Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • MOL cup

  LukyACS5.10.2015 16:03reagovat

  Jestli budeme nejhůř 13., tak by příští sezonu mohl mít náš pohár konečně nějakou úroveň.

   

  Dá se očekávat, že minimálně jeden z dvojice vítěz LM/ vítěz EL si skupinu LM zajistí i z domácí ligy, pak by šel náš vítěz poháru přímo do skupiny EL. Pokud by to zvládli oba, tak by šel náš mistr do LM.

   

  EL je teď pro naše kluby hodně zajímavá - postup = 65M, vítězství ve skupině 10M, remíza 3M, postup ze skupiny 20/27M.

  • MOL cup

   standis5.10.2015 16:29reagovat

   Jo, to by bylo dobré mít z výkopu hned 2 mužstva v evr. pohárech. A souhlasím, že pro mužstva je to velká motivace, v podstatě po pár zápasech jít do EL, když počítám automatický postup přes neligisty.

  • MOL cup

   Mates5.10.2015 16:37reagovat

   Troufám si říct, že za ty 2 roky odměny za postup, případně body ve skupině mohou být ještě mnohem větší Úsměv

  • MOL cup

   Spytihnef5.10.2015 17:27reagovat

   Osobně si myslím, že domácímu poháru můžou dát úroveň pouze fanoušci. Pokud budou pořád říkat, že to nemá žádnou prestiž a nebudou na to chodit, tak je úplně jedno co je na konci za prémii. Některé kluby to berou už dávno vážně a lidi na to stejně nechodí a akorát na to držkujou.

   • MOL cup

    ouki5.10.2015 18:09reagovat

    Skupina EL je atraktivní pro každého (kromě vítěze ligy). Pokud Sparta skončí v lize druhá, tak i pro nás je MOL Cup celkem atraktivní. MOL cup nikoho nezajímal, protože tam nebylo moc o co hrát. Peníze nic moc, týmy tam posílaly své náhradníky... Pokud budou atraktivní odměny (skupina EL) a pokud se o to kluby začnou rvát a nasazovat třeba nejsilnější sestavu, tak se prestiž vznikne automaticky a automaticky přijdou i fanoušci.

    • MOL cup

     Lobrock5.10.2015 19:24reagovat

     Docela by mě zajímalo, co by Sparta za takové situace (druhé místo v lize a tedy 3. předkolo LM a zároveň vítězství v poháru a jistá skupina EL) zvolila. Osobně mi přijde atraktivnější jistá skupina EL než možnost poprat se o LM s týmy, na které stejně nemáme.

     • MOL cup

      ouki5.10.2015 20:45reagovat

      play off (rozuměj 4. předkolo) LM je z hlediska financí nesmírně atraktivní záležitost. Před navýšením odměn v EL to přineslo snad i více peněz než celá EL. A dlouhodobý cíl Sparty je hrát LM a ne se sami o sobě automaticky spokojit jen s EL.

      • MOL cup

       Lobrock6.10.2015 9:00reagovat

       Porad je to jistejch 65 mega + celej podzim v poharech versus velmi nepravdepodobnejch cca 80 mega navic, ktery je teprve potreba si vybojovat s ultratezkym souperem.

 • Dočkal

  trinact5.10.2015 12:30reagovat

  vysvětlete mi, jak se zde (a všude na jiných diskuzích) došlo k názoru, podle mě dost dogmatickému, že je Dočkal pomalý hráč. Jo, s dynamikou a tzv. výbušnou silou na tom není nejlépe v porovnání s Krejčím, nebo třeba Přikrylem, ale celkovou rychlost on je schopný nabrat vysokou. Viz jeho sólo nebo včerejší 3. gól.

  • Dočkal

   Lobrock5.10.2015 12:38reagovat

   Dočkal není pomalý hráč, on je jen líný. Nechce se mu běhat bez míče. Na druhou stranu, kdyby takový nebyl, tak už je dávno v Bundeslize, takže pro Spartu je to asi dobře.

   • Dočkal

    ouki5.10.2015 15:49reagovat

    Těžko říct, to se nedá tak brát. Zase když si nechává fyzické rezervy a nejde na krev, tak má zase lepší kopací techniku (centry, střely). Kdyby byl hodně vyčerpaný, tak by mu technika a přesnost šla dolů.

     

    Každý hráč je zcela jiným typem a něco jiného potřebuje. Kdo ví, jak by na tom byl.

    • Dočkal

     pubi5.10.2015 15:58reagovat

     Souhlasím, prostě každý pracuje s nějakými možnostmi a podle toho se má řídit vedení, aby okolo něho složilo tým, který bude šlapat jako celek. A ne ho prodávat s tím, že za něj koupíme jiný typ hráče. To si prostě u tak produktivního hráče dovolit nemůžeme. Vždyť včera zase nehrál ani extra a přesto přihrál na dva góly.

  • Dočkal

   pubi5.10.2015 14:03reagovat

   Přesně tak, je to nesmysl. V porovnání s Hušbim a Matějem je to Bolt. Ona je vidět ta naše pomalost hlavně když hrají všichni vedle sebe. Ve složení s Jirasem nebo Fataiem hrajeme celkově dynamičtější fotbal a i Bořek pak dokazuje, že je schopen hrát v rychlosti.

   • Dočkal

    hrom5.10.2015 17:47reagovat

    No asi jó, ale z tribuny to vypadá jako odvážná hra na dva středové krajní šneky....

  • Dočkal

   standis5.10.2015 16:25reagovat

   Na křídlo jsou dáváni většinou rychlí hráči jako jmenovaní Přikryl s Krejčím, ale i Petržela, Skalák, Konaté a našli by se i další. Ve srovnání s nima prostě pomalejší je, takže mně jeho pozice na podhrotu připadá pro mě ideální, protože to je mimořádně kreativní hráč. A tam je jeho rychlost dostačující a určitě nepatří k nejpomalejším hráčům.

   Jinak nechápu, proč by někdo chtěl vyndat ze sestavy Dočkala s Lafatou, protože po hřišti nelétají jako Konaté. Dočkal je mimořádně kreativní hráč jakých je málo a Lafi zabiják ve vápně - také naprosto mimořádný. Poskládaná útočná čtveřice jako v posledních 2 zápasech se mně velice zamlouvá. A za nima Jiráček také není žádný lenochod.

   • Dočkal

    Spytihnef5.10.2015 16:45reagovat

    Tak Dočkal na křídle může hrát, když má za sebou jezdce typu Kadeřábka, ne Marečka.

    • Dočkal

     standis5.10.2015 16:51reagovat

     To je samozřejmě další věc.

  • Dočkal

   fevac5.10.2015 19:51reagovat

   To jsem teda hleděl!

   A souhlasím.

   Ps: také jsem jej považoval za pomalého.

 • Jaany5.10.2015 8:16reagovat

  výsledek 4:0 super no problem. Ale hlavně v prvnim poločase náš střed MM8 a Jiras dost často nestíhali. Zkoušeli jsme několikrát pressovat, ale vždy tam ještě jeden hráč chyběl a Slovácko tim procházelo celkem v pohodě. Díky Hečovi to bylo v půli 2:0

   

  Dobrý výkon: Fatai,Frýdek,Krejčí,Bičík

  Špatný výkon: Matějovský,Hušbauer,Lafata (naši nejpomalejší hráči klasika) Lafata dobrej do vápna,ale to tam musí lítat centr za centrem. Jinak podle mě už nestíhá. A prosím zkusit to bez Matějovskýho.

   

  To že nás budou točit kluci v bílomodrym jsem čekal, ale myslel jsem že na dresu bude Schalke 04. Smutek

   

  V druhý půli pak odpadli a po odchodu zadrbávače Matěje se naše hra zvedla. A prosím jeden oblouček nevyžehlí ten zbytek.

 • Sparta

  panvaclav5.10.2015 8:06reagovat

  Velká část z vás, zkuste se příště zvednout od počítačů a doražte na stadion. Budete minimálně dvě hodinky na vzduchu, uvidíte toho více než na monitoru PC při přenosu z iSport nebo z přečtení sestavy a pozápasové koláže na Facebooku.

  A v případě dobrého výsledku uvidíte alespoň naživo ty špatné odevzdané soupeře, kterým naši slabí a pomalí hráči dají několik náhodných gólů se štěstím.

  Přispějete tak k tomu, aby byly návštěvy větší než 8 tisíc a třeba to těm lemrám pomůže, aby byly výkony dokonalé, bez chyb a 90 minut ve sprintu ... skoro jako na vašich playstationech.

  Ne jen na Schalke, kde si uděláte selfíčko, a ne jen na Plzeň, kde je zajímavé být u toho.

  • Sparta

   guitarplayer5.10.2015 14:39reagovat

   přeci nebudu sledovat mravence, když si to můžu pustit v pohodlí na monitoru.

 • hodnocení

  Arni5.10.2015 7:03reagovat

  Výsledek mnohem lepší než hra. Co si budeme povídat, v první půli jsme dali dva náhodný góly, jinak jsme neměli nic pořádaného a Slovácko mělo i trochu víc ze hry. Dobře nás napadali a my si s tím moc nevěděli rady. Druhá půle byla mnohem lepší, ale jestli to nebylo tím, že Slovácko odpadlo. Už moc nepresovali a bylo to znát. Ono je to pořád to stejné. Když máme čas, tak ta hra vypadá k něčemu, ale jakmile na nás tlačí, tak jsme v prdeli. O jednotlivcích psát nebu,jen zmíním dva jména. Hušby je totálně mimo. Ta Itálie ho fakt odrovnala. Jeho poslední naděje bude zimní pauza a jestli se nedá ani přes ní do kupy,tak už bude odepsaný na pořád. A druhé je Matěj. Tohle byl vždycky můj oblíbenec, ale to,co předvádí poslední dobou je nezkutečný. Včera měl snad jediný světlý bod a to byla přihrávka na Frýďase. Jinak pořádně nepřihraje,pořád dělá ty svoje otočky, kdy hrozně brzdí hru a zkouší dávat někomu pořád ”housle” u našeho vápna. A několikrát už to samozřejmě nevyšlo a byla z toho nebezpečná akce proti nám. V zimě na jeho místo musíme někoho přivést, protože Čermáka můžeme stáhnout až v létě

  • hodnocení

   skarpa.95.10.2015 8:55reagovat

   Tak v zime se vratí Shala

 • Ščasný

  Kombinator4.10.2015 23:02reagovat

  Bohužel teď přišli slabí soupeři na kterých si nažene body a zase bude mít prostor něco posrat, aniž by ho to stálo krk, ale naopak Spartu to bude stát titul nebo EL. Čím dýl tady bude, tím hůř pro Spartu, bohužel jeho vykopnutí je zase v nedohlednu.

 • Snad

  standis4.10.2015 21:05reagovat

  už Zdenda našel, že Fatai může hrát od začátku a naše útočná sestava Fatai Dočkal Krejčí Lafata nemá v lize konkurenci. Za nimi se rozehrává Jiráček a už ted ukazuje, že to byl dobrý nákup. Někdo zase bude říkat, že to byl slabý soupeř. Nebyl, Sparta mu prostě až na pár okamžiků nedala čuchnout.

  Jinak trápení Hušbauera je neskutečné, co tam s ním v Itálii udělali. Snad se dá v zimě do kupy.

  • Snad

   daniel4.10.2015 21:30reagovat

   jo jo Jiráček se začíná vybarvovat,taky už hraje snad 11. utkání,no myslím že se bude ještě zlepšovat,a Slovácko jsme přehráli.Né jako Olomouc,to byli trgédi....

 • tak dneska

  daniel4.10.2015 20:47reagovat

  se mi to připadalo docela dost rychlý,někdy se mi zdálo,že tam všichni běhaj jak šílenýSmíchobě mužstva,mám pravdu nebo se mi to jen zdálo?Hráli jsme podle mě dobře,konečně ta obrana se začíná krystalizovat,Konaté se mi líbil moc i když hrál jen krátce,ještě že ho neodešel a doufám že neodejde!Bičík chytil minimálně 2 góly,škoda že takhle nehráli s číňanamaSmutekještě nás čeká Liberec a podvodníci s těch těžších,chtělo by to aspoň uplichtit!Smích Schalke dostalo doma dardu s KolínemSmích

  • tak dneska

   Chabix4.10.2015 20:54reagovat

   Bylo to rychlý, ale taky tam bylo dost zbytečných ztrát. Takže byly chvíle, kdy to byl fakt dobrej fotbal a chvíle, kdy z toho bolely oči.

   • tak dneska

    daniel4.10.2015 21:28reagovat

    ale Slovácko bylo o dost těžší než Olomouc a přesto jsme je smázli 4:0Smích

    • tak dneska

     nemfi4.10.2015 21:43reagovat

     No dali jsme rychle první gol a v první půli jsme z jedné šance dali dva góly. Žádné smazání. Zlomil to až třetí gól. Pak už tolik nepresovali

  • tak dneska

   rimidalv4.10.2015 21:37reagovat

   Nezdálo se ti to - Slovácko zvolilo taktiku, která se osvědčila sešívaným. Vysoko napadalo a a hrálo ve vysokém tempu , kterému v závěru samo podlehlo.Bylo to proto, že Sparťani se rychlostí vyrovnali a předčili soupeře kombinačně.

   • tak dneska

    DaveACS4.10.2015 22:23reagovat

    Presink Slovácka byl právě skoro nulový

 • Fatai - Hušbauer

  honzaspartan4.10.2015 20:44reagovat

  Je dobře, že místo šneka Hušbauera začal nastupovat rychlý Fatai.

  • Fatai - Hušbauer

   Chabix4.10.2015 20:47reagovat

   Hušbauerova střelba je to, co tam teď chybí. Jinak za to, že hraje Fatai, jsem taky rád.

   • Fatai - Hušbauer

    Avhred4.10.2015 21:00reagovat

    Přesně tak, Pepík, to je rozený ostrostřelec; ty jeho pecky vždycky zasáhnou cíl s přesností moderní řízené střely, na rozdíl, kupříkladu, od Matějovského, jehož úsměvné pokusy o ohrožení branky připomínají spíše neškodné vrhy trebuchetu. Smích

    • Fatai - Hušbauer

     honzaspartan4.10.2015 21:05reagovat

     To si asi pleteš Matějáka s Marečkem.

     • Fatai - Hušbauer

      MK34.10.2015 21:14reagovat

      Oba si můžou podat ruce a jít tu střelbu trénovat. Takovej Bony ze začátku nedokopl z hranice vápna na bránu a jak se to nakonec naučil. I když u fotbalového básníka ze Staré Boleslavi je to už v podstatě jedno, tomu už ujel vlak.

      • Fatai - Hušbauer

       honzaspartan4.10.2015 21:35reagovat

       Matějovského střely mívají dobré parametry, byť neskoruje.

       • Fatai - Hušbauer

        peterpan274.10.2015 21:45reagovat

        Autor zastává názor, který zároveň vyvrací

        • Fatai - Hušbauer

         honzaspartan5.10.2015 18:07reagovat

         Omlouvam se, ze muj prispevek presahuje tve rozumove schopnosti.

       • Fatai - Hušbauer

        lidoop4.10.2015 22:16reagovat

        Proboha vždyť on v 90% případů netrefí bránu. A že to letí kousek vedle vinglu? No a co z toho? Matěj už má to nejlepší dávno za sebou a momentálně už naší hře nic moc nepřináší.

        • Fatai - Hušbauer

         honzaspartan5.10.2015 18:05reagovat

         Matejovi chybi kousek nebo to treba souper zablokuje, ale Marecek pravidelne atakuje rohovy praporek nebo fanousky v desate rade.

      • Fatai - Hušbauer

       Furia Ceca4.10.2015 23:02reagovat

       MM8 je dobrej na průměrný ligisty, s lepším soupeřem je z něj labilní agresivni nervák, kterej nestíhá...

  • Fatai - Hušbauer

   ardentr4.10.2015 23:13reagovat

   já bych neřekl, že Hušbaurer je alternací za Fataie, resp. naopak: Fatai je buď útočník nebo pravý záložník (jak vidno poslední dva zápasy), Hušbymu nejvíc svědčí podhrot, kde ale teď exceluje Dočkal, napravo si ho nedokážu moc představit

    

   Až odejde Dočkal, je právě Hušbaurer prvním kandidátem na post podhrotového útočníka. A že tam umí hrát, už přesvědčil v minulosti. Já bych ho rozhodně neodepisoval, jeho čas znovu přijde.

 • Výkon

  peterpan274.10.2015 20:41reagovat

  dneska dobrej. Hodně se mi líbil Fatai, dal dva goly, ale hlavně se poctivě vracel. Plus se mi líbí, že u toho fotbalu přemýšlí. Dočkal opět potvrdil, že bez něj to nejde. MM byl podle mě jednoznačně nejslabším článkem. Mareček mě teda opět svým výkonem nepřesvědčil. Jinak Ščasný tu nejspíš četl debatu posledních dní, jinak si neumím vysvětlit těch Julišových 10 minut Úsměv

  • Výkon

   Avhred4.10.2015 20:44reagovat

   Přesně to mě napadlo, když šel Lukáš na plac. Smích

  • Výkon

   MK34.10.2015 21:07reagovat

   Berme to jako takovou první vlaštovku Úsměv Juldovi bude sice už 21, ale aspoň něco.

76453 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha