Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Včerejšek

  Gary z D5328.11.2014 11:19reagovat

  Začal bych od nejlepšího - fanoušků. Nádherná chorea, skvělý fandění. Určitě si zasloužili vidět branku.

   

  O délku nehtu za fanouškama byl Matěják. Nejen, že byl suverénní v kombinaci, skvěle přihrával, nejednou to vzal na sebe a pokaždé se mu to povedlo, hrál do křečí, ale ještě si tam obhodil Hamšíka s takovou lehkostí, že to pak Hamšík vzdal. Jasně nejlepší hráč. Drobná kaňka možná za tu žlutou kartu, kterou podle mě nedostal za faul, ale za to, jak pak na toho faulovanýho na zemi křičel.

   

  Pak se mi líbily Krejdovy sóla, Bořkova houževnatost, důraznej a klidnej Brabec i celkové nasazení celého týmu.

   

  Docela ušel i rozhodčí, i když podle mě ten faul na Kadeřábka byl podle mě na žlutou a kopanec do xichtu na Bořkovi na červenou, i když málokterej rozhodčí by si lajsnul dát red card hned v pátý minutě. Nekouskoval hru a to bylo dobře.

   

  • Včerejšek

   petr13728.11.2014 11:29reagovat

   mne se rozhodci nelibil, prisel mi zmatenej, obcas poustel fauly a zaroven nekdy piskal i lehoucky kontakty. Taky se blbe pohyboval. Budto se hracum pletl a nebo naopak posuzoval situace na 40 metru. Za faul na Dockala bych osobne cervenou taky nedal, ale za to faul na Kaderabka podle me byl a pokud se nepletu, tak to byl ten stejnej hrac, takze druha zluta a nazdar.

  • Včerejšek

   Tashunka Witko28.11.2014 11:48reagovat

   Rozhodčí skutečně vypadal (jak už zde ostatně bylo řečeno), jako by dostal instrukce od Švábový. Italům dával přes 30% a chvílemi to vypadalo, že Camorra ho má v hrsti. To jak otáčel i jasné auty, bylo až trapné, o posuzování faulů a udělování ŽK nemluvě. Bylo to typické tendenční řízení zápasů, které převyšovalo obvyklou normu úliteb týmům z vyspělejších fotbalových zemí.

   Matějovský se silnými soupeři hraje tradičně nejlépe, protože není žádný vyklepanec a nepronásleduje ho tréma, jako např. včera Kadeřábka. Matěj své pohárové kvality ostatně předvedl i proti Chelsea v prvním zápase, kdy se všichni jeho spoluhráči klepali jako osiky a on sám svou hrou a přístupem to dokázal zvrátit.

   Že se stejně dostal na černou hřebíkovskou listinu a vedení ho chtělo za každou cenu prodat (vyhodit), nic nemění na tom, že je to pro Spartu klíčový a nepostradatelný hráč.

   V podstatě v každém zápase, kdy je ke konci střídán a nahrazen (Vackem, Marečkem apod.) nastává období chaosu a kvalita hry se vytrácí.

 • Brabec

  bigcock28.11.2014 10:18reagovat

  Za me vcera super vykon, jednou ho pretlacil utocnik u rohu, jinak parada.

  • Brabec

   petr13728.11.2014 10:35reagovat

   hrál výborně, jen občas vyváží balon a trochu to smrdí ztrátou, ale to je o zkušenostech, pořád lepší, než kdyby se bál hrát.

    

   Ale v zimě bych ho nahnal do posilovny, aby trochu zesílil, pomohlo by mu to v soubojích, ze kterých občas odpadne

  • Brabec

   Capo28.11.2014 12:01reagovat

   Včera podal asi svůj nejlepší výkon ve Spartě, pokud by neustále předváděl podobné výkony, tak s ním nemám problém. Snad mu to vydrží, tohle byl pro zvýšení sebevědomí určitě dobrý základ.

 • Hodnocení

  petr13728.11.2014 10:11reagovat

  Včera jsme to odehráli velmi dobře, škoda že neklapla výhra. Soupeř hrál prakticky v plný sestavě, i když je třeba přiznat, že se o vítězství zas tak neprali. Sparta byla agresivnější, chtěla víc vyhrát. Chválím oba stopery, Matějovského, Marečka, Lafata bojoval, i když šanci měl proměnit. Štěch až asi na dva výkopy taky dobrej. Moc nám nefungovaly kraje, napravo hrál Dočkal s handicapem a Kadeř už je možná trošku utavenej (má na to plný právo). Vlevo se Costa furt trochu hledá a Krejčí měl včera spíš jen záblesky. U Hušbauera mi chybělo trochu odvahy, ale je po zranění, ještě to není ono.

   

  V Bernu to nebude procházka, ale na druhou stranu není důvod ke strachu nebo pesimismu, věřím, že to zvládneme. Nic bych nevymýšlel, žádný obranný blok a brejky (stejně je neumíme). Hrál bych naši kombinační hru na balonu, jsem přesvědčen, že Bernu ji dokážeme vnutit.

   

   

  • Hodnocení

   Lobrock28.11.2014 12:24reagovat

   Copak jsme už někdy venku zahráli stejně kvalitně jako hrajeme doma? Imho ani jednou. Venku jsme opakovaně připosraní a naší hru nedokážeme vnutit nikomu, ani nejslabším celkům ligy. Pochybuju, že se nám to podaří zrovna na umělce v Bernu.

   • Hodnocení

    petr13728.11.2014 12:36reagovat

    vsechno je jednou poprvy...

 • Hráči

  Dynamo28.11.2014 7:31reagovat

  Matějovský hrál kvalitně, asi nejvíce podporoval útok, na druhou stranu i u něho byla vidět ta nekvalita, kvůli které tento tým nehraje LM, ale jen Evropskou ligu.

  Co si budeme povídat, Sparta odevzdala hodně sil, ale nadstavba tam především ve druhé půli nebyla.

  Především Costa je velké zklamání, kolik on udělal za celý podzim vydařených útočných akcí? Dozadu je spolehlivej, ale to nestačí.

  Až na pár drobností chválím stopery.

  • Hráči

   britivnik28.11.2014 8:45reagovat

   Vážně bych rád věděl, co by si tak pan Dynamo od Matěje představoval. Kdyby hrál bez chyb, tak u nás prostě nebude. Tečka. Že nehrajeme LM, je chyba obrany - debilní góly, co nám Malmo dalo, i útoku - doma jsme mohli proměnit víc než čtyři šance i díky skvělé práci Matěje. Letos se mu dá vytknout máloco a jeho výkony potvrzují statistiky, na které tu často Luky odkazuje. Díky včerejšku jsem se uklidnil v případech Marečka i Brabce - oba na to mají, u Lukáše chybí herní praxe a Brabcovi chyby jdou na vrub mládí a toho, že někdy prostě chce až moc. Ale to se oboje spraví.

   • Hráči

    Dynamo28.11.2014 9:35reagovat

    Já za včerejšek Matějovského chválím. Neapol je soupeř, který snese velká měřítka a Marek včera obstál a jsem překvapen a potěšen. Odehrál to na hranici možností, nicméně druhá věc je, že ve druhé půli si Sparta šanci nevytvořila (za což nese zodpovědnost i on) a Neapol při troše štěstí mohla vyhrát.

    Tento zápas je dobrý studijní materiál pro rozhodování, které posty v zimě posílit. Hušbauera bych se nebál prodat, je ale na vedení přivést perspektivní náhradu.

    Sparta se nesmí spokojit s Evropskou ligou, všichni doufám chceme soutěž jinou.

     

    • Hráči

     petr13728.11.2014 10:04reagovat

     S poslední větou souhlasím, ale jinak moc nechápu, o co ti jde. Matejovského mám rád, ale rozhodně nepatřím mezi jeho nekritické obdivovatele, vidím i jeho chyby. Ale včera hrál opravdu dobře, i v té druhé půli měl prsty prakticky ve všem nebezpečném, co jsme předvedli. Kritika by měla směřovat spíš k jiným hráčům, protože sám Matějovský toho moc nezmůže. Obecně je ale třeba pamatovat, kdo proti nám stál. Neapol sice není extratřída typu Realu Madrid, ale je to rozhodně hned druhej sled. Takovej tým budeme těžko válcovat a mít proti němu deset gólovek za zápas, chce to trochu soudnosti.

     • Hráči

      Dynamo28.11.2014 10:25reagovat

      vždyť já ho ale za včerejšek nekritizuji :)

      Celé je to myšleno tak, že je třeba neustále přemýšlet o zlepšení.

      Možná nejsem soudnej, možná jsem. Chtěl bych Spartu dlouhodobě na úrovni Neapole a klidně i výš. Včera jsme s nimi byli lepší, u nich to bylo přesně naopak, ale oni šance proměnili...

      Je to přehnané?

      • Hráči

       petr13728.11.2014 10:39reagovat

       samozřejmě, že je to přehnané. Neapol má oproti Spartě neporovnatelné finanční možnosti, kupuje hráče z celého světa a rozhodně to nejsou čerti druhé až třetí kategorie. Nechce se mi to hledat, ale tipuju, že jejich rozpočet bude oproti Spartě minimálně desetinásobný. Hraje italskou ligu, takže se pravidelně utkává s Juventusem, AC, Interem, AS Roma atd.

        

       Dlouhodobě zkrátka nemůžeme být výš než takový tým, můžeme je samozřejmě porazit, ale jen občas. Včera to skoro vyšlo.

      • Hráči

       Spytihnef28.11.2014 10:40reagovat

       Sparta dlouhodobě na úrovni Neapole i výš? To není přehnané. To je úplně mimo realitu.

       • Hráči

        Dynamo28.11.2014 10:43reagovat

        takže moje otázka zni: kterému klubu bychom se měli chtít rovnat například v horizontu 3 let? Myslím tím v kvalitě hry, kádrem, výsledky v Evropě. Taková Basilej má jistě menší rozpočet, než Neapol ale v Evropě má lepší výsledky.

        • Hráči

         LukyACS28.11.2014 10:45reagovat

         Sám níž píšeš, že Neapol Hamšíka prodá leda za 2 mld., to máme mít takového hráče?

         • Hráči

          Dynamo28.11.2014 10:48reagovat

          Jakému týmu bychom se tedy měli chtít rovnat? Bilbao jsme před dvěma lety vyřadili z Evropské ligy a letos v srpnu Bilbao Neapol vyřadilo v boji o Champions League.

          • Hráči

           petr13728.11.2014 10:50reagovat

           Evropskou ligu nemůžeš brát jako měřítko, spousta klubů z elitních lig ji bere asi jako kluby u nás českej pohár

          • Hráči

           LukyACS28.11.2014 11:05reagovat

           Nechci snižovat náš včerejší skvělý výkon, ale Neapol si byla vědoma toho, že jí stačí bod k postupu a hráli v podstatě na půl plynu, nevěřím, že by si dovolili takhle hrát i v LM...

        • Hráči

         petr13728.11.2014 10:47reagovat

         jen pro zajímavost, Neapol koupila Higuaina za 37 milionu eur, jeho plat je 163 eur týdně. Přepočet si udělej sám.

          

         K tvé otázce. Je jasný, že nemá cenu honit si triko s tím, že si povodíme Slovan, ale na druhou stranu je nesmysl chtít se porovnávat s velkokluby. Basilej je příklad týmu, s nímž bychom se měli chtít rovnat, i když i tam jsou ty možnosti jiné, což dokazuje, že my jim prodáváme Vaclíka, zatímco jejich špičkového hráče si nemůžeme dovolit ani náhodou. Obecně bychom se podle mého názoru měli mít ambice přiblížit špičkovým holandským klubům a hlavně si z nich brát příklad pokud jde o výchovu a práci s mládeží.

         • Hráči

          petr13728.11.2014 10:48reagovat

          163 tisíc eur týdně

         • Hráči

          Dynamo28.11.2014 10:52reagovat

          jsem si vědom toho, v jakých dimenzích Neapol pracuje. To ale skoro nic neznamená. Podprůměrné kluby z Anglické ligy mají miliardové příjmy, ale Sparta by je podle mě porazila.

          Není to jen o penězích, ”cena práce” fotbalisty v Česku je nesrovnatelně nižší, než ve vyspělejších ligách.

          • Hráči

           petr13728.11.2014 11:04reagovat

           není to jen o penězích, ale je to o nich v první řadě. Když máš peníze, tak si můžeš dovolit lepší hráče, lepšího trenéra, lepší zázemí atd. Hodně je to taky o kvalitě ligy, kterou hraješ.

            

           Penězům se dá čelit nadšením, tvrdou prací, výchovou mládeže. Jenže jen do jisté míry, protože když vychováš výbornýho fotbalistu, tak přijde bohatší klub a koupí si ho.

        • Hráči

         Spytihnef28.11.2014 10:55reagovat

         No v tom je možná ten problém. Pokud se bavíme o kvalitě kádru, tak nikdy (pokud nás nekoupí nějaký ropák nebo něco podobnýho) nebudeme na úrovni Neapole ani Basileje. Ale vyžadujeme od Sparty kvalitnější hru a lepší výsledky v Evropě než mají tyhle týmy. Ale v tom je fotbal krásnej, že i s tímhle kádrem je možné takové týmy porážet. Uhrát 3. místo v základní skupině LM je pro Spartu v současnosti úplný strop, kterého může dosáhnout. To by měl být náš cíl a tam bychom měli směřovat.

         • Hráči

          Dynamo28.11.2014 11:01reagovat

          s tím souhlasím.

          I když ropáka máme, ale nechce do toho cpát tolik peněz :)

          • Hráči

           petr13728.11.2014 11:09reagovat

           Křetínský má do ropáka daleko, navíc vybudovat v našich podmínkách velkoklub je i s penězma téměř nemožný, resp. musely by se do toho vložit až nepředstavitelný částky. Z klubu z nekvalitních lig se to do určitý míry povedlo snad jen v Šachtaru Doněck, ale Achmetov do toho nasypal nepochybně spousty miliard

 • Dočkal

  standis28.11.2014 0:25reagovat

  má zlomenou chrupavku. Je borec, že to dohrál. Nemůžu si pomoct, červená karta byla na místě.

  • Dočkal

   Raist28.11.2014 7:02reagovat

   Za takto nebezpečný zákrok měla zkrátka přijít, pátá nepátá minuta. Zvlášť v kontextu těch žlutých karet, které udělil pak Brabcovi nebo Matějovi to byl jednoznačně zákrok na vyloučení.

 • Hamšík

  Kombinator27.11.2014 23:52reagovat

  v noze to má, ale je to děsnej flákač a primadona. Nedivím se, že za ty roky do žádnýho velkoklubu nepřestoupil.

  • Hamšík

   Shrekson27.11.2014 23:58reagovat

   No neznám moc Slováků ve velkých týmech..

   Asi to něčím bude, jsou to zvláštní povahy než slávu tak raději peníze..

  • Hamšík

   Dynamo28.11.2014 7:27reagovat

   Hamšík je v Neapoli polobohem. Slávy Maradony nikdy nedosáhne, ale od jeho dob je to jejich nejoblíbenější hráč. Neapol by ho prodala leda tak za 2 miliardy.

 • výkon

  Shrekson27.11.2014 23:51reagovat

  První půlka super..

  Od 70min. sem měl pocit že tu remízu berou oba týmy.

  Mm8 nechápu že dá krásnou nahrávku mezi obránce přesně a pak nenahraje na 5metru..

  Plus mě teda pěkně štve ta malá domů, sakra proč?!

  Stoper na pulce na stopera a ten pro jistou na gólmana?! To není normální, to se pak snaží překopnout blokpres? Který tam není? Nebo proč to tak hrajeme?

   

  • výkon

   peterpan2728.11.2014 0:12reagovat

   Ty malý domů mě taky serou, dávat to z půlky na brankáře je chujavina , která smrdí průserem, co udělal Mareček s Budějkama. Když teda neví co s tím, tak radši odkopnout dopředu, tahle pseudosnaha o konstruktivní založení akce stejně končí zoufalým odkopem Štěcha do tribun Úsměv

 • ”Expert” Honza

  pubi27.11.2014 23:31reagovat

  ... nám opět předvedl, jak ”rozumí” fotbalu, tak by se mohl slitovat a na chvíli vypustit své žvásty, kterými jen spamuje diskusi - nulová hodnota. Marec opět ukázal, že je na svém postu v českých poměrech klasa. Zajímavé, že hráč, který podle některých nemá na SL, hraje prim v evropskejch pohárech Smích Kromě něho výborní Holek, Brabec a Matěj... Skvěle pracoval Lafi, dobře hráli Costa a Kadeř. Bořek s Láďou dnes slabší. Obecně vynikající výkon, kterýmu chyběl jen gól...

  • ”Expert” Honza

   Skleepy27.11.2014 23:32reagovat

   Mareček ven, hráč co nosí delší trenýrky nemá ve Spartě co dělat. Vztek

   • ”Expert” Honza

    pubi27.11.2014 23:33reagovat

    Přesně Vztek A Brabcovi po přestávce spadli stulpny, že vypadal jak Necid Vztek

 • Vysoká noha

  LukyACS27.11.2014 23:23reagovat

  Jak se vůbec posuzuje, kdy má dostat červenou kartu za vysokou nohu? Nani předloni taky nakopl Arboleu a přitom bylo evidentní, že chtěl hrát míč, ono to tak je navíc vždy, moc často asi nebude k vidění úmyslné nakopnutí do hlavy. Tehdy byla ČK oprávněná, protože ohrozil zdraví protihráče. Zápu švábice taky dodatečně potrestala.

  Přijde mi, že je to zase věc, kterou si rozhodčí ohýbají.

  • Vysoká noha

   standis27.11.2014 23:33reagovat

   Nevím, jaký je přesný výklad pravidel, ale já bych to pískal nekompromisně na červenou po vzoru hokeje. Tam je hráč odpovědný za svoji hokejku a třeba neúmyslně protihráči udělá s nosem, co se stalo Dočkalovi, tak dostane 5 min. a do konce zápasu. Dočkal stál, nebyl nijak ohnutý a on ho kopne do hlavy. Takhle se hraje nohejbal a ne fotbal. On to neudělal úmyslně, ale když chce hrát balon 1,5 m nad zemí nohou, tak si musí být jistý, že kolem něj nikdo není. Já bych za tohle dával červenou.

 • Do cca 65.min super,Sparta jasně lepší,

  majtin27.11.2014 23:23reagovat

  od té doby průměr a zbytek času vyrovnanej zápas. Spartu srazilo hlavně zbytečně moc špatných přihrávek do autu nebo do míst kde nikdo nebyl, nebo byl protihráč. To nás srazilo a Neapol posadilo na koně. Za další začly docházet síly, což není žádný div, když jsme hráli rekonvalescentem Hušby a Bořek celý zápas s tampónama v nose (to si vůbec neumím představit, já bych s tím nemohl ani číst, natož běhatÚdiv), což se prostě musí fyzicky projevit, ten nepřísun kyslíku. Škoda, že nebyl Timmy!!! Ten by to okysličil. A poslední věc, ne hlavní, co Spartu srazilo byl neskutečně mizerný rozhodčí, nám dával ŽK za prkotiny, jim pouštěl fauly loktem do obličeje (3x!), pískal simulace. Kdyby stejným metrem s jakým nám dával ŽK posoudil faul na Dočkala, musel by dát červenou.

  Nechápu, proč ve reprezentaci nahrazoval Rosického Kolář, Matějovský ukázal, že mezinárodní zápasy jsou pro něj jako dělané. Skvělý Brabec, Holek, škarohlídy usadil Mareček. Neodsuzujte Přikryla, absolutně mu chybí herní praxe, dnes to nebyl on.

  Teď se zkoncentrovat na Jihlavu, ať je pohoda pro zbytek podzimu a na jaře se nemusí nic honit.

  • Do cca 65.min super,Sparta jasně le

   LukyACS27.11.2014 23:26reagovat

   +1

   Není co vytknout Úsměv

  • Do cca 65.min super,Sparta jasně le

   Skleepy27.11.2014 23:29reagovat

   Kadeřábek měl v nártu od šlapáku zaražený kolík. Pomezní stál metr od toho a jen ukázal aut. VztekVztekVztek

   • Do cca 65.min super,Sparta jasně le

    majtin27.11.2014 23:37reagovat

    Jak píše Luky níž ” Po dnešku bych i věřil, že na ně má Berbr vliv, jak se v rozhovoru pro Sport kasal”, tak bych ještě za horka zavolal Berbrovi, proč to Dáša trochu neošetřila,jestli s tím nešlo něco udělat. Třeba by ve svý ješitnosti, zase pustil něco k dobruÚsměv.

  • Do cca 65.min super,Sparta jasně le

   pubi27.11.2014 23:53reagovat

   Skoro se vším naprostej souhlas - rozhodčí mizernej a po přestávce je docela tlačil... Timmy by se na závěr hodil (stejně jako Vacek, kterej měl jít podle mě před Přikrylem)... Příkras se holt do zápasu nechytil, stane se po takové pauze... vyzdvihnuté výkony a důležitost Jihlavy taky souhlas, jen poznámka k Matějovi je mimo - úplně jinej post, než hraje v repre Rosa.. Kolář jako náhrada mi tam taky nesedí, ale Matěj na tomhle běhavým postu pod hrotem by byl k smíchu...

75696 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha