Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Rozhovor s Kasíkem

  Paspartu22.1.2016 19:28reagovat

  Je celkem zajímavý. Na druhou stranu bych tu práci dělat nechtěl, protože ikdyž se to nezdá, tak to bude určitě velmi náročná práce. Zejména po psychické stránce Úsměv

   

  http://handl.blog.idnes.cz/c/492176/kasik-sparta-v-cesku-neni-vetsi-vyzva.html

 • Bero

  Capo22.1.2016 18:43reagovat

  Tak podle manažera Trenčína má Sparta v nejbližších dnech předložit oficiální nabídku viz online přestupy na iSportu.

  • Bero

   supermario2322.1.2016 19:27reagovat

   škoda, že trvalo, než se trochu rozhoupali, takhle nestihne zimní přípravu. Otrávení

  • Bero

   adam22.1.2016 19:32reagovat

   Docela zvláštní, že bychom s první nabídkou přišli až takhle pozdě, skoro to vypadá, že ta ”původní” posila, o které Ščasný mluvil, už je passé a že Bero je možnost č. dvě. Každopádně ale pokud teprve teď začínáme pořádně jednat, tak by mohl být s naším tempem přestup dokončen třeba až v létě. Já Bera upřímně řečeno nikdy neviděl, takže nemůžu soudit, ale hodil by mi sem někdo, kdo je víc zasvěcený do tajů slovenské ligy jeho stručný popis? Dík

   • Bero

    supermario2322.1.2016 19:51reagovat

    Umí zahrát, jako AM, CM a DM. Umí běhat, nebojí se střílet, slušně technicky vybavený Ta kvalita tam je, ta investice je sice na hraně, ale podle mě se vyplatí.

    • Bero

     adam22.1.2016 19:57reagovat

     To mi připomíná částečně popis Kuckyv době, když k nám přicházel...dá se k němu nějak přirovnat?

     • Bero

      Paspartu22.1.2016 20:01reagovat

      Já ho viděl párkrát, ale myslím, že se to srovnat nedá. Kucka byl spíše silovější a bojovnější, zatímco Bero mi připadne techničtější a průnikovější.

       

      Ale jak říkám- viděl jsem ho párkrát.

   • Bero

    Paspartu22.1.2016 19:54reagovat

    Podle kamaráda, Slováka, je to velmi dobrý hráč na

    !!Slovenskou ligu!!. Počíná si celkem sebevědomě, nebojí se udělat kličku, vystřelit a dává celkem hodně gólů na to jakou hraje pozici.

    Jeho zápory jsou prý v tom, že si někdy počíná celkem ležérně a zbytečně ztrácí balon. To může být dáno až příliš vysokým sebevědomím, protože na jeho věk je opravdu dobrý.

    Jelikož je mladý, tak je ještě spousta času nedostatky odstranit. Pokud by za něj Trenčín nechtěl přehnané peníze, tak bych jej bral. On sám se nechal slyšet, že by k nám šel, protože máme výborné zázemí.

    • Bero

     waaw22.1.2016 21:15reagovat

     Taky jsem se ptal kamarada ze Slovenska. Podle nej je na svuj vek neobycejne komplexni a hotovy hrac, ktery se prosazuje bez problemu mezi dospelymi. Na jednu stranu nekdy opravdu trochu lehkovazne ztrati mic, ale ma zodpovednost, je rychly a vraci se. To je presne co nasi zaloze chybi

     • Bero

      Bunda22.1.2016 21:37reagovat

      Bero byl ten hráč o kterém Impulz mluvil. A na Slovensku byli top hráč i Lačný, Pauschek..

      • Bero

       adam22.1.2016 21:39reagovat

       V tom případě ale jen těžko může souhlasit tvrzení vedení Trenčína, že Sparta ještě nabídku nepodala.

       • Bero

        Bunda22.1.2016 21:42reagovat

        Asi ho jen otukávali,vymýšleli jak ho získat. Spartě se nebude chtít dát 25-30 mega a tak to někdo zase odsere a nebude to snadné jednání.. Konate ?

        • Bero

         Capo22.1.2016 21:50reagovat

         Taky si myslim, že probíhaly prvotně jen rozhovory s Trenčínem a jeho agentem, jak by to mohlo být průchodné. To by i odpovídalo tomu co říkal ve středu Bero, že ví od agenta, že se něco děje. Vypadá to, že se během tohohle týdne asi už něčeho dobrali, z čehož vychází, že Trenčín očekává nabídku, a pak se rozhodnou jestli ho pustí nebo ne.

       • Bero

        Capo22.1.2016 22:00reagovat

        Tady to máš popsané, jak to probíhalo. Dohodnuté neni zhola nic. Trenčín jen sdělil na kolik si ho cení a čeká s čím přijdeme v oficiální nabídce my.

        http://msport.aktuality.sk/c/202315/sparta-praha-ma-eminentny-zaujem-o-matusa-bera/

        • Bero

         adam22.1.2016 22:16reagovat

         ”Sparta by preto nemala otáľať dlho a siahnuť po ňom, kým je k dispozícii.”

         Já bych se na něj vykašlal. Vlastních talentů máme dost a takový Čermák by byl na Slovensku taky za hvězdu.

      • Bero

       supermario2322.1.2016 23:26reagovat

       Pauschek žádnej skvělej nebyl. Jen prumerak. Fanoušci Slovanu se nám vysmivali už, když jsme ho koupili.

  • Bero

   Shrekson22.1.2016 19:41reagovat

   Upřímně jsem toho kluka nikdy neviděl hrát ale viděl jsem video na YouTube, to nemůžete myslet vážně dat 1mil ecek za tohle..

   Nafoukla bublina, neviděl jsem nic extra jenom to jak je slovenská liga ubohá.. Nemyslím že se dá říct že tam je někdo talent, hlavně za ty peníze..

   Rád se budu mýlit ale moc nevěřím že se prosadí, že náběhne ve sprintu do vápna je hezké ale nic víc jsem neviděl, ještě když to byl protiútok..

   Za takové peníze bych koupil tvůrce hry.

   • Bero

    waaw22.1.2016 21:10reagovat

    A kde ze se sezene hotovy kvalitni tvurce hry za 1M EUR?

  • Bero

   majtin22.1.2016 20:15reagovat

   Asi se budu opakovat, ale když se bude s našimi talentovanými hráči dobře pracovat, tak cca do roka a půl mohou být minimálně na stejné úrovni jako Bero. Schick nebo Čermák samozřejmě dřív.

   • Bero

    spartas22.1.2016 20:25reagovat

    Souhlasím. Nevím, proč tohle opět podstupujeme.

  • Bero

   pubi22.1.2016 20:21reagovat

   To jsou tam ti lepší vážně tak nedostupní? Přijde mi fakt úlet dávat takový prachy za jejich celkem průměrného hráče. Neřeknu, kdyby měl přijít Koolwijk, to bychom měli z fleku náhradu za Matěje, ale Bero je výsměch.

   • Bero

    13goat22.1.2016 21:01reagovat

    Koolwijk je vysmech, Bero terno. Vec nazoru.

   • Bero

    captain_obvious22.1.2016 22:15reagovat

    To je klasickej přístup e-sparty. Bero vyčnívá mezi svými vrstevníky na Slovensku, zajímá se o něj hromada zahraničních klubů, mimo Slovensko nikdy nehrál, takže nikdo nedokáže odhadnout, jak dobrý bude nebo nebude v SL, ale je to nýmand, protože slovenská liga je trapná.

     

    Kdežto Koolwijk, hráč který oběhnul podprůměrné nizozemské týmy (tam se v základní sestavě prosadili i Švec nebo Mareček a to bych klidně mohl polemizovat, že v kvalitnějším klubu než Koolwijk), je po roce v téhle trapné soutěži plné nýmandů hotová náhrada za Matějovského, za kterou bychom se neměli bát vysolit milion eur.

    • Bero

     pubi22.1.2016 22:35reagovat

     Je mi úplně jedno kde, kdo, kdy a jak hrál, protože jak správně říkáš, takovej Mareček bejval v mládežnický repre. Ale Trenčín sem na podzim asi třikrát viděl, se Spartou počtvrté - a to mi stačí, abych si udělal obrázek. Prostě mi přijde hrozný vyhodit milion éček za hráče, kterej okolo sebe má ve slovenským týmu na první pohled šikovnější hráče. Nehledě na to, že na jeho postu prostě máme asi nejtalentovanějšího hráče, kterýho v současnosti Sparta pod smlouvou má.

     • Bero

      supermario2322.1.2016 23:29reagovat

      Trenčín nas ale porazil. Sorry, ale Bero je hvězda Dortuna ligy a jeden z nejlepších v Trencins, kterej není o moc horší nez Sparta. Pochybuju, ze bychom jim dali klepec.

      • Bero

       pubi23.1.2016 0:06reagovat

       Dyť já neříkám, že bychom jim dali klepec. Ani neříkám, že jsou horší než my, naopak si myslím, že fotbalově na tom jsou o něco líp. Ale pořád je to prostě slovenskej tým, který má finančně menší možnosti než my. Proto nechápu, že chceme hráče, který tam v mých očích není tak atraktivní jako ostatní. Ještě na post, který řešit nepotřebujeme.

       • Bero

        supermario2323.1.2016 10:00reagovat

        Matějovský, Jiráček a Dočkal jsou chodci... Bero je oproti nim Usain Bolt. Dal 10 golů v 17 zápasech... Je to top talent ve slovenský lize... Asi si ho moc neviděl, když ti nepřijde atraktivní...

         

  • Bero

   Chrod22.1.2016 21:57reagovat

   Doufám, že ho nekoupíme. Můžeme dát šanci o rok staršímu Čermákovi, kterej už taky pravidelně hraje ligu. Místo toho bysme koupili za 1M eur nějakýho Slováka, ačkoliv víme, že ta jejich liga je naprosto příšená a 90% hráčů, co sem od nich přijde, tady vyhoří.

   Vzhledem k našemu vedení bych se ale nedivil už ničemu. Nedali jsme šanci ani Pavelkovi nebo Skalákovi, ale tomuhle bysme šanci dali? A místo koho by jako chtěl hrát? Smích Šance, že by se tu prosadil, je podle mě nulová. Musel by zase lítat po hostovačkách a za nás by stejně nehrál.

   Tenhle zvrácenej způsob vedení klubu už mě začíná srát. Našim odchovancům šanci nedáme, ale nataháme sem fůru hráčů. Typickej přístup Ščasnýho - naše hráče nenaučit vůbec nic, po hrůzostrašnejch výkonech mlít něco o posílení týmu a svoje posily pak po pár zápasech odepsat a zase si stěžovat, že potřebujeme posílit.

   • Bero

    Capo22.1.2016 22:08reagovat

    Taky mi za bezmála 30 mega přijde jako velmi riskantní nákup, nepůsobí na mě nijak vyjímečným herním projevem. Ovšem, pokud za něj dají nějakou raketu, tak bych se nebál, že mu dají šanci hrát, i kdyby měl sedět Matějovský a je asi i nesmysl očekávat, že by ho v nejbližších dvou letech poslali na hostováníÚsměv

  • Bero

   captain_obvious22.1.2016 22:22reagovat

   Já bych do toho i za ty prachy šel, ale nechal bych ho tam ještě na jaře na hostovačku, ať si vykope nominaci na EURO. Už se více lidí okolo slovenského fotbalu shodlo, že to je největší slovenský talent za poslední roky a že má vynikající charakter, což by mu mělo pomoct ten potenciál naplnit. Za kvalitu (v tomhle případě spíš potenciál) se holt platí. Podle mě u něj už kvůli tomu charakteru a přístupu nehrozí výbuch jako u Lačného, který byl...no prostě Miloš.

  • Bero

   Dynamo22.1.2016 22:23reagovat

   Sparta nedá milion euro za hráče ze Slovenska. Spíš to bude třeba půl milionu plus velké bonusy za starty v áčku, úspěchy v pohárech atd...

  • Bero

   waaw22.1.2016 23:15reagovat

   Vsadil bych se, ze bude ve 24 letech hrat v PL v Anglii

   • Bero

    pubi23.1.2016 0:08reagovat

    To už měl bejt Duda v Realu. Ano, ten Duda, který dal v Polsku na podzim jediný gól. A to mi přijde mnohem zajímavější než Bero.

 • made in china

  Gulis22.1.2016 18:34reagovat

  Nevim jestli to tu už bylo,když tak sorac, ale tohle me dneska fakt pobavilo: -) http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2015-16/258163/dalsi-hvezda-na-dresu-slavie-tvrdik-ukazal-navrh-s-cinskym-znakem.html

  • made in china

   majtin22.1.2016 18:58reagovat

   No bohužel asi vyhraje ta druhá varianta, slávističtí fanoušci se za komunistickou hvězdu pokrytecky stydíSmích

   • made in china

    mv23.1.2016 6:19reagovat

    https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.tyden.cz%2Fobrazek%2F201410%2F544a211f036ad%2Fcrop-698449-spa33.jpeg&h=sAQHNElG1

  • made in china

   adam22.1.2016 19:42reagovat

   Ono stejně nakonec bude podstatné to, co budou chtít majitelé, jak se tu budou chtít prezentovat - jestli spíš skrze srozumitelný název, nebo logo. Ta twitrová šaškárna LuftJardy je jenom aliby pro to, kdyby se vybrala nakonec ta horší varianta.

 • Vůch

  captain_obvious22.1.2016 17:58reagovat

  Tak Vůch nakonec do Liberce i s opcí na přestup. Podle toho, jak se vyjádřil Nezmar, tak asi ta opce pro Liberec nebude nedosažitelná. Zajímavě to táhnou v té Plzni. Asi nepočítali, že je do LM nepustí 1 schopný židovský fotbalista. Úsměv

  • Vůch

   Paspartu22.1.2016 18:02reagovat

   No aby to nevyznělo, že má Slavia chnopné fotbalisty Smích To by potom totiž nebyla pravda Smích

   • Vůch

    captain_obvious22.1.2016 18:05reagovat

    Já myslel toho z Tel Avivu, co je vyřadil vlastníma silama, zatímco 10 dalších izraelských kopáčů mlčky přihlíželo. Smích

    • Vůch

     majtin22.1.2016 18:20reagovat

     Tak voni docela běhali...

  • Vůch

   adam22.1.2016 18:13reagovat

   Pro Liberec zajímavá posila, ale já si furt myslim, že hráči typu Zeman, Vůch, Fenin apod. můžou zářit maximálně půl roku, protože ta jejich makovice není bohužel stavěná na to, aby plnohodnotně fungovala delší dobu.

  • Vůch

   kapacitos22.1.2016 18:17reagovat

   A teď prclikoboys rupli s Razgradem. Jediný co předvedli, tak že hráli jako dobytek a na konci když byl faul na ně, tak Koncal začal strkat do rozhodčího, asi zapomněl že to nebyla Berbrova ovečka Smích

 • U19

  Pavel0022.1.2016 17:03reagovat

  U19 porazila Vyšehrad, nevíte v jaké sestavě Vyšehrad hrál? Protože výhra 3:1 se jeví jako opravdu slušná proti druholigovému týmu, navíc bez některých opor U19

  • U19

   Sendi22.1.2016 17:05reagovat

   no Slavoj hrál dneska ještě zápas proti Slávii, takže nejspíš to úplně nejlepší sestava nebyla, ale myslim, že ikdyby hráli v plný palbě, tak momentálně áčkovej dorost je určitě druholigový týmy ze spodku tabulky schopnej přehrát...

   • U19

    dominik2722.1.2016 17:14reagovat

    Je taky rozdíl mezi přehrát a přehrát.Úsměv

     

    Třeba béčko v ČFL ve většině zápasů své soupeře přehrálo, ale nevyhrálo. V přátelských duelech ti soupeři nejsou tak zákeřní, jako když pak máš s týmem na pomezí profesionálního fotbalu hrát soutěžní střetnutí. Krom toho se také promítnou do důležitějších zápasů zkušenosti, nevyhovující terén, rozhodčí... Obávám se, že kdyby A-dorost měl hrát druhou ligu, tak by s tím měl velké problémy. To však nemění nic na tom, že Sparta má v současné devatenáctce velmi výrazné talenty, které bych rád viděl do půl roku v mužském fotbale. Snad to půjde přes Martina Haška staršího ve Vlašimi.

    • U19

     Sendi22.1.2016 17:22reagovat

     to vůbec nezpochybňuju, myslim, že v jednotlivejch zápasech se dorost může s leckým ze druhý ligy měřit, ale něco jinýho je tu soutěž hrát. Stejný je to v ČFL, tam si myslim, že přehrajou v podstatě každého - fotbalem, ale to neznamená, že by všechny dlouhodobě poráželi. Markantně to zažilo i naše béčko v těch posledních sezonách a hráči to nebyli špatní. Zaznívá to tady v podstatě denně, ale řeknu to znova - zrušení béčka byla katastrofa!:)

     • U19

      adam22.1.2016 17:46reagovat

      Souhlas, jako ono je to průser samo o sobě i z pohledu hráčů áčka, kteří nemají až takové vytížení (Steinhofer, Holek, Hybš apod.) Určitě by se spíš rozehráli ve druhé lize, než v juniorské soutěži.

     • U19

      majtin22.1.2016 18:44reagovat

      Ano, to je nad slunce jasné. Otázka je co teď s tím. Pakliže by si Sparta udělala z Vlašimi farmu nebude to úplně to samé. Pro názornost zveřejním 4 komenty po tom co ve Sporu napsali, že Vlašim bude trénovat Hašek:”Po Pardubicích, další klub, který si nadělal do bot -Vlašim.....tak a ve Vlašimi máme po 2 lize škoda....ach jo,Hašek je hrob Sparty....No potěš!” Prostě mám ten dojem, že ve Vlašimi lidé nebudou z téhle myšlenky zrovna nadšení. Stejně jako údajně prý nebyli v Pardubicích a podle toho to taky dopadlo. Skoro nikde nebudou jásat, když jejich klub bude sparťanská farma a to prostě není dobré.

      Je otázka, jak se na případné znovuobnovení béčka bude tvářit Svoboda, když juniorská liga je tak trochu jeho dítě. Nechci mu křivdit, ale mám ten dojem, že zrušení B byla jeho iniciativa.(Aby šla do juniorky co největší kvalita). Takže je otázka jestli juniorku zrušit nebo ji nechat současně s B.

      • U19

       Sendi22.1.2016 19:12reagovat

       Svobodovi už musí bejt jasný, že projekt juniorské ligy se nepovedl, není to žádnej debil. Tam bude buď muset dojít k výrazný reformě soutěže, nebo prostě obnovení béčka. Mě by spíš zajímalo jak je to legislativně, ve které soutěži by béčko muselo začít apodobně.

       • U19

        Pindruch22.1.2016 19:22reagovat

        Béčko by začínalo v divizi.

        • U19

         majtin22.1.2016 19:24reagovat

         Já myslím, že vyšší soutěž lze odkoupit.

         • U19

          Pindruch22.1.2016 19:31reagovat

          Tuším, že tohle už právě nějaký čas nejde.

       • U19

        majtin22.1.2016 19:28reagovat

        I když mně Svoboda ve Spartě ”moc nevoní”, tak úplně hloupej třeba nebude. Ale je otázka, jestli svoji (?) chybu dokáže uznat. To častokrát nedokáží ani mnohem chytřejší lidé než je on.

 • sestava

  orlosup22.1.2016 16:10reagovat

  za mě nejsilnější bičík-brabec,mazuch,costa-zahustel,dočkal,jiráček,šural,frýdek-lafata,fatai pokud by se hrálo 4-5-1 tak bičík zahustel,mazuch,brabec,costa-fatai,jiráček,dočkal,frýdek,šural-lafata fatai je sice v záloze poloviční,ale furt lepší než tam cpát marečka nebo ofsajda.

  • sestava

   pubi22.1.2016 16:12reagovat

   Keny je poslední 4 měsíce mnohem horší než Láďa. Škoda, že ten přestup byl jen fámou.

   • sestava

    orlosup22.1.2016 16:19reagovat

    taky mě mrzí,že krejčí neleští tribuny newcastlu

   • sestava

    13goat22.1.2016 16:26reagovat

    Na křídle určitě, ale kolik těch mačů odehrál na svém jediném fukčním místě, tedy na hrotu? Osobně bych se snažil týmu vštípit pro LIGOVÉ zápasy, kdy budeme favorit diamantové 4-4-2 v sestavě:

    Bičík

    Zahustel stopeři dle formy Costa vlevo(!!!)

    Vácha

    Bořek Frýďas

    Šural/Krejda

    Kenny Lafi

     

    Argumenty

    Brankář je jasnej

     

    Obrana:

    Zahustel jako Kadeř

    Costa snad zpět do formy ala mistrovská sezona

    Stopeři snad Mazuch, ale nezapůsobil na mě, jinak by mi bylo jedno jestli Brába nebo Holek, na to penzum zápasů nám stačí 3 vytěžovaní stopeři + zaskakující Costa v případě zranění.

     

    Záloha?

    Vácha, protože mi jednoduše přijde platnější než Jiráček, ačkoliv i jeho mam rád. Snad podle soupeře.

    Bořek pravý střed, může se posouvat více do prava k centrům nebo být uprostřed při obrané hře a útočné na levé straně.

    Frýďas kvuli bojovnosti, navíc si myslim, že střední záložník mu sedí více, z Liberce pamatuju na jeho kvalitní střelbu + levák ve středu pole je občas faktor x.

    Šural/Krejčí podhrot - dva pohybliví hráči, o přesunu Krejdy do středu se tu už párkrát debatovalo, byl bych pro, navíc oba z podhrotové pozice můžou chodit na ”svůj” post doleva a doplňovat rozestavení do 4-3-3.

     

    Útok:

    Dle mého je tento útok nejnebezpečnější pro soupeře, 2 útočníci k sobě více stahují obranou 4ku soupeře a dovolují tedy více tandemových náběhů pro krajní beky (nostalgicky vzpomínám na Costovo a Kadeřovo náběhy z mistrovské sezony).

     

    Celkově je to hodně ofenzivní, ale jak jsem napsal nahoře, proti průměrným a podprůměrným soupeřům ideální. Navíc jsou na place dva útočníci, takže by byl i prostor pro střídajícího Juliše. A zbyla by silná lavička.

   • sestava

    waaw22.1.2016 17:06reagovat

    Uz jsem to tu psal, ale na Fataiovi je hodne videt jak trpi pri nizkych teplotach. On neni jako Lafata stale v pohybu, spis ceka na sanci a pak se rozbehne. Dokazete si predstavit jake to pro nej musi byt v takove kose? Vsadim se, ze v dubnu pujde jeho vykon strme vzhuru. To je jako kdyz nasi hraci sotva pletou nohama v tropickem pocasi

  • sestava

   Chrod22.1.2016 16:21reagovat

   Těžko říct, jak na tom Mazuch vůbec bude. Každopádně ve 4-5-1 Fatai v základu doufám nebude. Dokonce i při hře na 2 útočníky bych dal radši šanci Krejčímu. V záloze doufám uvidím Matějovskýho, nejlíp s Váchou a Dočkalem.

   • sestava

    orlosup22.1.2016 16:28reagovat

    doufám,že ščasný už krejčímu přestane hledat nějaký místečko kde by se chytnul a prostě ho posadí a záloha vácha,dočkal,matějovský tři šneci jsou moc jeden tam bejt může a to dočkal který je i přes svou lenost stokrát lepší a produktivnější než zbylý dva

    • sestava

     Chrod22.1.2016 17:38reagovat

     Jaký místečko, kde by se chytnul? Vždyť 90% zápasů hrál na křídle v rozestavení 4-5-1. Když hrál v útoku v 3-5-2, tak hrál dobře, halfbek mu samozřejmě nesedí...

  • sestava

   Tashunka Witko22.1.2016 16:29reagovat

   To by mě zajímalo, čím tě zaujal Mazuch ? Ani Jiráček nebo Fatai nepatří teď k lepším hráčům a Frýdek v podstatě jen fauluje, jinak strašně kazí v rozehrávce. Dočkal marně hledá formu už od podzimu.

   • sestava

    Sendi22.1.2016 16:38reagovat

    v prvnim zápase hrál skvěle, nahrál na gól skvěle rozehrával a technicky pracoval. ve druhym zápase na horšim terénu hrál zbytečně složitě, ale jestli takhle hraje po roce, tak až se dostane do optimální formy tak myslim, že bude nejlepší stoper v lize jako nic...

  • sestava

   trakip22.1.2016 16:54reagovat

   Jiráček je v současný formě největší dřevák ve Spartě

  • sestava

   Sendi22.1.2016 16:58reagovat

   mě se nejvíc v přípravě líbí Juliš, podle mě momentálně herně lepší než Fatai...kdybych měl udělat sestavu, tak bych osobně měl velkej problém s pravým obráncem, kterýho prostě nemáme, čili bych to stavěl takto: Bičík--Mareček-Brabec-Mazuch-Hybš--Vácha--Zahustel-Matějovský-Dočkal-Krejčí--Laf
   ata...alternativně:
   Bičík--Mareček-Brabec-Mazuch-Hybš--Zahustel-Matějovský-Dočkal-Krejčí--Juliš-Lafa
   ta...ale
   těžko se mi to staví, hodně přes prsty mi nejde střed zálohy, jinak mě zatim vůbec nepřesvědčil Frýdek a Costa s Fataiem ti mě vyloženě vytáčí...můj názor

  • sestava

   Standa Hejkal22.1.2016 17:02reagovat

   Poskládat sestavu podle jména, výkonů před x měsíci atd. umím taky. Že v přípravě ze tří DZ hraje Mareček nejlépe je prostě fakt a proti Jiráčkovi s Váchou musí mít do základu blíže, pokud bude chtít Ščasný stavět hráče podle jména/platu/formy v roce 2013, ať táhne. Věřím, že má rozum.

   • sestava

    Chrod22.1.2016 17:19reagovat

    Tak mě by Mareček v základu nevadil, ale hlavní je, aby z těch 3 DZ hrál jenom jeden. Zbylý 2 by měli podle mě bejt i přes veškerou kritiku Matějovský s Dočkalem, v příští sezoně snad Čermák.

   • sestava

    honzaspartan22.1.2016 18:01reagovat

    Mareček nehraje nejlépe, i když je fakt, že v přípravě hraje mnohem lépe než v mistrovských zápasech. Čím to asi je? Zřejmě tím. Že jde jen o přípravu a soupeři k tomu tak přistupují.

    V létě byl v přípravě na stoperu mnohými také vychvalován a v mistrovských zápasech, kdy byl konečně trochu pod tlakem, potom hořel jako papír.

    Mareček je hráč jen do přípravy a takového nepotřebujeme.

 • Dynamo

  Bunda21.1.2016 22:15reagovat

  Jak víš že se Pulkrab ve Spartě neprosadí ? Máš doma věšteckou kouli ? A co Adam Hložek (U 15) má nějakou šanci ?

   

  Pulkrab největší talent ? Co to je za kravinu Smích ? On je bojovník,má to vydřené.. Talent byl Folprecht nebo třeba Čermák.

  • Dynamo

   13goat21.1.2016 23:04reagovat

   Adam Hložek, hned co dovrší 16.rok, utíká do Arsenalu. Bez koule, stačí info od agenta.

  • Dynamo

   Pindruch22.1.2016 7:11reagovat

   Dynama neber vůbec vážně, většina jeho příspěvků jsou podobné perly.

  • Dynamo

   Pavel0022.1.2016 7:31reagovat

   Ono je těžké to tak brát. Nedvěd taky nebyl největší český talent a kam to dotáhl. On ani ten Lafata neni žádný fotbalový bůh a jak mu to střílí. Vidim dost podobností u Pulkraba a Lafaty a věřím, že Pulkrab může udělat ještě větší kariéru než Lafy.

   • Dynamo

    Capo22.1.2016 9:00reagovat

    Pulkrab je prostě na začátku kariéry a až čas ukáže na co bude mít. Momentálně neni v 18 letech o nic větší talent než byl třeba Nádeníček, Jeslínek nebo i Jurdík. Může to zvládnout, ale taky může dopadnout jako oni. Za mě by byl větší průser, kdybysme nedokázali do kádru zapracovat talenty na první pohled jako je Schick nebo i Čermák. Tihle hráči na užší kádr Sparty podle mě jasně mají už teď a byla by veliká chyba, kdybysme je nechali pláchnout jako třeba Skaláka.

    • Dynamo

     13goat22.1.2016 12:25reagovat

     Pulkraba bych přirovnal přesně ke Skalákovi. Dnes je extrémně složitý posuzovat něco tak abstraktního jako je talent, ale oba můžeme srovnat vysokou vyspělosti po fyzické stránce v útlém věku. Oba také bořili rekordy v lize dorostu, což je plus k uplatnění. Doufám, že ze Skaláka se notně poučíme.

  • Dynamo

   Dynamo22.1.2016 7:40reagovat

   Já to nevím, je to můj názor. A vysmívat se cizímu názoru je špatně. Ani ty to nevíš, můžeš si to zatím pouze přát.

   • Dynamo

    spartas22.1.2016 11:24reagovat

    S cizím názorem si můžeme dělat, co chceme. Je tu svoboda i Svoboda.

  • Dynamo

   Tashunka Witko22.1.2016 12:57reagovat

   Pulkrabům se ve Spartě daří. I hokejová Sparta má v juniorce jednoho Pulkraba, i když tenhle má rozměry spíš jak Jeden a půl kraba - 191/96.

   • Dynamo

    pubi22.1.2016 13:00reagovat

    Pokud se nepletu, je to jeho brácha.

    • Dynamo

     Capo22.1.2016 13:04reagovat

     Příbuzní jsou myslim určitě, ale jestli je to brácha nebo bratranec nevim jistě.

     • Dynamo

      dominik2722.1.2016 13:20reagovat

      Jsou bratři.Úsměv

      • Dynamo

       Chrod22.1.2016 16:15reagovat

       Už mě to jednou napadlo, vypadají hodně podobně. Akorát všude vidím, že fotbalista se jmenuje Pulkrab, ale hokejista Pulkráb. Nevíš, jak to tedy je?

 • Pulkráb.

  sk. sokolovo21.1.2016 18:25reagovat

  Jak to je s našim mládežníkem ve Slovanu? Nevíte někdo? Je uz tam na hostování, případně na jak dlouho? Nebo je tam jen na zkoušku zatím?

  • Pulkráb.

   kopejtko21.1.2016 18:33reagovat

   podle mého půjde do Vlašimi na duo Bakoš, Rabušic nemá a hrát juniorskou ligu mu nic nedá

   • Pulkráb.

    sk. sokolovo21.1.2016 18:55reagovat

    Aha dík. Tak hlavně aby hrál. Pokud nevyjde Liberec, tak ve Vlašimi by snad hrát měl. Myslím, že tam by to pro něj bylo ideální.

    • Pulkráb.

     dominik2721.1.2016 19:20reagovat

     Co jsem koukal na Vlašim v zápase s Duklou, tak nějaký útočník by se jim mohl hodit. Podle mých informací měli zájem o Josefa Marka z Viktorie Žižkov. Ten je ovšem nyní také na testech v Liberci, kde se trefil parádními nůžkami.

      

     Myslím, že by to tedy mohlo skončit tak, že Marek zakotví v Liberci a Vlašim by se tak mohla spokojit s Pulkrabem. Pro něj by to podle mě bylo lepší, protože by tam opravdu mohl pravidelně nastupovat. V Liberci je hrot zarezervovaný Bakošem, na jiné pozici dle mého názoru nemá smysl, aby Matěj nastupoval. On je výjimečný právě tím, jaký je to zabiják ve vápně.

   • Pulkráb.

    AlaMierda21.1.2016 20:07reagovat

    tady se neustále řeší, proč naši junioři a dorostenci nedostanou šanci v našem áčku. A na druhou stranu, když náš údajně největší talent má jít do ligového Liberce, kde má za konkurenci zraněného Luckasena, vyčichlého Bakoše a totálně zničeného a vyhořelého Rabušice, tak bychom ho zase raději posílali do druhé ligy.

    • Pulkráb.

     spartas21.1.2016 20:13reagovat

     No, vyčichlý Bakoš... Dal letos 7 branek. Rabušic je asi takovej případ jako Vacek, nebo Hušbauer. Vrátí se skoro odepsanej, ale takovýho hráče prostě hned neodepíšeš na úkor mladíka ze Sparty, kterej bude nejpozději za rok a půl pryč. A Liberec často hrával na jednoho útočníka. Takže zase taková nulová konkurence to není.

     • Pulkráb.

      AlaMierda21.1.2016 20:18reagovat

      neříkám ,že nulová. Ale tohle je dle mnohých náš největší talent, neustále se tu křičí proč jim Ščasný nedá šanci. Teď má Pulkrab zrovna šanci ukázat, že už má minimálně na ligu. Pokud si nekopne přes Bakoše nebo Rabušice, tak se těžko můžeme divit, že nedostane občas už teď šanci v áčku Sparty.

      • Pulkráb.

       spartas21.1.2016 20:21reagovat

       Ale já to nevidím, jako tu samou příležitost. Když je ten hráč můj, mám větší citlivost k tomu, jak se rozvíjí. Pracuji na jeho chybách, snažím se ho rozvíjet, jednou mu dám zahrát pár minut, jindy to vyhodnotím tak, že nám nepomůže. Do Liberce ale přijde prostě další hráč a když usoudí, že se jim tam nehodí, nebo že jsou jejich lepší, tak ho zase pošlou nazpět. To ale o Pulkrabovi a jeho talentu neříká rozhodně vše.

       • Pulkráb.

        Dynamo21.1.2016 20:24reagovat

        Pulkrab bude rád, když bude hrát někde ligu. V áčku Sparty se neprosadí.

        • Pulkráb.

         spartas21.1.2016 20:26reagovat

         Děkujeme za věštecké okénko, dost nám tady chybělo.

        • Pulkráb.

         captain_obvious21.1.2016 22:00reagovat

         Smích Jestli se neprosadí Pulkrab, Březina a nejmladší Frýdek, tak už nevím kdo. Pokud se jim tedy vyhnou zranění.

       • Pulkráb.

        AlaMierda21.1.2016 20:30reagovat

        pokud ho pošlou na zpět, tak to značí jedna věc, že zatím nemá na ligu. Talent být může, a ted se ukáže jestli už stačí na první ligu, nebo ne. Nemůžeme se oddávat té chiméře, že v lize musí hrát mladí hráčí na úkor toho, že na ni zatím nemají. V první řadě na ni musí mít, a to musí dokázat nejdříve na tréninku trenérovi.

        • Pulkráb.

         spartas21.1.2016 20:42reagovat

         Těžko očekávat, že dorost bude produkovat ligové hráče.

         • Pulkráb.

          AlaMierda21.1.2016 20:45reagovat

          tím pádem se nemůžeme divit, že nedostávají příležitost v áčku.

          • Pulkráb.

           spartas21.1.2016 20:53reagovat

           Můžeme.

        • Pulkráb.

         captain_obvious21.1.2016 22:10reagovat

         Pokud ho pošlou zpět, tak to znamená, že ještě nemá na špičku ligy. Což nemusí rovnou značit, že nemá na ligu jako takovou.

          

         Rozhodně nesouhlasím s tím, že hráč musí mít na ligu, aby do ní mohl alespoň nakukovat v rámci nějakých střídání na 10-20 minut a třeba jednou za čas v základu.

          

         Sám bych ho poslal raději do té Vlašimi, protože:

         a) máme tam našeho trenéra, kterému na těch klucích záleží a bude je stavět

         b) ať radši hraje základ v 2. lize, než aby odehrával nějaké ty minutky za Liberec - ty minutky by mohl nasbírat i u nás, kdyby Ščasný nebyl trouba a ještě by přitom trénoval s našimi hráči, zvykal si na ně a měl lepší zázemí, než jaké mu může nabídnout Liberec.

         • Pulkráb.

          honzaspartan22.1.2016 18:03reagovat

          Souhlas. Ať jde radši do Vlašimi.

      • Pulkráb.

       dominik2721.1.2016 20:27reagovat

       Přijde mi, že se tady neustále míchají dvě nesouvisející věci. To, že dorostenec dostane šanci v áčku, přece neznamená, že nutně musí mít na to, aby tam skutečně zvýšil konkurenci. K tomu je naopak potřeba, aby byl postupně připravován tím, že bude spolu s ligovými hráči trénovat, případně dostane šanci třeba v přátelácích nebo na pár minut v poháru s Královým Dvorem.

        

       Zrovna Borussie nám to předvedla naprosto parádně. Tam prostě dají do ligové generálky kluky z juniorky, aby si zkusili zápas s kvalitním evropským mužstvem.

        

       No a ještě se zastavím u Pulkraba. Podle mě to není náš největší talent. Já si naopak myslím, že talentu jako takového moc nedostal. Vidím v něm spíš takového inteligentního pracovitého člověka, který je na svůj věk velmi vyspělý jak mentálně, tak i fyzicky. Takže proto si myslím, že by se měl posunout do dospělého fotbalu.

        

       Každopádně jen v současném A-dorostu vidím podobně talentovaných kluků víc, za mě třeba Březina, Filip Hašek, Wiesner, Mustedanagič nebo Havelka. U některých však čekám o něco delší přechod do mužského fotbalu.

       • Pulkráb.

        AlaMierda21.1.2016 20:35reagovat

        Dortmund nám ukázal, že jejich mladící na ligu pravděpodobně mají. Na druhou stranu 20 minut, kdy hrají proti soupeří, který je v jiné fázy přípravy než oni, taky nic moc nevypovídá. Ale jediný důležitý fakt je ten jestli se ti naši mladíci jim mohou rovnat.

        • Pulkráb.

         majtin21.1.2016 22:39reagovat

         Tak náš mladší dorost Borusii porazil. Takže zase tak velké rozdíly tam být nemůžou.

         • Pulkráb.

          Capo22.1.2016 9:18reagovat

          Porazil, ale co jsem četl, tak byl skoro celý zápas pod celkem drtivým tlakem soupeře a hráli jsme spíš z obrany a na brejky.

    • Pulkráb.

     kopejtko21.1.2016 20:19reagovat

     tak já bych zmínil i toho Luckassena, loni jsem ho párkrát viděl a je to slušný tank v případě že by odešel Rabušic by mohl mít náš borec šanci ale jinak to moc nevidím

  • Pulkráb.

   waaw21.1.2016 18:38reagovat

   Zatim ho testuji, odehral polocas, vybojoval penaltu. Musi se ale vic sehrat, trener konstatoval, ze musi zlepsit pohyb.

 • Bero

  waaw21.1.2016 17:55reagovat

  Tak mam od jednoho dobre informovaneho zdroje informaci, ze Bero uz je v podstate nas. Zbyva uz jen dohodnout se s Trencinem, dohodnout se s hracem a pak uz jen lekarska prohlidka, cili jen formality

  • Bero

   wasek2611@centrum.cz21.1.2016 18:02reagovat

   Já mám info, že Ronaldo je v podstatě náš...už zbývá se jen dohodnout s Realem a hráčem, pak jen lékařská prohlídka....čili jen formality :D

  • Bero

   Paspartu21.1.2016 18:03reagovat

   Taky jsem to slyšel, asi máme stejný zdroj Smích

   Dokonce už je to prý v tak pokročilém stavu, že se Otava chystá Trenčín oslovit a má dokonce vymyšlen předmět mailu SmíchÚsměv

   • Bero

    sk. sokolovo21.1.2016 18:27reagovat

    Když už je to v tak pokročilém stavu, tak to se už brzy narodí!Smích

  • Bero

   kopejtko21.1.2016 18:32reagovat

   tak zápas už je zdárně odehrán, už schází poslat do Trenčína sadu dresu a 10 míčů kopacích

  • Bero

   supermario2321.1.2016 19:00reagovat

   To moc formality nejsou... Zrovna nejdůležitější bude dohoda s Trenčínem, kterej za něj chce přes 1M eur.

   • Bero

    Paspartu21.1.2016 20:53reagovat

    Smích Smích Smích Smích Smích

    • Bero

     supermario2321.1.2016 21:40reagovat

     co jsem řekl špatnýho ? Zoufalství

     • Bero

      captain_obvious21.1.2016 21:54reagovat

      Pokud mi něco neuniklo, tak to bylo nejspíš kvůli tomu, že ty a autor vlákna jste použili slovo formalita každý v úplně jiném významu.

      • Bero

       captain_obvious21.1.2016 21:57reagovat

       Jo, uniklo Smích Po celodenním učení už mi nefunguje na večer ani ten detektor humoru/sarkazmu. Smích

       • Bero

        supermario2321.1.2016 22:03reagovat

        moje řeč.. U mě to je únavou... Úsměv

   • Bero

    Gulis21.1.2016 20:56reagovat

    Myslíš to vážně?

    • Bero

     supermario2321.1.2016 21:38reagovat

     co ??

     • Bero

      waaw21.1.2016 22:02reagovat

      No treba takova lekarska prohlidka, to nemusi byt uplna formalita. Objednat se na strediska, cele dopoledne tam cekat v cekarne s duchodcema, navic obvodak, pod ktereho Bero spada muze mit zrovna dovolenou a bude lyzovat nekde v Tatrach, takze se nemusi stihnout prestupni termin.

      • Bero

       captain_obvious21.1.2016 22:47reagovat

       Jestli půjde na prohlídku ke stejnému doktorovi jako Šural, tak přijde až v létě.

 • Adauto

  adam21.1.2016 16:23reagovat

  Viděli jste ten asi dva dny starej videorozhovor s Adautem? Jako musim říct, že takhle sympatickýho slávistu jsem snad v životě neviděl Smích

  • Adauto

   Paspartu21.1.2016 16:26reagovat

   Neviděl jsem to a už jsem na něj úplně zapomněl Smích

    

   Co říkal zajímavýho? Případně dej odkaz

   Smích

   • Adauto

    OSEL@zdenda.scasny21.1.2016 16:41reagovat

    řikal, že slavia je nejlepší na světěSmích

    • Adauto

     Paspartu21.1.2016 16:43reagovat

     Aha, takže mluvil o hovnech Smích

   • Adauto

    adam21.1.2016 16:49reagovat

    Já právě taky, ale fakt jsem se pobavil. Nejde ani o to co říkal, ale spíš jak to říkal. Skoro se mi ani nechce věřit, že tu češtinu po těch letech, co už odešel ze Žiliny nijak pravděpodobně nepoužíval.

    https://www.youtube.com/watch?v=e6hVqFQpx9I

  • Adauto

   supermario2321.1.2016 19:01reagovat

   Souhlasím, hodně velkej sympaťák a ta jeho čeština taky super.

80964 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha