Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Mareček

  Chrod30.8.2015 15:58reagovat

  Je stejně sranda, jak jeden hráč dokáže vyvolat takovou diskusi Smích Ale co, mě to baví... teď je nudná repre pauza, takže stejně není o čem psát.

  • Mareček

   honzaspartan30.8.2015 17:43reagovat

   Nojo, ale co je to za diskuzi, když na jedné straně je masa lidí a na druhé jen jeden recesista, který to nemyslí vážně?Smích

  • Mareček

   MK330.8.2015 18:28reagovat

   Moc to nechápu. Kdyby alespoň vyvolával nějakou kontroverzi, ale pro mě je to hráč, kterého během zápasu nějak neregistruju. Něco si tam ”odšolíchá” a tím to hasne.

 • :D

  captain_obvious30.8.2015 15:24reagovat

  Nechce se někomu sestříhat do videa každý kontakt Marečka s balonem v prvním poločase proti Dukle? Smích Samozřejmě, že tady byl opět tvrdě kritizovanej, ale ač v druhé půlce uvadnul, tak ten první poločas byl podle mého názoru jeden z jeho nejlepších v téhle sezoně. Mohli jsme nad tím potom dlouze rozjímat, porovnávat s Váchou atd. Smích

  • :D

   standis30.8.2015 15:28reagovat

   Stejně Vrba tomu nerozumí, když Marečka nemá ani mezi náhradníky a to může hrát na několika místech.

   • :D

    Avhred30.8.2015 15:32reagovat

    Přesně tak. Úsměv

    • :D

     Standa Hejkal30.8.2015 15:35reagovat

     Tak o kvalitě trenérského umění Vrby, zejména pak ve skladbě kádru, by se jistě dalo diskutovat celé hodiny, o faktu, že vy dva tomu nerozumíte, což dokazujete každý den, se ale nemá smysl bavit vůbec Úsměv

     • :D

      standis30.8.2015 15:40reagovat

      S tebou se o fotbale nemá smysl bavit, to je fakt.

      • :D

       Avhred30.8.2015 15:43reagovat

       Přesně tak. Úsměv

       • :D

        honzaspartan30.8.2015 17:45reagovat

        A Vrba tomu teda evidentně taky nerozumí. Jste v dobré společnosti Smích

        Máme štěstí, že náš Zdenda tomu rozumí a Marečka zatvrzele staví Smích

        • :D

         Avhred30.8.2015 18:13reagovat

         Zdeněk Marečka staví proto, aby mohlo být tohle fotbalové břímě co nejrychleji prodáno, ovšem zádrhel je v tom, že Mareček podává takové výkony, že je prakticky neprodejný ...

   • :D

    captain_obvious30.8.2015 15:41reagovat

    Nechápu, co jsem řekl tak hrozného, že jsem si vysloužil tenhle sarkasmus, ale OK.

    • :D

     standis30.8.2015 15:58reagovat

     To nebylo na tebe, ale na celou diskusi o Marečkovi. ÚsměvÚsměv

   • :D

    Sendi30.8.2015 15:53reagovat

    myslíš toho Vrbu, jehož reakce na formu hráčů trvá cca půl roku? Toho kterej teď povolala svýho milovanýho z formy hrajícího zraněnýho Koláře? To bych moc jako měřítko nebral teda :D

    • :D

     standis30.8.2015 16:01reagovat

     Každý trener má nějakou úchylku a Vrba má Koláře a nenominace Hubschmanna. Jinak si myslím, že dobrý.

  • :D

   Kombinator30.8.2015 15:54reagovat

   Tak to je přesně ono, vytáhnout ten jeden zápas, kdy Marečkovi hra vyhovuje, zapadnout tím i jeho obrovský nedostatky v ostatních obranných činnostech, protože se na ně prostě nedostane a tak mu to jde a podle toho hodnotit. To je naprosto stejný, jako když tu Spirit machroval po přípravě, kdy všichni hráli v divizním tempu, to tam byl Mareček taky mistr světa, jenže problém je, jak ostatně tvrdili odpůrci Marečka už po přípravě, že pravda se ukáže v těžkých zápasech, kdy nestačí v předem přirapvený pozici čekat a zachytávat, ale je potřeba mít opravdovou kvalitu v obranný fázi.

   • :D

    captain_obvious30.8.2015 17:04reagovat

    a) Já se domnívám, že letos podal více kvalitních výkonů, takže co se mě týká, tak tvoje první věta nedává žádný smysl.

     

    b) Hodnotit hráče na základě potenciálu, který ukázal v jednom, dvou zápasech, je něco naprosto běžného. Vidíme to běžně například u Matějdy, kdy jeho příznivci zarputile ignorují všechny bídné výkony a při hodnocení jeho kvality a přínosu se vždy odvolávají na zápas s Chelsea. Další ukázkou je Coquelin, který podal na jaře životní výkon proti Man City v zápase, ve kterém Arsenal hrál úplně jiným stylem než jakým hraje obvykle a od té doby se zabydlel v základu, přesto že to mnohokrát nebyla od něj žádná hitparáda a ten výkon proti City od té doby nenapodobil.

     

    c) Já se té vaší diskuze o Marečkovi vůbec neúčastním, tohle moje vlákno se sice taky týká jeho, ale je o něčem úplně jiném než ta vaše žabomyší válka, tak nevím proč tu na mě startuješ, že jsem si dovolil napsat, že mu nějaký zápas vyšel. Abych nemohl ani ve vší slušnosti a nekonfliktně napsat svůj názor, aniž bych musel očekávat následný shitstorm od 2-3 konkrétních uživatelů, to už mi přijde trošičku přes čáru.

    • :D

     Kombinator30.8.2015 18:34reagovat

     Kde na tebe startuju? Standis ti taky napíše normálně a ty se tu hned čertíš. Seš neuvěřitelně povýšenej, domýšlivej, sebestřednej a vztahovačnej. To už tu pozoruju delší dobu, že si myslíš, že nad tvůj názor není. A jetli něco nedává smysl, tak je to právě tenhle tvůj komentář, takže si radši uliď před vlastním prahem.

     • :D

      captain_obvious30.8.2015 21:42reagovat

      Standis napsal něco, co obsahově patřilo o jedno vlákno níž, do vlákna, se kterým to nijak nesouviselo. Žádné čertění tam z mojí strany nevidím, whatever.

      Zbytek je blábol pramenící z toho, že jsi byl buď líný vymyslet protiargument nebo zklamaný z toho, že žádný nemáš.

 • To je komedie

  Standa Hejkal30.8.2015 13:54reagovat

  Tady by se Mareček furt experty na bránění, střelbu, trenýrky a nářečí vyhazoval ze sestavy a většina místních expertů ani neví, že zlý muž ligy v Jablonci nemůže hrát SmíchSmíchSmíchSmích Pak má někdo brát vaše názory vážně. Smutný je, že takhle mimo je celá česká fotbalová společnost, kde si hospodští kritici pletou Baroše a Bakoše, ale všem by radili, jak to mají dělat.

  • To je komedie

   Kombinator30.8.2015 14:22reagovat

   Já zase nechápu, jak vůbec můžeš vylézt z kanálu a dělat tu navíc ještě machry po tom, co Mareček proti CSKA hořel jak papír a ukázal všechny slabiny, na který ti tvoji experti upozorňovali celou dobu. Jen se podívej, kdo se přimotá ke většině gólům v naší síti a situace řeší blbě, tzv. po marečkovsku. A pak se taky podívej na to, jak když konečně Ščasný donutil Marečka přitvrdit, jak vůbec nestihá, je v soubojích pozdě, i když hraje v obraně a má všechno před sebou a dostává samý žlutý karty. Mně je jedno, jestli je hráč z vesnice nebo z New Yorku, já chci aby hráli ti, co mají týmu co dát, Máreček je pro mě šílená slabina ať hraje kdekoliv a proto ho nechci v sestavě vidět.

   • To je komedie

    majtin30.8.2015 14:32reagovat

    Jen připomínka - těch žlutých a vůbec faulů je v poslední době u Sparty hojně všeobecně, netýká se to jen Marečka.

    • To je komedie

     Kombinator30.8.2015 15:09reagovat

     Tak to neberu, Costa ani Hybš tolik kraet nemají, Hybš snad ani jednu a to hraje stejnej post většinou, akorát z druhý strany. Ten kdo se mu může vyrovnat je Holek, ale ten je na tom stejně bídně jako Mareček a svojí nemohoucnost musí nahrazovat fauly, ve dvou zápasech dokonce hrozilo, že dostane rudou. Žlutých karet dostává hodně záloha, protože nestíhá, z obrany je v tomhle král Mareček.

     • To je komedie

      majtin30.8.2015 16:41reagovat

      Tak já třeba proti CSKA trnul, kdy pujde ven Frýdek. Nelze zpochybnit, že Mareček je teď se ŽK na špici, ale já psal ve smyslu, že ten nárust je u celý Sparty.

   • To je komedie

    Standa Hejkal30.8.2015 14:33reagovat

    Mareček i se všemi chybami má pořád pro Spartu větší přínos než reprezentant a zástupce kapitána Vácha nebo ”nadějný mládežnický reprezentant” Brabec, takže u mě dobrý.

    • To je komedie

     Kombinator30.8.2015 14:42reagovat

     Vácha je samozřejmě o třídu prospěšnější. V jednom z posledních zápasů Mareček 2x nahrál jak blbec dozadu tak, že by to ani sele s kopačkama neudělalo hůř, stejně jako to dělá Vácha, možná ještě hůř, a za což je nejvíc Vácha kritizovanej, akorát měl kliku, že ty jeho šílenosti napravili včasným zákrokem spoluhráči, u Váchy to většinou bohužel skončí gólem v naší síti, ale to nemění nic na tom, že Mareček ani v tomhle ohledu není o nic lepší. Takže vážně nerozumím v čem je týmu Mareček prospěšnej.

     • To je komedie

      Standa Hejkal30.8.2015 14:48reagovat

      Vyhrává víc soubojů na zemi i ve vzduchu, má lepší statistiku přihrávek, skvěle čte hru, vnímá prostor, obsáhne větší prostor, předskakuje, hraje jednoduše, prvním dotykem si balon přichystá do pozice pro přihrávku, což třeba Vácha vůbec neumí a potřebuje 3-4 doteky, o hře na jeden dotek ani nemluvím.

       

      Naopak dává méně gólů, hůř střílí, nemá vlastní značku legín Úsměv, neumí přitvrdit, protože to není jeho styl hry. Pokud se podíváš do vyspělých lig, na pořádné kluby, tak defenzivní záložníky tam hrají hráči, kteří mají blíže k Marečkovi, než Váchovi. Vácha je minulost.

      • To je komedie

       honzaspartan30.8.2015 14:56reagovat

       Hru čtě tak maximálně při vyklusávání dozadu když se do bránění nezapojuje a jen čeká jak to dopadne. Předskočit soupeře jsem ho snad nikdy neviděl. S tou statistikou přihrávek už je to směšné, protože tzv. marečkovské přihrávky jsou až směšně jednoduché a alibistické. Pod to spadá i hraní jednoduše. Dává co nejjednodušší přihrávky často hůře postaveným spoluhráčům, které nic neřeší a pouze zdržují rozehrávku.

       • To je komedie

        Standa Hejkal30.8.2015 15:03reagovat

        Tak já si zaházím trochu hráchu na zeď. Ty alibistické marečkovské přihrávky jsou přesně to, od čeho je Mareček na hřišti. Rychle předat balon ofenzivním hráčům. Že ho často nemá komu dát a tak ho předává obráncům je čistě o citu pro hru a umění měnit tempo hry.

         

        Zachycení míče - aktivní akce přerušující útok soupeře, nejčastěji se zachytávají střely na branku nebo přesné útočné přihrávky - v této statistice je Mareček 14. v lize, první mezi Sparťany, má jich 37.

         

        Co tam máš dál?

         

        • To je komedie

         honzaspartan30.8.2015 15:08reagovat

         Tak proč sem cpeš tu statistiku a vyzdvihuješ jí, když si uvědomuješ jednoduchost Marečkových přihrávek? Jeho přihrávky jsou naprosto triviální a zvládnul by je každý.

        • To je komedie

         Sendi30.8.2015 15:13reagovat

         spirite, Mareček je můj oblíbenec a k Váchovi mám neutrální postoj, nicméně tady bych dodal, jak kritizuješ Váchu v počtu doteků. Podle mě je to výstup uplně stejný situace, která vede Marečka hrát přes stopery - nedostatek nabídky v záložní řadě, jeden to řeší driblingem - Vácha, druhej točí hru přes stopery - Mareček, v důsledku je to ale v obou případech chyba spíš v nabídce a pozorovat to můžem vod cca poloviny loňskýho podzimu kdy došlo ve spartě k hernímu poklesu, neni náhoda, že do tý doby hrál Vácha dobře i v repre, pak se přestalo běhat...letos zase pro změnu stojí osm hráčů na offsajd lajně místo aby se nabídli pro přihrávku - prašť jak uhoď...můj názor...jinak samozřejmě Marečka vnímam jako výbornýho hráče, na svý pozici v lize určitě mezi nejlepšíma...

         • To je komedie

          Standa Hejkal30.8.2015 15:21reagovat

          Souhlasím, ale nemluvím o driblingu, který má Vácha lepší, ale o přípravě míče, on převezme přihrávku, jedním dotekem jí zpracuje, druhým posune do pozice, kam chce nahrávát, třetím nahraje. Mareček si velmi často jedním dotekem zpracuje a druhým nahrává, má lepší techniku zpracování, čímž hraje rychleji, tedy lépe. Samozřejmě jsou i situace, kdy se to od Marce odrazí jako od vrat, nejsem slepý Úsměv

          • To je komedie

           Sendi30.8.2015 15:25reagovat

           jo zpracování do prostoru, bohužel po pravdě ho maj lepší i naši dorostenci než většina našeho základu, naštěstí pro nás to je v lize podobný všude...no...bejt to na Hřebíkovi, víš co...Úsměv

           • To je komedie

            Standa Hejkal30.8.2015 15:29reagovat

            No jistě, jenže tohle jsou věci, které dělají rozdíl, Mareček je má. Úsměv

            • To je komedie

             Chrod30.8.2015 15:52reagovat

             Ještě jedna věc, jako Marečkovy přednosti zmiňuješ to, že skvěle čte hru a vnímá prostor. Na to si přišel jak?

             Já jsem teda hlavně toho názoru, že Marečkova hlavní chyba je ta, že právě nikdy není tam, kde má bejt. Ono to právě neni moc vidět, protože Mareček žádnou technickou chybu neudělá, ale jeho chyba je to, že z prostoru, kde má bejt on, padají góly, gólový centry atd. Všimni si u gólů, který jsme dostali, kde byl Mareček. Většinou to jde z jeho strany nebo prostoru, kde on není, ale vyklusává někde úplně jinde a je prostě k ničemu.

             On prostě vůbec nemá přehled ve hře, neví kde má stát a ještě ke všemu vůbec neumí bránit. Opravdu nevím, jak si přišel na to, že když párkrát dobře předskočí protihráče, že nějak vnímá prostor. Nevnímá.

      • To je komedie

       Kombinator30.8.2015 15:00reagovat

       Stačí jedno a to bez důrazu se dnešní fotbal hrát prostě nedá. Je sice krásný, že občas někoho předskoči nebo vypíchne míč, ale to udělá i Vácha, kdybys u něj pořád jen nesledoval legíny, tak bys to viděl, rozdíl je prostě v důrazu, tam kde Vácha znemožní rychlej protiútok nebo protihráči poozičně nedovolí se dostat do výhodnýho prostoru, popřípadě ho vytlačí rameno na rameno nebo ho fauluje, tak tam Mareček kolem svýho hráče tancuje. Sorry,ale tohle vážně není fotbal budoucnosti. Fotbal budoucnosti je o rychlosti, agresivitě a důrazu, bez toho těžko vybojuješ míč v jakýmkoliv prostoru, jestli je někdo minulost, tak je to Mareček.

    • To je komedie

     honzaspartan30.8.2015 14:51reagovat

     Vácha na rozdíl od Marečka alespoň umí dát gól.

     • To je komedie

      Standa Hejkal30.8.2015 14:52reagovat

      Mareček na něj zase umí nahrát.

      • To je komedie

       honzaspartan30.8.2015 14:58reagovat

       Maximálně tak omylem. Na goly nahrává víc Vácha, který na rozdíl od Marečka ví, co je to kolmice za obranu.

       • To je komedie

        Standa Hejkal30.8.2015 15:07reagovat

        Opět jeden z tvých geniálních, neprůstřelných argumentů.

   • To je komedie

    honzaspartan30.8.2015 14:56reagovat

    +1

  • To je komedie

   Sendi30.8.2015 14:24reagovat

   Mareček ven! :D

  • To je komedie

   Chrod30.8.2015 14:33reagovat

   Tak to je fakt hrůza, že 2 lidi si nevzpomněli, že Mareček je takový vemeno, že dokázal za 5 kol dostat 4 žlutý karty Smích Kvůli tomu asi nerozuměj fotbalu nebo co Smích protože nesledujou statistiky zbytečnejch hráčů...

   Ale já tě chápu, někdo se po tragických výkonech opovážil vyhodit Marečka ze sestavy, tak se musíš ozvat. Teď si odsedí těžkej zápas v Jablonci a jestli nastoupí v dalším kole doma proti slabý Olomouci (snad ne), tak zase zahraje tak nějak průměrně a zase vylezeš a budeš něco mlít.

   • To je komedie

    Standa Hejkal30.8.2015 14:40reagovat

    Mareček v této sezóně ve většině zápasů patří k tmu lepšímu, co máme na hřišti, jeho způsob hry je budoucnost, které by se měla Sparta držet, ne hloupě lpět na kopytech jako Brabec (to už Ščasný pochopil), nebo Vácha (tam jsem optimista, zranění mu nepřeju, ale vůbec Spartě nechybí). Není náhoda, že Vrba chtěl Marečka jako náhradu za Daridu. Marečkovi kvality bohužel laická veřejnost vůbec neocení a když tady bláboly některých vyvrátím i statistikou, tak se vždycky najde nějaký neprůstřelný protiargument, jako slabý soupeř, hrál chvilku, náhoda atd. Úsměv

    • To je komedie

     Kombinator30.8.2015 14:46reagovat

     Smích Ukaž mi zápas proti silnýmu soupeři, ve kterým Mareček zaválel. Jo jasně, v přípravě si to tam dával, protože tempo alá lenochod bez důrazu mu vyhovuje, ale jakmile se zrychlí, začínají narůstat silový souboje a musí řešit situace důrazně, tak je v prdeli. Nemá na to a jestli je tohle budoucnost Sparty, tak jsme totálně v hajzlu, leda by se fotbal vrátil do 70tých let.

    • To je komedie

     Chrod30.8.2015 15:43reagovat

     Argumenty typu náhoda nebo hrál chvilku jsem tu teda neviděl a to, že zatím proti každému silnějšímu soupeři vyhořel, je prostě fakt, s tím neuděláš nic. 2x CSKA, 2x Thun a Boleslav, tam hrál naprosto tragicky a tam je vidět to, že na Evropu prostě nemá. V obraně si s ním Skalák, Musa a další hráči dělali co chtěli, když hrál teď v záloze, tak obranná činnost zálohy prakticky neexistovala a dostali jsme 3 góly.

     Neříkám, že to je všechno jeho chyba, ale zrovna v zápase v Thunu byl úplně mimo, jenom se tam tak ploužil a otáčel hlavou, jak to kolem něj lítá. Konkrétně mezi 58.-61. minutou (nevím, jestli se dá někde najít záznam) tam byly 2 situace, kdy kolem Marečka jel balon a on místo toho, aby trochu zrychlil a sebral ho, tak tam jen tak vyklusával a čuměl na to, jak si protihráč metr od něj v klidu bere míč. To mi přišlo, že byl snad zhulenej.

     • To je komedie

      Avhred30.8.2015 15:46reagovat

      S tím Marečkovým vyklusáváním, skoro až hraničícím s nezájmem, jsi to vystihl naprosto přesně.

      • To je komedie

       Chrod30.8.2015 15:54reagovat

       Fakt bych někde chtěl najít ten záznam a kouknout se na to ještě jednou, protože takovej nezájem, když kousek od někoho jede pomalu míč, jsem ještě neviděl.

       • To je komedie

        Avhred30.8.2015 16:08reagovat

        Kde se dá dohledat ten záznam, nevím, ale stačí si pustit třeba sestřih domácího utkání z Thunem a první gól Švýcarů a při tom sledovat Marečka, který, když viděl, že jde do tuhého, místo aby pelášil do vápna, jen jako trotl v klídku vyklusával (a s ním i Holek).

        https://www.youtube.com/watch?v=wj0lDiupc-Y

  • To je komedie

   Chabix30.8.2015 15:01reagovat

   Po 5 odehraných kolech mě nenapadlo kontrolovat počet karet. K Marečkovi mám neutrální postoj. Jsou tam i jiní hráči, kteří zrovna moc nezáří.

  • To je komedie

   honzaspartan30.8.2015 15:04reagovat

   Já jako jeden z expertů samozřejmě vím, že Mareček v Jablonci nemůže hrát.

   Myslím si ale, že je to jeho velké štěstí, protože zápas v Jablonci je přesně ten zápas, ve kterém je velká pravděpodobnost, že nám dojde štěstí a že shoří Mačerek i sytémový génius Ščasný.

   Podle předpokladů je to po vekovním zápase v Plzni druhý nejtěžší zápas v celém ligovém ročníku.

 • Mazuch

  rebus30.8.2015 8:41reagovat

  Je (pokud se Instagramu da věřit) pořad zraněn a začne až v lednu s fotbalem

 • Zápas s Jabloncem

  Chabix29.8.2015 22:49reagovat

  Sice je to zadlouho, ale zajímalo by mě jak to asi Ščasný poskládá, když přišel Jiráček (ten asi hrát bude) a Hušbauer hrál teď dobře. Ve středu stabilně hrají Dočkal s Matějovským. Jestli to bude 352, tak si moc dobře nedokážu představit Dočkala na pravé straně. Jeden z dvojice Steinhofer, Mareček asi dostane černého Petra. Při 4 obráncovým systému bych se nedivil, kdyby levého obránce hrál Frýdek a myslím, že by mu spolupráce s Krejčím seděla.

  • Zápas s Jabloncem

   standis29.8.2015 22:54reagovat

   Sedět bude Mareček a místo něj Jiráček a místo Hušbyho Matějovský, jinak stejné jako ve čtvrtek. Hraje se to ale zadlouho. Jiráček nepřišel sedět na lavici.

   • Zápas s Jabloncem

    Chabix29.8.2015 23:03reagovat

    Ščasný si Hušbauera pochvaloval, jak hrál teď proti Thunu. A když to tak vezmu tak by se mi líbila sestava Bičík - Steinhofer, Holek, Costa, Frýdek - Dočkal, Hušbauer, Jiráček, Matějovský, Krejčí - Lafata

    Nebo

    Bičík - Mareček, Holek, Costa - Steinhofer, Dočkal, Jiráček, Matějovský, Frýdek - Fatai, Krejčí

     

    Tak uvidímeSmích

    • Zápas s Jabloncem

     Avhred29.8.2015 23:18reagovat

     Ta prvně jmenovaná sestava by byla celkem fajn; bez zhrzeného uplakánka a mediálního stěžovatele Marečka, ovšem zase v základu nezbude místo pro Fataie, což je škoda ...

     • Zápas s Jabloncem

      Chabix29.8.2015 23:29reagovat

      Tak ještě mě napadla 3. varianta.

      Bičík - Holek, Costa, Frýdek(Hybš) - Steinhofer, Dočkal, Jiráček, Matějovský, Krejčí - Fatai, Lafata

       

      Místo Matějovského, který už má svůj věk si dokážu představit Hušbauera. Proti Zlínu se ukázalo, že to jde i bez Matěje.

       

      • Zápas s Jabloncem

       Avhred29.8.2015 23:35reagovat

       To by taky šlo, každopádně tak či onak, musíme v Jablonci vyhrát a ukázat tomu otylému pseudo-předsedovi FAČR, kdo je na tuzemské ligové fotbalové scéně pánem.

     • Zápas s Jabloncem

      honzaspartan30.8.2015 14:49reagovat

      Myslíš, že už hraje Mareček podle sebe dostatečně na to, aby se rozehrál a začal hrát dobře?

    • Zápas s Jabloncem

     Pindruch30.8.2015 8:44reagovat

     Mareček hrát v Jablonci na 100% nebude, protože má čtvrtou žlutou.

     • Zápas s Jabloncem

      Chabix30.8.2015 12:45reagovat

      Tím se to zjednodušuje. Pravého stopera může místo něho hrát třeba Brabec.

   • Zápas s Jabloncem

    Tashunka Witko30.8.2015 0:02reagovat

    Zajímavé, že ve všech těch sestavách se v obraně vyskytuje Holek, což je asi největší vemeno, které se v posledních letech v defenzivě Sparty vyskytlo.

     

    A jak nám to jde bez Matějovského, to ukázaly dokonale chaos špíly v poslední době.

    • Zápas s Jabloncem

     Chabix30.8.2015 0:20reagovat

     Vím, že mu to teď moc nejde, ale pamatuji si dobu, kdy byl ve formě a ať byl pod tlakem, tak vždy konstruktivně a přesně rozehrál, výborně četl hru, dělal skluzy alá Rosický a dokázal pozvednou rozehrávku celého týmu. Pravda je, že v hlavičkových soubojích nikdy moc nevynikal. Já bych ho podržel, jen by to asi chtělo ustálit jeho kolegy na stoperu.

    • Zápas s Jabloncem

     Chabix30.8.2015 0:25reagovat

     Co se týče Matějovského. Tak mu víc sedí 451 než 352. Při 352 mají obránci víc možností rozehrávky a blbě se to napadá, ale pokud tam ztratí záložník hloupě míč(Jako se povedlo Matějovi proti CSKA), tak je pak vzadu o jednoho hráče méně, tak je to o to nebezpečnější. Při 451 se Matějovský musí stahovat pro míče a má tak důležitou roli pro naši mezihru, ale hra celého týmu je potom méně nebezpečná, protože ve předu v tu chvíli je o dva hráče méně než při 352.

     • Zápas s Jabloncem

      Jerababa30.8.2015 11:20reagovat

      V 352 to Holkovi nejde a nepůjde. Není šéf a má málo důrazu. Navíc to momentálně fláká nebo je nejistej. Absolutně mimo timing. Když má vyrazit couvá a když má hráče vykrokovat vyráží do prázdná. Zápasy s Thunem to ukázaly v plné nahotě.

      • Zápas s Jabloncem

       Chabix30.8.2015 12:44reagovat

       S Thunem jsme hráli 451

       • Zápas s Jabloncem

        Jerababa30.8.2015 12:57reagovat

        V lize 352 špatnéj a s Thunem v 451 taky špatnej možná nejhorší. S tím timingem je jedno v jakým systému. Prostě je z formy. Bohužel.

    • Zápas s Jabloncem

     majtin30.8.2015 13:48reagovat

     No urážení ti vždycky šlo výborně. Jen by sis měl aspoň rozmyslet, kdo je pro tebe největší ”vemeno” - jestli Holek nebo Brabec.

     Holek byl skoro rok jedním z našich nejlepších hráčů - jestli to, že mu to teď tak výrazně nejde, nebude spíš tím, že je špatně trenérsky veden. Jako v tom chaosu se vyznat asi nebude nejjednodušší.

     • Zápas s Jabloncem

      Chabix30.8.2015 15:05reagovat

      Tak on Ščasný zrovna není chaotik. Takticky uměl své týmy vždy dobře připravit. To až v poslední době dostal nálepku ofenzivního trenéra.

  • Zápas s Jabloncem

   Chrod29.8.2015 23:48reagovat

   Mně by se asi nejvíc líbilo:

   Bičík

   Brabec-Costa-Hybš

   Steinhöfer-Jiráček-Matějovský-Dočkal-Frýdek


   Lafata-Krejčí

    

   Místo
   Krejčího klidně Fatai. Přijde mi, že Krejčí byl daleko lepší v útoku, centry mu pořád nejdou a u lajny mi přijde utopenej, navíc v systému 3-5-2 je slabej do obrany. V útoku by mohl líp využít svoje náběhy.

   Hušbauer mě nijak neolsnil, dokážu si zálohu představit i bez něj.

   Obrana je mi vcelku jedno. Holek je poslední dobou hroznej, nějak bych to zkusil prostřídat, proč ne třeba takhle...

    

   Nebo mě napadla varianta 4-5-1:

   Bičík

   Steinhöfer-Brabec-Costa-Frýdek

   Dočkal-Jiráček-Matějovský-Hušbaue
   r-Krejčí

   Lafata

    

   Je
   to ale hodně šnekoidní sestava, to je dobrý tak doma proti Zlínu...

   • Zápas s Jabloncem

    Chabix30.8.2015 0:14reagovat

    Právě kvůli té pomalosti, bychom už měli trochu přemýšlet do budoucna a nestavět hru pořád na Matějovským a Lafatovi. Souhlasím, že Krečí hraje líp v útoku. Frýdek má na toho halfbeka oproti Krejčímu lepší centry, lépe brání a je důraznější. Krejčí je asi o chlup rychlejší. Mě se proti CSKA líbilo, jak jim to s Fataiem klapalo v útoku, takové rychlostní duo je hodně nebezpečné a efektivní při napadání. Já pořád věřím, že se Holek zmátoří. U Brabce je problém, že v ničem nijak nevyniká, není to technik, ani není dost rychlý, hlavičkář je to stejně průměrný jako Holek. Pamatuji taky na mistrovskou sezonu, kdy Dočkal nejvíce svých asistencí adresoval právě Hušbauerovi. Ti dva si spolu rozumí, když to jde, tak to jde i bez té velké rychlosti. Rychlý musí být hlavně kraje a útok. Steiny je výborný fotbalista a víc se mi zatím líbil na halfbeku. Zatím ale asi nemá 100% kondičku, ale centry má nejlepší z celého týmu. Když bude pravá strana pomalá, tak tam vždy můžeme poslat Konateho.

 • kovařík v TV

  guitarplayer29.8.2015 21:09reagovat

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/215411000370828/

  • kovařík v TV

   Avhred29.8.2015 21:15reagovat

   Díky.

   • kovařík v TV

    guitarplayer29.8.2015 21:46reagovat

    zajímavé je, že nedorazil peltonen, estébák, ani švábice. Holt ryba smrdí od hlavy.

 • kovařík v TV

  guitarplayer29.8.2015 21:09reagovat

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/215411000370828/

 • Hmmm ...

  Avhred29.8.2015 19:42reagovat

  Tak koukám, že José Special One se se svými hošíky dnes moc nepředvedl. A Liverpool tedy taky neohromil. A to oba týmy hrály doma proti slabším soupeřům ...

 • Hovorka

  kapacitos29.8.2015 18:11reagovat

  Scasny ho původně chtěl, ale pak mu řekli že přijde Celustka a Sivok, tak už pro něho nebyl dost dobrý, no a pak když to padlo tak už bylo pozdě.. Smutek

  • Hovorka

   Chrod29.8.2015 20:25reagovat

   Já bych z toho zase nedělal vědu, podle mě není ani lepší než Brabec nebo Polom, takže u nás by si neškrtnul. Že mu vyšlo pár zápasů za Liberec, kde nemá co ztratit, tak to neznamená, že by takhle hrál i za Spartu, když naši obránci hrajou úplně jinym stylem.

   Občas mi přijde, že se tady rozebírá každá maličkost a na všem se někdo snaží najít sebemenší chybu, jenom aby mohl něco zkritizovat...

   • Hovorka

    Sendi29.8.2015 20:39reagovat

    v dnešním neuvěřitelně vyrovnanym fotbale jsou to právě maličkosti, co rozhodujou o úspěchu. Nejúspěšnější firmy stejně jako kluby si najímaj kreativní, progresivní lidi schopný vnímat drobný detaily, který ve výsledku udělaj ten největší rozdíl...neříkam, že je to tenhle případ, ale něco na tom bude, v českym fotbale je to myslim hodně vidět, ten amatérismus, takovýto vedení klubů vod půlitru...nebo aspoň já to tak vnímam...

    • Hovorka

     Chrod29.8.2015 22:19reagovat

     Tak ty to bereš z trochu širšího pohledu než jsem myslel. Jasně že maličkosti v systému, vedení týmu atd. je potřeba vychytat co nejlíp a že takový věci můžou rozhodovat.

     Já jsem ale spíš myslel kritiku a rozebírání těchto rádoby chyb, jako třeba teď Hovorka. Kolik tu bylo nářků, že odešel Deli, Sýkora atd. A největší kritiku snáší výměna Váchy za Frýdka a Pavelku. My jsme získali slušnýho hráče na post, kde nás tlačila bota, oni 2 slušný talenty. Frýdka máme zpět, o parník lepšího, než když odcházel. Pavelka podle mě ani teď není lepší, než záložníci, co máme, natož tehdy. Co by tady asi dělal? 2 roky by proseděl na lavičce...

     Jediná chyba byla poslat Skaláka na hostování s opcí, ten jako jedinej ze zmíněných hráčů měl dostat šanci už tehdy.

   • Hovorka

    spartas29.8.2015 21:08reagovat

    No třeba Švejdík tam od nás hostuje a do základu se přes dvojici Hovorka - Pokorný nepodívá. A takovej hráč se nám v zimě vrátí, kdežto Hovorku jsme prodali.

    • Hovorka

     Chrod29.8.2015 22:10reagovat

     Prodloužení smlouvy Švejdíkovi byla totální blbost, to věděl každej už při podpisu. Ale pořád to nesouvisí s tím, že Hovorka by nám byl úplně k ničemu. Nebo si myslíš, že je lepší než Brabec a Polom, kteří si v nový sezoně skoro nekopli?

     • Hovorka

      spartas29.8.2015 22:36reagovat

      Tak Hovorka může hrát i defenzivního záložníka. A při hře na tři beky by byl dle mě platnější než třeba Mareček. To že Brabce s Polomem nestaví (nestavěl) Impulz, ještě nic neznamená.

     • Hovorka

      Tashunka Witko30.8.2015 0:08reagovat

      Tak Hovorka je rozhodně lepší než Brabec a každý průměrný trener by to měl rozeznat na první pohled.

      To, že to jaksi neodhadl největší světový odborník na senzomotoriku, na tom nic nemění.

      • Hovorka

       majtin30.8.2015 9:35reagovat

       Brabec je schopen hrát obstojně vrcholový mezinárodní fotbal, dokázal to jasně na ME U21, kde s ním nebyl žádný problém. Oni to tihle kluci mají trochu těžší, protože byli připravováni pro moderní fotbal a pak se musí adaptovat zpět na lavičkovskou překulovanou nebo Ščasného tak trochu chaos.

    • Hovorka

     Rammstein30.8.2015 0:22reagovat

     Zajímavost-Švejdík nastoupil za Liberec v základu 2x a oba zápasy Liberec vyhrál. Naopak 3x v základu chyběl a ani jeden Liberec nevyhrál :)

   • Hovorka

    standis29.8.2015 21:56reagovat

    Asi tak nějak, ze začátku nehrál dobře. Sparta potřebuje okamžitou kvalitu na stoperovi.

 • Teiwaz29.8.2015 15:38reagovat

  Proč se vůbec tenhle týden nehraje liga? Myslel jsem že to je kvůli reprezentační pauze ale ostatní se hrajou...

  • Rammstein29.8.2015 16:07reagovat

   Krejčí dělá asistenta u repre takže nemůže trénovat Plíseň, a Horváth si zase v repre pauze dělá trenérskou licenci takže by je neměl kdo trénovat takže se kvuli nim zastaví celá liga - a nejenom tenhle víkend ale i ten příští takže v podstatě na 3 týdny stop. Přece nemůže Plíseň nabrat ztrátu na čelo když jim tréňové sedí na dvou židlích Otrávení

  • standis29.8.2015 16:19reagovat

   Hraje se pohár.

   • Teiwaz29.8.2015 18:54reagovat

    A my hrajem tohle kolo pohár nebo až příští?

    • spartas29.8.2015 19:06reagovat

     23. záři o půl pátý s Královým Dvorem.

     • Pindruch29.8.2015 19:11reagovat

      Tipnul bych si, že ten termín se bude měnit. Prskaji, když mají hrát za týden dva zápasy, teď by museli hrát dokonce tři.

80402 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha