Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Nevíte kdo to byl?

  Rammstein27.4.2015 12:20reagovat

  http://www.novinky.cz/krimi/368106-policiste-vylovili-z-reky-v-plzni-muze-bez-hlavy.html

   

  V sobotu byl ten zápas Plzně s Bolkou ne?

  • Nevíte kdo to byl?

   Tashunka Witko27.4.2015 13:54reagovat

   Plzeňáci začínají ztrácet hlavu.

   • Nevíte kdo to byl?

    standis27.4.2015 16:52reagovat

    Smích

   • Nevíte kdo to byl?

    celtic27.4.2015 17:44reagovat

    Úsměv

 • Moje hodnocení

  bega27.4.2015 12:19reagovat

  Štěch - moc toho neměl, ale o to víc mu slouží ke cti, že nás v kritické chvíli opět podržel.

  Kadeřábek - super výkon! Opět dokázal, že je pro naši hru nepostradatelný. S ním de facto hrajeme 3-5-2, jenže on se při svém obdivuhodném akčním radiu dokáže vrátit a post PO si pokrýt. Bravo!

  Brabec - tentokrát nic nezkazil. Ovšem útočníci Brna rozhodně nebyli z těch, kteří by naši stoperskou dvojici nějak výrazně prověřili.

  Holek - oproti Brabcovi přece jen jistější, v bránění i rozehrávce. Jinak platí to samé, co u Brabce.

  Costa - o nějakém výrazném poklesu jeho formy nemůže být řeč. Hraje dobře a já osobně jsem rád, že ve Spartě je. Dokázal bych si představit ještě větší podporu útoku, ale zdá se mi, že i on trpí tragickým poklesem formy Krejčího, takže jejich spolupráce poněkud vázne, navíc ostatní to podvědomě hrají z téhož důvodu raději pravou stranou.

  Mareček - odehrál dobrý zápas, bezesporu. Řekl bych, že za Váchu je rovnocennou alternativou. Na druhou stranu nikdy v jeho případě nepřestanu tvrdit dvě věci. 1. Pravého beka hrát nemůže, naopak by měl být na tomto postu zkoušen právě Vácha. 2. Trochu nechápu, proč v takovémto zápase, navíc hraném doma hrajeme v podstatě na dva štítové záložníky. Podle mne by na jeho místě mohl klidně nastoupit ofenzivnější hráč (Shalla, Konaté).

  Matějovský - podle mne nejlepší hráč na hřišti. Dívat se na jeho hru, když mu to jde - to je prostě pastva pro oči každého, kdo má fotbal rád. Jeho častým kritikům bych doporučil jednu věc. Aby sledovali také to, kolik toho naběhá, kolik vybojuje balonů. Když třeba Darida v nároďáku hraje totální „tužku“ a kloudně za celý zápas nepřihraje, tak mu druhý den novináři spočítají naběhané kilometry a ještě ho pochválí. Matějovský musí být nejlepší každý zápas, jinak ho novináři „zdrbou“. Přitom i tak je jeho hra vždycky přínosem. Osobně tvrdím, že by měl být první ze Sparty, kterého Vrba nominuje do národního mužstva!

  Kadlec - možná tentokrát nevynikl tolik, jako v minulých zápasech, ale jeho účast na hřišti byla i tak znát! Momentálně nepostradatelný.

  Dočkal - rozhodně u něj bylo možné zaznamenat výrazné zlepšení. Dal hezkého, navíc definitivně uklidňujícího góla, myslím, že i zlepšil pohyb. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že do formy, se kterou do Sparty přišel mu stále ještě trochu chybí.

  Krejčí - nezlobte se, ale tady hodnocení odmítám. Já osobně nikdy nepochyboval o jeho nesporném talentu, ale to, co se momentálně kolem něho a Jakuba Brabce děje, podle mě neprospívá ani jim, a už vůbec ne Spartě!

  Lafata - starý dobrý, Lafi. Co dodat? O jeho obrovském přínosu pro mužstvo může pochybovat snad jen blázen!

  Konaté - netvrdím, že z něj někdy bude střelec typu Bonyho, ale od toho on na hřišti přece ani není! Jinak je to přesně ten typ hráče tmavé pleti, který naší lize dodává prvky, které u nás nikoho nenaučíš. Ty „odborníky“, kteří mu i tady na těchto stránkách vyčítají kde co, může brát vážně jen fotbalový negramot!

  • Moje hodnocení

   Tashunka Witko27.4.2015 14:01reagovat

   Až na to 3-5-2 souhlas.

   Kvalitně zhodnoceno, není co dodat !

  • Moje hodnocení

   standis27.4.2015 16:51reagovat

   V zásadě souhlas. A k Matějovskému - včera hrál opravdu dobře. A kdyby podával kvalitní výkony každý zápas už při příchodu do Sparty, tak by v repre byl. Také tam byl chvíli i za Brucknera a to jsme měli lepší tým. Matějovský poté, když mu byla odebrána kapitánská páska a chvíli neměl místo v základu jisté, tak začal podávat vyrovnanější výkony než minulé roky. Předtím zazářil - viz Chelsea a hned další zápas špatný. Neměl vyrovnané výkony a proto se nedivím, že nebyl v repre, tam nikdo nemůže čekat, jestli se zrovna dobře vyspal. A nyní už má svůj věk, jeho kariera mohla být lepší, měl na to.

   • Moje hodnocení

    fevac27.4.2015 20:05reagovat

    Souhlas.

    Věk se nedá zastavit ,ale Matěj zraje jako víno.

    Jeden moment,který mě fascinoval: Dostal balon v momentě,kdy u něj byli 2 protihráči,každý z jedné strany.Matěj si pustil balon pod nohou ,rychle se otočil a postupoval na branku Brna.To bylo fantastické

     

  • Moje hodnocení

   celtic27.4.2015 17:55reagovat

   Souhlas..., jen bych chtěl říct, že Matějovskýho výkon roste s Kadeřem, protože to je jedinej hráč, kterej je schopnej a ochotnej běhat, hejbat se a jít si pro přihrávku....A to jsme viděli v neděli. Asi tak. Jaký rozdíl proti Slavii...Úsměv

 • Tak

  kapacitos27.4.2015 11:04reagovat

  jsem po delší době mrknul na forum prádelníků a tam je to magor vedle magora.. Prej když Jarolím nepostaví proti nám všechny 3 plzeňáky, tak je Jarolím kovanej sparťan Smích a nebo že si Skalák nechal dát schválně druhou kartu aby proti nám nemohl hrát..

  • Tak

   Bunda27.4.2015 11:35reagovat

   Kokoti. Asi nevi ze Skalak v Bolce do konce sezony jen hostuje a proti nam by stejne nehral.

   • Tak

    atraps227.4.2015 12:10reagovat

    Bohužel Skaláka jsme prodali.

    • Tak

     Pindruch27.4.2015 12:12reagovat

     Skaláka jsme prodali, ale to nic nemění na tom, že do konce sezony je v Bolce na hostování, přestupy se můžou registrovat až po jejím skončení a v řádném přestupním termínu. Takže pokud má ve smlouvě o hostování tu klauzuli, jako že nejspíš má, tak by stejně nehrál.

     • Tak

      atraps227.4.2015 12:15reagovat

      já také neprotestuji proti napsanému,jen jsem konstatoval že bohužel je pryč.Nějak mi hlava nebere proč se ho vedení zbavilo.

    • Tak

     Bunda27.4.2015 12:13reagovat

     Prodali ale do konce sezony je to stale pouze hostovani.

  • Tak

   Capo27.4.2015 12:02reagovat

   Panejo ti mají starostiÚsměv A přitom nejen, že postaví ty jejich hostovačky, ale on taky postaví Ščuka, který byl velmi krásně odklizen z toho jejich sobotního koncertu. No a nazvat KJ sparťanem může opravdu jen člověk, který sleduje fotbal od jara 2011Úsměv

   • Tak

    SFINGO27.4.2015 12:17reagovat

    a počkej příští týden ,až budou po plichtě se Slováckem a naší následné výhře v Bolce kvičet , jak nám to Bolka pustila za to, že jsme jim prodali Skaláka.

    • Tak

     maninho27.4.2015 13:12reagovat

     lidi, vysvetle te mi situaci, neberte v potaz Skalaka a jeho hostovani nebo prestup, ale chci vedet jen jestli hrac, ktery dostane cervenou kartu pred zapasem se s vym kmenovym klubem (s klubem ze ktereho sel na hostovani) si odpyka uz 1 zapas tim ze nenastoupi do zapasu prave proti svemu kmen. klubu v dusledku vzajemne dohody klubu... ???

     • Tak

      SFINGO27.4.2015 13:31reagovat

      podle mě se ten zápas se Spartou Skalákovi normálně bude počítat.

     • Tak

      Dollaruss27.4.2015 13:57reagovat

      Dohoda klubů by na tohle neměla mít vliv. Skalák by si trest za normálních okolností odseděl proti Spartě. Nicméně v tomto případě si Skalák stopku k jeho smůle odsedí už teď v týdnu kdy hraje Bolka pohár s Jabloncem.

      • Tak

       maninho27.4.2015 14:15reagovat

       to je blbost ne?pohar neni liga

 • Slovácko versus Plzeň

  Duncan27.4.2015 10:37reagovat

  Tak Došek je pěkně naštvaný z jejich zápasu s Libercem (a asi nebude sám). Bude zajímavé,jestli to bude mít nějakou odezvu v příštím zápase, např. zvýšenou bojovnost.

  Jinak si stále myslím, že to má Plzeň ve svých rukou. Porazit je aspon 2:0 nebude žádná legrace.

  • Slovácko versus Plzeň

   Capo27.4.2015 10:58reagovat

   Plzeň to má stále ve svých rukou a pokud neklopýtne jinde než na Letné, tak o jejich titulu nemůže být pochyb. My jsme je doma o víc jak gól porazili jen v tom superpoháru a taky moc nevěřim, že by se to při naší produktivitě zrovna teď mělo opakovat.

  • Slovácko versus Plzeň

   SFINGO27.4.2015 11:15reagovat

   my se hlavně musíme dívat na sebe, protože máme co zlepšovat. Naše brejky jsou povětšinou špatné, připravujeme si málo střeleckých pozic a dost často nám chybí pohyb a hlavně potřebujeme zrychlit hru.

 • Kvalita

  Dynamo27.4.2015 8:49reagovat

  Trošku si rýpnu, ale nedá mi to.

  Chybí nám kvalita ve finální fázi. Měli jsme dát mnohem víc branek. Na evropské scéně tolik šancí není proměňování je klíčové.

  Řezníček je možná tak dobrej na naší ligu, bohužel ale nevidím velkej rozdíl oproti Bednářovi. Konaté má skvělej tah, ale ve finální fázi je tragickej.

  Pokud chceme hrát LM musíme tyhle situace řešit precizněji.

  Každopádně chválím obraz hry a aktivitu, bylo vidět, že měli hráči chuť.

  • Kvalita

   pubi27.4.2015 9:24reagovat

   Konaté je jenom běžec s drzostí chodit 1 na 1, to jeho vyzdvihování absolutně nechápu. On v sobě evidentně nemá návyky pro vrcholovej evropskej fotbal z toho taktickýho hlediska - žádnej velkej mladík to taky neni.. A jak řikáš, jeho finální fáze je tragédie - ten je schopnej po krásným uvolnění přes dva hráče vystřelit ze 20 metrů, než nehrát někomu před prázdnou.. Řezníček maká, je to dříč, poupraivl bych tě v tom, že nevidim velkej rozdíl oproti Bednářovi - ale oproti tomu Bednářovi, který přišel... oproti Bednářovi, kterej se na Letný plácal poslední rok a chodil tam jen dělat útočný fauly, to rozdíl je.. jen už by Kuba moh dát taky nějakej gol - včera ta střela z otočky, to si jasně říkalo o přihrávku pod sebe, ale je vidět, že se taky chce trefit..

   • Kvalita

    Bunda27.4.2015 9:32reagovat

    Konate je dobry tak na 20 minut do unavene obrany. Reznicek vcera ukazal jak se ma chovat utocnik a nekolikrat krasne roztrhal stopery vybornym nabehem coz Lafata vubec nedela a bez toho se neda hrat evropsky fotbal. Sparta potrebuje dost upravit kadr. Vcera prvni dobra zmena Marecek za Vachu.

     

   • Kvalita

    Chabix27.4.2015 9:49reagovat

    Podle mě se v taktice a kombinační hře zlepšil. Jen to zakončení stále pokulhává, ale to určitě taky přijde. Na podzim pro něho byla vhodná pozice žolíka. Teď si však myslím, že už do základní sestavy patří.

   • Kvalita

    Capo27.4.2015 10:54reagovat

    Včera Konate ukázal vše co ho zdobí a taky to proč neni pro Spartu perspektivní jako opora do základu. Jeho hra 1 na 1 a obecně síla v kombinaci kolem vápna jsou na vysoké úrovni, ale sráží to opravdu špatnou finální fází, v tom byl i Sionko proti němu král. No a další problém je hra dozadu, byť se snaží, tak se kolem něho včera Jugas 2x prohnal a nebýt Štěcha a stoperů, tak z toho klidně mohly být 2 góly.

    • Kvalita

     SFINGO27.4.2015 11:12reagovat

     Konate se poslední dobou hodně zlepšil, co se týče kombinace a zesílil v osobních soubojích. Jeho hra 1 na 1, zrychlení, vedení míče, a řešení finální přihrávky je podle mě výborné. Včera opět připravil dvě golovky spoluhráčům a táhnul i brejk, po kterém byl faulován Kadlec. Jeho zakončení je špatné, ale včera ho podle mě dobře vychytal Melichárek. Dozadu těžko hodnotit, ale má tam rezervy. Ovšem co s tím, protože to co předvádí Krejčí je hrozný, koukal jsem dnes na ty jeho ofsajdy a je neuvěřitelný jak si to neumí ohlídat. O jeho hře nemá cenu mluvit

     • Kvalita

      Capo27.4.2015 11:54reagovat

      V současnosti by hrát skutečně měl, protože s Krejčím hrajeme v podstatě o deseti. Nejen, že kvůli němu končí skoro každá akce ofsajdem, ale když už se mu vyhne, tak když centrem netrefí prvního hráče do kotníku, tak najde tak maximálně Kadeřábka na druhé straně. Vůbec si nezaslouží hrát a vůči náhradníkům (konkrétně Konatemu) je to momentálně krajně neférový.

 • 4:0

  Avhred26.4.2015 22:56reagovat

  Já se dneska náramně bavil; bylo to fajn ...

  • 4:0

   Boldrick27.4.2015 7:55reagovat

   Já byl v práci a viděl sem až 2.půli,takovým nazdárkům měli dát 7gólů,ale moc progresivní zlepšení sem v naší hře nezaznamenal-to spíš soupeř byl tragický ;)

  • 4:0

   trakip27.4.2015 8:04reagovat

   Tak za prvé. Nastoupil Kadeřábek a obrana hrála ve starém složení. Od toho se všechno odvíjí. Mareček rychleji přihrává a je běhavější. Vácha je asi v obraně tvrdší a méně průchodný. Zdály se mi rychlejší přihrávky a rychlejší pohyb některých hráčů - Dočkal, Matějovský. Musím se na to ještě dnes večer znova podívat.

 • rekl

  DJDriver26.4.2015 22:22reagovat

  Bych ze fotbal o neco rychlejsi nez pod Vitou....uz tolik neprekulukeme mezi stoperama a to je dobre

  • rekl

   Avhred26.4.2015 22:29reagovat

   Máš naprosto pravdu.

  • rekl

   Bunda26.4.2015 22:29reagovat

   Já myslím že to bylo uplně stejné. Nemáme vhodné hráče pro jiný styl a hlavně do Evropy.

   Potěšil Mareček,který hrál rychlej fotbal a měl by hrát pořád a Řezníček hezky roztrhával stopery svými náběhy což nám strašně chybí když hraje Lafata. Kadeř paráda,Dočkal zlepšení..Krejčí nic.

   • rekl

    Roger Eschmann26.4.2015 22:35reagovat

    Laikům se to možná zdálo stejné, ale odborníci zaregistrovali mírnou změnu herního stylu a rukopis ZŠ.

    • rekl

     peterpan2726.4.2015 22:44reagovat

     Tak hlavně, aby se ten rukopis ZŠ projevil příští týden v Boleslavi

    • rekl

     LukyACS26.4.2015 22:46reagovat

     Tak to je génius, po 10 dnech ve Spartě už je viditelný jeho rukopis.

     • rekl

      Chabix26.4.2015 22:55reagovat

      Taky nechápu, kde viděl ten rukopis. Mě to přišlo na chlup stejný. Jinak jsme hráli v Liberci, ale to taky bylo zapříčeněno aktivní hrou Liberce. Brno bylo dost pasivní.

    • rekl

     standis26.4.2015 23:06reagovat

     Smích

    • rekl

     Rammstein26.4.2015 23:47reagovat

     Rukopis Šcasného se ukázal právě v minulém zápase, kdy bez nějaké přípravy týmu rozházel rozestavení a Liberci z konce tabulky věnoval 3 body. Dnes se tak leda se stáhnutým ocasem vrátil k tomu původnímu, navíc nejen stejné rozestavení dokonce i stejní hráči. To už mohl dokončit sezónu Lavička, stejně pokud uděláme titul tak bude jeho (loňské jaro to dokázal to je to tak dávno?), Ščasný zatím jen pro*ral 3 body ze 2 zápasů z konce tabulky, pěkné díky za takový rukopis. Jediné co se změnilo je že začala ztrácel Plzeň, takže je dost možné že nás právě to extempore s rozestavením v Liberci bude stát titul Vztek

     • rekl

      standis27.4.2015 0:00reagovat

      Přesně tak. Každý nový trener se chce hned zanechat svoji stopu a dopadlo to špatně, přitom po příchodu sám říkal, že ted měnit narychlo nemá smysl. Jeden klad ale přinesl hned - nacvičil standardky, což dříve ve Spartě nebylo.

      • rekl

       Rammstein27.4.2015 0:11reagovat

       Kéž by, ale s tím bych taky ještě počkal, v Liberci jsme po naší špatně rozehrané standardce dostali gól, a dnes co jsem si všiml tak po našem rohu mělo Brno zase pěkný brejk.

   • rekl

    LukyACS26.4.2015 22:43reagovat

    Taky mi to přišlo stejné, teda záleží, s jakým zápasem to porovnám. Třeba proti Teplicím se mi náš výkon líbil mnohem víc, i když to skončilo jen 1:0.

  • rekl

   celtic26.4.2015 23:33reagovat

   To jako dneska na Letný? No, snad jen ty 4 goly, ale že bych viděl nějaký zrychlení....???

    

  • rekl

   dr.lister27.4.2015 11:18reagovat

   Nepřekulujeme (tolik) mezi stoperama když hrajeme proti Brnu, které nenapadá a nechá nás hrát v klidu daleko výš... Ščasný je jak clavin, neboť účinně zabírá na neschopné nádobíčko za pár minut! (jasně)

 • Nevím, ale já se teda nebavil

  spartas26.4.2015 22:12reagovat

  Spokojenej jsem s výsledkem, tím to asi končí. Fotbal na moje měřítka hroznej, soupeř naprosto nefotbalovej. Možná za to mohlo i to vysilující sluníčko, kterýho jsme si na protilehlý dost užili, ale já se fakt hodně těšil na konec.

  • Nevím, ale já se teda nebavil

   Roger Eschmann26.4.2015 22:34reagovat

   moc tomu nerozumíš, fotbal byl kvalitní

   • Nevím, ale já se teda nebavil

    spartas26.4.2015 22:37reagovat

    Někde nějakej asi jo, ale dnes na Letné teda ne.

  • Nevím, ale já se teda nebavil

   Avhred26.4.2015 22:34reagovat

   Mě to přišlo fajn; 4:0, spousta dalších šancí ...

  • Nevím, ale já se teda nebavil

   celtic26.4.2015 23:36reagovat

   Tak já bych si dovolil zcela souhlasit....., nejkrásnější na celám fotbale byl výsledek. A ke mě se sluníčko naštěstí nedostalo, jen chvilinku před koncem

 • Rekapitulace

  rimidalv26.4.2015 21:44reagovat

  Štěch - jistý v zákrocích, hrál s velkým přehledem.

  Obrana - znatelné zlepšení c e l é řady

  Mareček - odehrál dobrý zápas

  Středová řada - znatelné zlepšení Dočkala, výborný

  MM,Kadlec osobně hlídán-přesto dobrý,Krejčí stále v útlumu

  Lafata - měl svůj den, proměňoval obtížné situace.

  David osobně i Sparta by si dnes zasloužili více vstřelených gólů.

  Takže spokojenost - ale platí Víťovo oblíbené :

  musíme být pokorní a soustředit se postupně na všechny zbývající zápasy !Smích

  • Rekapitulace

   Lobrock26.4.2015 21:51reagovat

   Lafata proměňoval obtížné situace? Jestli je něco obtížný, tak představit si snadnější pozici u druhého a třetího gólu. :)

   • Rekapitulace

    ouki27.4.2015 0:22reagovat

    uvolnit se a dostat se do těch situací je obtížné.

  • Rekapitulace

   Chabix26.4.2015 21:55reagovat

   No já nevím, mě přišlo Brno docela zoufalý. To s tím Lafatou je vtip ne?

   • Rekapitulace

    rimidalv26.4.2015 22:25reagovat

    Dobře tedy - přesnější by bylo : třikrát se dokázal protlačit do střelecky výhodné pozice, přestože soupeř zná jeho kvality a snaží se jej pokrývat.

    Škoda, že nevyšla některá ze situací, do kterých se dostal náhodně a byly jednodušší.

    Brno bylo zoufalé až po obdržené druhé brance - to ale není důvod ke zlehčování výkonu ACS.

 • Sestava, hra, střídání

  standis26.4.2015 21:35reagovat

  jako od Lavičky, jediný rozdíl je v nacvičených standardkách. Dát 4 goly a hrát přitom s Krejčím a Kadlecem je úctyhodný výkon. Byli nejhorší ze Sparty, u Kadlece poprvé a u Ládíka je to už evergreen. Jeho výkony a ofsajdy začínají lézt na nervy více lidem. Soupeř neškodný.

75453 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha