Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • isport.blesk.cz

  ouissi21.9.2015 11:04reagovat

  Radek Příhoda byl vyřazen z pětice rozhodčích, kteří rozhodují, pod vedením Pavla Královce, zápasy ligy mistrů. Minulý týden dělal brankového asistenta místo Příhody Ardeleanu.

  Vcelku logický důsledek faktu, že Příhoda nepodepsal petici rozhodčích vyjadřující nesouhlas s výpovědí Libora Kovaříka.

  Když se tak ohlédnu zpět, ano, Kovařík s Příhodou v posledních letech jediní rozhodčí z listiny FIFA, pod jejichž řízením jsem neměl v české lize nepříjemné pocity, resp. pochybnosti, podezření. Tím netvrdím, že by se oba dva nedopouštěli chyb, to v žádném případě (a u Příhody ještě častěji než u Kovaříka, ale vždy jsem je vnímal jako chyby, ne jako úmysl).

  Účelem tohoto příspěvku samozřejmě není zpochybnit právo Královce vybrat si v souladu s reglementem UEFA své čtyři asistenty. Nicméně konstatuji, že seznam českých rozhodčích FIFA už se odpovědným jedincům podařilo téměř vyčistit od všech rozhodčích neochotných spolupracovat. Ano, Královec v lize pískává rovinu, ale je nasazován v podstatě výhradně na zápasy, kde není třeba někomu naklánět rovinu, kde výsledek dosažený běžnou hrou nevadí nikomu z mocných. Totéž lze napsat i o Příhodovi, o Zelinkovi. A tím výčet českých hlavních rozhodčích z listiny FIFA, kteří si dosud udrželi jakousi morální fazónu, končí. A třeba o Zelinkových schopnostech vypovídá loňský památný zápas v Baku...

  Co nás čeká dál? Všichni služebně mladší rozhodčí už prošli z nižších soutěží Berbrovsko-damkovským sítem (tam o potenciální neloajalitě nemůže být vůbec řeči). Kolik měsíců bude ještě trvat, než v lize nezůstanou žádní s podvodnickou mafií nespříznění hlavní sudí? A co nastane potom? Domluvený scénář předem pro jakýkoli ligový zápas, přesně podle toho, jak vysoké ”jízdné” který klub zaplatil? Má vůbec ještě význam takovou soutěž sledovat? Má cenu se kvůli tomu ještě rozčilovat?

  Vidíte někdo někde, na konci tohoto špinavého tunelu, nějakou možnou cestu?

   

  • isport.blesk.cz

   nemfi21.9.2015 11:25reagovat

   Pro začátek drastické řešení - odstřižení příspěvků z veřejného rozpočtu do fotbalu. Doplatí na to bohužel všichni, ale bude to konečně něco, co by mohlo přimět vedení fotbalu k nějaké změně a jako bonus - tam kde nebudou peníze, tam to nebude lákat takovouhle verbež.

   • isport.blesk.cz

    ouissi21.9.2015 11:46reagovat

    To jo, trochu něco, snad že se to stáo jakýmsi precedentem pro ostatní sponzory, zadavatele reklam a pod. Jenže ti všichni mají na stadiónech mezi diváky své široké cílové skupiny. A prostřednictvím televizních obrazovek ještě další, mnohem širší. A stejně jako si kapři ve vedení FAČR nevypustí své rybníky, stejně tak si nebudou chtít vypustit své rybníky tito sponzoři, přispěvatelé atd. Protože my na těch stadiónech budeme, my se na ty televizní přenosy dívat budeme, my zůstaneme onou skupinou, na niž míří zadavatelé reklam, sponzoři. A nic na tom nezmění fakt, že třeba já osobně jsem jakýmikoli reklamami v podstatě neovlivnitelný. Takových moc není a to oni velmi dobře vědí.

    Že je z mých vět cítit moje nechuť dál ten kabaret sledovat? No jo, kde by mne to bylo kdy napadlo, že se budu někdy zaobírat podobnými myšlenkami. Sleduji zdejší fotbalové dění od ročníku 1966/67, tehdy mne jako pětiletého vzal táta po prvé na derby se Slavií. To bude pomalu padesát roků fandění Spartě, ale poslední dobou z toho mívám pocity, slušně a mírně řečeno, smíšené.

     

    • isport.blesk.cz

     atraps221.9.2015 11:56reagovat

     Momentálně nejsem v republice ale asi jako jeden z mnoha nechodím jen na Letnou ale pokud jsem na Moravě tak i na Zbrojovku nebo Slovácko.A musím napsat že tam se mnohokrát nestačím divit co jsou rozhodčí schopní proti domácím písknout.Udělat to u nás ,tak je vyneseme v zubech.Smutek

     • isport.blesk.cz

      ouissi21.9.2015 12:17reagovat

      Speciálně u Slovácka mám už delší dobu pocit, že jsou dost často obětí skutečnosti, že jejich aktuální soupeř potřebuje body jaksi nutněji. Oni nejsou v centru pozornosti, v přímých přenosech se objevují víceméně zřídkakdy, takže je to méně viditelné, stačí občas zavítat na jejich stream. U Brna jsem v poslední době ten pocit neměl, ale to určitě neznamená, že by se to nedělo, jen jsem si toho já nevšiml.

       

    • isport.blesk.cz

     nemfi21.9.2015 14:12reagovat

     Jo jasný, ale stát nepotřebuje reklamu a pokud má FAČR příjmy cca 500mega a přišla by od státu výzva ”očistěte fotbal od Berbra, nebo příjdete o půlku rozpočtu”, tak by to zemětřesení přineslo. Předpokládám že i Berbrovi přisluhovači chtěji z těch peněz čerpat.

  • isport.blesk.cz

   Avhred21.9.2015 11:34reagovat

   Mimochodem, tu petici proti Kovaříkovi, jež měla proběhnout formou sms, organizoval sám Královec ...

   • isport.blesk.cz

    ouissi21.9.2015 11:49reagovat

    Ano, vím, ale vsadil bych se, že k tomu dostal ”shora” pokyn; něco jakoby v tom smyslu, že by bylo dobré, kdyby...

     

    • isport.blesk.cz

     Avhred21.9.2015 12:37reagovat

     Jo, to je možné. Mě by docela zajímalo, jak se tihle lidi cítí, protože si myslím, že ne všichni sudí jsou všehoschopní gauneři bez špetky svědomí, a lze mezi nimi najít i normální jedince, ovšem ti pro to, aby mohli pískat, musí odhodit morální zábrany, stát se součástí toho šíleného systému a de facto proti svému přesvědčení participovat na bizarnostech, jako jsou podobné petice a další zvrhlosti podobné ráže ...

     • isport.blesk.cz

      ouissi21.9.2015 12:54reagovat

      Přesně tak, přesně v intencích známého ”koho chleba jíš, toho píseň zpívej”. A ony ty příjmy za řízení prvoligových zápasů nejsou pro dost rozhodčích rozhodně zanedbatelné.

       

 • Koncepce a cizinci

  Standa Hejkal21.9.2015 9:26reagovat

  Souhlasím se spoustou věcí, které tady zazněly, např. proč v zápase s týmem ze dna tabulky není na lavičce ani jeden mladík, ale Kováč a Pexeso. Na druhou stranu Marco je hrozně kritizovanej, ale podle mě by byl platný, kdyby dostal prostor. On není rychlík, je to zabiják do vápna, který má podle mě lepší střelu oběma nohama a větší důraz, než Lafi, jenže spolu si překáží a Zdeněk ho postaví někam mezi útokem a křídlem, kde je strašně vidět, jak je pomalej. Znovu říkám, Lafi taky není sprinter a dal 50. gólů, Marco byl s Marečkem nejlepší hráč přípravy. Mám strach, že se neprosadí, ale spíš proto, že se s ním špatně pracuje a dostává málo prostoru. Fatai po skvělém úvodu taky dost zapadá, je rychlý, ale to je všechno. Kromě holé hlavy bych ani nepoznal, že na hřišti není Konaté. Ohledně Konatého a jeho statusu, líbí se mi, že v Čechách nikam nechce, ono taky kam, já bych z Prahy taky nechtěl Úsměv, ale herně je teď mezi lavičkou a tribunou, takže by mu možná hostování pomohlo. Litingi byl omyl, tady souhlasím, za jeho peníze by tam mohl sedět někdo jiný. Pak je ale otázka, jestli chceme tyhle nadějné mladíky sebrat trenérům jejich kategorií, nechat je nosit branky a kužely v Áčku a pak sedět na lavičce a tribuně, nebo je nechat pořádně vyhrát, získávat sebevědomí a prorazit do mládežnických repre. Co si budeme nalhávat, nového Messiho, který by měl na naši ligu v 16, tam asi nemáme. A kam tým, hrající o Evropu, dovede sázka na mladíky, nám ukázala Olomouc. A do druhé ligy fakt nechci. Jedna věc prostě je, stavět mladíky, když na to mají, druhá věc je, stavět mladíky, protože jsou mladíci. Pak pořád slyším a čtu nářek, proč nehraje 23 let mladý Jakub Brabec. Nehraje, protože je horší než Holek, Costa, Mareček, Kováč, levý chránič Lukáše Váchy a 40% margarín. A je dobře, že nehraje, protože na to absolutně nemá. Tak proč nad ním držet ochrannou ruku, protože je mu ”jen” 23? Tak nějak naivně věřím, že pokud trenéři vidí, že daný hráč je lepší než ”starší” hráči, dokáže je posadit a nahradit těmi mladšími a lepšími. Jenže podle mě v mládeži lepší hráče, než jsou reprezentanti v seniorské kategorii nemáme.

  • Koncepce a cizinci

   SFINGO21.9.2015 9:38reagovat

   k cizincům - Fatai podle mě potřebuje větší herní vytížení, Paixaio je pro mě zatím zklamání, čekal jsem že bude okamžitá posila. Litsingi to byla posila buď a nebo, a myslím si, že se stane součástí nějaké hráčské výměny v zimě. Steinhofer podle mě by měl hrát. Konate je hrozně nevyrovnaný což je škoda, a nebo se sním neumí pracovat. Každopádně si myslím, že takovému Steinhoferovi a Fataiovi mnohem více sedí 3-5-2.

   K našim mladíkům. Osobně nevěřím, že pokud by měli na to hrát za áčko, tak že z něj nehrají. Tady se léta každý půlrok ukazuje, proč odešel ten či onen mladík jinam. Ale kdo z těch super mladíkům se dostal aspoň do zahraniční lepší ligy a prosadil se tam ? Já teda o nikom nevím. Ale rozhodně jim to, že budou sedět na lavičce v A týmu nepomůže a pořád lítat po hostovačkách taky nikoho nebaví.

  • Koncepce a cizinci

   Gary z D5321.9.2015 9:44reagovat

   Pexeso -> Včera za těch pár minut uvedl celkem fotbalově. V přípravě válel a teď si myslím, že je dost času na to ho prověřit i na více minut (Královák, derby, Slovácko, Příbram), kde by měl ukázat fotbalovost a čich na góly. Myslím, že by byla škoda ho po příšerným mači s Iglau a po tom, co si s Lafim překáželi, odstřelit úplně. Na 30 gólů za sezonu to asi nebude, ale pomoct by nám mohl.

  • Koncepce a cizinci

   Dynamo21.9.2015 10:14reagovat

   Proč by měl být Litsingi omyl? Já ho nevidím jako propadák, v Jihlavě měl sice rozhodnout, ale jinak herně nijak nezklamal.

   Pokud se chce Sparta dál posouvat, je třeba stavět na hráčích z ciziny. Česká liga nám kvalitu nedodá.

   • Koncepce a cizinci

    Standa Hejkal21.9.2015 10:27reagovat

    A Litsingi z české ligy ta kvalita je? Mě zatím nezaujal absolutně ničím, v Thunu byl naprosto příšernej.

    • Koncepce a cizinci

     Dynamo21.9.2015 10:45reagovat

     no rozhodně zatím dostal mnohem méně prostoru než Konaté za ty roky ve Spartě.

  • Koncepce a cizinci

   Capo21.9.2015 10:54reagovat

   Já souhlasim, taky si myslím, že kdyby byl mladý hráč prokazatelně lepší, tak ho postaví a nebudou ho posílat po hostováních. Konkrétně Ščasný s tím neměl problém ani při svém prvním angažmá u nás. Když na to měli, tak Straceného a Rosického postavil.

  • Koncepce a cizinci

   LukyACS21.9.2015 11:16reagovat

   Jo, mít 2 stopery na lavici, z toho 1 Kováče, to je fakt unikát. Skutečně nechápu, proč tam nemohl sedět někdo z dorostu. Včera by prostor za takového vedení dostal, ale takhle asi nikdo ve Spartě neuvažuje Úsměv

 • Berbr

  Dynamo21.9.2015 8:00reagovat

  Takže bulvár Blesk už začal Berbra sledovat jako celebritu

  http://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sport/247251/berbrova-schuzka-ve-stavebninach-po-zaviracce-dve-hodiny-s-blondynou-co-staveli.html

  • Berbr

   daniel21.9.2015 9:23reagovat

   to je dobře ať o něm pořád píšou cokoliv,o každym prdu,ať mu to znechuťej estébákovi!!!Smích

   • Berbr

    Bunda21.9.2015 9:31reagovat

    Ty stavebniny mám před okny.. Nejsou to normální stavebniny.. Berbr v nich má ukryto luxusní bydlení o kterém Dáša vůbec neví a tahá si tam kamarádky Smích

 • Koncepce

  standis20.9.2015 22:50reagovat

  Dominiku, celá Hřebíkova koncepce je v prd..., abych udělal závěr z Tvoji otázky. Ta zněla s hlavním mottem: hráče si Sparta musí vychovat, protože jinde lepší nezíská a kupovat jedině mimořádnou kvalitu. Další hlavní bod byl sjednocení hry všech mužstev, což samozřejmě nejde dělat, když trener A a Otava mají Hřebíka v pí.. Ted už oficiálně, za Lavičky neoficiálně. Takže nás čeká střídání trenerů A - každý přijde a přivede sem hráče i s real. týmem a budou si to dělat, aby byl okamžitý úspěch. A ani se jim nedivím, protože trenera A nezajímá koncepce, ale aby byl u mužstva co nejdéle - stejně ví, že to má max. na 2 roky, takže ho nějaké zapracování odchovanců nezajímá.

  • Koncepce

   majtin20.9.2015 22:58reagovat

   Souhlasím a dodávám, že mě štve, jak najednou hráči, kteří měli potenciál prosadit se do Áčka, teď pod Ščasným vypadají jak neschopáci.

  • Koncepce

   peterpan2720.9.2015 23:28reagovat

   Souhlas. Bohužel, asi jsme v menšině. Vůbec si nemyslím, že by měl být problém, abysme si v akademii vychovali schopný hráče pro A. Bohužel ten tlak na ty výsledky tu prostě je. Co se mě týče, klidně bych jednu sezonu odpískal. Když se nad tím zamyslím, tak i s mladíky v sestavě bysme byli pravděpodobně nejhůř třetí a hráli EL, čili od současného stavu by se nic nezměnilo. Jenže v následujících sezonách bysme se třeba už nemuseli klepat před týmy jako Asteras nebo Thun, hráli moderní fotbal v LM a vychovávali hráče pro repre...Myslím, že Sparta na to má dostatečný zázemí, aby toho byla schopna. Jediný, ovšem to nejpodstatnější, co chybí, je vůle a trpělivost

   • Koncepce

    dominik2721.9.2015 0:05reagovat

    Já myslím, že ani nemusíme odpískat jednu sezonu. Že není třeba ty hráče do áčka vyloženě cpát. Jen si myslím, že současný stav se nedá moc nazvat postupným zapracováváním.

     

    K tomu, aby mohla být řeč o zapracovávání, vidím jako nezbytné:

     

    1) Zajistit hráčům možnost nastupování v kvalitnější soutěži, než je liga U19 nebo Juniorská liga. Třeba abychom měli opravdu smysluplnou farmu, ne že pošleme osm kluků do Vlašimi, ale tam pak hrají jen dva.

     

    2) Aby v áčku dostal vlastní mladý hráč přednost před třicetiletým cizincem, pokud není vidět výrazný rozdíl v kvalitě. Jsem si naprosto jistý, že to, co dosud předvedli Paixao nebo Litsingi, by v klidu zvládli Pulkrab nebo Mustedanagič. Pak si tedy kladu otázku, proč tu šanci nedostanou...

     

    3) Je potřeba, aby hráč odeslaný na hostování netrpěl pocitem, že už je v podstatě ze Sparty vyloučen. Aby dotyčný věděl, že se na něj lidé z klubu chodí dívat, komunikují s ním a případně s ním už počítají do nadcházející přípravy. Vlastně aby ten hráč doopravdy nebyl vyloučen, nemusí se jednat pouze o jeho pocit...

     

    Ale pak je taky možnost, že si třeba lidé v klubu řeknou, že tuhle cestu nechtějí. Pak možná není nutné mít tréninkové centrum, profesionální smlouvy pro některé hráče mládeže, či smlouvy na plný úvazek pro některé trenéry. Nakonec proč ne. Já akorát nemám pocit, že by se Sparta vydala jednou z těchto dvou cest. Působí to na mě, že současná Sparta je někde napůl, což mi přijde pomalu nejhorší...Úsměv

    • Koncepce

     peterpan2721.9.2015 0:26reagovat

     Hezky napsáno. A bohužel mám podobný pocit jako Ty. Prostě paskvil, ani kočka ani pes. Jinak samozřejmě taky to nemyslím tak, že by měl mít hráč vzešlý z vlastní akademie automaticky přednost v A. Nicméně přesně jak píšeš, to , co hraje Litsingi by si odehrál určitě i někdo z juniorky. Hořet jako Costa by taky určo dokázal někdo z rezervy. Problém taky je, že tihle příchozí dostávají obvykle šance opakovaně. Zatímco junior přijde, jednou nezahraje, řekne se, že na to nemá a je s ním konec. Tohle se mi vůbec nelíbí. Jakoby kdyby chtěli maskovat vlastní neschopnost v přestupové politice, takže často rok čekáme na to, zda se ta posila třeba náhodou nechytne. Myslím, že být odchovancem je ted spíš demotivující a odrazující...

 • Konaté

  Srdcař Plavšič20.9.2015 21:31reagovat

  https://www.facebook.com/TiemokoKonateOfficial/photos/a.534887143305552.1073741831.232434643550805/729708983823366/?type=1&theater

  • Konaté

   experto20.9.2015 22:39reagovat

   Náhradníků holt může bejt jen 6 + brankář

   .. šanci dostával 2 roky většinou v druhých poločasech a nebo 60. minutách proti unavenému soupeři ... Možností se odvděčit a něco rozhodnout bylo hodně. A nula, nic. Takový je život, stejně jako fotbal.

   • Konaté

    majtin20.9.2015 22:55reagovat

    Nula, nic? Pokus si vzpomínám, tak třeba loni na podzim patřil k naši nejlepším hráčům, před zápasem s Plzní k němu směřovala velká očekávání. Bohužel ten zápas se prohrál taktikou, třeba Timymu nedali vůbec šanci se rozběhnout s míčem. Pak už se začal ze sestavy vytrácet. Ale já si myslím, že při správné práci s ním na základ má.

    • Konaté

     experto20.9.2015 23:02reagovat

     K čemu vzpomínat na to, jestli někdy někam běžel nebo neběžel ... Kolik tu strávil času, kolik odehrál minut, a kolik dal jako křídlo či útočník gólů nebo asistencí?

     Jistě že to občas ”oživil” a někoho předběhnul...ale kde najdu nějaký zaznamenáníhodný okamžik v jeho podání? Vzpomínám si na gól Bernu. To si myslím za 4 roky nestačí, proto je to tak jak to je.

     • Konaté

      experto20.9.2015 23:03reagovat

      Tedy asistenci na gol.

     • Konaté

      majtin21.9.2015 8:02reagovat

      Tady nejde o to jestli neběžel nebo běžel, ale o zlom od kdy přestal nastupovat. Do té doby byl v cca posledních 4 zápasech nejlepším hráčem.

 • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

  dominik2720.9.2015 21:00reagovat

  Co myslíte, sestavila by Sparta ze svých současných hráčů, co nejsou v základu, silnější tým než tenhle?

   

  Holý

  Chvátal, Hovorka, Polom, Schranz

  Přikryl, Čermák, Pavelka, Skalák

  Nešpor, Schick

   

  Případně můžeme tým rozšířit o Bednáře, Sýkoru, Shalu nebo asi o osm hráčů hostujících ve Vlašimi... Ale možná bych tam přidal i Konatého s Brabcem. U těch mi také přijde, že se dnešní Spartě z nějakého důvodu nehodí, ač je mi to v případě obou dvou dost líto.

  • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

   standis20.9.2015 21:07reagovat

   Nesestavila ani náhodou, mezi brankářem a útočníky je výkonnostní propast. To ovšem neznamená, že bych tady dost hráčů uvedených ve Spartě neviděl rád a ještě bych přidal Shalu a uvidíme, jak bude hrát dál Folprecht.

   • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

    dominik2720.9.2015 21:12reagovat

    Shalu tam mám, ale Folprecht je dobrý tip. Ještě by tam možná mohl být i Deli. Naopak nesouhlasím, že je propast v bráně. Naopak si myslím, že brankářský post máme vyřešený špičkově.

    • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

     standis20.9.2015 21:20reagovat

     Myslel jsem to tak, že Bičík je daleko lepší Holýho.

     • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

      dominik2720.9.2015 21:28reagovat

      Jo, tak to souhlasím.Úsměv

  • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

   Dynamo20.9.2015 21:29reagovat

   Polom, Skalák, Pavelka jsou současní hráči Sparty?

   • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

    dominik2720.9.2015 21:31reagovat

    Ne. To je jedenáctka hráčů, které Sparta de facto odložila. A srovnávám to s hráči, které má Sparta v současnosti na lavičce.

     

    Cílem této ankety tedy je, jestli si lidi myslí, že má Sparta v áčku lepší hráče než ty, které odložila. Samozřejmě nesrovnáváme s Dočkalem nebo Lafatou, ale s těmi hráči druhého sledu...

    • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

     kapacitos20.9.2015 21:36reagovat

     A co je pro ty hráče lepší, hrát a nebo vysedavat na lavičce?

     • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

      dominik2720.9.2015 22:10reagovat

      A má Sparta vždy dělat to nejlepší pro hráče? Má se tedy zbavit Skaláka, protože pro něj je lepší hrát za Boleslav?

       

      Já spíš tohle (zjevně nepochopené) vlákno založil kvůli tomu, že si poslední dobou kladu otázku, zda by Sparta neměla více zapracovávat odchovance nebo i cizí hráče, které však přivede nejprve do mládežnických či rezervních týmů (jako třeba Mustedanagiče, Konatého či Deliho).

       

      Jsem názoru, že by to pro klub bylo výhodnější než zapracovávat některé fotbalisty (snad nebudu jmenovat), kteří jsou momentálně v širším kádru áčka.

      • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

       standis20.9.2015 22:27reagovat

       Ale jo, at pošlou Skaláka, Cermáka, Schicka a další hostovat. Potom ale, at si je v 21-22 letech stáhnou zpátky!!!

      • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

       majtin20.9.2015 22:31reagovat

       Samozřejmě, Sparta by měla to nejlepší pro sebe a to někdy znamená poslat hráče rozehrát jinam, protože ještě není tak individuálně dobrý, aby ho bylo možno zapracovat - to byl u mě případ třeba Skaláka nebo Frýdka. Ti se vyhráli na nové štaci, jen si je Sparta neměla nechat odejít. Ale třeba Hybš (dvojzápas s Chelsea), Pavelka (zápas Marseille? nebo v Plzni), Polom (derby se Slavií) ukázali v těžkých zápasech svou kvalitu, že už MĚLI být zapracováni! Každým zápasem by rostli. Ale přišel Víťa, jehož filozofie je, že prostě zkušenost potřebuje. Ano, teď se na zapracovávání odchovanců dost kašle, jako by Áčko bylo zcela mimo koncepci.Zoufalství

      • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

       kapacitos20.9.2015 22:43reagovat

       Samozřejmě by to bylo lepší a i mnohem levnější. Ideál by bylo kdyby se zase založilo ”B” a hrálo by druhou ligu. Nebo by nebylo špatný občas udělat přáteláky mezi ”A” a juniorkou nebo U19, kdy by měli hráči se předvést jestli už mají na dospělý fotbal a nemuselo by to být jenom s našim ackem

       • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

        Jerababa20.9.2015 23:31reagovat

        Dlouhodobý problém je, že Sparta dá svému odchovanci pár minut za áčko a šup s ním po hostovačkách, které jsou většinou k ničemu. Kdežto koupenej hráč je chráněnej, musí se zapracovat,zžít. Prostě zásadní nepoměr. Když už hostování, tak tak jak to má teď Čermák. Jinak koncepce klubu je věcí majitele, ale je mi docela líto, že naše koncepce je spíš nekoncepce, něco jako naše současná obrana.

    • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

     DJDriver20.9.2015 22:03reagovat

     Maximalne tak skalak a mozna pavelka

  • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

   spartas20.9.2015 22:19reagovat

   No, je to zajímavej pohled. Dneska bych většinu těch hráčů rád viděl v dresu Spartu. Například dnes střídající Paixao mi připadá jako horší volba, než všichni ofenzivní hráči, kteři jsou v této sestavě. Zajímalo by mě, jestli by taky nešlo poslat třeba Davida Hovorku na dvouleté hostování, jako se to podařilo u Čermáka, a místo toho jsme ho hned prodali. Protože v zimě se nám vrátí Ondra Švejdík, který se přes dvojici Hovorka - Pokorný nepodívá na hřiště.

  • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

   majtin20.9.2015 22:19reagovat

   Tak to je hustý, velice podobná myšlenka mě napadla už asi před měsícem a před 2 hodinami jsem si na ní vzpomněl. Úsměv Tak to sem hodím jindy.

   Na otázku odpovím jednoznačně - z hráčů co nejsou v základu jednoznačně ne, ale ono se to těžko srovnává, já si tu jedenáctku z náhradníků A asi ani nesestavím. Ale třeba Fatai, Brabec a Konaté jsou na úrovní hráčů z tebou uváděné jedenáctky.

   A s tím Brabcem a Konatém mě to taky štve, třeba u Konatého je to podle mě o tom, aby do něj někdo hučel a vštípil mu do hlavy pár věcí ohledně taktiky. Ščasný devalvuje hodnotu hráčů.

  • Provokativní otázka: Kdo by vyhrál?

   Chrod20.9.2015 23:25reagovat

   No jo, ale zase to musíš vzít z druhý strany. Kdo z těch hráčů by vůbec měl na to, aby se dostal do základu nebo aspoň chvíli na hřiště? Samozřejmě Skalák, to ví každej, že to byla chyba ho pustit. Dál možná Pavelka a Čermák. Ale byl Pavelka nebo Čermák lepší než ti, co hráli v základu, když odcházeli? Ani náhodou, podle mě nejsou ani teď lepší než Matějovský, Dočkal, Vácha nebo Hušbauer, a to máme ještě Shalu. Poslali jsme se na hostování nebo přestup a rozehráli se, protože pravidelně hráli, u nás prostě byli lepší hráči.

   V bráně Holý, kterej by u nás byl sotva trojka, v útoku kopyto Nešpor a Schick, u kterýho je určitě lepší, když teď hraje, protože u nás by si za dvojicí Lafata-Fatai ani neškrtnul. A podle mě i Paixao má na to, aby se tu prosadil.

   Samozřejmě bych byl taky radši, aby se zapracovávali odchovanci místo toho, aby se kupovali různí Nešporové, ale někdy to prostě není možné. Uznávám, že je s podivem, že na postech, kde máme dlouhodobě problém, nějakej odchovanec nedostane šanci (jako třeba Kadeřábek), ale jak chceš třeba zapracovat takovýho Schicka? Nemůžeš přece posadit o třídu lepšího Lafatu jenom proto, že je starší, i když nám vyhrává zápasy.

 • hansel20.9.2015 20:13reagovat

  Nechci být čecháček co i při velmi úspěšném výsledku hledá negativa ... Ale jak bylo psáno, nevypovídá to nic. Soupeř neuvěřitelný ... to nebylo pomezí první a druhé... To byla úroveň MSFL. Slaboučký, trapný a ještě k tomu posraný a totálně odevzdaný mančaft. Cokoliv menšího by byl trapas při kádru Sparty. Takže výsledek papírově paráda, ale na větvi nejsem

  • honzaspartan20.9.2015 20:28reagovat

   Přesně tak. Vůbec nemá smyslo to hodnotit. Naštěstí si tady nikdo nenalhává, že se hra Sparty lepší nebo tak něco...

  • Chabix20.9.2015 21:02reagovat

   Souhlasím. Jinak mi na naší hře moc neseděla hra po krajích. Levá vcelku šla, jen Krejčí nedá přesný centr. Hybš mi přijde trochu neohrabaný. Co se týče druhé strany, tak Frýdek tam fakt hrát nemůže, má to tam přes nohu a dost ho to limituje. Frýdek by se mi líbil právě na té levé straně místo Hybše. Chce to dál zkoušet Steinyho nebo zaučit Konateho na pravým beku. Nebo zkusit zas někdy hrát 352 s tím, že v útoku budou hrát Fatai s Krejčím. Fungovalo to. Nechápu moc proč jsme od toho opustili. Stejně tak od spolupráce na levé straně mezi Krejčím a Frýdkem.

   • ouki20.9.2015 21:13reagovat

    Tak jeden pravý bek bez podpory pravou lajnu neprovětrá a Dočkal tam není od toho, aby jezdil po pravé lajně, to je jiný typ hráče. Ale jinak souhlas, že proti slabším týmům mi Steinhofer přijde skvělý. Umí si narazit, má vynikající centry...

 • Trenér Plzně

  kapacitos20.9.2015 20:05reagovat

  Má evidentně dobrý smysl pro humor, když prohlásí, že Limbersky se nad sebou zamyslel.. To by mě zajímalo čím se nad sebou může bezmozek zamyslet.. Úsměv

  • Trenér Plzně

   standis20.9.2015 20:14reagovat

   To byl od něj slušný canc. A taky mě dojalo, že L. by měl hrát venku, protože ligu přerostl.

   • Trenér Plzně

    kapacitos20.9.2015 20:31reagovat

    Kéž by vypadnul někam do Číny Úsměv

   • Trenér Plzně

    ouissi20.9.2015 20:34reagovat

    Přerostl českou ligu? A kde se konzumuje víc alkoholu...?

    Že by přestup do nějaké regionální soutěže v rámci Ruské federace?

     

    • Trenér Plzně

     kapacitos20.9.2015 20:37reagovat

     On se prerekl, mělo tam být ”prechlastal ligu” Smích

     • Trenér Plzně

      standis20.9.2015 20:52reagovat

      Myslím, že ten by přechlastal celou Barcelonu, takže by se mohl skoro rovnat legendám jako G. Best.Smích

  • Trenér Plzně

   Avhred20.9.2015 20:54reagovat

   ”Myslím si, že takových obránců jako on po Evropě moc neběhá,” říká Zdeněk Michálek, který vedl Limebreského v dorostu.

    

   Ti trenéři, co přišli s bourajícím alkoholikem do styku, mají nějaké divné názory ...

   • Trenér Plzně

    daniel20.9.2015 21:04reagovat

    tam chlastaj všichni pořádSmíchdutohlav dělal v psledních dvou zápasech repre kiksy který mohly bejt fatální a to jsme nehráli proti žádným gigantůmSmíchten jejich trenér Krejčí to asi nemyslel vážněSmích

    • Trenér Plzně

     Avhred20.9.2015 21:06reagovat

     Všiml jsem si, že už nestíhal proti Kazachstánu. Ta konzumace alkoholu se prostě jednou musela zákonitě projevit.

     • Trenér Plzně

      kapacitos20.9.2015 21:28reagovat

      Nebo jak letos svým výkonem dovedl Berbrovnu do LM Smích

 • ouki20.9.2015 19:53reagovat

  Utkání, které o našem týmu nevypovědělo absolutně nic. Tak zoufalé bránění jsem dlouho neviděl a Sparťané si tam mohli dělat, co chtěli. Žádný odpor, žádný press na míč, všichni hráči volní s odstupem od obránců, spoustu času na kombinaci a Olomouc se také dopředu takřka o nic nepokusila. Toto utkání tak nebylo žádným měřítkem a hodnotit hráče se zde absolutně nedá. Když je spoustu klidu a čas na tvorbu s míčem na nohou, tak i špatní hráči hrají dobře. Jen bych zhodnotil Paixaa, který měl sice jen pár dotyků s míčem, ale tyto chvíle řešil velmi dobře a správně a líbil se mi. Myslím si, že ještě Spartě rozhodně platný být může.

   

  Jinak jsem si utkání užil, bavil jsem se pěkným fotbalem a mám radost z vítězství Úsměv

  • standis20.9.2015 20:13reagovat

   Těžko kritizovat, když se vyhrálo jasně a utkání se od stavu 2:0 dohrávalo, protože Olomouc věděla, že už je bez šance. Stačí si vzpomenout na Baník doma a Jihlavu venku - to nejsou silnějčí týmy Olomouce. Mně spíše zaujala sestava - takhle by to až na obranu postavil Lavička. To už skoro vypadá, že si to trenují hráči a je evidentní, že cizinec nemá na růžích ustláno ve Spartě, pokud by ohrozil nějakou hvězdu Sparty. Nic proti tomu, pokud budou vypadat výsledky...

  • honzaspartan20.9.2015 20:30reagovat

   Naštěstí dnes nehrál Marec od začátku a tak jeho obdivovatelé nemají další zápas, na který by mohli odkazovat s tím, že zahrál dobře. Smích

   • standis20.9.2015 20:36reagovat

    S Marcem by to bylo 6:0.Úsměv

   • Azog20.9.2015 20:41reagovat

    na to v klidu stačilo i těch 2O minut nebo kolik hrál..

 • Zápas

  Dynamo20.9.2015 19:34reagovat

  Takže jsem skoro uhodl počet diváků. Jinak Hybš docela slabota, i dopředu nepřesnej. Hušbauer se skoro vůbec nedostal do hry. Lafata měl jasně dát hattrick, takové šance prostě musí dávat.

  Potěšili mě Jiráček, Frýdek a Dočkal.

  Každopádně Olomouc zoufalá.

76034 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha