Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Vrba souhra

  wasek2611@centrum.cz15.2.2022 12:35reagovat

  To co se mi líbilo na Vrbově Plzni dřív byl fakt, že neměli žádné extra fotbalisty, ale měli naučeno spousta věcí.

   

  Třeba to, že oni přihrávali často na slepo, ale věděli, že na tom místě musí někdo být, protože kdyby nebyl, tak by to byla chyba toho kdo tam nebyl a ne toho přihrávajího.

   

  Prostě taktikou dokázal eliminovat menší přehled ve hře (který měl snad jenom hortváth).

   

  Tohle ale ve spartě nepraktikuje. On tedy to pak nepraktikoval ani ve své druhé éře v plzni a pravděpodobně to měli soupeři už načtené.

  • lidoop15.2.2022 14:38reagovat

   Podle mě je problém hlavně v tom, že tady to nebude hrát 3 sezony v 15 lidech. Tady vystřídá kvůli zraněním za jednu sezonu 20 lidí. To se pak ty automatismy a souhra špatně praktikujou...

   • wasek2611@centrum.cz15.2.2022 15:08reagovat

    To je pravda, že v plzni zranění skoro neměl.

     

    No hrál to podle mě ve 12 lidech :D Jen Duriš vždy někoho nahradil.

    • lidoop15.2.2022 15:14reagovat

     No oni mu taky sem tam někoho prodali, že jo. I když moc jich nebylo, ale z těch vyložených opor Pilař, Darida, nebo Jiráček.

     • wasek2611@centrum.cz15.2.2022 15:20reagovat

      Tak Pilaře nahradil Ďuriš (ten tam nastupoval i dřív). A pak Pilař sám nahradil Rezka žejo).

       

      Jiráčka Darida a Daridu nevím kdo, asi Vaněk, ale to se jim zase tak nepomohlo.

       

      Byl to ale jeden hráč a oni hráli hlavně po křídlech.

 • Hřiště

  ozzyosbourne15.2.2022 6:24reagovat

  Jedna z věcí, která mě na Spartě naprosto udivuje, je stav hřiště. Trávník je místy totálně rozbitý, a aby se v 10. minutě šel Hancko přezout, je prostě naprosto zvláštní. Možná by měl Křetinský jako jednu z prvních věcí od té doby co koupil WHU říct, někomu z Anglie ať se na tohle podívají a řeknou co má Sparta dělat. Protože, to po čem hráči běhají, prostě trávník není. Táhne se to už několik let, měníme trávníky častěji než kdokoliv jiný, a stále to vypadá jak oraniště.

  • trinact15.2.2022 9:47reagovat

   Mění se často, ale ten trávník dodává furt jedna firma.

   • Masovec15.2.2022 22:05reagovat

    Vymenit firmu

  • majtin15.2.2022 10:10reagovat

   To jsem chtěl zmínit jako jeden z faktorů nezdaru. Sparta se rozhodne, že chce hrát líbivý fotbal a soupeře přehrávat technicky a hraje na tomto. Proti prasácky hrající Plzni, které to rozhodčí toleruje a které tento terén vyhovuje.

   A naprosto absurdní mi přišlo, že to ještě před zápasem pokropili ? Neznám detaily, tak nechci moc chytračit. Ale přijde mi, že ten trávník byl vlhký i tak. V prvním poločase asi tak 7 našich nebezpečných přihrávek do křídla skončilo těsně v zámezí, kdy bylo evidentní, že ten míč po trávě klouzal s minimálním odporem a za normálních okolností by ho hráči doběhli.

   • kilovolt15.2.2022 10:23reagovat

    trávník má být vlhký aby po něm balon ”lítal”, ale nemá být hrbolatý a enmají po něm klouzat hráči

   • Spytihnef15.2.2022 12:33reagovat

    Jaká prasácky hrající Plzeň? Co tady fňukáš?

    Plzeň nás fobtalově jasně přehrála, za to náš výkon postrádal jakékoliv prvky fotbalové kvality. Tam byl největší problém.

    • majtin15.2.2022 16:49reagovat

     Ježišimarjá tohle pseudohrdinství zvané nefňukání...

     Když prohraješ nebo neuspěješ, je tam někdy jeden faktor, většinou jich tam může být víc. A když jich je víc, tak záleží na tom, jak moc na ten neúspěch má který z nich vliv. Někdy můžeš hrát dobře a rozhodčí tě může řezat tak, že neuspěješ. Někdy hraješ mizerně a ještě tomu rozhodčí nepřidá. Někdy je terén, který méně technickému mužstvu vyhovuje víc.

     Já tady netvrdím, že jsme nehráli špatně. Ale Berka byl hrozný a nebylo to čisté. Už roky, ještě před tím, co jsem odhalil PŘÍZEŇ Grimma a spol., kteří řezali Spartu B, k Plzni a Viktorii, k Berbrovcům, tak jsem tu jako pár dalších upozorňoval na do očí bijící nepravosti rozhodčích - tenkrát ve prospěch Plzně a Příbrami, pak ve prospěch Slavie, Baníku. Vždy jsem viděl i nuance, které se mnohým zdáli být fantasmagorické, ale ukázalo se nakonec, že to tak je. Prostě mám na to čich. Vždycky se našel někdo, kdo tvrdil, že to je brečení a fňukání.

     Jestli se to někomu líbí být řezán, prosím. Hraj si na hrdinu, Berbrovci to ocení. Pořád mají moc. A z Příhody mají jen legraci. Např. Zelinka, Berka evidentně s Berbrem spolupracovali. A pískají dál. A já tvrdím, už s chladnou hlavou, že ten zápas čistý nebyl. Berka dovolil Plzni nevídané věci: strkání před hlavičkovými souboji, lokty v nich, nechal např. Kalvacha skluzovat, kdy Karovi nejdříve dal koňara, pak ho podrazil a pak vzal míč.(Předcházelo první šanci Švece). A nám naopak pískal každou blbost.Tohle je mocná zbraň, když někomu projde mnohé a druhému pískáš skoro vše. Tím vlastně necháš jedno mužstvo vyhrávat většinu soubojů. Byly tam neudělené ŽK.

     Berka měl vazby na Plzeň, Berbra a má pořád: https://www.efotbal.cz/clanek-213811-Sudi-Berka-a-Franek-plesali-s-Berbrem-a-Sadkem-v-Plzni-ted-meli-vliv-na-vysledek-Viktorky-i-derby-pr.html nebo ”„Pro vás pracovat je šílený,„Berka OK, Turek dnes OK,“ poznamenal Berbr ve zprávě zaslané 4. října 2018. Pár dní po prohře Slavie 1:2 na hřišti Baníku Ostrava, kde pískal Ondřej Berka.”

     Můj závěr: vazby co vytvořil Berbr fungují pořád, Příhodovi navzdory, nemám pochyb, že to vyjde zase za čas najevo. S tím souvisí i to, že SPA-PLZ nebyl čistý zápas ( věř mi, v TOMHLE se nepletu). Navzdory tomu, že jsme na zápas byli špatně připraveni, jak z dlouhodobého, tak i krátkodobého hlediska.

      

     • fandim15.2.2022 20:47reagovat

      Vidim to stejne, pseudohrdinstvi, naklonene piskani. Jak Bilek dostaval tu zlutou, tak to pripominalo legendarni ”pane Nemec, dyt ja mam stejnej zajem jako Vy”....

     • Spytihnef15.2.2022 21:54reagovat

      Tak já Teda rozhodčího nechtěl vůbec řešit. Takže tuhle tvoji přednášku jsem fakt nepotřeboval.

       

  • Chabix15.2.2022 10:18reagovat

   V rozhovoru s Čuprem tohle téma zaznělo. Řeší se to.

   • H’Eikolo Kanté15.2.2022 10:44reagovat

    Jestli se to řeší stejně intenzivně jako naše (nejen) záloha, tak tam zanedlouho můžeme otevřít východní frontu. Zákopy by už byly.

   • Mich15.2.2022 11:17reagovat

    Řeší se to jako naše zranění.

    • exupery15.2.2022 12:29reagovat

     Přeeesně, nějakou náplň přece mít musí. Vyřešit to není perspektivní. Řešit můžeš furt dokola.

 • Box-Box

  Scooter_x14.2.2022 23:12reagovat

  Na konci ročníku dost možná spadne rozklížená Hertha, takovej Darida na osmičku by se nám hodil, ne? Strašně toho oběhá a pak by i prodloužený Dočkal mohl hrát Horvátha vol. 2. Navíc bychom tím jeho návratem dali facku Plzni, což se taky počítá.

  Nebo radši nemám strašit touhle teorií? :)))

  • Chabix14.2.2022 23:34reagovat

   Víc by se mi zamlouval Hrošovský. Po sezóně bychom ten post mohli vyřešit Fortelným. Pohyblivá, kreativní 8 nám chybí.

   • Larrygo15.2.2022 1:38reagovat

    Hrošovský, Kalvach, Fortelný - všechno hráči se schopností změnit hru Sparty o obří kus k lepšímu. Z mladých bych zmínil i Tkáče že Zlína.

    Návrat dalšího exreprezentanta bych nechtěl.

    • Schyzo15.2.2022 1:47reagovat

     Modleme se, aby byl Fortelny na startu sezóny v pořádku.

     Kdo ví, mohl být již v této sezóně náš motor v záloze.

    • Larrygo15.2.2022 1:50reagovat

     Ad Fortelný, nevíte někdo jestli existuje možnost ho stáhnou z hostování ještě teď v zimě?

     Přijde mi, že je to hráč, který by středu naší zálohy hrozně prospěl.

     Chápu, že pro Teplice je to klíčový hráč v boji o záchranu...abychom je úplně nezazdili, mohl by se tam jít obratem rozehrát Souček.

     Mně přijde prostě neskutečně bizarní, že si Vrba v každém druhém rozhovoru stěžuje na naší pomalou rozehrávku a opakovaně staví Pavelku...

     • Schyzo15.2.2022 2:34reagovat

      Součka bych za Fortyho vyměnil okamžitě.

     • johnny115.2.2022 4:53reagovat

      Tak ono je vůbec bizarní, že třeba v Teplicích máme Jarošíka, trenéra, který je progresivní a my se dál plácáme s těžce konzervativním a spokojeným Vrbou, máme tam Fortyho a my se dál plácáme s Dočkalem, máme Sáčka, který má u nás definitivu jako státní úředník. Máme šnečí zálohu. Budějovicím které nás pravidelně obírají o body, do toho hodí vidle Sivok a my to dál budeme plácat s Rosickým, kterýmu to ukrutně nejde, nikoho nekoupí, protože prý nikoho nepotřebujeme a ještě prodlužuje Mastodonty a tahá sem skleněnky a labilní hráče, kteří se hroutí z toho, že by mohli vyhrát titul po OSMI!!! letech.

      • kanonMates8815.2.2022 7:59reagovat

       Tvl ještě že jsi ”fanoušek” Sparty, být třeba fanoušek Bohemky, to by jsi musel skočit pod vlak... A já myslím, že by jsi si mohl do klubové legendy, co Spartě vydělala obrovský prachy a co jí roky táhla, trochu víc kopnout, neboj se toho, šmejd jeden 33ti letý, co... Tři měsíce do konce smlouvy a on tu pořád smrdí a rozesírá celou Spartu...

       • lidoop15.2.2022 8:53reagovat

        Slovní spojení ”plácáme se tu s Dočkalem” je opravdu přes čáru a horší urážku si jen těžko dovedu představit. Vezmi si prášek, tvl Smích

        • johnny115.2.2022 16:08reagovat

         Ok příště raději napíšu ať jde Dočkal k šípku se svojí rychlostí, že je Vrba mrkev a Rosický skvělý leč trochu nerozhodný manažer. Abych se náhodou někoho nedotkl. S Dočkalem jsem byl vždycky v pohodě, ale teď když vidím jakou sračku hrajeme, tak bych byl rád, kdyby přestal být Vrba spokojený, Rosický nerozhodný a Křetínský, aby méně cpal do West Hamu a pustil chlup do Sparty.

         Mohli by nám koupit nějakého nového, mladšího a rychlejšího Dočkala, to je oč tu běží.

       • victorlima15.2.2022 8:56reagovat

        Být fanouškem Sparty a nějakého menšího provinčního klubu je velký rozdíl. Fanoušek Bohemky nemusí skákat pod vlak. Ten se musí těšit z každého bodíku či malého úspěchu. Ten kdo fandí Spartě a já vím o čem mluvím (chodím na ní a fandím ji již skoro 60 let), ten není zvyklý na dlouhé doby bez úspěchů. Je to největší a nejúspěšnější český klub s úžasnou historií. My máme prostě ten úspěch zakódovaný v genech a velmi těžko snášíme současné hubené roky. Proto, se není možno divit frustraci a kritice současné situace. Ani já ani jiní kritici současných poměrů ve Spartě vůbec nechceme snižovat úspěchy a herní kvality bývalých velkých hráčů. Tam bezesporu jak Rosa tak Dočkal patří. Teď je však jiná doba. Jestliže chceme mít i v ní úspěch, nesmíme stavět mužstvo na bývalých legendách. Mělo by to být jako v dobrém podniku. Pokud stačíš tempu a máš stále co týmu dát, tak věk nehraje roli. V opačném případě letíš. S kritikou Vrby úplně nesouhlasím, avšak Rosa dělá jednu botu za druhou. Samozřejmě nevíme jaké má finanční mantinely, ale máme díky němu mužstvo zaneřáděné jeho kamarády, kteří si zde užívají dobře placený fotbalový před-důchod. Čelůstka, Pavelka, Dočkal, Krejčí st. Za Rosou jdou i nepovedené přestupy viz. Vindheim, Minčev (bulharský Hložek). Do Sparty musí chodit jen opravdové posily (ať to stojí co to stojí) nebo extrémně nadaní mladíci. To se nám moc nedaří a je to Rosova odpovědnost. Ne každý, byť skvělý fotbalista, má na to dělat SŘ ve Spartě.

        • kanonMates8815.2.2022 9:05reagovat

         Hele ale ten můj příspěvek byl jen a jenom o Dočkalovi, co tu dostává kapky neustále od některých jenom za to, že dýchá. S tím, co píšeš nejsem v rozporu, ale Liverpool taky vyhrál jako nejúspěšnější tým v Anglii titul po kolika, 30ti letech nebo po kolika to bylo? Prostě fotbal je sport, jednou je hubený období a jindy ti to padá jedno za druhým. Jak vidno, v posledních 15ti letech se tu dostat k titulu chtělo mít kádr výrazně odskočený kvalitou, aby vyrovnal nakloněnou rovinu Berbra což se dlouhodobě nedařilo. K tomu čínský kapitál... Doba je jaká je, dělají se věci blbě, ale i dobře. Vždycky může být líp, ale být apriori na všechno a všechny nasraný není cesta, podle mě.

         • lidoop15.2.2022 11:07reagovat

          Tak snad nebudeme srovnávat konkurenci v Premier League a tady u nás, ne? Nehledě na to, že Sparta má asi snad až na poslední dvě nebo tři sezóny dlouhodobě nejvyšší rozpočet, ale výsledky tomu neodpovídají. Že by L’pool měl v posledních 15 letech v konkurenci Chelsea, ManCity, ManU, nebo teď Newcastlu nejvyšší rozpočet, o tom si opravdu může nechat jenom zdát. Jasně, není to jen o rozpočtu, ale my tady ve Spartě máme problém celou tu dobu, co už Sparta není tak úspěšná, stále stejnej. Nekvalita jak ve vedení, v trenérech, tak na hřišti. De facto se to datuje od koupě klubu Křetínským, resp. J&T a to prostě není náhoda.

          • kanonMates8815.2.2022 12:09reagovat

           Konkurence v Anglii a v naší lize je naprosto stejná, samozřejmě ve vztahu k penězům a kvalitě. Ale pořád je to síla ligy a týmů v ní. Ano, Chelsea díky Abramovičovi měla větší budget, ale Arsenal nebo Man U zase o tolik ne a tituly vyhrávaly, Liverpool se jim koukal na záda... Ale to je jedno, to byl příklad, fotbal je prostě sport a ten jednou dá a jednou vezme. Nekvalitou si lidi jen obhajují to, že nejsou schopný se smířit s tím, že rozdíl z 90. let je pryč, když se k tomu přidá mafie Berbra a rozhodčích, čínský Juany, agresivita českého prostředí, je to dlouhodobý proces to někam posunout. Můžeme se bavit o rychlosti posouvání, ale za mě směr implementace vlastních odchovanců do týmu je jednoznačně cesta vpřed. A nebývalo to zvykem, ani v těch veleúspěšných devadesatkach...

           • Lobrock15.2.2022 12:26reagovat

            SmíchSmíchSmích

           • lidoop15.2.2022 12:29reagovat

            Ne, není stejná. V PL je těch silných klubů a adeptů na titul podstatně víc, než u nás. Arsenal? Vždyť ten za posledních 15 let nevyhrál ani jeden titul, jestli se nepletu, tak ten bych úplně nezmiňoval Smích.

            Tak ty si to zase obhajuješ juanama a Berbrem, v čem je rozdíl? Juany jsou tu pár let a co se Berbra týče, tak si pamatuju tak 1, maximálně 2 sezony, kdy se jim fakt očividně připískávalo a nestyděl bych se říct, že titul získali hlavně díky přízni rozhodčích. Ale máme tu hned několik sezon, kdy jsme si titul prohráli prostě sami, ať už neustálýma změnama trenérů, předržováním věčných talentů a příchodem hráčů, kteří nikdy neměli takovou kvalitu, aby Spartě pomohli.

            Netvrdím, že současná cesta je špatná, ale jestli si někdo myslí, že v našich podmínkách lze vybudovt druhej Ajax, tak ne, nelze. Pokud bude mít Sparta ty nejvyšší ambice a titul bude opravdu chtít získat, ne o tom jen neustále mlít, tak bude muset k těm talentům z bezesporu vysoce úspěšný akademie vodit hráče primárně ze zahraničí, který prostě těžko seženeš za nějaký drobný a bez kvalitního skautingu/sítě kontaktů. Naší fyzicky a takticky náročnou ligu nelze vyhrávat s věkovým průměrem 22 let. Většina našich talentů je ne moc velkýho vzrůstu a má 30 kilo i s postelí, Hložek je naprostá výjimka.

            • kanonMates8815.2.2022 17:17reagovat

             Debata byla, že Liverpool získal jakožto historicky nejúspěšnější tým PL titul po nějakých cca třiceti letech, kdy v mezidobí ty tituly mimo jiných týmů získával i Arsenal, který neměl rozpočet nikterak závratný v anglických podmínkách... Ale to byl příklad, nechci tu řešit PL, to nebyl smysl reakce a příkladu. Však pokud přijde kvalita, sem s ní, ale přijde ta kvalita, která strčí do kapsy ty naše talenty, v cenovém rozpětí 1-2M EUR, v našem budgetu?

        • kilovolt15.2.2022 10:22reagovat

         tak myslím, že byly doby kdy Sparta poměrně dlouho hrála spíše takový ten ”klidný střed”......to bys asi měl pamatovat (já to sice nepamatuji, ale mám o tom přehled)

        • johnny115.2.2022 16:21reagovat

         Lépe bych to Victore-limo nenapsal, ale když někdo není schopen pobrat psaný text, tak mu není pomoci.

         Já tady přece nekritizuju, proto, že mě to baví, ale především proto, aby se aspoň trochu někde, někdo, chytil za frňák a začaly se dít věci...

         Protože jestli budeme všichni mlčet, tady, v novinách, na stadionu, tak se nic nezmění, nebo si někdo myslí, že ten Vrba, SŘ, Čupr, Sáček, Dočkal, a jiní si podřežou sami pod sebou větev a přijdou o sedmiciferné sumy měsíčně. To co můžu já, jako fanoušek, tak to dělám třeba to nic nezmění. Ale mě nikdo hubu nezavře, dokud budu moci tak kritizovat budu, protože je rozhodně co kritizovat.

          

       • waaw15.2.2022 8:56reagovat

        Ty uz trpis obsesi. Kdyz si vezmes podstatu toho, co chtel napsat, tak je tam presne to, co i ty pripoustis na jinym miste. Kazdy holt pouziva trochu jinou formu, tak se s tim smir a nebo jak pose kolega, zacni s medikaci

        • kanonMates8815.2.2022 9:11reagovat

         Ale jdi, do Dočkala tu někteří kopou neustále, často se tu dočítám mnohem horší příspěvky. Vážně někdo musí do každého příspěvku o nasranosti nacpat Dočkala, který na každém videu co ho vidím, burcuje ostatní, v Buď v týmu si bere mladé hráče (teď před derby Suchomela) a dlouho s nimi mluví, povzbuzuje, který za Spartu něco dokázal? Který ji vydělal stovky mega? Jméno Dočkal je tu v každém druhém negativním příspěvku, ale Dočkal fakt nemůže za to, že nám nehrají křídla, že gólman udělá chybu jak v žácích, že trenér dá do útoku špatného útočníka, atd... Je už pomalejší, poslední dobou mu nejdou rohy (nerozumím tomu, proč, hráči s jeho kopací technikou a citem pro míč), ale proto ho nemusím pořád hatit a dělat z něho nějakého nýmanda, co táhne Spartu dolů. To on fakt nedělá.

         • waaw15.2.2022 9:38reagovat

          Problem je, ze ty opakovane nerozumis psanemu textu. To nebyla kritika Dockala, ale hlavne Vrby a sportovniho vedeni. Pokud je opakovane problemem rychlost nasi zalohy a obrovsky prostor mezi Hlozkem a zbytkem zalohy a i trener si na to i stezuje, pak resenim neni rotovat a zkouset ruzne kombinace Pavelky, Dockala, Sacka a Soucka, ale resenim bylo (a par dnu jeste je) to personalne obcerstvit. At uz stazenim Fortelnyho (pokud to smluvne jde), nebo exoerimentama s rotaci hracu do zalohy (Panak, Wiesner - to se ale melo zkouset v priprave), vetsim zapojenim Karabce (tady nevim) a nebo privedenim posily z domova nebo z venku) . Nedelat nic a stezovat si, ze to nefunguje je chyba

          • rabac15.2.2022 12:00reagovat

           Kolikrát jsi viděl hrát Fortelneho a ty si myslíš že může řídit hru Sparty?

           Karabec má zatím problémy řídit sám sebe a přivedením opravdové posily v úrovni Stacia je pro nás cenová utopie.Smích

           • waaw15.2.2022 12:19reagovat

            Vypocital jsem moznosti co se s tim dalo delat. Box-to-box neni uplne ten kdo ridi hru. Fortelny se mohl zkusit v priprave a videlo by se.

             

            Ok, tak to nechme byt jak to je. Staci si vzpomenou na stredoskolskou kombinatoriku a muzeme spocitat kolik variant do stredu muzeme vyzkouset z toho co mame:

             

            • rabac15.2.2022 14:18reagovat

             Dostat balon od našeho obraného pásma k útoku

             dokáže ze současného kádru jen Bořek a dříve Kanga,Stanciu , Matějka ad.jinak se to musí rozložit na více hráčů třeba typu Ševčíka anebo a to platí pro naši ligu nasazením, tvrdosti, fyzičkou ale to je na Spartu malo na to by stačil plusovy rozpočet a střed tabulky.

          • kanonMates8815.2.2022 12:18reagovat

           Ale je to kritika Dočkala, se kterým se ”placáme”, bývají tu i silnější slova vůči němu, to je jasný, ale je to prostě snaha ho dehonestovat, ironizovat. Nevím, jak ty, ale já mám Dočkala za jeho výkony ve Spartě v úctě, ano, už není tím hráčem co byl v 28ti, ale to Lafata taky poslední sezónu nebyl a nepamatuji si, že by se tu ironicky neustále shazoval v každým negativním hovnu, co tu z některých vypadne. Nehrajme si na slovíčka, mohl si vybrat na to ”plácání” jakéhokoliv jiného středního záložníka, kteří vesměs všichni hrajou hovno, ale ne, napíše Dočkala v 33ti, do něho je to nejlepší kopanec...

 • Nevyužití Hložka

  Chabix14.2.2022 22:32reagovat

  https://twitter.com/jakubdvo/status/1493299629479321600

   

  S touhle to moc hrát nejde. Ve středu hřiště díra jak doprdele a ještě se tam má nabízet a tvořit Sáček, který to vůbec neumí.

   

  Zajímavý rozbor https://twitter.com/simon_vecerak/status/1493224284000559110

  • wasek2611@centrum.cz15.2.2022 12:32reagovat

   hezký rozbor. Nicméně si myslím, že obě přechodové fázy by znamenaly ohrožení naší branky.

    

   sice by byl volný sáček s hložkem, ale je to pak hra na dva střeďáky s ofenzvním úkolem. Když by se přihrávka na křídlo nepovedla (pokud by chtěli protečovat pak na střední záložníky, tak by byl uplně otevřený střed.

    

   Jediná možnost je dávat ty dlouhé pasy no.

    

   Je divný, že 4-4-2 neumíme prostě vykombinovat středem.

  • Spytihnef15.2.2022 12:35reagovat

   A co ten první obrázek ukazuje? Průměrné postavení našich hráčů při rozehrávce?

   A šipky ukazují všechny přihrávky? To na Peška nešla žádná přihrávka? A Wiesner nedal za celý zápas přihrávku nikomu jinému než Panákovi?

 • rozestavení

  rabac14.2.2022 13:24reagovat

  Trochu naděje mi dává, že PV uvažuje nad změnou rozestavení. Systém dva více def. záložníci a před nimi Hložek, který ovšem hraje podhrota a tak není nikdo kdo je schopen dostat míč efektivně dopředu.Za mne zkusit Krejčí/Pavelka a před ním Dočkal,Karabec,Hložek s tím, že jeden z mladých může hrát i křídlo, rozhodující bude jak BD si to uhraje dozadu něco jako Horvát.

  Ještě k posílení, ano mužstvo potřebuje lepší kvalitní hráče na moc postech ale problém stejný-peníze. To co nabízíme je maximálně na rozšíření lavičky ale kvalita je drahá a tak našich cca 15 mil. je směšných, pravda je, že náš skauting je slabý protože i to co je k mání v lize za dostupné peníze nekončí u nás.

  Za včerejší výkon by měla přijít odezva- pokuty asi si mysleli jací jsou borci když porazili Slavii, ale neuvědomili si, že takto proti nim již v lize nikdo hrát nebude.

  • kilovolt14.2.2022 14:11reagovat

   Kanga místo Pavelky......

   • rabac14.2.2022 14:16reagovat

    Pavelku počítám jako záskok za Krejčího,Kanga by nevadil ale opět by to musel BD odehrát dozadu

    • Elysir14.2.2022 15:03reagovat

     Kdyby hrál Bořek stylem Hložana (faul-nefaul, vstávám a hraju dál, dokud to nefoukne), tak to je dobrá myšlenka. Nicméně Bořek bohužel tenhle styl nepreferuje, většinou je to styl kontakt-pád-vyčítavý pohled na rozhodčího bez zájmu o hru. Tady by musela přijít zásadní změna. Neříkám, že je to nemožné, Bořek jak během přípravy tak během zápasů ukázal, že sem tam zabrat umí.

  • ouki14.2.2022 14:16reagovat

   Pokutu by si měl dát hlavně Vrba. To on prohrál trenérský duel s Bílkem. Očekával otevřenou partii, kde oba týmy budou chtít vyhrát a rozdají si to naplno. Postavil proto rychlé běhavé křídelní hráče, stejně tak pohyblivé běhavé útočníky. Chtěl hrát rychlý fotbal v tempu. Ale Bílek postavil celkem hlubokou a stáhnutou defenzívu, čímž zcela eliminoval přednosti našich křídel či Mincheva. Jednoduše se neměli kam rozběhnout a najednou to bylo více o soubojích v pokutových územích. Sparta pak byla najednou bezradná a nevěděla, co hrát. Těžko za to nadávat hráčům, když na to nebyli připraveni.

    

   Chtělo to jinou typologii hráčů na konstruktivnější rozehru a útočníka do vápna, což pak Vrba v druhé půli skutečně učinil.

   • Mich14.2.2022 14:37reagovat

    No paradox je, ze Cvancara je uplne stejne pohyblivej a behavej jako Mincev, jedine v cem je Mincev lepsi je asi pressing.

    • ouki14.2.2022 14:41reagovat

     Čvančara vyhrál včera snad každý souboj. A ty byly potřeba.

    • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 14:47reagovat

     Minčev jednou zahraje nadějně a dvakrát blbě.

      

     Píšu nadějně a ne dobře.

      

     Měli by mu najít hostování v lize.

     • rabac14.2.2022 15:23reagovat

      SÁČEK i Souček nemohou tvořit hru, nemaji na to, to by bylo stejné jako nyní

      • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 15:41reagovat

       Však v rozestavení 4-3-3 tvůrce hry není.

        

       Je možný tam dát karabce. ale nevím, jak by si poradil s tím, být níž.

      • Larrygo14.2.2022 16:03reagovat

       Z Twitteru : Adam Hložek dostal v nedělním utkání proti Viktorii od záložníků Davida Pavelky s Michalem Sáčkem dohromady čtyři (!) přihrávky. V průměru tedy jeden balon za 22,5 minuty hry.

       To není způsobeno rozestavením, ale absolutní jalovostí obou jmenovaných.

       • Larrygo14.2.2022 16:11reagovat

        Jinak dodám, že Pavelka i Sáček budou mít v rámci ligy velmi vysoká čísla v počtu i úspěšnosti přihrávek.

        Za to ale vděčí jen desítkám nic neřešících přihrávek, které si vymění na vlastní půlce s hráči obrané čtyřky.

        • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 16:23reagovat

         Ona je hrozná mezera mezi Hložkem a nima.

          

         Ono je to spíš 4-4-1-1. Hložek je vepředu odříznutý. V zadu chybí Deep lying playmaker. Dočkal ho bohužel hrát nemůže. Karabec taky asi ne.

         • waaw14.2.2022 16:38reagovat

          Tuhle roli by podle mne zvladnul super Panak, ale stav jeho kolena je otazka

          • kanonMates8814.2.2022 17:17reagovat

           Musím říct, že v tomhle naprosto souhlasím. Pořád si říkám, že když není LK37, byl by Panák výborná alternativa, kór do zápasu jako s Plzní. Zaprvé v záloze hrával, takže žádná pro něho novinka, zadruhé dostali bychom centimetry na hřiště, protože co si budeme povídat, Čelůstka není nikterak úžasný hlavičkář, což ostatně i předvedl, za třetí by díky tomu zmizel ze hřiště jeden z dvojice Sáček/Pavelka a zbyl by prostor pro někoho kreativnějšího, Karabce, Dočkala nebo klidně oba. K tomu Panák je bojovník a určitě by často leklé záloze dodal agresivitu a dlouhý míč dát umí taky, techniku na to má. Škoda, že je Vrba konzerva a nezkusí to.

           • wasek2611@centrum.cz15.2.2022 12:05reagovat

            Jup, panák by se měl na sz vyzkoušet při absenci krejčího.

             

            Hancko je stejně lěpší na stoperu a uvolnilo by se místo aspoň pro suchomela

       • Mich14.2.2022 16:41reagovat

        A není to málo, Antone Pavloviči?

     • jaan14.2.2022 18:11reagovat

      suhlas

    • jaan14.2.2022 17:35reagovat

     lepšííííííííííííí ??????

   • majtin14.2.2022 16:20reagovat

    Je to tak.

  • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 14:46reagovat

   Místo 4-2-3-1 bychom se mohli vrátit k 4-3-3

    

   Na co nám ale chybí střeďáci. Šlo by to možná udělat ve středu Krejčí, Sáček, Souček

    

   Karabec bohužel SZ moc hrát nemůže, Dočkal není dynamický,

    

   Nicméně už to takhle zkoušel Vrba (bylo to jak hrál sáček na ”podhrotu”) a moc to nešlo.

    

   Při neformě Haraslína myslím, že dát Hložana na levý křídlo je dobrý nápad.

 • Karabec

  waaw14.2.2022 12:49reagovat

  https://twitter.com/VacekJan/status/1493168819648581638?s=19

  • Tyrrael14.2.2022 13:11reagovat

   Já bych tam dal oba, aspoň na chvilku Smích

  • ouki14.2.2022 13:22reagovat

   Tak Dočkal včera velice pomohl, to bylo vidět. Janu Vackovi v poslední době vůbec nerozumím.

   • Elysir14.2.2022 15:15reagovat

    Já mu nerozumím od doby, co mu vyschl přítok informací ze Sparty... Od té doby jsem se s jeho názory a příspěvky shodl asi 4-5x... celkem...

 • Druhej gól Plzně

  lidoop14.2.2022 10:35reagovat

  Ne že by to něco měnilo na faktu, že jsme 65 minut hráli příšerně, ale nebyl gól Hejdy náhodou z ofsajdu? Přišlo mi, že ve chvíli přihrávky už byl za posledním hráčem Sparty.

  • Mich14.2.2022 10:48reagovat

   Ne, stal tam Hancko u predni tyce.

  • kilovolt14.2.2022 11:25reagovat

   mně by spíše zajímal ten první gol. z rohů dostáváme poměrně hodně golů. je otázka jestli je to věc osobního selhání nebo systémová

   • peterpan2714.2.2022 11:26reagovat

    Naivni a zakovske chování dvojice Čelustka a Holec

   • Paspartu14.2.2022 11:29reagovat

    To byl podle mě špatně kopnutý roh. Chorý se cpal do vápna a Čelůstka ho bránil, byť měl Chorý v souboji víc. Ale nic výrazného. Holec vyběhl ale nepochopitelně se zastavil. Míč trefil Chorého do ramena aniž by o něm věděl. A protože gólman byl kdesi bokem, tak Míč doletěl do brány.

    Takže jak chyba v bránění, tak smůla a nedůraz.

    • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 12:14reagovat

     Chorý tam šel do toho, Čelůstka byl vedle něho jak dorostenec.

      

     Včera jsem byl z Čelůstky fakt neskutečně zklamanej. A to na Podzim šel už nahoru....

     • johnny114.2.2022 21:20reagovat

      Já jsem z Čelůstky zklamanej permanentně, ten borec není ničím výjimečný, hráč nevybočující z průměru, jakých je ve Spartě hodně. To už bych tam raději dal nějakého mladíka, horší by nebyl.

    • kilovolt14.2.2022 12:42reagovat

     pamatuju kdysi řepku - ten to tam všecko zboural, pokopal a bylo. moc se mi to nelíbílo ,ale bylo to účinné.

     tady bylo vidět, že se míč od Hcorého spíše odrazil než že by to byla mířená hlava. ale je otázka jestli se to dá ošetřit nějakým lepším rozestavením? nebo osobním bráněním? docela se tam předtím i strkali a drželi- dneska v době VAR jeden nikdy neví co ještě je a není přípustné

    • ouki14.2.2022 13:23reagovat

     Upřímně mně se Holec nikdy moc nelíbil. Nitovi se nevyrovná.

     • FANDA730714.2.2022 15:02reagovat

      +1

     • wasek2611@centrum.cz14.2.2022 15:42reagovat

      Mně taky ne, ale je pravda, že s ním jsme se nedostávali pod tlak, uměl rozehrávat.

   • artaxerxes14.2.2022 12:39reagovat

    Já bych přidal, že Chorého po Jílkovi dostal druhý trenér, který s ním umí pracovat a tu jeho agresivitu usměrnit. Nemám ho rád a nikdy nebudu, ale to že je z něj mnohem lepší hráč než byl pod Guľou i Vrbou je vidět extrémně.

    Na druhou stranu pod Bílkem zase Čermák a Bucha stagnují.

    • lidoop14.2.2022 12:48reagovat

     Nicméně za gól může spíš poděkovat Čelůstkovu směšnýmu bránění a Holcovu jdu-nejdu vyběhnutí, než vlastnímu umění.

    • AlaMierda14.2.2022 12:59reagovat

     Čermák hraje pořád stejně a delší dobu je na svém maximu. Nikdy jsem nepochopil ten brekot po něm. Bucha je ve věku, kdy už se sám musí posunout, jinak bude jednou rád za nějaké Polsko.

 • Problém Hložek

  artaxerxes14.2.2022 9:15reagovat

  Máme nejlepšího hráče ligy a neumíme ho správně využít.

  Snažíme se ho dát na pozici, která mu v systému nejvíce vyhovuje, ale stejně to není ono.

  Adamová nejlepší pozice je podhrot nebo druhý útočník. My na dva útočníky nehrajeme a když nastoupí na podhrotu, týmu viditelně chybí kreativita.

  Nemůžu si pomoct, ale zapomínáte na dvě věci - Hložek umí zahrát na jakékoliv útočné pozici. A za druhé, že jeho pozice by měla být ta, kde to nejvíc pomůže mužstvu jako celek.

   

  Za mne, pokud Vrba neustoupí od systému 4-5-1 resp. 4-2-3-1, tak bych Hložka poslal na levé křídlo, kde by uvolňovat místo na kraji Hanckovi (Hojerovi) a sám by se posouval do středu.

  • majtin14.2.2022 9:41reagovat

   Je pravda, že vždy když ho vidím u míče, tak mě udivuje, jak tu situaci vyřešil mazácky. A říkám si, proč se k míči nedostává častěji. Ale to platí třeba i pro Karabce ( i když ten ztrácí víc). Otázka je jestli je to individuální problém (v repre to vypadá podobně, jenže pod Šilhavým to není takové překvapení) nebo systémový. Já si myslím, že to druhé.

  • waaw14.2.2022 13:27reagovat

   Ona ta skladacka je vicerozmerna, takze nejde jen o tu pozici, ale spis koho bude mit kolem sebe.

   Na podhrotu zalezi hodne kdo bude hrat pod nim (a jsme zase u toho, ze nam typologicky chybi box-to-box zaloznik) a kdo nad nim. Tam si myslim, ze Cvancara by si s Hlozkem mohl docela sednout.

 • Vrba

  thomasd8613.2.2022 21:45reagovat

  Tohle me desi: s prichodem Borka se toho dost zlepsilo, treba standardky🤣🤣

  Ja nechci kecat, ale to se zlepsilo hlavne prichodem Kary bych rekl😀

  • hombre13.2.2022 21:53reagovat

   Za mě Bořkem, pak odchodem Minčeva a obou křídel - ty dnes byly úplně mimo Neutrální.

   • thomasd8613.2.2022 22:06reagovat

    Ja uz to psal dole, ze rychlym kridlum nemuzes posilat vetsinu balonu nad hlavou hele...vzdyt to byl samej nakop do souboju at uz od stoperu, nebo zalohy.Kridlum bych vycetl horsi pohyb.Kara daval rozhodujici standardku, vybornej Cvancara ten kluk neprohral souboj, ten bude sakra dobrej.

    • Schyzo13.2.2022 22:15reagovat

     Stoprocentní určitě nebyl hele 😀

    • hombre13.2.2022 22:21reagovat

     Křídla nepředvedla nic. S Plzní vždy vše bolí a naše křídla se skoro soubojům vyhýbala a byla všude pozdě. Já je nezatracuji, ale jen konstatuji. Ty je zbytečně hájíš, zbytečně.

     Pak haproval střed hřiště, zase!!!

     Plzeň hrála hodně dobře a jak tam odpálil Wiesnera,myslím, Bucha - to bylo jak u žáků Neutrální. To byl ten hlavní rozdíl v tomto zápase. Štěstí, že na hrotu byl na a konci zápasu Šulc Smích.

     • thomasd8613.2.2022 22:31reagovat

      Tak jeste hednou, rekl jsem, ze kridlum vycitam pohyb a branim je, ze jim proste nemuzes poslat 90 procent balonu na hlavu do souboje😀 to muzes kopat na Cvancaru neno Pulkraba, ne na Peska s Haraslinem, a jo hraly blbe

      • hombre14.2.2022 10:27reagovat

       JJ, to máš pravdu, ale na Plzeň se bude hrát pravděpodobně jen nákopy, protože oni nám střed hřiště nepustí - tam dominují. A naše křídla (Pešek a Haraslín) nemají formu nebo kvalitu přehrát kraje Plzně.

       Jinak s tebou souhlasím až na toho Karabce. On se mi prostě nelíbí. Má super věci, dalo by se říct skvělé, ale má tam strašně moc vyloženě odfláknutých věcí. Včera taky. A zlepšil se, podle mě, až příchodem Dočkala. A to Dočkala nemusím. Ale když zahraje dobře, pochválím, když blbě tak to taky napíšu. A tak by to mělo být u všech hráčů. Smích

  • Schyzo13.2.2022 22:14reagovat

   Jako ten předposlední roh, který kopal…klasika na přední tyc tyvole.

   • thomasd8613.2.2022 22:28reagovat

    Jj, Kara to tam dal krasne na Hlozka, ale tady se vyzdvihuje Borek...

  • Chabix13.2.2022 22:21reagovat

   Karabec hodně ztrácel. Opravdu je to zásluhou Bořka. A taky Čvančarou. Za mě je velká taktická chyba, že Čvančara nehrál od začátku.

   • Schyzo13.2.2022 22:58reagovat

    Moc nechápu co je zásluha Bořka na tom, že jsme všechno nakopavali na hrot

    • Chabix13.2.2022 23:00reagovat

     Ach joSmutek

    • thomasd8613.2.2022 23:05reagovat

     Me se libi ze Kara nhraje krasne na vyrovnavaci gol a vubec se to nezmini, jen ze ztracel balony a Borek byl zas kral 😀

     • Chabix13.2.2022 23:12reagovat

      No jen, že Karabec těch míčů poztrácel fakt hodně.

     • Chabix13.2.2022 23:17reagovat

      Díky Bořkovi, jsme je dokázali zatlačit a měli závary v šestnácce. To fakt není málo. Tohle pomáhá sakra hodně. Do té doby jsme na tom hřišti byli zoufalí a už jsme působili odevzdaným dojmem. Jako je fajn, že se Karabec snažil hrát. Není to alibista, to mám rád, ale moc nám to nepomáhalo. Ten roh je plus a zřejmě bych ho v příštím zápase upřednostnil před Haraslínem na křídle. Ale z jeho výkonu nadšený nebudu, protože nebyl dobrý.

     • Chabix14.2.2022 21:33reagovat

      Tak třeba kolem 87 minuty tam měl ztrátu, kdy jsme po ní mohli dostat gól. Ale jo po shlédnutí záznamu konstatuju, že zahrál celkem dobře. Měl tam několik zajimavých míčů do vápna. Však i píšu, že bych ho upřednostnil na úkor Haraslína v základní sestavě.

       

      Problém byl, že až na drobné změny a vynucené změny, to Vrba postavil jako proti Slavii. Ale Plzeň to narozdíl od Slavie hrála odzadu a takovýmu Sáčkovi sedí, když má z defenzivního bloku vytáhnout míč nahoru, ale jakmile se přes něho má tvořit, což mělo, protože Plzeň rozehrávku stoperu presovalo ve dvou hráčích, což vedlo k tomu, že se stáhl Pavelka abychom je přečíslili v zadu, tak v tu chvíli v tom prostoru byl Sáček sám. A měl dělat něco, v čem je velmi slabý. Jakmile na jeho místo přišel Dočkal, tak to velmi pomohlo. Pomohlo i to, že Karabec jako jediný křídlo chodil do středu a pomohlo i to, že Čvančara vyhrával všechny souboje.

   • johnny113.2.2022 23:13reagovat

    Totální nesmysl, Kara s Hložanem zařídili vyrovnání, co zařídil Dočkal, nevím, ničeho výrazného jsem si nevšiml. Karabec tam měl solidní průniky za obranu, přihrávky do šestnáctky, centry, byl všude a pořád je mu 18 let!!, co bys po něm ještě nechtěl? Ty se mi fakt jenom zdáš. Dočkal ukázal jeden roh, opět krátkej a nízkej, jako obvykle. Že se tam snažil běhat, to nepovažuju za přednost, ale to by mělo být samozřejmostí!! Nicméně tohle by měla být ve Spartě jeho role, naskočit na posledních 20 minut a makat na 100% nic jiného už od něj nečekám.

    • Chabix13.2.2022 23:19reagovat

     Kdybys nebyl tak zamindrákovanej, tak by se s tebou dalo diskutovar. Takhle je to ztráta času.

     • thomasd8613.2.2022 23:30reagovat

      Ja bych zase rekl, ze od Jarabce cekas nasazeni na 100 procent, coz ten kluk nikdy mit nebuee...

      Je to basnik, co se bude poflakovat obcas a pak znicehonic rozhodne utkani...povahove je to druhej Shick ze vsema zaporama i kladama...

      On nikdy nebude drit dozadu a my mame vyzdvihovaf kreativitu, ne, my furt budem vyzdvihovat behani a prumernost....

      • Schyzo13.2.2022 23:46reagovat

       Nabehal toho více než Laco

      • Chabix13.2.2022 23:49reagovat

       Já jsem o běhání neřekl ani slovo. Karabec tam měl dobrý věci a jeho výkon se zvedl po příchodu Dočkala. Není to poprvé, kdy jim to spolu šlo, když jeden hrál střed a druhý křídlo. To si rozumnějí. Pokud oba hrají střed, tak si překážejí.

    • kanonMates8814.2.2022 7:19reagovat

     Hloupý příspěvek od tebe, jako vždycky. Karabcovi je 18, to zmíníš, ale že Dočkalovi bude za chvíli 34 nezmíníš, samozřejmě že jeho role je už dneska nastoupit na část zápasu, že už asi nepojede 90 minut nahoru a dolů, což od něho už nikdo ani nečeká, ale včera tohle splnil velmi dobře a jeho příchodem získali další prostor, rozhýbal ofenzívu, za včerejšek speciálně on pochvalu na rozdíl od jiných zaslouží. Není potřeba do něho kopat i za to, že je neděle...

     • thomasd8614.2.2022 7:54reagovat

      Specialne jsem reagoval na ty stsndardky v podani Borka, protoze je kope blbe dlouhodobe😀😀naposledy s Budrjkama, coz tys ho vehementne branil a tvrdil si, ze je to soucast taktiky, coz Vrba v naslednym rozhovoru poprel...

      • kanonMates8814.2.2022 7:58reagovat

       To byla reakce na Johny1 ne na tebe. Nekope je dobře, ale tak včera je nekopal dobře skoro nikdo, ani ten gól nebyl kdovíjaký centr a spíš náhoda.

    • Soze14.2.2022 8:19reagovat

     Pokud jsi si ničeho výrazného nevšiml, tak buď tomu nerozumíš, nebo je to čistě zaslepenost vůči Dočkalovi. Já osobně ho nijak nemusím, naopak mě většinou dost vytáčí, ale včera to pozvedl...už jen tou křížnou diagonálou, kterou uvolnil před prvním naším golem Wiesnera na křídle, to byl první takový moment v zápase a zachránil nám tím (aspoň trochu) zápas...a tento míč přišel od něj, do té doby nikdo nic tak překvapivého, co by nabouralo obranu Plzně, nevymyslel a hlavně nepraktikoval.

   • Larrygo14.2.2022 10:35reagovat

    Ach jo

  • ouki14.2.2022 13:25reagovat

   Dočkal byl naprosto klíčovým prvkem v obratu zápasu. Zklidnil hru a třeba zařídil i první gól tím, že skvěle přenesl hru na druhou stranu (to Sparta do té doby nedělala) a podařilo se mu tím rozbít jinak pevnou defenzívu Plzně.

 • Stoperi

  thomasd8613.2.2022 21:37reagovat

  Tady se to moc neobjevilo, ale zklamal me vykon Panaka v rozehravce. Plzen nenapadala moc vysoko a my toho nedokazali vyuzit.Ona celkove sla konstruktivita stoperu dolu, na tom jsme meli postavenou vystavbu hry...a Hojer co, ten zas bude chybet pul jara ne😀 to at mi nikdo netvrdi, ze nema na 30 minut zapasu...

  • DaveACS13.2.2022 22:05reagovat

   To bylo podle mě daný naprosto šílenou hrou křídel, Mincheva.. jediný, co šlo, tak bylo dát Hložkovi zády k bráně, ale vždy k němu přiběhlo nějaký prase, co ho vzalo zezadu přes párky, Berka se šibalsky usmál a šlo se do protiútoku..

    

   Mě spíš zklamal Čelůstka, že si tak zkušený hráč neumí ve vápně odstavit Chorého a byly z toho dva góly..

   • thomasd8613.2.2022 22:10reagovat

    Berka dovolil tvrdou hru za hranici unosnosti, pak ma liga vypadat.Tady se kritizuje Hlozek, ale ten kluk se rozbehne a iks faulu se na nej nepiska, pripadne vubec netresta.Hodne usmevnej vykon rozhodciho

    Minchev...to je pripad sam pro sebe to tam muze behat Patrak, az se vrati Sejk v lete, poslal bych Mincheva na hostovacku zbavil bych se Pulkyho i Julise.

Předchozí 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 7930 Další
79291 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha