Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Bony v základu

  standis15.9.2015 20:15reagovat

  takže se těším, jak vypráší kožiš Juve - vybrali dobrý zápas na čt.

  • Bony v základu

   Avhred15.9.2015 20:23reagovat

   Sice ani jeden z těch týmů nějak extra nemusím, ale budu přát spíš City. Právě kvůli Bonymu. Úsměv

 • co si myslíte

  verna_spartanka15.9.2015 17:54reagovat

  o anglickém modelu ? Jeden šéf co rozhoduje. O taktice, sestavě apod. Nakupuje a prodává hráče, resp. o této přestupové politice rozhoduje. Pak může a musí mít plnou zodpovědnost. Tady v lize často trenérovi nedojde hráč na trening a on se pak dočte v tisku obrazně řečeno že mu ho prodali. Nebo mu někoho koupí o koho vůbec nestojí. Takto se

  údajně objevil napr.v prádelně Tecl. A pak řeknou hraj a měj

  výsledky. Myslím že je těžké nést zodpovědnost za tým a

  nerozhodovat o něm. Chtěl by někdo z vás nést plnou zodpovědnost za výsledky firmy, ale nemít právo rozhodnout kdo tam bude pracovat a kdo ne ? Samozřejmě že tento manager by musel mít nějakej budget odsouhlasenej majitelem, aby mě tady někdo nenařknul že si myslím že by pak trenér přivedl do týmu Ronalda a Křéťu na buben. Budget od majitele+výnosy z prodeje - náklady na nákup. Prostě jako v PL.

  Ideální kandidát na tuto práci dokonce na Letné je. Hřebík.Ať si natahá třeba Hartigy, pokud s něma bude hrát LM. Ale i kdyby to Hřebík nebyl, tak jde o ten model. GSM už tady byl, ale myslím že ne ten anglického typu. Tj. nerozhodoval o věcech co jsem popsala. Šlo spíše o sportovní strategii

  • co si myslíte

   spartas15.9.2015 18:02reagovat

   Podle mě je to nejlepší, nejprůhlednější a nejspravedlivější model, jakej existuje. Ale to docela určitě nedopadne, neboť zrovna přišel Xfaktor, do toho máme tu slavnou sportovní komisi a tak. Prostě utopie.

  • co si myslíte

   standis15.9.2015 18:10reagovat

   A ono to tak někde takhle absolutně je? Myslím, že ne.

   • co si myslíte

    verna_spartanka15.9.2015 18:15reagovat

    Já myslím že ano. Sirovi Alexovi asi nějakej Otava neříkal koho v týmu mít bude a koho ne. Wengerovi taky ne. Jinej případ je třeba angažmá majitele v odchodu Čecha. Tam mu řekl, 2 golmany světové špičky ti platit nebudu tak se rozhodni. Ale globálně vzato v PL to takto funguje. Manager kupuje, prodáva a nese zodpovědnost

    • co si myslíte

     standis15.9.2015 18:21reagovat

     Stejně nad sebou má nějakou korekci. A jinak to ani nejde. Nikdo nesvěří absolutní moc nad kádrem 1 člověkovi, když tam jde u velkých klubů řádově o miliardy.

     • co si myslíte

      verna_spartanka15.9.2015 18:25reagovat

      To asi ano a korekce je sám o sobě ten bunget. Nemůže utratit co nemá. No a pokud nakupuje a prodává blbě tak letí. Jako u nás trenér. Jenže ten českej nešťastník je v tom kolikrát nevinně. Manager v tomto modelu si za neúspěchy může výhradně sám. Tady chce Skaláka a Otava mu ho za pár šušňů prodá. To by se v popisovaném modelu stát nemohlo.

      • co si myslíte

       standis15.9.2015 18:30reagovat

       I v tom budgetu bude mít trener korekci. Majiteli je prd platné, že managera vyhodí, když mu udělá díru v rozpočtu jako kráva a pak mu na to řekne, že míč je kulatý a stát se může všechno.

      • co si myslíte

       standis15.9.2015 18:32reagovat

       V Bayernu je nad trenerem Sammer a pak Honnes s Rumenigem. Myslíš, že jenom koukají, co G. udělá a na vše mu kývají? Asi ne.

       • co si myslíte

        spartas15.9.2015 18:37reagovat

        A proč sem dáváš příklad zrovna Bayernu? Nemám dojem, že by Německo bylo tímhle modelem proslulé. Co ty druhé příklady? Ty typicky anglické. Mourinho a Wenger. Kdo je krom majitele klubu nad nimi?

        • co si myslíte

         standis15.9.2015 18:47reagovat

         A nejsou snad? Mourinho, když chtěl nastoupit k zápasu s náhadníky, tak sám řekl, že se musí zeptat vedení. A proč bych nedal příklad Bayernu? Bavíme se o tom, jak to má fungovat a názor byl, že nejlepší je, když si trener rozhoduje o všem. A v Bayernu to funguje. A v Realu gallacticos vymyslel trener? Asi ne. A abych se vrátil do Anglie, tak ani tam to nemůže fungovat tak, že trener rozhoduje o všem absolutně. Důvody jsem uvedl.

         • co si myslíte

          spartas15.9.2015 18:55reagovat

          Kdo je tedy na Wengerem a Mourinhem? Kdo jim prodává hráče, nebo s nimi sedí v komisi, kde oni mají jeden hlas asi ze šesti?

          No to víme, že jsou i odlišné přístupy a jinde fungujou. Tos nám neprozradil nic novýho. Jde o to, že naše vedení asi žádný Galacticos neudělá. Španělsko je proslulé systémem prezidentů fotbalovejch klubů a pokud vím, tak v Realu to byla hlavně one - man show Peréze. Pod ním sice někdo trénoval, ale sportovní hlava klubu byl on. Kdo je Perézem ve Spartě?

          • co si myslíte

           standis15.9.2015 19:18reagovat

           A kolik se vystřídalo v Chelsea trenerů a jak si mohli obměnit kádr? Takže si myslíš, že Abramovič dal každýmu trenerovi volnou ruku a on si vzal hráče, které chce a pak ho teprve vyhodil. Asi ne, co, pokud hráči zůstávali. Chelsea je zrovna klub, kde váš anglický model zrovna moc není. A M. nadřízené má a nejen majitele. A jak to tam funguje přesně nevím a nevíš ani ty. Já ti jenom tvrdím, že absolutní moc 1 člověkovi je mýtus. A mimo jiné i proto, že hráči mají smlouvy a nový trener to musí akceptovat. Těžko může někam přijít trener a vzít si svých 15 hráčů a ostatní vyházet, jak si to tady představujete , že je to jako ve v hrách na internetu. Van Gaal dělá pěkný průvan v M.U. a myslíš, že mu to nikdo nemusí schválit?

           • co si myslíte

            spartas15.9.2015 19:25reagovat

            Nikdo to neupírá, že s tím jeden člověk nemůže naprosto kompletně mávat s celým klubem, ale co se nám snažíš sdělit? Že to vlastně je v Anglii jako na Spartě?

            A Van Gaal je pěknej příklad. Ale zrovna u něho mám pocit, že to je pěknej příklad, kterej svědčí proti tobě. Protože použít bosse, kterej z gruntu předělá celej klub, jako důkaz toho, že mu to musí někdo schvalovat... Hmm.

            • co si myslíte

             standis15.9.2015 19:31reagovat

             Snažím se ti sdělit něco, co zřejmě nejsi schopen pochopit, nebo nechceš. Hmm. A pokud ti přijde, že z mých příspěvků vyplývá, že vám chci sdělit, že to v Anglii funguje jako ve Spartě, tak na to můžu říct jenom hmmm a ukončit debatu.

             • co si myslíte

              spartas15.9.2015 19:34reagovat

              Aha

         • co si myslíte

          verna_spartanka15.9.2015 18:57reagovat

          Příklad Bayernu je o ničem. V Německu tento model nepraktikují. Pokud vím tak jen v PL to tak funguje. A pokud odbočím od fotbalu tak v hokejové NHL, NBA a obecně v amerických ligách všech sportů.

        • co si myslíte

         standis15.9.2015 18:55reagovat

         A pak máš ještě další věc. Hráči mají podepsané smlouvy a je dost problematické pro nového trenera si postavit jiný tým. Dle mého je v Anglii nejlepší to, že většinou trener dostane dost času na svou práci. A to podle mě nejdůležitější než jakýkoliv model.

         • co si myslíte

          verna_spartanka15.9.2015 19:00reagovat

          Nejhorší model je ten, když rozhodují všichni a zodpovědnost nenese nikdo. Když je něco špatně ukazuje jeden na druhýho a říká to on, já jsem to tak nechtěl.

 • No vida!

  daniel15.9.2015 17:32reagovat

  tak dutohlav jel v autě ještě s Vaňkem,bylo mi divný že by dutohlav byl schopnej se po Praze pohybovat sám!!SmíchSmích

  • No vida!

   standis15.9.2015 17:35reagovat

   To je fakt.SmíchMně to bylo také divné, ale spíše jsem čekal jako spolujezdce prostitutku.Smích

 • Mě už vůbec nepřipadá divné

  rimidalv15.9.2015 16:45reagovat

  že za všechny chyby mohou trenéři. Nejrozšířenější názor zřejmě na sparťanských stránkách ! Sparta investuje nejvíce do výchovy dorostu. Napříč vrcholovým fotbalem v celé republice jsou odchovanci Sparty a většinou ve svých klubech vyčnívají. Také Vrba - bezesporu dobrýtrenér postavil základ úspěchu Plzně na šesti hráčích Sparty. Všichni odložení se chopili příležitosti, protože na to měli .Většinou odešli, protože nebyli lepší než záklaďáci,někdy ale vedení zaváhalo. Podobně je letos našlapaný sparťany Liberec ( a to jsme si ještě ”výhodně” koupili zpět Frýdka )Takže za úspěchy Slovanu nestojí jenom Trpišovský.Co Lavička schytával od našich klávesnicových trenérů bylo až kruté. Nový trenér se vyvaroval všech chyb, které byly Lavičkovi vytýkány.Přišel také se změnou hry na dva útočníky - ale předem avizoval, že bude styl hry přizpůsobovat podle soupeře ! Dlouhodobě už za Lavičky měla Sparta velkou slabinu v obraně.Ne Sčasný - ale vedení klubu zaspalo s jejím doplněním ! Chudák Zdeněk vaří z čisté vody. Kováč je už pomalý, Brabec nemá kvality, Holek je z formy. Nakonec kritizované zařazení Marečka a Costy bylo pravděpodobně nejlepší možné řešení.S touto bídou i když trochu se štěstím vede se svým týmem ligu. Přesto se ale od druhého kola intenzivně zabýváme otázkou jak dlouho u mužstva vydrží a kdo by ho mohl nahradit.Nemohu si odpustit poznámku, že kritizovaná ”Holomajzna ” v Jablonci se odehrávala na hřišti vážného aspiranta na titul .Smutek

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   Chrod15.9.2015 16:55reagovat

   A pointou je co? Že za to, že hrajeme naprosto strašně může teda kdo, když ne Ščasný, který si nadiktoval milion posil a nic z toho?

   Kritizovaná holomajzna se odehrála zatím ve všech zápasech kromě CSKA a dejme tomu Zlína, ne jenom s Jabloncem.

   Dobrý trenér dokáže z horších hráčů vytáhnout to, co v nich je. Jako to Vrba dokázal třeba s Jiráčkem nebo Daridou, nounejmama, který se nakonec prodali do Bundesligy za 100 mega.

   Jak je možný, že podobnej kádr udělal před 2 lety rekord ligy a najednou nikdo neví, co má dělat a kde má stát? Je to chyba jen a jen trenéra, kterej má dostatečně kvalitní tým na to, aby dal hře nějakej systém, a ne aby za zápas 3x změnil rozestavení, protože všichni hrajou otřesně...

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   Ferry15.9.2015 16:57reagovat

   Víceméně souhlas.Nicméně,slabina v obraně je viditelná už hodně dlouho a Ščasný by měl taky trochu vedení urgovat a popřípadě si sám do obrany někoho vyhlídnout.

   Jinak,zápas v Jablonci jsem neviděl,jen jsem četl plnej FB nadávek a opovržení.Beru to tak,že se ten zápas nepovedl,ale i náš nejhorší výkon v sezoně stačil na bod ze hřiště kandidáta na titul.To je pozitivní.Úsměv Ale ted vážně,s tou obranou se musí něco dělat.Štěstí nebudeme mít věčně a Bičík je skvělej,ale všechno taky nemůže chytat.Nejhorší na tom je,že v naprosté většině neděláme v obraně chyby systémové,nýbrž individuální a o to více bychom měli hledat kvalitnější hráče na ten daný post.Mě osobně tam chybí opravdouvej tahoun a organizátor obrany a celý obranný hry.

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   standis15.9.2015 17:29reagovat

   Nemyslím si, že se tady na foru objevuje, že za všechno můžou treneři. Když pominu evergreen Jaryn, tak Otava a vůbec vedení je tady propíráno pravidelně. Dle mého je nejhorší, že vedení jasně neřeklo, kdo má jaké komtence. Vlastně řeklo po nástupu Hřebíka do f. sport. ředitele, že tady rozhoduje o přestupech sportovní komise Otava Hřebík Lavička a od té doby žádná zpráva. Otava tvrdí, že jeho vliv na přestupy je minimální a pak Skalák řekne do novin, že jeho chtěl Lavička i Hřebík, ale ne Otava. Tak co si má člověk o tom myslet? Ke stoperům - příchod Kováče a prodloužení Svejdíka je čí práce? Pochybuji, že Hřebíka a tak mně zbývá Lavička, pokud mu to nedoporučil Otava. A za tohle nejde nikoho chválit. Já jsem poslední, kdo by chtěl ted odvolávat Zdendu a dávat mu za vinu tristní stav současných stoperů, i když nad některými jeho tahy kroutím hlavou. A znovu opakuji, že Sparta by jasně měla deklarovat, kdo za co odpovídá a především za přestupy. Až to udělá, tak pak bude oprávněné se divit, že se tady kritizují treneři.

  • Mě už vůbec nepřipadá divné

   atraps215.9.2015 17:32reagovat

   Nějakou dobu jsem fotbal hrál a za výkonem týmu stojí jednoznačně trenér.Dostane nabídku, dá svoje požadavky a bud práci bere nebo ne.Trenéři kteří se u nás v lize pohybují mají dobrý přehled o výkonosti hráčů.Ve všem hrají samozřejmně hlavní úlohu peníze.Jestli je na dobré posílení atd.Máme hráče které by bral okamžitě každej z ligy a jestli s nima nedovede trenér pořádně pracovat,co k tomu dodat.

 • Future Team Liga

  Spytihnef15.9.2015 16:43reagovat

  Koukám, že Sparta hraje první zápas Future Team Ligy. Abych pravdu řekl, tak moc nechápu význam téhle soutěže. Měli tam hrát hráči co nedostávají v A týmu tolik prostoru a mlaďáci, ale z Áčka tam nikdo není, ale asi je to teď našim náročným programem. Co je zajimavý, tak Teplice v jejich zápase vedl Vavruška, nevíte jak je to u nás? Ale předpokládám, že Ščasný teď má taky jiné starosti.

  • Future Team Liga

   LukyACS15.9.2015 16:52reagovat

   Aspoň nějaká konfrontace se zahraničními týmy Úsměv

  • Future Team Liga

   skarpa.915.9.2015 17:31reagovat

   A nemůže to být tím, že pozítří hrajem zápas v EL ?

 • :)

  verna_spartanka15.9.2015 16:13reagovat

  http://fotbal.idnes.cz/limbersky-nehoda-vanek-070-/fotbal.aspx?c=A150915_160815_fotbal_min

  • :)

   LukyACS15.9.2015 16:51reagovat

   iDnes k tomu dal dobrou písničku Úsměv

   https://youtu.be/nmdLNXuUFaE

 • Tommy Malý

  forrest_cz15.9.2015 15:13reagovat

  Pro někoho, kdo se chystá taky na karieru trenéra jako náš Tommy Small:

   

  http://www.trvalefit.cz/nestaci-chtit-je-potreba-to-udelat-rika-kondicni-trener-tomas-maly/

 • Hmm

  rebus15.9.2015 14:26reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2015-16/246614/limbersky-se-vyhne-disciplinarce-uz-ale-zmizel-z-webu-plzne.html

   

  a nas tresta za pratelakyVztek

  • Hmm

   daniel15.9.2015 15:22reagovat

   a to že dutohlav utíkal a vyhrožoval policajtům se asi řešit nebudeSmutek estébák Berbr má asi hodně vlivných známých Smích nojo to se dalo čekat jsme v Česku,ta prádelna to je hnusVztek věřím že dutohlav žádnou pokutu nedostal,akorát asi dostal vynadáno že se nechal chytit,to je všechno jen prádelnická komedie,mluvit o morálce ve spojení s prádelnou je spíš vtipSmíchale boží mlýny melou pomalu ale jistě,ono na ně dojde.......

   • Hmm

    kapacitos15.9.2015 16:30reagovat

    Nikomu nic nepřeji špatného, ale je v jeho případě by mohla zaúřadovat karma a nějaký řádně navátý prádelnický alkoturista by mohl IQ8, až se bude v ranních hodinách motat po Plzni, lehce sejmout, usadit ho do limbokáry a ukončit mu jeho fotbalovou kariéru..On by toho zmrdečka pak smích přešel..

  • Hmm

   LukyACS15.9.2015 16:53reagovat

   Já už ani nemám sílu se nad tímhle rozčilovat Úsměv Je jasné, že někdo od nás by od FAČR dostal mastnou pokutu Úsměv

 • mě to připadá,

  verna_spartanka15.9.2015 11:37reagovat

  ža u nás máme poměrně dost trenérů, kteří umí tzv. uplést z hovna bič. Přijít do klubu, kterej je na tom špatně , nemá kádr ani prachy. A tam dělat divy. Ale jak ten stejnej trenér přijde do klubu kde má vše a velká očekávání je v koncích. Jarolím udělá tituly se Slávií která je na huntě ani nemá kde hrát. Až se klub zajistil, byl v koncích. Uhrín svého času v Bolce to samé. Platí to

  o všech minulých trenérech Liberce. Lavička, Šilhavý dokázali zázraky s rozprodaným Libercem a zdaleka to samé nedokážou

  se Spartou či Jbc. Vrba dokud měl jen hráčský odpad dokázal

  hrát LM, až měl na co ukázal prádelna chřadla. Tyto případy

  jsou i venku. Mourek dokáže vyhrát LM s Portem či Interem, ale

  propadá v Realu či Chelsea . Nevím čím to je. Zajímalo by mě, jak by si např. Trpišovský teď poradil se situací že má vše co potřebuje.

  Můj tip je že by dopadl úplně stejně. Takže recept pro majitele, rozprašte jim týmy, očešte rozpočet, naberte druholigové hráče a oni z toho vyždímají LM. (to byl vtip samozřejmě)

  • mě to připadá,

   pubi15.9.2015 11:53reagovat

   ”Až se klub zajistil, byl v koncích.” - Jak Yoda proboha zajistil klub? Vždyť se tam tak nabalíkoval a dostal židy do takovejch sraček a dluhů, že se z toho dodnes nedostali..

   • mě to připadá,

    verna_spartanka15.9.2015 12:03reagovat

    Máš pravdu. A to je přesně to o čem mluvím. Dokud neměl prachy šlapali. Jak byla kasa plná, bylo po zázraku a stalo se co popisuješ. Logicky by to mělo být opačně.

  • mě to připadá,

   LukyACS15.9.2015 12:40reagovat

   Šilhavému se povedlo během roku sehrát tým tak, že nám zatápěli už v minulé sezoně. Skončil za námi o 3b. Letos se povedlo vyřadit Kodaň a nepropadli ani s Ajaxem.

   Trpišovský vloni dokázal zázraky s krachujícím a poslepovaným týmem Žižkova. Teď naplňuje předpoklady i v Liberci, který poslední roky penězi moc neoplýval.

   Lavičkovi se po Chovancově holomajzně povedlo naučit hrát Spartu fotbal a zejména předloňská sezona byla jednou z nejlepších, co jsem zažil. Bohužel pak se všechno zadrhlo, ale i tak mi nepřišlo, že byhom doma propadali.

   Jarolím je propadák, to souhlas.

    

   Ono dost záleží, jak se na to díváš. Najdeš trenéry, kteří měli úspěch a pak to nedokázali potvrdit v jiném klubu, ale najdeš i ty, kteří na to navázat dokázali. Tohle máš i u těch trenérů, kteří přichází s nálepkou ”zkušený”. On s nejlepšími hráči dokáže pracovat málokdo.

   • mě to připadá,

    verna_spartanka15.9.2015 12:46reagovat

    V podstatě potvrzuješ co jsem měla na mysli. Trpišovský na Žižkově bez zázemí a výplat super, v Liberci zatím paráda. Ale co by s ním udělala třeba Sparta ? Nebo co by se Spartou dokázal zbožšťovaný Vrba ? Poslední tvá věta je shrnutí celé podstaty problému, naprostý souhlas. U toho Lavičky nevím. Ono být král po Chovancovi není pro profi trenéra až takovej oříšek. Ale rozhodně dokázal v nesrovnatelně horších podmínkách více uspět v Lbc než ve Spartě. Titul s vybrakovaným Lbc má mnohem vyšší hodnotu jak titul s klubem kde máš vše na co si ukážeš.

   • mě to připadá,

    Dynamo15.9.2015 13:31reagovat

    nezapomínejme, že pracovat ve Spartě je úplně něco jiného, než kdekoliv jinde v Česku. Ve Spartě musíš, jinde můžeš. U nás musí být trenér hlavně psycholog a stratég. V průměrném ligovém klubu spíše tělocvikář. Tím nechci znevažovat jiné trenéry, ale úspěch v provinčním klubu pro budoucí angažmá ve Spartě nic neznamená.

    Příští kouč bude dle mého ze zahraničí.

    • mě to připadá,

     atraps215.9.2015 16:05reagovat

     Moc pěkně vyjádřeno.Trenéra má každý tým ale je ohromnej rozdíl trenovat průměr nebo špičku.Souhlas.

 • Trenér

  Jaany15.9.2015 8:12reagovat

  Proč hledat případně venku? Ať zkusí Holoubka. Co tu čtu příspěvky od lidí co chodí na dorost, tak pod ním hrají dobrý fotbal, navíc ty kluky zná a snad by se jim nebál dát šanci v lize. Neříkám proti Plzni nebo Jabkám, ale třeba teď proti Olomouci podle mě ideální soupeř na vyzkoušení aspoň dvou hráčů.

   

  Prostě mít 16-18 zkušenějších hráčů do evropských pohárů a těžkým soupeřům v lize. A proti zbytku řekněme druhou polovinu tabulky dát dva tři mladý do každý řady jednoho. A pohár ČMFS klidně ať jich hraje ještě víc stejně tam jde relativně o prd.

   

   

  • Trenér

   Mates15.9.2015 8:47reagovat

   Na to vedení nemá koule. Ale pokud by si dokázal udělat respekt i před zkušenými hráči, proč ne? Naopak nezkaženost velkým fotbalem může být výhoda.

80354 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha