Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Trenér???

  bega26.3.2015 13:52reagovat

  Já osobně bych Víťu Lavičku neodepisoval, dokonce ani v případě, že by se titul nezískal. Pro mě je to pořád PAN trenér. Osobně jsem přesvědčený, že on to ve Spartě nemá vůbec jednoduché. Co se týče toho scénáře, který tady předestřel FIKURA, musím připustit, že se zdá pravděpodobný. První varianta je doslova hrůzná, až hororová, i když bohužel asi logická. Hřebík si prostě bude chtít udržet nebo spíš ještě upevnit svůj dosavadní vliv. Jakákoliv jiná varianta ho oslabí, protože nikdo jiný na podobný model, jaký ve Spartě funguje prostě nepřistoupí! Nedávno o tom mluvil v televizi Luhový, když srovnával Spartu s Plzní. Já toho trotla nemůžu ani cítit, ale tady jsem mu bohužel musel dát částečně zapravdu. Ščasný z mého pohledu rozhodně také není žádné terno. Mně osobně by se ve Spartě zamlouval někdo z trojice - Ivan Hašek, Dušan Uhrin ml., a... teď vím, že sklidím mohutný odpor - Michal Bílek. Dodneška jsem přesvědčený, že mediální masáž, které se mu dostalo při jeho působení u repre, byla uměle vyvolaná a do značné míry nespravedlivá!

  • Trenér???

   Tashunka Witko26.3.2015 14:11reagovat

   To já jsem Lavičku odepsal už po Malmo a považuji ho za neschopnýho trénerskýho moulu, nicméně pokud by byla volba jen mezi katastrofou a apokalypsou, jak níže naznačil Figura, tak bych asi taky byl raději, kdyby Lavička zůstal. Jenom nevím, jestli bych pořád ještě byl schopen kupovat si zlatou permanentku.

   Každopádně ty tvoje návrhy považuji za lepší, než Ščasný (o Hřebově podržtažce a Bambulátorovi nemá cenu se ani zmiňovat), nicméně Bílka také považuji za českého dinosaura, vylíhlého v Hřebo-Paličkovské opatrnické poctivodefenzivní škole ”hlavněnulavzadu”, byť jeho kritika ze strany MM byla nemístná a zaslepená.

   Pro mě jediná cesta je trener ze zahraničí a vyházet celý realizační tým, protože toho dobrého na co by se mělo kontinuálně navázat je strašně málo a zbytečně by se oprašovaly staré hřebíkovské zlozvyky .

  • Trenér???

   majtin26.3.2015 14:22reagovat

   Ivan Hašek - OK. Uhrin - nevím, nevím, když si ho vybavím, tak se mi zdá, že pořád odněkud odchází...Těžko říct, jak by vyšel s Hřebíkem. Bílek - rozhodně lepší trenér než Chovanec nebo Rada. Ale žádnou modernu bych od něho nečekal.

  • Trenér???

   atraps226.3.2015 14:28reagovat

   Přál bych si trenéra ze zahraničí ale snad i Ivan Hašek by si poradil.

   • Trenér???

    Bunda26.3.2015 14:33reagovat

    Ivan Hašek se do českého fotbalu nevrátí dokud tu bude vládnout Berbr.

    • Trenér???

     atraps226.3.2015 14:41reagovat

     Já vím ale jako trenér by byl dobrej.

     • Trenér???

      Kombinator26.3.2015 20:34reagovat

      Možná tak před deseti lety. Myslím, že už mu taky kapánek ujel vlak.

  • Trenér???

   Capo26.3.2015 15:22reagovat

   Bego já jsem nad Lavičkou dlouho přihmuřoval oči, ale teď už ho nedávám. Podle mě seká spousty chyb a nikdy s tím neskončí. Pro mě velmi záhadně reaguje na vývoj zápasu a formu hráčů vůbec neřeší, neumí nás připravit na klíčové zápasy a hra venku dlouhodobě postrádá jakoukoliv kvalitu. V poslední době mě třeba rozladilo, že když je Mareček pro něj číslo jedna za Kadeře, tak proč v přípravě tam neodehraje ani minutu? Co si o tom myslet? Já osobně jsem pro, aby odešel, i když do konce ligy neztratí už ani bod a nakonec udělá titul. A souhlasim s indiánem, že trenéry musíme hledat v první řadě v zahraničí. Cokoliv ostatního je přešlapování na místě. Z těch co jsi uvedl bych bral jen Ivana Haška. Bílek, Uhrin ml. a i Ščasný jsou jen Lavičkové v malinko jiném vydání. Dvojice Jílek-Hašek je nepřípustná, byť by mi ten pokus tak úplně žíly netrhal, tak souhlasim, že by to nebylo dobré pro Spartu. Při prvním zakolísání by se hned zase řvalo Hřebík ven, stáhlo by nás to do kelu a promarnit půlrok už opravdu nepotřebujeme.

 • Trenér.

  FIKURA26.3.2015 13:17reagovat

  Pokud nezískáme titul tak Víťa Lavička končí. To se všeobecně ví a je to celkem logické. Těch šancí už měl Víťa dost. Ale co se méně ví je otázka nového trenéra. A tam je ve vedení velký rozkol. Hřebík vehementně bojuje a lobuje za dvojici Jílek, Hašek. Kdežto pro Otavu a Svobodu je jednoznačná volba Ščasný. Já osobně bych byl pro druhou variantu.

  • Trenér.

   atraps226.3.2015 13:34reagovat

   Jediná možnost je trenér ze zahraničí.Domácí vždy narazí na vliv Hřebíka.

  • Trenér.

   Lobrock26.3.2015 13:45reagovat

   Šcasný by byl katastrofou a šlo by o fotbalový návrat do devadesátých let (pod Ščasným byl herní projev katastrofální - jen nákopy a hra na náhodu), v Teplicích vůbec nezvládal zápasy venku. Jedině, že bychom k němu angažovali i Ivánka. Ale pořád by tu byl jeden zásadní problém, a to ten, že Ščasný je neuvěřitelnej ZMRD, kterej nikdy nevynechal příležitost si do Sparty kopnout. Jílek s Haškem by akorát rozhádali sparťanskou veřejnost, protože jí fandí dost psychoušů, kterým okamžitě naběhne žilka, jakmile se prosadí cokoliv z vůle Hřebíka. Podle mě je jedinou možností zahraniční trenér. Je na čase ukončit motání v kruhu.

   • Trenér.

    Bunda26.3.2015 13:48reagovat

    Sčasný Smích Za mě jasná volba Jílek-Hašek.

    Skoda že k repre odešel Janoušek Neutrální

    • Trenér.

     majtin26.3.2015 14:16reagovat

     Myslíš, že by Janoušek zvládl pozici hlavního trenéra? Nebo myslíš jen jako asistent, to by třeba mohl sklubit s repre?

     • Trenér.

      Bunda26.3.2015 14:27reagovat

      Myslím že už by to zvládl. To samé Jílek. Oba slavi letos 40 let,fotbal trénují hodně dlouho a hlavně mají nějaký systém,ví co chtějí hráče naučit. Moderní trenéři pro Spartu. To samé M.Hašek. Nedávno jsem s ním četl skvělej rozhovor na Spartaforever i když je to 4 roky starý tak oproti Lavičkovi je to pohádka a ten chlap to v hlavě má. Skoda že se mu to nedaří přenést na hráče,ale to samozřejmě není jen jeho chyba..

      • Trenér.

       majtin26.3.2015 14:43reagovat

       Jílkovi i Janouškovi je čtyřicet, ale může se stát, že se na začátku nebude dařit, hloupější diváci začnou dělat bugr a tady je otázka, jestli by to zvládli. Jinak souhlasím.

       Hašek - ten rozhovor je výbornej, ale já bych nadšeni z těch jeho vystoupení v televizi - normálně mluvil k věci, k dění na hřišti, přesně. Může se to zdát jako samozřejmost, ale když to porovnám s Chovancem, Bílkem nebo Víťou - ufff.

       Přenést své představy na hráče je základ trenérského umění. S ideálním hráčem je to hračka, ale získat si výborného fotbalistu (povahou blba) na svou stranu, to je majstrštyk.

       • Trenér.

        majtin26.3.2015 14:45reagovat

        ...ale já byl nadšen i...

       • Trenér.

        Bunda26.3.2015 14:53reagovat

        Já vím..Proto je důležité že Lavička všem ukázal že on taky není zázrak a lidi nebudou hned křičet např: Jílek ven ! Víííta Lavička!

        A i když si to málokdo uvědomuje tak Hašek s pomocí Hřebíka Spartu dokázal změnit za 2 měsíce zimní přípravy což dokáže fakt jen málokterý borec.

        Hráli jsme krásnej moderní fotbal a to za nás hráli Vidlička,Leo,Grajciar,Kusnír,Zápotočný a další hráči nehodící se do moderního fotbalu. Bohužel chyběl klid v zakončení a asi i trošku toho štěstí. Je čas na pokus číslo 2 Úsměv

        • Trenér.

         majtin26.3.2015 15:34reagovat

         No jo, ty jména co si vypsal je fakt síla. Takže jo, jsem pro, je čas na pokus číslo 2.

  • Trenér.

   Dynamo26.3.2015 14:08reagovat

   Kam prosímtě může Ščasný Spartu posunout?

  • Trenér.

   majtin26.3.2015 14:14reagovat

   Takhle, nevím co je na tom pravdy, ale jako že jo. Zaprvé bych zbavil kompetencí mluvit vyloženě do fotbalových záležitostí Jakuba Otavu (prý je to velký srdcař, tak mu jen upravit funkci) a Svobodu (toho by klidně mohli propustit, osobně s málokterým jeho názorem souhlasím).

   Mně by se víc líbila první varianta, ale to je opravdu na výběr lidí, kteří to znají zblízka. Třeba Spirit tu psal něco o tom, že juniory hráče tréninky pod Haškem moc nebavily.(I to je důležité, protože jsem přesvědčen, že pokud je vše jen nezáživný dril, hře pak chybí lehkost) Kdo ví? To je opravdu na umu těch lidí, kteří trenéra vybírají. Jen dodám, že když dělal Hašek asistenta Chovancovi, tak jsme nikdy nebyli takticky horší soupeře.(A fakt nikdo mi nenamluví, že to byla Chovancova zásluha Úsměv ) A když trénoval Hašek sám, hra měla všechny moderní parametry, chyběla jen zkušenost a klid v zakončení.

   Ad Ščasný - takhle, myslím že lepší trenér než Víťa, ale je tu moc ALE. Pořád má někde s někým problémy - s vedením, s majiteli, má takovou hádavě-uplakanou povahu - to není pro jeho stabilní fungování zde to nejlepší. Hra Teplic doma luxusní (ale to Sparty luxusnější!), ale venku bída. Těžko říct, jestli by byl vrcholem pyramidy koncepční práce ve Spartě, je dost zahleděný do sebe, takže podle mě těžko.Navíc by si zase chtěl přivést svoje hráče.

   Za sebe bych se tedy přikláněl k variantě jedna, ale když přičtu ten faktor, že někteří jednoduší fanoušci by zase začali křičet HV! (je pitomý s tím počítat, ale počítat se s tím musí,muselo by se to nějak řešit, chjo), tak pak by bylo nejlepší, kdyby dostal a Arábii padáka Ivan Hašek a vrátil se on.

   • Trenér.

    maninho26.3.2015 15:01reagovat

    nerste trenera, reste radsi jak se dosat k titulu, je to hlavne o hracich a zatim sme totalne jalovi... muzeme byt radi, ze je to jen o 5 Smutek

    • Trenér.

     majtin26.3.2015 15:47reagovat

     Já bych právě řekl, že tohle není o hráčích.

     • Trenér.

      maninho26.3.2015 17:01reagovat

      a proc trenerem? nezalezi na taktice nebe nejake pojebanem systemu, Lavicka je profesional tak by tomu mel rozumet, podle me de jen o to, aby jsme jeden zapas urvali a dali nekomu poradny pridel treba 5:0 pak by se to nastartovalo... jenomze ty goly ti ten trner neda, je to jenom na hracich a sile jejich osobnosti jak to dokazou urvat a ze by jich ve Sparte jako nejlepsimu tymu v CR historie cele souteze melo byt pozehnane... Úsměv

 • P.Schick:

  rimidalv25.3.2015 21:56reagovat

  Pravděpodobně jsem zaspal informace o našem velkém talentu P. Schickovi. Promiňte mi to a podejte někdo prosím informaci proč zmizel ze soupisky Áčka i Juniorky !

  • P.Schick:

   standis25.3.2015 22:23reagovat

   Na soupisce A je.

  • P.Schick:

   kopejtko26.3.2015 5:29reagovat

   soupiska juniorky obsahuje kupříkladu Surmaje který už u nás není tudíž bych se nedivil kdyby byl Schick veden v U19

  • P.Schick:

   venous26.3.2015 10:38reagovat

   Je to divné, netrénuje ani s áčkem teď společně s juniory a navíc není ani v žádné reprezentaci. Kam se nám vytratil? Naposledy hrál v poháru.Otrávení

   • P.Schick:

    Pavel0026.3.2015 12:11reagovat

    A neni zraněnej?

   • P.Schick:

    Capo26.3.2015 12:29reagovat

    Nevim jaké máš informace, ale podle stránek FAČR je v nominaci na elitní fázi kvalifikace U19 v Německu, která se hraje tenhle týden a dneska hrají první zápas s Irskem. Tento sraz repre U19 je od 21.3 - 31.3.

    • P.Schick:

     venous26.3.2015 15:52reagovat

     Je to jasný, je v Německu, omlouvám se, měl jsem se lépe informovat. Jsou tam 4 sparťané - Vorel, Toml, Kulhánek, Schick. Tak ať kluci napodobí U_17. Dneska Německo-Slovensko 1:1.

 • STALE...

  FANDA730725.3.2015 21:01reagovat

  ...nechapem preco sa az teraz robi velke ”HALO” kvoli Davidovej penalte.Samozrejme tiez som proti filmovaniu a neuznavam to, ale v minulosti boli pripady -X hracov-trebars Chramosta, Tecl, Baros, Pilar, Petrzela,a tiez aj v zahranici a pochybujem, ze to niekto ”PITVAL” tak ako teraz Lafiho a neboli tresty.Myslim, ze aj Lafi moze maximal.zaplatit pokutu.Ale pokutu nech platia aj rozhodcovia, ktori nedokazu rozoznat ofsajd a podobne, nevidia slapnutie Petrzelu/Skrtel v Anglicku len dohral suboj, stupil na nohu golmanovi a 3zapasy/.Kolko sa ujde Milankovi?V CZ lige filmovalo uz vela hracov a nikoho netrestali.Z Lafiho chcu urobit odstrasujuci pripad.Radsej by som bol, keby to neurobil a padol by nas Vita.

  • STALE...

   jirkas26.3.2015 8:19reagovat

   Přesně tak, nechal bych už Lafatu na pokoji.Tato aféra může být také pomalým začátkem jeho konce.Hráč tyto tlaky vnímá.Teď bych se soustředil na repre v sobotu, čekám Davida v základu,myslím že Vrba dá zase šanci sparťanské souhře.Na Lotyšsko doma by se mohl David uplatnit a vstřelit nějaký gól.SmíchSmích

  • STALE...

   kritik26.3.2015 8:37reagovat

   Jenom jedno připomenutí.Schválně nejmenuji ani zápas a hráče ale šlo o naši repre.V jednom zápase sebou PŘED KONCEM, praštil náš útočník aniž se ho kdo dotknul.Penalta a branka která nám pomohla.KDO MU CO VYČÍTAL?SmíchSmích

   • STALE...

    trakip26.3.2015 8:43reagovat

    Možná ho Baroš i pochválil.

   • STALE...

    jirkas26.3.2015 9:28reagovat

    Jóó, Rezek, další z líhně letců z Plzně.........SmíchSmíchSmích

   • STALE...

    Skleepy26.3.2015 10:43reagovat

    Vyčítalo mu to dost lidí s morálkou.

    • STALE...

     jirkas26.3.2015 11:06reagovat

     To jo, ale Bílkovi a nároďáku to pomohlo k postupu na EURO a tam se šlo až do čtvrtfinále.Na Bílka se hodně nadávalo, ale chci vidět obdobný úspěch.Tím ho samozřejmě neobhajuji, taky mi lezl poměrně na nervy...

    • STALE...

     atraps226.3.2015 13:30reagovat

     ale panáček rád moralizuje ale sám se k druhejm chová jak hovado.

     • STALE...

      Skleepy26.3.2015 14:42reagovat

      Hovada si nic jiného než hovadské chování nezaslouží.

 • Lafata

  atraps225.3.2015 15:16reagovat

  Udělal to co by měl udělat každej fotbalista bojující za svůj klub.Cítil dotek tak padnul,riskoval kartu pro sebe nebo penaltu.Nad regurélností dohlíží tři sudí,propojení vysílačkama a tím pádem mají možnost situaci společně posoudit.Je tolik penalt které si sudí umanul ale proč řešit je ,když se vše může hodit na hráče.

  • Lafata

   petr13725.3.2015 15:46reagovat

   sorry, ale tvůj názor je debilní

   • Lafata

    atraps225.3.2015 15:54reagovat

    Debilní je spartan který má jinej názor?v TOM PŘÍPADĚ SI POLIB.

     

    • Lafata

     petr13725.3.2015 16:32reagovat

     ne, debilni je nazor, ktery schvaluje simulovani hracu. Jestli ho vyslovil Sparta, Slavista nebo treba Duklak, neni podstatny

     • Lafata

      koca99925.3.2015 16:45reagovat

      Jsem zásadně proti simulování hráčů. Jsem pro zavedení trestů např. jako v hokeji 10% platu, při opakování klidně i zápasový trest, ale atraps má pravdu, že Lafata udělal to co musel. Udržel naději na titul, mimochodem pokud jste viděli El Classico, tak vám simulování nejen Lafaty, ale obecně hráčů v naší lize musí přijít naprosto titěrný.

      • Lafata

       Mário Vdolek25.3.2015 17:22reagovat

       Na plat mu nemá právo šáhnout nikdo kromě zaměstnavatele. Pokutu ano a je v rukou disciplinární komise. DK je ale banda alibistů a nebude zavádět nějaké novoty. Finační trest nečekejte.

  • Lafata

   ketamin25.3.2015 17:04reagovat

   Přesně tak. David u mě ještě víc stoupnul v ceně, když zahodil všechny morální zábrany a jako voják tam padnul za svou jednotku.

  • Lafata

   Chabix25.3.2015 17:06reagovat

   To co udělal je špatné, ale chápu jeho frustraci ze zápasu v i kontextu toho, jak jdou Plzni rozhodčí na ruku, tak to prostě skusil. Lidsky je to pochopitelné, ale už by to dělat neměl. Já mám ještě v paměti ten jeho gól proti Slovanu Bratislava, jak ho tam hráč tahal za dres a i v pádu se mu povedlo vstřelit gól. To je pravý Lafata a takový snad bude i nadále.

  • Lafata

   jurasek11125.3.2015 18:30reagovat

   David nehraje na sebe,to dokázal ale pro výsledek týmu.A to byl plný zisk bodů a možnost hrát nadále o titul.Jak správně píšeš i za cenu případné karty za simulování.

  • Lafata

   Tom kocour25.3.2015 19:02reagovat

   Kdepak pánové, jedinej s kým se dá souhlasit je Petr. Simulování se prostě nedá omluvit a to v žádném případě. A je jedno, že to dělají ”skoro všichni”. Pořád je to jen sport a do toho takovýhle sviňárny nepatří. Jenže tý bandě kreténů na svazu je to úplně fuk. Kdyby s tím chtěli něco dělat, hráč dostane zpětně mastnou pokutu a klidně několikazápasový distanc. Ne jeden zápas, ale třeba pět. To už by si to příště pořádně rozmyslel.

   • Lafata

    jurasek11125.3.2015 19:18reagovat

    Blbost.Naše liga je taková jaká je .Co je platné hrát poctivě když ostatní tak nehrají.Není to správné ale tak to prostě u nás je.Najdi mi alespon jeden zápas kdy by někdo něco nefilmoval.Nenajdeš.A tak pokud chodíš do práce jsi honorován.To stejné platí i o profihráčích.Sport se dělá pro zábavu,ZADARMO nebo jako dobře placená práce.A to je sakra rozdíl.

    • Lafata

     ouki25.3.2015 21:16reagovat

     Samozřejmě, kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. To, že to dělají všichni není omluva. Je to vysoce nečestné a nemorální jednání. Argument, že to dělá i někdo jiný, neberu. Nechci být a nebudu jako ostatní, pokud se mi něco nelíbí.

  • Lafata

   Skleepy25.3.2015 21:02reagovat

   Sorry, ale tohle je donebevolající bullshit.

   • Lafata

    Skleepy25.3.2015 21:06reagovat

    ”Udělal to co by měl udělat každej fotbalista bojující za svůj klub.” Z téhle věty mi je úplně blbě. Smích To jako že na hřišti má být 22 lidí, kteří serou na pravidla, fair play maj u řitě a sviňárnama, podvodama a simulacema se mají snažit vyhrát 3 body?

    • Lafata

     Kombinator25.3.2015 21:14reagovat

     No, když jsme u toho, tak takhle to třeba funguje ve Španělsku

    • Lafata

     kritik26.3.2015 8:29reagovat

     2Sparta napsal přesně jak to chodí.Pokud tě to štve,bojuj proti tomu.Ne na foru ale začni třeba hrát nebo pískat fotbal,uvidíme kam to dotáhnešSmích

     • Lafata

      Skleepy26.3.2015 10:45reagovat

      IQ není tvoje silná stránka.

      • Lafata

       atraps226.3.2015 13:36reagovat

       Rád moralizuješ ale sám se k názorům jiného ,chováš jak hovado.

       • Lafata

        Skleepy26.3.2015 14:41reagovat

        Napiš to ještě jednou, ať máš jistotu, že si to přečtu. Smích

        • Lafata

         atraps226.3.2015 14:43reagovat

         Rád moralizuješ ale sám se chováš jak hovado.SpokojenSmích

         • Lafata

          Skleepy26.3.2015 14:49reagovat

          Když mě někdo za můj nesouhlas s podvodama a simulacema posílá dělat rozhodčího, tak si zaslouží Antošovu citaci, nevím, co ti vadí. Úsměv

 • no teda

  Poldi25.3.2015 14:23reagovat

  necekal jsem to uz v roce 2015. Pritom je to takova technologicka novinka!

  http://www.sparta.cz/cs/vstupenky/na-pokladnach-lze-nove-platit-kartou.shtml

  Kazdopadne dalsi z kroku pro zlepseni komfortu. Super, konecne odstranen jeden z podstatnejsich nedostatku.

  • no teda

   Shrekson25.3.2015 14:58reagovat

   Neuvěřitelně!! Velká gratulace!!

   Třeba se i jednou dočkáme a budou se dat koupit pernamentky po internetu!

    

  • no teda

   Tashunka Witko25.3.2015 15:07reagovat

   Sparťan na pokladnu zásadně nechodí, neb má permanentku. Výjimkou je krajní pokladna na na Třídě MH za fanshopem, kde se fasují programy (zadarmo).

   • no teda

    Poldi25.3.2015 15:48reagovat

    i Spartan s permanentkou to oceni, kdyz jdes treba koupit 2-3 balicky listku na EL/CHL a musis mit u sebe dost penez. Nebo kdyz si prectes, ze se daji balicky poridit v ZC a na pokladne 1. Pak tam prijdes a na ZC vytisknuty papir, ze tady balicky fakt ne a kluses nekam sehnat bankomat. To uz je nastesti tedy minulost. Pro ostatni bez permice je to tez usnadneni, zvlast v dnesni dobe bezdotykovych karet a terminalu.

    • no teda

     DJDriver26.3.2015 6:51reagovat

     tohle placeni fiktivnima penezma nas jednou znici. Jeste z toho za chvili udelaj kredity jako v Demolition man.

  • no teda

   atraps225.3.2015 15:23reagovat

   Permice v kapse a spartan vyráží na Letnou.

  • no teda

   Mário Vdolek25.3.2015 17:19reagovat

   Platí to i v tom zákaznickým centru, kde jsou předprodeje? I permanentkář musí párkrát do sezóny k pokladně pro lístky pro přátele nebo na poháry!

 • DK rozhodla

  Boldrick25.3.2015 7:36reagovat

  Pan Lafata bude potrestán vydáním Islámskému státu,kde bude jako odstrašující příklad džihádistou Johnem zaživa upálen v kleci! Howgh

  • DK rozhodla

   petr13725.3.2015 8:26reagovat

   a ještě předtím přečte prohlášení, že bude upálen dobrovolně na protest proti lživé a nespravedlivé kampani, která je dlouhodobě vedena proti nejlepšímu a nejférovějšímu klubu planety Viktoria Plzeň Úsměv

 • Proč by měl D. Lafata dostal trest

  majtin24.3.2015 22:49reagovat

  Proč si přeji, aby dostal PŘIMĚŘENÝ trest.

  Zaprvé proto, že jsou takto nastavena pravidla, udělal něco nesprávného (pozor nezneužil malé dítě ani nezabil stařenku pro peníze, jak se z některých popisů jeho úletu může nezasvěcenému zdát) a protože je to hra, je pravidla třeba dodržovat. Někdo může namítat, že Plzeň taky není trestána. Ale kdyby nebyl potrestán, měli by ostatní kluby a veřejnost právo se na nás dívat s opovržením, jako my se teď koukáme na Plzeň, které toto pravidelně prochází (i pomocí rozhodčích). Simulování je třeba vymýtit a tudíž trestat.

  Zadruhé - bude očištěn před soudnými lidmi (nestoudně nesoudní budou křičet ještě dlouho, ale s tím se nedá nic dělat) - udělal chybu, litoval toho, upřímně se omluvil, snad dostane trest - nenapadá mě, co udělat víc.

  Zatřetí - kdyby nebyl potrestán, otevřela by se stavidla pro další plzeňské simulování - jedno naše by zlegalizovalo minimálně 10 plzeňských. Takto dostane soudná veřejnost argument, s kterým bude moci tlačit kdykoliv v budoucnosti na potrestání jakékoliv simulace.

  Za přiměřený považuju jednozápasový distanc - hlavně vzhledem k případům v minulosti, kdy Limberský nebo Pilař vyvázli jen s pokutou. V této souvislosti jsem zvědavý na reakci disciplinární komise, protože jestli půjde David před DK, ta bude rozhodovat i o trestu pro Petrželu za poněkolikáté opakovanou zákeřnost - naposled dostal 3 zápasy, teď by měl dostat minimálně stejný trest. Z tohoto hlediska jsem zvědav jak ten tlak a porovnání obou prohřešků DK zvládne.

  • Proč by měl D. Lafata dostal trest

   Raist25.3.2015 8:30reagovat

   Jestli se nemýlím, maximální trest, který mohl (a podotýkám, že také měl) Lafata během zápasu vyfasovat, by bývala žlutá karta. Pokud by mu však DK zpětně napařila distanc na jeden zápas, vlastně by tím řekla, že simulování se má trestat udělením červené karty. To mi přijde jako dost závažné posunutí pravidel. Osobně by stačilo, ať rozhodčí striktně využívají těch pravomocí, které mají už nyní, a dávají simulantům bez milosti žluté. Co se Lafiho trestu týká, právě vzhledem k analogickým trestům v minulosti nečekám nic jiného, než finanční pokutu. Dát mu zápasovou stopku by znamenalo, že od příště se simulování musí trestat tímtéž. A to bych fakt chtěl vidět. Úsměv

   • Proč by měl D. Lafata dostal trest

    majtin25.3.2015 9:27reagovat

    To mě nenapadlo, ale byly tu zápasové distanci za simulování v minulosti. Pokud máš pravdu, pak bych je každopádně zavedl.

   • Proč by měl D. Lafata dostal trest

    Tashunka Witko25.3.2015 15:17reagovat

    Když Andy Moeller nafilmoval před lety penaltu, dostal trest na 4 zápasy ! Imho je to zatím nejvyšší trest udělený za filmování.

 • Lafatova (ne)penalta

  Tom kocour24.3.2015 19:43reagovat

  Lidi buďte zase soudní, David to zahrál jako Jack Nicholson a to je prostě ostuda nehodná jména Sparty. Jasně že se můžem vymlouvat neuznaný gól z (ne)ofsajdu, na řadu dalších podobných situací v jiných zápasech.. Ale hergot sakra se přece nebudeme porovnávat s podvodníkama z Plzně! My jsme Sparta a na takovouhle úroveň se přece nemůžeme snižovat! Radši skončit druzí než vyhrát titul plzeňskýma praktikama. Doufám, že to byla výjimka a již se ničeho takového od hráče Sparty nedočkám. Chci být hrdý na svůj klub!

  • Lafatova (ne)penalta

   jirkas24.3.2015 19:58reagovat

   Mně už to připadá jako nafouklá bublina, proč to ještě řešit.Řešil někdo filmování Pilaře, Petržely a spol? Sparta má 5 bodů ztráty na Plzeň, slabého trenéra i nejasnou koncepci ve vedení, tam je hodně problémů k řešení a zamyšlení proč se zabývat 1 penaltou....SmutekSmutek

   • Lafatova (ne)penalta

    Tom kocour24.3.2015 20:04reagovat

    To jako souhlas, ale byla to spíš reakce na zdejší fórum, které se po prvotním pohoršení snaží situaci omlouvat, zlehčovat, či odkazovat na Plzeň. To si myslím, že je špatná cestaSmutek

    • Lafatova (ne)penalta

     majtin24.3.2015 20:47reagovat

     Tak já myslím, že jsou to ojedinělé názory. Ale to zlehčování není v jistém smyslu od věci - někdy mám pocit z těch ohlasů, jako by spáchal hrozný zločin.

  • Lafatova (ne)penalta

   Kombinator24.3.2015 20:24reagovat

   Fakt jsou jasný, jeden regulérní gól nám neuznali, jeden nám darovali po až komický simulaci Lafiho. Suma sumárům se dá říct, že výsledkově bylo spravedlnosti učiněno za dost, nicméně jakým způsobem se zachoval David je na pohlavek. To ale neznamená, že bychom měli trpět, aby si o dlouhodobě jednoho z nejslušnějších hráčů v lize hned utírali rypáky prasata, pro který je slovo fair play po celou jejich kariéru sprostý slovo. Lafi udělal blbost ze zoufalství, dobytci, kteří teď nejvíc hýkají to dělali nebo dělají s naprostým rozmyslem a kdykoliv je napadlo nebo napadne.

   • Lafatova (ne)penalta

    Avhred24.3.2015 20:45reagovat

    Na jednu stranu je ta Davidova kulturní vložka odsouzeníhodná, na druhou je možná dobře, že se to tak rozmázlo; doufám, že podobně rozmáchle a detailně se nyní bude propírat každý nafilmovaný pád chronických simulantů jako Pilař, Petržela a jim podobným individuím, pro něž je překročení lajny velkého vápna soupeře skoro automatickým pokynem k teatrálnímu spadnutí.

 • FAČR

  Mick24.3.2015 19:28reagovat

  Takovejhle penalt se v českém fotbale zcela běžně a za dohledu funkcionářů FAČRu všech možných úrovní píská tak 20-30 za jeden víkend.

   

  Všichni ty týpci to podporují tak nechápu co se vůbec řeší.

   

77802 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha