Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Letos jen boj o 2.místo?

  jirkas2.3.2015 9:26reagovat

  Ač sparťan doslova na krev, mám takový dojem že letos to bude jen na boj o 2.místo.Plzeň má tak našlapaný a vyvážený kádr( dělají toto asi lépe), že po našem zápase v Jablonci bude v případě nepříznivého výsledku asi už odpískáno....VztekVztekVztek

  • Letos jen boj o 2.místo?

   Poldi2.3.2015 10:05reagovat

   Defetismus je jev se spartou spjaty jiz historicky, zvlaste pokud jde o spartany na krev. Prave pro tento obdivuhodny spartasky charakterovy rys se nas klub zove Sparta.

  • Letos jen boj o 2.místo?

   Mário Vdolek2.3.2015 10:14reagovat

   Plzeň má nejstarší kádr v lize. Nejzkušenější. Dřív nebo později je čeká generační obměna a zatím jejich politika nakupování všeho co umí kopnout do míče povede do stejného bodu jako kdysi u Sparty. Prostě to vyšumí a bude to čím dál větší dřina, protože konkurence spát nebude...

   • Letos jen boj o 2.místo?

    Avhred2.3.2015 10:28reagovat

    Pod tenhle názor se mohu podepsat.

   • Letos jen boj o 2.místo?

    jirkas2.3.2015 11:39reagovat

    To jo, ale měl jsem na mysli jarní sezonu.Našim klukům bych to strašně zase přál, ale oproti podzimu je to od zimní přípravy pořád ve stejných kolejích.Kde je avizovaný jiný herní styl, postrádám větší agresivitu.Chyby v obraně pokračují, jediným plusem zatím Venca Kadlec.Prostě Vítězslavovi Slušnému - Pokornému bude pomalu zvonit hrana......VztekVztek

 • ...

  DaveACS2.3.2015 8:41reagovat

  Pokud bychom příští rok tuhle dobu nastupovali v Evropě s něčím takovým, tak bych byl celkem spokojen..

   

  Bičík

  Kadeř, Sivok, Holek, Costa

   

  Mareček, Matějovský, Shala

   

  Dočkal, Lafata, Kadlec

   

  Štěch, Kováč, Konaté, Řezníček, Hušbauer, Podaný, Kopic

  • ...

   Mário Vdolek2.3.2015 10:15reagovat

   Mareček? Si se asi posral. Ten má tak na základ v Příbrami. Costa z formy? Krejčího si prodal od Turecka?

 • Vítězná mentalita

  Standa Hejkal2.3.2015 8:31reagovat

  Četl jsem tu debatu o tom, že Brabec je v podstatě to nejlepší, co v lize běhá, ok, ale snad existují i jiné trhy ne? Otava bohužel prostě opět spoléhá na to, že se už kdysi dohodli se Sivokem (už tu mohl být dva roky) a i když to vypadá, že v létě bude k mání a snad i zdravý, opět asi nemáme plán B. Pokud vyjde Sivok, paráda. Mně ve Spartě celkově chybí hráč jako Zápotočný, pozor, ne herně!, ale prostě frajer, co se nebál seřvat spoluhráče, soupeře, ani Řepku. Vácha má metr šedesát a je to spíš taková zákeřná primadona, než bojovník a rváč, Holek je hodný kluk a nasupený, pomalý Brabec nemůže mít respekt u nikoho. Jinak Mario si vždycky pochvaloval spolupráci se Švejdíkemm tak snad s Váchou Lavičku znova překecají, jako loni. Úsměv

  • Vítězná mentalita

   Standa Hejkal2.3.2015 8:43reagovat

   Když to čtu zpětně, trochu tam chybí pointa - prostě mi ve Spartě chybí frajer, co by hrál jako Baroš - kvalitní fotbalista, ale zároveň dokáže nabudit celý tým, seřvat rozhodčího, vyhecovat diváky, někoho trochu dojet... To nemáme

 • Moc hezky napsáno

  venous1.3.2015 22:38reagovat

  Sparta nehrála na Baníku krásně. Naopak byla opět nepřipravená

  Na Bazalech to byl krásný zápas. Z diváckého hlediska určitě. Dva góly, další šance na obou stranách, na českou ligu slušné tempo. Z hlediska Baníku to byl také krásný zápas. Mladé mužstvo se nejen rvalo jako o život, ale hrálo i dravý dynamický fotbal, který gólem proměnil v bod nabuzený buldok Milan Baroš.Ale ze strany Sparty to nebyl krásný zápas. Naopak, její hráči předvedli méně práce, zapálení do boje i kvality než domácí fotbalisté s několikanásobně nižšími platy.

  A sparťanská hra? Ta nesplňovala parametry, které jsou nutné k úspěšnému tažení za mistrovským titulem, respektive za Ligou mistrů. Stačil první pohled na hřiště a hned každý mohl všimnout první nedostatek: velká hloubka. Zatímco přední evropské týmy jsou schopné stlačit hru tak, aby mezi útokem a obranou bylo 20 metrů, sparťané takhle zkrátit hřiště nedokázali. A nejen v Ostravě.

  Proč? Protože to podceňují a nejsou zvyklí hrát ve sprintu. Kdo chce hrát v Evropě prim, musí sprintem napadat a musí ve sprintu i vytlačovat obranu. Nemůže se po hřišti posunovat stylem lážo, plážo. Ale bleskově. A všichni hráči do jednoho!

  Jenže sparťané tenhle princip dosud nevzali plně na vědomí. Myslí si, že když místo tří rychlých kroků udělají dva pomalé, tak se dá ještě uspět. Přitom se už tolikrát spálili (Bern, Mälmö, Plzeň...).

   

  Jenže nenáročné prostředí jim to dovolí, a proto se nelepší. Záložník Bořek Dočkal to ilustruje. Loni na podzim jsem v rubrice Rentgen upozorňoval, že se po ztrátě míče pozdě vrací zpátky a že často jen v defenzivě stínuje.Kontrola téže činnosti po půl roce? Podívejte se sami, jak Dočkal nechává Kukece volně převzít balon a pak odcentrovat do vápna na Baroše, který hlavou vyrovnal na 1:1. Místo co by k němu přistoupil na těsno a dostal ho pod tlak. Ovšem on to prostě udělal tak, jak je zvyklý – bránil jen na oko, aby to opticky vypadalo, že se na to nevykašlal. Proč by to neudělal, když mu to pořád prochází. Podobně se však chovají další sparťané. Zase si pusťte situaci před Barošovým vyrovnáním a sledujte, jak stoper Brabec pouze dozadu vyklusává. Na mistrovství Evropy devatenáctek v roce 2011 by ho něco takového vůbec nenapadlo, protože měl drilem vypěstovaný návyk, že návrat do pozice musí být sprintem.

   

  Takže – Brabec má potenciál výkonnostně růst, ale, bohužel, se zhoršil. Nebo Vácha? Kolikrát už byl zralý na červenou kartu, ale v dalším zápase je na ni zralý zase.

   

  Přitom každé oslabení může být pro Spartu v honbě za titulem osudové. Jen jemu to asi nikdo neřekne. Shrnu to: Sparta v klíčových parametrech na Bazalech selhala, ovšem co je ještě podstatnější – táhne se to už dlouho a není vidět progres.

  Jak je to možné? A co s tím? Na to si musí ve sparťanské centrále co nejrychleji odpovědět. Jinak bude nejen v ohrožení druhé místo, a tím i kvalifikace Ligy mistrů, v reálném ohrožení, ale celá výchova talentů ve Spartě. Den po nemoderním vystoupení áčka na Bazalech zdolali mladí sparťané do šestnácti let (ano, ti, kteří nedávno v Anglii porazili Liverpool a svedli vyrovnaný souboj s Manchesterem United posíleným o několik starších kluků) Salcburk 1:0 fotbalem, který ctil veškeré moderní principy. Věčná škoda, kdyby byl správný vývoj těchhle nadějí po dosažení seniorského A – týmu zabržděn, či dokonce hozen zpátky.

  To by si měl hlavně přečíst před spaním Lavička.

  • Moc hezky napsáno

   standis1.3.2015 23:14reagovat

   Hezké, akorát jsme se tady o tom bavili už odpoledne:

   Dá se s něčím nesouhlasit?

   Capo1.3.2015 17:12reagovat

    

   Tyhle blogy na isportu obvykle přecházím, ale s tímhle se bohužel ztotožňuji.

    

   http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-hartman/229306/sparta-nehrala-na-baniku-krasne-naopak-byla-opet-nepripravena.html

 • Brankáři

  daweee1.3.2015 21:58reagovat

  Kolik je podle vás lepších jedniček v SL než je Štěch?

  Za mě:

  Kozáčik,

  Hrubý,

  Pavlenka,

  Grigar,

  Blažek,

  Švenger (asi bohužel jo...)

  a Kolář z Liberce.

  Ostatní mi přijdou dost na stejno (Hruška, Boháč, Hrubeš, Melichárek, Koubek) a vyloženě horší asi jen Rada z Bohemky a možná Hladký z Brna, kterýmu to letos moc nejde...

  • Brankáři

   daweee1.3.2015 21:59reagovat

   Ještě jsem zapomněl na Křížka, kterej je taky horší.

  • Brankáři

   AlbiS771.3.2015 22:34reagovat

   Zapomněl si na Heču ze Slovácka, ten má potencial chytat jednou za spartu za mě bych ho bral hned.

  • Brankáři

   ouissi1.3.2015 22:59reagovat

   Podle mého Kolář (LIB) lepší než Štěch není. Ale hlavně - Štěch NENÍ ”jedničkou”, ale ”dvojkou”, a to že jednoznačně. Když byl Bičík zdráv, nechytal Štěch v podstatě ani jediný zápas, resp. ani jediný důležitý.

   • Brankáři

    daweee2.3.2015 13:14reagovat

    Já vim, že by byl Bičík, jenže ten zřejmě nebude celé jaro, takže srovnávám, že momentálně za Spartu chytá golman, jež je horší (min. není lepší) než většina v soutěži...

  • Brankáři

   FIKURA1.3.2015 23:06reagovat

   Dobrej brankář je ten, co si stabilně drží nějakou stálou dobrou výkonnost, bez nějakých výkyvů. Ale tohle 17. kolo bylo dost o chybách, nebo golech co měli brankáři chytit. Hruška- centr pustil pod tělem a Bednář do prázdný branky. Koubek- střela z úhlu na první tyč. Švengi- první gol Jablonce, né příliš prudká střela z poza vápna šajtlí. Hrubeš- gol skoro doprostřed, nikým netečován. Kozáčik- po špatném výkopu a následné akci gol na 1:1.

   • Brankáři

    FIKURA1.3.2015 23:08reagovat

    Jo ještě Kolář. Taky jeho gol v tomhle kole.

   • Brankáři

    daweee2.3.2015 13:13reagovat

    Taky to myslím v dlouhodobym měřítku. A v tom jsou podle mě ti brankáři Švengi, Kolář, Kozáčik, Hrubeš lepší... Hruška tak na stejno, ten chytal ze začátku sezony hrozně a Hruška dlouhodobě v hroznym hradci taky na stejno.

  • Brankáři

   pubi1.3.2015 23:07reagovat

   Grigar, Melichárek, Křížek, Hruška, Pavlenka, Hrubý a Švenger jsou lepší bezpochyby.

   To vyjmenovávám jedničky, ale těch brankářů je pochopitelně víc - včetně našeho náhradníka alkoholika Millera.

   Hrubeš, Boháč a Rada - to bychom si asi moc nepolepšili. Heču a Koláře jsem pořádně neviděl na to, abych je hodnotil. A intelektuála Blažka bych tu nechtěl ani za zlámanou grešli, ani kdyby byl o deset let mladší.

   • Brankáři

    pubi2.3.2015 0:39reagovat

    Zapomněl jsem na nedělní duel - Kozáčik a Koubek jsou taky lepší, ale tak to je kdejaký gólman ve třetí lize.

 • Rosa

  Avhred1.3.2015 18:48reagovat

  Jinak tak trochu zapadlo, že dneska skóroval Rosa v zápase proti Evertonu. Tak doufám, že ho ten francouzský nýmand začne konečně stavět do základu.

  • Rosa

   Chrod1.3.2015 18:50reagovat

   nezačne...

  • Rosa

   ketamin1.3.2015 18:57reagovat

   Jak ho poslal teď v LM na plac v 85 minutě, to byl výsměch.

   • Rosa

    standis1.3.2015 19:02reagovat

    To byl. Ozil se tam celý zápas kopal za uši a jediný tam hrál Sanchez, ale by mu to tam museli víc dávat - a to by byl Rosa.

    • Rosa

     ketamin1.3.2015 19:09reagovat

     A před Rosou tam radši pošle věčnýho talenta Walcota.

   • Rosa

    Avhred1.3.2015 19:18reagovat

    To byl výsměch; takhle můžou cvičit s obtloustlým Horváthem v Plzni, že ho dají na posledních pět minut, aby se publikum pobavilo upachtěným sípěním a mrákotným pobíháním toho zestárlého tlouštíka, ale Rosa si zasluhuje rozhodně větší respekt.

    • Rosa

     Chovanec1.3.2015 19:24reagovat

     Na to že bydlíš uprostřed vesnice a sláma ti kouká z bot to byl dobrej for.Smích

     • Rosa

      Avhred1.3.2015 23:03reagovat

      Tak to jsem rád, že můj humor pobavil i plzeňské prasátko, co má ze Sparty takový mindrák, že tady parazituje už asi pod dvacátým nickem. S IQ na tom budeš asi stejně jako tvůj mazel Petržela nebo další inženýr Pilař. Smích

      Místo otravování na fóru nejlepšího a nejúspěšnějšího českého fotbalového klubu se radši nauč pořádně fotografovat, ty jeden pošahaný smajlíku.

    • Rosa

     ketamin1.3.2015 19:26reagovat

     Já bych neřek ani popel, kdyby tam Wenger měl na jeho post mnohem lepší playery, ale dyť se tam ti nešťastníci motaj kolem vápna a kde nic tu nic. Özil ten si očividně myslí, že když byl v Realu, tak tady to může odkopat s prstem v nose.

     • Rosa

      Avhred1.3.2015 19:34reagovat

      Právě, přitom Rosa to většinou díky své kreativitě oživí, rozhýbe. Štve mě, jak Wenger dlouhodobě upřednostňuje v základu hráče, kteří určitě nejsou lepší než on a vždycky ho vyšle do boje, až když Arsenalu teče do bot.

  • Rosa

   Mário Vdolek2.3.2015 10:17reagovat

   Leda do nějakýho pouťáku. Rosa je za zenitem a Wenger to ví nejlíp.

 • SL

  Chovanec1.3.2015 18:26reagovat

  No o titulu je asi rozhodnuto, teď je důležitý udržet druhý místo před Jabloncem.

  • SL

   Lobrock1.3.2015 18:43reagovat

   Souhlas, Plzeň se svojí tragickou hrou a plešatým komikem na lavičce nemá na titul naději. Myslím, že nezvládnete ani to druhé místo, Jablonec je herně mnohem lepší.

   • SL

    Chovanec1.3.2015 19:01reagovat

    Plzeň Jablonec 2x porazila a doma Spartu rozdílem třídy.(Sparta nevystřelila na bránu).Dál na ten tvůj nesmysl nemá cenu reagovat.Smích

    • SL

     standis1.3.2015 19:03reagovat

     Pepo, soustřed se s Horstem na Slovan - moc vám to tam nejde.

    • SL

     Lobrock1.3.2015 23:09reagovat

     Sparta plzeňský korupčníky nebrala vážně, protože se soustředila na reprezentaci ČR v Evropě. To se Plzně netýkalo, ta vypadla s rumunskými pastevci po debaklu v předkole.

 • :-)

  Avhred1.3.2015 18:13reagovat

  Nejančete, je to jenom o tři body. Za dvě kola může být všechno úplně jinak. (ano, chronický pesimista může namítnout, že budeme za Jabloncem ...) Teď je potřeba porazit příští neděli lampasáky. Oni se stejně s blížícím se koncem ligy pokálejí, a protože nebudou mít tak velký náskok jako před lety, přepustí první místo Sparťanské vrchnosti, jež je velkým úspěchům a sbírání titulů prostě predestinována. Úsměv

  • :-)

   Capo1.3.2015 18:16reagovat

   Určitě neni třeba jančit, kol zbývá ještě hodně a i Plzeň dneska naznačila velký potenciál pro klopýtání s kýmkoliv. V první řadě musíme, ale začít hrát pořádnej fotbal my, jinak budem za 14 dní třetí a to je holej fakt.

  • :-)

   Avhred1.3.2015 18:17reagovat

   Aby nedošlo k mýlce, tím ”Oni” samozřejmě myslím slováckého ”Messiho” Petrželu a jeho kumpány ze západu Čech.

 • Čermák

  majtin1.3.2015 18:12reagovat

  Tak jestli se nepletu, tak mu komentátoři ukradli parádní asistenci na druhý gól. A přiřkli ji Trubačovi.

  • Čermák

   wasek2611@centrum.cz2.3.2015 2:49reagovat

   jj ukradli, ted jsem se na to zaměři...nahrávala trojka = čermák. Gol a asistence, dobře se tam rozehrává :), příští sezonu na hostování někam výš (bolka, teplice, liberec - pokud nesestoupí) aby hrál o poháry a pak do základu sparty :)

 • Trapárna

  LukyACS1.3.2015 18:09reagovat

  Přijde mi hodně hloupé, jak hráči Plzně, Koubek a další říkají, že výsledky soupeřů nesledují. Vlastní tabulku sledují i hráči z přeboru.

  Ale to tak nějak podtrhuje celej podvodnickej klub.

  • Trapárna

   Dynamo1.3.2015 18:11reagovat

   není to jedno?

  • Trapárna

   Capo1.3.2015 18:19reagovat

   Vždyť to říká každej, když má všechno ve svých rukou. Nevim tedy, proč tě to tak zaujalo?

   • Trapárna

    LukyACS1.3.2015 19:39reagovat

    Kdyby řekli, že je naše výsledky zajímat nemusí, jelikož to mají ve svých rukou, tak by to smysl mělo, ale dělat, že nevědí, jak jsme hráli, to mi přijde hodně trapné a jako lež. Nebo ty věříš tomu, že nevědí o naší remíze?

74995 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha