Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Taktický záměr

  Standa Hejkal28.1.2017 21:19reagovat

  Myslíte, že je to taktický záměr, výsledek kvalitního skautingu, nebo čistě náhoda, že máme na obou krajích obrany hráče menší postavy, se skvělou rychlostí a střelou levou i pravou nohou?

  • dominik2728.1.2017 21:23reagovat

   Podle mě to prostě splňuje nároky na moderní fotbal, takže v tom asi záměr byl. Vatajelu má některé přednosti, které chybí Costovi a naopak, Costa je vysoký silný hlavičkář.

    

   Mně hlavně přijde, že Sparta má po letech nějakou koncepci. Že se do áčka nepřivedou hráči z ciziny, které předtím nikdo neviděl, ale chodí vytipované posily a konkurenci vytvářejí i odchovanci. I kdyby současný realizační tým absolutně výsledkově propadl, tak by se alespoň mělo do budoucna vycházet z toho, co dokázal ve Spartě nastolit.

   • Standa Hejkal28.1.2017 21:25reagovat

    Proto jsem položil tuhle otázku, protože už skoro, a nevěřím, že to píšu, skoro už věřím tomu, že to opravdu záměr byl a ne že se přivede někdo z ciziny a pak nevíme, co s ním, jen byl k mání a ochotný sem jít...Costa je teď ve složité situaci. Podle mě nemá místo v sestavě.

    • Chrod28.1.2017 21:30reagovat

     Costa bude mít podle mě místo v sestavě na stoperu. Konkurence je tam hodně slabá a Costa má pro ten post obrovský předpoklady, pokud ho trenér dokáže usměrnit. Není to žádnej blbec, kterej by to po psychický stránce neměl zvládnout.

     • dominik2728.1.2017 21:34reagovat

      Já mám přesně opačný názor. Podle mě má mizernou poziční hru a je zbrklý, často při obranných zákrocích riskuje penaltu. Na levém kraji obrany jsem ho opakovaně viděl podat skvělý výkon, na stoperu jsem vždy trnul. Tipl bych si, že s ním na stopera nepočítají. Řekl bych, že vedle Mazucha bude jeden z dvojice M. Kadlec, Holek. Jen mohu zopakovat, že je velká škoda, že se zranil David Březina. Šanci rozhodně měl.

      • Sendi28.1.2017 21:37reagovat

       Já si teda myslim, že Holoubek s Costou na stopera počítá, podle mě má dojem, že s ním bude umět pracovat, ne nadarmo ho považuje za jednoho z nejlepších obránců v lize a troufnu si říct, že stoperská dvojice bude Mazuch - Costa...byť s tim teda nesouhlasim a viděl bych tam Holka...

       • dominik2728.1.2017 21:44reagovat

        Je možné, že si David Holoubek věří, že Costu ukázní natolik, aby na ten post byl použitelný.

         

        Ovšem jak znám Davida Holoubka s Petrem Havlíčkem z mládeže, tak si myslím, že oni by také hodně chtěli, aby stoper uměl skvěle rozehrát. Řekl bych, že v tom je pořád lepší Kadlec nebo Holek. Ale třeba mě překvapí a skutečně dají Costu do základní sestavy jako stopera, neříkám, že jejich kroky dokážu předvídat na sto procent.Smích

        • Chabix28.1.2017 21:49reagovat

         Tak kdo ví. Ale máme tu typologickou alternaci Costa/Mazuch, Holek/Kadlec a to taky není úplně špatné. Nicméně dvojice Holek, Kadlec mě na podzim moc nezaujala. Ve vzduchu slabé a náběhy za obranu taky nestíhali. A vzhledem k tomu, že to mají být hráči do rozehry, tak ta se nám taky vůbec nedařila.

         • dominik2728.1.2017 22:14reagovat

          Já si skoro říkám, že by tu pozici mohl celkem zvládat Martin Frýdek, i když není až tak vysoký. Nakonec v mládeži snad na tom postu také nastupoval. Není to úplně brilantní hlavičkář, ale jinak bych řekl, že mu nic vyloženě nechybí, naopak by určitě uměl skvěle rozehrát.

           

          Costa pro mě není typologickou alternací za Mazucha. Ten naopak těží z poziční hry, pro mě je tím, kdo tu obranu víceméně řídí a uklidňuje. Navíc bych řekl, že by ještě časem zvládl přidat lepší rozehrávku, podle mě to je v jeho silách. Řekl bych, že do té top formy se pořád ještě nedostal, i když už teď je nejlepším stoperem ve Spartě.

          • Sendi28.1.2017 22:18reagovat

           Mazuch rozehrát umí a ještě to ukáže, dobře vidí co se děje nahoře a umí poslat velice slušnej pas, což v kombinaci s dobře vyvezenym balonem od Costy může bejt slušný...pořád bych tam ale nejradši viděl vyloženě fotbalového stopera střihu Koscielného z Arsenalu, kteréžto předpoklady má u nás stoprocentně Břízka a výhledově Burda(Z Plechatého bych udělal záložníka) :))

        • maaarty28.1.2017 21:54reagovat

         V tom případě by ale nemělo smysl kupovat levého beka, ale stopera, ptž vlevo by byl Costa a Hybš

         • Sendi28.1.2017 22:19reagovat

          dobrej postřeh, to je taky signál, že se s Costou počítá na stopera...

         • dominik2728.1.2017 22:44reagovat

          Já to pochopil tak, že panovaly pochybnosti nad tím, jestli Hybš zvládne Costu nahradit, pokud by strávil delší čas na Africkém poháru.

           

          Stopera podle mě nepřivedli proto, že už mají čtyři jiné - Mazucha, Holka, Kadlece a Březinu. Jelikož se do stoperské dvojice tak často nesahá, tak jim asi přišlo zbytečné vodit pátého. Zvlášť, když v případě největší nouze tam ten Costa zaskočit může...

           

          Ale je možné, že s ním na ten post fakt počítají, byť bych se tomu divil...

          • maaarty28.1.2017 23:03reagovat

           Jenže Vata, jak pevně doufám, přišel do základu a mít tři levý beky a čtyři stopery nemá smysl. Za mě je Costa nejlepší alternativa k Mazuchovi a ještě si dovolím srovnání s Tebou navrhovaným Frýdkem, který mi přijde na stoperu jako totální úlet. Uznal bych mu lepší rozehrávku, ale jinak on nemá jedinou hlavu, souboj, postavu proti Costovi titěrnou, rychlostně se nedají srovnat a ”blikance” mají podobné.

      • Chabix28.1.2017 21:40reagovat

       Tak při prvních zápasech, když ho tam zkoušeli byl takový, že nevěděl co hrát, ale časem si na to zvyknul a už to bylo dobré. Ta jeho tvrdší hra je trochu nebezpečná, ale když se naučí hrát v pokutovém území bezpečně, tak to bude dobré. Hlavně je to náš nejrychlejší hráč na stopera. Mazuchem máme vyřešeny hlavičky, ale ta rychlost tam chybí. Tu by tam měl dát právě Costa. Jinak si myslím, že nejlepší stoperská dvojice ve Spartě byla Řepka, Hubník. Mazuch s Costou jsou podobné tipy. Hubník taky není pozičně super a přesto je objektivně brán jako nejlepší obránce ligy.

      • Chrod28.1.2017 21:45reagovat

       Uvidíme, kam s ním nakonec počítají. Pro mě byl na kraj obrany nevyhovující a měl jsem fakt radost, když jsme přivedli Bogdana. Na stoperu může Costa více využít svých největších předností a to je síla a výskok a na tu postavu obdivuhodná rychlost. Každý hráč má samozřejmě svoje slabiny, jinak by hráli jinde než ve Spartě. Rozehrávka Costy není podle mě o nic horší než ta Mazuchova. Březiny je fakt škoda, ale nepochybuju o tom, že tu jednou šanci dostane.

    • Chabix28.1.2017 21:33reagovat

     Costa je rychlý, silný a skvělý hlavičkář. Co však vůbec neumí jsou centry a to je u krajního obránce důležitá věc. Na stopera má tedy lepší dispozice, i když v rozehrávce není moc silný. Na druhou stranu ale umí vyvézt míč.

  • Chrod28.1.2017 21:26reagovat

   Nevím, jak to fungovalo za Ščasnýho, když přišel Karavaev, ale určitě bych řekl, že příchodem Bogdana chtěli tenhle povedenej přestup napodobit. Podle mě je to signál od vedení, že tohle je přesně ten typ hráče, kterého chceme mít na kraji obrany. Rozhodně to vidím jako koncepční krok.

 • Za mě dneska...

  spartas28.1.2017 20:17reagovat

  ... naprostá spokojenost. Dobře hrál Nestor, dobře hrál Sáček, dobře hrál Konaté. Líbilo se mi to celý. Furt vidím, že je to příprava, ale tohle se snad musí líbit. Tady padají poslední důvody, proč si myslet, že ve Ščasným to nebylo. Bylo. Celý to bylo v něm.

  • dominik2728.1.2017 20:18reagovat

   Já už díky té vší parádě na nějakého Ščasného úplně zapomněl. Dík, že jsi mi ho připomněl.VztekVztekVztek

   • Lobrock28.1.2017 21:39reagovat

    Skutecnost je takova, ze Holoubek jen tezi ze skvele prace Zdendy Scasnyho, stejne jako Hasek z prace Petrzely! :)

  • Chabix28.1.2017 20:25reagovat

   Dnešní zápas jsem ještě neviděl, čekám až bude záznam. Z přípravy mám super pocit. Hlavně z toho, že ty dobré výkony a výsledky opakujeme a nejedná se jen o jeden náhodný zápas jako kdysi. Jsem zvědavý, jak nakonec bude vypadat finální základní jedenáctka. Jestli v ní bude Čermák, nebo Sáček. Jestli tam bude Vatajelu nebo Hybš. A až se vrátí Rosický, tak to bude úplná bomba.

  • bigcock28.1.2017 20:37reagovat

   Dival jsem se jen na kousek, ale zaujal me spartan, co si paradne zpracoval tezky mic u lajny a pak si povodil nekolik hracu soupere u stridacek. Rikam si, kdo to sakra je a on Nestor.

  • Spytihnef28.1.2017 21:42reagovat

   Ten zbytečnej hráč, kterej nemá vůbec nic hrál dobře?

  • rimidalv28.1.2017 21:45reagovat

   Je třeba vyzdvihnout,že ty jsi neschopnost Sčasného rozpoznal od samého počátku jeho působení v ACSÚsměv

   • standis28.1.2017 22:06reagovat

    Největší Zdendobijec od začátku byl Kombinátor. Toho už jsem tu dlouho neviděl.

   • Sendi28.1.2017 22:31reagovat

    bylo nás víc, nicméně bohužel, ve vedení to rozklíčovali až jako úplně poslední :))

   • daweee28.1.2017 22:35reagovat

    tak vyslovenejch zastánců tu moc neměl, jen AlaMierda ho hájil tak dlouho, až to bylo divný.

    Jinak já se Marcovi omlouvám, taky jsem si myslel, že je Spartě k ničemu a zatracoval ho. Snad naváže v soutěžních zápase na výkony z přípravy. Pak se mu možná omluví i spartas :D

   • waaw29.1.2017 0:16reagovat

    Ono by bylo zajimave probrat stare diskuze a osvezit si, kdo tu Scasneho velebil. Zejmena po viteznych zapasech v EL tu bylo jen par odvazlivcu, kteri si troufli rict, ze i tak je Scasny brzda. A ke konci, kdy uz vetsina prokoukla, tak i potom ho mnozi hajili absurdnim argumentem, ze ho nema smysl odvolavat, protoze za nej nemame nahradu a jedine zahranicni trener nas spasi......

    • hombre29.1.2017 13:25reagovat

     To je pravda, jedině kombinátor tu brojil proti Zdendovi a říkal - poznáte to na konci sezóny. Dlouho tu nebyl, doufám, že nedostatek ban. Měl pravdu 😀.

 • Slovy legendy diskusní fór - Seniora

  dominik2728.1.2017 20:01reagovat

  TIL=totální ignorace Liara

  • ACZ28.1.2017 20:07reagovat

   A čím pak ten Liaro škodi?? I opozice je potrebna. Ne jen plácání po zádech. Zajíci se pocitaji po honu...

   • Sendi28.1.2017 20:09reagovat

    Liaro není v opozici, on je ve speciální monologopozici...opozice je tu myslím dost, často se tu leckdo poštěká, ale má to určitou úroveň a erudici...

    • ACZ28.1.2017 20:18reagovat

     Tak to s tebou nesouhlasim! Sleduji to podrobně a pokud někdo do toho ”šije” i když slušně, tak je nežádoucí a je banován!!

   • spartas28.1.2017 20:13reagovat

    wtf

    o čem to mluvíš

    tenhle člověk roky tapetuje nesmyslama celý strany diskuzních fór, v čem je jako tohle potřeba? ať si založí svoje fórum a může tam vykonávat tuhle potřebnou opozici

    případně ho jistě rádi uvítají na SF, když je mu tady tolik ubližováno

   • dominik2728.1.2017 20:14reagovat

    Mě prostě nebaví to číst. Přijde mi, že normální diskutér má nějakou komentářovou diverzitu. Má oblíbené a neoblíbené trenéry či hráče, s něčím souhlasí, s něčím ne. U Liara víš dopředu, že se mu nebude líbit nikdy nic, navíc je schopen takřka stejnými komentáři zaplácat celou stranu. Tohle fórum vzniklo před lety z velké části kvůli tomu, abychom se s ním nemuseli potýkat na oficiálním webu Sparty a mohli diskutovat jinde bez přispívatelů jako on. Už jen proto mi přijde nelogické ho tady trpět.Smích

    • ACZ28.1.2017 20:23reagovat

     Ty jsi skoro vystudovany novinář. Máš svoji rétoriku a jsi jiste chytry muž. Tak nech prostor i těm méně chytrým, kteří jsou slusni!

     • spartas28.1.2017 20:25reagovat

      proč, když mu to tu patří a nechce ho tu

      • ACZ28.1.2017 20:30reagovat

       To je presne ono! Je to moje!! Ja si rozhodnu... Tak to pak o.k...

       • LukyACS28.1.2017 20:32reagovat

        Jaký ono? O zaplevelený forum s Liarem určitě nestojí většina zdejších lidí, tak kde je problém?

       • spartas28.1.2017 20:33reagovat

        cajk, jsem rád, že jsme se shodli

     • LukyACS28.1.2017 20:29reagovat

      Je to Dominikovo forum a může tady mít, koho chce. Navíc mi nepřijde, že by se tu nějak nepřiměřeně banovalo a nebyl tu prostor pro diskusi. Vždyť se tady ve spoustě věcí objevují vždy 2 extrémy. Jeden příklad za všechny - Mareček.

      Dostávají tu ban jen trollové a Liaro, což je taky dost možná troll, protože si libuje v tom, že provokuje druhé. Mně přijde zvláštní, že tomu člověku je skoro 40, možná i víc, a furt ho baví prudit.

     • dominik2728.1.2017 20:29reagovat

      Já ti nevím, mně nepřijde slušné neustále lézt někam, odkud jsem permanentně vyhazován. Navíc si pamatuji, co také o tomhle fóru prohlašoval, když ještě fungovalo fórum na Sparta.cz. To, že teď chodí sem, mi přijde jako neuvěřitelně trapná situace.Smích

       

      A jak říkám, to jsme to fórum nemuseli zakládat, aby sem ve finále psali úplně ti samí lidé, kvůli kterým jsme odešli do exilu z fóra na oficiálním webu Sparty.

      • ACZ28.1.2017 21:07reagovat

       Hele Dominiku, ja proti tobe nic nemam a ani nemam duvod neco mit. Ale pripadas mi a ti tvy kamosi jako maly decka. Neber mi tu hracku, to je moje!! A jestli mi ji nedas tak zavolam tatinka a ten ti ukaze...!!!

       • dominik2728.1.2017 21:19reagovat

        Já myslím, že i dospělí lidé mají své hračky. Pro nás mezi ně patří i tohle fórum. Zakládali jsme ho s nějakým záměrem, aby nějak vypadalo, mělo nějakou úroveň. A tak trochu vzniklo právě proto, abychom se nemuseli trápit s fórem na sparta.cz. Jak říkám, přišlo by mi nelogické, aby to tu teď vypadalo tak, jak to dříve vypadalo tam. To by bylo proti logice založení tohoto fóra.

        • ACZ28.1.2017 21:33reagovat

         Ale to neni forum Sparty a jejich fanousku, ale asi tak 12. tvých kamaradu. A kdyz nahodou nekdo cizi zabrousi mezi vas a ma odlisny nazor, tak je to škudce a musi byt likvidován!

         • Funin28.1.2017 21:46reagovat

          ale hovno, ja tu treba nikoho neznam, debatuju, mam treba i odlisnej nazor a nic. ono je rozdil debatovat a delat to co dela Liaro, neustale jen dokola mele to same, to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same a to same

         • dominik2728.1.2017 21:46reagovat

          To není úplně přesné. Je pravda, že s některými lidmi se vídám mimo fórum, ale řekl bych, že to je spíš menšina.

           

          Jinak nevšiml jsem si, že bych tady třeba dával bany za to, že tu někdo navrhuje přesunout Costu na stopera, nebo že nejlepším trenérem pro Spartu byl Ščasný.Úsměv Ono to jen o odlišném názoru taky asi nebude...

          • ACZ28.1.2017 21:59reagovat

           Jeee tak to jsi me uklidnil Dominiku! A ja hlupak si myslel, ze kdyz tu napisu ze Costa by byl dobrej v utoku, tak dostanu ban!! Tak pak to je ovsem vse O.K...

           • hombre29.1.2017 12:21reagovat

            Dám takový příklad. Máš restauraci a daří se ti. Ale chodí tam jeden člověk, který se vždycky nějak pohádá a pak se to tam porve. Zákazníci tam pomalu přestávají chodit, co uděláš? Necháš ho tam, nebo mu dáš zákaz tam chodit.

            Pro Dominika, je to tvoje fórum, ale mít jiné názory, je dobré, nemusí tvůj být dobrý, kolikrát při debatě zjistíš, že opačný názor je lepší. A s tím banem za Costu na stopera, to byl fór, nebo to bylo myšleno obrazně, protože jinak by to byla pí....na. Já jsem zrovna pro Costu na stopera, Mário chybuje a Kadlec na Spartu nemá, to poznáš na jaře, bohužel.

   • LukyACS28.1.2017 20:15reagovat

    Tak si založ svoje forum a debatujte si tam, jistě to bude velmi vyhledáváná diskuse.

    • ACZ28.1.2017 20:26reagovat

     Tady osobne vidis jak to funguje!! Ze pan Luky?

     • LukyACS28.1.2017 20:30reagovat

      Řikám, když to tu funguje blbě, tak si založ svoje forum, kde to bude určitě fungovat dobře.

 • Lafata

  Sendi28.1.2017 20:00reagovat

  Lafata tam dneska nechutně sebral gól do prázdný přímo z nohy mladýho Frýdka, kterej tam pak chudák jen smutně koukal do země v brance :D Jinak v reakci Holoubka zaujalo, že se zatím vůbec nevěnujeme koncovce...

   

  PS: tolik let a ten vocas furt píše to samý, to je až neuvěřitelný :) Liaro, to je takovej Miloš Zeman internetových fór...

   

  • nemesis201728.1.2017 20:48reagovat

   Pobavils’ s tím přirovnáním k Ovarovi :)))

 • Priprava

  bigcock28.1.2017 19:29reagovat

  Zatim se mi kazdy rok potvrdilo, ze kdyz hrajeme prd v priprave, stoji to za prd i v sezone. Stejne tak opacne. To me naplnuje optimismem.

 • van Kessel

  standis28.1.2017 19:18reagovat

  se nevešel do nominace na soustředění. Hezká posila za 35 mega. Takový úlet Sparta ještě neměla a že jich bylo dost.

  • nemesis201728.1.2017 20:47reagovat

   Svýho času Németh byl taky za 30+ ne ?

 • Výkony

  wasek2611@centrum.cz28.1.2017 18:32reagovat

  Sáček paráda, měl by asi být v základu. Takhle by se mi ten střed zálohy líbil.

   

  Mazuzuch mě s tou rozehrávkou dost deptal..jinak dozadu skvěle. Kara výborně, Vata se zlepšuje - už je na úrovni Hybšáka.

   

  Julda hrál parádně...no chtělo by to přivést nadějnýho stopera a zbavit se Mišáka

  • trakip28.1.2017 18:40reagovat

   On totiž dozadu hrál dobře i Michal. Žádnou chybu jsem u něj neviděl.

   • wasek2611@centrum.cz28.1.2017 18:53reagovat

    Dneska až na jeden nedoraz po kterém hráč Sturmu vystřelil...nevěděl o hráči, což by hráč s jeho zkušenostma měl mít přehled o soupeřově hráčích na hřišti.

     

    Ale souhlas až na tu jednu minelu hrál solidně, ale otázkou je, jestli by to nezvládl podobně i třeba Penc z juniorky :D

  • pepinho228.1.2017 18:41reagovat

   Březina

 • sksturm.at/news/

  ACSOLDBOY28.1.2017 18:16reagovat

  Personalsituation: Seifedin Chabbi hat heute Vormittag mit der Mannschaft und am Nachmittag mit Walter Niederkofler trainiert. Ebenso ist Martin Ovenstad ins Mannschaftstraining eingestiegen. Philipp Zulechner (Muskelfasereinriss), Lukas Spendlhofer (Halswirbel) und Charalampos Lykogiannis (Knieprobleme) befinden sich weiterhin in der Therapie, um schnellstmöglich ins Mannschaftstraining einsteigen zu können. Philipp Huspek hat das Vormittagstraining mit muskulären Problemen abgebrochen.

  • pepinho228.1.2017 18:18reagovat

   A?

   • Lobrock28.1.2017 18:29reagovat

    Chtěl říct, že má Sturm skoro tolik zraněnejch, co my.

    • pepinho228.1.2017 18:40reagovat

     No právě, což nic neznamenáSmích

 • no

  Sendi28.1.2017 18:03reagovat

  pět přípravných zápasů, skóre 19:1...to neni úplně blbý...

  • Dynamo28.1.2017 18:13reagovat

   Není. Stále je ale na čem pracovat, forma teď je málo podstatná. Je vidět boj o sestavu, snad bude k dispozici ještě ve Špnaělsku i Šural, u Rosického těžko říct.

    

   • LukyACS28.1.2017 18:18reagovat

    Rosický doufám v přípravě hrát nebude, ten ať je hlavně fit na Rostov. I bez přípravy s ním bude Sparta o level lepší.

    • Dynamo28.1.2017 18:25reagovat

     prakticky každý tým na světě (krom těch pár opravdu top) by chtěl zdravého Rosického mít v týmu..otázka je to zdraví no

 • Výkony

  Dynamo28.1.2017 17:49reagovat

  Nestor, Sáček, Mareček, Vata, Konate OK

   

  • Dub28.1.2017 17:58reagovat

   Me se libil jeste Kara.

79469 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha