Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • 15.9.2012

  Boldrick31.10.2014 14:31reagovat

  Snad se nebude opakovat repríza tohodle prádelnického filmového studia...

 • chuligáni vs. ideální svět

  petr13731.10.2014 14:27reagovat

  argumenty, které používá např. LukyACS sice chápu, ale stejně je považuju za liché. Přece to, že někdo nechá na ulici odemčené auto, není polehčující okolnost pro zloděje.

   

  Můj názor je, že sice Slovan měl být potrestán mnohem přísněji a svůj díl viny nese i UEFA, ale to nás Spaťany přece nemusí až tak zajímat. Pro nás je důležitý to, že Sparta bude opět platit mastnou pokutu za pár idiotů, který Spartu zneužívají pouze a jen k vlastnímu vybití a zviditelnění v rámci nějaké pochybné komunity. Pokud někdo tvrdí, že právě tohle jsou největší Sparťani, kteří se Spartou jezdí všude, obětují tomu svůj čas a peníze, tak já tvrdím, že je to nesmysl. Oni ten čas a peníze obětují pouze a jenom svému koníčku, smyslu života, kariéře (každý to má asi trochu jinak) chuligána. To že se hlásí k ACS jim jen vymezuje pole působiště.

   

  Nechci házet nikoho do jednoho pytle, ale nevěřím, že je moc chuligánů, kteří jsou opravdu smutní po porážce Sparty, kteří jsou nervózní před klíčovým zápasem a trnou, když v zápase vedeme o gól a soupeř kope roh. Většině z nich je to buď úplně nebo téměř ukradený, zajímá je jen jejich vlastní svět.

   

  Řešení vidím jasně. Sparta by se od nich měla jasně distancovat, odstřihnout a udělat všechno proto, aby nemohli chodit na Letnou, nemohli se dostat k lístkům na zápasy ven atd. Nepodaří se to hned, bude to asi chvíli drhnout, ale zároveň to při tom počtu chuligánů není rozhodně nic nereálnýho.

  • chuligáni vs. ideální svět

   majtin31.10.2014 17:39reagovat

   Skoro se vším souhlasím, jen asi existuje někdo uprostřed, kdo se je schopen někdy chovat jak idiot a zároveň se zajímá o fotbal aspoň trochu. Ale to je detail, jinak podepisuju.

 • Jak předejít další ostudě....

  mana31.10.2014 7:04reagovat

  Každý tady nadává na UEFA, ale oni se začali mlátit, oni byli vyprovokováni, oni ničili, NE, byli jsme to my co se tam potom chovali jako zvěř. Ani stadionem to není, nemusí být na stadioně ploty, stačí když se budeme chovat slušně bez fyzického napadání atd.

  Tohle by už Sparta měla začít řešit radikálně, jestliže se prodávají lístky na venkovní zápasy na Spartě, ať se zavede evidenční systém a problémoví fanoušci se na venkovní zápasy nedostanou, ať se investují do tohoto systému např. další 2 miliony a zamezí se další ostudě, která nás může čekat jak na venkovních zápasech, tak na zápasech za hranicemi, pouze tak si sparta získá respekt u hostitelů a udělá správný krok dopředu.

  Pouze svádět vinu na ostatní dělá z člověka ještě slabšího a nepostaví ho před vyřešení žádného problému.

  Jen se podívejte co sparta vše pro fanoušky dělá a jak my, hlavně skupina s kuklami, jak jí to oplácí? Pouze průsery... Na jaře je vypraven do Teplic speciální vlak placený od klubu, akorát ho zdemolujeme, zápas dýmovnicemi přerušíme. Na oslavách titulu jdou všichni na trávník a já vidím jak skupinka v kuklách nejde slavit mistrovský titul, ale jde ke kotli soupeře, kde chce házet dělobuchy a do sektoru se násilně dostat? Je tohle normální? NENÍ, je čas jednat a tu verbež vyhnat z řad správných sparťanů, SPARTO JEDNEJ a klidně tvrdě, správný sparťan a slušný člověk tě podpoří!!!

  • Jak předejít další ostudě....

   LukyACS31.10.2014 11:31reagovat

   Ten tvůj první odstavec je jak pro nějakej ideální svět. Já násilí a dýmovnice, petardy na stadioně neschvaluju, ale sám snad vidíš, jak to vypadá. Realita je taková, že se všude po Evropě najde pár lidí, kteří na stadionech dělaj bordel. Co se třeba rovnou vykašlat na pořadatele, když chceš spoléhat na rozum lidí?

    

   A nedělal bych si iluze, že tohle všechno vyřeší nějakej evidenční systém. V Polsku ho mají a mají po ME skvělý kamerový systém a realita je taková, že si fanoušci Legie přijdou ke kotli Jagiellonie a začnou se mlátit, když vidí policiajty, tak samozřejmě utečou a pochytat se jich povede jen pár.

    

   Jestliže si klub nedokáže udělat pořádek na svém stadioně, tak by za to měl pykat. Těch co přelezlo plot bylo tak 10, proč mezi těma chatrnýma plotama nebylo pár desítek pořadatelů?

   Nelze uhlídat, aby si někdo třeba v krabičce s cigaretama nepronesl cigaretu, ale hostující fandy na svých místech prostě pohlídat musí.

    

    

   • Jak předejít další ostudě....

    mana31.10.2014 11:51reagovat

    ...spíš se ptám, proč těch 10 hrdinů co přelezlo plot a staly se mučedníky, že chtěli určitě raději fandit naší spartě, nebylo zadrženo... ale to je už obsaženo v tvým příspěvku, že tam nebyly pořadatelé.

    Jedno je jistý, sparta by si mezi svými fanoušky měla udělat pořádek doma i na venkovních zápasech

    • Jak předejít další ostudě....

     ewzen31.10.2014 15:50reagovat

     Ehm. A jak ?

     • Jak předejít další ostudě....

      Teiwaz31.10.2014 18:53reagovat

      Postřílet je, rodiny poslat do uranových dolů a zkonfiskovat majetek ve prospěch státu... Smích

     • Jak předejít další ostudě....

      wilathewarrior31.10.2014 19:27reagovat

      identifikace majitele vstupenky?

      kdyz uz nasi fanousci nejsou inteligentni, tak se k nim tak chovejme. lidska lenost vzdy dovolila kvect diktature, kdyz se na to podivame napric historii. tudiz zacneme a behem pul roku budeme mit klid.

 • FUCK THE U.E.F.A.

  Boldrick30.10.2014 21:56reagovat

  To je jedna a táž svoloč jako EU!By mě zajímalo,kdyby tam v tom slovenským pralese hrál např.Bayern,Barcelona nebo jiný věhlasný tým...Určitě by platil Slovan jak mourovatej!Holt na každýho dvojí metr.

  • FUCK THE U.E.F.A.

   peterpan2730.10.2014 22:08reagovat

   ano, tak to je. Takže každá zapálená prskavka nás přijde pěkně draho

   • FUCK THE U.E.F.A.

    LukyACS31.10.2014 9:41reagovat

    jim bude stačit i nápis ”UEFA MAFIA!”

  • FUCK THE U.E.F.A.

   mana31.10.2014 6:45reagovat

   ...kdyby na Slovan přijel Bayern nebo Barcelona, nebudou se chovat její fanoušci jako zvěř, když je někdo začne provokovat... A pokud by se tak chovali, Bayern i Barcelona by se s nimi daleko lépe vypořádali než bohužel Sparta, která dělá pouze pro tyto individua bez mozku ústupky a oni jí to oplácení pouze plivnutím do ksichtu...

   • FUCK THE U.E.F.A.

    Boldrick31.10.2014 9:00reagovat

    Já si myslím,že by se vyprovokovat nechali z cizího tábora kterýkoliv fans+při takovém chabém zabezpečení jako na Pasienkách to je jako časovaná nálož.Např. hools Bayernu umí nadělat bordel-finále LM 2013 jakož i ostatní zápasy s Dortmundem,nebo zápas s AS Řím...Jasně,dostali by naloženo od těžkooděnců,ale UEFA by napařila Slovanu takovou pálku za pořadatelskou službu a nevyhovující stadión ohledně bezpečnosti,že by z toho vysrali čápa!Jenže to by nesměla udělit vyjímku,aby se tam hrálo.Je to verbeš,stačí co provedli s Legií proti Celticu...

    • FUCK THE U.E.F.A.

     Boldrick31.10.2014 9:08reagovat

     Samozřejmě neomlouvám tím běsnění a řádění na stadiónech,ale to vždycky bylo,je a bude.Subkultury fanoušků tím prostě žijí,jejich životní styl nikdo nepředělá.Akorát že Sparta je v tomhle benevolentní,s fanoušky např.Barcy by si jejich klub dokázal určitě lépe striktně poradit.

 • Asi takhle

  peterpan2730.10.2014 21:25reagovat

  dnešní rozhodnutí ukázalo dvě podstatný věci. Zaprvé, UEFA je banda zmrdů, kterým absolutně chybí sebereflexe a schopnost vyvozovat závěry na základě objektivních skutečností. A zadruhé, značka Sparta je v Evropě úplně zničená, my evidentně nemáme vliv, o Spartě se mluví jen v souvislosti s řáděním fanoušků a nikoli na základě kvalitních výsledků, kterých je v Evropě zoufale málo. To je pro mě asi zásadnější zjištění a bude zatraceně těžký tu značku zase dostat tam, kam bysme všichni chtěli

  • Asi takhle

   petr13730.10.2014 21:33reagovat

   UEFA je nepochybne organizace plna idiotu, ale presto si nemuzu pomoct....bafunari z UEFY se v Bratislave nervali

   • Asi takhle

    peterpan2730.10.2014 21:37reagovat

    já s Tebou souhlasím, už v tom Rakousku to byl průser a teď to byla už jen třešnička na dortu. V Evropě máme pověst týmu, co možná žije z úspěchů minulosti a má fanoušky, co dělají bordel, nemusí se nám to líbit, ale tak to prostě je

   • Asi takhle

    Chabix30.10.2014 21:45reagovat

    To je sice pravda, ale když nemáš bezpečnostní opatření, tak se tomu nedá zabránit. Idioti jsou prostě všude.

    • Asi takhle

     Kombinator30.10.2014 23:27reagovat

     Já hlavně naprosto nerozumím, proč by NÁM měli zavírat stadion. My se v rámci možností umíme o pořádání zápasu v rámci Evropských soutěží postarat na úrovni. Nějaký pokuty za měnší pyrotechniku bych do toho vůbec nepočítal. Chápal bych zákaz výjezdu na venkovní zápas, ale zavření vlastního stadionu, to mi hlava nebere, MY jsme s pořádáním zápasu problém neměli, to měli neschopný Slováci a UEFA, která u nich povolila hrát, když neměla. Prostě zmrdi z UEFY si dělaj co chtěj přímo před očima všech a je jim to u prdele, že to každej vidí, to je jak u Berbrů.

 • trest

  DJDriver30.10.2014 20:43reagovat

  Já bejt v pozici Sparty tak bych uzavřel hostujci sektor na všechny domácí zápasy v Evropě po dobu podmínky, kdyz to teda uefa takhle uzavrela

  • trest

   dominik2730.10.2014 20:46reagovat

   Jo, to by fanoušci nesli hodně dobře...

   • trest

    DJDriver30.10.2014 21:14reagovat

    Tak spartanum by to asi bylo fuk a kdyz uefa svoji neschopnost hodí na nás tak potom ať k nám nejezdej hostujci

    • trest

     petr13730.10.2014 21:31reagovat

     takze Sparta se ma kvuli par desitkam idiotu pripravit o prijem ze vstupenek pro hostujici fanousky? Tuhle logiku nejak nechapu

     • trest

      DJDriver31.10.2014 4:02reagovat

      Tak tam pustím domácí a příjem by zůstal

 • fans

  Zakopaljsemtchyni30.10.2014 19:58reagovat

  Další možnost je pro rizikové fanoušky jakými Sparta bohužel disponuje, prostě zákaz vstupu fanoušků na venkovní zápasy jako tomu je v Turecku při rizikových zápasech. Jestliže budeme dělat bordel pořád, což v poslední době je, tak pomalu zakázat vstupy na všechny venkovní zápasy, protože doma se tohle neděje tam si to jen tak nedovolí - vše je výhradně venku.

  Bohužel to odserou i ti slušní, ale vše tomu směřuje a ani bych se nedivil, že to takhle jednou dopadne i u nás.

  • fans

   trakip30.10.2014 20:07reagovat

   Na stadionech by to chtělo speciálním kamery s vysokým rozlišením. Osoby starší 15let mají OP, kde je zakódován skén očí jako hlavní identifikační údaj. Kukla nepomůže, protože oči jsou vidět. Zřejmě to chce uvolnit v zákonné úpravě. Jinak identifikace je tak rychlá, že tě to zablokuje v turniketu.

   • fans

    mana31.10.2014 6:50reagovat

    To je jediná možnost, a na venkovní zápasy věřím, přijede více slušných fanoušků, kteří budou chtít fandit a ne bejt zkropený a vykouřený od hasičských stříkaček a dýmovnic. Dnes když jedu na spartu ven, nejdu do kotle, protože to zavání pouze průserem, někteří jezdí pouze ven, protože vědí, že se dá udělat větší bordel než na Letné...

 • Franz

  Kombinator30.10.2014 19:56reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2014-15/218419/straka-nabidku-plzne-bych-bral-ale-v-sobotu-fandim-sparte.html

   

  Tak to vypadá, že si před onlajnem šlehnul tataráček, protože většina odpovědí nedává moc smysl.

  • Franz

   Zakopaljsemtchyni30.10.2014 20:00reagovat

   Straka bere všechno od Plzně, až po Vietnam, takže žádná novinka. Především bych se ho zeptal co říká na to, že tak často střídá kluby a nikde nevydrží extra dlouho, kde je ten problém?

 • pokuta

  Zakopaljsemtchyni30.10.2014 19:26reagovat

  Tak a máme to sečteno. Teď se můžou ti vagabundi předvést a zítra naklusat na Letnou a vysypat z kapes všechny peníze co mají. Najednou bude já nic - já nikde nebyl. Takoví to jsou hrdinové.

  Sparta za zhruba 10 let fandění takových ničemů už zaplatila asi 10 miliónu korun na pokutách, takže to máme milión na rok jen proto, že někteří neumí fandit jiným způsobem než ničením cizího majetku a děláním bordelu všeobecně.

  Spirit ovšem říkal, že Křetinský to zaplatí rád, takže se vlastně nic nestalo. Jen to nějak nekoresponduje s tím, že Sparta chce pokutu vymáhat. Ovšem taky na druhou stranu k čemu? Zakuklence nikdo neodhalí a když náhodou jo, tak co jim dají? Nikdo najednou nic mít nebude.

  Jediný trest při vypátraní je - doživotní zákaz vstupu na stadióny a takhle je trestat, navrch k tomu veřejně prospěšné práce, ať hoši makají, když jsou takoví borci na stadiónu nebo ve vlaku i jinde.

  • pokuta

   Standa Hejkal30.10.2014 20:02reagovat

   Ty máš dojem, že se něco stalo? To jsme asi koukali na jiný zápas.

   • pokuta

    Zakopaljsemtchyni30.10.2014 20:33reagovat

    Takže ty videa a fotky, kdy sparťani v kuklách ničí plot jsi neviděl? Jeden tam šermuje s tyčkou v ruce jako v nějakém akčním filmu, asi se v něm viděl.

    • pokuta

     Standa Hejkal30.10.2014 21:29reagovat

     No, tak spadl plot, to je toho.

 • Pro mě nejdůležitější informace

  Philly30.10.2014 18:36reagovat

  Vedení klubu bude verdikt UEFA v následujících dnech vyhodnocovat. Sparta nicméně podá trestní oznámení na neznámého pachatele a je připravena škodu, která klubu vznikla, soudně vymáhat.

   

  I když si myslím, že tu verbeš stejně neodhalí...

  • Pro mě nejdůležitější informace

   Kombinator30.10.2014 18:52reagovat

   Tak to nevypadá, že Křéťa s radostí zaplatí za hovada dva a čtvrt milionu.

   • Pro mě nejdůležitější informace

    petr13730.10.2014 19:05reagovat

    Taky koukam jak blazen, vzdyt Spirit prece tvrdil, ze uz se na to Kretinsky tesi...

     

    Kadopadne tohle je podle me mnohem lepsi cesta nez adresny ticketing a zbytecna buzerace slusnych fanousku. Pri dnesnich moznostech monitoringu, rozliseni kamer atd nemuze byt tak tezky identifikovat viniky, i kdyz maji kukly

    • Pro mě nejdůležitější informace

     SFINGO30.10.2014 19:24reagovat

     tak ono těch fotek a videii z tohoto incidentu je docela dost, takže si nemyslím, že je to bez šance, že by se nepodařilo odhalit viníky

     • Pro mě nejdůležitější informace

      Zakopaljsemtchyni30.10.2014 19:29reagovat

      Jak odhalíš někoho, kdo má kuklu? A že jich tam takových je. Tam nepomůže žádný kamerový záznam.

      A ten zbytek jak z nich budeš tahat takovou částku? Nikdo nic mít najednou nebude a někteří jistě těžko něco extra mají, když se podívám na ty individua někteří jistě ještě pomalu školou povinní.

      • Pro mě nejdůležitější informace

       petr13730.10.2014 19:47reagovat

       oni v ty kukle treba netravili cely zapas, nebo v ni neprochazeli kontrolou u vchodu, tam vsude je kamery mohly zachytit. Vytahnout z nekoho penize neni zas tak tezky, navic pro vychovny efekt je dulezity uz to, ze to po tobe nekdo vymaha. To pak asi hned tak dalsi bordel delat nepujdes

       • Pro mě nejdůležitější informace

        Zakopaljsemtchyni30.10.2014 19:53reagovat

        Není těžký? Jak budeš tahat peníze z nějakého studenta? Co ten bude tolik mít? Nebo z dalšího, který je třeba na pracáku a podpoře?

        Když je to jednoduché vypátrat je někde u vchodu, tak proč dali zákaz nošení kukel na stadiónu u nás? Jasně, že při vstupu je těžko někdo má, ale pak si je nasadí a to je asi to nejdůležitější, proto i postrádám smysl toho zákazu, když se to očividně nedodržuje a nikdo není ochoten to hlídat a kontrolovat.

        Není to první bordel sparťanských fans a jaké tresty, kdy někteří dostali? Ty budou jistě velice mírné, až směšné nebo vůbec žádné, proto někteří stále pokračují vesele dále.

        Normálně zástupy policie kolem každého kotle a potom si opravdu jen tak někteří něco netroufnou. Jestliže někdo i tak, okamžitě zadržet, vyvést ze stadiónu a následně tvrdě trestat. Jinak se nepohneme nikam - náběh policie, až už se něco děje je prostě pozdě.

75692 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha