Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Ty vole

  captain_obvious3.6.2015 11:39reagovat

  Rafa Benitez do Realu SmíchSmích Tak jsem se už dlouho nepobavil.

  • Ty vole

   lidoop3.6.2015 12:33reagovat

   Jsem zvědavej, jak dlouho mu fanoušci budou tolerovat tu jeho defenzivní bramboračku. Při dobrým kurzu si půjdu hned vsadit, že nevydrží do konce sezony.

 • Rozhovor

  Čouďák3.6.2015 11:05reagovat

  Kouč Sparty se vzdal dovolené a pracuje na posílení týmu, aby měl stejně široký kádr, jako má Plzeň

   

  Proti pokřiku fanoušků ”Hřebíku, kde máme titul” se ostře postavil na klubovém večírku majitel Sparty Daniel Křetínský. Za hlavní viníky označil především hráče. Dal tím jasně najevo, že Jaroslav Hřebík má nepatrný vliv na fungování prvního týmu. A trenér Zdeněk Ščasný v rozhovoru pro deník Sport potvrzuje: ”Že by mi někdo říkal, jak mám hrát? Tak to vůbec.”

   

  PRAHA – Přestože nejvyšší soutěž skončila, kouč Sparty Zdeněk Ščasný žádnou dovolenou neplánuje. Dennodenně řeší složení kádru pro příští sezonu. ”Je evidentní, že potřebujeme posílit tým o hotové hráče,” přiznává Ščasný. ”Aby se neopakovala minulá sezona, kdy měla Plzeň širší kádr, co se týče kvality.”

   

  - Jak to myslíte?

   

  ”Nechci snižovat kvalitu některých hráčů Sparty, ale někdy musíte zvažovat střídání, jestli náhradník, který přijde na hřiště, má potenciál zvednout úroveň hry. Když bylo nějaké zranění nebo tresty, kádr byl užší, než bych si představoval. A to byl možná jediný rozdíl mezi námi a Plzní.”

   

  - Chybovalo vedení klubu v tom, že nepřivedlo víc kvalitních posil a kádr nerozšířilo?

   

  ”Nechci se pouštět do toho, co vedení udělalo, nebo neudělalo. Vůbec nechci kritizovat dobu, která tu byla přede mnou. Ani mi to nepřísluší. Kádr měl být kvalitou širší. Určitě. V zápase pak nejenže nemůžete prostřídat hráče, jak byste chtěl, také úroveň tréninku jde dolů. Ale to není otázka jen vedení. Záleží, co jako trenér požadujete. A hlavně, co je vedení schopno splnit. Je evidentní, že některé posty potřebujeme posílit. Chceme hráče do základní sestavy i ty, kteří náš kádr rozšíří.”

   

  - Patří Franci Litsingi mezi vyhlédnuté posily, které jen kádr rozšíří?

   

  ”Aniž bych předjímal, tak by měl patřit mezi hráče, kteří nám dají určitou možnost při střídání.”

   

  - Takže bude dvojka za Ladislavem Krejčím?

   

  ”Počítám, že bude dvojka na tři, čtyři posty. To je jeho další devíza. Je schopen hrát pod hrotem, zleva, zprava a také na hrotu, protože původním povoláním je útočník. Může naskočit kamkoliv. Vždycky mě přesvědčil o tom, že dokáže mužstvo zvednout. Je to kvalitní hráč. Může nám pomoci s věcmi, které jsem si vyhodnotil, že tady chybí. Jde o finální řešení. Litsingi dokáže akce nejen řešit, ale také skórovat. Nic to ale nemění na tom, že jeho poslední sezona dobrá nebyla.”

   

  - Litsingimu hrozí, že v září nedostane vízum. A nejde jen o to, že řídil pod vlivem alkoholu. Údajně měl také napadnout v Teplicích jednu ženu, která ho nahlásila na policii.

   

  ”Problém s alkoholem je jasný. Byl za to potrestaný a vyříkal jsem si to s ním. A jestli se budou vytahovat další věci? U každého najdeme něco… Pokud by ale neměl dostat vízum, to bude první, co si prověříme, jestli vůbec do toho přestupu půjdeme. Litsingi je pro Spartu jen jedna z možností, ale určitě ne klíčovým přestupem, z kterého bychom se hroutili.”

   

  - Kdo tedy bude klíčovou posilou?

   

  ”Spoustu hráčů máme v jednání. Na případných posilách jsem začal pracovat dávno předtím, než se rozhodlo o mém setrvání. Eminentní zájem máme o Tomáše Sivoka. Patří do kategorie hráčů, kteří by byli okamžitou posilou. Proběhla i jiná jména. Jsou jasná a konkrétní. Ale jistě pochopíte, že je nechceme odtajňovat.”

   

  - Tak alespoň prozraďte, které jednotlivé posty chcete posílit.

   

  ”Opravdu hledáme stopera a možná nebude jeden, to je pravda. Také hledáme náhradu za Pavla Kadeřábka. Pokud ji najdeme, tak mu v odchodu bránit asi nebudeme. Navíc vidím a čtu jeho prohlášení, že chce jít ven. Takhle je nastavený. Všem fanouškům bych chtěl říct, aby se pokusili vžít do jeho role. Někdy je složité hráče udržet, byť jde o profíka se vším všudy. Ale také bych byl nejradši, kdyby zůstal.”

   

  - Co další pozice?

   

  ”Sháníme útočníka k Davidu Lafatovi, abychom ho dokázali nahradit v době, kdy se mu nedaří nebo má nějaký zdravotní problém. Proto také zvažujeme působení Jakuba Řezníčka. Některé zápasy byly z jeho strany vynikající, některé ne. Je rozdíl hrát v Příbrami nebo ve Spartě. Stojíme o to, aby zůstal Vašek Kadlec, ale víme, že je o něj zájem v zahraničí. Ten by splňoval to, co od útočníka chci. Pak potřebujeme některé posty zdvojit, například levou stranu. Jsou tady také hráči, od kterých očekáváme adekvátní výkony, a měli by přidat.”

   

  - Hodně hráčů má Sparta v jiných klubech na hostování. Kolik z nich se zapojí do letní přípravy?

   

  ”V tuto chvíli uvažuji o třech. Zvažuji návrat Matěje Hybše, Michala Breznaníka a ještě jednoho, ať už se jmenuje Aleš Čermák nebo někdo jiný. Tohle si ještě nechám projít hlavou.”

   

  - Co další hráči – Bednář, Přikryl, Hovorka, Polom?

   

  ”Nebudu usilovat o to, aby se Bednář vrátil. Pro Příbram odvádí nadstandardní služby, ale v hledáčku máme jiné útočníky. Přikryl je vynikající, jenže neodehraje pět zápasů bez zranění. To vidím jako zásadní problém. O Hovorkovi jsem uvažoval, sledoval jsem ho, ale do přípravy ho brát nebudu. Poloma zvažujeme. Záleží, jestli přivedeme do obrany nové hráče.”

   

  - Dotknou se příchody do defenzivy Radoslava Kováče a Ondřeje Švejdíka?

   

  ”Kováč určitě zůstane, se Švejdíkem budeme o jeho dalším působení teprve jednat na začátku přípravy. Zatím nepočítám s tím, že by kdokoliv z nich skončil.”

   

  - Jaké změny plánujete v realizačním týmu?

   

  ”Dvě už proběhly. Skončili asistent Václav Jílek a kondiční trenér Pavel Rada, takže jsme realizační tým trošku zúžili. Nikdo další už nepřijde, takhle to necháme. Jen vytvoříme skupinu pro skauting.”

   

  - Proč odešel Jílek?

   

  ”Nechci zvěřejňovat, proč jsem se rozhodl pro tohle řešení. To je mezi mnou a Vaškem. Ale nějaké důvody jsem měl.”

   

  - Zůstává i trenér brankářů Pavel Srníček. Hodně se přitom řešilo, že by mohl odejít.

   

  ”To jste řešili vy novináři. My ne. Já měl naprosto jasno.”

   

  - Mám informaci, že jste se poptával v Teplicích na kouče gólmanů Teplic Patrika Koláře…

   

  ”Já jsem se poptával různě, všude možně. Po hráčích a různých věcech. A sami vidíte, jaký máme realizační tým teď. To je má odpověď.”

   

  - Původní zprávy zněly tak, že se zbavíte členů realizačního týmu, které přivedl sportovní ředitel Jaroslav Hřebík. Opravdu jste o tom uvažoval?

   

  ”Tohle je zajímavá otázka. Při mém nástupu jsem měl pohovor s vedením a jasně zaznělo, že jsem nepřišel bojovat o nějaké pozice. Jarda Hřebík má na starosti mládež a je členem vedení. Takhle to beru a respektuji. Já zodpovídám za první tým.”

   

  - Můžete popsat spolupráci s Jaroslavem Hřebíkem, pokud mezi vámi nějaká probíhá?

   

  ”Když s vedením probíráme posily, tak Jarda má svůj poradní hlas. Dodneška jsem neviděl, že by s čímkoliv, co jsem říkal, zásadně nesouhlasil. A to je asi všechno. Žádná další spolupráce neprobíhá. Jarda si dělá svou práci na Strahově s mládeží, já mám práci s prvním týmem.”

   

  - Takže spolu neprobíráte například taktiku, koho nasadit do sestavy?

   

  ”Vůbec ne. Maximálně jsem s vedením řešil možnost druhého systému, které vítalo. Že bych se ale s někým radil o systému a jak bych měl hrát, tohle se neděje. Je to standardní. Kdyby na mém místě seděl Jarda Hřebík, tak by to bylo stejné. Taky bych mu neříkal, jak má hrát.”

   

  - Spíš mi jde o to, že fanoušci často proti němu vystupují. Teď můžete jasně říct: Do práce mi nemluví.

   

  ”To už jasně zaznělo. Každý klub má dost věcí, se kterými se musí potýkat zvenčí, takže musí být silný zevnitř. Proto chci, aby Sparta byla jednotná. Tento zásadní problém tady nevidím.”

   

  - Jak jste vlastně prožíval jednání o tom, jestli zůstanete ve Spartě?

   

  ”Kdybych řekl, že jsem byl úplně klidný, tak to jsem nebyl. Ale také jsem se nijak netřásl. Věděl jsem, jak jsou nastavená pravidla. Vedení klubu se mnou jednalo naprosto korektně, bylo mi jasně oznámeno, jaká jednání probíhají. Snažil jsem se odvést pro Spartu maximum, abych byl úspěšný a zůstal tady.”

   

  - Potěšilo vás, že jste porazil vašeho vážného konkurenta německého kouče Thorstena Finka?

   

  ”Že soupeřím s takovým člověkem, byla pro mě čest. Kdybyste končil ve Spartě, a někomu se to třeba nelíbilo, přeci jen je rozdíl, jestli vás vystřídá jiný český trenér nebo zahraniční renomovaný kouč. Tohle si uvědomujete. O to příjemnější a překvapující pro mě rozhodnutí Sparty bylo.”

   

  - Sdělilo vám vedení klubu, proč se rozhodlo pro vás?

   

  ”To se musíte zeptat nadřízených, já po tom nepátral.”

   

  - Za úkol jste měl zlepšit herní projev. V jakém stavu jste Spartu našel a jak jste ji změnil?

   

  ”Našel jsem ji na druhém místě a skončil jsem s ní na druhém místě. To zaprvé. Ale o nějaké změny jsem se snažil a budu se snažit. Jestli se povedly, to ať si udělá obrázek každý sám. Sparta třeba drtivou většinu zápasů hraje do plných, a ačkoliv bylo vybudování postupného útoku velmi dobře nastavené, v určitých momentech musíme umět změnit způsob hry. Hrát rychleji v přechodu do útoku. Nemůžeme hrát pořád stejně. Také musíme zapracovat na defenzivě. Jsou to ale věci, které se mohou projevit až časem. Další věc, na kterou nebyl čas, je mít připravený systém se třemi obránci. Je to nutnost. Chci, aby Sparta dokázala přejít z jednoho systému na druhý.”

   

  - Máme tedy očekávat, že v příští sezoně použijete rozestavení 3–5–2?

   

  ”Stoprocentně to platí. Chci tento systém do mužstva zabudovat. Paradoxně se říká, že tříobráncový systém je riskantní. No… Ten, kdo to říká, ať si to myslí. Já tvrdím, že tento systém je směrem dozadu mnohem bezpečnější než čtyřobráncový. V systému 3–5–2 vidím obrovské přednosti, ale samozřejmě se nedá použít proti každému soupeři.”

   

  - Máte v hlavě i jiné taktické varianty?

   

  ”Tříobráncový systém vám přináší různé modifi kace. Můžete hrát 3–5–2, 3–4–3, 3–1–5–1. Všechny systémy jsem už při předchozích angažmá použil. Vím i to, jaké mají nedostatky. To je však teorie, důležité je i to, jak se plní na hřišti.”

   

  - Na jaře se často propírala sportovní forma hráčů, především pak Ladislava Krejčího. Neuvažoval jste o tom, že byste ho posadil mezi náhradníky a dal mu pomyslnou facku?

   

  ”Kdybych jakkoliv cítil, že Krejčí potřebuje facku, tak bych to udělal. Ale není to hráč, který by byl nafoukaný, namyšlený. Někdo, kdo by potřeboval sestřelit hřebínek. Krejčí je strašně pracovitý hráč, proto jsem ho chtěl podržet. Pro Spartu odváděl výborné výkony a zase odvádět bude.”

   

  - Pomohlo mu, že dostal důvěru?

   

  ”Když si odmyslím poslední zápas s Bohemkou, tak jsem přesvědčený, že jeho výkony šly nahoru. Byť jeho řešení finální fáze a efektivita nebyly ideální. Možná mu EURO do 21 let ještě pomůže.”

   

  - Je to správná motivace pro střídající hráče, když vidí, že se týmu nedaří, ale šanci v základní sestavě stejně nedostanou?

   

  ”Je špatně, když střídající hráči nechodí v průběhu sezony do zápasů. Jenomže my jsme na levou stranu moc velký výběr na střídání neměli. Konaté není nalevo tak dobrý, spíš hrával dobře na pravé straně. Na lavičce jsem neviděl hráče, který by Krejčího mohl plnohodnotně nahradit. Vězte, že kdybychom měli lepší variantu, udělal bych to.”

   

  - V příští sezoně vás čekají náročné boje o Ligu mistrů. Co vlastně říkáte na možné soupeře?

   

  ”Neřešil jsem, který soupeř je dobrý a který špatný. Hrajeme zkrátka předkolo nemistrovské části a číhají na nás těžké týmy. To je každému jasné.”

   

  - Může Sparta postoupit?

   

  ”Myslím si, že ano. Ve dvojzápase můžete vždycky překvapit. Jen musíme dobře posílit, mít formu i dobrý den. Pak se dá postoupit přes každého. Neříkám, že to určitě zvládneme, ale musíme pro to udělat všechno.”

   

  - Vzhledem k losu bude postup do Ligy mistrů těžký. Je spíš hlavním úkolem Sparty probojovat se do Evropské ligy?

   

  ”Hlavním úkolem je vybudovat silné mužstvo a naučit se druhý systém a způsob hry. Dalším úkolem je dostat hráče do formy, a pak si to s kýmkoliv rozdat. Já, vedení, všichni chceme samozřejmě postoupit. Cíle pro příští sezonu jsou dané a nemusíme se o nich extra bavit.”

   

  - Nepociťujete tlak, že pokud by se poháry nevydařily, byla by vaše pozice ohrožena?

   

  ”Ta byla ohrožena, co jsem nastoupil. Takhle nemůžu přemýšlet, jinak bych byl dopředu odsouzený na porážku. To je špatně. Ale jsem si vědom toho, že ve Spartě můžu být tři roky, nebo také tři měsíce.”

   

  Sparta rozvázala spolupráci s asistentem Václavem Jílkem a kondičním trenérem Pavlem Radou. Zbytek realizačního týmu Zdeňka Ščasného zůstává, včetně kouče brankářů Pavla Srníčka. ”Máme to defi nitivně uzavřené,” potvrdil letenský trenér pro deník Sport. Že Václav Jílek ve Spartě nezůstane, o tom se v zákulisí spekulovalo poměrně dlouho. Jeho návrat do Olomouce, který je v tuto chvíli nejpravděpodobnější, by neodvrátil ani případný Ščasného konec ve funkci hlavního trenéra. Nakonec to ale byl on, kdo rozhodl, že Jílek odejde. ”Nechci říct, že pracoval vyloženě špatně. Nějaké důvody jsem měl, ale nechci je zveřejňovat. To je mezi mnou a Vaškem,” uvedl Ščasný. ”Dalším důvodem je příchod dalšího asistenta Stanislava Hejkala. Je to nesmírně pracovitý člověk. Nemusím mu říkat, kam má jezdit na zápasy, zpracuje mi spoustu věcí.” Důležité je i Hejkalovo řízení tréninků, které prakticky vede on s druhým asistentem Zdeňkem Svobodou. ”Hlavní tréninkovou náplň mají ode mě. Ale já spíš na trénink jen dohlížím. Vstupuji do něj pouze v případě, když vidím něco zásadního. Často jsem se totiž soustředil na určité věci a někdy jsem začal na některé hráče působit negativně. Proto jsem postupem času zvolil tuto formu. Ale Standa řídí tréninky podle mého gusta,” vysvětlil Ščasný. Kromě odchodů Jílka a kondičního trenéra Pavla Rady už žádné další změny v realizačním týmu Sparta provádět nebude. V letenském klubu tak zůstává i Pavel Srníček, který byl rovněž předmětem spekulací o případných odchodech. I z toho důvodu, že se Ščasný v Teplicích poptával na trenéra brankářů Patrika Koláře. ”Realizační tým jsme trošku zúžili, ale takhle už zůstane. Nyní vytvoříme skupinu pro skauting,” řekl Ščasný. Šéfskautem by měl být Tomáš Požár, dosavadní sportovní ředitel Bohemians 1905.

 • chachar Srníček

  LukyACS3.6.2015 10:28reagovat

  Tak už asi vím, jak to bude, pokud se nepovede postoupit do skupin nebo nebude titul Úsměv

 • skladba týmu

  LukyACS3.6.2015 10:24reagovat

  Nechápu, proč nechceme Sýkoru, který patřil k nejlepším hráčům Brna a dal 5 gólů, což je víc než jeho slavnej Litsingi, ale je o 7 let mladší, tak ho někomu nabídneme s opcí Úsměv

   

  Proč jsme se zbavili Skaláka, který by se nám hodil? Podle rozhovoru asi zůstane i Kováč se Švejdíkem, tomu nerozumim už vůbec. A proč nám mluvil o Hovorkovi a dalších z naší líhně, když pak vezme jen Hybše a Čermáka spíš ne.

   

  Taky nechápu, že se chceme zbavit Přikryla, na kterém nám vadí zranění a místo něho přivedeme ještě skleněnějšího Masopusta, tahle logika nás bude stát tak 10M?

   

  Jinak Požár asi přijde jako další člověk, který rozšíří naše vedení, což jsem si myslel. Otava očividně nekončí.

  • skladba týmu

   Capo3.6.2015 10:52reagovat

   Sýkoru taky nechápu, obzvlášť, když plánují posílit levý kraj ofenzivy. Asi se Ščasnýmu nehodí do těch plánovaných 3-5-2, je pravda, že na to pumpování nahoru dolu jsou Costa, Hybš, Krejčí i Breznaník vhodnější a těžko říct koho by na tento post chtěl případně přivést. Skaláka je z hlediska tohoto rozestavění fakt škoda, měl by mnohem větší šanci hrát i v útoku. Toho, kdo tam nechal dát tu opci, bych fakt zastřelil. A to, že nechce Přikryla chápu, přeci jenom je obvykle k dispozici tak pět týdnů za půlrok. To, že ale chtějí Masopusta, je z tohoto pohledu taky postaveno na hlavu, to je faktÚsměv

   • skladba týmu

    Capo3.6.2015 10:53reagovat

    Pokud je to teda pravda, že ho chtějí.

   • skladba týmu

    Jables13373.6.2015 14:32reagovat

    Skalák chodil s opcí vždycky, protože se výrazně nikdy neprosadil, až teď v Bolce. Ta opce navíc byla vždycky nastavená tak, že ”ji ten klub stejně nikdy nemohl zaplatit”, i kdyby ho náhodou chtěli. Jenže v Bolce se rozehrál k jeho zatím nejlepší sezóně a těch 10m si sehnali, přitom před sezónou by 10m za Skaláka bylo skvělejch.

    • skladba týmu

     LukyACS3.6.2015 15:14reagovat

     To jsi ho asi moc nesledoval, jelikož Skalák hrál výborně už na jaře v Brně.

     A podobně skončí i Sýkora, který má za sebou povedenou hostovačku také v Brně.

 • Ščasný

  captain_obvious3.6.2015 10:07reagovat

  Zase když se na to podíváme objektivně, tak Ščasný je asi dobrá varianta, co se učení druhého herního stylu týká. Rozestavení na 3 obránce v minulosti používal, i v minulém angažmá tak odehrál spoustu zápasů, určitě ty systémy zná, ví čeho se vyvarovat atd. Je to lepší, než kdyby přišel nějakej moula, co si celý život šolíchá tu svoji čtyři-čtyři-dvojku nebo čtyři-pět-jedničku a snažil se tam o nějakou revoluci, aniž by s tím měl předešlé zkušenosti.

   

  Navíc Ščasnému absolutně věřím, že když říká, že Spartu naučí hrát na tři obránce, tak že to tak i bude. Narozdíl od trenérského impotenta Lavičky, který jenom mlel prázdné fráze do novin a přitom každý dobře věděl, že žádný druhý herní styl nikdy nebude, protože na to trenérsky prostě nemá, protože právě patří do té skupiny koučů, co si celý život jedou tu zavedenou klasiku. Bylo naprosto směšný, že mu v zimě vedení sedlo na lep a šlo z toho poznat, že ačkoli tu už působil nějaký ten pátek, tak ho evidentně ani pořádně neměli přečteného. Ale asi to byl dobrej manipulátor, protože i tady na fóru se našla řada uživatelů, kteří mu taky uvěřili, že nás naučí hrát i něco nového.

  • Ščasný

   peterpan273.6.2015 10:30reagovat

   Je to poměrně zdrcující kritika Lavičky, nicméně já s ní naprosto souhlasím...PS: Tak jsme se dočkali Blatterova konce, jen v těch poutech ho neodváděli ;-)

   • Ščasný

    captain_obvious3.6.2015 11:36reagovat

    Ještě není všem dnům konec, pořád na něho můžou něco vyhrabat Úsměv Starý ješita by si ale asi hodil mašli, než aby musel do lochu.

 • Statistiky:

  Tashunka Witko3.6.2015 10:01reagovat

  a) Sparta na posledním místě v lize v počtu vyhraných soubojů !!!

  b) Holek největší překulovač v lize !!!

   

  Smutná bilance.

   

 • Tohle některým zavře ústa

  Mates3.6.2015 8:39reagovat

  Hřebíkův vliv na A-tým Sparty? Z.Ščasný: ”Když s vedením probíráme posily, Jarda má svůj poradní hlas. Žádná další spolupráce neprobíhá.”

  • Tohle některým zavře ústa

   spartas3.6.2015 8:48reagovat

   Ščasný se evidentně bojí říct úplnou pravdu a Jaryn bohužel zůstal neodstřihnut. Je to patrné z toho, že si chtěl Ščasný přivést mnohem lepší trenéry brankařů, ale stavař udržel u týmu ostravského Srníčka.

   • Tohle některým zavře ústa

    Mates3.6.2015 9:06reagovat

    Tak některým bohužel ne... Smutek

    • Tohle některým zavře ústa

     Capo3.6.2015 9:16reagovat

     Od spartase to je podle mě ironie. Každopádně těm co Hřebíka k smrti nenávidí, to ústa určitě nezavře. Oni totiž vědí víc, a proto volají - Hřebík ven. Fakt by mě zajímalo, co vědí, ale bohužel je to pro ostatní tajný...

    • Tohle některým zavře ústa

     Mário Vdolek3.6.2015 11:05reagovat

     Iluminát Hřebík ovládá v zákulisí celou Spartu, aby ji poškodil. Informace pak vozí Paclíkovi k motorestu do Berouna.

   • Tohle některým zavře ústa

    captain_obvious3.6.2015 9:38reagovat

    * chachara Srníčka

    • Tohle některým zavře ústa

     Tashunka Witko3.6.2015 9:50reagovat

     Logické. Když si vzpomenu jak Srníček rozjebal repre v období nástupu Čecha a jak se proti němu vymezoval, tak vcelku chápu, že podobný ”charakter” musí s tím Hřebíkovým konvenovat. Fotbal ale není žádná lesbická láska a dva poštěváci na jeden tým je příliš.

     Zase ale máme šanci, že pod Srníčkem se žádný golman ani po 4leté intenzivní péči nenaučí kopnout do míče a budeme si procvičovat nervovou soustavu v duchu Grigarovsko-Vaclíkovských tradic. Ostatně na mé místo golman stejně nedokopne, takže nebude třeba se obrňovat celkově, stačí obrnit si nervy.

   • Tohle některým zavře ústa

    Spartan 19893.6.2015 9:59reagovat

    No ja nevim, ale kdyby byl ten vliv Jardy tak velkej neodesel by Jilek a jeho dite Prikryl ne?

 • Změny pod Ščasným

  Capo3.6.2015 6:25reagovat

  Odchází Jílek, měl s ním pracovní problém, ale to je prý jen mezi nimi a s ním už končí jen kondičák Rada. Srníček zůstává. Navíc budují skautingovou skupinu, kterou by měl vést Požár. Budeme hrát 3-5-2 a s Hřebíkem to prostě mají rozdělené. Jarda má mládež a on áčko. Nepočítá s koncem Kováče ani Švejdíka (budou jednat), Hovorka do přípravy nepůjde, Poloma zvažují(bude záležet na posilách). Z hostovaček zvažuje do přípravy jen další tři jména - Hybš, Breznaník, Čermák(ale tohle jméno 100% nepotvrdil). Jinak přijde 1-2 stopeři (to asi záleží jen na Sivokovi), hledají útočníka k Lafatovi (stále je i ve hře Řezníček). Chce, aby zůstal Kadlec, ale je realista. Dále chtějí posílit levou stranu, pravou obranu. Jinak Litsingi, pokud dostane vízum, podle toho rozhovoru na 99 % přijde.

  • Změny pod Ščasným

   Capo3.6.2015 6:27reagovat

   A ještě doplním, že o Bednáře a Přikryla nestojí.

   • Změny pod Ščasným

    Arni3.6.2015 6:47reagovat

    A co presne rika o rozestaveni 3-5-2?

    • Změny pod Ščasným

     Bunda3.6.2015 7:39reagovat

     Nějak nic zásadního, ale budou se to učit a Scasny v tom systému vidí obrovské přednosti. Prikryl je vynikající ale pořád zraněnej. Návraty z hostování se bohužel moc konat nebudou,protože Scasny chce hotové hráče.

     • Změny pod Ščasným

      Dynamo3.6.2015 7:47reagovat

      a co Hušbauer? Sice to má do konce roku, ale sestoupili. O něm ani slovo?

      • Změny pod Ščasným

       Capo3.6.2015 7:50reagovat

       Ani slovo, nejspíš tedy bude pokračovat v Cagliari i v Serii B.

       • Změny pod Ščasným

        Dynamo3.6.2015 7:56reagovat

        díky, a sken toho rozhovoru bys během dne poskytl?

        • Změny pod Ščasným

         Capo3.6.2015 8:00reagovat

         Bohužel, noviny jsem nechal doma a tam sken nemám a nejsem zrovna fanoušek nejmodernějších technologií, takže z mého mobilu to opravdu nemá cenuÚsměv Každopádně to důležitý tady je napsáno a ta omáčka kolem se nejpozději zítra určitě na netu objeví.

         • Změny pod Ščasným

          Pindruch3.6.2015 8:06reagovat

          Něco vyšlo i na ofiku: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/chceme-i-tomase-sivoka-16455.html

        • Změny pod Ščasným

         Pisshead3.6.2015 8:31reagovat

         Když mi řekneš kam to nahrát, tak není problém

        • Změny pod Ščasným

         kapacitos3.6.2015 8:44reagovat

         Je to taková prasečina, ale snad se to číst dá Smích

         http://leteckaposta.cz/204256639

    • Změny pod Ščasným

     Dynamo3.6.2015 7:44reagovat

     co by o něm měl říkat? Hraje tak občas Juventus nebo Bayern.

    • Změny pod Ščasným

     Capo3.6.2015 7:46reagovat

     Že ho chce 100% použít. Považuje ho třeba za bezpečnější do defenzivy, má rád, že je hodně variabilní. Nicméně má to být jen nový styl, který chce zapojit, neznamená to, že ho budeme hrát neustále, chce, aby jsme mezi styly uměli plynule přecházet.

  • Změny pod Ščasným

   captain_obvious3.6.2015 9:37reagovat

   Tak schválně, kam půjde Sýkora na hostovačku s opcí.

  • Změny pod Ščasným

   Tashunka Witko3.6.2015 9:39reagovat

   Tak pořád je šance, že Litsingi dostane podmínku a bude vyhoštěn (pokud už bude vizum mít, osobně doufám, že ne). Váhání u Řezníčka mi přijde také krajně nebezpečné, ale nejhorší zpráva asi je, že se nepočítá s koncem Kováče a Švejdíka. Stopery bych klidně vyhodil všechny 4 stávající, max. ponechat Holka jako náhradníka v případě, že se nepodaří získat nové (k tomu Polom).

 • Sčasný,Jílek

  Bunda2.6.2015 22:44reagovat

  ”Ve Spartě skončil asistent Václav Jílek.“ Velký rozhovor nejen o změnách na Letné s hlavním trenérem Z.Ščasným zítra v @DenikSport

  • Sčasný,Jílek

   standis2.6.2015 23:05reagovat

   Tak první odstřel. A u Srníčka čeká na co?

  • Sčasný,Jílek

   majtin2.6.2015 23:17reagovat

   Pro mě velká škoda. Snad bude pracovat pro Spartu jinak a nebo půjde sbírat zkušenosti. Trochu náznak toho (nemusí to tak být), že Ščasný nepovede Ačko podle celoklubové koncepce. Ale má právo si vybrat své asistenty a není to jeho chyba, on sám sebe trenérem nejmenoval.

   • Sčasný,Jílek

    Bunda2.6.2015 23:19reagovat

    Podle všeho se vrací do Olomouce. Možná jako šéftrenér mládeže.

    • Sčasný,Jílek

     majtin2.6.2015 23:29reagovat

     Tak s toho nemám radost, já sice chápu, že jsou Ščasný s Hejkalem na sebe zvyklý, ale prostě ten Hejkal nevypadá jako že má všechny moderní trendy v malíčku. Ale třeba se pletu. A třeba i s tím, že mám dojem že se kormidlo otáčí nesprávným směrem.

     • Sčasný,Jílek

      majtin2.6.2015 23:30reagovat

      ”z toho” samozřejmě

 • Chvátal

  DaveACS2.6.2015 21:58reagovat

  A když už jsem tím poslem zpráv, Juro se na 99% vrací zpět na Slovensko, kde ale nejspíš dlouho nepobude, má nějaký nabídky z Polska.

   

  Osobně ho mrzí, že nedostal šanci, jelikož byl zvyklý v 17 letech nastupovat v lize, ale bere to jako zkušenost a prý alespoň poznal, jak to ve velkém fotbale chodí.. Tak snad ho to neodradilo a nejde do Polska prodávat perník Smích

  • Chvátal

   dominik272.6.2015 22:53reagovat

   Že nedostal šanci, není tak úplně pravda. Hrál za juniorku, kde měl příležitost ukázat, zda je lepší než hráči Sparty v podobném věku.

    

   Já osobně jsem názoru, že v juniorce nepřevyšoval kluky, kteří tam jsou jako odchovanci Sparty. Konkrétně Kuba Nečas mi na jeho postu přišel vyloženě lepší, přitom se na beka přesunul z útoku či zálohy až v téhle sezóně.

    

   Sice bych Chvátala zase neřadil mezi nějaké propadáky, ale když už sem vodit hráče odjinud, tak by podle mě měli být o něco lepší, a nebo po půlroce jít zase zpátky - jako právě Chvátal.

    

   Máme pod smlouvou spoustu odchovanců, kteří podávají slušné výkony a čekají na šanci aspoň v přátelácích.

    

   Na závěr bych připomněl, že Chvátal se pořád dočkal alespoň pár minutek za Spartu v lize. Já bych třeba byl radši, kdyby si tu atmosféru vyzkoušeli kluci, kteří jsou ve Spartě od útlého dětství, jako třeba zmíněný Nečas, popřípadě Toml, Kulhánek, Vorel, Matoušek, Moravec, Reiter, oba Haškové, Pulkrab, Wiesner, Březina, Vondra, Záviška, Bederka... a můžu jmenovat další kluky, kteří z mého pohledu za Chvátalem viditelně nezaostávají a léta sní o tom, že si zahrají právě za Spartu.

   • Chvátal

    majtin2.6.2015 23:00reagovat

    Hm, tak to je o odvaze trenéra a jeho schopnostech zapracovat mladé kluky.

    Ty se teď asi dobře orientuješ v mládežnickém fotbae, tady se teď mluvilo o tom, že je škoda, že jsme si nechali vyfouknout Plzní Suchana a Matějů. Jak na tom byli v tvých očích oni v porovnání se sparťanskými nadějemi?

    • Chvátal

     dominik272.6.2015 23:58reagovat

     No zase se tolik neorientuji v hráčích, kteří jsou mimo Spartu, tak se mi nechce příliš hodnotit ty dva. Každopádně co jsem se tak vyptával, tak Matějů by se nám zřejmě býval hodil. Přece jenom ty kraje obrany jsou problematické. V A-dorostu to kvůli těžkým zdravotním problémům dvou kluků hrál Čapek hostující ze Slavie. V juniorce se na ten post přeškoloval Nečas, takže nadaný pravý bek by asi nebyl na škodu...

     • Chvátal

      kopejtko3.6.2015 8:34reagovat

      a co Kadlec koukal jsem že hostuje v Admiře

   • Chvátal

    standis2.6.2015 23:08reagovat

    To jsme potom u toho, proč takové hráče do Sparty někdo tahá. Do Sparty by měli přicházet jenom skutečně nadstartní hráči, ostatní by si měla vychovat sama. Podmínky k tomu jsou.

78103 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha