Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Sparta se musí v první řadě

  Tashunka Witko1.10.2014 10:19reagovat

  zbavit fotbalové přítěže, jako je Mareček, Bednář, Švejdík, Brabec apod. O Nešporovi nemluvě, ten by měl odejít i s tím, kdo jeho příchod prosadil.

  Ukazuje se, že nejsme schopni získat posilu, která by byla lepší, než naši vlastní hráči (Skalák, Sýkora, Čermák), což hraničí se zoufalstvím a dokumentuje absolutní neschopnost našeho sportovního úseku, vedeném benešovským hrobařem. Je těžké, chodit pro hráče do Slovanu, když tam bojují o LM lépe (déle) než my a vydělají alespoň nějaký ten peníz, zatímco my sbíráme už jen drobky. Nejvíce nás tlačí bota na stoperu (dlouhodobě) a stejně s tím nikdo za dva roky nepohnul, naopak se zakonzervoval Švejdík a přivedl zbytečně Kováč. Pak se musíme po derby klepat i proti YBB a přitom bychom chtěli o patro výš.

  Problém Sparty je, že máme jen čtyři rychlé hráče, z toho jeden sedí trvale na lavičce a dva, co hrají, nemají formu a jsou spíše přítěží. Pokud chceme něčeho dosáhnout, musí se to v zimě zlomit a do ofenzivy získat trochu dynamiky. S balastníma, pomalýma a nepřesnýma nahrávkama mezi stopery díru do světa neuděláme a víc toho zatím šablonovitý pan Pokorný nepřinesl.

  • Sparta se musí v první řadě

   Skleepy1.10.2014 10:45reagovat

   Chci si přečíst jeden pozitivní příspěvek od tebe. Smutek

   • Sparta se musí v první řadě

    Lobrock1.10.2014 10:55reagovat

    Až na toho Hřebíka má pravdu. Bohužel veškerá Hřebíkova koncepce s mládeží šla do hajzlu ještě dřív, než se stačila rozvinout. Aby se ušetřilo pár mega, tak se zrušilo béčko, které je nejdůležitejším týmem hned po áčku. Kdyby měl Hřebík ve Spartě větší slovo, tak už hráči jako Sýkora nebo Skalák dávno hrajou v základu Sparty a nepřivedly by se posily typu Nešpora. Myslím, že s Otavou, Lavičkou a podobnými neschopy to tu Hřebía dlouho bavit nebude a nedivil bych se, kdyby skončil už v zimě.

    • Sparta se musí v první řadě

     Dynamo1.10.2014 12:11reagovat

     béčko nemá ve výchově mládeže takovou váhu. S tebou nesouhlasím. Souhlasím s tím, že kroky vedení Sparty jsou dost nešťastné, co se týče letních ”posil”.

  • Sparta se musí v první řadě

   majtin1.10.2014 10:53reagovat

   Dobře, zase jenom kritika protkaná ironií, i když dneska nejenom destruktivní. Tak aspoň to. Ale můžeš být ještě konstruktivnější a konkretnější a říct nám, koho přivést, aby jsi byl spokojený. Koho nechceš to víme už všichni skoro zpaměti. Ale koho teda chceš, aby zůstal, ale hlavně aby přišel? Jak na lavičku, tak do kádru. Někoho, o kom tady nebudeme za půl roku číst zase tvoje ironické komentáře. Dík

 • Vranjes

  lidoop1.10.2014 8:45reagovat

  Je mi trochu divny, ze vubec uvazuje o Pribrami. Takovej hrac by mel mit urcite aspon tucet nabidek z Ruska a Turecka, kde nedavno hral. Otazkou je, jestli neni trochu mesuge, kdyz zatim nikde dlouho nevydrzel.

  • Vranjes

   lidoop1.10.2014 8:46reagovat

   Ze byhral mizerne, to jsem ani nezminil. Jinak by ho prece Bosna nebrala na MS.

   • Vranjes

    Standa Hejkal1.10.2014 9:04reagovat

    Když mohl hrát Mensah za Cievo, Lyon, Sunderland a Nitru... Úsměv

    • Vranjes

     Capo1.10.2014 9:12reagovat

     To je taky zajímavý případ a je trochu s podivem, že ve 32 letech nesehnal nic lepšího než Nitru.

     • Vranjes

      Standa Hejkal1.10.2014 9:16reagovat

      No, ani už nevím kde je mu konec, ale docela jsem na to zíral s otevřenými ústy. Pokud se nepletu, byl i na WC 2010 a dokonce kapitán ne? A najednou v Nitře.

  • Vranjes

   Capo1.10.2014 9:15reagovat

   Potřebuje hrát, a pokud se dostane do pohody, tak by asi v Příbrami měl celkem bez problémů. Horší to bude teď, ale pro Deliho. Věřil jsem mu, že časem vytlačí Hájovského, ale teď dostal další tvrdou konkurenci a celý hostování může strávit klidně v juniorce, což mohl nakonec i u násNeutrální

  • Vranjes

   SFINGO1.10.2014 9:40reagovat

   toho tenkrát testovali sešitci, a nakonec se sním nedomluvili a on šel do Tiraspolu.

 • Útočníci

  Pindruch1.10.2014 8:16reagovat

  Nešpor po operaci třísel, Přikryl a Juliš v rekonvalescenci, Bednáře tahá sval. Tak se jen modlit, aby se něco nestalo Lafatovi, jinak nám zbude jen dorostenec Schick.

  • Útočníci

   Standa Hejkal1.10.2014 8:20reagovat

   V juniorce si nevede zle kdysi velký talent Milan Jurdík, takže jakous takous náhradu pořád máme. A v A-dorostu je Pulkrab. Když Barceloně vypadne Neymar, Pedro a Suaréz má trest, bude mít taky problém, nemůžeme mít v kádru 100 hráčů. Blbý je, že se to takhle nakupilo.

   • Útočníci

    Pindruch1.10.2014 8:28reagovat

    Jurdík odešel minulý týden na hostování do Karviné. Pulkrab je velký talent, to bezesporu, otázkou je, zda má už na dospělý fotbal. Snad to Lafi zvládne.

    • Útočníci

     Standa Hejkal1.10.2014 8:29reagovat

     Na to jsem úplně zapomněl, moje chyba.

  • Útočníci

   Dynamo1.10.2014 8:32reagovat

   v útoku může hrát i Konaté, případně tam klidně lze dát Vacka nebo Hušbauera. Bayern taky občas hraje s Mullerem úplně vpředu.

   • Útočníci

    Standa Hejkal1.10.2014 8:39reagovat

    Muller je úplně jiný hráč než Vacek nebo Hušbauer. A v Barceloně hrál hrot Fabregas Smích

  • Útočníci

   Capo1.10.2014 9:21reagovat

   Hmm, tak to je celkem špatný stav mezi hroty, ale kdyby se nedejbože něco Lafimu stalo, tak se na hrot nabízí asi hlavně Konate. Celkem mě překvapilo, že Schick v pondělí nehrál v Boleslavi za juniorku a ani neni v nominaci repre U19 na první fázi kvalifikace, ale tenhle stav našich útočníků to celkem vysvětluje.

 • DK

  Dynamo1.10.2014 8:01reagovat

  Podle Křetínského může Spartu ze ztrát dostat účast v základní skupině Ligy mistrů. ”Jde o zásadní částky, které znamenají pokrytí tří- až čtyřsezonních deficitů. A já vím, že pokud bychom dělali věci správně, máme na to, pravidelně vyhrávat českou ligu a pravidelně se o Ligu mistrů utkávat s relativně přijatelnými soupeři. A tam si musíme poradit. To jsme letos nezvládli,”

  • DK

   majtin1.10.2014 8:48reagovat

   ”A já vím, že pokud bychom dělali věci správně...”.

   Otázka je jestli to dovolí ”jednodušší” část fanoušků. Přijde mi, že těm stačí hodně mluvit o sparťanství, od hráčů lítat po hřišti jak cvoci ( to je v pořádku, když to dává smysl a není to neúčelné a má to systém), hodně burcovat a křičet (jako Vácha, Bednář a Kováč na konci v Malmo - ale že to týmu i jim osobně teda pomohlo Smutek), občas přejet protihráče.

   Ale tak snad dovolí.

   • DK

    wilathewarrior1.10.2014 12:26reagovat

    pamatujes si ty stejne jednodussi fanousky, kdyz byl odejit straka, jak fandili Sparte? no a ted krici bojujte za Spartu :D na jednu stranu se musim smat lidske hlouposti a na druhou stranu kdyz si predstavim, ze by nasi hraci opravdu jezdili kazdy zapas, behali by ve spravnych prostorech a meli nacvicenych dejme tomu dvacet tricet utocnych akci, deset patnact signalu pri standartkach. jak by ty nase vysledky od te doby asi vypadali, tak mi to je vazne litoSmutek

  • DK

   Lobrock1.10.2014 10:47reagovat

   Zdroj?

 • Posily

  Standa Hejkal1.10.2014 7:58reagovat

  Aneb na Slovensko, dál ani krok. Ze zápasů Slovanu, které jsem viděl, jednoznačně koupit Štefánika, ročník 91, herně mi připomíná Kucku nebo Rosse Barkleyho z Evertonu. Podle mě by mohl být posilou, je to hráč, který nám chybí, alternace za Hušbauera, ale dokáže hrát i hloběji v poli. Simon Mosses má skvělý statistiky a reference, tak proč ne. Zajímalo by mě, jestli o nich vůbec naše vedení ví. Podle mě je hlavně důležité v nejbližší době vyřešit některé odchody - hlavně Bednáře, zamyslet se i nad úlohou Švejdíka, Nešpora vyreklamovat a stáhnout zpět Skaláka. Otazník je taky nad přínosem Breznaníka, protože nejlepší hráč na levou stranu Sparty hraje za Brno a Krejčí to má jistý. No a co se týče zahraničních posil, tam bych vařil z vody stejně jako Pepa Chovanec, ale přece není možný, aby Baník dokázal sehnat šikovné cizince, o Teplicích se nemá smysl bavit, a my jako největší, jediný velkoklub v ČR dáš než na Slovensko nedojeli.

  • Posily

   Dynamo1.10.2014 8:01reagovat

   Štefánik v létě do Slovanu přišel, nemyslím si, že by hned šel zase ven

   • Posily

    Standa Hejkal1.10.2014 8:14reagovat

    ČR není ven a je to pro všechny Slováky krok vpřed. Pokud mu nabídneme slušné podmínky, proč ne. Slovan je navíc v krizi a moc toho nenahrál, protože Straka je laik.

    • Posily

     Shrekson1.10.2014 9:41reagovat

     Štefánika tady Luke zmiňoval snad 100 krát.. Nevim proč nebyla snaha ho získat když se vracel s holandská..

     • Posily

      ke4n1.10.2014 19:50reagovat

      Tak nám se vrátil z Holandska zase Mareček, nemůžeme mít všechny Smích

  • Posily

   LukyACS1.10.2014 9:34reagovat

   Toho jsme měli vzít už z Nijmegenu nebo aspoň Pospíšila, místo toho se přivedl Vacek, který se sice zlepšil, ale pořád to není ono. Možná že by někdo pořádný do zálohy přišel, ale muselo by se postoupit aspoň do play-off LM. Slovan Štefánika taky přivedl, až když měl jistých 80M.

 • LM

  standis30.9.2014 21:33reagovat

  Borisov vede doma v půli na Atleticem 2:0 a Maribor vede venku na Schalke 1:0. To vypadá, že by mohla LM hrát i Sparta.

  • LM

   standis30.9.2014 21:34reagovat

   Tak 2:1, ted dostali gola.

  • LM

   Avhred30.9.2014 21:51reagovat

   Mohla, ale nehraje ... Smutek

   Sice ten největší nápor zklamání už přešel, ale stejně to člověka trochu sejří, že tam letos nejsme ...

   Tak snad aspoň převálcujeme ve čtvrtek Švýcary.

  • LM

   Avhred30.9.2014 21:57reagovat

   Navíc Barcelona nám ještě nějak pokulhává v Paříži (3:1). A klobouk dolů před Tottim, který dnes stanovil nový rekord LM coby nejstarší hráč, jenž v této soutěži kdy skóroval.

 • CSKA - BAY

  forskinho30.9.2014 18:08reagovat

  Od tý doby, co jim Pep naordinoval ten svůj piča-fotbal se na to fakt nedá koukat.Otrávení

 • Dan

  peterpan2730.9.2014 15:57reagovat

  Podle Forbes 9. nejbohatší Čech, jmění 12,3 mld, oproti březnu si polepšil o 4,4 mld. No, takže na posily by bylo ;-)

  • Dan

   Mário Vdolek30.9.2014 17:17reagovat

   Dokud nebude aspoň dolarový miliardář tak má Spartička smůlu.

   • Dan

    Spytihnef30.9.2014 17:23reagovat

    Tímhle tempem za rok :)

   • Dan

    ke4n30.9.2014 17:48reagovat

    Myslíš že šetří rovnou na Ronalda? Úsměv

 • Fízl Platil

  LukyACS30.9.2014 15:20reagovat

  http://www.efotbal.cz/clanek-138438-Ochozy-k%C2%A0stani-Ne-FACR-preferuje-smirovani-expolicajta-Platila-.html#.VCqsKtdPBtI.twitter

  • Fízl Platil

   PohanACS30.9.2014 16:44reagovat

   Proměna Procházky je vskutku velice zajímavá.Nejdřív se sere do fanoušků že by je posílal na smrt a najedenou ochránce lidských práv.Docela by mě zajímalo co za tím stojí.Možná na starý kolena přichází k rozumu,ale spíš už má nahrabáno dost tak může řikat co se mu zlíbí

 • Trocha historie

  PohanACS30.9.2014 13:45reagovat

  http://www.reflex.cz/clanek/dopisy/39526/reakce-sparta-nebyl-bolsevicky-klub-je-to-obehrana-lez.html

  • Trocha historie

   Avhred30.9.2014 14:23reagovat

   Za komunistické éry měl každý československý klub své příznivce z vyšších stranických funkcí, a protože Spartička byla tenkrát nejlepší, bylo jenom přirozené, že se na ni nalepily nejvyšší bolševické garnitury jako Kapek, Himl nebo Štrougal.

   • Trocha historie

    Tashunka Witko30.9.2014 16:28reagovat

    Ty jsi dobrý mimoň. Kapek byl, jako jeden z mála politiků (obecně se o fotbal bolševici moc nezajímali), přímo fanatický fanda Bohemky, kterou coby patronátník ČKD také dokázal skvěle podpořit a vynutit pro ni i v dobách praktické neexistence přestupů takové kaufy, jako Janečka, Bičovský, Dobiáš, Zelenský apod. což byli vše reprezentanti, kteří jinak chodili jen do bolševické Dukly. O Kapkovi by se dalo říci, že byl možná jeden z největších nepřátel Sparty a přisuzuje se mu i účast na sestupu, protože poločas v Třinci tenkrát natáhl jeho soudruh Mamula nesmyslným rozdáváním nějakých diplomů.

     

    Štrougal se rád na sportovních akcích ukazoval, ale chodil víceméně jen na repre a na Spartu se bál, protože tam se v kotli tzv. protistátními hesly nešetřilo, i když to tam v každém zápase vybírali fízlové.

    Himl skutečně fandil Spartě, ale houby pro ní udělal.

    • Trocha historie

     ketamin30.9.2014 16:46reagovat

     Štrougal se tam ukázal snad akorát když přijel Juventus. Fotbalu nerozuměl a nijak ho rád neměl.

    • Trocha historie

     Avhred30.9.2014 17:49reagovat

     ”V Čechách nebyla Sparta většině klubů sympatická, stejně jako na Slovensku Slovan Bratislava. Přispívalo k tomu, že jí fandily vládní a komunistické špičky, předseda vlády Štrougal, tajemník městského výboru KSČ Kapek, předseda ÚV ČSTV Himl ...”

     Tolik ze vzpomínek Zdeňka Svobody, člověka, který, ač byl dlouhodobým sekretářem Bohemians Praha, patrně na rozdíl od tebe ani netušil, že Kapek hraje pro jeho klub. 

      

     Co se týče sestupu Sparty 1975, existuje spousta literatury čerpající ze vzpomínek tehdejších pamětníků, kupříkladu publikace “Fotbalová Chobotnice“ popisuje všechny ty prasárny, podvody, machinace, úplatky, v nichž samozřejmě lítali všichni včetně Sparty, a zmiňuje rovněž jména zainteresovaných jako Tipek, Stružka, Korček alias Rudý biskup, Ondráček a další, kteří v té šaškárně z posledních dvou kol, vystupovali. Každopádně si vůbec nevzpomínám, že bych někde četl, že Kapek byl jedním z architektů našeho pádu do druhé ligy.

      

     A pokud jde o ten zápas v třinci, tam to natáhli záměrným výpadkem proudu, nesmyslnou minutou ticha za zemřelého hokejového (!) funkcionáře Vítkovic, aby získali náskok nad ostatními celky, jež začínaly hrát ve stejnou dobu. O diplomech a Mamulovi ani slovo. 

      

  • Trocha historie

   Mário Vdolek30.9.2014 17:12reagovat

   Ten článek je výborný. Sparta je komunistická asi jako Slávie židovská. Tyhlety předsudky mi docela serou. Stokrát opakovaná lež se nakonec stane obecným faktem. Hnus.

74822 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha