Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • repre

  Shrekson17.11.2014 12:24reagovat

  Jedna věc se Peltovi povedla přivedl Vrbu a otočil ten mediální humbuk na svoji stranu.

  Teď každý zase fandí repre, za Bílka repre nikoho skoro nezajímala.

  Vrba to zvládl i bodově a je jedno jaké štěstí máme nebo nemáme, hrajem útočný fotbal který je koukatelný.

  • repre

   Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:32reagovat

   Proti USA doma na Letné jsem u toho málem usnul, jak moc to bylo útočné.

   • repre

    LukyACS17.11.2014 12:38reagovat

    Podívej, kolik lidí v Praze oslavuje včerejší vítězství. Stodolní může závidět. https://pbs.twimg.com/media/B2oydkOCQAIKJWp.jpg:large

    • repre

     Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:40reagovat

     Co je mi do Stodolní? Já budu slavit, až budeme ve finále MS stejně jako v roce 1934 a 1962. Teprve potom řeknu není to tak špatný.

     • repre

      spartas17.11.2014 12:43reagovat

      No, tak si jdi zavzpomínat na rok 1934 a nevotravuj.

      • repre

       Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:45reagovat

       Lepší byl ten rok 1962. Masopust to byl aspoň plejer. Kam se dnešní hráči hrabou.

       • repre

        spartas17.11.2014 12:50reagovat

        V dnešním fotbale by si Masopust ani neškrtl.

        • repre

         Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:52reagovat

         Podívej se co uměli s míčem Garrincha, Pelé a další. Hráči ze Sparty tohle nezvládnou ani na tréninku i když to budou cvičit od rána do večera, natož v zápase.

         • repre

          spartas17.11.2014 12:58reagovat

          Jo, co uměli s míčem? Já viděl Pelého akorát kopat míč do brány v době, kdy se prakticky nebránilo. Žádný extrémní technický finesy jsem od něj nikdy neviděl. Ten fotbal byl daleko pomalejší, všichni jen útočili a některý akce z mistrovství světa připomínají duel Budějic s Příbramí. Tehdy vyčnívali, dnes by byli na trávníku k smíchu. Neberu jim jejich historickou významnost, ale v dnešním fotbale by byli komparz.

          • repre

           Zakopaljsemtchyni17.11.2014 13:10reagovat

           Srovnej podmínky k fotbalu tehdy a teď. Ve všech směrech začínaje od kopaček, až po posledního maséra a vířivku k tomu. Spousta i špičkových hráčů chodila normálně kromě fotbalu i do práce.

           Tohle si dnes dovedeš představit?

           Nejde srovnávat doby co se stylu hry týká.

           To bych taky mohl srovnávat tehdejší auta a ty dnešní a říkat, že je to taky nebe a dudy. Jistě, že je.

           Bavím se ovšem o technice těch hráčů a tu měli i když byl fotbal pomalejší a techniku by měli i v tom fotbale rychlejším. Donedávna jsi to viděl i na pomalém Horváthovi, že pokud má hráč techniku, tak ani nepotřebuje extra moc běhat a třeba konkrétně na naši ligu to i docela pořád stačí.

           Ti hráči o kterých píšu ovšem byli rychlí tenkrát a byli by i dnes. Rychlostně se můžeš podívat, že na tom byli skvěle a jestliže měli dobrou techniku, tak by v pohodě mohli hrát i dnes. Samozřejmě by to měli těžší se dostat do obran a těch dobrých hráčů je dnes více.

           • repre

            Capo17.11.2014 13:29reagovat

            S tímhle souhlasim, nedá se to porovnávat a s jistotou říct, že by se dnes neprosadili. S jistotou se dá říct jen to, že měli talent a dokázali ho použít k tomu, aby byli nejlepší ve své době. Osobně nepochybuju, že by se prosadili i v dnešním fotbale, protože kdyby mohli trénovat jako dnešní hráči (je si třeba uvědomit, že především v tom zázemí a znalostech jak trénovat, se fotbal neustále posouvá), tak by je jejich talent a fotbalové myšlení minimálně mezi světovou špičku dostaly.

        • repre

         DJDriver17.11.2014 12:53reagovat

         přesně to je jak Pepik Bican...kterej běžel od pulky sam k vapnu kde stáli tři obranci jak sloupy....Pepan čutnul do meruny bodlem metr za velkym vapnem a dal gola a takhle to udělal osmkrát za zapas....dnešní fotbal by devadesát procent těch hráčů nezvládala

         • repre

          Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:54reagovat

          A kolik hráčů dejme tomu jen ze Sparty by zvládalo hrát na hrbolatých hřištích nebo dejme tomu dříve i na škváře? To by bylo panečku výmluv na terén co )).

   • repre

    Chabix17.11.2014 14:52reagovat

    Přípravný zápasy jsou od toho, aby se tým co nejlépe připravil na ostré zápasy.

  • repre

   captain_obvious17.11.2014 12:41reagovat

   Včera jsem se poprvé asi po 5 letech, ne-li ještě víc, vyloženě těšil na zápas repre. Až tolik jsem Vrbovi nevěřil, ale ukazuje se, že to byl asi majstrštyk.

   A teď se můžou jít bodnout všichni ti, kteří se zastávali magora deBílka, že z toho mančaftu by nikdo nevytáhnul víc. Vrba má skoro stejný mančaft a sebevědomý dominantní výkon jako proti Islandu jsme pod Bílkem nepodali ani jednou.

   • repre

    Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:43reagovat

    Já se taky těšil. Kurs na to, že oba týmy dají gól 2,06 se nedal odmítnout. Díky kluci.

 • Dnes ve 14.30 na Eurosportu

  Tashunka Witko17.11.2014 12:04reagovat

  fotbalová lahůdka Bombaj City s FC Goa, za který tuším hraje náš někdejší snajpr Míra Slepička.

 • repre

  Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:16reagovat

  Ano máme 4 výhry a je to nadějné rozjeté, ale málokdo tady napíše jakým stylem a po jakém průběhu.

  Proti Holandsku klika jako blázen prakticky vlastní gól v poslední minutě.

  V Turecku to mohlo být v poločase taky klidně 2-0 pro turky a nemohli bychom říct ani popel. Tam to byla taky dost velká klika.

  V Kazachstánu i když slabý soupeř, tak když zaútočili tak nás docela větrali.

  Včera jsme lepší byli a měli více šancí a hra konečně za něco stála to byla zasloužená výhra.

  Ale s tím opěvováním naší repre bych dost brzdil stojí při nás štěstí a to poměrně dost.

  Nebál bych se říct, že v Holandsku rupnem a Island doma hraje úplně jinak než venku a tam nás sestřelí z nějakého trestného kopu nebo rohu, případně autu. A zbývající zápasy se uvidí hlavně doma s Tureckem.

  • repre

   LukyACS17.11.2014 11:20reagovat

   Štěstí to je Vrbovo umění, dokáže vítězit i v zápasech, kdy nebyl favoritem. Umí uzpůsobit taktiku přesně podle soupeře.

   A nám může být fuk, jestli se tam dostanem šťastně, hlavně, že tam budeme.

   • repre

    Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:25reagovat

    Jistě ve výsledku je to fuk a nikdo se na to ptát nebude. Říkám to jen proto, že ty oslavy naší repre tady vypadají jako kdybychom hráli jako Real Madrid a soupeře válcovali. Tak to ovšem rozhodně není a to ani v tom blbém Kazachstánu.

    Stačí vzpomenout sice to byl jen přátelák proti USA, kdy oni měli navíc béčkovou sestavu a my doma byli naprosto neškodní. Podotýkám taky pod Vrbou.

    • repre

     standis17.11.2014 11:29reagovat

     Nikdo tady netvrdí, že repre hraje jako Real Madrid - dokoce ani trener s hráči ne. Tým se evidentně vyvíjí a včera to byl dobrý výkon a hezký kombinační fotbal.

     • repre

      Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:36reagovat

      Ano včera to nebylo špatné. Ovšem otázka je jestli tohle budeme předvádět i třeba venku a to se bojím, že to bude podobné jako u Sparty. Doma dobré a venku většinou docela holomajzna. Rád se nechám překvapit hrou třeba v Holandsku nebo na tom Islandu. V Turecku jsme měli snad dvě střely na bránu a vyhráli. V Kazachstánu mě taky hra extra nenadchla - nebýt soupeřovy děravé obrany, tak jsme tam snad ani nevyhráli.

      • repre

       rebus17.11.2014 12:09reagovat

       Proste LiaroSmích

       Ano EURO 2016 nebylo špatné.Jsme mistri! Ovšem otázka je jestli tohle budeme předvádět i třeba na MS 2018-a to se bojím, že to bude podobné jako na EURU 2016-většinou docela holomajzna. Rád se nechám překvapit hrou třeba s Brazilii nebo Argentinou. Na EURU 2016 jsme měli snad dvě střely na bránu a vyhráli. Ve finale mě taky hra extra nenadchla - nebýt soupeřovy děravé obrany, tak jsme tam snad stribrny.

       • repre

        LukyACS17.11.2014 12:24reagovat

        Smích On prostě nebude spokojený nikdy.

       • repre

        Zakopaljsemtchyni17.11.2014 12:31reagovat

        Ty jsi spokojený po holomajzně v Příbrami, kde máme třeba jednu střelu za zápas a shodou náhod i tak vyhrajeme? Já mám teda kolego vyšší nároky.

        To samé u repre. Říkám 12 bodů dobrých, ale i to štěstí se nás pochopitelně nebude držet věčně. Ze 4 zápasů jsme ho už měli minimálně dvakrát. I tohle o něčem vypovídá.

  • repre

   Capo17.11.2014 12:42reagovat

   Důležitý je, že se ten výkon podle mě pořád zlepšuje. Kazachstán i Island jsme jasně přehrávali, ale je třeba uznat, že v obou zápasech jsme trochu víc hořeli při bránění standardek a konkrétně s Islandem se nám to mohlo i vymstít. Každopádně tyto poslední výkony mě naplňují optimismem minimálně k 9b ze zápasů s Kazachy a Lotyši. No a ten jeden bod snad už někde urvem. A opravdu je mi jedno, jaké štěstí jsme k těm současným 12b potřebovali, protože i přes jeho nespornou pomoc, jsme v těch zápasech s Holandskem a Tureckem měli dobré pasáže i my a v kontextu celých zápasů se nedá říct, že bysme v nich nějak propadli a vyhráli jen díky štěstí. Už teď na jaře to bude klíčové. Doma s Lotyši musíme prodloužit dobrý vstup do kvaldy, to by od nás mělo definitivně odtrhnout Turky, kteří pravděpodobně v Nizozemsku prohrají, no a pokud k sobě v červnu nepustíme blíž ani Island, který to už v březnu na umělce v Kazachstánu nebude mít lehké a mohl by klopýtnout, tak jsem celkem optimista. Rozehrané to prostě máme skvěle a i los, kdy hrajeme s Tureckem a v Holandsku až na konec, nám celkem hraje do karet, protože do té doby už bude jasné kolik toho s nima budem potřebovat, jestli vůbec něcoÚsměv

 • Euro

  Capo17.11.2014 11:05reagovat

  Tak Euro už je skutečně blízko. Souhlasim s tím, že k jistotě by mělo stačit těch 10b a to by ve zbývajících zápasech byl hřích nezvládnout, když jen doma je pořád ve hře 9b. A co se týká našich kluků, kteří v nároďáku hrají opravdu skvěle a až na Kadeře s Lafatou paradoxně i lépe než ve Spartě. Tak je asi jasné, že je bohužel jen stěží, udržíme v kádru až do toho případného Eura. Byť jsem tak trochu naivně doufal, že by třeba Kadeře a Krejčího mohli do konce příští sezony ještě udržet a prodat je ven až pak.

  • Euro

   Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:09reagovat

   Island, Holandsko venku prohry

   Kazachstán+Lotyšsko doma výhry

   Lotyšsko venku asi výhra

   Turecko doma tam může být všechno

  • Euro

   captain_obvious17.11.2014 11:29reagovat

   Myslím si, že o postup už nepřijdeme, leda že bychom dopustili nějakou senzaci jako prohra v Lotyšsku. 19-21 bodů bychom určitě měli získat a pokud by to nějak záhadně nestačilo ani na 2. místo, tak by to mělo být dost na přímý postup přes výhru v té skupině týmů ze 3. míst. Ale věřím, že postoupíme přímo přes umístění v TOP 2 naší skupiny.

   • Euro

    Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:40reagovat

    V dalších skupinách taky budou mít některé celky i na třetích místech hodně bodů. Lotyšsko ještě donedávna nebylo vůbec špatné. Není to zase tak dlouho co hráli myslím i baráž na nějaké Euro nebo MS. V poslední době se zhoršili, ale zase taková senzace by to určitě nebyla tam něco ztratit. Lotyšsko není San Marino.

 • Repre

  standis17.11.2014 11:00reagovat

  Tak jsem se kouknul na prádelnické forum a tam jsou vyřízení, že Vrba nepostavil jejich plzenské ovečky. SmíchUž tam ztratili úplně soudnost.

  • Repre

   Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:11reagovat

   No jejich ovečky nás ve vzájemném zápase přejeli jako parní válec

   • Repre

    Raist17.11.2014 11:15reagovat

    A pak rupli se zachraňující se Jihlavou.

    • Repre

     Zakopaljsemtchyni17.11.2014 11:16reagovat

     Tak my třeba s Baníkem a ještě k tomu doma

     • Repre

      Raist17.11.2014 12:12reagovat

      1/ Jedno kolo zahrají plzeňští mazánkové v životní formě, vyhecovaní jako při Lize mistrů (jejich vlastní vyjádření), týden na to předvedou v Jihlavě bezkrevný a mdlý výkon. Ukaž mi, kdy letos předvedla Sparta takovouto výkonostní houpačku? Nehrajeme nic extra, ale ”forma” je plus minus vyrovnaná.

      2/ V zápase s Baníkem byla Sparta 95% utkání jednoznačně lepší. Akorát dostala gól z ojedinělého brejku a následně se trápila v koncovce, když pozahazovala několik šancí a nastřelila tyč. Kolik střel na bránu předvedli mazánkové v Jihlavě? I ta Lžimberského střela tam skončila náhodou, díky teči...

     • Repre

      Mário Vdolek17.11.2014 13:46reagovat

      Baník na Spartě byl celej zápas před vápnem kromě tý jedný gólovky. To Jihlava si Plzeň vodila.

 • Sraz zlatých permic

  Standa Hejkal17.11.2014 10:06reagovat

  Tak připlatit si kolik, snad 900, za to, abych dostal sedm let starou knížku Double s takovými esy jako Horváth, Rezek, Kolář, Hušek, Kisel...

   

  Sledovat fotbal v kině bylo fajn, ale bez pyra to nebyl fotbal.

  • Sraz zlatých permic

   standis17.11.2014 10:57reagovat

   A skandovat Hřebík ven nikdo nemohl?

  • Sraz zlatých permic

   spartas17.11.2014 12:41reagovat

   Taky si mohl dostat dres Luboš Loučka a 300 Kč kredit pro Eurotel.

  • Sraz zlatých permic

   Mário Vdolek17.11.2014 13:44reagovat

   Vzhledem k tý ostudě co si dali na dres jsem odmítl jít a marketing@sparta.cz jsem poslal do prdele. A takovýhle dárek bych jim tam vomlátil vo hlavu.

 • Malá spekulace o postupu na ME

  artaxerxes17.11.2014 9:50reagovat

  Můj předpoklad:

  Holandsko vyhraje zbývající zápasy (18b+6b)24bodů

  Island prohraje s Turky a Holandskem jinak vyhraje vše (12b+9b)21bodů

   

  My porazíme Lotyše2x a Lazachstán 1x a prohrajem s Islandem a Holandskem (21bodů) - tak bude o našem postupu rozhodovat zápas doma s Tureckem.

   

  • Malá spekulace o postupu na ME

   Tashunka Witko17.11.2014 10:47reagovat

   K malé spekulaci jedna velká prognóza:

   Holandsko a ČR postoupí přímo,

   Island si to s Tureckem rozdá o 3.místo, a díky náskoku z úvodu možná úspěšně.

  • Malá spekulace o postupu na ME

   standis17.11.2014 10:54reagovat

   Prakticky jistý by byl postup - 2x vyhrát s Lotyšskem, doma s Kazachstánem a na Islandu remiza. Pokud na jaře uděláme 4 body s Lotyšskem a Islandem, tak už tam jednou nohou jsme.

 • No dokažu

  DJDriver17.11.2014 9:13reagovat

  si představit že až jednou Vrba skončí v repre tak by šel k nám

 • Autaři

  majtin17.11.2014 0:28reagovat

  Už párkrát jsem Plzeň nazval standardkáři, ale tenhle Island je ještě předčí - 3 ze 4 gólových šancí měli po autu = 1 gól, 1 tyč, 1 skvělý zákrok Čecha. Doufám, že tímhle směrem se fotbal vyvíjet nebude. Já vím, že jim to zakázat nejde a možná se to dá nazvat i jejich chytrostí, ale mě to pak spíš připomíná baseball nebo házenou nebo něco takovýho.Neutrální

  • Autaři

   Avhred17.11.2014 0:58reagovat

   Protože porazili jak Turecko, tak Holandsko, a navíc šli proti nám bez obdržené branky, tak jsem byl zvědavý, co Island předvede, ale místo očekávané kvality Island naservíroval partu dřeváků, jejichž největší zbraní jsou dlouhé auty. Bosák říkal, že v kvalifikaci šest gólů z osmi, vlastně sedm z devíti, počítáme-li zápas proti nám, dali ze standardních situací, dalekonosných vhozů apod.

   Dosavadní zápasy Islandu v kvalifikaci jsem neviděl, ale dnešní projev těch pobudů ze země gejzírů naznačuje, že ten tým hraje něco jako Řecko 2004, tedy udeřit a pak to uhaluzit, dokopat, dostrkat a nějak odkopat do závěrečného hvizdu. Osobně si myslím, že Islandská pohádka dneškem skončila a že budou rádi za baráž za Holandskem.

    

   • Autaři

    Ferry17.11.2014 9:56reagovat

    Mě vůbec nevadí,když padají góly ze standartek a už vůbec ne po dlouhých autech.Když mají člověka,kterej to tam dohodí,tak je to jejich výhoda.Jinak,včera mě Island zklamal,ale na druhou stranu,vzpomeň si,jakým způsobem sbíráme body my.S Holandskem neskutečný štěstí v poslední minutě,v Turecku odpuštěná penalta a včera zase štěstí,při tom jejich vlastňáku,takže taky žádná hitparáda.

 • 2:1

  Avhred16.11.2014 22:43reagovat

  Oprávněná výhra nad zoufalým soupeřem, který krom několika dalekonosných autů a jedné kombinace nepředvedl lautr nic.

  Z dnešního mače snad ani nelze vyzdvihnout nějakého jednotlivce, protože náš reprezentační tým podal kompaktní výkon, ale jedno musím říct: Wengere, jsi pitomec.

  • 2:1

   Pouzar1116.11.2014 22:45reagovat

   Rosa hrál o třídu jinde než všichni na hřišti ... Wenger je opravdu blb ..

   • 2:1

    LukyACS16.11.2014 22:49reagovat

    Mít takovýho hráče ve Spartě, to by byl sen.

    • 2:1

     Shrekson16.11.2014 23:05reagovat

     No byl to jen Island..

     Super že to kluci otočili.. Měl jsem radost hlavně z Kadere za gól..

   • 2:1

    spartas16.11.2014 22:49reagovat

    Arsenal hraje pod psa, ovšem Rosický když nastoupil tak to žádné tornádo nebylo. Dle mě by měl odejít. Stejně tak Čech z Chelsea.

    • 2:1

     Skleepy16.11.2014 22:53reagovat

     Souhlasim, oba do Sparty.

    • 2:1

     Shrekson16.11.2014 23:06reagovat

     Rosa je super hráč ale to zdraví.. Smutek

     • 2:1

      ke4n16.11.2014 23:10reagovat

      Teď je zdravější než býval zamlada.

     • 2:1

      LukyACS16.11.2014 23:11reagovat

      Takového hráče do Sparty musíš chtít i přes potenciální zdravotní trable. Jakého jiného hráče podobného kalibru můžem ulovit?

      • 2:1

       Skleepy16.11.2014 23:22reagovat

       Modrić je zdravej, radši jeho.

     • 2:1

      artaxerxes16.11.2014 23:47reagovat

      Když vezmeš nasazení PL a Synot Ligy, tak je to nebe a dudy - krásně je to vidět, jak naši hráči hrají v EL a pak v SL. A proto bych se neobával, že by Rosa byl furt zraněný.

      Navíc jeho zranění bylo dost často, že byl nakopnutý a i díky divné regeneraci/tréninku/doktorům v Arsenalu (každoročně nejvíc zraněných v PL)

       

      A přeci jen, když pominu dlouhodobý (+-rok)problém s podkolení šlachou, tak jsou to většinou lehčí svalové zranění.

74994 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha