Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dnešní sestava

  Zdenina25.8.2016 11:28reagovat

  Co v té sestavě děla Mareček? Frýdek dnes překvapí-mile.Smích Bez Borka nemáme tvořivé ho hráče.

  • Dnešní sestava

   experto25.8.2016 11:31reagovat

   Čermák hraje z pohledu ZŠ tužku a nikdo jiný tam momentálně není ... Matějovský už je někde v Brandýse, nebo kde je? :)

   Neřikám, že s tim souhlasim, já bych Čermáka naopak podržel, ale je mi jasný, že bude Mareček.

   Dočkal podle mě bude.

 • Už se těším,

  Tashunka Witko25.8.2016 11:08reagovat

  jak budeme dobývat Evropu s trojkou kreativců Vácha-Mareček-Frýdek v záloze, záda jim bude krýt ochmatávač Holek, na hrotu bude bludička Julie a u rohovýho praporku bude všechno patičkama jistit Šoural. To vše pod přísně vybouleným zrakem standardkového experta Hejkala.

  • Už se těším,

   panvaclav25.8.2016 11:12reagovat

   Však se tomu můžeš vyhnout, ve stejný čas ti běží na Nově Comeback a na Barrandově Kolotoč.

 • rozpočet

  Sendi25.8.2016 10:43reagovat

  Co to zase ten Zdéňa mele?! Jako pomalu si říkám, že by na Spartě měli zvážit nějaký školení komunikace, protože takovýhle bláboly pouštět ven, to je až neuvěřitelný...Nás vyřadí Steaua a Plzeň Razgrad a on vytáhne rozpočet. Razgrad si ty hráče nakoupil za uplně stejný peníze, jako my koupili Marečka, Váchu, Shalu, Fataie, Zahustela a Plzeň Kopice a Tecla- takže prostě kecy. Nás zase vyřadil Stanciu, což je Rumun, kterej přišel za kolik z Vasluie, půl milionu euro? sedmset tisíc? To jsou neuvěřitelný kecy, ten tu nakrásně mohl hrát taky. Jako už jsme to tu nedávno psali, že máme roli provinčního klubu, ok - beru, ale pokud se budem vymlouvat na rozpočet když se přitom konfrontujeme s takovejma mančaftama, tak to je zas příprava půdy pro ospravedlnění naší neschopnosti a nic víc a pokud by to tak skutečně bylo a my hořeli na rozpočtu, tak musí vzniknout nějaká strategie jak se s takovou situací vypořádat, čehož ale zase nejsme jako firma vůbec schopný...nenávidim tyhle řeči, to jako fakt neni v česku nikdo schopnej nějaký pořádný reflexe? Počínaje kluby a konče áčkovou repre?!...kristevolejozefe...

  • rozpočet

   13goat25.8.2016 10:47reagovat

   Štempl, podpis.

  • rozpočet

   lidoop25.8.2016 10:51reagovat

   Sendi, nemáš pravdu. Včera jsem to tu psal, jen v loňský sezoně dal Razgrad za posily celkem skoro 7 mio euro + ještě další tři hráče po skončení smlouvy, který mají dle TM dohromady hodnotu dalších 5,5 mio euro.

   Tolik peněz za posily nedal Dan nejspíš ani za pět let dohromady a počítám, že ani ty po skončení smlouvy by platově tak jako Razgrad neodměnil.

   Prostě si musíme přiznat, že i rumunský, bulharský a další týmy, který se nám ještě před pár lety dívali na záda, jsou dneska už finančně někde jinde a pochopili, že kvalitu je třeba adekvátně ohodnotit.

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:02reagovat

    Ovšem souhlasím, že Steaua je jiná káva. Tam to bylo jen o Stanciuovi a naší naprostý nepřipravenosti a troufám si říct, že až odfláknutí, když ne celých dvou zápasů, tak aspoň větší části z nich.

   • rozpočet

    Sendi25.8.2016 11:08reagovat

    Dobře, ti hráči přišli všichni najednou, ale cenově jsou naprosto srovnatelní s tím co chodí do Sparty...přeci nemusíme kupovat hned čtyři takové, stačí jeden dva na přestupní období...Razgrad sice má vyšší rozpočet, ale neni to tak, že by nakupoval hráče za pět milionů eur, kupují stejně jako my - za milion, výjimečně za víc a to ještě v případě, že prodají...Karavaev za mega eur, Mareček dokonce za víc než to, Lafy v jedenatřicet skoro taky, Vácha za půl plus hráče a za kolik kupujem Frýdka a Šurala? za to by tu nebyl jeden Cafú?:)...sorry, ale to jsou srovnatelný ceny s tím co chodí do Razgradu a ikdyby to nakrásně bylo tak, že si můžou nakupovat supr trupr hráče, tak to zároveň rozhodně není tak, že by tam chodily nějaký prověřený ultradrahý hvězdy, tak to prostě neni, jsou to akorát chytře vynaložený prachy a v tom je ten problém...Další věc je, že mě je to uplně jedno, protože my se ve všech těch zápasech porážíme sami, neporáží nás nějaká super-nadřazená kvalita plynoucí z bezednýho rozpočtu a přeci jen ikdyby to tak bylo, tak to neni vůbec důvod k tomu se na to vymlouvat, konkurence je v každym prostředí a prosadí se jenom ten, kterej nefrfňá, ale maká...Z mýho pohledu prostě neni možný vzít neúspěch českýho fotbalu a tupě ho zredukovat na nedostatek prachů, obzvlášť podíváme-li se na to, v jakym prostředí se tady fotbal dělá a jestli čirou náhodou malý rozpočty nejsou tak trochu důsledek naprostýho diletanství panujícího ve fotbalovym prostředí od trenérů až po ”menežment”...

    • rozpočet

     lidoop25.8.2016 11:16reagovat

     Když to napíšeš takhle, tak svým způsobem tu pravdu máš a dá se s tebou souhlasit Úsměv. Problém je určitě náš skauting, že my takový hráče nejspíš ani nedokážeme najít, anebo pokud jo, tak už ne zaplatit (viz vyjádření Ščasnýho, že za Láďu měli vytipovaný asi tři zahraniční hráče, ale žádnej nedopadl). A to je věc, nad kterou by se Dan měl zamyslet. Než dát na naše poměru nadstandardní prachy všem těm Paixaům, Steinhöferům, Fataiům a Šuralům, tak radši dám pořádnej plat hráči, kterej za to fakt stojí. Ale to je pořád i ten problém viz výše, to už Dan vědět nemůže, to není jeho práce, vyhledávat vhodný hráče.

     Prostě např. Razdrag ty hráče najít a zaplatit dokáže, my je nedokážeme ani najít a když už třeba náhodou jo, tak už je prostě nezaplatíme Úsměv.

     • rozpočet

      Sendi25.8.2016 11:22reagovat

      no právě! Třeba u Fataie to beru, ten přicházel s dobrym renomé a taky ho částečně naplnil, ne vždycky to vyjde, nevadí, u Shaly to samý, to mi taky přišlo smysluplný...už jsem tu tuhle psal příklad Vincenta Janssena, útočník co dal ve druhý nizozemský lize 19 gólů a měl 11 asistencí ve dvaceti letech - AZ Alkmaar ho koupil za usoplenej půl milionu eur - dal 27 gólů v eredivisie a šel za DVAADVACET milionů do Tottenhamu...za JEDNU sezonu! Takovejch hráčů je po evropě tři prdele a jediný co nám brání je koupit je prostě neschopnost lidí co to maj nastarost, jednoduchý jak vole facka :)

     • rozpočet

      LukyACS25.8.2016 11:22reagovat

      Jak píše Pavel níž, podívej se na naše odhadování potenciálu hráčů. Odchovance můžeme mít denně na očích a přesto nevidíme, co v nich je a vyměníme je za horšího hráče.

      A teď si představ, že ti samí sledují nějakého hráče v cizině, to se pak nejde divit, že přitáhnou jednoroční kometu Paixaa, nebo jenom dají na doporučení někoho.

      Za 15-25 mega by se v zahraničí určitě dali najít slušní hráči, kteří by přinesly atributy, které naši fotbalisté nemají a stačil by 1-2 za sezonu, ovšem dokud Dan nevymete vedení, tak se nehneme.

      • rozpočet

       Sendi25.8.2016 11:24reagovat

       přesně tak...

      • rozpočet

       lidoop25.8.2016 11:27reagovat

       Tak jsem se nakonec všichni tři hezky shodli a doplnili. Kdo z nsá to teď přetlumočí vedení? Smích

       • rozpočet

        LukyACS25.8.2016 11:30reagovat

        Hlavně aby se to dozvěděl Křetínský, vedení v tomhle soudné nebude a dobrého místa se nezbavěj.

        Jinak si myslím, že sednout si do Sparty my 3, tak o nic miň úspěšnější nebudem, protože 3 titul za 11 let vyhraješ jen na základě pravděpodobnosti Smích

        • rozpočet

         lidoop25.8.2016 11:33reagovat

         Jo, sorry, myslím Dana, píšu vedení Úsměv.

        • rozpočet

         Sendi25.8.2016 11:34reagovat

         jo to je skoro statistická chyba :D

      • rozpočet

       captain_obvious25.8.2016 11:31reagovat

       Přece nedáš 15 mega za hráče + třeba 6-8 mega ročně na platu. To je nehospodárné, to si můžou dovlit nějací hazardéři z Razgradu nebo Salzburgu a ne majestátní Sparta, která má v zahraničí zvuk. Smích

        

       A když už takové nebo o něco málo menší prachy za hráče dáme, tak to musí být slimák Šural nebo Frýdek, to je rozdílový hráč, co se týká sbírání karet, takového v zahraničí nenajdeš. Smích

  • rozpočet

   lidoop25.8.2016 10:53reagovat

   Na druhou stranu je pravda, že my máme něco, co tyhle všechny kluby nemaj - Strahov. Ale nedokážeme jeho potenciál ZATÍM využít ani z 20%. Pokud se to naučíme, budeme mít oproti těmhle klubům obrovskou výhodu, že spousty hráčů, který oni draze přivedou, si my vychováme.

   • rozpočet

    Sendi25.8.2016 11:10reagovat

    no to je další věc, o akademii a hráčský kvalitě v mládeži co máme my si můžou nechat týmy ve střední evropě zdát, my z toho nedokážem vydolovat ani dva hráče na ročník...

   • rozpočet

    Tashunka Witko25.8.2016 11:15reagovat

    Strahov polyká 80 milionů ročně, což od dob založení Košťálem vyšlo už hodně přes miliardu a zatím to nepřineslo nic, než odprodej hrstky hráčů (Krejčí, Kadeřábek za nás, na zbytku - Pavelka, Skalák a spol. se pakovali jiní), které do áčka posunul Chovanec.

    Dá se říci, že od té doby jsme nevychovali pro áčko nikoho, pokud nepočítáme stagnujícího průměráka Juliše a tápajícího Čermáka po návratu z hostovačky.

    • rozpočet

     lidoop25.8.2016 11:17reagovat

     To ale není chyba těch talentů, který očividně jsou, ale vedení, který jejich potenciál nedokáže vidět a pak samozřejmě ani využít.

    • rozpočet

     Sendi25.8.2016 11:18reagovat

     ještě se střelil Schick indiáne, za solidní peníz(taky se prodal Hušbauer a dá se předpokládat že vypálíme brzo i Brabce)...tohle si vedení taky musí zhodnotit, neni možný tam vypiplat vytříbenýho útočníka a pak ho rovnou střílet ven, takovej model nám přináší jenom dílčí finanční záplaty a sportovně nás to posouvá asi jako Babiš výběr DPH...

     • rozpočet

      Tashunka Witko25.8.2016 11:28reagovat

      JO Schick se ekonomicky vyplatil, ale odehrál za nás cca 10 minut a Hušbyho nepočítám, protože ten víc vymetal Viktorky a Baníky a do áčka ze Strahova nepřišel. Nicméně pořád je ten Strahov hodně prodělečný a vyplatí se až tehdy, až se zaplatí pořádný trener a nebude se dokola točit ”česká trenerská škola” Lavička, Ščasný a spol..

       

      Btw. radujme se, že Rada šel do Příbrami. Byl by jinak první na řadě před branami Letné.

  • rozpočet

   Chumaj25.8.2016 11:09reagovat

   ono se taky líp posiluje, když se hraje na velkém stadionu a chodí lidi. Vezměte si včera Legii, o tom se nám nemůže ani zdát - 58tis. diváků, když bych bral odhadem průměrnou cenu lístku na včerejší pro ně veledůležitý zápas 500 kč, tak to máte 1mil.€... Postoupili do LM, to maj další tři domácí zápasy s velkokluby jistý, takže odhadem 1000 kč za lupen, a jsme na nějakých 6 mil.€, to nepočítám prodej dresů, něco ty lidi tam vypijou a sní a při takovém množství už to něco hodí. K tomu jistých přes 12 mil.€ za účast, to se ten rozpočet pak plní Úsměv

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:21reagovat

    My ten stadion mít, tak ho vyprodáme max. dvakrát ročně a to jen když se nám podaří postoupit do pohárů a narazíme tam na top kluby typu ManU, Real, Bayern, atd. a podruhý, když přijede Madonna Úsměv.

     

    Na ligu ti prostě v průměru u nás nebude nikdy chodit víc, než 10.000 lidí a stadion vyprodáš jen dvakrát za sezonu - Plzeň a Slávie. Češi jsou prostě globálmně vzato líný fanoušci úspěchu a je jedno, jestli fandí Plzni, Spartě, nebo Slávii.

    • rozpočet

     Sendi25.8.2016 11:23reagovat

     tak von kdyby byl fotbal čistej a ta hra nějak vypadala, tak by jich víc přišlo, o tom nepochybuju. Ostatně vzal jsem pár totálních neznalců co nikdy na fotbale nebyli na Spartu a od tý doby se mi sami hlásej, že by šli, páč je to prostě dobrý...jde to ruku v ruce...

     • rozpočet

      LukyACS25.8.2016 11:27reagovat

      Je to tak, tehdy byla na Eurofotbalu anketa, jak často chodí na naší ligu a asi 60-70% lidí odpovědělo, že ani jednou za sezonu nebo 1-2x! A to jsou lidi, kteří se o fotbal zajímají prakticky denně, ale celý to naše klima stojí za prd.

     • rozpočet

      lidoop25.8.2016 11:31reagovat

      Já tady otevřeně přiznávám, že na Letný jsem tak max. 10x za sezonu. Poháry, Plzeň, derby, Liberec, sem tam Bolka. Na Příbrami, Dukly a Bohemky prostě nechodím a mnohdy to nedokážu naplno sledovat ani v bedně, protože je to zpravidla nuda k posrání a z naší hry akorát bolí oči.

      Takže ano, hrát Sparta hezčí fotbal, nebo aspoň častěji v plným nasazení, chodím častěji. Ale jinak mám prostě dost jiných koníčků a než protrpět dvě hodiny na Letný, odcházet nasranej a frustrovanej, strávím raději ty dvě hodiny na golfu a odcházím spokojenej, příjemně unavenej a zrelaxovanej.

      • rozpočet

       LukyACS25.8.2016 11:36reagovat

       Tohle jsi napsal dost trefně, to je to, co spousta stálých fanoušků nechápe, že jiní lidé mají dost jiných priorit. Navíc ten fotbal, co teď produkujeme, to se ani zábavou nazvat nedá a na to si může zajít i na okres za barák, kde pokecá se známejma a nestojí ho to nic, nebo si zajde jinam, jako ty třeba na golf, těch možností vyžití jsou dneska tisíce a jít na fotbal, kde se 70 minut nic neděje, to je prostě nudná záležitost.

   • rozpočet

    lidoop25.8.2016 11:25reagovat

    Jo a koukám, že jsi trochu zmatenej, Legia hrála předevčírem a bylo tam 29.066 diváků (kapacita na evr. poháry je 31.103)

    • rozpočet

     Chumaj25.8.2016 12:54reagovat

     jj máš pravdu, spletl jsem se, ale v přenosu spekulovali o Národním stadionu, že budou hrát LM tam, ten je hned vedle a kapacita je 58tis...

 • Zdenina25.8.2016 9:07reagovat

  Nejde tak o posily. Jde o to, aby naši hraci prokázali srdíčko, to, ze hrát za Spartu je cest! Číňani mají letos posil. Budou to opravdové posily? Silné o tom pochybuji!

  • lidoop25.8.2016 9:36reagovat

   Opravdovou posilu zatím nemají. Van Kessel střídá lepší okamžiky s horšími, proti Anderlechtu byl naprosto jalovej. Dobrá posila bude Ščuk, ale pořád je to jenom lehce nadprůměrnej hráč na poměry naší ligy, rozhodně z něj nebude hvězda týmu, o kterou by se po sezoně přetahovali zahraniční týmy. Zbytek nekomentuju, se statusem hvězdy nepřišli, neznám je a odehraných mají pár zápasů.

 • Posily

  FrantisekKoudelka25.8.2016 7:16reagovat

  Zdenda toho namele do novin, ale I on rika, ze bez kvalitnich posil se proste konkurenceschopny tym pro LM udelat neda a je to bohuzel pravda, to ze hrajeme blbe je jasne, ale pokud vedeni neprivede opravdovou kvalitu alespon na 4 postech, budem se v tim placat roky, Dan by mel sehnat silneho psrynera, navysit o 200 rozpocet a pujde to. My se tady smejeme klubum z Polska, Rumunska, Beloruska, Kazachstanu, lec oni maji vetsi rozpocty a mohou si dovolit I zahranicni kvalitu...

  • Posily

   FrantisekKoudelka25.8.2016 7:17reagovat

   Partnera, pisu z busu...

  • Posily

   kilovolt25.8.2016 7:45reagovat

   moje rec.... ale je fakt ze ono se líp říká než udělá... sehnat pár set milionů není jen tak

  • Posily

   Capo25.8.2016 7:54reagovat

   Tak to je jasný, kdybysme měli rozpočet alespoň jako ty Řecké kluby, tak by to bylo jiné kafe. Byli bysme schopni déle udržet české hráče lepšími platy, aby tak nepospíchali ven. I ze zahraničí by se nám snadněji lákali kvalitní odpadlíci z velkých klubů, kteří by přinesli potřebnou kvalitu. Za současné situace jsme po finanční stránce opravdu jen provinční klub, ze kterého při první nabídce z Rumunska chce hráč odejít na sílu a i český hráč by radši odešel někam do Genku, protože dostal nabídku, která je pro něj zajímavější než pokračovat ve Spartě. Je opravdu neskutečné, že s takhle omezenými prostředky jsme schopni čas od času postoupit do jarních bojů v Evropě a být podobně úspěšní jako třeba Salzburg, který do toho sype daleko víc.

  • Posily

   kanonMates8825.8.2016 8:17reagovat

   Přesně tak, všichni si tu dělají srandu z vrhačů míčů ze SønderjyskE, ale jaká je realita, myslíte, že kdyby chtěli jakéhokoliv našeho hráče v současnosti, že si nebudou moct dovolit? Samozřejmě že si ho budou moct dovolit a věřte tomu, že by tam podle mě i většina našeho kádru jít chtěla... zato opačným směrem, pokud by tam teda někomu nekončila smlouva, je to naprostá utopie...

   • Posily

    captain_obvious25.8.2016 9:11reagovat

    Do Sonderjyske by šla většina našeho kádru jo? A na to jsi přišel jak? Chtěl bych vidět jednoho borce, který by šel ze Sparty do týmu, který v Dánsku hraje pravidelně o záchranu nebo v nejlepším případě o nějaké 8. místo, loni měl historickou sezonu a letos je zpátky na dně tabulky.

  • Posily

   waaw25.8.2016 8:29reagovat

   Jojo, pred sezonou jsem psal o nutnosti zvysit kvalitu na nekolka postech a tady se psalo, ze mame nejsilnejsi kadr za posledni roky, mraky reprezentantu, byvalych reprezentantu, slovenskych nadeji, albanskych hvezd....

  • Posily

   pivees25.8.2016 8:41reagovat

   Je potreba hrat s tim, co je. A ja si nemyslim, ze by tu kvalita nebyla. Pokud to srovname s kluby od nas na zapad, tak mozna, ale s polaky, rumuny, rakusany naprosto srovnatelna a neni to o nejakych nakupech. My tady ve Sparte si tu kvalitu dokazeme vychovat. Jen nam moc nejde ty mlade zapracovavat. Myslim, ze Sparta muze hrat dustojnou roli v Evrope, jen musi najit klid, souhru, tymovost. A to se bohuzel ZS nejak nedari. Neni to o posilach, ale trenerovi, ktery zatim hleda a hleda. A hraci toho trosku zneuzivaji. A neni to jen o ZS, ale i o lidech kolem klubu.

  • Posily

   majtin25.8.2016 8:53reagovat

   Hřebík kdysi prohlásil něco ve smyslu, že nejsnadnější si bude posily vychovat. A já si to myslím taky.

   Jinak kádr si myslím, že máme velice kvalitní a že Zdeněk Ščasný je taková nevyčerpatelná studna, kde mizí ta individuální kvalita hráčů sem přišetších.

   • Posily

    Pavel0025.8.2016 9:07reagovat

    Celé to co řiká je jenom alibismus... nic víc. Kolikrát a s jakým rozpočtem tam postoupila Plíseň? Kolikrát se stalo, že týmy s většim rozpočtem, co hráli proti nám, měli o dost slabší tým? Samy jste viděli nasazení Plzně v poslednim utkání, kdyby takle hráli všechny zápasy jsou v LM, to samé Sparta by se do play off LM určitě dostala... Ty rozpočty jsou hezká věc, ale základ je práce lidí v klubu a když je špatná nezachrání to ani miliardy.

    • Posily

     LukyACS25.8.2016 9:29reagovat

     Přesně a už mě to dost vytáčí...když chce teda vytahovat rozpočty, tak ať podobně hodnotí i tuzemskou scénu. Zde má Sparta peněz nejvíc a za 11 let jenom 3 tituly, v první polovině Plzeň ještě na špici nehrála a u prvního titulu měla rozpočet kolem 100M. To, že teď má srovnatelné peníze, je jen důsledek naší neschopnosti. To si navíc pamatuju, jak byli ve Spartě alergičtí na to srovnávání rozpočtů a teď to sami dělaj... ať už ten Šcasnej táhne, fakt mám na tyhle kecy už alergii

     • Posily

      Pavel0025.8.2016 9:33reagovat

      Stejně pochybuju, že by jsme sem byli schopný vodit hráče jako je Krejčí, Kadeř atd., takové hráče si musíme vychovat nebo koupit, když jsou ještě neznámí, ale to by jsme museli umět odhadnout potenciál hráčů, ale to nám nejde ani u vlastních odchovanců, které vidíme každý den, natož u nějakých posil, které uvidíme pouze parkrát.

     • Posily

      Capo25.8.2016 9:59reagovat

      Ano to je druhá strana mince. V evropském měřítku jsme sice chudí hadrníci, ale v konkurenci ČR je tomu naopak a vidět to není. Je pak smutný pohled, když přijedeme jako loni do Ostravy a neni na první pohled vidět, kdo má rozpočet 10x větší. Nebyli jsme se schopni popasovat s Plzní, titul na nás občas vyloudí i někdo jinej a je velmi pravděpodobné, že Slavia bude za pár let ještě silnější než Plzeň, pokud to tam dobře nastartujou s nějakou koncepcí a pořádným trenérem. Minimálně potenciál je tam s Číňany v zádech mnohonásobně vyšší než v Plzni. A to se pak začneme vymlouvat na rozpočet i v rámci ČR?

     • Posily

      kapacitos25.8.2016 10:50reagovat

      Tady už se nějak zapomnělo jak ta Plzeň k těm titulům přišla..

   • Posily

    lidoop25.8.2016 10:12reagovat

    I když nám začne výrazně líp fungovat začleňování odchovanců do kádru, pořád nám budou chybět hráči typu těch šikovných brazilců, který hrajou za Razgrad. Takhle nikdy žádnej českej fotbalista hrát nebude a je to věc, která nám chybí - moment překvapení, netradiční řešení. Takovýho hráče jsme snad od doby Rosy neměli a jsem přesvědčenej, že by nám pomohl.

    • Posily

     13goat25.8.2016 10:46reagovat

     Jsem také přesvědčen, že takový typ hráče by nám pomohl. Jeden, dva. Víc, by dle mého nebylo k užitku. A když jsme u toho, že takhle žádný český fotbalista hrát nebude, tak dva takové typy máme v U19. A trenéři přípravek a žáků se musí snažit tyhle kluky neopomíjet, protože se to bohužel děje.

     • Posily

      lidoop25.8.2016 11:09reagovat

      Souhlas, víc nemá smysl. To byla věc, která byla jasně patrná na hře Razgradu a to, že brazilci prostě nechtějí a možná ani neumějí bránit, nejsou schopni 100% plnit taktický pokyny, atd. Jejich přednosti jsou zkrátka jinde, ale je-li jich na hřišti moc, je to spíš na škodu.

      Dorost nesleduju, vím, že Kikin a Zinedin jsou hodně talentovaní, ale naživo jsem je nikdy neviděl, takže nedokážu posoudit, zda se např. zmíněným z Razgradu dokážou spíš až v budoucnu vyrovnat.

    • Posily

     Clif25.8.2016 10:47reagovat

     To je přesně to, co Spartě chybí celou dobu co tu DK je. Neustále se nakupujou nekopové z ligy. Ano jsou třeba vytrvalý, silný v soubojích, hlavičkách, ale tým musí být kombinace. My si nemůžeme dovolit mít hotový hráče, kteří zvládají vše, ale do ofenzivny by to chtelo 2-3 technicky dobře vybavený hráče, kteří umějí 1na1, vystřelit, narazit si, nahrát z první atd. To u nás v lize nikdo na evropské úrovni nemá.

    • Posily

     Sendi25.8.2016 10:52reagovat

     i v našich podmínkách takoví hráči jsou, neumíme s nimi ale pracovat, to musíme piplat jak klenoty, protože je to třeba jeden dva hráči na ročník, v Brazílii jsou jich sice tisíce, ale je smysluplnější si je vypiplat sami. V dorostu jsou aktuálně dva, možná dokonce tři takoví hráči, tak jsem zvědavej, jestli je vytěžíme...

     • Posily

      lidoop25.8.2016 10:57reagovat

      Kikin a Zinedin?

      • Posily

       Sendi25.8.2016 11:15reagovat

       plus Sedláček...

 • Twitter Sparty

  Pavel0024.8.2016 22:57reagovat

  Očekávaná návštěva na SønderjyskE 13-15.000 diváků. Do 16 hodin prodej na Ticketportalu, od 17 hodin na pokladnách.

  • Twitter Sparty

   Brian Pricke24.8.2016 23:15reagovat

   Proč to minulé roky nebylo možné, a teď ano? Tím myslím prodej lístků v den utkání.

   • Twitter Sparty

    DaveACS24.8.2016 23:17reagovat

    To bylo ve skupinách tuším a navíc to nebylo z naší hlavy, ale přikázání od UEFY

    • Twitter Sparty

     Brian Pricke24.8.2016 23:40reagovat

     No já právě četl, že v tom roli sehrála i samotná Sparta, ale neověřoval jsem, jak to chodí jinde. Takže to asi bude, jak píšeš.

 • Láďa

  luky12324.8.2016 22:53reagovat

  zemětřesení bylo ve střední Itálii a Láďa je spíš na severu že?Zoufalství

  • Láďa

   Pavel0024.8.2016 22:55reagovat

   https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=11.4198321&y=43.4670047&z=8&rc=91Nwxw
   yFhj93h3Iwo9AJ&rs=osmm&rs=osmm&ri=22819&ri=60554&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3
   A1%7D&mrp=%7B%22c%22%3A1%2C%22tt%22%3A1%7D&rt=&rt=

  • Láďa

   AlaMierda24.8.2016 22:56reagovat

   ano, tak cca 150 km pod Benátkama

   • Láďa

    luky12324.8.2016 23:12reagovat

    jo jo díkyÚsměv

 • Praet do Sampdorie

  Capo24.8.2016 22:37reagovat

  No tím se Schickovi výrazně komplikuje šance na vytížení na podhrotové pozici. Mám obavu, že tímto přestupem se jeho minuty smrsknou na minimum.

  • Praet do Sampdorie

   Sendi24.8.2016 22:42reagovat

   no uvidíme, taky může Praet hrát zprostředka místo Linettiho, nebo Torreira, mají tam do středu děsnej přetlak :/ může se to měnit podle toho jestli pojedou víc nebo míň ofenzívu...

  • Praet do Sampdorie

   trakip25.8.2016 8:43reagovat

   Chtěl bojovat, tak ať bojuje.

 • Rostov

  SuperFrankie24.8.2016 22:06reagovat

  Rostov, kteří si zde mnozí přáli dostat ve 3. předkole vede doma nad Ajaxem 3:0 v odvetě a míří do LM. Smích Čekal to někdo z vás?

  • Rostov

   DaveACS24.8.2016 22:07reagovat

   Ajax je na tom zle

  • Rostov

   Sendi24.8.2016 22:11reagovat

   tak po posledních výkonech Ajaxu a počínání novýho kouče jsem čekal, že to Rostov v odvetě udělá, ale že až takhle přesvědčivě, to zasejc ne :)

  • Rostov

   LukyACS24.8.2016 22:17reagovat

   Taky mě zaujalo, že na dveře LM klepou věční čekatelé ze Salcburgu, to už budeme jediní z větších celků, co tý mistrovský fáze nevyužili. Jinak se tam aspoň jednou dostali snad všichni - Steaua, BATE, APOEL, Záhřeb, Ludogorec, Plzeň, Kodaň...

   • Rostov

    LukyACS24.8.2016 22:19reagovat

    Ještě vlastně Legia, Poláci mají po 20 letech klub v LM.

    • Rostov

     Sendi24.8.2016 22:27reagovat

     bože my jsme fakt dřeváci :D

     • Rostov

      petr13724.8.2016 22:44reagovat

      Legia ma zhruba dvojnasobnej rozpocet oproti nam. Mozna bys mohl ty svoje :D trochu omezit

   • Rostov

    asgard3324.8.2016 22:28reagovat

    Apoel vede nad Kodaní 1:0,takže šanci ještě má i letos.

    • Rostov

     asgard3324.8.2016 22:36reagovat

     FCK vyrovnala v 86. min střelou z úhlu,takže prodloužení nebude.

   • Rostov

    SuperFrankie24.8.2016 22:28reagovat

    Ještě se tam podle mě nedostali Srbové. Jak Partizan, tak ani Zvezda tam dlouho nebyli jestli se nemýlím. Možná ještě Anderlecht, který býval pravidelným účastníkem, často vypadává v předkole, což nic neměni na faktu, že jsme moulové a dostat jsme se tam mohli a měli.Smutek

    • Rostov

     LukyACS24.8.2016 22:32reagovat

     Partizan jí hrál v sezoně 10/11 a Anderlecht jí hrál často např. sezona 14/15, 13/14, navíc Belgičani nehrají mistrovskou část, jejich mistr má jisté místo ve skupině Úsměv

     Nicméně Záhřeb srovnal Úsměv

     • Rostov

      Sendi24.8.2016 22:34reagovat

      Mönchengladbach to koukam švýcarům taky docela vysvětlil:)

    • Rostov

     captain_obvious24.8.2016 22:43reagovat

     Nejtrapnější na celém tom našem ligo-mistrovém fiasku z posledních let je, že zatímco my jsme nevyužili té mistrovské větve ani jednou, tak Borisov, (znovu)založený v roce 1996, který do té doby předvedl v Evropě velké hovno, jí využil 5x Smích

     • Rostov

      SuperFrankie24.8.2016 22:47reagovat

      To je přesně to o čem mluvíš. Oni dokázali využít pozici outsidera proti klubům, jimž nesedí hrát z pozice favorita. Smích Takovej Borisov, to je půlka Apoelu + Bohemka.

   • Rostov

    SuperFrankie24.8.2016 22:32reagovat

    Ten Salcburk si zakřikl. Smích

   • Rostov

    captain_obvious24.8.2016 22:33reagovat

    Jednou tam byl i Maribor a tuším i Tel Aviv ne? I Austria Vídeň. Nemluvě o zk**veném Otelulu Smích Ikdyž ten se tam možná dotal přímo z ligy, už nevím.

    • Rostov

     SuperFrankie24.8.2016 22:35reagovat

     Oţelul šel přímo z ligy.

    • Rostov

     LukyACS24.8.2016 22:40reagovat

     Tel-Aviv tam byl vloni Maccabi a o pár let dřív dokonce Hapoel Smích Maribor tam byl taky 1x Úsměv

     • Rostov

      captain_obvious24.8.2016 22:44reagovat

      Hapoel Tel Aviv hrál za posledních 10 let LM víckrát než my Smích Wow Smích

      • Rostov

       LukyACS24.8.2016 22:50reagovat

       Salzburg 1-2, to mě jediný těší, že je tenhle tým ještě neschponější než my. Oni hráli mistrovskou část snad pokaždý kromě jednoho ročníku a pokaždý neuspěli, jen jednou tam pustili Austrii a ta se dokázala dostat. Tohle je prostě naprostá marnost Smích My jsme bohužel hned po nich.

       • Rostov

        SuperFrankie24.8.2016 22:55reagovat

        Já mám ještě v paměti jejich předkolo ze sezóny 2012/13, kdy nebyli schopný doma o dva góly porazit Dudelange, které bylo v té době mistr Lucemburska a ještě hrálo posledních 20 minut v deseti. To je takový propadák, že oproti tomu naše vypadnutí s Žilinou vypadá ještě dobře.

        http://www.eurofotbal.cz/kluby/rakousko/red-bull-salzburg/zapasy/liga-mistru-2012-2013/?cID=1&sID=284

        • Rostov

         LukyACS24.8.2016 23:04reagovat

         Role favorita jim nesedí.

       • Rostov

        captain_obvious24.8.2016 22:58reagovat

        U nich je to ještě umocněno tím, jak jsou bohatí. Ale já bych se tím moc neutěšoval, spíš bych se na to podíval z té druhé strany, že už jsou opravdu jenom jedni další takoví tragédi v Evropě.

         

        Jinak ještě co se toho Salzburgu týká, tak ještě jako taková poslední facička do ksichtu působí fakt, že ta Austria tam tehdy postoupila právě přes Dinamo. Smích Ti si to fakt dneska vypijou až do dna, pokud se jim tam ty dva fíky nepovede nějak silou vůle dotlačit.

      • Rostov

       LukyACS24.8.2016 23:37reagovat

       Dokonce jsem našel i Maccabi Haifu Smích a byl tam i Debrecín, na ten jsem už úplně zapomněl, tady je seznam všech, co prošly mistrovskou částí.

        

       Bulharsko - Razgrad 2x

       Skotsko - Celtic 3x

       Polsko - Legia

       Dánsko - Kodaň 2x

       Chorvatsko - Záhřeb 4x

       Kazachstán - Astana

       Bělorusko - BATE 5x

       Švédsko - Malmö 2x

       Slovinsko - Maribor

       Kypr - APOEL 3x

       ČR - Plzeň 2x

       Rakousko - Austria

       Švýcarsko - Basilej 3x, Curych

       Rumunsko - Steaua, Cluj

       Belgie - Anderlecht, Genk

       Slovensko - Žilina

       Izrael - Maccabi Tel-Aviv, Hapoel Tel-Aviv, Maccabi Haifa

       Srbsko - Partizan

       Řecko - Olympiakos

       Maďarsko - Debrecen

     • Rostov

      SuperFrankie24.8.2016 22:48reagovat

      Takže vlastně jediní podobní ztroskotanci jako my je Salcburk. Úžasný.

  • Rostov

   SuperFrankie24.8.2016 22:37reagovat

   Nicméně s Kodaní si zahraje LM i průměrák Greguš. Smích

 • Dočkal

  Zdenina24.8.2016 21:26reagovat

  Chce to už konečně fandit a ne pouze kritizovat. Bořek se do pohody dostane, je to osobnost, inteligentní hráč, takového třeba Plíseň nemá.

  • Dočkal

   spartas24.8.2016 21:56reagovat

   Možná by to chtělo ještě víc příspěvků o Dočkalovi, zdá se mi to málo diskutované téma.

  • Dočkal

   Sendi24.8.2016 22:02reagovat

   Bořku? :D

  • Dočkal

   13goat24.8.2016 22:17reagovat

   Hubník.

  • Dočkal

   Petr6725.8.2016 11:01reagovat

   Souhlas. Nedej se.

81796 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha