Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Podhrot

  Spytihnef15.9.2014 10:00reagovat

  Osobně si myslím, že nám hrozně chybí Hušby v loňské formě a hlavně nám chybí náhrada za něj. V létě tady spoustu lidí včetně mě psalo, že je potřeba přivést podhrotového hráče. Bohužel nikdo nepřišel a teď tam hraje Vacek, kterému tahle pozice nevyhovuje. Vacek své nejlepší výkony předváděl na postu staženějšího záložníka, vyhovuje mu když má hru před sebou. Možná tam mohl dostat více možností Dočkal, který tam hrál v superpoháru a nebylo to špatný.

  • Podhrot

   Kombinator15.9.2014 10:45reagovat

   Hušby je naprosto unikátní fotbalista u nás, co se týká pohybu a řešení situací na posledních 20-30ti metrech. Souhlasím, že hrozně chybí, s ním bychom dali určitě o x branek víc.

  • Podhrot

   Standa Hejkal15.9.2014 11:00reagovat

   Podle určitých šumů a náznaků, které vnímám už od léta, v zimě přijde na tuhle pozici posila z ciziny. Jestli je to ale 100% jisté zatím nelze říct.

   • Podhrot

    forskinho15.9.2014 11:08reagovat

    Otázka je proč až v zimě? Breznaníka i Nešpora beru jako potenciální posily, ale proč zrovna tenhle post se neřešil, když byl na pořadu dne i potenciální odchod Pepika Hušbauera? To je mi záhadou.

    • Podhrot

     Chabix15.9.2014 11:12reagovat

     Protože se asi počítalo s tím, že se na ten post přesune Dočkal a jako další do partu bude Pavelka. No s tou posilou z ciziny (což nemusí být nutně cizinec jak to chápu), tak bych se vůbec nezlobil za Rosu. V Arsenalu už stejně nehraje a je ještě ve věku, kdy může být týmu velmi prospěšný. Za takový dva roky už to bude jen takový Horváth. Smích

     • Podhrot

      Kvašňák15.9.2014 11:14reagovat

      Rosa se chystá do USA.

     • Podhrot

      Standa Hejkal15.9.2014 11:16reagovat

      O Rosickém, stejně jako o Sivokovi, platí ”jednou snad” :)

      • Podhrot

       Kombinator15.9.2014 11:36reagovat

       O Rosovi pochybuju. Do 35ti v Arsenalu, pak na 2 roky do Ameriky a pak konec. Leda, že by z Arsenalu šel do Sparty, ale tomu nevěřím.

       • Podhrot

        Standa Hejkal15.9.2014 11:38reagovat

        No jestli bude tak vytěžovaný jako doposud, tak by mohl přijít už v létě, záleží jen na něm. Úsměv

        • Podhrot

         brac15.9.2014 15:26reagovat

         No to nezáleží, vzhledem k tomu, že má smlouvu do 6/2016.

    • Podhrot

     Standa Hejkal15.9.2014 11:12reagovat

     Tak pořád jsou tu Dočkal, Přikryl a Konaté. Všichni na té pozici (nebo na pozici na PZ místo Dočkyho) můžou hrát.

     • Podhrot

      forskinho15.9.2014 11:19reagovat

      Pokud se k tobě tyhle šumy dostaly, musíš mít asi nějaký zdroj přímo z klubu. Netušíš, proč jsme nakonec podepsali Vacka, i když byl minulou půlsezónu tragickej? Podle mě v těch dvou zápasech co dostal příležitost dokázal, že na to nemá.VztekÚdiv

      • Podhrot

       Standa Hejkal15.9.2014 11:20reagovat

       Kamil je hodnej kluk, pracovitej, zná prostředí, nic nestál, má zkušenosti a nadstandardní vztahy s Jakubem Otavou. Úsměv

       • Podhrot

        Spytihnef15.9.2014 11:41reagovat

        Já jsem ještě navíc slyšel :) že tam byla dokonce nějaká nepsaná dohoda mezi Kamilem a Křetínským.

        • Podhrot

         Standa Hejkal15.9.2014 11:44reagovat

         O tom mluvil sám Kamil, když se vracel.

   • Podhrot

    Spytihnef15.9.2014 11:12reagovat

    Třikrát hurá. Sice pozdě, ale přece. A cizinec je asi jediná možnost, v GL moc na výběr není. Doufám, že to bude trefa do černého.

  • Podhrot

   majtin15.9.2014 14:26reagovat

   Já tam chtěl Harbu, je typologicky podobnej, až na to, že nemá střelu z dálky - teda takový pecky jako Hušby. Ale zase je o trochu lepší do vápna.

   A nebo Pavelku.

 • Žilina-Slovan 3:0

  Tashunka Witko15.9.2014 8:32reagovat

  Tak nevím, jestli se ten Franz na tu Letnou ještě někdy dostane ?

 • Pokud

  Standa Hejkal15.9.2014 8:00reagovat

  Pokud je opravdu potřeba se někoho zbavit, tak jsou to staří hráči jako Bednář a Švejdík. Bednář to má za sebou, je úplně na nic, gól už snad nikdy nedá a Schick tam na těch 5 minut může chodit taky. Juliš, když je zdraví, už dokonce dal i ligový gól. Švejdík je důležitý především v kabině, navíc, když hraje, hodně se snaží dirigovat obranu, hodně tím pomáhal Máriovi. Ale kdybych si měl vybrat mezi jím, Kováčem a např. Delim, tak nejraději uvidím na hřišti Deliho. Polom nehraje ani v Dukle, byť tam má obrovskou konkurenci a podle mě je na stopera malej, pokud je náš stoper č.1 Holek, tak vedle něj prostě Polom hrát nemůže. Breznaník měl obrovský výpadek, věřím, že se do toho dostane. Marec má strašnou smůlu, že všichni vidí jen to, jak dělá chyby a je nedůrazný, ona to pravda je, ale nikdo už nevidí, jak je skvělý pohybově, pozičně, kolik balonů dokáže získat a jak dokáže hru zklidnit. Jemu věřím. Nešpor je zraněnej. Vacek je poctivec, jenže není forma. Potřebuje se vyhrát.

  • Pokud

   Kombinator15.9.2014 10:43reagovat

   Bednář určitě gól ještě někdy dá, ale je nesmysl jít cestou dvou třicátníků, který se střídaj a nedat tak čuchnout talentům. Osobně si myslím, že Lavička nechce dělat nepopulární rozhodnutí, chce mít v týmu pohodu a proto místo mladíka radši postaví Bednáře, který by jinak byl určitě nasranej. S Polomem souhlas, o tomhle jsem tu mluvil už v době, kdy Polom vylít ze sestavy a taky si myslím, že to je pro něj konečná - v Dukle nehraje, takže se nám za rok vrátí ve stejným, ne-li horším stavu než odcházel, těžko čekat, že se dostane do základu, takže bude další hostovačka a pak už bych to viděl na přestup. Deliho bych taky rád viděl v akci, nechápu, že nedostal čuchnout ani po vydařeným hostování. S Breznaníkem souhlasím, že za jeho bídny výkony může do jistý míry dlouhá pauza, ale pokud se dobře pamatuju, tak než odcházel z Liberce, tak měl nějaký prohlášení, že půjde do ciziny a tam klidně bude sedět na lavičce za velký prachy, což se mu očividně povedlo. Něco to o něm vypovídá, i když měl možná jen blbý kecy. Navíc si myslím, že za Krejčím byl měl být jako náhrada někdo mladší než Breznaník, kterýmu táhne na 30, pochopil bych to obráceně, ale takhle mi to nepřijde rozumný si tu držet staršího hráče na křídlo jako náhradu za mladšího až odejde. Navíc bych řekl, že nebude ani levnej. Myslím si, že křídlní prostory nemusíme mít obsazený zkušeností, tam je ok mít v záloze dravý mladí, což mužeme dotovat z vlastních zdrojů. A u Marečka s tebou překvapivě nesouhlasím, respektive souhlasím, že má i určitý silný stránky, ale ty jeho slabý jsou na tom postu kde hraje naprosto zásadní. Navíc mi přijde, že pozičně hraje možná až moc, protože pak málo natěsno dostupuje a zdvojuje. Je obrovskej rozdíl, když brání Vácha a on, navíc bych řekl, i když s tím asi souhlasit nebudeš, že Vácha, ač to někdy posere, tak rozehrává mnohem líp než on, nejde ani tak o přesnost, ale o to, že si míč třeba nechá chvilku pro sebe, udělá rychlej a pro soupeře nečekanej manévr a rozehraje dopředu, Mareček to dá z první na stopera nebo záložníka do strany a všechny volný prostory se zase uzavřou. Chápu, že nemůžeme mít na všech postech rovnocený náhradníky, ale musíme ten tým mít rozumně poskládanej - to znamená: zaprvé když zkušenost, tak opravdu tam, kde je potřeba - např. Kováč na stopera, kterej se neposere, že musí najednou naskočit do důležitýho zápasu a odehraje to zkušeně. Zadruhé do ofenzívy mít v záloze hráče do 25ti let, který rok náhradničení nezabije a po naskočení do sestavy budou i nadále mít možnost herního rozvoje a nadále budou dobře prodejní (nejsme Real, abychom hráče koupili za miliardy, vyždímali ho a pak ho odhodili za pár šupů do hajzlu), ten procs musí být neustále zdravej. Neříkám, že to musí být na všech 11ti postech, ale dostat se do stavu, kdy budeme mít starý neprespektivní mužstvo na hřišti i na lavičce nás požene do záhuby stejně rychle jako Plzeň.

   • Pokud

    Standa Hejkal15.9.2014 10:57reagovat

    Mareček a Vácha jsou dva jiní hráči, každý má jiný styl, jiné přednosti. Pak mi u některých přijde, že Marečka kritizují, protože nehraje jako Vácha. Níže píše tuším captain, že Marec není klasický DZ a já s tím souhlasím, bohužel, jeho rozehrávka zatím nemá kvalitu, hraje alibisticky a jednoduše. Ale kdo ví, třeba to jsou pokyny, ale do toho bych nezabředával. Myslím si, že pokud získá herní praxi a sebevědomí, jeho výkon vzroste. V tom mu věřím víc než Vackovi, který nikdy nebyl zázračný fotbalista a venku totálně vyhořel. Mareček mi přijde jako taková (snad jen zatím) zabrzděná verze Tavaréze, jehož hra mi i přes pokročilý věk a nulové uplatnění v cizině silně imponuje. Neříkám, že je Mareček 100% hráč pro základní sestavu, ale zbavovat se ho by byl nesmysl.

    • Pokud

     ke4n15.9.2014 14:35reagovat

     Je to přesně naopak, Mareček je v týmu úplně k ničemu, ještě jsem ho snad neviděl dát přihrávku dopředu, natož nějaký náznak asistence nebo snad gólu. On dostane míč, kolem něj široko daleko nikdo, ale on to stejně pošle 8 metrů zpět na stopera. A i jako defenzivní stojí za nic, v Teplicích údajně nezískal ani jediný balon. A kolik takových kazisvětů v záloze potřebujeme, s Váchou a už 5 let totálně jalovým Matějem je to v podstatě celá záloha, kdo má pak ty góly dávat? Lafata je sice schopný dát klidně 3 nebo 2 (nebo i 5Smích, ale jen na něj se spoléhat nedá.

      

     Vacek se snaží hrát dopředu, třeba se Zwolle byl rozdílový hráč-první zápas jen střídal a zařídil gól, druhý zápas byl nejlepší na hřišti. A kdo u nás je zázračný fotbalista? Mareček? Údiv Raděj se budu koukat celý zápas na Vacka když vidím že celý zápas maká, než na otrávený xicht Matěje, Hušbauera, nebo nulového Marečka :P

     • Pokud

      Standa Hejkal15.9.2014 15:02reagovat

      Že nezískal jediný balon je úplný blábol. Zbytek jsou tvoje kecy.

      • Pokud

       ke4n15.9.2014 17:30reagovat

       ”Mareček má více obraných úloh, jenže za celé utkání v Teplicích neodebral úspěšně ani jednou soupeři míč.”

     • Pokud

      captain_obvious15.9.2014 17:06reagovat

      Ale hovno, Mareček je v současném kádru prakticky jediný hráč, který dá přízemní přihrávku na 20 metrů přesně do nohy, tak jak to spoluhráč potřebuje. Akorát jich dává strašně málo, pravděpodobně protože si nevěří. Ale je to klasickej rozehrávač a tím opravdu nemyslím, že si sebere balon a okamžitě tam výmýšlí nějakou nesmyslnou kolmici za obranu jako by fotbal byl jenom o nich, tím myslím, že rozdává balony do všech stran a především přesně. Jsem si prakticky jistý, že až bude hrát častěji v základu, tak budou ještě jeho současní kritici hodně překvapení, co všechno umí. Teďka tam není to sebevědomí a psychická pohoda, hraje jako Vácha po příchodu, hlavně nic neposrat, radši dávat balon hned od nohy atd.

       

      Mě se Marec jako fotbalista moc líbí, je lehký na nohách, skoro jak baletka, na českou ligu má jedinečný pohyb a velice trefně bylo níže napsáno, že hraje elegantně, s tím plně souhlasím. Akorát ty výkony zatím nejsou ideální, ale není všem dnům konec.

      • Pokud

       ke4n15.9.2014 17:41reagovat

       http://www.ceskatelevize.cz/porady/10213448544-evropska-liga-ve-fotbalu/214471291124218-ac-sparta-praha-pec-zwolle/

        

       21m25s Mareček dostává míč, vpravo vepředu se mu nabízí volný Krejčí, Mareček se na něj navíc ještě před přijetím míče podívá takže ho VIDÍ, přesto mu míč nedá ale pošle ho přímou čarou zpět stoperům...typický Mareček Neutrální

       • Pokud

        ke4n15.9.2014 17:44reagovat

        (místo Krejčího tam mělo být Dočkal)

 • breza3314.9.2014 23:57reagovat

  Breznaník potrebuje hrat inak sa nema ako zlepsit

 • Dobře to

  peterpan2714.9.2014 23:12reagovat

  tu, podle mě, vystihli Kombinator a Captain. Máme prostě dost problémů, Lavičkovy přešlapy, zranění klíčových hráčů, do toho nahuštěnej program. Trochu se bojím čtvrtečního zápasu, protože jestli to Neapol vezme vážně, dostaneme klepec a pěkně nás to zase srazí dolů...

 • hmm

  Kombinator14.9.2014 21:02reagovat

  1. Lavička

  Bohužel u něj nejde o to, že by se nám momentálně nedařilo a proto by měl odejít, jde o to, že jeho rozhodnutí postrádaj hlavu a patu, místo posunu dál nás naopak sráží zpátky, kde jsme již byli. V začátku vzestupu Sparty jsem měl pocit, že se snažíme jít cestou mladých (Přikryl, Krejčí, Kadlec, Hybš, Kadeřábek, Brabec, Polom) a cestou jednoznačný kvality (Vácha, Lafata, Costa), ale jak je to teď? Mladý nedostanou čuchnout ani na minutku, nebýt hrůzostrašný formy Švejdíka, tak by Brabec ještě teď seděl na lávce nebo tribuně, přivádí se zbytečnej odpad, kterej nikde nehrál, v podobě Breznaníka nebo Nešpora, ten byl dokonce v béčku i Bolky a místo omlazování a zvyšování rychlosti a dynamiky nám kádr stárne a zpomaluje. Takhle si progres vážně nepředstavuju. Ještě chvíli a Víťa při svý připosranosti udělá z kádru bandu důchodcl, protože bude spoléhat na zkušenosti. Takhle to podle mě dál nejde.

   

  2. hráči

  Podle mě by měli odejít Mareček, Breznaník a Švejdík a asi i Bednář s Vackem.

   

  Vacek

  Vacek možná končí zápas v křečích, ale na hřiště prostě nepřináší kvalitu, obzvlášť ve středu hřiště je jeho účinkování naprosto tragický. Je mi to trošku záhadou, proč je tak špatnej, protože má dobrou techniku, je dostatečně dynamickej a rychlej, má dobrý krytí míče, i umí hrát defenzivně, ale přesto je tragickej. Nicméně u něj bych byl ochoten ho vzít jako náhradníka nebo ho zkusit na pravým křídle, kde by nedělal takovou paseku, ale jinak to do základu vážně není.

   

  Švejdík

  Nemá cenu komentovat. Postádá smysl mít jeho i Kováče.

   

  Mareček

  Nechápu, jak někdo může ještě pořád tvrdit, že Mareček jen potřebuje hrát, aby byl skvělej. Být defenzivní záložník a nebýt důraznej a aktivní, to je prostě těžkej problém, kterej nezachrání ani jeho elegantní styl. Navíc za celej zápas nic nevymslí, takže vidíme jen přihrávky do stran nebo dozadu. Jestli máme mít nějakou náhradu za Váchu, tak jedině Jánoš, Mareček je k ničemu a určitě ani levnej nebude.

   

  Breznaník

  Myslel jsem si, že bude dobrej, ale ono tomu tak není. Nevím, jestli to je jen dojem, ale přišel mi i pomalej na křídlo. Levačku bude mít určitě ok, ale přijde mi to jako trochu velkej luxus mít na lavici za Krejčího starýho hráče, kterej určitě nebude levnej a kterej navíc hraje sračku. To ať tam radši čeká na šanci nějakej mladík.

   

  Bednář

  No a Bednář by měl odejít z toho důvodu, že podle mě i sám ztrácí motivaci. Řekl bych, že dřív se pokoušel rvát o místo v základu, teď už asi i sám ví, že nemá nárok. Navíc hraje fakt špatně, jeho roli by mohl převzít Schick a v záloze bychom mohli mít ještě Nešpora.

  • hmm

   Avhred14.9.2014 21:07reagovat

   Breznanik a starej? Vždyť mu je 28 let. Úsměv

   Jinak Mareček, Vacek a Bednář pryč, asi i neperspektivní Švejdík.

  • hmm

   standis14.9.2014 21:15reagovat

   Lavička a hráči - to spolu úzce souvisí. Aspon předpokládám, že mu kádr nesestavuje Otava, Hřebík to podle přestupů určitě není. Z Hřebíkovy koncepce je trhací kalendář.

   S odchody souhlasím až na Breznaníka a přibalil bych Nešpora a s Kováčem počítat jen v případě nouze.

  • hmm

   spartas14.9.2014 21:24reagovat

   Obecně souhlasím, Víťova rozhodnutí mě delší dobu míjí. Z hráčů bych vyřadil především ty starší. Bednář úplně pryč, Švejdík maximálně na tribunu. Vacek tribuna, Mareček s Nešporem jsou celkem mladí, nechal bych je. Breznaník je v nejlepším věku. Hraje teda pekelně blbě, ale to teď vlastně všichni, takže mě to neudivuje. Pryč bych ho neposílal. Krejčí tu nebude věčně a někdo Sýkorovi bude muset dělat náhradníka.

   Co se týče náhrady za Lavičku, tak nevím. Nelíbil by se mi nikdo. Ani Ščasný, Uhrin, Bílek, Chovanec, prostě nikdo. Haška jsem dlouho neviděl, tak ten možná, ale určitě bych ho nečekal s nějakou obzvlášť velkou radostí, protože bych vůbec nebyl přesvědčenej, že nám pomůže.

  • SOUHLAS

   Tashunka Witko14.9.2014 21:55reagovat

   s Marečkem, Švejdíkem a Bednářem. Naprosto zbyteční hráči v porovnání s mladýma, kterých jsme se zbavili, nebo je poslali na hostování. (Jánoš, Pavelka, Čermák, Polom nebo Skalák by na jejich místech byli užitečnější).

   Vacka bych nechal, je to (s Kadeřábkem) nejpoctivější fotbalista ve Spartě a vcelku i makáč, který může být ještě prospěšný. Nechal bych i Breznaníka a naopak bych mu dal šanci, protože reprezentant Láďa Ofsajd mi přijde poslední dobou docela ničemnej a i např. v Teplicích zkazil snad každý balon.

    

   Největší problém je ovšem Lavička. Čím déle se bude jeho vyhazov odkládat, tím to bude horší. Ten člověk není ve své jednoduchostí schopen propad Sparty zastavit, natož ji někam posunout.

   • SOUHLAS

    Ferry14.9.2014 22:01reagovat

    Vidíš indiáne,konečně s tebou můžu beze zbytku a s celým příspěvkem souhlasit.Úsměv

  • hmm

   captain_obvious14.9.2014 22:40reagovat

   Švejdík to je neuvěřitelnej příběh. Naprosto odepsaný hráč, potom zničehonic Lavičkovi něco jebne v kebuli a v době, kdy máme snad 7 nebo kolik bodů náskok na čele ligy, ho tam začne cpát místo Brabce, který samozřejmě není TOP hráč, ale že by tehdy hrál nějak extra bídně, to si nemyslím. Hraje tam až do konce sezony, podává naprosto průměrné výkony, nevyniká ani v jednom z těch zápasů co hraje základ a za chvíli už nám Otava a spol. vytrubují s fanfárami do světa, že se Švejdíkem podepsali nový kontrakt a to přesto, že už je několik měsíců avizován příchod Kováče. To se mi chce kurevsky brečet, aby byl někdo tak hloupý a hráče, kterej byl naprosto po právu odepsaný, protože na Spartu nemá ani v nejdivočejších snech, takhle vrátil do sestavy a hned s ním podepisoval nový kontrakt. On je v tomhle směru Lavička asi fakt trochu na hlavu a není schopný nikomu ukázat dveře.

    

   Co se týká Marečka - on přece dřív nikdy DZ nehrál, aspoň já jsem ho před příchodem do Sparty na téhle pozici neviděl. Když jsem vždycky čas od času koukal nejprve na Anderlecht a posléze na Heerenveen, tak pokaždé hrál klasického střeďáka a obzvlášť v Heerenveenu v těch 3 zápasech, ve kterých jsem ho viděl, se mi moc líbil. On není zvlášť kreativní, nicméně dokáže dát přesnou přihrávku i na větší vzdálenost a když má takovou roli, která mu sedí, roli takového zataženého rozehrávače, tak ta jeho zmíněná elegance krásně vypluje na povrch a dokáže být jeho velkou předností. Nějaké kolmice za obranu od něj člověk často nevidí, ale i tak dokáže být pro tým užitečný a osobně jsem byl nadšený když jsme ho přivedli. Přece nezapomněl hrát fotbal za tu dobu co u nás je.

   • hmm

    captain_obvious14.9.2014 22:53reagovat

    Mimochodem technická poznámka - my jsme se často plácali po ramenou, jak máme kouče, který zapracuje mladé hráče, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak kolik mladých hráčů vlastně pod Lavičkou hrálo/hraje pravidelně základ? Krejčí, Kadeřábek a Vaclík. A to proto, že na svých pozicích jsou nebo byli nejlepší v klubu. Jinak to je asi tahle:

    POLOM - odstřelený při první příležitosti, nevěřím, že si tady ještě kopne

    BRABEC - jednu dobu už hrál základ, ale když se blížil konec sezony a Lavička ucítil, že potřebujeme hlavně neztrácet body, tak okamžitě vsadil na ”zkušenost” v podobě Švejdíka, který má přitom mnohem menší kvalitu

    HYBŠ - nula nula nic a pak hostovačka, ale u toho se to dá ještě pochopit, protože po tom zranění hrál fakt strašně

    SKALÁK - hrál asi 10 minut v každém třetím zápase, pak hostovačka, na které zatím ukazuje, že tady mohl klidně bojovat o základ

    SÝKORA - na ligu má evidentně s prstem v nose, u nás se na ni díval v televizi nebo z tribuny, fanoušci, kteří Spartu nesledují až tak detailně ani nevědí, že tam hostuje od nás

    SCHICK - v lize má asi 20 minut, přestože na něj jdou už asi 2 roky superlativy ze všech stran

    STANĚK - talentovaný gólman, pro nás bylo důležitější, aby starty v poháru sbíral 40letý dědek těsně před koncem kariéry

    ATD.

     

    Takže to ani s tím zapracováním mladých není tak horké a Lavička evidentně není ten typ trenéra, který by si na tohle nějak protrpěl. Proto nemám rád, když někdo vypráví, že tady Lavička zapracovává mladé. Vždyť on i proti amatérům někde z divize postavil prakticky nejsilnější a nejzkušenější sestavu jaká byla k dispozici.

    • hmm

     kopejtko14.9.2014 23:13reagovat

     Staněk a Vorel měli problém chytat v béčku a ty by jsi chtěl vidět Staňka v brance jako vtip dobré

     • hmm

      captain_obvious15.9.2014 16:49reagovat

      Pochybuji, že je Staněk výrazně horší než M. Čech. O tom, že je o 1000 % perspektivnější ani není třeba mluvit.

    • hmm

     standis14.9.2014 23:17reagovat

     Je to tak. Nemám a neměl jsem nic proti nákupům Váchy a Lafaty, protože to jsou v naší lize rozdíloví hráči. Z mladých nastupuje Krejčí, který už hrál před příchodem Lavičky a Kadeřábek, který se dostal na beka až po koupi Pauscheka - velký úlet. Gil to samé - to přeci trener musí poznat za týden na testech, že na to prostě nemá. Odstřelení Poloma, částečně Brabce a prodloužení se Svejdíkem - také neuvěřitelné. A třešnička na dortu je Skalák/Nešpor. Sýkora - abych pravdu řekl, tak jsem nevěřil, že bude takhle hrát v Brně, vzhledem k jeho somatickým dispozicím. Stopeři jsou kategorie sama pro sebe - Brabec, Polom, Krch, Deli a v závěsu Karafiát. Takže se vyhodí E.Brabec, Jarošík a Zápotočný a přivede se Kováč a nechá Svejdík. E.Brabec tady mohl hrát klidně ještě ted - horší než Kováč se Svejdíkem není.

     • hmm

      peterpan2714.9.2014 23:23reagovat

      njn, stoperů máme tři prdele, ale když se zranil Mario, šla celá hra obrany do pryč. Fakt je, že zejména odstavení Poloma je podivný, a Deli mohl být taky zajímavej, jen vůbec nebyla touha ho zkusit...K Nešporovi, to je taky mimo, prakticky nehraje, jestli to takhle půjde dál, tak v zimě bude rok bez zápasový praxe, čili další adept na odchod

  • hmm

   breza3314.9.2014 23:56reagovat

   a co si cakal od Breznaníka ked 1 rok nehral futbal vsak nedostal poriadnu sancu za spartu co to je na 15 minut ani loptu nedostane poriadne za ten cas 1 zapas na dukle je malo aby daco ukazal a musi este potrenovat aby sa dostal do formi kde bol v liberci a to potrva do zimi urcite ale nedostava sancu hrat poriadne za 15,alebo 5 minut urobi velmi malo toho bohuzial VztekSmutek

 • A Miro Hlinka

  Tashunka Witko14.9.2014 20:17reagovat

  spáchal sebevraždu. Na rozdíl od těch dnešních Cingelů to býval můj oblíbenec.

  • A Miro Hlinka

   artaxerxes14.9.2014 20:39reagovat

   Spíš tím, že tu nehrál jen jednu sezónu, ale mnohem déle.

    

   Jen pro mladší by stálo zato uvést i, že je to jeden z mála hráčů, kteří hráli jak za Českou, tak i Slovenskou reprezentaci.

   Pamatuji jak byl ve Spartě a po konfliktu se Slovenským svazem, říkal, že tam spálil mosty a rozhodl se pro Česko - sice hrával na Eurohockey tour za nás, ale 2x vypadl před MS z nominace, tak nakonec se kvůli MS zas vrátil na Slovensko a 2002 se stal mistrem světa.

 • Sešívanej idiot Vašíček

  Tashunka Witko14.9.2014 19:58reagovat

  si vyskakoval na Formana a ten s tím 2 x třísknul o led a byl klídek. Alespoň někde se obejdeme bez devotnosti a pseudopokory.

  • Sešívanej idiot Vašíček

   peterpan2714.9.2014 20:00reagovat

   Jo, teď na to koukám, dobře mu dal, no ale prohru to asi neodvrátí

  • Sešívanej idiot Vašíček

   standis14.9.2014 20:02reagovat

   Vašíček je známý provokatér - než mu pravidelně někdo rozbije hubu.

   • Sešívanej idiot Vašíček

    kopejtko14.9.2014 20:11reagovat

    toho kluka nechápu vždy dostane na hubu a přesto mu to nedá Úsměv

    • Sešívanej idiot Vašíček

     artaxerxes14.9.2014 20:41reagovat

     je to bojovník Úsměv

     Nebojuje pro vítězství, ale pro pocit z boje.

     A řekl bych, že mu asi chutná krev ..........jeho vlastní

   • Sešívanej idiot Vašíček

    Chrod14.9.2014 20:17reagovat

    Komentátor několikrát zdůraznil, že Vašíček je obávaný bitkař, který se nikoho nezalekne... zapomněl ale dodat, že žádnou bitku zatím nevyhrál.

    Jeho nejúspěšnější bitka byla s Vopatem, kterej si ho s klidným výrazem hezky podal Úsměv

    https://www.youtube.com/watch?v=-FxGuLjC9Fk

 • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

  fanhob14.9.2014 19:40reagovat

  Po včerejším zápase, tedy 7. v lize je jasné, že není něco dobře. Místo aby jsme udělali v přestávce nějaký progres (vypilovat různé situace, standardky atd.), tak jsme se dostali do doby o 2-3 roky zpátky. V té době jsme také hráli bez jakéhokoliv herního systému, a hlavně jsme neměli zápas ve svých rukou. Opět musíme čekat na to jestli soupeř něco udělá, jestli se mu něco podaří. Je to nekoukatelný a výjimka byl pouze 2. poločas s Jabloncem. Rozdíl mezi Spartou v minulé sezoně, kdy jsme přišli na hřiště a hned bylo cítit, že to jenom otázka času, kdy se povede dát 1. gól a Spartou teď je prostě obrovský.

  • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

   Standa Hejkal14.9.2014 19:42reagovat

   Není forma, chybí opory a Lavička je strašlivý stratég.

   • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

    peterpan2714.9.2014 19:56reagovat

    Máš pravdu, Vácha hodně chybí

    • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

     Standa Hejkal14.9.2014 20:02reagovat

     Ten právě moc ne, spíš Holek a Hušbauer.

     • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

      fanhob14.9.2014 20:03reagovat

      Podle mého názoru Vácha chybí min. stejně jako Holek a hušby.

      • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

       Tashunka Witko14.9.2014 20:13reagovat

       Vácha je sice rapl, ale zase to není leklá ryba jako nemožný nýmand Mareček. Ten kluk je absolutně k ničemu a ve Spartě nemá co pohledávat. Akorát rozšiřuje naší flotilu šneků a většinou se fláká a je nedůrazný jak Dočkal.

       Mít v záloze jen samé ultrapomalé hráče (až na Krejčího) a k tomu pomalého Lafatu, to je prostě sebevražda.

       • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

        Avhred14.9.2014 20:25reagovat

        Dlouho jsem si myslel, že hráč, který působil v Anderlechtu a Heerenveenu, musí něco umět, nicméně jeho výkony mne usvědčily z omylu. Ten kluk patří do Teplic nebo provinční Plzně, ale ve Spartě nemá co pohledávat.

        • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

         fanhob14.9.2014 20:55reagovat

         každý hráč potřebuje hlavně hrát a až po několika zápasech v řadě se ukáže, jestli v něm něco je nebo ne. Stejný pocit jsem měl i s hušbyho, když přišel na Spartu, ale netrvalo moc zápasů a zapadl. Mareček potřebuje hrát,nejlépe by se měl ukázat někde na hostování.

         • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

          Avhred14.9.2014 21:00reagovat

          Hráč sice potřebuje hrát, ale když opakovaně zahraje mizerně, tak je to holt těžké ...

    • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

     fanhob14.9.2014 20:09reagovat

     Oni nám hlavně chybí ti, kteří hrajou, ale jsou z formy. Porovnejte si výkony Kadeřábka, Costy, Dočkala, Krejčího, Hušbauera (na začátku sezony) atd. v minulé sezoně a teď. Kadeřábek v min. sezoně naprosto luxusní a unikátní bek, letos mi to přijde jako, že tam v min. sezoně nehrál a že se to musí naučit. Jinak za to, že jsou z formy tito hráči z formy a si někdo nese odpovědnost, ne?

     • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

      Standa Hejkal14.9.2014 20:12reagovat

      A kdo prosím tě? Formu těžko můžeš natrénovat. Když k tomu přičteš deku po tom, co vypadli z LM, čímž se stala celá tahle sezóna v podstatě zbytečnou, a tu nemoc, tak se není čemu divit.

      • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

       Chrod14.9.2014 20:21reagovat

       Formu těžko můžeš natrénovat? Smích Dělal si někdy nějakej sport?

       • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

        Standa Hejkal14.9.2014 20:25reagovat

        Ano a opravdu jsem nepřišel na to, jak natrénovat formu. Hádám, že takový Mourinho, Benízet, AVB atd. jsou totální babráci, že nedokázali natrénovat formu s Torresem Úsměv

        • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

         Chrod14.9.2014 20:37reagovat

         A jak jí chceš jinak získat? Čekat, až poletí kolem? Ne... prostě když Krejčí z 10 centrů pošle 9 do autu, tak má každej večer jít a dát si 100 centrů navíc... prostě to musíš přetrénovat. Na tréninku tě to sice totálně nebaví, připadá ti, že se vůbec nezlepšuješ (někdy dokonce, že se i zhoršuješ), ale v zápase se nakonec ukáže, že ty stovky centrů/střel/bůhvíčeho navíc k něčemu byly... když si místo toho dáš vířivku a pak se jdeš koukat na telku, tak se do formy nedostaneš.

          

         Jinak když si uved za příklad Torrese, tak to je jeden hráč ze 100, u něj je to všechno jenom v hlavě...

         • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

          Standa Hejkal14.9.2014 20:40reagovat

          Ne jen u něj. Když to Hušbauera nebo Dočkala nebaví (nejde jim to a to je štve), tak jsou úplně na nic. Každý je jiný, někdo dá přihrávek blbě a zkusí i tu šestou a někdo se pak schovává a balon nechce. Proto říkám, že forma, kor celýho týmu se fakt natrénovat nedá. Můžeš to zkusit překonat, ale někdy to zlomíš jedním zápasem, někdy se chytneš jednou přihrávkou, gólem a někdy se ti povede zápas a další už seš zase hroznej, viz. Vacek. Forma opravdu natrénovat nejde.

     • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

      peterpan2714.9.2014 20:13reagovat

      souhlasím, je to Lavičkova zodpovědnost...Jinak další věc je, že spousta týmů prostě tu naši hru z loňska přečetla a dávají si pozor a Lavička na to jen kouká a pak se diví. Už se to tu několikrát řešilo, my umíme hrát jedním způsobem a když to nejde, nemáme plán B

      • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

       fanhob14.9.2014 20:51reagovat

       Ano, každá hra se časem okouká a ostatní se proti ní naučí hrát a právě od toho je tam trenér, který by měl tu hru někam opět posunout. Hlavně přečíst hru soupeře a vymyslet něco, jak jejich hru eliminovat. Jinak Teplice opět vycházely z minulého zápasu, kdy nás porazily ale Víťa nic nevymyslel, nepoučil se.

  • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

   Zakopaljsemtchyni14.9.2014 19:43reagovat

   Kdybychom Jablonec neměli doma, tak u nich to není o nic lepší.Venku jsme hráli bídně i loni jen s tím rozdílem, že tam padaly góly, kdy Matějovský místo střely centroval a byl gól.V Brně jsme ho dali chvíli před koncem a další zápasy nebyly o nic lepší.Letos ovšem, až na vyjímky nehrajeme dobře ani doma.To loni jsme hráli dobře aspoň doma.Teď tady vyhraje i Baník a na Stodolní se týden tahle výhra slavila.

  • Kde udělal hodnej Víťa chybu?

   vojta_f14.9.2014 20:06reagovat

   špatně takticky připravený mužstvo v první půli prostě hráči nevěděli jak založit útok, teplice jen běhali a bránily, jinak nebyli lepší, v druhý půli bylo zlepšení, hráli sme vzadu rychlejc, ale občas to bylo takový splašený,

   kvůli agresivitě teplic pramenily ztráty míče a následný zbytečný šance soupúeře.

 • koca99914.9.2014 19:20reagovat

  Středa-sobota je například v Anglii naprosto běžná to hráči musí zvládat, obzvlášť když hrajeme EL.

  • koca99914.9.2014 19:21reagovat

   Omlouvám se za založení vlákna prosím o smazání.

74994 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha