Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Otava je Liaro

  peterpan2720.12.2014 11:03reagovat

  Má Lavička) nějaké ultimátum? Postup do Ligy mistrů?

   

  „Nic takového neexistuje. Ne. Cíle známe a není ani potřeba dávat si ultimáta. Teď prostě získat titul a tečka.“

 • Dostane Lavička poslední šanci,

  Tashunka Witko20.12.2014 10:27reagovat

  až po zisku titulu zase vyletí z kvaldy o LM ?

  • Dostane Lavička poslední šanci,

   Capo20.12.2014 10:36reagovat

   Určitě už ne. Myslim, že v současnosti Sparta prostě tak nějak nepočítala, že Bern nezvládnou a budou se tím odvoláním vůbec muset zabývat. No a než, aby teď zbrkle a nejspíš trochu na slepo riskovali i zbytek ligové sezony, tak radši ještě vsadí na Lavičku a dají mu poslední šanci. Alespoň to tak na mě působí. Předpokládám, že teď už budou dopředu vytipovávat nejen hráče, ale i vhodné kandidáty na trenéra, aby v případě potřeby mohli pružně reagovat a nemít strach do toho říznout.

   • Dostane Lavička poslední šanci,

    Tom kocour20.12.2014 10:46reagovat

    vidím to stejněSmích

   • Dostane Lavička poslední šanci,

    Tashunka Witko20.12.2014 10:49reagovat

    Asi by to chtělo, aby se ustoupilo od kolektivního rozhodování, za které se celé vedení dokáže skrývat a odhazovat na něj vlastní odpovědnost.

    Chovanec byl GSM a měl tedy krom pravomocí i největší odpovědnost. Proč ji nemá sportovní ředitel Hřebík (jako ve všech ostatních klubech), to je záhada.

    D.Svoboda asi prioritně řeší vnější vztahy a zastupuje Spartu ve fotbalových orgánech, nicméně si nejspíš k výběru trenerů a hráčů řekne taky své a takový Otava se tím ještě dokonce chlubí, přičemž k tomu nemá ani ty nejmenší předpoklady a je jen převlečená MedM. Když dojde k výbuchu tak se to hodí na Lavičku, ale aby se zakryla vlastní neschopnost vedení, tak nezbývá než Lavičku podržet a zabalit to do prohlášení v podobě nicneříkajících frází.

    Spartu tak povede trenér, kterýmu nikdo nevěří a všichni už dopředu čekají na jeho další selhání.

    • Dostane Lavička poslední šanci,

     Tom kocour20.12.2014 10:54reagovat

     je to smutný,ale je to tak

  • Dostane Lavička poslední šanci,

   peterpan2720.12.2014 10:36reagovat

   Já bych si moc nebyl jistej ani tím titulem. Máme trenéra, kt. sice nechceme, ale nejsme schopní najít lepšího, kádr je rozhádanej a evidentně bez motivace a ještě se musíme modlit, aby se nezranil Lafata

   • Dostane Lavička poslední šanci,

    Capo20.12.2014 10:48reagovat

    Titul jistotou určitě neni. Plzeň má stabilizovaný kádr, který v lize moc ztrácet nebude. To by ovšem mělo platit i o nás, pokud nikdo důležitý neodejde a vhodně rozšíříme kádr. Je dost možný, že prostě rozhodne zase náš vzájemný zápas a ten optimismus je tedy trochu na místě, když ho hrajeme u nás doma. Osobně si myslím, že když se budeme soustředit především na ligu, tak určitě v jiných zápasech neztratíme víc než Plzeň. Vždyť i teď na podzim jsme kromě Plzně ztratili jen za remízu v Teplicích a dvě porážky přišly ještě v kocovině bezprostředně po Malmo, kdy se v novinách neřešilo nic jiného než Lavičkovo odvolání.

    • Dostane Lavička poslední šanci,

     Tashunka Witko20.12.2014 10:53reagovat

     Plzeň byla ve vzájemném zápase o třídu lepší, stejně tak vyznělo i srovnání trenerů, což je v případě starého alibisty a posery Koubka s podivem, že i on tak snadno trenersky vítězí nad Lavičkou.

     My jsme pod Lavičkou měli problémy ve všech venkovních zápasech a při jeho ”motivačních a taktických schopnostech” se budeme trápit nejspíš i na rozprodaném Baníku, o Jablonci nemluvě.

     • Dostane Lavička poslední šanci,

      Capo20.12.2014 11:01reagovat

      Plzeň na hřištích soupeře taky často vyhrávala jen s velkou dávkou štěstí, kromě ČB(to byla navíc ještě rozlučka Uhrina ml) a MB(tam navíc jen s velkou dávkou štěstí i díky pomoci rozhodčího zápas ještě nezkomplikovali) vše o gól a když prohráli v Jihlavě nebo na Slavii, tak třeba v Teplicích nebo na Dukle můžou bez problémů taky.

 • Pro Pindruch a Artaxerxes

  munzig20.12.2014 1:54reagovat

  Pindruch: Řikáš že v článku nenabízím názor? Četl jsi to do konce. Právě o vyjádření názoru mi šlo hlavně. Nepsal jsem to abych nábídl řešení či nějaký návod jen jsem chtěl vyjádřit názor a to jsem splnil.(Pokud to chceš řešit dál piš pod článek)

   

  Artax: oproti tobě já ani EL nehodnotím jako OK. Skupina nebyla těžká a mělo se z ní postoupit. Takže spíš NOK. Co se týče střídání tak to bylo loňskou sezonu odlišný a ne tak jednotvárný jako letos.

  A k tvému dotazu.

  Jako náhrada za Lavičku mi jako první vyskočilo jmeno Hapal a hned po něm Levý kterého si ve Spartě přeju už dlouho. Byl jedním z prvních trenérů který dnešní útočný styl začal začal praktikovat už v Plzni před Vrbou. Pravda je, že jiný český trenér mě ani po několikaminutovém přemýšlení nenapadá.

  • Pro Pindruch a Artaxerxes

   Tashunka Witko20.12.2014 10:37reagovat

   To máš jedno, tady jsem se včera dočetl, že prý česká trenerská škola je velmi kvalitní, takže je jedno, kdy by to vzal. Všichni jsou dobří.

   Jenom je divný, že když máme tak skvělé trenery, že i dle nich samotných ztrácíme ve výchově hráčů za Evropou 15 let a že naše klubové týmy nejsou schopné konkurovat ani evropskému průměru (měřeno nemistrovskými týmy z Rumunska, Švédska či Švýcarska).

    

   Problém asi bude genetického rázu. Zřejmě jsme národ lemplů a rodí se tady jen samé nešikovné děti, neschopné naučit se to, co zvládne běžně každý negramotný černoušek.

   Divné také je, že ty české trenerské genie nechtějí zaměstnat jinde, než v Arabii, a to jen proto, že jsou jediní, kteří trpělivě snášejí vyhazovy po pár týdnech.

  • Pro Pindruch a Artaxerxes

   artaxerxes20.12.2014 15:01reagovat

   Děkuji za reakci. Myslím si, že tvé návrhy na trenéra.tam měly být také uvedeny. S panem Hapalem sice nesouhlasím, ale Levý by asi mohl být vhodným trenérem.

    

   A k mému hodnocení EL - porazili jsme klub výkonnostně níž a doma porazili dva klubu podobné úrovně a s kluby podobné úrovně venku remizovali a prohráli. To není nijak úžasná bilance, ale celkem slušná - OK.

   Ale nedostatečná bilance vzhledem k nepostupu v LM

 • M.Luhový

  standis20.12.2014 0:11reagovat

  Na závěr jsem si ponechal personalistiku Sparty. Nikdo neví a nikdo se k dané záležitosti nevyjadřuje, kdo je odpovědný za nákup zboží hodné prodávat na vietnamských tržnicích, které Sparta Praha kupuje. Ujfaluši, Kováč, Breznaník, Nešpor, to je pouze v rychlosti seznam položek, které by nekoupil ani ten Vietnamec z tržnice. Sparta je ale koupila. Kdo je ten přesvědčovatel o správnosti takového nákupu? Sparto, hledej příčinu uvnitř a najdeš jí. Vyžaduj odpovědnost za takový nákup. Cesta k úspěchům vede přes odbornost, loajalitu, čestnost, odpovědnost, respekt, soudržnost, ctižádost, otevřenost v názorech a kritičnost.

  Tak to je výňatek z jeho posledního blogu. A zrovna ted s ním souhlasím.

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 0:45reagovat

   tvl co to meleš, Kováč přišel zadarmo, v Liberci byl hvězda a to i v pohárech, jasně u nás už tak nezářil ale že by to byl vyloženě průser tak to zas ne, a při zranění Holka a Švejdíka (a nerozehraném Brabcovi) se hodil. Breznaník stejně tak, přišel zadarmo, pak se zranil. Ujfaluši taky zadarmo, dokonce se pak vzdal i části platu jestli se nepletu, odehrál sice kulový kvůli zranění, ale Brabcovi prý hodně moc pomohl..možná i díky němu je dnes tam kde je. A Nešpor měl záčátek dobrý, pak se holt zranil.

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 0:51reagovat

   Že nezmíníš taky další nákupy, Dočkal, Vácha, Lafata, Costa.. dnes jdou to všechno hvězdy že se vypracovali až do repre...kolik útočníků nakoupila poslední roky Plzeň, snad 10, a nedali všichni dohromady ani to co Lafata :P

   • M.Luhový

    pubi20.12.2014 1:35reagovat

    To se jim teď přece nehodí Smích Mě stejně přijde strašně vtipný, jak někteří (není třeba jmenovat - každý si domyslí), kteří bývali pozitivní a nesmělo se před nimi říct proti Spartě ani ”ň”, tady najednou exhibujou a snaží se všem vnutit naopak chyby u Sparty. Jako by měli patent na to určit, do kdy správnej fanoušek věří a od kdy má chtít změnu. A jak nejsi na stejné straně, buď si Plzeňák (když zrovna nad Spartou nejásáš) a nebo tomu nerozumíš (když naopak kroky Sparty nepomlouváš)... Smích

  • M.Luhový

   ke4n20.12.2014 2:01reagovat

   Ještě jsem zapomněl - Kadeřábek, pravého obránce z něj udělal taky Lavička, jinak by možná dodnes putoval po hostovačkách jako záložník a zapadl třeba někde v 2.lize.

   • M.Luhový

    trakip20.12.2014 9:24reagovat

    Spíš jsi měl napsat,že to bylo na doporučení Antoše. O tom jak pěl ódy na Vůcha, jste se mu také smáli.

   • M.Luhový

    majtin20.12.2014 10:01reagovat

    Počkat, já myslel, že to byl Hřebíkův nápad.

    • M.Luhový

     Tashunka Witko20.12.2014 10:56reagovat

     Hřebíkův nápad byl postavit na beka svého koně - důrazného tvrďáka Přikryla.

   • M.Luhový

    Avhred20.12.2014 10:05reagovat

    Teď si fakt nejsem jistý, ale neodehrál Kadeřábek na pravém beku celou jednoroční hostovačku na Žižkově? Tedy ještě předtím než ho na pravou stranu obrany začal stavět Lavička?

    • M.Luhový

     Tashunka Witko20.12.2014 10:55reagovat

     Celou ne, ze začátku byl v záloze, pak přešel na beka.

 • Hotovo

  JosephV19.12.2014 21:00reagovat

  http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2014-15/223093/lavickovi-pomohlo-ze-uznal-nedostatky-rika-clen-vedeni-sparty.html , tohle už je fakt prostě trapný a směšný Smích , příjít s tím že nakonec nekončí protože si uvědomil že řekl blbost a ted to vyvrátil....s tímhle Lavička klesl u mě na největší dno, opravovat se a přetvařovat jen kvůli tomu aby ho nevyhodili ? Vždyt každý ho už prokouk a musí vědět že si stejně myslí to,co řekl prvně.

  • Hotovo

   barneyross19.12.2014 21:14reagovat

   Je něco jinýho mluvit po zápase, kdy byl plný emocí a zklamání a hodnotit to s odstupem několika dní...Je pravda, že hodnotit podzim jako úspěšný je úlet, ale nebral bych to tak, že Lavička otočil jenom proto, aby si zachránil zadek...

  • Hotovo

   standis19.12.2014 21:17reagovat

   Otava je fakt kus vola. Takovéhle věci do novin nepatří, to si mají vyříkat mezi sebou. Jakou může mít u po těhle kecech hráčů autoritu? Jsem fakt zvědavý, co si zítra od Otavy přečtu ve Sportu...

   • Hotovo

    JosephV19.12.2014 21:27reagovat

    Nejhorší je že Lavička ty kecy tvrdí i hráčům a oni tomu věří a jsou spokojení s tím co předvedli... se vsadím že místo aby řekli že to podělaly tak si řeknou ,trenér říkal že jsme udělali maximum tak se nemáme za co stydět a tím to končí.

    • Hotovo

     rimidalv19.12.2014 21:52reagovat

     Pod prohlášení Lavičky se také bez uzardění podepisuji!

     Současné mužstvo Sparty hraje kvalitnější fotbal než v loňské sezoně, kdy suveréně vyhrálo ligu.

     Na rozdíl od loňského roku mělo ale mnohem méně štěstí.

 • druhá malá spekulace

  SFINGO19.12.2014 20:57reagovat

  mám to od kamaráda, který fandí Trenčínu a má dost přehled na Slovensku. Tou spekulací je, že Sparta má zájem o Semira Stiliče z Wisla Krakow. Ovšem má o něho prý zájem i Dinamo Záhřeb. Jemu tam končí v létě smlouva a Wisla ho chce prodat ,aby aspon něco na něm vydelala. Jako náhrada za něj má přijít Ján Vlasko. Ke Stiličovi, kdo ho nezná, tak je to ofenzivní záložník hrající hned pod útočníkem, a zároven je schopen hrát z kraje zálohy(zprava), dynamický hráč s výbornou levačkou a dobrou technikou v kombinaci s fotbalovým myšlením, ovšem jeho slabina je v defenzivě na které musí zapracovat. Prosím je to jen spekulace,tak to neberte jako stoprocentní fakt.

  • druhá malá spekulace

   Peters19.12.2014 21:05reagovat

   Hrál proti nám za Lech Poznań...Úsměv

   • druhá malá spekulace

    SFINGO19.12.2014 21:07reagovat

    a odtud šel do Turecka, kde se moc neprosadil a vrátil se jako volný hráč do Wisla Krakow

    • druhá malá spekulace

     SFINGO19.12.2014 21:07reagovat

     kecám z Lechu šel do Karpaty Lvov a pak až do Turecka

  • druhá malá spekulace

   captain_obvious19.12.2014 22:18reagovat

   Co vím, tak báječný hráč, ale náladový. V TOP formě zastíní Matěje i s prstem v nose, ale pak mu něco přelítne přes nos a půl roku hraje jak totální lůzr.

  • druhá malá spekulace

   Palo20.12.2014 13:35reagovat

   http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/489330/franciszek-smuda-stilic-z-nami-zostanie

   Prej je ve Wisle spokojenej a zůstane, ikdyž o něj stál Dortmund. Smích

   • druhá malá spekulace

    captain_obvious20.12.2014 14:18reagovat

    Ten trenér použil Dortmund jako přirovnání, že kdyby ho chtěl takový tým, tak je mu schopný nabídnout víc prachů než Wisla. Ne, že ho přímo Dortmund chtěl. Ale po sezoně mu končí kontrakt a řekl bych, že jeho poslední rok a půl si nic nezadá s Hušbyho:

    https://www.youtube.com/watch?v=gCjGNtWpjvU

    • druhá malá spekulace

     Palo20.12.2014 16:09reagovat

     jo díky za upřesnění, neměl jsem použít překladač Smích na českou ligu by to byl hodně luxusní hráč

 • Nový článek v blogu

  dominik2719.12.2014 20:54reagovat

  http://www.e-sparta.cz/blog-proc-potrebujeme-zmenu-trenera

   

  Dík patří Munzigovi.Úsměv

  • Nový článek v blogu

   standis19.12.2014 21:04reagovat

   Od Munziga hezky napsáno, jasné a srozumitelné argumenty. Já s jeho blogem plně souhlasím.

  • Nový článek v blogu

   JosephV19.12.2014 21:12reagovat

   Pod tohle se stoprocentně taky podepíšu .

  • Nový článek v blogu

   Skleepy19.12.2014 21:55reagovat

   Stručné a výstižné. Pěkný článek - nicméně pokud nemám lepší náhradu, tak nemůžu stávajícího trenéra vyhodit. Asi by bylo nejlepší tu náhradu v následujících měsících najít, a až nastane čas Lavičkova odchodu, tak být připraven.

  • Nový článek v blogu

   artaxerxes19.12.2014 23:10reagovat

   Pěkný článek a asi velká část čtenářů bude souhlasit

    

   Moje postřehy

   1) nemyslím si, že stagnujem

   2) Přestupy - jeho velké -

   3) Souhlas - Malmö, Häcken, Plzeň špatný výkon; Bern beru jako zápas, kde to mohlo skončit jakkoliv a my trochu nešťastně prohráli

   4) Reakce na vývoj - loni bys ho za to chválil, Bednář rozhodl dost zápasů. Letos to beru jako důsledek bodu 2 - Náhradník můsí být schopen přivést impuls (To se povedlo Konatemu i Vackovi v Zwolle, 1-2x Přikrylovi) Obávám se, že ostatní to neoživí.

    

   Já bych přidal ještě jedno -

   NEPOVEDENÝ PODZIM.

   Liga+pohár OK, EL-OK, LM-propadák

    

   Ale otázka na Munziga - Kdo místo něj?

  • Nový článek v blogu

   Pindruch20.12.2014 0:42reagovat

   Článek o hovně, který dokáže vyplodit každá mm, ixkrát to bylo omílané. Nenabízí žádné řešení, žádný návod, názor.

 • Jedna malá spekulace o hostování

  artaxerxes19.12.2014 20:13reagovat

  Nemůžu si pomoct, ale když vezmu systém přestupů a hostování pro jarní sezónu, tak aby hráč byl posilou hned, tak to musí být Čech, Slovák nebo eventuelně jiný Slovan. U ostatních je to o delší aklimatizaci.

   

  Takže pokud vezmu, že takové hráče hledáme, tam mi vychází, že by se Sparta mohla ucházet i o Dominika Maška. Za Hamburger SV nehraje, má obrovský potenciál a roční hostování by mohlo pomoct všem. Navíc je to ofenzivní záložník a ideální náhrada za Hušbauera.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   standis19.12.2014 20:21reagovat

   Co by tady dělal Mašek? Jako náhrada za Hušbyho a jako posila v jeho 19 letech, když v Hamburku nehraje za dospělé? To snad ne. Ten se vrátí do naší ligy jenom pokud se neprosadí v Německu a na to má ještě dost času.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   spartas19.12.2014 20:25reagovat

   Nedovedu si představit, že bychom přiváděli takového hráče. Jedině na hostování s opcí a to pouze do budoucna. To spíš věřím tomu, že přijde na hostování bez opce Kadlec, kterého teda nechci už vůbec.

  • Jedna malá spekulace o hostování

   SFINGO19.12.2014 20:37reagovat

   tak adaptace je silně individuální a mohou s ní mít problémy i čeští hráči. Stejně tak si nemyslím, že by pro nás měl být posilou do základu kluk kolem 20 let, to je spíše hráč pro budoucnost. Věřím, že najít opravdu posilu, která by zvýšila kvalitu týmu je v československém rybníčku veliký problém. Ovšem v tom případě se budeme motat v bludném kruhu, dokud na československém trhu nevyrostou kvalitní fotbalisté.

   • Jedna malá spekulace o hostování

    artaxerxes19.12.2014 23:18reagovat

    mluví se jako o vysněné posile V. Kadlec (22let), který je momentálně dole a nehraje a do Česka nechce.

     

    Můj návrh byl jeden z nejnadějnějích Českých hráčů, který v létě byl v kádru HSV. Já myslím, že by byl posilou. Ale je to absolutní spekulace.

 • Rozhodnutí vedení

  Tom kocour19.12.2014 19:40reagovat

  Nejsem úplně šťastnej, že Lavička zůstává, na druhou stranu, když naše vedení nebylo absolutně připravené na tuhle variantu(vypadnutí z EL a možná změna trenéra), tak asi lepší než to teď šít horkou jehlou a přivést ještě někoho horšího. Jsem moc zvědavej, jak se uchopí ta nutnost ”zeefektivnění fungování a řízení klubu”, jestli to někdo odskáče z našeho vedení, popř. jakým způsobem se upraví kompetence Otavovi a spol. Čas a nejspíš až letní kvalifikace do LM(pokud se do ní dostanem) nám to zodpoví. Teďkon můžem jen spekulovat

 • Posily

  LukyACS19.12.2014 19:23reagovat

  Nechápu, proč se tolik řeší, že jsme ještě nikoho nepodepsali... Ano, Plzeň a Jablonec už mají posily, ale do soustředění zbývá ještě hodně času. Stačí, když přijdou začátkem ledna.

  Mně by se líbil Holzer a pak třeba Kopic/domluva s MB na vrácení Skaláka, a jedem na titul. Základ totiž máme lepší než jabka s plísní...

  • Posily

   Avhred19.12.2014 19:36reagovat

   Přesně tak, po hostováních máme rozházeny mladé kvalitní hráče, kteří, až se vrátí, nás nebudou stát vůbec nic. Co se týče Holzera, tak toho ani moc neznám, ale pokud se přivede Kopic, tak budu spokojený.

  • Posily

   Capo19.12.2014 20:16reagovat

   Pokud nikdo neodejde, tak skutečně potřebujeme jen kosmeticky upravit a zkvalitnit střídačku. Taky bych bral návrat Skaláka. Jako záskok za Lafatu ideální hráč, navíc použitelný i na krajích, nebo na podhrotu. Ovšem vzhledem k Euru U21 to moc nečekám, to bysme Skalákovi museli naslibovat hory doly, aby teď šel z Boleslavi, kde má velké předpoklady pravidelně hrát. To už spíš věřim, že dotáhnou Kadlece na 1,5 roční hostování. Holzer je talent a i když by to asi na moc velké vytížení nebylo, tak za rozumnou cenu nejsem proti. Jinak, abysme kádr posílili do kvality, tak bych si představoval 2 ofenzivní hráče v nejlepších letech (ofenzivní záložník, útočník) a kdo by to byl se nechám rád překvapitÚsměv

   • Posily

    standis19.12.2014 20:30reagovat

    V útoku si musí nejdřív vyjasnit, co s Bednářem a Nešporem a pak teprve hledat posilu. Ideální by bylo, kdyby oba odešli, což se, předpokládám, nestane. Pak může přijít 1 kvalitní útočník a krýt jim záda může Schick. Pokud přivedou 1 kvalitního útočníka a oba tady zůstanou, tak prosím, já je platit nebudu a není to moje věc. Záloha při neodchodu Hušbyho je kvalitní, v obraně by bylo vhodné doplnění.

    Já si stejně myslím, že kádr máme kvalitní a na hostovačkách spoustu perspektivních hráčů.

    • Posily

     JosephV19.12.2014 20:46reagovat

     Jo kádr máme možná kvalitní ale tak na domácí ligu, na Evropu bohužel ne což se už pár sezon projevuje ...

  • Posily

   captain_obvious19.12.2014 22:24reagovat

   Já bych tam Skaláka nechal. Nastupuje tam celkem pravidelně, udělal už si tam určité renomé a ještě jeden půlrok pod Jarolímem mu jedině prospěje. Tady stejně hrát nebude a když ho tam Lavička bude posílat na 5 minut, tak kluk akorát přijde o základ v U-21 repre.

74994 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha