Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Mladí v Anglii

  Capo24.2.2015 12:24reagovat

  Tak už si prý zjednali respekt. Po sestřelení Spurs prý ManU radši nebude nikoho šetřit a spíš by se měli ještě doplnit někým staršímÚsměv Kéž by někdy mělo na ostrovech takový respekt i áčko. Jinak si tam očividně dělají skvělé jméno, jen doufám, že nám teď kolem nich nezačnou kroužit supi...Hlavně mladýho Frýdka by nebylo dobré ztratit.

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/228772/odmena-za-debakl-tottenhamu-spartane-si-prohledli-wembley.html

 • Shala

  bega24.2.2015 11:47reagovat

  Nějak jsem nepochopil, proč hrál od začátku vlastně před Lafatou. To přece není hráč do zavřené obrany. Díky tomu se dostával málo na balon. Přitom se mi zdá, že právě on je spíš hráč do kombinace, schopný uvolnit spoluhráče. A ne aby hrál prakticky zády k bráně. Možná je to jen můj dojem, ale pokud měl od trenérů takovéto taktické pokyny, pak je něco špatně. Hůl bych nad ním rozhodně nelámal, ale svoje místo zatím spíš hledá. Měl jsem z něj pocit, že mu vnutili myšlenku, že musí nahradit Hušbauerovi góly z loňska a on se až křečovitě cpe na hrot s úpornou snahou vstřelit branku, místo toho, aby normálně hrál svoji hru.

  • Shala

   Capo24.2.2015 12:32reagovat

   Já myslim, že to je právě to o čem mluvil Lavička. Byl nervózní a nehrál tak jako v přípravě. Navíc si myslim, že mu neprospěla ta tiskovka, kde dostával otázky ohledně nahrazování Hušbauera popř. jestli se nebojí po příchodu Kadlece o místo v základu. Přišel mi, že včera chtěl až moc něco na hřišti udělat, aby se předvedl. No a prostě mu to moc nevyšlo, ale souhlasim, že v něm je potenciál a až se trochu zajede a uklidní, tak bude oporou. I když ho teď nejspíš Venca posadí, tak nemusí klesat na mysli. Pořád bude patřit mezi 14 lidí, kteří si na jaře kopnou nejvíc a šance na reparát přijde. Popravdě v zápasech jako byl ten včerejší, bych klidně postavil na Váchovo místo Matějovského a on by mohl hrát vedle něj. V těchto zápasech mi přijde DZ zbytečný luxus.

   • Shala

    bega24.2.2015 13:13reagovat

    Tak s tímhle stoprocentně souhlasím. Navíc Vácha patřil spolu s Brabcem k nejslabším. Jak už tady někdo psal dost žalostný byl i Láďa Krejčí, ten si ovšem nakonec tak trochu spravil dojem nahrávkou na gól Kadlecovi. Ale skutečně - hrát proti mužstvům ze spodku tabulky s klasickým defenzivním štítem, pokud k tomu hráč na tomto postu nedokáže dát nějakou přidanou hodnotu je luxus. Tady by se rozhodně mělo uvažovat o zařazení ofenzivněji laděného hráče s alespoň určitými tvůrčími schopnostmi!

    • Shala

     Chrod24.2.2015 13:24reagovat

     Mně třeba přišel včera Vácha v pohodě, měl tam pár důležitých zákroků, díky němu jsme vyrovnali... včera fauloval trochu víc, než normálně, ale jinak to nebylo tak hrozný. On není typickej defenzivní štít, umí podpořit útok, vystřelit atd... řek bych, že hraje na stejný úrovni jako Matěj. Každej má jinej názor, ale podle mě je i v takovym zápase důležitej, aby zajišťoval výlety obránců

     • Shala

      Shrekson24.2.2015 13:36reagovat

      Nechápu co mate proti Váchovi?!

      OK měl dostat žlutou ale když jí nedostal Fillo tak mu to hned v dalším souboji vrátil.. To je přesně hráč který je potřeba a každý ho chce v týmů. Určitě bych nechtěl aby stál proti nám!

      • Shala

       Dynamo24.2.2015 14:29reagovat

       být včera přísnější sudí, tak Vácha dostal červenou už v první půli

       • Shala

        Shrekson24.2.2015 15:27reagovat

        Hraje podle toho co rozhodčí píská..;-)

  • Shala

   Dynamo24.2.2015 13:11reagovat

   zejména v první půli byla hra špatná, hlavně pomalá. Je pravda, že Příbram dost betonovala, ale kvalitní tým to dokáže rozhýbat a ten blok otevřít.

   Jako důvod bych viděl, že se Shalou je v sestavě až moc hračičků. Kadlec nebo i Hušbauer byl přímočarejší typ

 • Potvrzení jistot i překvapení !

  Tashunka Witko24.2.2015 11:29reagovat

  Jistota je, že s Lavičkou se nic nezmění. Neposune nas ani o píď a budeme pořad doplácet na mizerné stopery a chaotický přechod do útoku. Hra byla neurovnaná, opět plná balastních přihrávek, snad ještě hloupejších a pomalejších než obvykle (přidal se i Vácha). Překvapením byl Kadlec, kterého jsem nechtěl, ale nějak na té střídačce vyspěl a nejspíš bude naší jarní star! Krom něj zahráli dobře jen Matěj a Costa, částečně i Dočkal. Shalu jsem viděl v přípravě, takže bych nad ním nelámal hůl. Překvapil i fakt, že jsme poprvé pod Lavičkou vstřelili gól z brejku, k čemuž asi pomohlo, že u jeho zrodu nebyl Dočkal, ale Costa a Kadlec. Krejčí to udělal výborně, čímž napravil svůj výkon plný zmatků a špatných řešení. Bavit se o stoperech nemá cenu, ale blbě hrál i Vácha ( byť má zásluhu na vyrovnání). Úplně mě děsí představa, že budeme muset proti nějakému silnějšímu soupeři nastoupit s defenzivním základem Brabec-Holek-Mareček.

  Větší pozitivum než hra, byla otevřena druhá brána z parkoviště, takže výjezd z parkingu byl o poznání rychlejší než obvyklé zakládání útoků pod taktovkou Lavičky.

  • Potvrzení jistot i překvapení !

   milito-5024.2.2015 15:09reagovat

   Ano máš pravdu s Lavičkou se nic nezmění poznáme to jak budeme hrát se silnějším soupeřem už v Ostravě se to uvidí

 • a k hráčům

  SFINGO24.2.2015 10:27reagovat

  Štěch - to je velká nejistota a dost mě šokuje, že brankář, který chytal v Anglii neumí hrát nohama. Obrana na mě taky úplně jistě nepůsobila, Brabec špatný, Mario a Kadeř u těch to taky nebylo ono, Costa včera super. ze zálohy se mi líbil Matěják, i když si opět neodpustil pár naivních přihrávek, Vácha včera takovej průměr, Dočkal střídal kvalitní věci s neuvěřitelnýma ztrátama, Shala dřel bojoval, ale on není zvyklí hrát zády k bráně, v Norsku hrál bud z křídla anebo z větší hloubky pole, Lavička mu prostě to místo najít musí, co se mi u něj líbí a včera to několikrát ukázal, že dostane míč a i pod tlakem je schopen hru okamžitě zrychlit přesnou přihrávkou, Krejčí udělal čtvrtou branku , ale jinak náš nejslabší hráč a jeho vyhodnocení finální a předfinální fáze to je katastrofa( příklad: v první půlce na hranici vápna může dát volnému Shalovi, který by dával před odkrytou bránu a on to zajebe, příklad 2: druhý poločas otevřená obrana, po jeho levici volný Kadlec, který měl moře prostoru a šel by sám na bránu a Krejčí si to namíří mezi tři obránce soupeře) , Lafaták - tradičně kvalitní výkon. Venca Kadlec - hodně to oživil, proč tam nešel dříve Konate to nám bude muset Lavička asi vysvětlit. Každopádně jsem zvědaví na sestavu na příští zápas, osobně bych Shalu nechal hrát a Vencu poslal na hřiště, jako trumf a nebo bych ho dal místo Krejčího.

  • a k hráčům

   Spytihnef24.2.2015 10:41reagovat

   V Anglii prý od Štěcha vyžadovali, aby to z první křápal na útočníky a když jsem ho viděl poprvé za repre, tak to tak i dělal. Ve Spartě po něm chtěli konstruktivní rozehrávku a to je velký problém.

   Já včerejší střídání naprosto chápu. Mareček tam šel místo Váchy, protože ten už měl žlutou a měl tam další zákroky, které zaváněli druhou žlutou. Lavička pak nechtěl jít do rizika, kdyby se někdo zranil. Proto střídání Konatého ”až” 84. minutě.

    

 • včerejšek

  SFINGO24.2.2015 10:19reagovat

  nejprve klady:1) dali jsme konečně branku z brejku, 2) včera to byl zase Costa z minulé sezony, tak snad tak bude pokračovat, 3) 3 body a výkon v druhé půli

   

  zápory: 1) když máme možnost jít do trošku otevřené obrany, tak z deseti akcí devětkrát míč zasekneme a počkáme až se soupeř vrátí a zformuje, 2) naše standartky jsou tragedie (Bořkovi včera nešli, a proč se k nim cpe furt Láda, to opravdu nechápu), 3) podrážděnost některých hráčů (Matěják, Dočkal, Vácha) 4) přesnost našich přihrávek, 5) z dlouhavá předfinální fáze

  • včerejšek

   SFINGO24.2.2015 10:29reagovat

   ještě jeden dodatek, naše hra je hrozně čitelná, zvlášt po pravé straně, kdy si na narážečky Dočkala a Kadeřábka soupeř v pohodě počká. Druhá věc co moc nechápu proč to pořád tlačíme středem a třetí věc, které jsem si všiml, že kombinujeme na malém prostoru a když míč odtud trošku dostaneme, tak místo přenesení hry do volného prostoru ho velice často vracíme zpět do zahuštěného prostoru, kde soupeř má velkou šanci míč získat.

  • včerejšek

   pubi24.2.2015 12:54reagovat

   No, můžeme být rádi, že proti nám včera nastoupil soupeř na úrovni spodku druhé ligy. Strašnej byl včera Brába a dobře nehrál ani Vašon, kterej jen dobře vybojoval míč před prvním gólem (ale to byla spíš minela našeho zachránce Matějů). Jinak moh Vašon klidně za tři zákroky dostat žlutou. Štěcha není třeba komentovat, ten by dělal v PB dvojku Boháčovi...

   Káďa mě vlastně ani moc nepřekvapil, hned jak přišel, jsem tady šel tak trochu proti proudu, když jsem říkal, že bude hrát jasně v základu, i když je jen na půlroku, protože je to prostě fotbalista kterej v SL nemá co dělat. Navíc předpokládám, že i Frankfurt to má nějak na počet zápasů pojištěné (+ jeho plat), takže si myslím, že se tak trochu čekalo na Lindiho zaváhání. A toho se dočkali dost brzo, teď už ho tam Káďa nepustí. Jediné, co mě trochu mrzelo, že po příchodu Kádi prakticky vůbec nebyl vidět Lafi. Ale před odchodem jim to spolu klapalo, tak snad na to navážou... Shala mi nepřijde jako nějak vyloženě dynamickej hráč, jak tady bylo prezentováno. Podle futsalového vedení míče je evidentní, že je to fotbalista šikovnej, ale v tuto chvíli prd platnej pro základ. Nehledě na to, že si myslím, že by mu víc vyhovovala asi pozice Matěje..

 • Poznatky ze včera

  Spytihnef24.2.2015 9:46reagovat

  Výsledek dobrý, body jsou doma, takže spokojenost.

  Kluci se nemohli moc dostat do tempa, ale to je logické, když soupeř od začátku zdržoval a rozhodčí s tím evidentně neměl žádný problém. (jsem zvědavý kdy se už k nám konečně dostane trend z Anglie kde není problém nastavovat více jak 5 minut. Včera Příbram celý zápas zdržovala, zranění tam byla, 6 střídání a rozhodčí nastavil 1 minutu?). Navíc obranný blok soupeře byl opravdu hluboký.

   

  Shala včera potvrdil můj dojem z generálky. On hraje hrozně vysoko až na úrovni soupeřových stoperů, kde se sice neustále snaží hledat místo, ale ono ho tam je v takových zápasech hrozně málo. Proto si i Lafata chodí často pro míče hlouběji do pole. To mi od něj zatím chybí náběhy hlouběji do pole nebo naopak za obranu a myslím, že jemu bude o hodně více vyhovovat hra čelem k brance. Fotbalista to nebude špatnej jen je mu potřeba najít to správný místo a musí se naučit hrát do zavřené obrany.

   

  Další postřehy:

  - hlavní tribuna vypadá dobře

  - málo cigár

  - Štěch je míčový kouzelník

   

  • Poznatky ze včera

   petr13724.2.2015 10:09reagovat

   Ja bych pridal vyrazne zlepseny vykon Costy oproti podzimu, naopak se mi vubec nelibil Brabec. Ostatni slusny standard. Zaujal mne Konate, ktery hodne zesilil.

   Vy kdo jste zpivali trapny popevek o Peltovych detech si dejte par facek

   • Poznatky ze včera

    Tashunka Witko24.2.2015 11:39reagovat

    Svatá pravda.

    Kotel opět potvrdil, že je to banda idiotů !

 • Hlavni poznatek ze vcerejska

  bigcock24.2.2015 7:23reagovat

  zase jsme po x letech promenili brejk v gol. Pozitivni je, ze jsme vubec do nejakych brejku chodili, to je jev za posledni rok a pul nevydany.

  • Hlavni poznatek ze vcerejska

   bigcock24.2.2015 7:24reagovat

   samozrejme nevidany Úsměv

  • Hlavni poznatek ze vcerejska

   lidoop24.2.2015 9:48reagovat

   Mě osobně ještě víc šokovalo střídání už v 52. minutě, nebo kdy to Vašík nahrazoval Šálu. Zas tak strašně Linda nehrál a zraněnej nebyl, takže se domnívám, že to bylo nařízení od Dana, aby Václav odehrál min. 35 minut, nebo tak něco Úsměv.

    

   Mimo vynucených střídání kvůli zranění to byl nejspíš Lavičkův rekord.

   • Hlavni poznatek ze vcerejska

    ke4n24.2.2015 11:02reagovat

    Vidíš a proto netrénuješ Spartu ty ale Lavička který tam poslal Kácu už v 52.minutě a rozhodl zápas Smích

 • Kopacky

  Arni23.2.2015 22:51reagovat

  Jen by me zajimalo,kolik stoji Spartu,ze Kaca hraje v PumachSmích. Asi musi mit Kaca poradnou smlouvu s Pumou,ze mu je Sparta dovolila nosit. Pamatuju,ze to kdyz nekdo hral v jinych kopackach nez nike,tak sparta platila nike pokuty

 • slovy klasika

  rebus23.2.2015 22:50reagovat

  zapas jsem nevidel tecka nerostli tecka zaba na prameni tecka dnes jsem soulozil tecka hrajeme prd tecka

  kde vlastne je Liaro?

  • slovy klasika

   standis23.2.2015 23:00reagovat

   Chybí tady. Nedostal banána?

   • slovy klasika

    Skleepy23.2.2015 23:18reagovat

    Několik.

   • slovy klasika

    LukyACS23.2.2015 23:26reagovat

    Jeho hádky mi tu nechybí.

 • Vlastní gól

  trakip23.2.2015 22:42reagovat

  Když jsem si to rozfázoval a vzal v úvahu výklad pravidel (video testy), tak stál Hájovský v milimetrovém ofsidu. Gol platit neměl. Ty testy jsou v rozporu s výkladem, že se mají sporné situace pouštět. Takže rozhodčí to mají složité, ale zároveň velice jednoduché. Odůvodní si vše.

  • Vlastní gól

   standis23.2.2015 22:50reagovat

   milimetrový ofsajd nepoznáš ani na videu.

   • Vlastní gól

    trakip24.2.2015 8:19reagovat

    To je citace z videotestů od FIFA.

77417 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha