Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Sparta

  burghausen19.4.2015 18:48reagovat

  To byl vrchol mazanosti vyměnit trenéra.

 • VLÁDCI PRAHY * KDE JE SLAVIA?

  ouissi19.4.2015 18:34reagovat

  Jak se tak dívám na tabulku, fotbalisté Slávie jakoby se zhlédli ve svých hokejových soukmenovcích. To by bylo alespoň jakousi malou satisfakcí, kdyby v téže sezóně sestoupili po hokejistech z nejvyšší soutěže i slávističtí fotbalisté, když už Sparta tu sezónu na všech možných i nemožných frontách totálně ”pohnojila”.

  Pokud příští týden vyhraje Hradec v Budějovicích (a proč by ne, když tam vyhráli i Bohemians) a zároveň utkání v Jablonci dopadne podle všech předpokladů (po porážce na Julisce asi nelze očekávat, že by se Pelta mohl dívat na další podcenění ze strany svého klubu), už by náskok Slávie na Hradec byl pouhý jeden bod. Proti sobě budou hrát v předposledním kole v Hradci (na podzim v Praze 1-1), takže ani vzájemné zápasy nebudou asi právě ve prospěch Slávie.

   

  • VLÁDCI PRAHY * KDE JE SLAVIA?

   ouissi19.4.2015 18:35reagovat

   Tedy pokud to dnes Hradec udrží, samozřejmě, zapomněl jsem dodat.

    

   • VLÁDCI PRAHY * KDE JE SLAVIA?

    Avhred19.4.2015 19:15reagovat

    Neudržel, škoda ... Jenom se potvrdilo to, co jsem psal včera, že týmy jako Liberec nebo Slávie mají štěstí, že na chvostu ligy každoročně v menších obměnách operují ještě větší looseři (Hradec, Budějice), než jsou oni.

    • VLÁDCI PRAHY * KDE JE SLAVIA?

     ouissi19.4.2015 20:02reagovat

     Nj, koukal jsem chvíli před psaním, bylo to 2-1. Konec už jsem viděl, i ten zoufalý třetí gól.

      

 • Sice odešla pokora a respekt...

  spartas19.4.2015 17:42reagovat

  ..., ale zase si teď asi s ubuleným Ščasným budem stěžovat na rozhodčí.

  • Sice odešla pokora a respekt...

   Pindruch19.4.2015 17:43reagovat

   At jdou do prd...

  • Sice odešla pokora a respekt...

   hrom19.4.2015 18:27reagovat

   Takže nejen že hrajeme tužku, ale mi i pláčeme.......Otrávení

  • Sice odešla pokora a respekt...

   Kombinator19.4.2015 18:42reagovat

   Naprosto v pořádku. Sedět, hrát si na hrdiny a držet hubu jenom proto, že hrajeme sračku je totální hovadina. Navíc nikdo nebrečí, podáváme oficiální protest proti zkorumpovanýmu šmejdovi.

   • Sice odešla pokora a respekt...

    spartas19.4.2015 18:59reagovat

    = brečíme

    • Sice odešla pokora a respekt...

     Kombinator19.4.2015 19:20reagovat

     Jasně a co by brečení nebylo? Jedna věc je přijít jak Jabulím nebo Koubek před kamery po zápase a bulet, to je brečení. Sparta ale udělala naprosto správnou věc, zápas si interně zhodnotila, vyhondotila, co byly opravdu chyby v její neprospěch + k tomu přiřadila i hodně přitěžující okolnost a to, že jeden rozhodčí vyjebe zápas a píská si veselá dál, navíc Spartu a druhej udělá jednu chybu a je odstřelenej ve zbytku ročníku. Něco tu smrdí a Sparta si nesmí nechat srát na hlavu a držet hubu. Je potřeba se ozvat.

     • Sice odešla pokora a respekt...

      spartas19.4.2015 19:43reagovat

      Vůbec to nebude vnímáno po Lafatově pádu jako pověstné zloděj křičí chyťte zloděje, ale jako chrabrý pokus o nápravu českého fotbalu. Ale srát na veřejné mínění, nejdůležitější je, že to skutečně pomůže a díky této stížnosti se vše změní. Máš pravdu. Vlastně jsem spokojen.

      • Sice odešla pokora a respekt...

       Kombinator19.4.2015 20:01reagovat

       Jednak v zápase s Teplicemi byly dvě zásadní chyby, jedna proti nám, jedna pro nás. Výsledkově to dopadlo tak, jako by žádný chyby nebyly, takže vůbec netuším o jakým zloději to blouzníš. Za druhý, není potřeba jedním činem něco převrátit, ale je potřeba pořád ukazovat, že jsou někde hranice a ty by se prostě překračovat neměly. Jak to dopadá, když se chováme tak, jak si ty přeješ, jsme měli možnost vidět do penalty lháře než rozzuřenej Křetinský vytáhl kabelu, protože Plzeňská klika už pomalu neměla žádný hranice.

       • Sice odešla pokora a respekt...

        spartas19.4.2015 20:16reagovat

        Aha, takže když nás rozhodčí poškodí, tak je v pořádku strhnout vedení na stranu Sparty nefér simulováním. Tak to pak ano.

   • Sice odešla pokora a respekt...

    Capo19.4.2015 19:03reagovat

    Formálně to v pořádku je, když si můžou stěžovat jiní, tak proč bychom neměli my. Jenže pro mě jako pamětníka to má tak trochu hořkou příchuť. Nejde o to, jak hrajeme, ale spíš o to, že nám tohle nikdy nebylo vlastní (samozřejmě jsme to v minulosti ani nepotřebovali) a navíc jsme se za to smáli slávistům. Takže já osobně to nikdy schvalovat nebudu a ať si nás rozhodčí řežou jak chtěj. Nehledě na to, že letos si na jejich chyby v našich zápasech ani tak moc stěžovat nemůžeme, většinou byly spíš v náš prospěch.

    • Sice odešla pokora a respekt...

     Kombinator19.4.2015 19:26reagovat

     Já v tom vidím diametrální rozdíly. Slávie vždycky bulela hromadně od první vteřiny konce zápasu, aniž by si v klidu všechny situace vyhodnotili. Viz. Gecovův faul na Vacka. Sparta podala oficiální protest na rozhodčího, protože ten jednak nemá vůbec pískat, když už ho teda omilostní, tak nemá absolutně pískat boj o titul a když už ho píská a zásadně ovlivní jeho průběh, tak musí dostat flastr jak prase. Jsem zvědavej, jestli bude následovat Kovaříka.

 • POSTŘEHY Z LIBERCE

  ouissi19.4.2015 12:47reagovat

  Tak se mně včera po neuvěřitelně dlouhé době ”poštěstilo” sledovat živě mimopražský zápas Sparty. Ne že bych tam jel kvůli tomu, ale ráno jsem vezl opodál dcery k babičce, mám v Liberci pár známých, tak jsme se domluvili, že večer vyrazíme společně na fotbal. Byl jsem samozřejmě ze všech stran obklíčen fanoušky domácích, ale co už.

  Nevím, jak to vypadalo v televizi, mám to sice na DVD, ale nějak se mně na tu hrůzu nechce dívat po druhé.

  Dívat se na naši hru nedalo, bolely oči, v podstatě celý zápas. Že nebude moci hrát Kadlec bylo jasné už z předzápasového rozcvičení. Ne že by jen podával míče, ale do plného rozcvičení se vůbec nezapojil. Celý den včera v Liberci foukal silný vítr, NĚKTERÉ z nepřesných přihrávek lze určitě připsat na jeho vrub. Jinak se ale skoro celý zápas po trávníku doslova plížila desítka hráčů ve sparťanských dresech. Pohyb byl ukrutně pomalý, bez míče nikdo rychlejší pohyb neudělal. Jediný, kdo běhal, byl pohříchu Konaté, když o poločase vystřídal. Ale proč proboha nestřídal někdo další? Řezníček mně z mého pohledu rozhodně nepřišel úplně marný, otázkou ale je, jak je na tom fyzicky, protože jeho rychlost ke konci prvního poločasu mně připadla výrazně nižší než na začátku. Od druhého libereckého gólu už to z naší strany byla jen jakási nepopsatelná křeč, připadalo mně to, jakože jsou všichni smíření s porážkou a ztrátou nadějí na titul. Snad kromě Štěcha jsem nezaznamenal jakýkoli pokus o vyburcování spoluhráčů nebo neco podobného. Ještě se vrátím k tomu běhání bez míče. Dost běhal kromě Konatého i Krejčí, ale buď úplně nesmyslně, nebo když smysluplně, tak to pak nenapodobitelně ”zazdil” - jeho výkon včera ještě horší než jindy. Ale totéž lze napsat i o Váchovi, Brabcovi, Holkovi. Lafata měl tak o dvě třídy horší timing náběhů než jindy, Matějovský spoustu nepřesných pasů, víc než jindy rozehrával do šířky místo dopředu. Vácha byl před prvním gólem lehoučce přistrčen, ale určitě ne faulován, byť on si, podle jeho výrazu soudím, asi myslel, ze se to bude pískat. Liberecká ruka v pokutovém území se tu rozebirala, nevím, ze svého úhlu pohledu si netroufám hodnotit, míč se zdál mířit do branky. Ale ve druhém poločase i domácí fanoušci zákrok na našeho hráče komentovali, že to byl ASI FAUL. Nevím už na koho to bylo, snad na Dočkala, ale z mého pohledu jasný faul. Když si vzpomenu, za co Jílek na Julisce odpískal dvě penalty pro Plzeň (ano, tentýž Jílek, který pískal včera), tak jednoznačně. Ještě se na to zkusím podívat, najdu-li k tomu morální sílu.

  Očekávám, že za stávajícího stavu tabulky se bude zítra v Teplicích pískat rovina. Jako tomu bylo před dvěma roky, kdy Plzeň na jaře ztrácela vždy jen tehdy, když jsme ztratili my.

  Celkově si za včerejší výkon titul objektivně nezasloužíme a za včerejší nasazení ani pohárové umístění.

   

  • POSTŘEHY Z LIBERCE

   Avhred19.4.2015 13:21reagovat

   Já jsem hlavně rád, že se tady ta penalta nerozebírá jako klíčový moment zápasu. Nevím, jestli byla nebo ne, z těch ”záběrů” toho vidět moc není a z toho mála, co vidět je, to vypadalo tak 50:50, každopádně příčiny včerejší ostudné porážky od oslabeného celku balancujícího pár bodů od sestupu leží někde jinde než v neodpískaném pokutovém kopu.

   • POSTŘEHY Z LIBERCE

    ouissi19.4.2015 13:39reagovat

    Aha, takže tu ruku ani hledat nemusím. A co ten faul ve vápně ve druhém poločasu, Avhrede? Z hlavní tribuny (a seděli jsme blíž této brance) to mně i ostatním (teda těm objektivním) okolo přišlo jako faul.

    • POSTŘEHY Z LIBERCE

     Chrod19.4.2015 13:52reagovat

     Faul nebyl, ale ruka jasná

    • POSTŘEHY Z LIBERCE

     Avhred19.4.2015 14:01reagovat

     Teď přesně nevím, jaký faul máš na mysli, ale pravděpodobně ten, co po něm Dočkal na kolenou rozzuřeně rozhodil rukama. Podle mě to na penaltu nebylo, jak píše Chrod.

     • POSTŘEHY Z LIBERCE

      ouissi19.4.2015 14:36reagovat

      Bylo to jen kousek za hranicí vápna, lehce vpravo, asi to byl Dočkal. Ale když píšete, že podle TV to faul nebyl, tak asi ne. V TV je to opakovaně a zpomaleně samozřejmě vidět lépe než jednou na dálku. Ale zkusím si to teda najít na videu. Z mého pohledu to faul byl a i chlapi, co jsme byli spolu (podotýkám všichni tři fanoušci Liberce), měli názor, že to faul byl a podobné hlášky byly i od okolo sedících fanoušků domácích. Ale samozřejmě je fakt, že úhel pohledu to může dost ovlivnit.

      Jinak díky za názory.

      • POSTŘEHY Z LIBERCE

       Avhred19.4.2015 15:01reagovat

       Čas cca. 3.05min.

       http://tv.isport.blesk.cz/video/2306629/cely-sestrih-liberec-sparta-2-1.html

       • POSTŘEHY Z LIBERCE

        ouissi19.4.2015 15:23reagovat

        Jj, to přesně jsem měl na mysli, 82. minuta. Už jsem si pustil i svůj záznam na DVD, ale ani tam není bohužel žádný pohled zblízka. Takhle zdálky to v TV vypadá jako přistrčení ramenem zboku, ale nám to v reálu přišlo jako jednoznačně zezadu a nejen ramenem. Seděl jsem tomu blíž než ta kamera, z níž je záběr, v dost podobném úhlu, ale zase v té rychlosti to lidské oko nemusí postřehnout bezchybně.

        Ta ruka na opačné straně v 1. poločase, máte pravdu, asi fakt z těch záběrů tak 50/50.

         

    • POSTŘEHY Z LIBERCE

     majtin19.4.2015 14:40reagovat

     Ta situace s Dočkalem je na sestřihu zápasu na isport.cz. Naremplování tam každopádně bylo, jak píšu níž - kdyby se to mělo poměřovat podle intenzity zákroku na Rajtorala na Julisce tak by to byl jednoznačný faul.

  • POSTŘEHY Z LIBERCE

   fevac19.4.2015 14:23reagovat

   o výkonech našich hráčů lépe mlčet,mě se naše pomalá,profesorská hra nelíbila,i když se vyhrávalo a upřímně,komu z fans Sparty ano?

   Pomalu,často zbytečně dozadu,jakoby bez energie a zájmu podat max.výkon.

   Nasazení často tragického Jílka na důležité zápasy je jiná kapitola,on není náš problém

    

 • Momentální nedostatky “A“ týmu Spartičky

  Avhred19.4.2015 12:27reagovat

  a) mizerné zahrávání standardních situací, z nichž mnohdy rezultuje vlastní ohrožení vlastní branky rychlým kontrem soupeře

  b) neschopnost vyrovnat se s agresivnější hrou soupeře; presink, rychlé přistupování, bojovnost na samé hranici únosnosti atd.

  c) v poslední době naprosto neefektivní systém postrádající jasný rukopis; soupeře často udoláme pouze individuální kvalitou jednotlivých hráčů; absence herní variability; čitelný projev, na který je i slabší soupeř schopen se snadno přichystat a posléze nám v reálu činit problémy

  d) mizerné řešení rychlých protiútoků do rozhozené obrany soupeře; pomalý postup v málo hráčích

  e) stavění týchž hráčů, ačkoliv tito jsou momentálně totálně z formy a zasluhovali by odpočinek na lavičce nebo rovnou tribuně, zatímco kvalitní náhradníci dřepí na lavičce (Konaté místo Krejčího)

  f) neochota hráčů pracovat na svých herních deficitech; Krejčího slabost pro ofsajdy, neschopnost nahrát pravou nohou; Váchovo bohorovné řešení riskantních situací rádoby fotbalovým způsobem jakožto důsledek následné ztráty míče a ohrožení naší svatyně; neschopnost Matějovského vystřelit, byť stojí nikým neatakován na kraji soupeřovy šestnáctky v situaci doslova volající po rázném střeleckém zakončení atd.

  g) neschopnost reagovat na vývoj utkání adekvátním střídáním (donedávna řešeno strnulým postáváním na okraji lavičky s hlavou podepřenou prsty pravé ruky v slepé víře v nějaký zázrak, který ne a ne přijít … )

   

  Je to všechno? Já myslím, že ne; že kdybych zapojil to svoje pochybné, nevyzpytatelné cerebrum, jež obývá moji mozkovnu, tak bych toho negativního na naší hře našel daleko víc …

   

   

 • Něco pro pobavení od pana ”trenéra”:

  Tashunka Witko19.4.2015 12:06reagovat

  Byl to krásný zápas se špatným koncem pro nás....

  • Něco pro pobavení od pana ”trenéra”:

   fevac19.4.2015 12:13reagovat

   pravdivé!

  • Něco pro pobavení od pana ”trenéra”:

   ewzen19.4.2015 13:18reagovat

   Jde vo to,že i kdyby sme vyhráli ligu mistrů tak nebudeš spokojenej.

 • No,

  peterpan2719.4.2015 12:05reagovat

  at zůstane Ščasný nebo přijde někdo jinej, bude mít co dělat. Ten kádr je v totálním rozkladu. Včera to bylo chaotický jak někde na vesnici. Ještěže Jablonec taky prohrál, protože jinak bysme měli starosti i s udržením druhýho místa. Za mě pochvalu zaslouží snad jen Štěch a Lafata. Nikdo jinej nepřekročil vlastní stín. Jinak bylo na konci hezky vidět, jak půlku Liberce chytají křeče, ale Ládík si tam vesele vykračoval a vypadalo to, že se možná včera ani nezpotil. Přístup k zápasu byl z naší strany otřesnej. Já bych teda rozdal pořádný pokuty, protože drtivá většina hráčů opravdu předvedla výkon nehodný dresu Sparty...

 • Panu Křetínskému

  fevac19.4.2015 11:56reagovat

  by mělo být po včerejšku jasné: Někdo je (ne)zodpovědný při nákupu posil před sezonou.Pochybuju,že o tom rozhodovali trenéři,takoví amatéři p.Lavička a spol nebyli. Proboha!vždyť my nemáme ani kým střídat! To chcete hrát poháry?

  Doufám,že odejdou nákupčí za p.Lavičkou ,když měli jít první! Ne,že vyhodíte p.Ščasného!

  • Panu Křetínskému

   Tashunka Witko19.4.2015 12:06reagovat

   Ščasný včera ukázal, že nemá ve Spartě co pohledávat. Je to jen další český dinosaurus.

   Neděkovat - Vykopnout !!!

   • Panu Křetínskému

    fevac19.4.2015 12:10reagovat

    co špatného provedl?

   • Panu Křetínskému

    Shrekson19.4.2015 12:27reagovat

    A jéé špatně se podival na tribunu kde sedel Indián! Tak to už ma na do smrtí u Indiana vykopanou válečnou sekeru!

 • Zajímavé je, že přestože máme ve

  Tashunka Witko19.4.2015 11:32reagovat

  vedení fotbalového genia, vytvářejícího 100stránkové koncepce, tak 90% hráčů nemá potuchy, jakou silou optimálně nahrávat (přesnost raději nebudu ani zmiňovat, ta je nehodnotitelná). Včera byla drtivá většina přihrávek až extrémě pomalá, takže napadající hráč byl u příjemce skoro současně s míčem a dostávali jsme se pod tlak. Při pokusu o brejk (všechny byly neúspěšné) se zase příjemce musel zastavit (nebo přibrzdit pohyb) a čekat až se k němu balon došourá. Tyhle věci se přitom učí už žáci a jsem přesvědčen, že kluci z U14 by to zvládli lépe než Holek a spol.

  Je to tristní, jako by nestačilo že máme pomalé hráče, že hrajeme pomalý fotbal, musíme ještě pomalu nahrávat. Ani se nedivím, že byl restaurován zastaralý pokřik Sparta TEMPO !!!

   

  • Zajímavé je, že přestože máme ve

   Avhred19.4.2015 12:03reagovat

   Řekl bych, že právě zmíněný génius má taky velký podíl na tom, že naši kluci z mládežnických týmů mají správně zažité herní návyky a jsou schopni deklasovat stejně staré vrstevníky z fotbalově vyspělých zemí.

   Jinak vesměs souhlasím.

    

   • Zajímavé je, že přestože máme ve

    fevac19.4.2015 12:39reagovat

    jen se připojím-souhlas. Za výstižně popsané nedostatky J.H.nenese odpovědnost

 • Těžké najít nejhoršího

  Tashunka Witko19.4.2015 11:19reagovat

  hráče ve včerejším zápase, protože o to soutěžila polovina týmu. Ale nakonec se musím přiklonit k obou asistentům na goly Liberce - Váchovi a Brabcovi. Vydatně jim sekundovalo trio Krejčí, Holek, Dočkal. Nicméně loser soboty byl jednoznačně Ščasný, který tu úděsnou sestavu slepil dohromady.

  Nejsvětlejší moment bylo vykartování Váchy, který navázal na Hacken a soustavně nás potápí nezodpovědnou hrou.

  Nejveselejší byla situace před druhým golem, kdy Brabec ztratil svého hlídaného soupeře i míč z dohledu a se zrakem upřeným vzhůru zcela dezorientován hledal spásu. Toho nešikovného antifotablisty mi bylo až líto a trener, který ho postavil na pravého beka by měl ještě dnes odevzdat licenci !

75692 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha