Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Podcenění

  Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 12:13reagovat

  Dneska nás Villareal podcení. Ve Španělsku nás přejeli a vědí i o našich zraněných, navíc všemu napomáhá Šibal, to jeho stavění se na tiskovkách pomalu do role předem poraženého nám může jenom pomoci -> ať říká španělskej trenér cokoliv tak nás (jak už tady někdo psal) stejně podvědomě podcení.

   

  VĚŘÍM V POSTUP

   

  Možná mají Makambua nebo Soldada, my ovšem máme natěšenou plnou Letnou a Lafyho, kterej dá gól třeba i po pětinásobným odrazu! Těším se děsně moc!

 • Villarreal

  LukyACS14.4.2016 12:12reagovat

  Tak tu máme zápas, který jsme tu strašně dlouho neměli, já si Spartu vlastně takhle daleko v pohárech ani nepamatuju, ”jen” OF LM, což byl taky ohromný úspěch, ale už je to taky docela vousaté, proto si dnešek můžeme užít a pokusit se Spartu dostat ještě o krok dál.

   

  Lidi nás hodně podceňují, Villarreal je bezpochyby favorit, a v prvním zápase nás mlel, ale dnešek by měl být i přes slabší sestavu jiný, vede mě k tomu několik důvodů.

   

  1) Doma je Sparta prakticky neporazitelná, za poslední 4 roky, jsme v Evropě doma sehráli 20 zápasů a prohráli jen 2 - s Chelsea a s CSKA(všichni víme jak). Celková bilance 12-6-2.

  I v naší lize je bilance super - letos 12-0-0, vloni 12-1-2, předloni 15-0-0, o rok dříve 12-2-1, takže jsme za poslední 4 roky poznali z nějakých 80 zápasů hořkost porážky jen v 7 zápasech.

   

  2) Máme docela zkušené mužstvo - Krejčí, Fatai, Kováč, Matějovský, Dočkal... mají odehrány desítky zápasů v Evropských pohárech, kde jsme za ty roky posbírali spousty velkých výsledků typu poražení exfinalisty Bilbaa. Navíc někteří byli i u porážky Nizozemska či Turecka v repre, vykopali postup na ME. Prostě kvalita a zkušenost je velká a o to se mohou opírat i jiní. I když on i vlastně Frýdek si už EL zahrál v Liberci.

   

  3) Villarreal doma sice válí. Plzeň přehrál podobným způsobem, Rapid taky dost přehrál, Minsk to samé a i když jim nenasázel moc branek, tak výkon byl srovnatelný s tím, co jsme předvedli my. No a pak vyjel ven a byl poloviční. V Minsku otáčeli zápas díky penaltě v posledních 20 minutách, na Rapidu prohrál(ovšem tam byla béčková sestava), v Plzni remíza a to hrál i Bakambu se Soldadem. Vloni prohráli v Curychu a před tím snad v Odense.

   

  Ono je dobře, že nás takhle přehráli, podle mě by to mohli trochu podcenit. Vemte si Lazio, to u nás hráli hodně dobře a málokdo počítal s tím, že bysme je mohli dát a pak lup 3-0 Úsměv Malmö a někteří další tady byli jak na kolotoči a každý čekal, že tyhle soupeře dáme a odveta byla rozdílná.

   

  Proto věřím, že postup tak nemožný není Úsměv I když teda ten střed Lafata, Matějovský, DOčkal mě vyloženě děsí, Frýdek/Marec tam budou citelně chybět.

  • Villarreal

   Skleepy14.4.2016 12:16reagovat

   Dejte mu BAN, kdo to má číst takhle dlouhý. Dej tam příště aspoň TL:DR, když už tu chceš spamovat.

   • Villarreal

    LukyACS14.4.2016 12:19reagovat

    Už nejsi můj kamarád Zoufalství

    • Villarreal

     Skleepy14.4.2016 12:20reagovat

     Trochu toho rejpnutí přece neuškodí. Neutrální

  • Villarreal

   LukyACS14.4.2016 12:22reagovat

   Kurz na Spartu teď brutálně letí dolů, co se to děje? Villarrealu někdo bude chybět?

   Ještě ráno byl u mé analýzy kurz 3na výhru Sparty v sázce bez remízy a teď už jenom 2,5 a i na výhru Villarrealu kurz hodně roste.

   • Villarreal

    Skleepy14.4.2016 12:23reagovat

    Liaro vsadil barák + celý Karibik na Spartu.

    • Villarreal

     peterpan2714.4.2016 13:01reagovat

     Smích

    • Villarreal

     kritik14.4.2016 15:06reagovat

     Ten je v lese s kamarádkou.Smích

   • Villarreal

    Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 12:45reagovat

    ifortuna má na postup 3,8

  • Villarreal

   ouissi14.4.2016 12:52reagovat

   Tak já mám někde hluboko v paměti uložen poslech přímé reportáže z prvního utkání semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů v Miláně, proti AC, na jaře 1973, z malinkého tranzistorového rádia, v posteli, pod peřinou. Byl jsem tehdy malý kluk, rodiče byli celý týden někde pryč (otec by mně to byl tak pozdě večer poslouchat nedovolil, když jsem šel ráno do školy), spal jsem u babičky. Nakonec porážka 0-1. Pamatuji si úplně přesně i titulní stranu deníku Československý sport následující den s velkou fotografií přes polovinu strany a pod ní obřím titulkem ”Velkolepý výkon na San Siru”. Všichni jsme tehdy věřili, že by se postup do finále mohl povést. Ve třech kolech předcházejících semifinále jsme totiž v té sezóně vždy hráli první utkaní na hřišti soupeře a vždy o jednu nebo dvě branky prohráli. Doma jsme to v odvetě vždy následně otočili a postoupili. S Milánem se to pak nepovedlo, prohráli jsme i na Letné 0-1. Pokusil jsem se k tomu utkání něco někde najít, na našich stránkách je toto:

   http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/spartansky-dejepis-xi-10074.html

   Sestava tehdy byla:

   Brabec – Tenner, F. Chovanec, Urban, Táborský – Bouška, Stránský, Mašek – B. Veselý, Kára (Hladík), J.Veselý. Na Letné pak Tennera nahradil Princ a J. Veselého Kára.

   A v české lize nás o rok později čekal sestup do druhé ligy.

   Chci tím podtrhnout význam dnešního dne a úspěchu, jakým náš postup do čtvrtfinále a výsledek 1-2 ve Villarrealu je. Když jsem kupoval vstupenku na dnešní utkání, bál jsem se, že nebude už o co hrát a že v podstatě půjdu klukům kdyžtak v podstatě poděkovat za jejich letošní účinkování v evropských pohárech. Protože na hřišti nás až do čtvrtfinále nepřehrál nikdo, porážka s CSKA jde na vrub rozhodčího. Užijme si ten výjimečný večer, žeňme kluky za postupem, věřím, že všichni nechají na hřišti všechno, síly, duši i srdce. A i kdyby se postup nepovedl, dejme jim najevo, že si jejich účinkování v evropských pohárech a toho, co tam v této sezóně předvedli, vážíme a že jsme na ně hrdí.

   Omlouvám se, že jsem to tady tak zaplevelil.

    

   • Villarreal

    Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 13:01reagovat

    Worth reading :)

     

    První odstavec zajímavý čtení

     

    Druhý odstavec pravda -> podcení nás, užijme si to, doma jsme silní

  • Villarreal

   adam14.4.2016 12:53reagovat

   My nemáme zkrátka co ztratit. Samozřejmě ale budu zápas prožívat jako každý jiný, to znamená bude mě štvát, když se nám nebude dařit apod. Nicméně s chladnou (ještě stále) hlavou je potřeba říct, že už teď máme být na co pyšní.

 • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

  majtin14.4.2016 11:24reagovat

  Každý z nás žije už dnešním zápasem, ale ještě mám 3 připomínky k té ”akci” ve Zlíně, myslím zajímavé, které se nikde neobjevily.

  Petržela si sáhl na míč nejen pravou, ale i druhou rukou: https://pbs.twimg.com/media/Cf8s5K6WwAA0Tu_.jpg Což už Paták vidět mohl.

  Že asistent Kotík, který tu ruku přehlédl, zastavil zdviženým praporkem v 29. minutě rozběhnutého Poznara , který šel zcela sám na Kozáčika. Přitom se jednalo o typicky hraniční situaci: https://pbs.twimg.com/media/Cf8s7eAUIAA4KDC.jpg

  A za poslední - Hubníkův skluz na Koreše, ten se v médiích objevil http://tv.isport.blesk.cz/video/2665446/zlin-plzen-hubnik-podrazkou-napred-zajel-do-korese.html

  Tak při tom jsem si vzpomněl na Matějovského vyloučení proti CSKA, jenže tam byl drobný rozdíl, ostře do toho šli oba Zoufalství. Hubník vyvázl bez trestu. Tak toť vše, těšme se na večer.

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   Brian Pricke14.4.2016 11:31reagovat

   To byl offside, ne hraniční situace. Při tomhle zkreslení to tolik nevypadá.

   • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

    majtin14.4.2016 15:45reagovat

    Tak podle té fotografie je to hraniční situace, ale pustil jsem si tu část na záznamu a tam je to jasný ofsajd. Samozřejmě vím, že rozhoduje poloha těla. Takže tu grafiku mají opravdu špatně a zkresleně.

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   skarpa.914.4.2016 11:32reagovat

   Přestaňme řešit už tu Plzeň!!

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   skarpa.914.4.2016 11:32reagovat

   Přestaňme řešit už tu Plzeň!!

   • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

    ouissi14.4.2016 12:59reagovat

    Majtin svým příspěvkem nechtěl řešit Plzeň, ale křivku našich nadějí na zisk mistrovského titulu, uměle vedenou směrem dolů za pomoci černých samic Sus domestica.

    A na tom faktu nic nezmění ani skutečnost, že to v inkriminovaném případě skutečně, objektivně vzato, postavení mimo hru, byť v řádu desítek milimetrů, bylo.

     

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 11:40reagovat

   Dneska hrajeme o semifinále Evropský Ligy, aspoň pro jednou tu neřešmě píčoviny.

   • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

    majtin14.4.2016 11:43reagovat

    Tak píčoviny to nejsou. Zvažoval jsem to zda to sem ještě dávat, ale přišlo mi to škoda. Tak se tím nezabývej, na konci píšu, těšme se na večer.

    • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

     Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 12:04reagovat

     Chápu, že jsou to i celkem zajímavosti, jen mě trošku rozladilo, že se tady na fóru řeší Plzeň, když máme před sebou možnost dnes psát historii. :)

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   pubi14.4.2016 12:03reagovat

   Tohle je fakt zoufalství. Těšim se, až si tu zase přečtu, že z nás maj Plzeňáci fóbii a podobně.

   JEBAT Plzeň

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   Skleepy14.4.2016 12:09reagovat

   Mám pocit, že slovy ”typická hraniční situace” máš na mysli offside. To, že má nohy v rovině s bekem, neomlouvá zbytek jeho nakloněného těla do offsidu.

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   bobo14.4.2016 12:10reagovat

   jasnej ofside, ta druhá ruka...nějak jsem nezaregistroval, a co říct k tomu Hubníkovi? už to neřeš!

  • Ještě poznámky k Zlín-Plzeň

   LukyACS14.4.2016 12:16reagovat

   To offside podle mě byl, protože se počítá část těla, kterou můžeš dát gól a hlavou je nakloněný víc, než má ten obránce nohy. Každopádně tyhle situace mě tak moc nevytáčí, zrovna u těhle případů se dá pochopit chyba rozhodčího, i když samozřejmě na opačné straně by tohle třeba pustili Úsměv

 • asd14.4.2016 9:18reagovat

  Ten hráč, u ”kterého jde do tuhého”, je samozřejmě na 99% Krejčí.

  Teď si uvědomuju, jakej je to v dnešní době vlastně už sparťanskej inventář a veterán ... v necelých 24 letech :)

  To, že v létě odejde, je asi každýmu jasný, jsem celkem zvědavej, kdo bude náhrada.

  • pubi14.4.2016 9:26reagovat

   Tak jako náhrada za něho přišel už v zimě Šural, to je pro mě ideální scénář, že dostal půlrok na pořádnou aklimatizaci... Pokud by se vrátili Schick s Čermákem, hned máme dvě posily zadarmo, byť tomu moc nevěřím..

   • experto14.4.2016 9:31reagovat

    Ze Šuralem jako s ideálním scénářem nesouhlasím, viz. níže (btw. já nechápal už před tím, proč je kolem něj taková mela).

    Jinak Schick a Čermák souhlas ... dva nejlepší mladíci v lize a navíc patří nám, o to je to jednodušší ... takže si nedokážu představit, že by tomu bylo jinak.

    • pubi14.4.2016 9:32reagovat

     Já osobně si spíš myslím, že nezůstane ani jeden, byť je to možná škoda. V základu by podle mě ani jeden nehrál, tak se nakonec zase pustí..

     • asd14.4.2016 9:36reagovat

      to já si myslim že Čermák už hotovej je a myslim, že by hrál. Matějovský už předpokládám člen základu nebude (nevim jestli mu už dokonce nekončí smlouva...?) a kdo jinej by měl přijít do středu jako nová krev, když ne mladej Čermák, kterej je navíc náš?

      • pubi14.4.2016 9:41reagovat

       Tak především Matějovský teď není člen základu. A nevím, jestli bude chtít mládežnickej reprezentant sedět na lavici místo něj.

       • asd14.4.2016 9:48reagovat

        Do nedávna byl, navíc se to ted dost točí, každopádně střed Mareček, Frýdek, Čermák si představit dokážu a nevidim to uplně nerálně, Dočkal klidně muže v léte odejít, případně muže hrát ve 4-5-1 napravo s nějakym šílencem za sebou, což je vůbec nejlepší model.

      • captain_obvious14.4.2016 10:28reagovat

       Čermák může hrát i na křídle a tam taky podle mě příští sezonu hrát bude. V rozestavení 352 bych ho klidně dal do základu místo Matějovského, ten už je minulost, a Šurala do útoku.

   • Jarda1114.4.2016 9:31reagovat

    Schick asi půjde do letní přípravy, ale ještě to není hotovej hráč, nechal bych mu víc času

    • asd14.4.2016 9:40reagovat

     je to těžký - když zustane v Bohemce, neporoste možná tolik, když pujde na hostovačku někam třeba do Boleslavi, tak v případě pohárů muže růst hodně a to tak, že už se tu pak vlastně neobjeví nikdy ...

  • experto14.4.2016 9:28reagovat

   V české lize je to těžké ... jaký rozruch a boj byl třeba kolem Šurala, a za mě teda zklamání ... šedý průměr, přijde mi že má tak nějak od všeho kousek, ale vlastně nic.

   • pubi14.4.2016 9:36reagovat

    Za mě je to podobnej typ hráče jako Dočkal - vypadá nenápadně, ale je strašně nebezpečnej, docela produktivní, i teď s Příbramí, kdy se mu moc nevedlo, tam vykouzlil krásnej centr na hlavu Juliše.. Navíc se mi u něho strašně líbí ta bojovnost - on, Frýdek, Zahustel - to jsou přesně ty typy hráčů, které jsme potřebovali, abychom se z pokorný překulovaný začali přibližovat evropskýmu fotbalu

    • asd14.4.2016 9:37reagovat

     já třeba na něj názor zatím nemam ... unešenej z něj zatím nejsem, to asi nikdo, ale třeba se to ještě vyvrbí ... určitě má svoje.

  • majtin14.4.2016 9:50reagovat

   Na jednu stranu je tu už dost dlouho, na stranu druhou jsem si přál vidět tuhle generaci v LM - jako Kadera, Brábu, Láďu. No nic.

 • Ad Vácha

  majtin14.4.2016 8:56reagovat

  Článek z pondělí http://sport.aktualne.cz/spartan-vacha-lecil-nejen-koleno-ale-i-priusnice-uz-je-ale-z/r~d0d52948ffd811e5b8aa0025900fea04/

 • Evropa

  zdenek14.4.2016 8:48reagovat

  kdo by to před sezonou řekl že se z Evropy bude pakovat dřív Barca než Spartička krásný pohled

 • js14.4.2016 8:45reagovat

  Koukám David Březina suverenně číslo 10 Smích

  • DaveACS14.4.2016 9:06reagovat

   Číslo se u nás vybírá podle velikosti oblečení, které je už vyrobené Smích

   • pubi14.4.2016 9:31reagovat

    V tom případě už kustodi slaví postup tejden, protože podobnost ve velikostech Březiny a Shaly moc nevidím. Smích

    • 13goat14.4.2016 9:50reagovat

     Já zase nevim, kde vzniknul mýtus, že je Březina nějaký mýtus. Jasně, Shala je určitě drobnější, ale s Březinou jsem si podával ruku a je spíš jako Holek než jako Brabec, kdybych měl k přirovnánì jen tyto dva.

     • 13goat14.4.2016 10:33reagovat

      Ten druhej mýtus je samozrejme kravina :D ma tam bejt ”obr”

      • pubi14.4.2016 12:04reagovat

       Tak já neřikám, že je Březina obr, spíš, že je Lindy skřet Smích

  • Víťák z Cé Osmičky14.4.2016 10:47reagovat

   David Březina bude mít číslo 51

 • U jednoho našeho hráče jde do tuhého!

  Capo14.4.2016 7:37reagovat

  http://1url.cz/ptKfz

  Od SportInvestu připadá do úvahy asi jen Krejčí s Dočkalem, o které by mohl být zájem už v zimě, ale tehdy to ještě nedopadlo. Každopádně jestli na dnešní zápas přijel už člověk, který o přestupu rozhoduje, tak je to asi už hodně vážný zájem.

  • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

   sk. sokolovo14.4.2016 7:46reagovat

   Kluby kteří se akreditovali na dnešní utkáni:

   Manchester City, Dortmund, West Ham, Wolfsburg, Leverkusen, Monchengladbach, Schalke, Ajax, Southampton, Augsburg, Sunderland, Bournemouth, Stuttgart.

   • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

    Capo14.4.2016 7:52reagovat

    Plus ještě ten tajemný ”vážný” zájemce. Ten v tomto výčtu být nemůže, když přijel na tajňačku přes SportInvest, aby o nich ani Sparta nevěděla.

    • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

     sk. sokolovo14.4.2016 7:59reagovat

     Určitě těch tajemných tam bude víc si myslím.

  • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

   Jarda1114.4.2016 8:11reagovat

   Ten hráč je Krejčí, kdo jiný? Frýdka chtít asi nebudou a nikdo další asi není na přestup dostatečně kvalitní.

   • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

    Capo14.4.2016 8:15reagovat

    Já myslim, že Dočkala, Marečka nebo Frýdka, kteří také spadají do SportInvestu, chtít někdo může, ale taky předpokládám, že je to jasný a přijeli na Krejčího, který na jaře hraje opravdu dobře.

  • U jednoho našeho hráče jde do tuhého

   atraps214.4.2016 8:18reagovat

   Krejčí-Dočkal-Frýdek

 • DaveACS14.4.2016 6:14reagovat

  Bičík - Mareček, Kováč, Frýdek - Konate, Dočkal, Matějovský, Lafata, Krejčí - Fatai, Juliš

  • Capo14.4.2016 7:33reagovat

   Nejpravděpodobnější a nejočekávanější složení sestavy, pokud s Váchou Ščasný neblafoval na tiskovce. Ale proč by to dělal, že? V podstatě mu ani nic jiného nezbývá, než ten základ postavit, jak píšeš. No a na střídání budou Štěch, Březina, Kostl, Wiesner, Vácha, Kadlec.

  • adam14.4.2016 8:09reagovat

   Ten střed zálohy je dost šílenej, ale nic jiného asi nepřipadá za současné konstelace v úvahu.

  • atraps214.4.2016 8:19reagovat

   Mít v základu tři útočníky tak to by se Zdenda opravdu,odvázal.Smích

   • Capo14.4.2016 8:24reagovat

    Nic jiného mu nezbývá, pokud Vácha neni připraven na celých 90 minut a postavit mladé se v jejich zájmu bojíÚsměv

    • atraps214.4.2016 8:31reagovat

     Uvidíme jak vše nakonec dopadne.

     • Arni14.4.2016 8:34reagovat

      Ale dát do zálohy Lafatu vedle Matějovského je úplná hloupost. To ať dá na stopera raději mlaďase a Frýďas to ve středu oběhá

 • Záložník

  adam14.4.2016 1:41reagovat

  Tak nevim, ale Jiráčka jsem na rozdíl od Váchy na žádné fotce z včerejška neviděl, to nevypadá, že by dneska nastoupit. Asi to ”nehrozí” ani u Vašona, ale třeba budeme překvapeni, na podzim se taky vrátil v předstihu na EL.

82367 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha