Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • nezdá se

  Uzbek3.11.2014 21:55reagovat

  vám že po příchodu benešovskýho studiového experta a stavebního inženýra, že to s námi jde do kopru??

  • nezdá se

   LukyACS3.11.2014 22:00reagovat

   Tak určitě, s Pepou to bylo mnohem lepší Smích

   • nezdá se

    Uzbek3.11.2014 22:09reagovat

    To netvrdím. Inženýr nám zrušil béčko, rozprášil hráče kteří byli rozhodně fotbalovější a na lepší úrovni než ty jeho děti Brabec, Přikryl,Vacek, Mareček. Pavelka, Skalák a další. Ty mu nevoněli. Zřejmně ho špatně zdravili...

  • nezdá se

   majtin3.11.2014 22:10reagovat

   Nemyslím, ale výsledkově to vypadá opravdu hůř. Pominu-li fakt, že tu vyrostla Plzeň (silná a s podporou rozhodcovské berbrovské mafie ještě silnější), pak hlavní příčinu vidím v tom, že JSME ZŮSTALI V PŮLI CESTY. Jít ke konci té cesty nám zabránili samozvaní strážci ryzího sparťanského pokladu obsahujícího takové perly a drahokamy jako je Franta Straka nebo Tomáš Řepka

   • nezdá se

    ancistrus3.11.2014 22:15reagovat

    http://www.youtube.com/watch?v=rQG1w39YHvkSmíchSmích

  • nezdá se

   Mário Vdolek4.11.2014 12:46reagovat

   Do kopru to jde co odešel Košťál a přišel Doktor. Tak asi. Co je tam Doktor tak jsme bez LM atd.

 • Tahle prohra

  celtic3.11.2014 21:30reagovat

  by mě snad ani tak nemrzela, hráli jsme s dobrým soupeřem. Mrzí mě ale způsob, jakým jsme prohráli. Tohle přece nebyla Sparta. A mrzí mě další zcela zbytečné prohry, doma s Baníkem a na Dukle. Jen tyhle dva výsledky je 6 bodů.....Smutek Ostatně...., nepřijde vám, že oproti loňsku, místo aby hráči získané sebevědomí zvyšovali a makali, najednou jsou mistři světa? Nevím, jeden dva nepodařený zápasy mohou přijít, ale připadá mi, že ty naše přišly hodně brzy a jsou docela často. Doufám, že chlapci dostanou po pysku a začnou nám zase dělat radost.....

  • Tahle prohra

   majtin3.11.2014 21:36reagovat

   Njn, jakmile nás začnou chválit média, začíná to smrdět nějakým ”průserovým” výkonem a zápasem.

   Tam by měl zaúřadovat trenér a srazit je na zem, což si myslím, že se neděje. Ale o tom mluvil i Hřebík na ČT po Malmo, těsně před Zwole.

  • Tahle prohra

   LukyACS3.11.2014 21:57reagovat

   v tom máš pravdu, ono i proto je těžké obhájit titul, není to ani tak z důvodu toho, že by se určitý tým přečetl, ale že hráči ztrácí ”hladovost” po trofejích a třeba s Plzní jsme měli příznivou sérii, naopak oni nás dlouho neporazili, tak měli větší touhu po vítězství

 • Brabec

  Shrekson3.11.2014 20:23reagovat

  Nepovedl se mu zápas a hned byste ho hnali..

  Příklad mužů říct že jsem přepínal programy mezi Slovanem vs. Starta a slováci hodně vyzdvihovali výkon Brabce.. V ČR ani slovo ale na STV říkali že nám roste výborný stoper..

   

  • Brabec

   Avhred3.11.2014 20:33reagovat

   Zase musíš vzít v potaz, že Slovan byl zoufalý a nepředvedl lautr nic. Navíc těch zápasů na podzim, kdy Kuba neměl čisté svědomí, bylo víc. V zimě bych zkusil Poloma nebo toho Deliho, jak navrhuje hřebíkobijec a lavičkotlouk Tatočeňák Kvítko.

   • Brabec

    ancistrus3.11.2014 21:13reagovat

    v zimě bych taky zkusil deliho nebo přivést nějakého zkušenějšího zahraničního stopera kolem 26 let který už má něco odkopáno a dal ho vedle holka.brabce bych dal na lávku a kováče vyrazil,protože nemá ve spartě co dělat i brabec oproti němu v neapoli vypadal jako rychlík a zkušený mazák.

    • Brabec

     ke4n4.11.2014 16:05reagovat

     A opravdu je problém v obraně? V lize máme nejlepší obranu (lepší než Plzeň), průměr půl gólu na zápas, ovšem v produktivitě jsme někde v půlce tabulky. Nebo myslíš že se najde někdo kdo to všechno odbrání s nulou a budem hrát beton všechno na 1:0?

   • Brabec

    majtin3.11.2014 21:30reagovat

    Hrál dobře i třeba proti Liberci, proti Boleslavi byl výbornej, stíhal i s tím Lalkovičem nebo jak se ten boleslavský rychlík jmenuje.

    Jak jsem psal ráno - asi z toho lítal někde v oblacích a dostal nafackováno. V tomhle měl Hubschman výhodu v mládí, že byl zdravě skromnej a tyhle hvězdné úlety mu tolik nehrozili (taky kolem sebe neměl v týmu tolik mladých kámošů).

    Btw za druhý gól rozhodně nemohl.Byl nezajištěnej, nemohl proti Pilařovi vyrazit.

  • Brabec

   kopejtko3.11.2014 20:52reagovat

   zlatý Brabec který se snažil i když mu to nešlo ovšem sledovat mistra Dočkala to bylo za všechny peníze společně s Váchou a Matějovským nejslabší hráči v Plzni

   • Brabec

    kopejtko3.11.2014 20:55reagovat

    hráč

   • Brabec

    Uzbek3.11.2014 21:33reagovat

    Brabec je momentálně největší slabina u nás. Nemá absolutně žádný přednosti na který by se dalo stavět. A že by měl hrát jenom proto že je mladej a udajně je budoucnost Sparty?? Možná podle taťky, stavebního inženýra. Ale na hřišti je už delší dobu tragickej!!

    • Brabec

     ancistrus3.11.2014 21:56reagovat

     jako mladý hráč už se rozhodně brát nedá to samé platí pro pana přikryla a krejčího bude jim 23.v tomhle věku už je plno hráčů tahouny svých mužstev.jediný kadeřábek předvádí až na zápasy s plzní,neapolí a holandskem výborné výkony.zbylí tři jmenovaní rozhodně na lepší klub jak spartu nemají.brabec s přikrylem dokonce ani na ni.a tady se furt o nich píše jako o talentech to budem jako čekat až jim bude třicet jestli se ten talent neobjeví.

    • Brabec

     LukyACS3.11.2014 22:16reagovat

     Brabec je největší škodná! To jen kvůli němu jsme nevystřelili ani 1x na bránu!

 • Pokud by kopyto Brabec

  Tashunka Witko3.11.2014 19:51reagovat

  nastoupilo i na Slovácku, tak nás Došek odstřelí jak Vasja Zajcev.

  Brabec je skutečně nejprotežovanější fotbalista ve Spartě, protože oproti dalšímu hujerovi Krejčímu nemá ani špetku talentu a nemá pro fotbal ani žádné jiné předpoklady.

  Když se kdysi zranil Krch a nahradil ho Brabec, bralo se to jako špatný vtip a dodnes vzpomínám, když do Počernic dorazil se Znojmem gambler Pacanda a našeho ”talenta” tam opakovaně posazoval na prdel.

  To, že se takový dřevák vyskytuje v kádru áčka Sparty, je špatná vizitka celého vedení a je úsměvné, když si někdo myslí, že mladýmu hráči se musí chyby odpouštět a pak trpělivě čekat, jestli se třeba ten fotbal nakonec nenaučí hrát. Pokud nám stačí, že porazíme Příbram a Budějky, tak u nás může nemotora klidně zůstat. Soupeři si zaparkují autobus před vápnem, Kuba s Holkem si budou nerušeně překulovat na půlce balon tam a sem, sem a tam a tam a sem, možná se mu občas povede naskočit na nějaký roh a zakončit, čímž si získá další kladné body od posledního obdivovatele - Lukyho.

  Pokud chceme ale hrát poháry a doma porážet plzeňské podvodníky, ale nekoukat přitom na Higuaina nebo Hejdu, jak nerušeně bez odporu zavěšují, tak se musíme komiků typu Brabec, Švejdík apod. zbavit. Kováč není ideál, ale v situaci, v jaké jsme po plzeňském výbuchu, nemáme jiné řešení. Laciné goly ze standardek si nemůžeme dovolit a Holek je také mizerný hlavičkář.

  Švejdíka a Brabce bychom se měli zbavit, klidně i zadarmo, naopak by to chtělo dát šanci na stoperu už v zimě Delimu, který je na tom fyzicky i fotbalově skvěle, nebo nám pak nezbývá než někoho koupit.

  Každopádně tenhle hřebíkův mazánkismus je třeba odbourat. Jsme jediný tým na světě, kde hrají stále stejní hráči bez ohledu na výkonnost. Vzhledem k tomu, že v minulosti něco podobného předváděla jen Klapzubova jedenáctka (a to jen proto, že paní Nedošínská odmítala nastupovat v trenkách), tak alespoň víme, z jakých fotbalových zdrojů náš trenerský Lumen čerpá.

  • Pokud by kopyto Brabec

   majtin3.11.2014 21:32reagovat

   Chjo,furt to samý, kdyby jsi byl z poloviny tak moudrý jako vytrvalý, byl bys tu nejmoudřejší diskutér.Smutek

 • Garyho okénko gramotnosti

  lidoop3.11.2014 19:50reagovat

  No nevím, nejsem expert, ale pravidla českýho pravopisu nic takovýho neznaj.

  • Garyho okénko gramotnosti

   Tashunka Witko3.11.2014 19:53reagovat

   Pravidla českého pravopisu protěžují česká slova a ta francouzská ignorují jako Hřebík cizince, zejména černochy.

 • Stoperská dvojice

  LukyACS3.11.2014 19:10reagovat

  Zrovna tady mi přijde, že to zbytečně hrotíte. Do zápasu s Plzní jsme s duem H+B v zápasech s YBB a Slovanem dostali 1g, v lize za 5 kol 2 góly, na jaře za 7z také 2g, to mi nepřijde špatné.

   

  U většiny gólů jsou logicky chyby stoperů, nesmí si dovolit chyby v rozehrávce, prohrát souboj, protože to má fatální důsledky. M.Škoda řikal, že ho to v obraně nebavilo, protože mohl vyhrát 30 soubojů v zápase a pak udělá 1 chybu a všichni mu to otlučou o hlavu.

   

  V lize nevidím moc stoperů, kteří by byli úplně bezchybní. Holek v SL hodně vyčnívá a pak je propast, dál bych tam zařadil Procházku, i když na něj taky nadáváte, ale je hodně dobrej ve vzduchu a stejně občas taky udělá minelu v rozehrávce. Další stopeři už jsou horší, těžko tu najdete někoho, kdo Vám neudělá chybu v rozehrávce a k tomu neprohraje souboj. Důležitý je, aby neměli kiks v každém zápase a %prohraných soubojů bylo co nejmenší.

   

  Z mladých jsou dobří Beránek, Brabec, Polom a Lüftner a špatně se nejeví ani Pokorný.

   

  Každopádně Brabec mi z nich přijde nejtalentovanější, v základu U21 bude tutově on, pokud se nezraní a navíc bude nejspíš kapitán. Podle mě má místo vedle Kalase zaslouženě, lepšího mladého stopera tu nevidim a dokonce ani zkušenějšího, který by byl o dost lepší než Brabec, že by za něj stálo vypláznout např. 15 mega.

  • Stoperská dvojice

   Chabix3.11.2014 19:20reagovat

   Někdy mám pocit, že si tu media čtou diskuzi a pak z toho dělají titulky. Například teď píšou o tom, že Sparta s pravidelností prohrává v důležitých zápasech - no nevím. Zápasy se Zwolle nebo Bernem nebyly důležité? Prohra s Plzní také přišla po delší době, poslední zápasy s ní jsme vyhráli. A víc než hra samotná rozhodlo to, že naši hráči udělali individuální chyby, zatím co hráči Plzně ne.

   • Stoperská dvojice

    LukyACS3.11.2014 19:26reagovat

    přesně, hlavně jsme s Plzní prohráli poprvé od Lžimbovy nepenalty a hned se z toho dělá ostuda

    • Stoperská dvojice

     celtic3.11.2014 21:16reagovat

     Ano, po dlouhý době, ale jakým způsobem jsme prohráli, tam je problém.....Smutek

  • Stoperská dvojice

   Dynamo3.11.2014 19:24reagovat

   proč zmiňuješ jen mladé hráče? Nerozumím co tím chceš říct. Kvůli perspektivě? Vždy musí rozhodovat kvalita a výkonnost, nikoliv věk.

   • Stoperská dvojice

    LukyACS3.11.2014 19:28reagovat

    Ano, kvůli perspektivě, ale zmiňuji i zkušenější, kteří z nich by u nás váleli?

    • Stoperská dvojice

     Pavel003.11.2014 19:37reagovat

     Já si třeba myslím, že Deli by mohl být lepší než Brabec

     • Stoperská dvojice

      Pavel003.11.2014 19:50reagovat

      Pro rejpaly, viděl jsem ho poslední zápasy jak hrál v záloze!! za příbram

      • Stoperská dvojice

       Dynamo3.11.2014 20:14reagovat

       proti Slávii jsem ho taky viděl a vůbec nepřesvědčil. Sice je pohyblivej, ale herně nevyzrálej. Svěřit mu post stopera ve Spartě? ani náhodou!

       • Stoperská dvojice

        LukyACS3.11.2014 20:56reagovat

        V čem nepřesvědčil? To byly situace např. 3na3, to by se i hráčům z přeboru v pár případech podařilo obehrát ligového stopera v situaci 1na1, dát obránci zasekávačku nebo nějakou kličku, kdy by ho obehrál a zakončil Úsměv

        • Stoperská dvojice

         LukyACS3.11.2014 20:57reagovat

         V situaci 3na3 by měla Sparta šanci i proti Bayernu Úsměv Problém je spíš v tom, že se soupeř do takové šance dostane např. nepřesnou souhrou ve středu hřiště...

  • Stoperská dvojice

   Capo3.11.2014 19:42reagovat

   Je pravda, že jsme moc gólů zatim nedostali, ale že by hra stoperů byla zrovna bezchybná se říct nedá. V derby jsme to přežili jen díky dobrému dnu Bičíka, jindy je soupeř zas úplně nemohoucí, že nás po ztrátách míče (nejen od stoperů) nedokáže potrestat ani dotaženou akcí. Jenže, když na nás nastoupí opravdu vyspělý tým, tak jsme letos rádi, když nedostanem trojku. A to je to co mě štve, a proto si nejsem jistý jestli je Brabec vedle Holka to pravé ořechové. On má letos jen štěstí, že Švejdík byl ještě horší a Kováč už má nejlepší časy taky evidentně za sebou. Brabec na ligu stačí, ale jinak nevim no. Prostě se na něj podle mě nedá spolehnout, že si nevybere fatální slabší chvilku. Třeba s tím Bernem vůbec nestihl jít s Horauem do souboje, přestože s ním šel v podstatě od půlky, ale ve vápně si ho nechal daleko od sebe. V Neapoli s ním Higuaín cvičil jak se mu zachtělo. Já v něm prostě ten potenciál nevidim. Srovnávám si ho s Hubschmannem, který ve Spartě hrál stopera ve stejném věku a od něj jsem od nervózní premiéry v Blšanech už jen viděl lepší a lepší výkony. U Brabce se to prostě neděje, chyby v těžší konfrontaci prostě neustále přicházejí a už prostě tak nějak přestávám věřit, že se toho zbaví. Třeba se zlepší, třeba ne, ale jinak souhlasim, že ve srovnání s mladými stopery neni horší (každý má nějaké přednosti a mouchy), takže je asi nepravděpodobné, že by Sparta v dohledné době jiného v podobném věku přiváděla.

   • Stoperská dvojice

    peterpan273.11.2014 20:01reagovat

    Zrovna jsem chtěl Lukymu napsat, že Brabec hořel i v derby Úsměv. Pravda je, že hraje jakžtakž dobře díky Holkovi, já bych právě chtěl vidět dvojici Holek-Kováč v nějakým ostřejším zápase, jak by jim to šlo. Jinak souhlas se vývoj Brabce se prakticky zastavil, to se ale dá říct i o Spartě jako takové...

 • Luhový

  Dynamo3.11.2014 17:03reagovat

  Šlágr třináctého kola mezi Plzní a Spartou mi opět potvrdil přehlížení nebo úmyslné zavírání očí před neschopností zvládat a řídit kolektiv mladých lidí, kteří jsou ovlivněni dočasnou slávou a popularitou.

   

  V sobotním zápase vyhrál jednoznačně kolektiv lidí, který byl chytřejší a lepší ve všech oblastech. Hráči Viktorie Plzeň se z devadesáti pěti procent věnovali vlastní hře. Soupeře rychle napadali, odebírali mu míče, snažili se kombinovat na jeden dotek a pohybem bez míče se podporovali v kombinaci.

   

  Na druhé straně v dresu Sparty jsem opět dostal možnost vidět některé namachrované fotbalisty, kteří evidentně podlehli mediálním chvalozpěvům a nabyli pocitu, že v zápasech už nemusí běhat, rychle zpracovat a rozehrát balón, pokud možno na jeden dotyk, a že soupeř si nemůže dovolit odebrat jim míč a jít do osobních soubojů razantněji a rychleji.

   

  Bořek Dočkal byl nejzářivějším příkladem fotbalisty, který podlehl krátkodobé slávě a přestává v zápasech pracovat na maximum díky svým vstřeleným důležitým brankám v předešlých zápasech. Jsem přesvědčen, že nemůže být po sobotním výkonu unavený a není potřeba u něj provádět regeneraci. Jeho jediná část těla, která pociťuje únavu, je jeho jazyk a ústa. Byl největším diskutérem a zapomněl, že hraje ligový fotbalový zápas.

   

  U mladých lidí, kteří se poprvé dostanou do takovéto situace, kdy se jim nosánek otočí malinko nahoru, musí zasáhnout trenér. V tomto zápase bylo vidět, že selhal trenér i realizační tým, kteří si toho vůbec nevšimli, nebo ze strachu ke „hvězdám“ raději zavřeli oči. Do druhého poločasu nastoupili hráči Sparty se stejným přístupem, jako na začátku a nebyl tam vidět ani náznak nespokojenosti ze strany trenérů. V případě, že trenér o poločase přistoupí k problémovým hráčům drsným způsobem, na hráčích je to okamžitě vidět a jejich pohyb najednou doznává obrovských změn. To se nestalo a Sparta prohrála.

   

  Trenér slaboch je pro klub a samotný tým problém. V sobotu bylo vidět, jak asistent Jílek po zápase, při odchodu do kabin razantně diskutuje s trenérem Lavičkou. Pravděpodobně další slaboch, který se takto neodvážil promluvit na hráče o poločase.

   

  Autor: Milan Luhový

  • Luhový

   Lobrock3.11.2014 17:10reagovat

   Bohužel i takovej mimoň, jako je Luhový, mám v tomto případě v mnohém pravdu.

   • Luhový

    Spytihnef3.11.2014 17:13reagovat

    Po bitvě je každý generál.

   • Luhový

    Bunda3.11.2014 17:19reagovat

    Mimoň byl Lavička v sobotu.. Měl by se přestát bát a na těžké soupeře dělat taktiku a sestavu podle způsobu hry který lze v daný zápas očekávat..

    Podle jeho sestavy si asi myslel že Plzeň na jejich hřišti přehrajeme pomalou kombinací a kontrolou balonu..

    Neměla být záloha s utokem třeba takto : Přikryl,Vácha,Matějovský,Mareček,Krejčí-Konate ??

    Hra v bloku,balony co nejrychleji za obranu soupeře a nesnažit se tvořit hru ??!

    Jsem přesvědčen o tom že naše klasická sestava by nastoupila i na Realu. Vztek

    • Luhový

     Avhred3.11.2014 17:30reagovat

     Místo Marečka Dočkal, Konaté napravo a na hrotu Přikryl.

     Na druhou stranu, proti dalším silným celkům jako Boleslav, Liberec nebo Jablonec jsme si dokázali vytvořit dostatek příležitostí. Bohužel, v sobotu se nedařilo vůbec nic.

     • Luhový

      Bunda3.11.2014 17:47reagovat

      Mám na mysli hlavně naše težké venkovní zápasy. Doma vnutíme naši hru každému v lize,ale venku proti Plzni,Jablonci,Teplicím už to nejde a v EL už vůbec ne a vůbec na to nereagujeme a nemáme druhý styl hry i když o něm Hřebík mluvil. Bohužel Lavička se na to vymrdal a vystačí si pouze s jednou šablonou která jde proti Evropě..Vztek

      • Luhový

       Chabix3.11.2014 19:27reagovat

       Druhý styl hry - o tom se jednou zmínil Chovanec a dnes se toho každý chytá. No ono je to takový, že buď tým nakopává na hromotluky vepředu a pak to tam nějakou silou urve, nebo hraje kombinační fotbal, který uzpůsobuje schopnostem jednotlivých hráčů, aby byl výsledný styl co nejvariabilnější a zároveň nebezpečný pro soupeře. Tam by musel přijít Hušbauer a Dočkal se přesunout na pravo, aby se něco změnilo a kvalita zůstala zachována, ale ten ej teď zraněný. Možná příště jinak posílit. Ale to už jsme tu probírali mnohem dříve.

     • Luhový

      Gerets3.11.2014 18:41reagovat

      Nedařilo se ?? Narazili jste na mužstvo, které bylo o kubaturu lepší a nedovolilo vám vůbec nic !

      Doufám, že to nezopakujete s Bernem a Neapolí !Vztek

      • Luhový

       Avhred3.11.2014 18:46reagovat

       Doufám, že proti Bernu a Neapoli to bude o něčem jiném, přeci se jenom jedná o evropskou soutěž, o níž si Plzeň, tedy mužstvo o kubaturu lepší než naše Spartička, může po vypadnutí s rumunskými nazdárky vedenými ochlastou Mutuem nechat jenom zdát. Úsměv

  • Luhový

   Kombinator3.11.2014 18:17reagovat

   Hromada kontroverzních hoven, který se daj naroubovat na tým, co hraje do plných prakticky pokaždý. Přesně totéž bych mohl napsat o Barceloně u jakýhokoliv jejich zápasu, kdy prohráli s týmem, co zaprakoval autobus před bránou a organizovaně bránil. Neříkám, že to byl od hráčů maximální výkon, ale prostě máme dlouhodobě problém hrát venku, naopak doma každýho herně válcujeme, i když to momentálně není tak výrazně gólově zúročený. Naše hra venku není žádná novinka už dva roky, ale Luhový z toho zase udělá žvást, kterej se snaží naroubovat na svoje stupidní prohlášení ze začátku sezóny, že se Sparta může položit jedině zevnitř, že se tým rozhádá a bla bla bla. Zkoušel to s Váchou, to mu moc nevyšlo, naopak se Vácha dsotal do repre a teď to zkouší s Dočkalem. Prostě Luhový nemá čůráka a jako již tradičně by si zasloužil za ty svoje debilní kecy po hubě.

   • Luhový

    Ferry3.11.2014 18:36reagovat

    Asi prvně v životě musím s Luhovým ve velké míře souhlasit.

     

    • Luhový

     Tashunka Witko3.11.2014 18:53reagovat

     Souhlasit se dá jen s tím, že Lavička je slaboch. To ale není nic objevného a každý ví, že nás trenuje posera.

     Na druhé straně není ve Spartě ani jeden hráč, který by se v namachrovanosti mohl měřit s plzeňskými exoty, jako je Limberský nebo Petržela.

     Dočkal je flákač, víc žvaní než běhá, ale zatímco on plive jak lama, plzeňáci mají vesměs mozek jak lama.

     Luhový se opět projevil jako idiot !

     • Luhový

      Ferry3.11.2014 19:45reagovat

      Jenže o tom,že je Lavička slaboch je vpodstatě celej ten článek.Úsměv

 • Do jisté míry

  Standa Hejkal3.11.2014 16:59reagovat

  Souhlas s begou, ale to bych se opakoval. Brabec je totální průměrák a mluvit o tom, že mu bude teprv 22, takže ještě má 5 let hájení, je totální nesmysl. Ok, je to stoper, má životnost ještě třeba 15 let, jenže on nevyniká vůbec ničím. Ve vzduchu nekraluje, pomalej, pozičně nic moc (určitý vyražení má dobrý, ale za Holkem je o parník horší) a jeho motorika je už dost propraná Indiánem. Však on v tom Brně hrál, protože Sparta dává hráčům do smluv na hostování ”pokuty”, pokud hráč neodehraje počet zápasů ve smlouvě. Neříkám, že tam hrál špatně, ale přece jen i tam měl cestičku do sestavy zametenou.

   

  A opět se pak dostaneme k tomu, že naše sportovní vedení je totální bordel, protože pak tu máme takový playery jak Švejdík (super v kabině),Kováč (hezkej kluk, umí za to vzít v hospodě) Bednář (má ho rád kotel) nebo Nešpor (má ho rád Lavička???) a naopak naši odchovanci, kteří by klidně mohli mít docela slušnou porci minut i ve Spartě, kopou jinde a vůbec ne špatně. A tohle určitě není z hlavy Jaryna.

  • Do jisté míry

   Capo3.11.2014 17:57reagovat

   Ani mně se Brabec zrovna nezamlouvá jako budoucnost Sparty na stoperu, byť vedení si to jeho prodloužením evidentně vyhodnotilo jinak. Čím déle u nás hraje, tak mě víc a víc přesvědčuje, že se na něj nedá dlouhodobě spolehnout, když ho srovnám s Hubschmannem v tomhle věku, tak to jsou nebe a dudy. Pokud se něco urychleně nevyklube třeba z Bederky, Karafiáta, Tomla a dalších, popř. jestli nějakého hotového stopera (alespoň pod 30!) nepřivedem, tak jsem na tomhle postu čím dál větší skeptik. Třeba Poloma, pokud se s ním pořád počítá, beru spíš jako budoucí náhradu za Holka, ale s nim ve dvojici mi nějak nesedí, přijdou mi herním stylem moc podobní.

   • Do jisté míry

    Dynamo3.11.2014 18:32reagovat

    a co Baránek z Ostravy? Přetáhnout ho Plzni?

    • Do jisté míry

     Capo3.11.2014 18:48reagovat

     Je dobrý, ale myslim, že z Ostravy neodejde dříve než po domácím Euru U21. Určitě nebude riskovat vysedávání na lávce ani v Plzni ani jinde, což by mu v nominaci zrovna moc nepomohlo. Momentálně má pozici mezi třemi stopery v repre U21 v podstatě jasnou a byl by hloupý, kdyby si to unáhleným přestupem kamkoliv zkomplikoval. A i tak si myslim, že o něj asi Sparta stát nebude, protože mladých stoperů má dost svých a on bude asi dost drahý.

  • Do jisté míry

   LukyACS3.11.2014 18:43reagovat

   Tak mi řekni, proč ho Brno chtělo na přestup nebo aspoň prodloužení hostování o rok? Určitě nehrál díky pokutám, ale díky tomu, že hrál dobře...

    

   A Brabec sice má svý mouchy, ale podle mě je to prostě nejlepší stoper po Holkovi, o kousek lepší než Kováč a o parník před Švejdíkem, kterej je schopen udělat minelu v každym zápase.

   • Do jisté míry

    Capo3.11.2014 18:54reagovat

    V současném složení na stoperu do základu patří, ale představa, že by to na něm mělo stát do roku 2018 nebo déle, mě celkem děsí. Přijde mi, že potom co celkem obstojně začal loni na podzim, jeho výkony nerostou, takže asi bohužel na víc nemá a to mi dlouhodobě přijde na Spartu málo. Ale třeba se pletu, snad na Spartě vědí, proč mu tak věří...

   • Do jisté míry

    Dynamo3.11.2014 19:17reagovat

    Je rozdíl hrát za Brno a za Spartu. V Brně by hráli základ i Švejdík s Bednářem

 • Garyho okénko gramotnosti

  Gary z D533.11.2014 16:32reagovat

  Bego, všiml jsem si u tebe v příspěvku chyby, kterou tu píšete skoro všichni v souvislosti s tzv. ”chráněnci trenéra”.

   

  Pokud trenér prosazuje hráče na úkor jiného a lepšího, nejde o protěžování, ale protežování.

   

  Slovo protežovat má původ ve francouzském slově protéger (musel jsem googlovat), což znamená chránit.

   

  S přátelským pozdravem

  Gary

  Ústav pro jazyk český

  • Garyho okénko gramotnosti

   Avhred3.11.2014 17:57reagovat

   Nechtěl jsi náhodou napsat ”Garyho okénko gramatiky”, ty lingvistický suvenýre? Úsměv

   Jinak se vsadím, že ”protegere” pochází z latiny.

   • Garyho okénko gramotnosti

    GaryLineker3.11.2014 18:10reagovat

    Nechtěl. :)

    Ano, protegere latinsky, protegér francouzsky. Odkud to bylo převzato, je mi celkem fuk.

 • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

  bega3.11.2014 15:40reagovat

  Víme to všichni. Ve Spartě jsou tzv. „hájení“ fotbalisté, a pak ti, u kterých se i průměrný výkon automaticky pokládá za špatný. K těm prvním patří bez diskuze (po odchodu Hřebíkova miláčka Vaclíka) Láďa Krejčí a především Kuba Brabec. To, že právě on začal nastupovat na úkor zkušeného Kováče zprvu překvapilo všechny, ale vzhledem k výsledkům se jeho chyby a nedostatky mlčky přehlížely! Až zoufalá snaha našeho GSM prosadit ho do jednadvacítky je tak okatá, že by se musel Dovalil úplně zbláznit, kdyby si toho nevšiml. Proč se tedy Kováč kupoval? Přivést si do mužstva „vůdčí osobnost“ na lavičku se už ve Spartě stává jakousi tradicí. Po absolutním nesmyslu jménem Ujfaluši teď sedí i zdravý Kováč. Podle mě se to negativně odráží i v kabině a především na samotném Brabcovi, který si uvědomuje, že hraje na úkor zkušenějšího a lepšího hráče a začíná být nervově doslova vyklepaný. Nevystřídat Brabce v utkání s Plzní hned po druhém obdrženém gólu (podepsal se na obou a chyby vršil geometrickou řadou), to už snad nemůže být trenérská negramotnost, to už je úmysl! Kdo doufal, že další protěžovaný hráč - Přikryl přijde na hřiště místo Brabce nebo zoufalého Ládi Krejčího prostě nevěřil svým očím! A tak se radši zase budeme ve Spartě dohadovat o Matějovském (jediný hráč, u kterého jsem měl pocit, že mu na výsledku opravdu záleží) a budeme tupě přehlížet slabou hru protěžovaných „hvězdiček“! Místo Kováče mohli na lavičce sedět Polom, Deli, Krejčímu (potřeboval by to jako sůl) mohli šlapat na paty v Příbrami vynikající Zeman, Hybš nebo Podaný. Doslova zametat některým hráčům ve Spartě cestičku se jí může ošklivě vymstít!

  • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

   petr1373.11.2014 15:46reagovat

   kde se v tobě bere ten permanentní pocit, že všechno je jedno velké spiknutí? Jestli si opravdu myslíš, že Sparta úmyslně snižuje některým hráčům konkurenci, tak skutečně doporučuju návštěvu psychiatra. Btw. sice bych momentálně asi taky nasadil Kováče místo Brabce, ale pokud ti v odehraných zápasech Kováč připadal jako nějaký lumen, tak jsi asi jediný

   • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

    Bunda3.11.2014 15:53reagovat

    Kováč ukáže že na Spartu nemá..:-/ Hřebíkova ideální stoperská dvojice byla Polom-Holek. A nechtěl ani Nešpora na ukor svého miláčka Skaláka..

    • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

     LukyACS3.11.2014 16:02reagovat

     a být to jen na fanoušcích, tak tu máme např. Beneše za 20-30M

     • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

      Bunda3.11.2014 16:06reagovat

      A být to jen na Lavičkovi tak tu máme Štajnera..

  • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

   LukyACS3.11.2014 15:54reagovat

   Tobě Kováč přišel o dost lepší než Brabec? Tak si ty zápasy s ním pust znovu, ten kiksů v rozehrávce měl mnohem víc než Brabec, doporučuju si pustit i sestřih ze Živanic, navíc je i pomalejší než Brabec, a to už je co říct.

   A že dostal Brabec přednost překvapilo všechny? Co jsem viděl před Hradcem, tak si drtivá většina přála stoperskou dvojici Holek, Brabec, protože právě Kováč vypadal hůře než Brabec.

    

   Doufám, že Lavička Brabce za jeden nepovedený zápas neodstaví, je to perspektivní stoper, moc mladších jich v lize není a před zápasem s Plzní navíc hrál hodně dobře, aspoň mně se teda v Brně, v Blavě a s Bolkou líbil...

    

   Toho Zemana doufám nemyslíš vážně a Podaného zrovna tak, budoucnost je spíš v Sýkorovi.

    

   Jo a co se týče Krejdy, tak kdyby místo něj hrál Přikryl, tak budeš mluvit taky o protokce, mně přijde, že se některým nelze zavděčit. Vždyť za tim bude nějaké spiknutí Hřebíka s ilumináty a svobodnými zednáři.

   • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

    LukyACS3.11.2014 15:59reagovat

    *vždy

    A kdyby měl Brabec nějakou protekci, tak by hrál už na začátku v základu a nebyl z něj stoper č.4. Nemyslíš? Nebo za ty podprůměrné výkony Švejdíka a Kováče může taky Hřebík?

   • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

    Uzbek3.11.2014 16:14reagovat

    Jeden nepovedený zápas Brabce? To snad nemyslíš vážně! Takový hovno co hraje, tak i v nějakým provinčním klubu byl už dávno na lávce. Tady prostě hrát musí i kdyby měl snad frakturu. Na hřebíkovy děti se prostě sahat nesmí!!

    • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

     petr1373.11.2014 16:21reagovat

     blábolíš nesmysly

    • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

     Spytihnef3.11.2014 16:27reagovat

     To je zvláštní, že v provinčním Brnu odehrál celou sezónu v základu. Asi ho tam taky protlačoval Hřebík.

     • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

      Uzbek3.11.2014 16:38reagovat

      Taky tam hrál průměrně a tam taky patří.

      • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

       Bunda3.11.2014 16:41reagovat

       A kdo by se ti líbil do naší stoperské čtyřky ?

      • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

       Lobrock3.11.2014 16:48reagovat

       Nejsem žádnej zastánce Brabce, ale zrovna v Brně si ho hodně chválili. Jestli tvůj vysněnej stoper pro Spartu je Švejdík, tak jsem rád, že jí netrénuješ. Radši v základu uvidim nemotornýho Brabce, ze kterýho třeba jednou něco může bejt, než Švejdíka, jehož jedinou předností je, že zdravě jí. A Kováč je fotbalovej dinosaurus. Pomalejší než želva a taky s podobnou schopností nahrát. Oproti Brabcovi je akorát lepší hlavičkář. V takovýhle konkurenci je Brabec nejlepší řešení. Pokud ovšem někdy chceme hrát LM, tak nedostatečný, ale tam se stejně s Lavičkou na lavičce nikdy nemůžeme dostat, tak je to jedno.

      • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

       LukyACS3.11.2014 18:38reagovat

       a proto se ho snažili získat na přestup a když Sparta řekla ”ne”, tak se snažili prodloužit hostování ještě o rok, co? Se ti protočila hlava z míchačky, ne? Smích

  • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

   Raist3.11.2014 16:49reagovat

   Naposledy, kdy se Lavička podle všeho oprostil od Hřebíka, tak jsme vyměnili s Bolkou Jirku Skaláka za Nešpora. Tak nevím, zda to oprošťování je opravdu dobrý nápad...

   • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

    Bunda3.11.2014 16:55reagovat

    A Hybše za Pamiče,Jánoše za Marečka,Poloma za Svejdíka,Kováče za Deliho,Sýkoru za Breznaníka,Vacka za Cermáka..

    Prostor dostal Bednář i když se to Hřebíkovi taky určitě nelíbilo,protože UŽ nemá rád vysoké utočníky..

   • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

    Lobrock3.11.2014 16:58reagovat

    Lavička by nejradši složil tým výhradně 35-letejch mastodontů, jako se mu povedlo při jeho předchozím angažmá. Od vyhazovu Pepy Chovance Sparta nastoupila jinou cestu, kterou bohužel Lavička systematicky opouští. Mladí jako Shick si u něj nekopli ani ve chvíli, kdy Sparta vedla 4:0. Čím dřív se Lavičky zbavíme, tím dřív bude možné se začít připravovat na LM, která je s jeho herním pojetím nemožná.

    • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

     Bunda3.11.2014 17:03reagovat

     Za stavu 4-0 chodí na hrot Roman Bednář SmíchSmích LM pod Lavičkou nebude,hrajeme špatný systém a hlavně přivádíme špatné hráče nehodící se do Evropského fotbalu..

     • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

      Lobrock3.11.2014 17:06reagovat

      Přesně tak.

  • Lavička se musí oprostit od Hřebíka

   Dynamo3.11.2014 17:56reagovat

   Krejčí je s Dočkalem jedinej kvalitní ofenzivní fotbalista v v kádru.

75697 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha