Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • chachar Srníček

  LukyACS3.6.2015 10:28reagovat

  Tak už asi vím, jak to bude, pokud se nepovede postoupit do skupin nebo nebude titul Úsměv

 • skladba týmu

  LukyACS3.6.2015 10:24reagovat

  Nechápu, proč nechceme Sýkoru, který patřil k nejlepším hráčům Brna a dal 5 gólů, což je víc než jeho slavnej Litsingi, ale je o 7 let mladší, tak ho někomu nabídneme s opcí Úsměv

   

  Proč jsme se zbavili Skaláka, který by se nám hodil? Podle rozhovoru asi zůstane i Kováč se Švejdíkem, tomu nerozumim už vůbec. A proč nám mluvil o Hovorkovi a dalších z naší líhně, když pak vezme jen Hybše a Čermáka spíš ne.

   

  Taky nechápu, že se chceme zbavit Přikryla, na kterém nám vadí zranění a místo něho přivedeme ještě skleněnějšího Masopusta, tahle logika nás bude stát tak 10M?

   

  Jinak Požár asi přijde jako další člověk, který rozšíří naše vedení, což jsem si myslel. Otava očividně nekončí.

  • skladba týmu

   Capo3.6.2015 10:52reagovat

   Sýkoru taky nechápu, obzvlášť, když plánují posílit levý kraj ofenzivy. Asi se Ščasnýmu nehodí do těch plánovaných 3-5-2, je pravda, že na to pumpování nahoru dolu jsou Costa, Hybš, Krejčí i Breznaník vhodnější a těžko říct koho by na tento post chtěl případně přivést. Skaláka je z hlediska tohoto rozestavění fakt škoda, měl by mnohem větší šanci hrát i v útoku. Toho, kdo tam nechal dát tu opci, bych fakt zastřelil. A to, že nechce Přikryla chápu, přeci jenom je obvykle k dispozici tak pět týdnů za půlrok. To, že ale chtějí Masopusta, je z tohoto pohledu taky postaveno na hlavu, to je faktÚsměv

   • skladba týmu

    Capo3.6.2015 10:53reagovat

    Pokud je to teda pravda, že ho chtějí.

   • skladba týmu

    Jables13373.6.2015 14:32reagovat

    Skalák chodil s opcí vždycky, protože se výrazně nikdy neprosadil, až teď v Bolce. Ta opce navíc byla vždycky nastavená tak, že ”ji ten klub stejně nikdy nemohl zaplatit”, i kdyby ho náhodou chtěli. Jenže v Bolce se rozehrál k jeho zatím nejlepší sezóně a těch 10m si sehnali, přitom před sezónou by 10m za Skaláka bylo skvělejch.

    • skladba týmu

     LukyACS3.6.2015 15:14reagovat

     To jsi ho asi moc nesledoval, jelikož Skalák hrál výborně už na jaře v Brně.

     A podobně skončí i Sýkora, který má za sebou povedenou hostovačku také v Brně.

 • Ščasný

  captain_obvious3.6.2015 10:07reagovat

  Zase když se na to podíváme objektivně, tak Ščasný je asi dobrá varianta, co se učení druhého herního stylu týká. Rozestavení na 3 obránce v minulosti používal, i v minulém angažmá tak odehrál spoustu zápasů, určitě ty systémy zná, ví čeho se vyvarovat atd. Je to lepší, než kdyby přišel nějakej moula, co si celý život šolíchá tu svoji čtyři-čtyři-dvojku nebo čtyři-pět-jedničku a snažil se tam o nějakou revoluci, aniž by s tím měl předešlé zkušenosti.

   

  Navíc Ščasnému absolutně věřím, že když říká, že Spartu naučí hrát na tři obránce, tak že to tak i bude. Narozdíl od trenérského impotenta Lavičky, který jenom mlel prázdné fráze do novin a přitom každý dobře věděl, že žádný druhý herní styl nikdy nebude, protože na to trenérsky prostě nemá, protože právě patří do té skupiny koučů, co si celý život jedou tu zavedenou klasiku. Bylo naprosto směšný, že mu v zimě vedení sedlo na lep a šlo z toho poznat, že ačkoli tu už působil nějaký ten pátek, tak ho evidentně ani pořádně neměli přečteného. Ale asi to byl dobrej manipulátor, protože i tady na fóru se našla řada uživatelů, kteří mu taky uvěřili, že nás naučí hrát i něco nového.

  • Ščasný

   peterpan273.6.2015 10:30reagovat

   Je to poměrně zdrcující kritika Lavičky, nicméně já s ní naprosto souhlasím...PS: Tak jsme se dočkali Blatterova konce, jen v těch poutech ho neodváděli ;-)

   • Ščasný

    captain_obvious3.6.2015 11:36reagovat

    Ještě není všem dnům konec, pořád na něho můžou něco vyhrabat Úsměv Starý ješita by si ale asi hodil mašli, než aby musel do lochu.

 • Statistiky:

  Tashunka Witko3.6.2015 10:01reagovat

  a) Sparta na posledním místě v lize v počtu vyhraných soubojů !!!

  b) Holek největší překulovač v lize !!!

   

  Smutná bilance.

   

 • Tohle některým zavře ústa

  Mates3.6.2015 8:39reagovat

  Hřebíkův vliv na A-tým Sparty? Z.Ščasný: ”Když s vedením probíráme posily, Jarda má svůj poradní hlas. Žádná další spolupráce neprobíhá.”

  • Tohle některým zavře ústa

   spartas3.6.2015 8:48reagovat

   Ščasný se evidentně bojí říct úplnou pravdu a Jaryn bohužel zůstal neodstřihnut. Je to patrné z toho, že si chtěl Ščasný přivést mnohem lepší trenéry brankařů, ale stavař udržel u týmu ostravského Srníčka.

   • Tohle některým zavře ústa

    Mates3.6.2015 9:06reagovat

    Tak některým bohužel ne... Smutek

    • Tohle některým zavře ústa

     Capo3.6.2015 9:16reagovat

     Od spartase to je podle mě ironie. Každopádně těm co Hřebíka k smrti nenávidí, to ústa určitě nezavře. Oni totiž vědí víc, a proto volají - Hřebík ven. Fakt by mě zajímalo, co vědí, ale bohužel je to pro ostatní tajný...

    • Tohle některým zavře ústa

     Mário Vdolek3.6.2015 11:05reagovat

     Iluminát Hřebík ovládá v zákulisí celou Spartu, aby ji poškodil. Informace pak vozí Paclíkovi k motorestu do Berouna.

   • Tohle některým zavře ústa

    captain_obvious3.6.2015 9:38reagovat

    * chachara Srníčka

    • Tohle některým zavře ústa

     Tashunka Witko3.6.2015 9:50reagovat

     Logické. Když si vzpomenu jak Srníček rozjebal repre v období nástupu Čecha a jak se proti němu vymezoval, tak vcelku chápu, že podobný ”charakter” musí s tím Hřebíkovým konvenovat. Fotbal ale není žádná lesbická láska a dva poštěváci na jeden tým je příliš.

     Zase ale máme šanci, že pod Srníčkem se žádný golman ani po 4leté intenzivní péči nenaučí kopnout do míče a budeme si procvičovat nervovou soustavu v duchu Grigarovsko-Vaclíkovských tradic. Ostatně na mé místo golman stejně nedokopne, takže nebude třeba se obrňovat celkově, stačí obrnit si nervy.

   • Tohle některým zavře ústa

    Spartan 19893.6.2015 9:59reagovat

    No ja nevim, ale kdyby byl ten vliv Jardy tak velkej neodesel by Jilek a jeho dite Prikryl ne?

 • Změny pod Ščasným

  Capo3.6.2015 6:25reagovat

  Odchází Jílek, měl s ním pracovní problém, ale to je prý jen mezi nimi a s ním už končí jen kondičák Rada. Srníček zůstává. Navíc budují skautingovou skupinu, kterou by měl vést Požár. Budeme hrát 3-5-2 a s Hřebíkem to prostě mají rozdělené. Jarda má mládež a on áčko. Nepočítá s koncem Kováče ani Švejdíka (budou jednat), Hovorka do přípravy nepůjde, Poloma zvažují(bude záležet na posilách). Z hostovaček zvažuje do přípravy jen další tři jména - Hybš, Breznaník, Čermák(ale tohle jméno 100% nepotvrdil). Jinak přijde 1-2 stopeři (to asi záleží jen na Sivokovi), hledají útočníka k Lafatovi (stále je i ve hře Řezníček). Chce, aby zůstal Kadlec, ale je realista. Dále chtějí posílit levou stranu, pravou obranu. Jinak Litsingi, pokud dostane vízum, podle toho rozhovoru na 99 % přijde.

  • Změny pod Ščasným

   Capo3.6.2015 6:27reagovat

   A ještě doplním, že o Bednáře a Přikryla nestojí.

   • Změny pod Ščasným

    Arni3.6.2015 6:47reagovat

    A co presne rika o rozestaveni 3-5-2?

    • Změny pod Ščasným

     Bunda3.6.2015 7:39reagovat

     Nějak nic zásadního, ale budou se to učit a Scasny v tom systému vidí obrovské přednosti. Prikryl je vynikající ale pořád zraněnej. Návraty z hostování se bohužel moc konat nebudou,protože Scasny chce hotové hráče.

     • Změny pod Ščasným

      Dynamo3.6.2015 7:47reagovat

      a co Hušbauer? Sice to má do konce roku, ale sestoupili. O něm ani slovo?

      • Změny pod Ščasným

       Capo3.6.2015 7:50reagovat

       Ani slovo, nejspíš tedy bude pokračovat v Cagliari i v Serii B.

       • Změny pod Ščasným

        Dynamo3.6.2015 7:56reagovat

        díky, a sken toho rozhovoru bys během dne poskytl?

        • Změny pod Ščasným

         Capo3.6.2015 8:00reagovat

         Bohužel, noviny jsem nechal doma a tam sken nemám a nejsem zrovna fanoušek nejmodernějších technologií, takže z mého mobilu to opravdu nemá cenuÚsměv Každopádně to důležitý tady je napsáno a ta omáčka kolem se nejpozději zítra určitě na netu objeví.

         • Změny pod Ščasným

          Pindruch3.6.2015 8:06reagovat

          Něco vyšlo i na ofiku: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/chceme-i-tomase-sivoka-16455.html

        • Změny pod Ščasným

         Pisshead3.6.2015 8:31reagovat

         Když mi řekneš kam to nahrát, tak není problém

        • Změny pod Ščasným

         kapacitos3.6.2015 8:44reagovat

         Je to taková prasečina, ale snad se to číst dá Smích

         http://leteckaposta.cz/204256639

    • Změny pod Ščasným

     Dynamo3.6.2015 7:44reagovat

     co by o něm měl říkat? Hraje tak občas Juventus nebo Bayern.

    • Změny pod Ščasným

     Capo3.6.2015 7:46reagovat

     Že ho chce 100% použít. Považuje ho třeba za bezpečnější do defenzivy, má rád, že je hodně variabilní. Nicméně má to být jen nový styl, který chce zapojit, neznamená to, že ho budeme hrát neustále, chce, aby jsme mezi styly uměli plynule přecházet.

  • Změny pod Ščasným

   captain_obvious3.6.2015 9:37reagovat

   Tak schválně, kam půjde Sýkora na hostovačku s opcí.

  • Změny pod Ščasným

   Tashunka Witko3.6.2015 9:39reagovat

   Tak pořád je šance, že Litsingi dostane podmínku a bude vyhoštěn (pokud už bude vizum mít, osobně doufám, že ne). Váhání u Řezníčka mi přijde také krajně nebezpečné, ale nejhorší zpráva asi je, že se nepočítá s koncem Kováče a Švejdíka. Stopery bych klidně vyhodil všechny 4 stávající, max. ponechat Holka jako náhradníka v případě, že se nepodaří získat nové (k tomu Polom).

 • Sčasný,Jílek

  Bunda2.6.2015 22:44reagovat

  ”Ve Spartě skončil asistent Václav Jílek.“ Velký rozhovor nejen o změnách na Letné s hlavním trenérem Z.Ščasným zítra v @DenikSport

  • Sčasný,Jílek

   standis2.6.2015 23:05reagovat

   Tak první odstřel. A u Srníčka čeká na co?

  • Sčasný,Jílek

   majtin2.6.2015 23:17reagovat

   Pro mě velká škoda. Snad bude pracovat pro Spartu jinak a nebo půjde sbírat zkušenosti. Trochu náznak toho (nemusí to tak být), že Ščasný nepovede Ačko podle celoklubové koncepce. Ale má právo si vybrat své asistenty a není to jeho chyba, on sám sebe trenérem nejmenoval.

   • Sčasný,Jílek

    Bunda2.6.2015 23:19reagovat

    Podle všeho se vrací do Olomouce. Možná jako šéftrenér mládeže.

    • Sčasný,Jílek

     majtin2.6.2015 23:29reagovat

     Tak s toho nemám radost, já sice chápu, že jsou Ščasný s Hejkalem na sebe zvyklý, ale prostě ten Hejkal nevypadá jako že má všechny moderní trendy v malíčku. Ale třeba se pletu. A třeba i s tím, že mám dojem že se kormidlo otáčí nesprávným směrem.

     • Sčasný,Jílek

      majtin2.6.2015 23:30reagovat

      ”z toho” samozřejmě

 • Chvátal

  DaveACS2.6.2015 21:58reagovat

  A když už jsem tím poslem zpráv, Juro se na 99% vrací zpět na Slovensko, kde ale nejspíš dlouho nepobude, má nějaký nabídky z Polska.

   

  Osobně ho mrzí, že nedostal šanci, jelikož byl zvyklý v 17 letech nastupovat v lize, ale bere to jako zkušenost a prý alespoň poznal, jak to ve velkém fotbale chodí.. Tak snad ho to neodradilo a nejde do Polska prodávat perník Smích

  • Chvátal

   dominik272.6.2015 22:53reagovat

   Že nedostal šanci, není tak úplně pravda. Hrál za juniorku, kde měl příležitost ukázat, zda je lepší než hráči Sparty v podobném věku.

    

   Já osobně jsem názoru, že v juniorce nepřevyšoval kluky, kteří tam jsou jako odchovanci Sparty. Konkrétně Kuba Nečas mi na jeho postu přišel vyloženě lepší, přitom se na beka přesunul z útoku či zálohy až v téhle sezóně.

    

   Sice bych Chvátala zase neřadil mezi nějaké propadáky, ale když už sem vodit hráče odjinud, tak by podle mě měli být o něco lepší, a nebo po půlroce jít zase zpátky - jako právě Chvátal.

    

   Máme pod smlouvou spoustu odchovanců, kteří podávají slušné výkony a čekají na šanci aspoň v přátelácích.

    

   Na závěr bych připomněl, že Chvátal se pořád dočkal alespoň pár minutek za Spartu v lize. Já bych třeba byl radši, kdyby si tu atmosféru vyzkoušeli kluci, kteří jsou ve Spartě od útlého dětství, jako třeba zmíněný Nečas, popřípadě Toml, Kulhánek, Vorel, Matoušek, Moravec, Reiter, oba Haškové, Pulkrab, Wiesner, Březina, Vondra, Záviška, Bederka... a můžu jmenovat další kluky, kteří z mého pohledu za Chvátalem viditelně nezaostávají a léta sní o tom, že si zahrají právě za Spartu.

   • Chvátal

    majtin2.6.2015 23:00reagovat

    Hm, tak to je o odvaze trenéra a jeho schopnostech zapracovat mladé kluky.

    Ty se teď asi dobře orientuješ v mládežnickém fotbae, tady se teď mluvilo o tom, že je škoda, že jsme si nechali vyfouknout Plzní Suchana a Matějů. Jak na tom byli v tvých očích oni v porovnání se sparťanskými nadějemi?

    • Chvátal

     dominik272.6.2015 23:58reagovat

     No zase se tolik neorientuji v hráčích, kteří jsou mimo Spartu, tak se mi nechce příliš hodnotit ty dva. Každopádně co jsem se tak vyptával, tak Matějů by se nám zřejmě býval hodil. Přece jenom ty kraje obrany jsou problematické. V A-dorostu to kvůli těžkým zdravotním problémům dvou kluků hrál Čapek hostující ze Slavie. V juniorce se na ten post přeškoloval Nečas, takže nadaný pravý bek by asi nebyl na škodu...

     • Chvátal

      kopejtko3.6.2015 8:34reagovat

      a co Kadlec koukal jsem že hostuje v Admiře

   • Chvátal

    standis2.6.2015 23:08reagovat

    To jsme potom u toho, proč takové hráče do Sparty někdo tahá. Do Sparty by měli přicházet jenom skutečně nadstartní hráči, ostatní by si měla vychovat sama. Podmínky k tomu jsou.

 • Ohledně hráčů

  DaveACS2.6.2015 21:39reagovat

  Spousta z vás se tu rozčiluje nad tím, že se nepřivedl tento a tento hráč.. Ale

   

  1) Charakter

  - ono vám to možná přijde jako strašná prdel a budete se odkazovat na Nešpora nebo Breznanika, ale zrovna tito dva do kabiny parádně zapadli, hlavně co se týče Martina. Jsou to oba dva blázni, ale v tom dobrém slova smyslu. Na hřišti, ale mimo něj si myslím, že jsou chytřejší než spousta hráčů, které tady doporučujete. Je strašně důležitý, jak je hráč do party.

   

  2) Nabídka

  - ona nabídka třeba přijít taky může, ale hráč se prostě rozhodne jinak.. rodina, přítelkyně, klubová příslušnost, kamarádi v týmu.. to vše hraje obrovskou roli

   

  ------------------------------------

   

  Imho, chceme hráče pro Evropu, ale chcete sem tahat Kopice, který míče zbytečně drží, chcete v základu Váchu, kterej dělá do samé, narozdíl od Marece, jehož zrychlení hry, pohyb a hra na jeden dotek je úchvatná, když se na to někdy taky zaměříte, chcete v základu Konatého, který kolikrát akci zadrbe... To, že hráč je dobrý v Příbrami, Jablonci, Žilině nebo Bohemce ještě vůbec neznamená, že bude dobrý ve Spartě, notabene např. v Evropě proti Ajaxu..

  • Ohledně hráčů

   Standa Hejkal2.6.2015 21:45reagovat

   Skvělý příspěvek. Díky za něj.

  • Ohledně hráčů

   Chrod2.6.2015 21:53reagovat

   Nešpor do kabiny zapadl opravdu skvěle, po vítězství se nepřipojuje k týmovým pokřikům a radši stojí jak píča ve dveřích a jenom čumí, protože to je slávista.

   Mareček sice skvěle hraje na jeden dotek, ale z 99% dává zbytečný narážečky stoperům nebo hráčům 5 metrů vedle sebe, ať si s tím dělaj, co chtěj. Navíc v bránění je šílenej, nevyhraje jedinej souboj a je ještě pomalejší než Vácha. Je skvělý, že hraje takhle ”moderní” fotbal, ale kdybysme měli na hřišti víc než jednoho Marečka, tak si to pěkně ťukáme na půlce, ale to je tak všechno.

   • Ohledně hráčů

    rozumbrada2.6.2015 21:59reagovat

    Mareček určitě není pomalejší jak vácha.a ted si vem kdyby sme měli na hřišti víc než jednoho váchu to by bylo panečku nájezdů na štěcha.každý zápas by vypadal jako kdyby se na nás valila lavina.

   • Ohledně hráčů

    Bunda2.6.2015 22:05reagovat

    Skvělej názor od DaveACS. Každý hráč má na hřišti svojí ulohu a to že se Vácha snaží tvořit hru je prostě kravina. Z první má balon odevzdat někomu kdo to umí. Vácha hraje na 4-5 doteku a s tím nemáme v Evropě šanci..Mareček to dělá o hodně lépe,nesere se do práce kreativnější hráčům a co nejrychleji předává balony. Ideální řešení je zapracovat na DZ hráče který hraje rychle a umí i tvořit hru,ale takového hráče v česku nenajdeme. Masopust hraje stylem hry který by Sparta měla praktikovat,Kopic je taky borec,ale hraje komplikovaně,není tak pracovitej a za 30 milionů je to šílené Smích

    • Ohledně hráčů

     Chrod2.6.2015 22:16reagovat

     Je to věc názoru, hádat se nebudu. Mě ještě Mareček nepřesvědčil, že by mohl být klíčovým hráčem sestavy. Prostě neumí nic navíc, on umí jenom přihrávat tak, aby nic nezkazil. Když se o něco pokouší, tak taky kazí a posílá protihráče do brejků. Vácha sice hru zpomaluje, ale je to taky tím, že na sebe chce brát zodpovědnost a snaží se tvořit hru. Dobrej trenér ho naučí zrychlovat hru za půl roku, zatímco Mareček se jen těžko naučí bránit, střílet nebo centrovat.

     Uvidíme, nejsem člověk, co si hráče zaškatulkuje jako špatnýho a nezmění na něj nikdy názor, třeba Mareček dostane šanci a dokáže, že může bejt platnym hráčem. Já tomu ale moc nevěřim.

  • Ohledně hráčů

   rozumbrada2.6.2015 21:54reagovat

   Smíchsrovnávat držení míče kopice a váchy je jako nebe a dudy zatímco kopic při dlouhém držení míče u nohy je schopnej obejít několik protihráčů a pak to naservírovat do kuchyně nebo sám zakončit tak vácha při delším držení o ten míč přijde a pak nestíhá(liberec)a když se to snaží zrychlit tak namaže soupeři do brejku.

  • Ohledně hráčů

   Sendi2.6.2015 21:56reagovat

   přesně řečeno! a zrovna Nešpor například byl jedinej hráč áčka, kterej když se šel rozehrát do juniorky, tak byl nejlepší hráč na hřišti a nechal tam vše...narozdíl od Kováče, Švejdíka, Picaulta nebo Řezníčka...

  • Ohledně hráčů

   majtin2.6.2015 22:44reagovat

   Dobrý příspěvek, jen ne tak zcela souhlasím s tím charakterem. Ano, hráč by měl zapadnout do kabiny, ale k charakteru podle mě patří i to, jak se chová na hřišti. A pakliže se chová jak blb, to znamená hraje bezohledně (není to to samé jako tvrdě!) vzhledem k další kariéře jeho protihráčů, tak podle mě charakterově neuspěl.

 • Mazuch

  DaveACS2.6.2015 21:25reagovat

  Ohledně Ondry..

   

  Jeho prioritou je setrvání v zahraničí, návrat do ČR nevidí moc reálně, každopádně pokud by se vracel do ČR, tak jedině do Sparty.

   

  Jediná Sparta, Plzeň a Jablonec jsou schopni ho zaplatit, ale Plzeň sám nemá kvůli morálním záležitostem rád, Jablonec nesplňuje jeho herní a pohárové požadavky. Tak zbývá jen Sparta a navíc je tak trochu Sparťan.

   

  Na závěr mi jen řekl, že pokud ho neuvidíme v dresu Sparty na podzim, tak za pár let určitě - z toho jsem pochopil, že by si tady velmi rád zahrál, či dokonce ukončil kariéru.Úsměv

  • Mazuch

   Luke2.6.2015 21:42reagovat

   A odkud má nabídky nebo alespoň země nevíš? Úsměv

   • Mazuch

    DaveACS2.6.2015 21:53reagovat

    To nevím

  • Mazuch

   rozumbrada2.6.2015 21:44reagovat

   hlavní problém je,ale v tom jestli na tu spartu vůbec má.on to říká jako kdyby stopro věděl,že pro spartu bude přínos,vacek se taky chodil dívat na spartu a je to sparťan,bohužel na to nemá.

76441 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha