Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Kanga, Boakye

  gariava29.7.2017 14:41reagovat

  V kolika zápasech minulé sezóny jste je viděli hrát, kromě zápasu s náma? Něco určitě umí, ale tady se z nich dělají pomalu hvězdy podle jednoho zápasu, kdy my jsme jim to dost usnadnili. Podotýkám, že CZ nevyhrála ani jejich ligu a to tam kromě Partizanu není nikdo dobrý. Partizan jsem viděl s Olympiakosem a hráli dost bídně. Věřím, že hrát my o dost lépe, mít lepší sestavu, být více sehraní, tak ti hráči CZ jsou najednou poloviční. Takhle to bylo dost zkreslující ve všem. Taky si jde položit otázku, proč je nikdo z té CZ nekoupí, tím myslím lepší kluby v Evropě, když jsou tak dobří. CZ je na tom finančně nic moc a jistě by to za dobré peníze brala. Samozřejmě v porovnání s Marečkem nebo Frýdkem ti hráči hrát umí, ale to je právě to co zkreslovalo. Za normálních okolností a plném zdravotním stavu kádru i sehranosti by naše záloha vypadala úplně jinak a jejich hra taky.

  • LukyACS29.7.2017 14:49reagovat

   Ta jejich liga má dost zvláštní systém, protože CZ vyhrála základní část o 6 bodů, prohrála jen 1x a 4x remizovala za 30 kol, pak se hrála nadstavba, tam 2x prohrála, jinak vše zvítězila a skončila o 3 body za Partizanem Smích

   • gariava29.7.2017 14:56reagovat

    To je možné já to prostě beru, že nevyhráli. A musíme přece uznat a taky jsme to psali, že my jsme hráli prostě hodně špatně, tím pádem není takové umění na druhé straně hrát lépe, třeba první jejich gól, tak to pro útočníka zase nebylo tak těžké, když naše obrana spala a chybujeme na úrovni přeboru. Věřím, že doma budeme hrát úplně jinak a pak uvidíme, jak jsou ti hráči CZ tak dobří.

    • LukyACS29.7.2017 15:03reagovat

     Doma to bude vypadat jinak, CZ určitě přijede s tím, že bude bránit a čekat na brejky a my do nich budem bušit, obraz hry bude naprosto opačný, ale je otázka, jestli dokážeme neinkasovat. Podle mě jeden gól dostanem, byl bych hodně překvapený, kdybysme to zvládli s čistým kontem.

     • gariava29.7.2017 15:06reagovat

      Určitě souhlasím, oni budou hrát tak jak píšeš, ale já prostě věřím v tom, že jugoši jsou všeobecně venku o dost poloviční v celé hře, když za sebou nemají tolik fandů jako doma a prostě je přehrajeme. Chce to rychlý gól, aby oni znervózněli a věřím, že se prosadíme i z centrů do vápna, ať už Janko nebo Lafata to venku nebylo vůbec. Inkasovat by byl samozřejmě problém, abychom dali 4 góly to už by se muselo dost sejít.

   • asgard3329.7.2017 15:09reagovat

    Ano,jejich liga má zvláštní systém,ale my budeme mít od příští sezony ještě zvláštnější systém,kde bude výhodnější skončit na 7.-10. než na 5.-6. místě.Pokud tady někdo připomíná,že nevyhráli ani srbskou ligu,tak by se slušilo dodat,že taky neskončili s dvoucifernou ztrátou na čelo tabulky,že ?

  • maybe66629.7.2017 14:57reagovat

   Máš svým způsobem pravdu. Ale taky jsme viděli, jak si naše hráče vodil jako slepý koně. A jen tak mimochodem, viděli jste včera tu přihrávku Pilíka co vedla ke golu Brna_? Tak takovou nedá nikdo ve Spartě za celej rok jako tento důchodce co spadl s Příbramí.

   • gariava29.7.2017 15:04reagovat

    Protože jsou rychlejší a techničtejší než Frýdek nebo Mareček, proto si takové hráče logicky vodí a proto je to taky zkreslující, jak moc jsou dobří. Být proti nim lepší hráči, tak jsou poloviční. Jinak by už dávno nebyli v CZ, scouti jsou po celém světě, tyhle země nescoutujeme jenom my.

   • CelticGirl29.7.2017 15:26reagovat

    Ve 28 je duchodce? Smích

    • maybe66629.7.2017 15:29reagovat

     nescoutoval jsem ho, mu je 28 ? Střelil jsem to od pasu, vypadá tak na 40Údiv

     • FootballFan29.7.2017 15:42reagovat

      Taky jsem si myslel, že je to už veterán. Jde vidět, co dokážou šedivé vlasy, asi podobný typ jako Toulalan nebo van Persie.

    • Sendi29.7.2017 15:31reagovat

     prdele, já jsem důchodce! ÚdivSmích

 • Už delší čas čtu tuhle diskuzi,

  FootballFan29.7.2017 14:04reagovat

  ale nepřispíval jsem. Teď bych s dovolením vyjádřil svůj názor.

  1. Co se týká jmen, které tohle přestupní období přišly, tak bych si ještě před nedávnem nepomyslel, že se něco takového může u nás v lize dít a musím přiznat, že jsem si užíval každé spekulace, která se na internetu objevila.

  2. Co se týká posil z hlediska postů, tak jsem mírně v rozpacích, protože mi příjde, že se vytvořila velká konkurence hlavně na krajích zálohy a střed se prakticky neřešil. Názor trenéra, že střední záložník musí být kvalit Sneijdera a podobně, nesdílím. Myslím, že by Spartě bohatě stačil například už zde na fóru několikrát vzpomínaný Kanga, při vší úctě k Frýdkovi nebo Lafatovi by to byla jistě mnohem lepší varianta. Další pozice, kde si nejsem úplně jistý je útok, myslím si, že Spartě chybí někdo jako Boakye, to znamená mladý, dravý, dynamický útočník, který si dokáže zpracovat balon a zakončit. Paradoxně Zvezda má přesně to, co Spartě momentálně nejvíc chybí, kreativní záložník a útočník zabiják (jejich statistiky mluví za vše). Janko je určitě kvalitní útočník, ale je to typ hráče, který se hodí do systému, kdy tým dominuje a udává tempo hry (na ten mi chybí právě ten kreativní záložník) a ne na protiútoky, tedy do zápasu s CZ naprosto nevhodný.

  3. Co se týká trenéra, tak bych mu dal delší dobu hájení, i když rozumím té nedůvěře v něj (viz přivádění hlavně krajních záložníků, jeho minulá angažmá a zatím neviditelný rukopis ve hře).

  4. Co se týká fanoušků, myslím si, že hysterie, která se vyrojila po prvním zápase je to poslední, co Spartě může pomoci. Netrpělivost nikdy nic dobrého nepřinesla.

  5. Moc přeji Spartě, aby jí temhle tah vyšel, protože je to možnost, jak se alespoň trochu přiblížit evropským klubům (viz Rosického vyjádření, že před tímhle řezem to tu 16 let vypadalo pořád stejně a přešlapovalo se pořád na místě).

  • LukyACS29.7.2017 14:24reagovat

   Souhlasím se vším, konečně zase někdo novej s pěkným hodnocením.

   Jinak co se týče Kangy, tak jsem koukal na TMko a tam má hodnotu 3M € a podle mě to nebude tak daleko od pravdy. To je asi nad naše možnosti.

   On v minulé sezoně hodně válel 8g+17a, sice je srbská liga o něco horší než našel, ale zájem o něj určitě bude.

   • FootballFan29.7.2017 15:17reagovat

    Jasně, vím, že by asi nebyl nejlevnější. Já ho dával jako příklad, protože jsem někde četl, že Strama požadoval na to místo obrovskou kvalitu typu Sneijder a byl neoblomný. Jeho řešení, když nepříjde Sneijder, tak tam bude Lafata, Frýdek... a kdo další? mi nepříjde nejlepší. Mně osobně se ze všech těch probíraných jmen samozřejmě po Sneijderovi nejvíc líbil Schwab, má idelání věk, a ikdyž ho tak často nevidím hrát, tak vždy kdy jsem ho v nějakém zápase viděl, tak měl přehled ve hře, balon mu nezavazí, umí zakončit střelou z dálky.

    • jakub231129.7.2017 15:27reagovat

     Schwaba bych tu bral taky

  • DaveACS29.7.2017 14:28reagovat

   Podpis, štempl a admin práva! Smích

  • kapacitos29.7.2017 15:08reagovat

   Souhlas, jenom bych měl drobnou výhradu ke krajním záložníkům, ty jsme potřebovali nutně posílit a ten počet není přehnaný. Vždyť nám na krajích běhali skoro jenom samý přeškolený útočníci: Juliš, Kadlec, Šural, Konate a nebo se tam z nouze zkusil krajní obránce Vata, který jediný na té pozici obstál, zbytek ani neumí pořádně odcentrovat.

   • FootballFan29.7.2017 15:26reagovat

    Ok, asi máš pravdu, ale ta ”rezignace” na střed zálohy mi nepříjde vhodná. Ono je fajn mít kvalitní křídla, ale musíš k těm křídlům mít podobnou kvalitu i jinde na hřišti a dle mě hlavně v tom středu, protože ten podle mě rozhoduje velkou měrou o rozložení sil na hřišti. Tým s kvalitou ve středu zálohy většinou ten druhý přehraje. Je potřeba tam mít hráče pomalu s nejleší technikou v týmu, přehledem, prací s míčem na malém prostoru a dobrou střelou, protože střed bývá nejvíc zahuštěný a na zdlouhavé zpracování a honění balonu, který odskočil od nohy není prostor, narozdíl třeba na kraji. Prostě mi nepřišlo jako vhodné ”vyplítvat” ty nadstandardní finance jen na kraje.

    • FootballFan29.7.2017 15:32reagovat

     Sorry vyplýtvat.

    • kapacitos29.7.2017 16:18reagovat

     Takový hráč měl spíš přijít místo jednoho DM, ale jinak souhlas Úsměv

 • Představení nových dresů

  SuperFrankie29.7.2017 13:38reagovat

  https://youtu.be/akPhmDs0h6w

  Teď na mě na YouTube vyskočilo tohle parádní video z dílny Legie, což je klub, který je na tom finančně srovnatelně, spíš hůř než my a já se ptám, proč jsme neměli něco podobného my? To mě mrzí. Smutek

  • DanSparta29.7.2017 13:41reagovat

   Legie je na tom stejně jako my? Nesmysl. Maj větší rozpočet od A do Z

   • SuperFrankie29.7.2017 13:46reagovat

    Hm, máš pravdu, teď koukám, že mají zhruba čtvrt miliardy zlotých a druhý Lech má šedesát. Tak to sorry. Každopádně to neodpovídá na otázku, proč představení našich dresů proběhlo v takové tichosti. Nějaké podobné promo video, kde by si do dresu navlékl nové posily, Rosu s Lafatu by bylo fajn.

    • DanSparta29.7.2017 14:04reagovat

     To je jasný, tak by to mělo bejt. Kór když už ty hráče v dresech i kameru v ruce jeden moment měli. Ale asi by to byla práce navíc nejsou lidi nejsou prachy

     • munzig29.7.2017 14:16reagovat

      Tak zrovna na tvém YT kanálu jsou ty videa hodně povedený a lepší na na oficiálním kanálu.

      Nevim jak moc dá takové video práce ale myslím že jeden člověk s kamerou by na to stačil ne?

 • Chápu to frustraci po úvodním zápase,

  Tashunka Witko29.7.2017 13:20reagovat

  ale nezapomínejte, že Vozábal už je na cestě !

  Jižani Kotalík s Vozábalem, spolu s prodlouženou rukou do kabiny v podobě krajana Lafiho, by mohli vytvořit páteř, která by železnou Spartu přetavila v ocelovou !

  • johnny129.7.2017 13:36reagovat

   Mohli by naskočit na ocelového oře a vydat se spolu zpátky na jih Úsměv

  • asgard3329.7.2017 14:13reagovat

   To je skvělý,že je Vozábal na cestě.Takže máme připravenou další trafiku pro dalšího kamarádíčka pochybných kamarádíčků DK.

 • Vlašim

  Tashunka Witko29.7.2017 12:39reagovat

  Příchody z ACS: Cabadaj, Dudl,, Penc, Plachý (všichni NH), Rajmon

  Odchody:Březina, Piško, Štorc, Kulhánek, Reiter (všichni KH)

   

  Štorce neznám a Březina má zřejmě našlápnuto k tomu, aby dopadl jako Nový. Nejspíš byl ve stavu ještě po 30.6. a teď bude ve Spartě jako bezprizorní.

   

  Ve Vlašimi ještě Nguyen, Wiesner, F.Hašek, Skopec a Kadlec. Fotra jim tam dělá Jeslínek !

  • dominik2729.7.2017 12:44reagovat

   Nguyen už není hráč Sparty, Skopec jím ani nikdy nebyl, ten u nás hostoval z Benešova. Tam si ho zřejmě vyhlédl Petr Havlíček. Rajmon by tam také měl být ze Sparty, nevím teda, jestli na hostování či na přestup.

   • dominik2729.7.2017 12:45reagovat

    Co se týká Březiny, u něj mě hodně mrzí, že má opakované zdravotní problémy. To mohl být fakt skvělý fotbalista. Já teda věřím, že se mu to povede i tak, každopádně ty komplikace jsou v jeho případě nemalé...Zoufalství

   • Tashunka Witko29.7.2017 12:51reagovat

    Skopec přišel z Benešova, ale já jsem ho v minulosti zaregistroval ve Spartě, proto jsem ho uvedl. Rajmon je přestup.

    • dominik2729.7.2017 12:58reagovat

     V pořádku. Skopec ve Spartě hostoval asi dva nebo tři roky. Určitě to byl zajímavý hráč se skvělou kopací technikou, ale nedivím se, že Sparta jeho přestup nedotáhla. Tady už mám vážné obavy, jestli tu dostane prostor třeba takový supertalent jako Ríša Sedláček nebo Christian Frýdek. Se už vyloženě divím, že do A-dorostu teď přišly tři posily, když áčko se očividně vydalo směrem práce s hotovými posilami.

     • majtin29.7.2017 13:07reagovat

      Škoda, že Sparta nejde rozdělit: jednu část by vedli ti borci, co teď poslední roky vedou Áčko, druhou by vytvářeli lidé okolo Strahova. Mám těžce jasno, které z těch dvou Sparet bych fandil. A která by byla úspěšnější.

      • Tashunka Witko29.7.2017 13:14reagovat

       Tak vzhledem k tomu, že ze Strahova vylezl v posledních letech jen Schick, označovaný tamními za špatně pracujícího a problémového, takže raději utekl, tak je jasné jak by to dopadlo.

       Čermák se neuplatnil ani u 3 trenerů a prochlastal se do Plzně a jediný úspěch - Sáček přišel z Hustopečí.

       Na předhřebíkovskou eru spojenou s Kadeřábkem, Krejčím, Brabcem a pod. můžeme jen vzpomínat.

       • majtin29.7.2017 13:34reagovat

        Tak tomu říkám svévolná interpretace faktů. Schick nebyl ani tak označovaný za problémového, jako spíš se mu nechtělo bránit. Přišel do Bohemky a tváří v tvář ligový realitě zjistil, že bude muset pracovat pro tým. V Sampdorii pak tuplem. Ve Spartě nechtěl zůstat spíš proto, že viděl jak se tu zachází s talenty (hostování, lavička v A - několikrát dokola, odchod do jiných týmů).

        Pokud je mi známo - Čermák se neprochlastal, byl to u něho exces. V U21 byl za hvězdu (Barák mu nesahal po kotníky), zářil v Boleslavi. Ale v týmu, kde nebyli pořádní trenéři, tak prostě neměl moc šancí vyniknout. (Za Holase tým nefungoval jako jednolitý celek ze známých příčin, stokrát omílaných.)

        Kadeřábek, Krejčí, Brabec - s těmi se pracovalo dobře (teda krom nápadu nechat hrát Kadera pod Pulpitem), dostávali šanci postupně a hlavně bylo Béčko. To je prostě nejdůležitější článek v přechodu do dospělého fotbalu. Takže bez tohoto článku je neobjektivní až sprosté takhle hodnotit fungování hřebíkovské akademie. To je jako když někdo vyrobí skvělý auto, ale někdo nahoře rozhodne, že mu nebudou montovat kola. Pak přijde někdo jako ty a řekne - ta výroba aut je k ničemu.

        Vztek

        • johnny129.7.2017 13:41reagovat

         Možná, že v U21 byl za hvězdu, ale ve Spartě jsem si toho nějak nevšiml. Ono U21 není dospělý fotbal a ve Spartě se neuměl poprat s tlakem, tak co s takovým hráčem?

        • petr13729.7.2017 13:44reagovat

         Ve Sparte hral Cermak tuzku, treneri za to nemohli

         • majtin29.7.2017 13:47reagovat

          Ano, nešlo mu to. Druhá část je diskutabilní, já tvrdím že z velké části ano.

          • johnny129.7.2017 13:50reagovat

           Mě se Aleš také líbil, ale ve Spartě to neprodal.

           Hotovo tečka, jdeme dál.

          • petr13729.7.2017 14:10reagovat

           A co mu jako delali, privazovali mu kameny na nohy? Pokazde co za nas hral, tak to byl nejlinejsi a vetsinou taky nejhorsi hrac na hristi. Akorat tady mel neustale svy fanaticky fanousky. Odvdecil se vam tim, ze se vozral a skoro zabil....a prestoupil k podvodnikum

           • majtin29.7.2017 15:28reagovat

            Ne Petře, když za nás na jaře hrál tak byl jedno kolo nejběhavějším hráčem celé soutěže, jedno kolo se vešel do TOP10. A jindy to asi nebylo diametrálně odlišný. Co byl problém ? Neměl nikoho v náběhu. Několikrát se to tady přebíralo. On měl tu herní inteligenci, že když viděl že nemůže dát míč dopředu, že akci zbrzdil a odevzdal míč než by ho ztratil. A to je podle mě PŘEDEVŠÍM chyba trenérů (zčásti i spoluhráču), že nedokázali ty hráče přimět k náběhům.

     • Tashunka Witko29.7.2017 13:10reagovat

      Ačko potřebuje okamžitý úspěch, tak pracuje s hotovými hráči a na mladé teď není čas. Pokud by to ale vyšlo a tým se nastartoval, tak zrovna ti jmenovaní by nějakou šanci asi časem dostat mohli, i když jsou to zase další prckové. Sedláček už má dnes více fotbalovosti, než kdy bude mít odražeč Mareček a Kikin taky zdědil víc talentu než brácha, na kterého zbyla jen bojovnost. Stejně tak věřím, že by se dal do týmu za rok implementovat i nějaký sparťanský stoper.

      • hombre29.7.2017 13:47reagovat

       Sedláček je výborný, ale zdá se mi, že stojí na místě a nějak stagnuje. Před asi 2 roky byl větší talent.

       Kikin ten veškerý talent Martinovi sebral a zůstala mu jen bojovnost a tvrdost. On má ale smůlu, že je skleněný. Půl roku marodí a když se dá dohromady a začne už hrát zase super, tak se zase zraníNeutrální.

       Oba jsou strašně malincí a hlavně tintítka, možná je to i příčina jejich zranění. Trochu nabrat svalovou hmotu... Jinak mají velký talent.

       Ale v dorostu jsou už talentovanější hráči a v mladším také.

       Teď ale čím to je, že v dorostu jsou výborní, ale v chlapech průměrní Neutrální. Absence B týmu? Nebo více zapojovat do chlapů, jak u nás, tak jinde v lize?

       • Sendi29.7.2017 13:56reagovat

        Sedláček rozhodně nestagnuje, naopak jeho progres je raketový...jinak na ty talentovanější hráče, než je Kikin se Sedláčkem bych si teda z tvý strany počkal :))

        • hombre29.7.2017 14:37reagovat

         Tak snad mi to potvrdíš. je pravda, že jsem je viděl asi 2-3, je to daleko a v těchto kategoriích nejezdí k nám poblíž. Ale od nás známý, jejichž děti proti nim hrají referují.

         Alexandr, Šimáček, Hezoučký, Konopásek.

         Blaha, Kozák, Gabriel.

         • Sendi29.7.2017 15:26reagovat

          to jsou zajímaví hráči, ale ujišťuju tě, že za poslední dekádu se ve Spartě neobjevil talentovanější hráč než je Ch. Frýdek, ani Schick není tak nadaný...

          • hombre29.7.2017 16:03reagovat

           Tak ty je vidíš často, já fakt málo, ale letos bude jezdit s U19 i U17, tak snad to bude lepší. Já viděl na turnaji před 2 roky U12, hráli fantasticky, každýmu dávali latu, pak jsem je viděl ještě vloni a zase super, tak je sleduju skrze známé od Plzně, Hradce, Budějovic, tak je znám z asi 6 zápasů a tam jsou super hráči, jak rychlostně, tak technicky. Snad se letos už ukážou. 2 roky neprohráli, až letos asi 5x, ale to se už hraje jinak, než v U12 a U13.

       • rabac29.7.2017 14:42reagovat

        Trochu mne napadá naše juniorka a její vedení. Patří pod Strahov nebo Letnou, dle mne by měla jednoznačně patřit pod Strahov. Měla by částečně plnit úlohu B.týmu a pokračovat v koncepci Strahova, asi bych udělal trenérskou změnu za poněkud progresivnějšího trenéra ze Strahova. V současné podobě tam moc koncepční práce nevidím.

        • hombre29.7.2017 15:03reagovat

         No já nevím, mně to připadá, že juniorka je nechtěné dítě Sparty. Chudák Horňák tam má hráče, kteří už nesplňují starší dorost a o které nebyl zájem v 1 i 2 lize, nebo se rozehrávají po zranění. Pak se ukážou, jdou hostovat a jemu zůstanou jen ti, které zase nikdo nechce, nebo mu pomáhá dorost, nebo hráči, kteří jsou u nás na testech. Nějaká koncepce tam ani nemůže být. Tak to vidím já..

    • hombre29.7.2017 13:29reagovat

     Indiáne, možná se pletu, ale na stránkách Vlašimi o Rajmonovi není ani ťuk. Dudl také ne, ale je zraněný, tak se tam neobjevil, zatím. Jinak další jména - souhlas.

 • Lídr

  adam29.7.2017 12:35reagovat

  Všechno co mám tak nějak dlouhodoběji na srdci dvakrát (jednou přímo tady a podruhé prostřednictvím článku) výborně shrnul SuperFrankie. Jediné co mi v současném týmu celkem znatelně chybí, je lídr. Myslím si, že směrem do celé sezóny by to mohl být problém už jen proto, že nebude snadné vybudovat pevnější vztahy mezi hráči a především jasně danou komunikaci na hřišti. Je to jako v každém jiném kolektivu. Pokud přijedete někam, kde je spoustu nových lidí a vy nikoho neznáte, tak se logicky začnou tvořit skupinky lidí, kteří si nejvíc sednou. Ale pokud bude chybět vůdčí osobnost, tak se ty skupiny nikdy pořádně nepropojí.

  Lafata nikdy nic nevypustí, ale vzhledem k lehce upadajícím výkonům a nejasné pozici v týmu (lavice vs základní sestava), na něj nelze 100% sázet. Každopádně minulý zápas ukázal, že pokud tím lídrem v současnosti má být Mareček (nic proti němu jinak nemám), tak jsme v dost slušné kaši.

  • SuperFrankie29.7.2017 12:46reagovat

   On třeba vyloženě lídr je Mavuba, který dělal v Lille dlouho kapitána. Otázkou je, jestli ho z té role nediskvalifikuje prostě jazyková bariéra.

   • dominik2729.7.2017 12:47reagovat

    Nebo jestli se mu třeba spoluhráči nebudou posmívat, že se narodil na moři...

    • SuperFrankie29.7.2017 12:49reagovat

     Jakmile se člověk narodí na moři, je to materiál pro kapitána.

     Přinejhorším si otevře na Náplavce bistro Marina jak někdo ve čtvrtek poznamenal.

    • Tashunka Witko29.7.2017 12:53reagovat

     Námořní kapitán je rozhodně víc než suchozemec Lafata.

     Já osobně bych bych Mavubovi kapitánské Céčko nedával, ale udělal bych z něj rovnou Admirála a na dres mu našil prýmky!

    • petr13729.7.2017 13:31reagovat

     Myslim, ze to je jeden z duvodu, proc prislo 10 posil, zkratka rozprasit particku kamosu, ktera si sama rozhoduje, koho mezi sebe vezme a koho ne

     • johnny129.7.2017 13:46reagovat

      Tak, tak, už to chtělo do to říznout. A žádný náš slavný trenér by se toho nikdy neodvážil!

     • majtin29.7.2017 13:46reagovat

      Mně by se víc zamlouvalo vyházet tu partičku (Vašon, Kadlec a spol.), místo nich přivést posily a ne vylít vaničku i s dítětem.

      • johnny129.7.2017 13:53reagovat

       Také diskutabilní, já si to třeba nemyslím, co bysme za takové hráče dřív dali. Je potřeba tomu dát čas.

 • Povedený článek...

  dominik2729.7.2017 11:52reagovat

  ...od SuperFrankieho tady:

  http://www.e-sparta.cz/blog-sparta-se-odmitla-tocit-v-kruhu

   

  Já každopádně souhlasím, že po takové přestavbě kádru nemohou přijít výsledky hned. Ani jsem je nečekal. Nový trenér jistě potřebuje dostat hodně času. Jen si kladu otázku, jestli jím měl být Stramccioni. Zatím v jeho hře nevidím ani náznak nějakého progresu, který už by měl být znatelný alespoň v hrubých obrysech.

   

  Porovnal bych to se třetím angažmá Jaroslava Hřebíka u áčka Sparty. Pravda, tenhle jeho návrat byl obzvlášť nevydařený, ale od prvního zápasu jsem viděl znatelné změny oproti předchůdci. Tady vidím tu revoluci zatím jen na papíře, na hřišti moc ne. S Lafatou na podhrotu a Jankem na hrotu v tom moc velký prostor pro zlepšení zatím ani moc nevidím. Zkrátka bude potřeba ještě něco radikálně změnit. Při tom, kolik posil už přišlo, bych zkrátka čekal, že z toho týmu aspoň bude cítit o něco větší potenciál...

  • dominik2729.7.2017 12:03reagovat

   Ještě bych dodal, že u současné Sparty mám trochu problém rozpoznat, co vlastně chce. Stramaccioni prý na setkání zlatých permic mluvil o tom, že má za úkol okamžitý úspěch. To mu teda zatím moc nevychází a skrz příchod deseti nových hráčů se okamžitý úspěch ani očekávát nedá. Si skoro říkám, jestli místo trpělivosti s deseti posilama se Sparta raději neměla vydat cestou trpělivosti s pěti posilama a cca třemi hráči z vlastní líhně. Já třeba fakt věřím tomu, že Pulkrab v Liberci předvede více než Janko ve Spartě. Sáček, který už byl povolán do repre, bude nyní odstaven. Přitom to určitě je hráč s velkým potenciálem, který když zapracuje na nedostatcích, tak se může dobře prodat a mezitím přinést velice kvalitní výkony.

   • rabac29.7.2017 12:26reagovat

    Souhlasím s Dominikem, méně je více a spíše se zaměřit na kvalitu, hlavně nebrat starší hráče, které již nikdo nechce. Odepisujeme naše mladé a hodně by mne zajímalo z čeho se příští roky budou platit mzdové a další náklady. Sparta jako každý další český klub je závislý na penězích z pohárů a z prodeje hráčů. Pohár letos nebude a z nových hráčů je dle mne zatím možnost příští rok prodat jedině Srdjana,předpoklad je ,že zatím z deseti posil se chytne 5-6 a zbytku budeme 3 roky platit mzdu. Zajímalo by mne kdo navrhl koupit Kaya, to opravdu by se nesehnal třeba na Balkánu někdo lepší, kupovat za každou cenu se nevyplácí. K Stramovi napíši to stejné co je výše, mělo by již být vidět co chce hrát a nepochopím jeho přehmaty s Vatou,Julišem ad. v sestavě na CZ, takto to nepostaví snad nikdo jiný ani z nás fanoušků uvidíme za další zápas s CZ a tak po třech ligových kolech, ale moc optimismu nemám.Současný stav připomíná lonskou Slavii do výměny trenéra.

   • Tashunka Witko29.7.2017 12:49reagovat

    Sáček je ale jediný hráč, který má potenciál, ale bohužel má rezervy v psychice. Je vidět, že mu chybí sebevědomí a hraje ušlápnutě, dokonce se nechá dirigovat od antifotbalových vocasů jako je Vácha nebo Frýdek.

    Štramák musí nakupovat, protože vidí, že naši hráči jsou vesměs dřeváci, kterým chybí dnes už jinde v Evropě obvyklé základní technické dovednosti a zřejmě nemá už chuť učit nějaké Frýdky zpracovat balon. Dá se polemizovat, jestli kupujeme správně, ale je jasné, že je to jediná cesta. Ze Sparty jsou použitelní z tuzemáků jen Bičík, Sáček a Šural. Zbytek je brak a veteš, nehodná Sparty a pokud Śtramák všechny ty Marečky, Váchy a Zahustely vymete, udělá dobrý skutek směrem do budoucna.

   • majtin29.7.2017 13:11reagovat

    Ano. Je to dost schizofrenní přijmout úkol okamžitého úspěchu a zároveň překopat celý kádr. Nevěřím tomu, že k úkolu okamžitého úspěchu nepatřil i úspěch v EL. Každému je přece jasné, že když někteří hráči odehráli minimum přípravných zápasů, že to nemůže hned fungovat.

   • johnny129.7.2017 13:49reagovat

    Já také nechápu proč Pulky nezůstal a nešel spíš Juliš.

  • Kulda189329.7.2017 12:09reagovat

   Škoda, že ty stamiliony na posily nedostal třeba Holas. To by Sparta již mohla být v Lize mistrů.

   • Lukáš Mareček29.7.2017 12:12reagovat

    Holas nedokazal poradne ukoucovat lidi jako Lafata, Kadlec a Vacha. Nemel dostatek zkusenosti, sam rekl, ze to trosku podcenil. Narvat mu tyhle stamilionovy posily tak to nezvladne :D Rozhodne je to dobrej kouc, ale potrebuje cas a zkusenosti. Takovou zodpovednost a praci s posilama by neustal mozna zadnej trener u nas.

    • SuperFrankie29.7.2017 12:14reagovat

     Jo, jo, souhlas. Taky ho mám moc rád, ale tohle by pro něj bylo moc velký sousto.

    • ACSpartaPraha4ever29.7.2017 12:28reagovat

     Tohle věštění z křišťálové koule je fajn. ;)

    • dominik2729.7.2017 12:32reagovat

     Nesouhlasím. Pojďme si ty posily rozdělit do dvou skupin.

      

     1. skupina: Štetina, Čivič, Dúbravka, Vukadinovič. Hráči, s nimiž by český trenér neměl mít problém, pokud s nimi nebyly problémy v jejich dosavadním ligovém působení.

      

     2. skupina: Janko, Plavšič, Mavuba, Mandjeck, Ben Chaim, Kaya. Ano, to jsou hráči za nadstandardní částky. Docela velký risk. Je otázka, jestli jich fakt mělo chodit tolik. Třeba Mavuba s Mandjeckem nebo Plavšič s Ben Chaimem si budou konkurovat mezi sebou. U Janka mám velké obavy, zda vůbec přinese do hry něco navíc.

      

     A jestli je v Česku problém ukoučovat vlastní zkušené hráče, možná je na čase začít tyto problémy řešit radikálnější cestou, než je výměna trenéra. Jestli si myslíte, že by Holas neuměl některým z nich ukázat dveře, tak ho asi dobře neznáte.Smích

      

     Naopak tvářit se, že Stramaccioni umí něco navíc, když si dokáže ukázat na 10 hráčů (nebo většinu z nich), které chce? Ve mně tohle jeho sebevědomí naopak vyvolává velké obavy. Aby s tím ukoučováním nakonec neměl problémy spíš on. Přece jenom třicetičlenný kádr, v němž jsou vesměs jen hotoví a zkušení hráči, protože ty mladé už stihl téměř všechny poslat pryč, to opravdu nebude jednoduchá práce.

     • Tashunka Witko29.7.2017 13:04reagovat

      Ta první skupina vůbec do Sparty chodit nemusela a jsou to posily, které si určitě Štramák nevybral a maximálně jen kývnul hlavou. Proto taky Čiviče ani moc neměl chuť stavět a hned ho pasoval za 3 na LB.

      Ben Hur s Plavčíkem si rozhodně konkurovat nebudou a jednoho z nich má dle vlastních slov jako adepta na podhrot. Mavuba+ Mandjeck mohou hrát vedle sebe a já to vidím jako nutnost. Už bych nechtěl nikdy zažít v Evropě duo Mareček-Frýdek v záloze. Janko je otázka, ale zatím nedostal od spoluhráčů šanci a dokud bude ve Spartě zaclánět Lafata, tak ji ani nedostane. Tady je zapotřebí najít sílu a bývalému kapitánovi poděkovat za zásluhy.

      • johnny129.7.2017 13:58reagovat

       Razítko podpis.

      • rabac29.7.2017 14:53reagovat

       To jsi tak přesvědčený , že Lafata je horší než Janko, není to u tebe spíš o oblíbenosti, známá je tvá kritika bývalých stoperů ale MK dle tebe hrál dobře. Nekritizuji Janka, viděl jsem ho jen v pár zápasech stejně jako ty,ale třeba na CZ to byl hráč který stál na hřišti omylem a bylo mi ho hodně líto, přesto věřím, že si stejně jako Lafata své v určitých utkáních uhraje.

     • majtin29.7.2017 13:43reagovat

      Tak jestli EL nezachráníme, tak bude problém. Protože tu máme cca 30 lidí, 1 zápas týdně a MOL cup někde proti diviznímu a následně třetiligovému celku to nezachrání. Navíc hodně posil přišlo s tím, že si chtějí kopnout v Evropě.

      Navíc já taktéž nikdy neřval na trenéry ani nepískal, ale fanoušci Sparty mají dost malou trpělivost - případné vypadnutí z EL, pak stačí pár nepodařených zápasů a už to nikdo nezastaví. Tohle je prostě hazardní nakupování a snad to dobře dopadne.

      • ACSpartaPraha4ever29.7.2017 13:54reagovat

       No jelikož z těch 30 lidí je neustále deset zraněných, tak je to v celku jedno.

       A ti hráči přišli kvůli prachům a vidině Ligy mistrů příští rok, pochybuju, že jedním z hlavních rozhodovacích bodů byla EL.

       • ACSpartaPraha4ever29.7.2017 13:55reagovat

        *vcelku

   • Tashunka Witko29.7.2017 12:57reagovat

    Holas by měl spíše makat na tom, aby se ukázal s mladými a vysloužil si asistenta u áčka !!! To by bylo pro Spartu to nejlepší.

  • petr13729.7.2017 12:35reagovat

   Ja nechci Stramaccioniho nijak zvlast hajit, ale on mel na kazdym treninku jinej tym. Dejme mu aspon 10 zapasu. Ohledne Hrebika si vzpominam spis na konce jeho angazma, zejmena to prvni koncilo tak, ze jsem skoro souhlasil s utokem na autobus, ktery tehdy prisel po utkani v Jablonci.

   • petr13729.7.2017 12:39reagovat

    Pro uplnost dodavam, ze jsem spis Hrebikuv priznivec nez odpurce, ale v roli sport reditele apod. jako trenera ho moc neuznavam

   • dominik2729.7.2017 12:42reagovat

    Těch deset zápasů snad dostane, i když u vedení Sparty bych se nedivil, kdy tuhle svou cestu odpískalo hned na úvod sezony, poněvadž tam už je s popíráním vlastních rozhodnutí bohatá zkušenost.Smích

     

    Ono to není jen o Stramaccionim, tomu ten čas samozřejmě milerád dám. Koneckonců já ho nenajal, neplatím ho, ani ho nebudu vyhazovat. A pískat a nadávat trenérům z tribuny, toho se stejně v 99 % neúčastním.

     

    Je to právě o tom, jakým směrem se Sparta s využitím Stramaccioniho rozhodla vydat. Podle mě měl přijít kouč, kterému by stačilo pět posil a uměl by pracovat s tím, co má k dispozici. Tímhle se de facto dopředu odpískal úvod sezony. Jestli dá v odvetě CZ první gól, tak jsme venku z Evropy ještě před jejím začátkem. Aby nás to třeba za pár let nebolelo na chybějícím koeficientu, že jo...

    • SuperFrankie29.7.2017 12:48reagovat

     No jen počkej, aby nám v pátým kole doma pod nohama zase nevybuchovaly petardy jako proti Zlínu. Smích

  • majtin29.7.2017 13:19reagovat

   Ano, taky nevidím nic o čem bych si řekl - tak tady jsou náznaky, to až si sedne...

   A už jsem to psal - leká mě nepoměr mezi tím kolik toho Stramaccioni dokázal v kariéře (a vlastně i za tu přípravu ve Spartě) a kolik mu dal Křetinský k dispozici finančních prostředků. Tady by mělo platit - důvěřuj, ale prověřuj. Opravdu pět kvalitních posil by mělo na léto stačit. Druhou pětici bych dokoupil v zimě. Vždyť Sparta dvakrát za sebou postoupila ze skupiny EL, přitom víceméně s českými hráči. A to hrála proti mužstvům, která měla kvalitnější hráče než teď sama přivedla. Prostě nelíbí se mi, že Křetinský vsadil vše na jednu kartu, která může být černým Petrem (NEMUSÍ ! ).

 • Neděle

  Dno29.7.2017 11:23reagovat

  Dle fb zbývá 1500 vstupenek. Škoda, že se ve čtvrtek nevyhralo, už by mohlo být vyprodáno.

  • Tashunka Witko29.7.2017 13:21reagovat

   Zas nebude kde parkovatVztek

   To ti lidi nemůžou zůstat doma ani po takovém výbuchu.

   • majtin29.7.2017 13:49reagovat

    Úsměv Blbečci zvědavý...Úsměv

 • Průvodce ligou

  trcmano29.7.2017 10:52reagovat

  nevím jestli už to tu nebylo v záplavě trollů, ale je tam mimo jiné celkem zajímavý zhodnocení posil a trenéra od zahraničních odborníků, který nás asi moc nepotěší..

  http://www.ceskatelevize.cz/sport/exkluzivne-na-ct-sport/358310-pruvodce-ceskou-ligou-2017-18/

  • Mek29.7.2017 13:47reagovat

   Díky za odkaz. Nevím, proč by mě to mělo nepotěšit. Je to celkem objektivně napsaný. Hráči nejsou vychvaleni do nebes. Ony slabiny se dají najít i na top hráčích.

 • Vlašim

  hombre29.7.2017 10:47reagovat

  Trochu to odlehčím, tady se to nějak přiostřuje Smích.

  Díval jsem se na soupisku Vlašimi a na hostování tam přišel Plachý, Cabadaj a Penc. Jsem rád za Pence, ten bude jednou dobrej.

  Odešli Ruda Reiter, Kulhánek a Březina. Březina skončil, nevíte kam šel? Dudl měl jít taky do Vlašimi není, nevíte kde je? . Dík

  • Sendi29.7.2017 10:48reagovat

   podle mejch informací by měl být Dudl ve Vlašimi ale pořád doléčuje...

  • SuperFrankie29.7.2017 10:59reagovat

   Březina se furt léčí ze zranění.

   • dominik2729.7.2017 11:27reagovat

    A trénuje momentálně s juniorkou.

80354 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha