Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Tak to prostě je...

  Franta z lidu4.8.2016 23:22reagovat

  Už to tu bylo, ale zde je vše popsáno:

  https://sport.aktualne.cz/fotbal/liga-mistru/liga-mistru-majitelovu-hr
  acku-logicky-miji-kretinsky-ridi-sp/r~e45c4b1a5a1711e6a77e002590604f2e/

  • Tak to prostě je...

   dominik274.8.2016 23:56reagovat

   Přijde mi, že rozsah textu toho článku až moc výrazně přesahuje rozsah informací a nějakých objevnějších postřehů. Místy mám pocit, že autor dost vaří z vody a své domněnky vydává za skutečnost.

    

   Je však nezpochybnitelné, že ač Daniel Křetínský cpe do Sparty nemalé finance, svůj díl viny bezpochyby nese. Tak jako tak je třeba si přiznat, že Liga mistrů se přestala hrát prakticky s jeho příchodem. Sice to mělo i jiné objektivní příčiny, nicméně 11 let už mi pro takový klub přijde fakt moc, zvlášť když se tam za tu dobu podívaly Plzeň se Slavií.

    

   Já však s některými osočeními v tom článku úplně nesouhlasím. Podle mých informací Kotalík naopak celkem peče právě se Hřebíkem, nikoli proti Hřebíkovi. Že je však hodně hluboká propast mezi Letnou a Strahovem, o tom nasvědčuje veškeré dění v klubu, kde jakoby si někteří lidé stále neuvědomovali, že Sparta ve své historii výrazně profitovala z prodeje odchovanců (Rosický, Hübschman, naposledy Krejčí a Schick) nebo hráčů, které přivedla a dala do sestavy v poměrně útlém věku (Čech, Bony...). Přesto vidíme, že dnešní Sparta se prakticky štítí dávat prostor mladým fotbalistům a vlastním odchovancům. Že se dostává do hry Čermák, už považujeme prakticky za zázrak, přitom očividně v ničem nezaostává, spíš naopak.

    

   Souhlasím, že v tom klubu očividně není člověk, který by ho řídil sedm dnů v týdnu. Pokud se nemýlím, sám Kotalík přiznal, že si do toho vede vlastní byznys a se Spartou není úplně nonstop.

    

   Ač se mně osobně nezamlouvá trenér Ščasný, v současnosti se ho musím zastat. Předpokládám, že měl nějakou představu o posílení kádru, ovšem vyhověno mu nejspíš nebylo. Pochybuji, že vedení odevzdal prázdný papír, kde se nanejvýš objevila jména Michala Kadlece, Holzera a Budinského.

    

   Spíš to na mě působí dojmem, že se mu víceméně nevyhovělo v ničem, jen přišel o jednu z opor a o Schicka, se kterým už také dost možná počítal.

    

   Není až takovým tajemstvím, že když už se klub zbavoval Lavičky, tak to poslední přestupové období vypadalo dost podobně. Třeba už to má Ščasný také spočítané a jen se čeká na nějaké zaváhání v MOL Cupu, po kterém bude následovat reprezentační pauza na zapracování nástupce...

   • Tak to prostě je...

    standis5.8.2016 0:18reagovat

    Tak pokud ten klub řídí 2 lidi na vedlejšák a šefem sportovního úseku mají Otavu, tak už se ničemu nedivím.

    K trenerovi - tohle čekání na záminku je cesta do hrobu. A ted to myslím obecně u kohokoliv - prostě pokud vedení zjistí, že je vhodná doba k odchodu, tak se má čekat jenom na dalšího trenera a ne na záminku.

   • Tak to prostě je...

    Kombinator5.8.2016 0:19reagovat

    Křetínský příšel v době, kdy Sparta šla hodně dolů a v podstatě už jen silou vůle udržovala nějakou výsledkovou úroveň, o herní úrovni se nedalo vůbec mluvit, takže ten pád Sparty byl nastartovanej dávno předtím než on přišel, proto jsem se taky dlouho Křetínskýho zastával. Nicméně mi stačilo jedno Křetínskýho vystoupení ve studiu CHL, abych přišel na to, že se chová jako malý dítě a jeho jediným cílem je všem ukázat, jak fotbalu rozumí, bohužel ale na Spartě ukazuje, že je úplně mimo a ač je Řepka primitiv, tak na jeho výroku o Křetínským prostě něco je. Mám za to, že rozestavení 3-5-2 je prostě z jeho hlavy a Ščasný to hraje, jen aby se zavděčil, popřípadě to byl jeden z jeho slibů minulou sezónu, aby ho nevylili.

    A moc nechápu, proč se zastávat Ščasnýho, když on je jedním z těch, kteří mají očividně na pnutí mezi áčkem a mládeží zásadní vliv, dokonce si myslím, že nasazení Holoubka k Áčku je Kotalíkův zoufalej tah s tím něco udělat, což by taky odpovídalo tomu, že peče s Hřebíkem a Ščasný s Otavou jsou na druhý straně.

    A jako jestli Kotalík to má jen jakou šolíchačku ke svýmu byznysu, Otava je prostě pablb a Křetínský si lítá někde tryskáčem, tak se těžko můžeme divit, že to stojí za tak velký hovno a vodí se sem hráčí s nadváhou nebo trenérský dinosauři.

    • Tak to prostě je...

     peterpan275.8.2016 0:28reagovat

     No jestli to je pravda, tak se Hřebíkovi divím, že jim tam dělá blbce. Věřím, že zrovna on je maximalista a dělá to na sto procent, ale co si asi pomyslí o těch ostatních, kteří se tam tedy velmi pravděpodobně jezdí plácat po ramenou, ukazovat nový fára a bavit u kafíčka o tom, kdo přefiknul mladší buchtu. Fakt s podivem, že to ještě funguje...

    • Tak to prostě je...

     Lukáš Mareček5.8.2016 1:02reagovat

     3-5-2 praktikoval Ščasný už sám od sebe v Teplicích a protože to bylo netradiční rozestavení týmu, kterej nemá co ztratit, vypadalo to dobře. Spíš to jenom byly plusový body při rozhodování, koho místo Lavičky.

     • Tak to prostě je...

      Kombinator5.8.2016 1:10reagovat

      To vím, ale vzhledem k tomu, jak tvrdohlavě minulou sezónu praktikoval 3-5-2 i přes totálně šílenou defenzívu a přestal s tím, až když hrozil debakl v MB, tak si myslím, že k tomu měl i jiný důvody než, že se mu ten styl zamlouvá. Navíc k tomu připoj to, že je Křetínský z toho rozestavení totálně nadšenej a Ščasný měl jako jeden z úkolů naučit tým jinej styl a vyjde ti z toho, že za tím něco bude

   • Tak to prostě je...

    maaarty5.8.2016 3:51reagovat

    Souhlasím (skoro) se vším a respektuju tě tady jako skoro nikoho, ale ten odstavec o Ščasným je úplně vedle. Tady nejde o to, jestli Ščasnýmu vedení přivedlo hráče jaký chtěl, nebo ne. Ikdyby měl adekvátní náhradu za Krejčího, tak bychom hráli stejnou sračku v Bukurešti, kterou jsme hráli. Tady nejde v uvozovkách o hráče, ale o to, že pod ním nevědí co mají hrát. Oproti Lavičkově éře chodí do Sparty kvalitnější/dražší hráči, ale on je není schopen naučit je žádný systém, vysvětlit jim, co po nich chce. Hra Sparty nemá hlavu ani patu. I po roce a něco není vidět jeho rukopis. Na naší hru se nedá dívat. To je jedna věc. Další je, že pod ním jdou výkony jednotlivých hráčů neustále dolů. Fatai? Kolik stál? Jak hrál po příchodu a dneska? Zahustel. V Bolce skvělej a dneska? Kdo z našich hráčů má formu? Tohle není o tom kdo přijde nebo nepřijde.

   • Tak to prostě je...

    majtin5.8.2016 8:08reagovat

    ” Pochybuji, že vedení odevzdal prázdný papír, kde se nanejvýš objevila jména Michala Kadlece, Holzera a Budinského.” Tady bych jen doplnil, že přece přišli i Chátal a hlavně Čermák. Vzpomínám, že jsem pročítal sešitý a prádelnický fóra a na obou jsem se dočetl, že nejlepší posila z ligy by byl Čermák (nebo Schick), ale že ty Sparta samozřejmě konkurentům nepustí. pustí

 • Salix ×sepulcralis4.8.2016 22:59reagovat

  Pár hráčů Rio Ave hrálo velice povedený zápas a rád bych je tu viděl (ne třeba konkrétně tyto hráče, ale typově určitě). Je tak na zamyšlenou, proč nezkoušíme přivádět hráče z těchto destinací. Rio Ave má menší rozpočet než Slavia, určitě to nejsou nějaké nedosažitelné posily. A koneckonců to nemusí být tým z první šestky portugalské (či podobné) a možná ani ne první ligy. To jsou hráči za pár šupů, přivést je sem na testy a v případě osvědčení podepsat. Je na tomto přístupu něco revolučního, že to sem musím psát já, a nikdo ve vedení nad tím ani neuvažuje?

  • bledátvář4.8.2016 23:04reagovat

   Protože hráčů, co nevystřelej za 90 minut na bránu a drbou to až do ztráty máme sami dost.

   • Salix ×sepulcralis4.8.2016 23:06reagovat

    A hráčů, co umí přejít jeden na jednoho, jsou rychlí, mladí a mají výbornou techniku, taky máme dost?

    • bledátvář4.8.2016 23:10reagovat

     A tys tam dneska takový viděl?

     • Salix ×sepulcralis4.8.2016 23:15reagovat

      Já ano, pokud ty ne, pak bych tě rád odkázal na tuto část příspěvku: ”(ne třeba konkrétně tyto hráče, ale typově určitě)”.

    • dominik274.8.2016 23:11reagovat

     Takového, který by to byl schopen ukázat na mezinárodní scéně, máme asi jen jednoho, a to Timyho Konatého. Ten navíc nemá moc jisté místo v základu, což je tak trochu paradox...

     • Salix ×sepulcralis4.8.2016 23:12reagovat

      Včera jsem na jeho výkon v prvních minutách koukal s otevřenou pusou, pak se sice trochu vytratil, ale stále byl jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší.

  • dominik274.8.2016 23:08reagovat

   No já jen úplně nesouhlasím s voděním na testy. Pokud se nemýlím, k tomu je potřeba souhlas klubu, jestliže se teda bavíme o hráčích Rio Ave (a podobných), kteří mají smlouvu. Pak by zřejmě bylo nutné ty fotbalisty přímo vykoupit, což by nemuselo být až tak levné a svým způsobem to může být i dost riskantní.

    

   Tím však nechci omlouvat, že po takových hráčích Sparta nikdy nesáhne. V podstatě s tebou souhlasím, jen ta cesta nemusí být tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Nicméně ono také je potřeba občas trochu zariskovat, jak to třeba udělala Slavia s Van Kesselem. V Česku třeba na některé posily nevidím takřka žádné vhodné hráče, kteří by Spartu mohli posílit. A brát z ciziny hráče bez smlouvy, jako byli Paixao se Steinhöfferem, to také není vždy ideální řešení.

   • Salix ×sepulcralis4.8.2016 23:14reagovat

    Ano, tak to být může. Zřejmě do toho vidíš víc, takže mi nezbývá než souhlasit.

     

    Ale věřím tomu, že v případě druholigových například i španělských týmů, které nemají moc peněz, by bylo manévrování pro Spartu jednodušší. Netvrdím, že takových hráčů je tam přehršel, ale nějací se najdou, tím jsem si jistý. A dokázaly to dokonce i týmy z naší ligy.

    • dominik274.8.2016 23:22reagovat

     Z naší ligy mě napadá jen Romera, to byl asi svého času hráč, který by býval měl na Spartu. Jinak z té druhé španělské nevím. Aspoň já o žádném takovém hráči nevím, ale možná to bude tím, že tu soutěž nesleduji.Úsměv

      

     Nicméně je fakt, že by Sparta asi měla častěji koupit někoho z ciziny, jako to udělala s Fataiem. Nakonec věřím, že se Fatai teď alespoň prodá bez nějakého prodělání. A i když na počátku jeho angažmá na Letné vypadalo mnohem slibněji, i tak myslím, že si tu své odvedl a svého času Spartě hodně pomohl, navíc zvýšil konkurenci v ofenzivě.

     • AlaMierda5.8.2016 0:19reagovat

      Nestor tam hrál snad nějakou třetí ligu a Mosquera taky.

 • EL

  LukyACS4.8.2016 22:58reagovat

  Je čas se podívat na možné soupeře v naší oblíbené soutěži Smutek

  Rosenborg

  Astana

  Astra

  Hajduk Split

  Arouca

  Grasshopper

  AEK Larnaka

  Vojvodina

  Baseksehir

  Brondby

  CZ Bělehrad

  Osmanlispor

  IFK Göteborg

  Din. Tbilisi

  Lokomotiv

  Trenčín

  Gabala

  Beitar Jeruzalém

  SønderjyskE

  Shkendija

  Partizani

  • EL

   standis4.8.2016 23:03reagovat

   to jsou všechny týmy nenasazené?

   • EL

    LukyACS4.8.2016 23:03reagovat

    ano

    • EL

     standis4.8.2016 23:08reagovat

     Tak já tam vidím akorát Trondheim a Astanu jako vyloženě nepříjemné. Trenčína se snad bát nebudou.

     • EL

      Obelix4.8.2016 23:24reagovat

      Já jich tam vidím dost pro nás nebezpečných v současné formě.

  • EL

   Salix ×sepulcralis4.8.2016 23:04reagovat

   Rád bych napsal, že tam pro nás nevidím výrazné ohrožení, nicméně minimálně dva tři (např. Astana) tam jsou.

    

   A konečně - s tím humusem, ve kterém jsme teď, je jich tam přesně 21.

   • EL

    LukyACS4.8.2016 23:07reagovat

    Hlavně nedostat Hajduk, to by nás zaplavili slávisti Otrávení Při nějakém fiasku by spadla Letná.

 • Vedení

  Kombinator4.8.2016 22:56reagovat

  K posrání. Prostě banda amatérů a ubožáků chrochtajících u korýtka, doufám, že shoří v pekle, zmrdi.

  • Vedení

   Bunda4.8.2016 23:02reagovat

   SmíchSmích

  • Vedení

   DaveACS4.8.2016 23:03reagovat

   Mám dotaz - normálně jsi v životě spokojen? Nebo jsi takový pesimista i v reálu? IMHO, jsi takový až poslední dobou, býval jsi v pohodě..

   • Vedení

    Kombinator4.8.2016 23:08reagovat

    Tomu se říká stupňující se frustrace. Na Spartě mi záleží a už toho mám fakt dost za poslední dva roky, ale neboj, za chvilku budu zase v klidu, to je jenom chvilkovej nával po tom, co jsem si přečet další výmluvy Ščasnýho a spol..

    • Vedení

     Furia Ceca5.8.2016 0:51reagovat

     Já s tebou souhlasím. Vyjebávaj s náma. Jestli za to předkolo EL po mě budou chtít peníz tak nejdu prostě!

 • bledátvář4.8.2016 22:53reagovat

  jak jsem říkal. Dokonale zkurvenej fotbalovej tejden.

  • maybe4.8.2016 22:59reagovat

   2 pojebaný týmy šly dál podle archaického a dnes už nelogickýho pravidlu o golu venku. Toto pravidlo zavedli proto že hosté jsou znevýhodněni dlouhou a únavnou cestou busem. Smysl toho pravidla když dnes kamkoliv letíš max 3 hodiny speciálem mě není jasný

  • rebus4.8.2016 22:59reagovat

   Mas jeste bledsi tvar?Úsměv! Ja Vam nevim nějak mám i radost z postupu seshitu- budou mít více zápasu a tlaku a budou ztrácet v lize

  • kapacitos4.8.2016 23:09reagovat

   Není lepší když vypadnou těsně před vrcholem? Úsměv

 • Brabec

  SpartanJakSePatri4.8.2016 22:39reagovat

  Brabec ven, přivést Pokorného- rychle než ho sebere Plzeň...

  • Brabec

   Heroic4.8.2016 22:55reagovat

   Pokorný jde do Plzně. A prý jednají i o Sýkorovi.

   • Brabec

    Jarda114.8.2016 22:59reagovat

    Kdo je Pokorný?

    • Brabec

     DaveACS4.8.2016 23:13reagovat

     Vítek

 • Co

  standis4.8.2016 22:28reagovat

  to jako má být za vyjádření Kotalíka, že cílem byl postup do EL a trener se bude měnit v případě nepostupu podle soupeře. Chápu to správně? Jestli ano, tak to snad nemůžou myslet vážně. Pokud je tým v rozkladu, tak to snad Kotalík musí vidět a udělat opatření hned a ne čekat na EL. Pokud není, tak je snad cíl jasný. Koho se má Sparta tady bát? Bude nasazená. A dnes třeba Bronby vyřadilo Herthu. Takže se máme bát takovýhle mužstev?

  • Co

   LukyACS4.8.2016 22:44reagovat

   Já ten cíl na předsezónní tiskovce chápal tak, že počítají s tím, že ve 4. předkole LM moc šancí nemáme a my se propadnem do skupin, nebo budem mít smůlu na los, dostane Monaco a vypadnem už ve 3., ale my se teď od toho odpícháváme, abychom nemuseli vyhodit Ščasnýho. My měli kliku, dostali jsme Steauu, nejlehčího soupeře, co tam byl a neuděláme nic. Ať rovnou řeknou, že jim v lize stačí skončit na druhé příčce, v LM vypadnout hned a pak dát PO LM Smutek

    

   Tohle silně připomíná situaci, kdy se po porážce v Bernu, tak nějak začalo tušit, že jsou Lavičkovy dny ve Spartě sečteny, ale furt se čekalo na nějakou další záminku, která přišla v polovině jara.

    

   Holt teď není žádnej pořádnej trenér volnej, tak nic neudělaj, ale z logiky věci nebude dobrej trenér volnej nikdy a už vůbec nebude čekat na to, že někdy vyhodíme trenéra a bude moct k nám.

   • Co

    brac4.8.2016 23:01reagovat

    Skončí u nás Ivan Hašek. Malý zázrak by ještě byl, kdyby se ho pokoušeli nahradit někým z mládeže.

   • Co

    Jarda114.8.2016 23:03reagovat

    kdo je to pořádnej trenér? Fotbal je nevyzpytatelnej. Trenér co postoupil s Debrecínem do LM je ten pravej nebo ne? Mourinho, co odrovnal Chelsea je správnej nebo ne?

  • Co

   Jarda114.8.2016 22:58reagovat

   Vždyt jsem to psal ráno, sluníčkář Kasík připraví prohlášení, že ”to společně zvládneme” a karavana jede dál.

   Pánové neberte vážně prefabrikované články na sparta.cz (vím, Kotalík se vyjádřil na iSport) , tam je celkem vysoká cenzura. Pravidelně jsou tam tam například po nevyhraném zápase jen útržky z vyjádření trenéra na tiskovkách, aby to náhodou nevyznělo až moc negativně.

 • Co znamená vypadnutí z LM pro U19?

  dominik274.8.2016 22:27reagovat

  Více v článku na e-Spartě: bit.ly/2aGHFCx

   

  P.S. v sobotu hraje A-dorost generálku na hřišti Loko Vltavín. Výkop v 10:30. Doražte!Úsměv

  • Co znamená vypadnutí z LM pro U19?

   LukyACS4.8.2016 22:48reagovat

   Podle jakého klíče se to vůbec losuje? Jestli může každý dostat každého, tak můžem mít pěknej pech a dostat třeba mládež Ajaxu, která tam byla vloni.

 • Křetínský

  stařec4.8.2016 22:25reagovat

  Křetínský tomu nerozumí a pořád to kočíruje z dáli

  jako Jágr Kladno.Proto taky tak dopadneme.Na dru-

  hou stranu je liga řízena mafií a STB za pomoci

  prodejné děvky.My už můžeme hrát s FCdostalnaprá-

  skáno a máme naději na remízu.Ač pamatuji ještě

  dřevěnou Letnou,na fotbal jsem přestal chodit.

  nechci podporovat mafii.

   

   

 • Kretinsky

  Jarda114.8.2016 22:12reagovat

  Kretinsky to mel prodat Cinanum. Takhle bude hrat LM Slavie driv nez my. Vubec bych se tomu nedivil

  • Kretinsky

   Chrod4.8.2016 22:12reagovat

   Zas bych nepřeháněl...

   • Kretinsky

    Jarda114.8.2016 22:20reagovat

    to není přehánění

  • Kretinsky

   majtin4.8.2016 22:16reagovat

   Křetinský by měl dohlídnout na to, aby celý klub byl veden tak profesionálně jako mládež.

   • Kretinsky

    bledátvář4.8.2016 22:21reagovat

    SmíchSmíchSmích

75072 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha