl by ten konstruktivní a na podhrotu Frydas, kterej jezdí po prdeli.. Prosím Úsměv

  • waaw11.3.2016 14:46reagovat

   Ja bych chtel jednou Jiracka videt na levem halvbeku, pokud by Krejda hral v 3-5-2 na hrotu s Fataiem

  • sk. sokolovo11.3.2016 15:11reagovat

   Kdyz nastoupi Jiráček, dostaneme na fráček!

   • Wollverin11.3.2016 15:48reagovat

    Smích

   • waaw11.3.2016 15:53reagovat

    Je ti 8 let nebo 10?

    • sk. sokolovo11.3.2016 16:34reagovat

     Senior 67 let. Rentier.

     Tak jinak. Kdyz nastoupí špekáček dostaneme na fráček. Hláška trenéra Bohumíra Zenkla

      

  • captain_obvious11.3.2016 16:45reagovat

   Včerejší zápas byl nezlomným důkazem toho, co jsem tvrdil ještě na ofiku a sice že Vácha (a Hušbauer) vždycky bude solidním hráčem do české ligy, možná i nadprůměrným, ale v Evropě si ani neťukne. Prostě na to nemá. Všechno mu dlouho trvá, 80 % balonů hraje v posledním možném momentu, přičemž kdyby se s balonem crcal ještě o zlomek sekundy déle, tak pustí soupeře nesmyslně do protiútoku. Mareček byl včera lepší a to je co říct, protože sám neměl bůhvíjak dobrý zápas. Hodnocení Sportu nerozumím. Sedmička pro Váchu asi proto, že si tentokrát odpustil obligátní vysunutí soupeřova hrotu do brejku ve velkém zápase. Jinak pro mě hroznej výkon. Jiráček sice není rozehraný, ale i tak bych řekl, že by odehrál minimálně to co Vácha.

    

   V Itálii bude doufám na hrotu Julda nebo Fatai. Do vyřazovací fáze už se Lafy rozhodně do základu nehodí, s Krasnodarem jsme si to krásně uhráli i bez něj. Proč měnit to co funguje, jen kvůli zbytečně přehnanému respektu ke stárnoucímu hráči? Poučme se z případu Matěje, jehož nepřítomností naše hra utrpěla spíše minimálně (v Evropě bych řekl že dokonce vůbec).

   • honzaspartan11.3.2016 17:42reagovat

    Jak sám píšeš, nerozumíš tomu no. To je vidět.

    Vácha byl samozřejmě lepší než Mareček. A na vysouvání soupeřových hráčů do brejku je taky expert Mareček a né Vácha.

    Jasně, nepřítomností Matějovského naše hra vůbec netrpí, rozehrávku máme přímo skvostnou a nemáme s nikým problém. A už vůbec ne v lize na domácím hřišti, viz Jablonec Smích

    Nemám nic proti tomu, aby se v Evropě hrálo bez Matěje a spoléhalo se na brejky a na bojovnost. V lize ho ale proti bránícímu soupeři potřebujeme, Mareček tam žádnou průnikovou přihrávku nedá. V lize bysme měli soupeře kombinačně přehrávat a ne přetlačovat silou. Škoda, že nemáme v kádru Čermáka, potom zbývá jen Matějovský.

    • captain_obvious11.3.2016 18:02reagovat

     Já jsem řekl, že nerozumím hodnocení Sportu, takže když už chceš být za každou cenu vtipný, tak příště by bylo fajn, kdyby to aspoň korespondovalo s tím, co ten druhý uživatel napsal.

      

     Kromě toho, že nerozumíš větám, které mají jen pár slov, tak ty delší věty pro jistotu evidentně ani nečteš do konce, jinak by sis všiml, že jsem se zmínil o vysouvání do brejku ve velkých zápasech, na což je expertem skutečně Vácha, protože Mareček ve velkých zápasech do téhle sezony prakticky nehrál a letos jsem ho tuším neviděl nikomu namazat.

   • fevac11.3.2016 19:56reagovat

    Jiráček nic neodflákne,ale to je asi tak vše.

    Moc mu proto držím pěsti,aby byl tím Jiráčkem co odcházel do Německa.

    Jinak doufám,že všichni co nemusí Brábu,se aspoň chytí za nos.On dokazuje,že bude Pan fotbalista.Už

    několik zápasů to dokazuje.

 • Společnost Synot

  sk. sokolovo11.3.2016 11:30reagovat

  se od nové sezony stane novým a hlavním partnerem Lotyšské fotbalové ligy.

  V novém loterijním zákoně slovensky soudruh Kobliha Synotu pěkně navýšil odvody, tak Synot bude holt sypat peníze do fotbalu jinde, kde mu to bude umožněno.

 • petula11.3.2016 11:08reagovat

  FC Petrolul Ploiesti hráli doma s prádelnou 1:1 a nakonec v Plzni prádelnu spláchli 1:4 SmíchNic není ztraceno.....

  • artaxerxes11.3.2016 12:22reagovat

   U Rumunů je to vždy loterie - oni jeden zápas zahrají jako Barcelona a druhý jako Střížkov.

   Není to tak dávno, když doma rupli 0:2 s Libercem (pak to kontumovali na 0:3) a v Liberci vyhráli 3:0 v základní době a v prodloužení je dorazili.

    

   Naproti tomu jsou Italové celkem konsistentní, ale 1:1 při jejich obraně rozhodně není beznadějné. Doby, kdy Catenatcho (nebo jak se to píše) hrálo 90% Italů je naštěstí za námi.

 • Lazio

  Jaany11.3.2016 10:45reagovat

  Před zápasem jsem si tak trochu říkal, že by Lazio nemuselo hrát dobře když se v Itálii trápí, ale po deseti minutách jsem to rychle přehodnotil. Remíza za včerejšek asi max takže spokojenost, jen mohla být raději 0:0

   

  Obrana Lazia je jak silově tak výškově nad možnosti našich ofenzivních hráčů, tak bych to v odvetě postavil do rychlosti.

   

  brána a obrana stejná (škoda že Mazuch neni rozehranej, kvůli hlavně jejich standadkám) střed zálohy Frýdek,Vácha(Mareček),Dočkal a kraje plus útok Krejčí,Fatai,Konaté.

   

  Bylo by to hlavně na Bořkovi no, a nebo rozebíhat útoky od půlky s míčy za obranu, bez možnosti golmana proti tomu zasáhnout.

   

  Tři nej za včerejšek. Frýdek,Brába a Láďa.

  Věčná škoda že nemůže hrát Šural.

  • Lazio

   artaxerxes11.3.2016 10:56reagovat

   Abychom uspěli na Laziu, tak musíme dát gól, což nebude snadné, ale vzhledem ke kvalitě Lazia dozadu bych tomu i věřil, ale také musíme předpokládaný nápor Lazia nějak rozbít a to znamená, že dopředu potřebujeme bijce, který odkopy obrany bude schopen pro nás občas získat, dokáže podržet míč nebo ho poslat na rychlý kraj. Proto si myslím, že díky své bojovnosti a postavě by byl na hrotu platnější Lafata než Fatai.

    

   U Lafaty bych zvážil lehkou kondiční přípravu místo následujícího ligového zápasu.

   • Lazio

    Paspartu11.3.2016 12:33reagovat

    Já si myslím, že by se v Římě hodil Jiráček. Je to bijec, dokáže podržet míč i podpořit útok.

    Navíc poslední zápasy byl dobrej. Jasně, nebyly to týmy jako Lazio, ale věřil bych mu.

  • Lazio

   Mates11.3.2016 11:30reagovat

   Fataie nepostavi a misto Borka bych tam mozna videl radsi Matejdu, kterej ty balony za obranu ma jeste lepsi.

 • J&T

  Jarda1111.3.2016 10:33reagovat

  http://sport.aktualne.cz/cinska-cefc-vlastni-slavii-a-muze-ovladnout-i-majitele-spart/r~ef6d26c2e76311e59c4a002590604f2e/

   

  Tenhle článek je podle mě špatně formulován.

  Pokud J&T vlastní 60% Sparty a CEFC by koupila 50% J&T, měla by CEFC ve Spartě 30%...

  • J&T

   ouki11.3.2016 11:57reagovat

   Mýlíte se. Jak je přímo v článku napsáno, tak nemusí kontrolovat Spartu přímo, ale i nepřímo. Tzn, pokud by ovládali J&T, tak by fakticky ovládali celou Spartu. To je právě to nepřímo.

  • J&T

   munzig11.3.2016 12:55reagovat

   Moc nechápu tvoje počty. Pokud by CEFC ovládla J&T znamenalo by to že vlastní 60% Sparty a Křetinskému by stále zbylo ”pouze” 40%.

   Tkáš s Jakobovič by v tu chvíli vlastnili každý 25% akcíi J&T. Já tak trochu doufám že Dan posílí svojí pozici ve Spartě o 10% - 15%. Protože tahle situace může nadělat docela bordel.

   • J&T

    Jarda1111.3.2016 13:31reagovat

    četl jsi ten článek? Je tam psáno, že CEFC chce navýšit podíl v J&T až na 50%.

    • J&T

     mv11.3.2016 13:55reagovat

     Já to pochopil tak, že Spartu vlastní J&T Credit Investments a vlastnící této firmy jsou neznámí, přičemž jistou část vlastní Křetínský. CEFC kupuje podíl v J&T Finance Group, kde Křetínský pravděpodobně nevlastní nic - to je Tkáče a Jakaboviče. Takže vliv na Spartu to nemusí mít vůbec žádný, ale i zásadní, pokud v J&T Credit Investments drží většinu právě J&T Finance Group a tu ovládne CEFC. Pak by si Lobroch se Spytihnevem museli hledat jiný oddíl pro fandění, páč s čínskejma komoušema nic mít nechtějíSmích

 • Výsledek lepší než hra.

  Tashunka Witko11.3.2016 10:27reagovat

  Sice jsme podali nejhorší domácí pohárový výkon od Thunu, ale zklamaný nejsem. Po 1. půli s Jabloncem jsem holomajznu očekával a ostatně se záložníky jako Vácha, Mareček, či Frýdek (pokud je navíc mimo hru Dočkal) se nic jiného, než nakopávaná, čekat nedá. V podstatě mě zklamal jen Zahustel. Netušil jsem, že je tak labilní a nervově zápas neunese. Bál se, zkazil každý balon a dopředu spíše škodil, než pomáhal. Že bude špatný i Lafata jsem tušil, ale ten se alespoň namotal ke golu (největší golovku ovšem zazdil vcelku hloupě - nedal šanci míči ani dobíhajícímu Láďovi). Lafata hrát neměl, na Evropu nestačí rychlostně a nepodržel jediný balon. Pokud nechodí centry, nemá uplatnění. Naopak mě překvapil Brabec svoji suveréní a dobrou hrou. V rámci svých rychlostních (ne)možností odehrál svůj dosud nejlepší mač ve Spartě, navíc byl hodně suveréní v zápase, kdy polovina týmu se klepala strachy. Potěšil i Mareček, který zahodil svůj alibismus, zkoušel hrát fotbal a stál za těmi řídkými fotbalovými akcemi. Hodinu byl výborný Frýdek a byť mu téměř každý balon nafackuje a i při zpracování jednoduchého míče si musí vypomáhat třeba i skluzem, pomohl nejen skvostným golem a bojovností. Krejčí tak skvělý nebyl, jeho simulace jsou trapné a chodit s hlavou dolů do soubojů proti 3 nebo zadrbat míč u praporku když se nabízí lepší možnost v přihrávce či centru, týmu moc nepomáhala, obzvlášť v situaci, když jsem půlku soupeře navštěvovali jen výjimečně. Ládík ale patřil, k těm, který se nebál. Alibisticky hrál Holek, který několikrát vykoupal svými zbabělými špeky i Váchu. Juliš naopak nebyl tak špatný, měl tři skvělé náběhy, ale bohužel Krejčí (s hlavou dolů), Mareček i Vácha mu balon neposlali. Víc udělat nemohl a oproti Lafatovi měl alespoň nějaké aktivní akce v poli. Lazio technicky i kombinačně o třídu lepší, ale spokojilo se se vstřeleným golem a remízou.

  Lepší než fotbal byl rozhodčí !!!

  Doufejme, že se rozloučíme s poháry se ctí !!!

   

  Btw. jel jsem po dlouhých letech na fotbal zase metrem (předtím už i na Krasnodar) a nejen, že jsem si koupil lístek, ještě jsem ho cvaknul, aniž bych tušil, že v tom vězí něco antisparťanského, jak tak kdosi napsal.

   

  Jsem taky rád, že akademická klika dona Kryšpína de la Mancha neskandoval Sparta Bianca !

  • Výsledek lepší než hra.

   halo tady Sova11.3.2016 10:30reagovat

   zkus trochu víc enterovat indiáne.Úsměv

  • Výsledek lepší než hra.

   Brian Pricke11.3.2016 12:13reagovat

   Jsme samozřejmě všichni rádi za tak plytký rozbor a také za to, že ses zúčastnil aspoň vyprodaného zápase.

    

   Na druhou stranu - Italiano bastardo a vzápětí Tutti Avanti ti nebylo dost?

  • Výsledek lepší než hra.

   zkusenac11.3.2016 12:47reagovat

   Trefný rozbor. Mareček v pohybu mnohem lepší než Vácha. Frýdek technicky na úrovni divize, ale běhá a odmaká to. Kromě Dočkala a Matěje (možná ještě Jiráčka) nemáme hráče, co podrží balon. Brabec včera výborný. U Costy a Holka nechápu jejich nákopy na Frýdka v závěrečných 15 minutách. Zahustel zesranej až běda, takhle vycukanýho hráče jsem dlouho neviděl. Láďa u mě včera lepší, ale bohužel opět silně neefektivní.

   • Výsledek lepší než hra.

    honzaspartan11.3.2016 15:43reagovat

    Vácha hrál mnohem lépe, než věčně vyklusávající pozorovatel Mareček, který opakovaně nezachytával pohyb hráčů, které měl hlídat.

    Také proto Vácha dostal ve Sportu známku 7 a Mareček jen 5.

    • Výsledek lepší než hra.

     zkusenac11.3.2016 16:02reagovat

     Experty ze sportu bych určitě za nějaký opěrný bod názoru nebral. Jinak hodnotím pohyb těchto hráčů a u Váchy mi přijde věčná doba než se obrátí o 180 stupňů, tak nahrává na dlouhou nohu.

     • Výsledek lepší než hra.

      honzaspartan11.3.2016 17:33reagovat

      Jasně, jejich názor se bere, jen když se to hodí do krámu. Hodnotíš jen pohyb? To je opravdu vtipné, když Mareček má od trenéra za úkol se víc pohybovat a Vácha má držet prostor před stopery.

      Marečkovy nahrávky netřeba ani komentovat. Když nemohl přihrát dozadu, tak to nakopnul jen tak nazdařbůh dopředu do míst, kde třeba ani nebyl žádný spoluhráč.

      Pokud bude v lize nastupovat vedle Váchy místo nějakého konstruktivního hráče Mareček, tak brzo ztratíme body a na titul budeme moct zapomenout. Zápas s Jabloncem nám to jasně ukázal. Vašon nás naštěstí svou krásnou střelou zachránil, ale takové štěstí nebudeme mít věčně.

 • Lazio

  AlaMierda11.3.2016 10:07reagovat

  včera se ukázalo, jak je to těžký soupeř. Nepodali jsme žádný optimální výkon, ale šance pořád je. Včera nejlepší hráči Brabec, Krejčí a Holek. Nejhorší Zahustel, Dočkal, Fatai. Lafimu to taky vůbec nešlo, ale zařídil výborným řešením první branku. Bohužel inkasovaná branka padá na jeho vrub, ať to tu chtějí někteří slyšet nebo ne.

  • Lazio

   AlaMierda11.3.2016 10:09reagovat

   ještě k tomu Laziu, oni taky nehráli nijak výborně, ale ten jejich důraz, precizní obrana a důslednost, to je velká zbraň

   • Lazio

    Mates11.3.2016 10:14reagovat

    Prvni z velkych muzstev, ktery proti nam takhle branilo...

  • Lazio

   AlaMierda11.3.2016 10:30reagovat

   ještě jeden postřeh, včera vynikající rozhodčí.

 • Zdenda

  Arni11.3.2016 9:39reagovat

  Střídání Fataie absolutně nezvládl. Dneska do novin strašně prská,jak si teď Fatai nezahraje,že budou hrát jiní. Ty vole,co jako čekal??? Fatai na křídle hrál už x krát a VŽDYCKY to stálo za hovno! On tam prostě hrát neumí a není to jeho post. Tohle prokoučoval a ještě bude prskat do novin.(tohle není hejt na Zdendu.Já jsem s ním celkem spokojenej)

  • Zdenda

   kopejtko11.3.2016 9:41reagovat

   tak Fatai měl jít hrát do juniorky po výkonu v domácím poháru kde byl stejně jako včera nejslabším článkem sestavy

   • Zdenda

    AlaMierda11.3.2016 10:04reagovat

    to bys musel do juniorky někdy poslat většinu áčkařů, takže bych to zas neviděl tak radikálně.

  • Zdenda

   ouki11.3.2016 11:58reagovat

   Něco jiného je, když to hráčovi nejde a něco jiného je, když neplní taktické pokyny.

 • Nej hraci

  bigcock11.3.2016 9:37reagovat

  Marecek, ale hlavne Brabec - to byl neskutecne vyspely vykon, asi nejlepsi ve Sparte.

  Na strane Lazia ten cernoch co hral v prvnim polocase pod protilehlou. Technika, rychlost, sila, jen jsem hledel.

  Individualne byly hraci Lazia lepsi o parnik, to slo videt v reseni tezkych situaci patickama, prehazovackama, driblingem atd., vzdy ucelne.

  Co me zarazilo - stoperi a vlastne vsichni obranci byli extremne urostli, ale pritom fest rychli a obratni, samozrejme i super technika. Kdysz si vzpomenu na takoveho Rolka, Johanu...

   

  • Nej hraci

   Mates11.3.2016 9:45reagovat

   Vyborne zahral i Lada, jen by se mel odnaucit to padani. V lize mu to basti, tak to zkousi i tady... ale jedinej se podle me vyrovnal individualni kvalite hracu Lazia.

   • Nej hraci

    Spytihnef11.3.2016 9:58reagovat

    Docela bych se nedivil, kdyby se Láďa včerejším výkonem prodal někam do Itálie.

  • Nej hraci

   bigcock11.3.2016 10:28reagovat

   Lada samozrejme taky supr.

 • zápas

  peterpan2711.3.2016 9:31reagovat

  Často se tu objevuje slovo zklámání. Já nevím, ale asi někteří podlehli těm naivním úvahám některých expertů, pseudoexpertů a novinářů, že jsme snad málem favoriti. Včerejšek ukázal, že Lazio je opravdu někde jinde. Byli na nás dobře připraveni a i individuálně jsou někde jinde, to je prostě realita. Já jsem za remízu rád, protože jsme objektivně na víc neměli. Bohužel včera Zdendovi úplně nevyšla střídání, ale to se někdy stává. Za mě nejlepší Brabec, Krejčí a Frýdek. Ostatní zahráli hůř, ale kritika není na místě. A to s jedinou výjimkou. Costa ve druhé půli předváděl hrůzostrašnej výkon, kdy jeho přihrávky a i odkopy trefovaly snad ve 100 % případů hráče Lazia

  • zápas

   bigcock11.3.2016 9:38reagovat

   Presne. Nevim jak si nekdo mohl myslet, ze je prejedeme. Muzeme je prekonat jen systemem a nasazenim. Nicim jinym.

  • zápas

   sk. sokolovo11.3.2016 9:40reagovat

   Costa mi připadal, že si o poločase dopřál 4 točený dvanáctky.

  • zápas

   Mates11.3.2016 10:09reagovat

   Mozna Costu rozhodily ty rasisticky utoky z kotle Lazia, vnimal to hodne. Jinak si myslim, ze kdyby misto Dockala mohl nastoupit Sural, meli bychom vetsi sanci...

  • zápas

   Raist11.3.2016 10:25reagovat

   Pro mě taky není 1:1 proti Laziu vůbec málo. Výkon v první půli se mi zamlouval, každý bod do koeficientu se počítá a odveta v Římě nebude jen z povinnosti, ale je ještě si o co zahrát. A kdyby to nakonec nevyšlo, tak se svět nezboří. Za letošní pouť Evropou se vážně nemusíme stydět.

82326 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha