Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Směřování Sparty

  Tom kocour26.3.2015 18:46reagovat

  Asi se všichni shodnem, že současný systém nastavení kompetencí a vlastně celého vedení ve Spartě je špatně. Neustále se spolu dohadujou a přetlačujou dvě kliky - Otava/Svoboda a Hřebíkovci. Těžko říct, kde se nachází Lavička.. Tím pádem Sparta není jednotná(ikdyž se tak navenek snaží tvářit), neubírá se jasně daným směrem a spíš pořád tak nějak přešlapuje na místě. To se musí změnit! Jenže co s tím??? Osobně bych se přikláněl spíše k Hřebíkovi. Tzn. omezit/upravit kompetence Otavovi, dejme tomu čistě na personalistiku a třeba média, aby pořád nekecal do sportovních věcí. Svoboda by si měl všímat čistě obchodní stránky a své činnosti na svazu.

  • Směřování Sparty

   Tom kocour26.3.2015 18:54reagovat

   Hřebíkovi naopak kompetence posílit, trenér třeba Jílek s Haškem, jak to tu už zaznělo. Aby celá Sparta skutečně měla jednotnou koncepci i v praxi a ne o tom jen kecat do novin. Když v současnosti mládežnické týmy Sparty hrají nějak a A tým je od toho úplně odříznutý, jede si podle svého, taky to asi není dobře. Hřebík by konečně měl potřebnou podporu pro svoji koncepci jak v trenérech, tak sportovním vedení, což se mu podle mě nikdy doopravdy nedostalo, vždy se to nějakým způsobem hádalo. A buď by ty svoje kecy dokázal i v praxi a nebo ne a bublina by konečně splaskla jednou provždy. V tom případě ho pak ze Sparty se všema stoupencema vyhodit nadobro a nikdy už o něm neuvažovat a jít zcela jiným směrem. Ale opět jednotně, nikdy už takovýho kočkopsa jako je teď.

   • Směřování Sparty

    jirkas26.3.2015 19:53reagovat

    Křetínský by si tam měl umět zjednat pořádek.Jestli na to nemá čas, tak určit za sebe 1 zodpovědnou osobu a ne aby mu utíkaly neschopným vedením stamilony.Pelta a Košťál to tam byli schpni zvládnout.ÚdivÚdiv

    • Směřování Sparty

     Shrekson26.3.2015 20:50reagovat

     Pelta a Košťál uměli řešit zákulisí!

     Úplně mi nepřijde fér to porovnávat, fakt věřím že teď v ničem nejedeme!

    • Směřování Sparty

     majtin26.3.2015 21:37reagovat

     Tak on si určil - Otavu a Svobodu.

     • Směřování Sparty

      jirkas27.3.2015 6:53reagovat

      jo oba dva k ničemu.....Vztek

   • Směřování Sparty

    FIKURA26.3.2015 20:55reagovat

    Hele Kocoure, posílit kompetence Hřebíkovi?? To snad nemyslíš vážněÚdiv. Hřebík když přicházel, tak si sestavoval svůj realizační tým. Vymetl od řidiče až po maséra všechny. Musel se pakovat třeba absolutně nekonfliktní Honza Stejskal. Ikona Sparty a velký srdcař. A přitáhl si moravskou kliku, které jméno Sparta, jako srdcová záležitost moc neříká. Takovej chachar Srníček má na lýtku vytetovaný znak Baníku, vždycky byl antisparťan a těmi se Hřebík obklopil a za to mu musí sloužit a držet hubu. A proto jestli přijde Ščasný nebo někdo jiný, tak Hřebík musí zákonitě rovněž skončit. Za jeho vlivu jsme se nepohnuli z místa a naopak Evropa nám utíká stále rychleji. Ale ne jen Evropa, už i Synot liga!!

    • Směřování Sparty

     rebus26.3.2015 21:10reagovat

     Dobry vecer pane Svenger!

     • Směřování Sparty

      LukyACS26.3.2015 22:12reagovat

      musíš víc nahlas, pak se třeba dostaneš do brány přes Zlámala Úsměv

     • Směřování Sparty

      FIKURA27.3.2015 0:04reagovat

      Jj. A Bega je Švengra děda a Indián brácha.Smích. Škoda že sem nepíše nějaká baba, která ví že Hřebík je hrobař Sparty. To by byla Švengra máma nebo babička!Smích

    • Směřování Sparty

     Pouzar1126.3.2015 21:12reagovat

     Když je někdo srdcař, tak je hned skvělej odborník ?( koukej na to občas ze všech stran ).. Já vidím narozdíl od tebe jistý pokrok. Týmu se sice za doby jeho trénování ( výsledkově ) nedařilo ( a důchodci se s tím, že už se nehraje stejný systém jako posledních dvacet let nemohli smířit ) ale fungování na hřišti se otočil o 360stupňů a narozdíl od všech let, kdy tu byl Pepík se začalo i běhat. Kdyby tu nebyla banda kre*enu, co chodí dělat do fabriky za 14tisíc, který maj prázdný gebule a když vidí jméno hřebík (stačí napsaný) tak jim rupe v bedně, možná jsme dnes mohli být jinde a nemuseli denně poslouchat tvé stupidní kecy plné nenávisti k jediné osobě. Tvá objektivnost je na hodnotě 0% a klesá ...

     • Směřování Sparty

      trakip27.3.2015 9:02reagovat

      Koukám, že se v geometrii nevyznáš. Otočit o 360st, to znamená,že jsi zpět na začátku. Stačilo by 180st. Jinak ti ale rozumím.

    • Směřování Sparty

     Bunda26.3.2015 21:13reagovat

     Srdcař je i Straka a nebo Siegl..Srníček byl v Anglii 12-14 let a vše co se tam naučil ted předává našim klukům..

     Hele jak pod ním vyrostl Vaclík,který když přišel tak byl průměrák a dneska ? :) Srníček správně odhadl že ”pérák” Svengy na Spartu nemá a jak vidíme tak taky správné rozhodnutí,protože Svengy dneska leští lavičku Bohemky.

     A koho by jsi bral místo Hřebíka ?

    • Směřování Sparty

     captain_obvious26.3.2015 21:57reagovat

     http://fotbal.idnes.cz/foto.aspx?r=fotbal&c=A130208_124701_fotbal_pes&foto=PES490bbd_P2059980.JPG

      

     Vidím tam jména děcek, ale znak Baníku ne.

     • Směřování Sparty

      majtin26.3.2015 22:15reagovat

      To si nechal udělat až ve Spartě, takovej je to zrádce,rozvraceč a Hřebíkův levobočekÚsměv.

    • Směřování Sparty

     LukyACS26.3.2015 22:18reagovat

     Baví tě ty neustálé fabulace?

    • Směřování Sparty

     artaxerxes26.3.2015 22:59reagovat

     Ikona Sparty, která dovedla k titulu Slavii. Ikony Sparty do Slávie nechodí.

      

     A radši budu, když ve Spartě budou lidé, kteří 100% odvedou svoji práci než někteří, kteří se projevují jako Sparťané, ale chovají se spíš jak pijavice.

      

     Btw. Když jsme u Sparty - dnes pobavila informace ze sportu, že Milan Švenger se za svého působení snažil pinglovat partnerky spoluhráčů.

      

    • Směřování Sparty

     Avhred26.3.2015 23:50reagovat

     Stejskal a ikona Sparty? Vždyť odchytal přes sto zápasů za Slávii ...

     • Směřování Sparty

      Tashunka Witko27.3.2015 8:08reagovat

      Stejskal byl pilířem sparťanského vzepětí v 80. letech. S Olejáry bychom tituly nesbírali.

    • Směřování Sparty

     Tom kocour27.3.2015 15:36reagovat

     Já si Fikuro naopak nemyslím, že měl Hřebík někdy ve Spartě na růžích ustláno, podle mě vždycky byl někdo proti němu a neměl šanci jet si čistě podle svého. Souhlasím však s tebou, že pokud přijde trenér, který bude razit jinou filozofii než Hřebík, tak on musí zákonitě skončit. Druhou možností je právě dát ”volnou ruku” Hřebíkovi, ať se předvede i jinak než kecáním do novin. Takže teď bych mu tu šanci dal se vším všudy, ale naposled. Když by to nešlo ani tak, sbohem Hřebíku a navěky.

   • Směřování Sparty

    majtin26.3.2015 21:44reagovat

    Hele kocoure ”Hřebíkovi naopak kompetence posílit, trenér třeba Jílek s Haškem”, nepochybuji, že by se to Křetinskému líbilo a rád by to udělal.I mně by se to líbilo. Ale ty nevzpomínáš třeba na představení bezmozků proti Českým Budějovicím a dělobuchy na hřišti. Podívej, když pod Lavičkou nebo například Chovancem nebo Ščasným budeme hrát 3 zápasy kulový, nic moc se dít nebude. Jakmile se okolo bude pohybovat Hřebík nebo jeho lidé bude se zase hysterčit. A takhle drží bezmozci klub v šachu.

    Ty by jsi šel do tohohle rizika?

    • Směřování Sparty

     Tom kocour27.3.2015 15:31reagovat

     omlouvám se za pozdní reakci.. máš pravdu, bohužel Sparta je v tomhle specifická, především tedy její fanoušci(někteří). Šel bych do toho asi jen za předpokladu předchozí diskuse s těmi fanoušky. Už to je z podstaty špatně, fanoušci by neměli rozhodovat o personálním složení, ale ve Spartě se zvláště po předchozích zkušenostech na ně zřetel brát musí. Muselo by se na to hodně opatrně, jinak bychom zase byli ve sračkách jako kdysi. A když by to nešlo, tak holt zahraniční trenér typu Erik Ten Hag. Ale vykopávky typu Sčasný, Rada apod. v žádném případě

  • Směřování Sparty

   Tashunka Witko27.3.2015 8:04reagovat

   Jak jsi vlastně dospěl k přesvědčení, že máš ponětí o tom, jak jsou ve Spartě nastaveny kompetence ? Vzhledem k tomu, že v tomto směru nemáš zajisté žádné relevantní informace, jsou tvé fabulace jen prázdným tlamocvikem pro děcka jako je Majtin a spol., která rovněž nemají páru o tom, co dělá Svoboda či Otava, ale mají naprosto neochvějné přesvědčení, že Hřebík je génius. Stačí jim k tomu, že jim jednou za čas předloží primitivní moudra, která zná každý vesnický trenér z brožurek pro fotbalové začátečníky a vůbec jim nevadí, že za Hřebíka byl ve Spartě největší bordel a sbírali jsme jen samé neúspěchy.

   • Směřování Sparty

    majtin27.3.2015 9:28reagovat

    Hele, jako kdo je tady mimo je zřejmý už jen z toho, že mě skoro ve 40-ti nazýváš děckem.(Je úsměvné, že o tlamocviku mluvíš zrovna ty, který nás chodíš oslňovat svým ironickým rádoby vtipem). Za další o tom svědčí to, že jsem několikrát psal, že nejsem vyloženě hřebíkovec, ale že se ho musím zastávat proti některým nepodloženým nesmyslům, povrchnostem a výblitkům, které tu mimochodem šíříš i ty. Ať je Hřebík jaký chce, za ten půlrok co to fungovalo pod ním, měla hra moderní parametry. Takže je škoda, že se těmi jeho ”primitivními moudry” neřídí (neřídili) i ostatní trenéři ve Spartě. Že za něho byl ve Spartě největší bordel a samé neúspěchy - bordel dělali povrchní hlupáci a uctívači Straky a Řepky(jak se ti vybarvili, víme všichni). Také bylo spousty změn.a samé neúspěchy? Přečti si biblický příběh o mužích, z nichž jeden stavěl svůj dům na písku a druhý na skále.(Starý, ale dobrý a přesný).

    Ano neznám detailně jaké má Svoboda přesně kompetence, ale vždy když čtu s ním rozhovory, tak způsob jeho myšlení je pro mě nepřijatelný (jen jeden příklad z mnoha - z konzervativních důvodů nechce video ve fotbale - takovým lidem doporučuji bojovat za obnovení malé domů, zrušení 7 sekundového limitu držení míče brankářem nebo zrušit možnost střídání). Prostě v jeho názorech postrádám logiku a tak nejsem přesvědčen, že je pro Spartu prospěšný .

    O Otavovi se diskutuje dlouho, on to popírá, že by měl vliv na výběr hráčů, přitom se od začátku tvrdilo, že o příchodu hráčů rozhoduje triumvirát.

    Podívej, jestli máš lepší argumenty, hoď je sem. A nešiř jen jed obalený ironií.

    • Směřování Sparty

     Tashunka Witko27.3.2015 13:01reagovat

     Nechci se tím příliš zdržovat, tak jen dvě poznámky. Svoboda má na rozdíl od laiků a populistů velmi správný názor na použití videa, a sice, že video lze použít jen tam, kde se posuzují měřitelné záležitosti, tj. překročení míče přes lajnu (jetřábí oko)apod., naopak je NESMYSL, aby se na základě videa posuzovalo, zda je, či není penalta, protože je to jen přesun hodnocení z jednoho subjektu na druhý, aniž by existoval takový výklad pravidel, který by exaktně stanovil, kdy jsou nebo nejsou pravidla porušena. Čili teoreticky lze technicky zvládnout do budoucna posuzování ofsajdu, ale není možné posuzovat např. zda šlo či nešlo o faul, protože tam vždy nastoupí subjektivní faktor. Chápu, že lidem se zjednodušeným myšlením, kteří povrchně vnímají fráze pseudotrenerů a jsou jimi unešeni, se Svobodův názor nelíbí.

     Že Otava nemá zásadní vliv na výběr posil řekl on sám a je to vcelku i logické, takže věřím více jemu, než nějakým místním fabulátorům, kteří si dokážou vymýšlet i oslavné mýty a legendy o Hřebíkovi a jeho zásluhách na úspěších.

     Jinak historicky největší bordel nastolil Hřebík při svém druhém angažmá, stálo to Spartu desítky milionů a měřeno Evropou jsme se z toho dodnes nevymotali a prožíváme nejhorší období za posledních 30 let.

     • Směřování Sparty

      majtin27.3.2015 13:55reagovat

      Taktéž se nebudu zdržovat s někým, kdo tu hází jeden povrchní jedovatý názor za druhým, můj názor přijal povrchně a tvrdí, že mám zjednodušený způsob myšlení.

   • Směřování Sparty

    Tom kocour27.3.2015 15:47reagovat

    Tak relevantní informace samozřejmě nemám, stejně jako drtivá většina místních diskutérů včetně tebe. Jen prostě nabývám tohoto dojmu a to dlouhodobě z různých článků o Spartě, vyjádřeních jejích představitelů a především faktů a činů, které se ve Spartě udály. Je evidentní, že sparťanské vedení není jednotné a o tom ”kdo s kým” je taky již poměrně dlouhou dobu jasno. Takže když to shrnu, je to prostě můj názor, který ale nejspíš není daleko od pravdy.

 • Hanousek

  Pindruch26.3.2015 18:38reagovat

  Nějak vymekl Úsměv

  http://fotbal.idnes.cz/marek-hanousek-nedostane-trest-od-disciplinarni-komise-pjc-/fotbal.aspx?c=A150326_165818_fotbal_dc#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=fotbalh&utm_content=main

  • Hanousek

   Kombinator26.3.2015 19:19reagovat

   Tak další, komu zavřeli hubu. Myslím, že z těch citací v článku je poměrně jasný, že se ani tak neřešilo, jestli se vyjádřil nebo nevyjádřil k rozhodčím, ale jak se vyjádřil k povodníkům, takže mu bylo důrazně domluveno, aby příště radši držel hubu a krok a ještě aby nezapomněl sdělit i médiím, že je všechno v cajku.

  • Hanousek

   Avhred26.3.2015 22:38reagovat

   Neřekl bych, že vyměkl. Hanousek formuloval svoje prohlášení tak šikovně, protože ačkoliv později naoko argumentoval nějakými fanoušky, každému musí být jasné, koho tím dvanáctým plzeňským hráčem myslel.

  • Hanousek

   majtin26.3.2015 22:45reagovat

   Ale jo, prostě s nimi vyjebal. Sice by mi bylo milejší kdyby si stál za svým, ale tohle je taky řešení.

 • Dinosaurus Kotal

  Palo26.3.2015 18:33reagovat

  Něco o tom, jakej je Kotal dinosaurus, nevzdělanec a motá se furt jen v tom českým rybníčku: http://www.synotliga.cz/clanek/7940-vclav-kotal-mysl-na-fotbal-neustle-ale-nejradji-sleduje-liverpool-i-basilej.html

  • Dinosaurus Kotal

   Bunda26.3.2015 18:57reagovat

   SmíchSmích Jen víc takových dinosaurů Smích

   Kotal je dobrej ,on ví co chce hrát,má systém a dokazuje to v Brně, dokazoval to v Jablonci,v Hradci. Bral bych ho jako asistenta.

   • Dinosaurus Kotal

    Kombinator26.3.2015 19:22reagovat

    No nevím, jestli si vybral zrovna nejlepší vzory v podobě Beniteze, Houlliera. Zejména Benítez hrál s Live dost hnusnej fotbal.

 • Schick

  Pavel0026.3.2015 18:24reagovat

  Česko právě vstřelilo branku!

  Češi se dostávají v zápase do vedení. Českému trenérovi se povedlo střídaní, neboť po šesti minutách na hřišti se dokázal prosadit PATRIK SCHICK.

 • Koeficient

  standis26.3.2015 18:17reagovat

  12. Turecko 32.600 6.000

  13. Řecko 31.900 6.200

  14. Česko 29.125 3.875


  15. Rumunsko
  26.299 5.125

  16. Rakousko 25.675 4.125

   

  Tak jsme 14. definitivně s ostudným letošním koef., který budeme táhnout 5 let. 15. pozici bychom měli příští rok uhájit, na útok na 12. pozici moc nevěřím, i když často stačí na přímé nasazení do LM 13. pozice. Příští rok budeme mít 5 mužstev, což vypadá jako výhoda, ale pro nás s vysokou pravděpodobností ne, protože se nahrané body budou dělit 4 místo 5. Neumím si představit mimo Jablonce, Plzně a Sparty, že by někdo postoupil. A budeme rádi za 2 týmy.

  • Koeficient

   standis26.3.2015 18:22reagovat

   oprava dělit 5 místo 4.

  • Koeficient

   majtin26.3.2015 22:42reagovat

   Kdo ví, jak to bude s Ukrajinou, Šachťar už za ni hrát nebude (ta se stane nástupnickou zemí nejspíš).

 • Petržela

  standis26.3.2015 16:10reagovat

  stopka na 3 zápasy za to šlápnutí. Za mě adekvátní.

  • Petržela

   majtin26.3.2015 16:35reagovat

   Jak píšu jinde, nemohli ho moc osolit, protože by Plzeň kvičela až Lafata dostane maximálně 1 zápas (což bude adekvátní, ale antisparťanská poptávka je daleko větší).

   Spíš za ten loňský loket proti Znojmu měl dostat 7 zápasů

   • Petržela

    rebus26.3.2015 18:13reagovat

    loni byl potrestan ve finale poharuSmích

    • Petržela

     majtin26.3.2015 21:12reagovat

     Jo, vidíš zapomněl jsem na vyšší spravedlnost, kterou zatím Berbr nemá pod palcem a naštěstí nikdy mít nebudeÚsměv.

 • Ščasný - Hašek, Jílek

  LukyACS26.3.2015 14:56reagovat

  Dinosauři patří do muzea a jak tady bylo už řečeno, Jílka s Haškem by nepřijali fanoušci, to by byla varianta předem odsouzená k neúspěchu, a to bych si Jílka přál.

   

  Každopádně je gól, že u nás fakt někdo prosazuje Ščasného v domnění, že se někam posunem, bejt volnej Rada, tak je to tutově jedna z variant Smích

   

  Jinak mně osobně by se líbil Kozel, ale bývalého slávistu by asi moc lidí nechtělo, takže ideální je asi zahraniční trenér typu Erik ten Hag.

  • Ščasný - Hašek, Jílek

   Capo26.3.2015 15:27reagovat

   Já jsem jednoznačně pro někoho ze zahraničí. Je si třeba přiznat, že v ČR je pouze jeden zkušený trenér, který je prokazatelně lepší než Lavička a to je Vrba. A než sem tahat Ščasného a spol., tak to už se může klidně k áčku vrátit M.Hašek. Horší to pod ním nebude a vyjde nás to levněji.

  • Ščasný - Hašek, Jílek

   bega26.3.2015 15:40reagovat

   Promiň Luky, ale moc ti nerozumím. Přeješ si Jílka?! Takže si přeješ Hřebíka! To je tady jasné každému! A Hřebík není žádný dinosaurus? No jistě že ne! Tady je podle některých z vás dinosaurus každý, kdo překročil čtyřicítku - ovšemže kromě jediného - Hřebíka! To je přece velevzdělaný, progresivní trenér! Ten kdo tady vymyslel a s oblibou papouškuje výraz o trenérských dinosaurech by zasloužil... A Jílek? Proboha! Jak víte, že on je ten progresivní??? Vždyť ještě nikoho, kromě dorostu netrénoval! Opravdu máte pocit, že Sparta je vhodné mužstvo na experimenty tohoto druhu? Mně to připadá jako vyložený hazard s jejím dobrým jménem! Až bude mít Jílek za sebou aspoň ubohých pět let práce jako hlavní trenér, pak by se snad o něm dalo na základě jeho práce uvažovat, ale takhle? A ještě k Hřebíkovi. Nedávno jsme si s ním mohli přečíst rozhovor ve Sportu. Panebože!!! Jediné, co z toho bylo možné vyrozumět byla fráze „FOTBAL SE VYVÍJÍ“ a „VE FOTBALE BUDOUCNOSTI SE BUDOU MUSET DO ÚTOČENÍ ZAPOJOVAT I STOPEŘI“. Oni se do útočení snad nezapojovali odpradávna? Jistý Jára da Cimrman po letech bádání přišel na to, že je lepší „být mladý, zdravý a bohatý, než starý, chudý a nemocný“. No, myslím, že Jára da Hřebík ho překonal! Strašně se mi líbí, jak tady někteří chytráci nadávali na Chovance, a teď už i na Lavičku, pro jejich údajné stále stejné fráze po zápase. Ono se na stále se opakující hloupé otázky prostě chytře odpovědět nedá. Zvlášť, když je trenér v tom, co by chtěl říct značně omezený. Zatímco Chovance novináři, ale i fanoušci v různých on-linech masírovali nejmíň každý měsíc, od Jarouška se v jeho ROČNÍM mediálním výstupu dozvíme takováto moudra! No já nevím...

   • Ščasný - Hašek, Jílek

    Capo26.3.2015 15:47reagovat

    Jak kteří stopeři, třeba Řepka u nás nechodil ani na standardky. Hřebík to asi myslel tak, že je nezbytné, aby se posouvali blíž k bráně i ze hry a k tomu budou potřebovat už zcela jiné fotbalové přednosti.

   • Ščasný - Hašek, Jílek

    LukyACS26.3.2015 15:52reagovat

    Hřebík není na pozici trenéra a ani bych ho na ní nechtěl.

    • Ščasný - Hašek, Jílek

     LukyACS26.3.2015 16:13reagovat

     navíc jsem to myslel i tak, že se nikam neposouvaj a jedou si pořád to svoje

  • Ščasný - Hašek, Jílek

   captain_obvious26.3.2015 15:49reagovat

   Bohužel ve Spartě je tohle specifikum, že se při výběru trenéra musí hledět na fanoušky, protože ti to tady do určité míry v podstatě řídí.

    

   Že Ščasného podporují Svoboda s Otavou není nikým potvrzeno, jen to tady plácnul FIKURA, takže se v tom nechci moc patlat. Jenom takhle čistě hypoteticky, pokud by to byla pravda, tak by to byl definitivní a nepopiratelný důkaz toho, že Otava je nejhloupější a nejnekvalifikovanější člověk, který kdy ve vrcholném managementu Sparty seděl.

   • Ščasný - Hašek, Jílek

    LukyACS26.3.2015 15:54reagovat

    jj, já vím, že je potřeba brát Figuru s rezervou, naposledy měla být hotová věc, že bude Lavička odvolán a převezme to Hašek Úsměv

  • Ščasný - Hašek, Jílek

   SFINGO26.3.2015 16:08reagovat

   trenéry jako Kotal, Rada, Ščasný apod nebrat, ti se plácají v českém rybníčku pořád dokola, sami se nijak neposouvají. Nezdokonalují a nepracují na sobě, a pořád razí ty své metody se kterými nikde dlouhodobě nebyli úspěšní. Jsem pro zahraničního trenéra, který přinese nové věci, postupy, metody. Tím pádem bychom získali i díky němu nové kontakty v zahraničí, přístup k jiným hráčům mimo rámec československých soutěží. Otázka je jak by na náročného trenéra koukali sami hráči, když víme, že jakmile jakýkoliv hráč přestoupí do lepší ligy, tak první co říká jak se všude o dost více maká a trénink jaká je jízda. To se bojím, že by většině českých hvězd moc nevonělo.

 • Trenér???

  bega26.3.2015 13:52reagovat

  Já osobně bych Víťu Lavičku neodepisoval, dokonce ani v případě, že by se titul nezískal. Pro mě je to pořád PAN trenér. Osobně jsem přesvědčený, že on to ve Spartě nemá vůbec jednoduché. Co se týče toho scénáře, který tady předestřel FIKURA, musím připustit, že se zdá pravděpodobný. První varianta je doslova hrůzná, až hororová, i když bohužel asi logická. Hřebík si prostě bude chtít udržet nebo spíš ještě upevnit svůj dosavadní vliv. Jakákoliv jiná varianta ho oslabí, protože nikdo jiný na podobný model, jaký ve Spartě funguje prostě nepřistoupí! Nedávno o tom mluvil v televizi Luhový, když srovnával Spartu s Plzní. Já toho trotla nemůžu ani cítit, ale tady jsem mu bohužel musel dát částečně zapravdu. Ščasný z mého pohledu rozhodně také není žádné terno. Mně osobně by se ve Spartě zamlouval někdo z trojice - Ivan Hašek, Dušan Uhrin ml., a... teď vím, že sklidím mohutný odpor - Michal Bílek. Dodneška jsem přesvědčený, že mediální masáž, které se mu dostalo při jeho působení u repre, byla uměle vyvolaná a do značné míry nespravedlivá!

  • Trenér???

   Tashunka Witko26.3.2015 14:11reagovat

   To já jsem Lavičku odepsal už po Malmo a považuji ho za neschopnýho trénerskýho moulu, nicméně pokud by byla volba jen mezi katastrofou a apokalypsou, jak níže naznačil Figura, tak bych asi taky byl raději, kdyby Lavička zůstal. Jenom nevím, jestli bych pořád ještě byl schopen kupovat si zlatou permanentku.

   Každopádně ty tvoje návrhy považuji za lepší, než Ščasný (o Hřebově podržtažce a Bambulátorovi nemá cenu se ani zmiňovat), nicméně Bílka také považuji za českého dinosaura, vylíhlého v Hřebo-Paličkovské opatrnické poctivodefenzivní škole ”hlavněnulavzadu”, byť jeho kritika ze strany MM byla nemístná a zaslepená.

   Pro mě jediná cesta je trener ze zahraničí a vyházet celý realizační tým, protože toho dobrého na co by se mělo kontinuálně navázat je strašně málo a zbytečně by se oprašovaly staré hřebíkovské zlozvyky .

  • Trenér???

   majtin26.3.2015 14:22reagovat

   Ivan Hašek - OK. Uhrin - nevím, nevím, když si ho vybavím, tak se mi zdá, že pořád odněkud odchází...Těžko říct, jak by vyšel s Hřebíkem. Bílek - rozhodně lepší trenér než Chovanec nebo Rada. Ale žádnou modernu bych od něho nečekal.

  • Trenér???

   atraps226.3.2015 14:28reagovat

   Přál bych si trenéra ze zahraničí ale snad i Ivan Hašek by si poradil.

   • Trenér???

    Bunda26.3.2015 14:33reagovat

    Ivan Hašek se do českého fotbalu nevrátí dokud tu bude vládnout Berbr.

    • Trenér???

     atraps226.3.2015 14:41reagovat

     Já vím ale jako trenér by byl dobrej.

     • Trenér???

      Kombinator26.3.2015 20:34reagovat

      Možná tak před deseti lety. Myslím, že už mu taky kapánek ujel vlak.

  • Trenér???

   Capo26.3.2015 15:22reagovat

   Bego já jsem nad Lavičkou dlouho přihmuřoval oči, ale teď už ho nedávám. Podle mě seká spousty chyb a nikdy s tím neskončí. Pro mě velmi záhadně reaguje na vývoj zápasu a formu hráčů vůbec neřeší, neumí nás připravit na klíčové zápasy a hra venku dlouhodobě postrádá jakoukoliv kvalitu. V poslední době mě třeba rozladilo, že když je Mareček pro něj číslo jedna za Kadeře, tak proč v přípravě tam neodehraje ani minutu? Co si o tom myslet? Já osobně jsem pro, aby odešel, i když do konce ligy neztratí už ani bod a nakonec udělá titul. A souhlasim s indiánem, že trenéry musíme hledat v první řadě v zahraničí. Cokoliv ostatního je přešlapování na místě. Z těch co jsi uvedl bych bral jen Ivana Haška. Bílek, Uhrin ml. a i Ščasný jsou jen Lavičkové v malinko jiném vydání. Dvojice Jílek-Hašek je nepřípustná, byť by mi ten pokus tak úplně žíly netrhal, tak souhlasim, že by to nebylo dobré pro Spartu. Při prvním zakolísání by se hned zase řvalo Hřebík ven, stáhlo by nás to do kelu a promarnit půlrok už opravdu nepotřebujeme.

 • Trenér.

  FIKURA26.3.2015 13:17reagovat

  Pokud nezískáme titul tak Víťa Lavička končí. To se všeobecně ví a je to celkem logické. Těch šancí už měl Víťa dost. Ale co se méně ví je otázka nového trenéra. A tam je ve vedení velký rozkol. Hřebík vehementně bojuje a lobuje za dvojici Jílek, Hašek. Kdežto pro Otavu a Svobodu je jednoznačná volba Ščasný. Já osobně bych byl pro druhou variantu.

  • Trenér.

   atraps226.3.2015 13:34reagovat

   Jediná možnost je trenér ze zahraničí.Domácí vždy narazí na vliv Hřebíka.

  • Trenér.

   Lobrock26.3.2015 13:45reagovat

   Šcasný by byl katastrofou a šlo by o fotbalový návrat do devadesátých let (pod Ščasným byl herní projev katastrofální - jen nákopy a hra na náhodu), v Teplicích vůbec nezvládal zápasy venku. Jedině, že bychom k němu angažovali i Ivánka. Ale pořád by tu byl jeden zásadní problém, a to ten, že Ščasný je neuvěřitelnej ZMRD, kterej nikdy nevynechal příležitost si do Sparty kopnout. Jílek s Haškem by akorát rozhádali sparťanskou veřejnost, protože jí fandí dost psychoušů, kterým okamžitě naběhne žilka, jakmile se prosadí cokoliv z vůle Hřebíka. Podle mě je jedinou možností zahraniční trenér. Je na čase ukončit motání v kruhu.

   • Trenér.

    Bunda26.3.2015 13:48reagovat

    Sčasný Smích Za mě jasná volba Jílek-Hašek.

    Skoda že k repre odešel Janoušek Neutrální

    • Trenér.

     majtin26.3.2015 14:16reagovat

     Myslíš, že by Janoušek zvládl pozici hlavního trenéra? Nebo myslíš jen jako asistent, to by třeba mohl sklubit s repre?

     • Trenér.

      Bunda26.3.2015 14:27reagovat

      Myslím že už by to zvládl. To samé Jílek. Oba slavi letos 40 let,fotbal trénují hodně dlouho a hlavně mají nějaký systém,ví co chtějí hráče naučit. Moderní trenéři pro Spartu. To samé M.Hašek. Nedávno jsem s ním četl skvělej rozhovor na Spartaforever i když je to 4 roky starý tak oproti Lavičkovi je to pohádka a ten chlap to v hlavě má. Skoda že se mu to nedaří přenést na hráče,ale to samozřejmě není jen jeho chyba..

      • Trenér.

       majtin26.3.2015 14:43reagovat

       Jílkovi i Janouškovi je čtyřicet, ale může se stát, že se na začátku nebude dařit, hloupější diváci začnou dělat bugr a tady je otázka, jestli by to zvládli. Jinak souhlasím.

       Hašek - ten rozhovor je výbornej, ale já bych nadšeni z těch jeho vystoupení v televizi - normálně mluvil k věci, k dění na hřišti, přesně. Může se to zdát jako samozřejmost, ale když to porovnám s Chovancem, Bílkem nebo Víťou - ufff.

       Přenést své představy na hráče je základ trenérského umění. S ideálním hráčem je to hračka, ale získat si výborného fotbalistu (povahou blba) na svou stranu, to je majstrštyk.

       • Trenér.

        majtin26.3.2015 14:45reagovat

        ...ale já byl nadšen i...

       • Trenér.

        Bunda26.3.2015 14:53reagovat

        Já vím..Proto je důležité že Lavička všem ukázal že on taky není zázrak a lidi nebudou hned křičet např: Jílek ven ! Víííta Lavička!

        A i když si to málokdo uvědomuje tak Hašek s pomocí Hřebíka Spartu dokázal změnit za 2 měsíce zimní přípravy což dokáže fakt jen málokterý borec.

        Hráli jsme krásnej moderní fotbal a to za nás hráli Vidlička,Leo,Grajciar,Kusnír,Zápotočný a další hráči nehodící se do moderního fotbalu. Bohužel chyběl klid v zakončení a asi i trošku toho štěstí. Je čas na pokus číslo 2 Úsměv

        • Trenér.

         majtin26.3.2015 15:34reagovat

         No jo, ty jména co si vypsal je fakt síla. Takže jo, jsem pro, je čas na pokus číslo 2.

  • Trenér.

   Dynamo26.3.2015 14:08reagovat

   Kam prosímtě může Ščasný Spartu posunout?

  • Trenér.

   majtin26.3.2015 14:14reagovat

   Takhle, nevím co je na tom pravdy, ale jako že jo. Zaprvé bych zbavil kompetencí mluvit vyloženě do fotbalových záležitostí Jakuba Otavu (prý je to velký srdcař, tak mu jen upravit funkci) a Svobodu (toho by klidně mohli propustit, osobně s málokterým jeho názorem souhlasím).

   Mně by se víc líbila první varianta, ale to je opravdu na výběr lidí, kteří to znají zblízka. Třeba Spirit tu psal něco o tom, že juniory hráče tréninky pod Haškem moc nebavily.(I to je důležité, protože jsem přesvědčen, že pokud je vše jen nezáživný dril, hře pak chybí lehkost) Kdo ví? To je opravdu na umu těch lidí, kteří trenéra vybírají. Jen dodám, že když dělal Hašek asistenta Chovancovi, tak jsme nikdy nebyli takticky horší soupeře.(A fakt nikdo mi nenamluví, že to byla Chovancova zásluha Úsměv ) A když trénoval Hašek sám, hra měla všechny moderní parametry, chyběla jen zkušenost a klid v zakončení.

   Ad Ščasný - takhle, myslím že lepší trenér než Víťa, ale je tu moc ALE. Pořád má někde s někým problémy - s vedením, s majiteli, má takovou hádavě-uplakanou povahu - to není pro jeho stabilní fungování zde to nejlepší. Hra Teplic doma luxusní (ale to Sparty luxusnější!), ale venku bída. Těžko říct, jestli by byl vrcholem pyramidy koncepční práce ve Spartě, je dost zahleděný do sebe, takže podle mě těžko.Navíc by si zase chtěl přivést svoje hráče.

   Za sebe bych se tedy přikláněl k variantě jedna, ale když přičtu ten faktor, že někteří jednoduší fanoušci by zase začali křičet HV! (je pitomý s tím počítat, ale počítat se s tím musí,muselo by se to nějak řešit, chjo), tak pak by bylo nejlepší, kdyby dostal a Arábii padáka Ivan Hašek a vrátil se on.

   • Trenér.

    maninho26.3.2015 15:01reagovat

    nerste trenera, reste radsi jak se dosat k titulu, je to hlavne o hracich a zatim sme totalne jalovi... muzeme byt radi, ze je to jen o 5 Smutek

    • Trenér.

     majtin26.3.2015 15:47reagovat

     Já bych právě řekl, že tohle není o hráčích.

     • Trenér.

      maninho26.3.2015 17:01reagovat

      a proc trenerem? nezalezi na taktice nebe nejake pojebanem systemu, Lavicka je profesional tak by tomu mel rozumet, podle me de jen o to, aby jsme jeden zapas urvali a dali nekomu poradny pridel treba 5:0 pak by se to nastartovalo... jenomze ty goly ti ten trner neda, je to jenom na hracich a sile jejich osobnosti jak to dokazou urvat a ze by jich ve Sparte jako nejlepsimu tymu v CR historie cele souteze melo byt pozehnane... Úsměv

 • P.Schick:

  rimidalv25.3.2015 21:56reagovat

  Pravděpodobně jsem zaspal informace o našem velkém talentu P. Schickovi. Promiňte mi to a podejte někdo prosím informaci proč zmizel ze soupisky Áčka i Juniorky !

  • P.Schick:

   standis25.3.2015 22:23reagovat

   Na soupisce A je.

  • P.Schick:

   kopejtko26.3.2015 5:29reagovat

   soupiska juniorky obsahuje kupříkladu Surmaje který už u nás není tudíž bych se nedivil kdyby byl Schick veden v U19

  • P.Schick:

   venous26.3.2015 10:38reagovat

   Je to divné, netrénuje ani s áčkem teď společně s juniory a navíc není ani v žádné reprezentaci. Kam se nám vytratil? Naposledy hrál v poháru.Otrávení

   • P.Schick:

    Pavel0026.3.2015 12:11reagovat

    A neni zraněnej?

   • P.Schick:

    Capo26.3.2015 12:29reagovat

    Nevim jaké máš informace, ale podle stránek FAČR je v nominaci na elitní fázi kvalifikace U19 v Německu, která se hraje tenhle týden a dneska hrají první zápas s Irskem. Tento sraz repre U19 je od 21.3 - 31.3.

    • P.Schick:

     venous26.3.2015 15:52reagovat

     Je to jasný, je v Německu, omlouvám se, měl jsem se lépe informovat. Jsou tam 4 sparťané - Vorel, Toml, Kulhánek, Schick. Tak ať kluci napodobí U_17. Dneska Německo-Slovensko 1:1.

77449 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha