Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • TRENÉR / TRENÉŘI

  ouissi6.3.2018 10:22reagovat

  Není asi zase až tak podstatné, bude-li nový trenér Čech/Slovák nebo cizinec.

  Podstatné je, aby něco uměl, aby to, co umí, uměl i týmu predat/naučit jej to (systém), aby fungovala vzájemná ”chemie” hráči/trenéři. Že vzhledem k totální odlišnosti povah/přístupu ke skoro všemu/ ”chemie” ve vztahu se Stramaccionim fungovat pravděpodobně nebude, jsem tu psal loni na jaře, hned když padlo to italské jméno v souvislosti se Spartou poprvé. Když se snažím pátrat ve své paměti, kdy naposledy jsem byl spokojen s výsledky, tak snad částečně za Lavičky (ale ke konci už ani to ne), jinak snad pod Chovancem. A přemýšlet, kdy se mně naposledy líbila předváděná hra, je ještě namáhavější. Tak snad za pod panem Uhrínem, na počátku devadesátých roků minulého století. Od té doby si žádnou výraznější epizodu s pohlednou kopanou v našem podání tak nějak nevybavuji.

  Takže držme vedení všechny palce, které máme, aby tentokrát vytáhlo z klobouku jméno trenéra, kterému by se něco takového mohlo podařit, nebo by k tomu mohl mít alespoň předpoklady. Ty p. Stramaccioni v mých očích bohužel nikdy neměl.

  Vždy když k nám nastupoval nový trenér, jsem doufal, že nová cesta bude lepší než ta dosavadní. Snad se dvěma výjimkami - Hřebík (poprvé i při opakovaném angažmá) a Stramaccioni.

  Tak viel Glück, trenére!

  Ať už jím bude kdokoli.

   

 • acs

  demon6.3.2018 10:08reagovat

  o hapalovi jako trenérovy jsme uvažovaly už po konci zdendy před příchodem holoubka takže ho asi sledujeme delší dobu.návratu holků,marečku a spol bych se vůbec nebál to asi nehrozí.spíš jde o to nekupovat ruzný filli,tecly, a tak ale chtít dál kvalitu s ciziny. no hlavně co nejmín omylů jako biabiany,mandjeck a spol.

  • Tommy176.3.2018 10:12reagovat

   Biabiany je omyl, tak co potom je Izraelec, co nemá za 13 zápasů gól, asistenci. Biabiany uměl běhat a nebyl namyšlené pako, co neumí přihrát. Manjeck měl zůstat a odejít měl Mavuba, který je za zenitem a Manjeck by odvedl stejnou práci jako on.

   • Chabix6.3.2018 10:18reagovat

    Jsem rád, že tu zůstal Mavuba a ne Mandjeck.

     

    Luboš se zlepšuje a ty statistiky je schopen dohnat v posledních zápasech. On docela dost doplatil na to, že byl hozen do vody, když na to nebyl absolutně připravenej.

   • trcmano6.3.2018 10:19reagovat

    Mandjeck se vrátí, ten jenom hostuje

 • Národnost

  taborita6.3.2018 9:57reagovat

  Za mě - nejde vůbec o národnost trenéra, ale o to co nám to přinese.

  Přišel zahraniční trenér, realizák, hráči - odešli Marečkové, Holkové, Nestorové, hráči jako Vácha jsou mimo kádr - za mě vše ok.

   

  Pokud přijde Hapal - co bude následovat? Česko - slovenský realizák, přijdou 2 - 3 hráči z U21 Slovenska, vrátí se Mareček, Holek....Fakt netuším

   

  V neposlední řadě - v čem je vlastně Hapal lepší než třeba Lavička (všichni jsme zažili...) nebo Jílek, Hašek apod.???

   

  Pokud je Křetinský schopen kupovat jak na běžícím pásu hráče v rozmezí 50 - 100 mega, pak tomu musí odpovídat i trenérský post.

  • Paulinho6.3.2018 10:00reagovat

   Naprostý souhlas. Především pak s posledním odstavcem.

  • kulyc6.3.2018 10:01reagovat

   Jestli přijdou hráči ze slovenské U21 tak jedině dobře :) . Mají teď opravdu kvalitní hráče

  • 13goat6.3.2018 10:03reagovat

   Nesouhlasím. Financemi nelze určovat nebo kvantifikovat kvalitu. Nikdy a nikde. Vrba bere max polovinu toho co Ital a jak mu to šlape s “zazeniťákama”. Jílek bere no odhaduju tak kilo měsíčně a s hráčema jako Texl Kalvach nebo Vepřek celkem baví ligu. Podobně Svědík aktuálně. A co, že se jedná o půlroční výkonnostní vzestupy, vždyť i to by sparte aktuálně pomohlo.

   Nevím, proč by se mělo tlouct český trenér a zahraniční kádr.

   • Paulinho6.3.2018 10:11reagovat

    Olomouckej hype brzo skončí, už teď to není Olomouc z podzimu. Vrbova Plzeň hraje ještě větší hovno na jaře než my a pokud by si šikovně neodložili zápas v Ostravě, tak na jaře maj jeden bod (za současné situace by odjeli s prázdnou). Tim neříkám, že Vrba a Jílek jsou špatní, jen prostě ne dost dobří na aktuální Spartu. Řízení stamilionového projektu přece nesveris člověku, jehož kvalifikace je Slovenská liga Slovenská U21

   • taborita6.3.2018 10:12reagovat

    No tak ono je to stejné u trenéru jako u hráčů - rozdíl v tom, jestli koupím hráče z Jihlavy za 3 mega nebo Rumuna za 100 mega být musí...A pokud není pak jsme opět u Kotalíka aspol.

     

    Na Italovi je vidět, bohužel, že drahý zahraniční trenér nerovná se kvalitní trenér. Přesto bych v této cestě pokračoval dál. Protože česko - slovenské cesty jsme si užili za posledních několik let dost (jak hráči, tak trenéři) a dovedlo nás to tam, kde jsme - a ne tahle poslední Italova sezóna. Problém tu je už posledních 10-15 let.

  • petr1376.3.2018 10:08reagovat

   máš vlastně ve všem pravdu. Ale doplním pár, podle mě podstatnejch věcí. 1) odešli Holkové, jenže i s nákupama za do tý doby nevídaný peníze jsme na 5. místě; 2) nevím, jestli znáš Hapalovu práci nějak detailně. Já třeba ne, proto si ho netroufám hodnotit; 3) jestli je lepší než Jílek či Haše nevím, ale zároveň nevím, jestli by k nám Jílek a Hašek chtěli. Vždycky se totiž musí potkat nabídka s poptávkou.

    

    

   • taborita6.3.2018 10:15reagovat

    ad1) Ano, ale Holkové a spol tu byli x sezon a nic. Až tu bude Ben, Rumun apod. 5 let a bude to k ničemu uznám omyl.

    ad2) Neznám a to mě trochu děsí...Už jsem to tu psal, Lubin ani Senicu jsem nesledoval...A práce u repre je něco jiného než v klubu

  • munzig6.3.2018 10:26reagovat

   Já bych Hapalův příchod nespojoval hned s tím že se bude opět posilovat jen v Čechách a na Slovensku. Co mi trochu vadí, že se cizinci můžou cítit trochu odstrčený pokud bude realizák a spol. typicky český a ta komunikace s nima už nebude taková. Protože jestli se mi na tomhle projektu něco líbí tak je to právě opuštění té typicky ”české” kabiny.

   Nevím v čem je Hapal lepší protože jsem jeho tým neviděl hrát opravdu dlouho, ale myslím že Hašek ani Jílek by sem nešli. Jílek to řekl už na podzim a Hašek by nejspíš pod Sčasným trénovat nechtěl. Nicménně doufám, že je vedení minimálně kontaktovalo, protože to jsou momentálně dva nejlepší trenéři v lize. I když každý z nich má pořád mezery.

   Doufám že Hapal nebude od začátku zatracován. Já z toho jména taky nejsem nadšenej, ale mohlo to dopadnout mnohem mnohem hůř.

 • Koncepce

  petr1376.3.2018 9:21reagovat

  moc nechápu názory, že případné angažmá Hapala resp. českýho trenéra nabourá nastavenou koncepci. Co to je jako za koncepci, že trenér musí být cizinec.

   

  Konkrétně Hapala neumím ohodnotit, ale škatulkování podle národnosti je úplná píčovina

  • LukyACS6.3.2018 9:27reagovat

   Samozřejmě, že nabourá, proto trenér neměl bejt z československý bubliny a měl přijít někdo, kdo tu nemá vazby.

   To budou zas argumenty, že Hapal trénoval i v zahraničí(jediný klub) a že bude umět jazyky.

   To jsme vlastně nedopadli špatně, protože stejný kritéria by ti splnil i Franz, ale nějak se tahle změna směru bude muset okecat.

   • petr1376.3.2018 9:36reagovat

    No takže ty rovnou předpokládáš, že Hapal je součástí nějaký bubliny, že tady má vazby, že půjde na ruku agentům atd. To by samozřejmě nebylo dobrý.

     

    Ale co když nic z toho nebude platit? On se podstatnou svý hráčský i trenérský kariéry pohybuje v zahraničí.

     

    Pokud fakt přijde, tak to, že zná českou ligu, že sleduje Spartu a má díky synovi i dobrý přehled o naší mládeži, je přece výhoda.

     

    Vždyť přesně tohle byl jeden z klíčových failů Stramaccioniho, který evidentně neměl ponětí, o čem je naše liga.

     

    To, že trenér umí jazyky, by měl být dneska už kvalifikační předpoklad, rozhodně ne rozhodující kritérium. Vedle toho by mělo být X dalších věcí. V současné Spartě například chuť pracovat se zahraničními hráči, což je často složitější než s domácími, ale je v tom určitě větší potenciál. Odvaha zapojovat vlastní odchovance. Schopnost připravit tým na specifikum v podobě vysoce nadstandardního nasazení soupeřů. Schopnost odolávat všem tlakům, který ve Spartě byly, jsou a budou. A ještě bych určitě mohl pokračovat.

     

    Já upřímně nevím, jestli všechna kritéria Hapal splňuje resp. jestli jsme schopni přivést někoho, kdo by je splňoval líp. Ale rozhodně bych Hapala nediskvalifikoval předem jenom proto, že je to Čech.

  • Funin6.3.2018 9:31reagovat

   tak když se řeklo, že se půjde cestou zahraničních trenérů, a po Stramovi má přijít Hapal, tak mi přijde, že se ta cesta celkem brzo opouští.

   • pivees6.3.2018 9:40reagovat

    Jenomže tu cestu vymysleli nějací blbečci z Letné, aby bylo o čem psát a něco se změnilo. Od začátku je to hovadina. Do Sparty by měli přicházet trenéři dobří a je jedno, jestli cizí ci domaci.

     

    • Funin6.3.2018 9:42reagovat

     ano, s tím souhlasím, upozorňuji právě na to, že vedení si stanovilo nějaký směr a po pár měsících ho opouští

     • Majklll6.3.2018 10:06reagovat

      no to že by ho opustila neznamená, že to je špatně.. třeba pochopili, že takový rozdíl v tom trénování mezi Ceským a Italským trenérem není a že ty ”cizí” speciality - jiný styl trénování, více techniky, jiná technika, ..., se dá do Sparty přivést i jinak, než cizincem a ten český/slovenský trenér bude mít více pozitiv (cena, znalost prostředí, české ligy).. ale osobně nikoho nepreferuji.. Hapal by mi ale nevadil..

  • pivees6.3.2018 9:31reagovat

   Palec nahoru. Vidím to úplně stejně.

    

    

  • Funin6.3.2018 9:32reagovat

   jinak také souhlasím s tím, že rozdělovat podle národností je píčovina, ale management Sparty tak také rozděloval/rozděluje a o to jde.

   • snytek6.3.2018 9:35reagovat

    Já bych řekl, že tu ”koncepci” popsal včera dobře Mádl jako oškubání DK. Jinak se zatím nic, co by se dalo nazvat koncepcí neděje.

    • Funin6.3.2018 9:38reagovat

     tak tu koncepci si stanovil sám DK, takže težko půjde o oškubání sebe sama, jasně AS mohl ucítit šanci a chytit se toho, ale to je pak chyba DK, že to dopustil.

     • snytek6.3.2018 9:41reagovat

      Neštěstí Sparty je, že koncepce stanovuje DK sám a ostatní přikyvují. Nicméně říci, že budeme mít zahraničního trenéra, není žádná koncepce.

      • Funin6.3.2018 9:43reagovat

       neštěstí Sparty je, že když už si DK nějakou tu koncepci stanoví, tak jí nikdy dlouho nedodrží.

       • snytek6.3.2018 9:51reagovat

        Asi se lišíme v názoru. Já si pořád myslím, že řízení Sparty je diletantské a dokud to bude trvat, nemá skoro cenu vyměňovat trenéry a kupovat hráče, protože je to jen vyhazování peněz bez naděje na úspěch

        • Funin6.3.2018 9:54reagovat

         no moc se v názoru nelišíme, já jen upřesnuji, co si myslím, že je ten největší diletantismus vedení

  • majtin6.3.2018 9:40reagovat

   Nevím jestli je to ustoupení od koncepce, ale každopádně když se Sparta rozhodla jít ”zahraniční cestou” a dokonce o tom i někdo ze Sparty mluvil, že příští trenér bude zase zahraniční, tak to ve mně nevzbuzuje důvěru, že vědí co dělaj.

   • majtin6.3.2018 9:42reagovat

    A to mluvím jako člověk, co zahraniční cestu považuje za zbytečnou - stačilo by, aby ve Spartě všichni fungovali tak jak mají a neházeli si klacky pod nohy. Aby vítězila konstruktivnost a pracovitost nad honěním vlastního ega.

    • Funin6.3.2018 9:44reagovat

     100% souhlas, i s tím předcházejícím příspěvkem

   • trcmano6.3.2018 9:44reagovat

    už se to tu řešilo včera, logicky nechceme platit 2 drahý realizáky najednou..

  • trcmano6.3.2018 9:41reagovat

   Mě na tom nejvíc sere, že se dalo za pravdu všem těm škarohlídům co tvrdili jak zahraniční trenér nemá šanci tu uspět. Přitom stačilo vybrat kvalitnějšího trenéra..

   • snytek6.3.2018 9:43reagovat

    Já si nemyslím, že to je důkaz nemožnosti úspěchu zahraničního trenéra, ale důkaz neschopnosti vedení klubu.

    • trcmano6.3.2018 9:47reagovat

     To jo, ale teď to vyznívá, tak že ti všichni ”odborníci” měli pravdu..

     • snytek6.3.2018 9:52reagovat

      Bohužel, většina z nich ano

  • Chabix6.3.2018 9:44reagovat

   Od zahraničního realizačního týmu včetně trenéra si představuju, že přivedou svoje know how a větší profesionalitu. Třeba jsme to za ten necelý rok od nich přebrali. V případě současného výběru trenéra si myslím, že teď jde hlavně o ekonomické rozhodnutí. Je možné, že když Hapal skončí, tak zase angažujeme realizační tým ze zahraničí.

    

   Druhá věc internacionalizace. Když bych to popsal velmi zjednodušeně, tak si pod tím představuju, že se pokyny předávají a v kabině převážně mluví universalním jazykem (např. angličtina)

  • snytek6.3.2018 9:54reagovat

   Jestli sháníme trenéra a je na to čas od neděle do úterý, nemůže to být o nějaké koncepci, ale jen o přežití do konce sezóny a pak se zase uvidí.

 • Jméno

  fevac6.3.2018 9:19reagovat

  trenéra v současné chvíli není podle mne vůbec důležité. Katastrofou je totiž vedení Sparty vedené p. Křetínským. Jak trefně poznamenal kolega v jednom příspěvku níže,nejvíce nám škodí obraty či veletoče,jaké předvádí naše profivedení. Ten kdo vymyslel angažování Andrei je diletant a měl by letět jako první. Byl angažován jen proto, že je cizinec . Vždyť neměl nikde v dospělém fotbale prokazatelný úspěch. Jeho koníčkem je zkoušení nepřeberného množství hráčů. A výsledek? 1,slovy jeden nadprůměrný poločas s Brnem je zoufale málo,navíc jsme mohli prohrát s oslabeným mužstvem.

  • fevac6.3.2018 9:27reagovat

   Oprava: .... v čele s panem Křetínským

   • snytek6.3.2018 9:31reagovat

    Máš pravdu, jediným kritériem hodnocení éry DK ve Spartě jsou výsledky a ty hovoří tak jasnou řečí, že ani jasnější být nemůže. Takže pokud se k něčemu můžeme upínat jako k naději, je to jedině Rosa ve vedení. Jestli to je jen planá naděje nebo jestli tam skutečně bude moci a bude umět sehrát významnou pozitivní roli, to uvidíme.

  • Chabix6.3.2018 9:37reagovat

   Křetínský sám sebe nevyhodí. Ale i když se to nepovedlo, tak to nějaký pozitivní efekt mělo ať už jde o Strahov, větší odvahu na zahraničním trhu, zvýšení hodnoty kádru, zaatraktivnění ligy nebo zájem italských medií o naší ligu. Možná si některé italské kluby rozhodnout angažovat české trenéry Smích

   • snytek6.3.2018 9:48reagovat

    Hodnota kádru se sice nákupy zvýšila, ale pokud nebude Sparta úspěšná a nebude hrát poháry, bude zase rychle klesat.

    • Chabix6.3.2018 9:56reagovat

     Ten tým kvalitu má, aktuální umístění neodpovídá. Navíc myslím, že jsme měli víc smůly než štěstí, i to se projevilo na umístění.

     Věřím tomu, že to druhé místo uděláme.

 • Hapal? Proč ne...

  dominik276.3.2018 9:14reagovat

  Předně musím říct, že proti Brnu jsem viděl cca 15 minut, kdy jsem si říkal, že už je to víceméně ta Sparta, jakou jsem si představoval. I když se to nakonec neodrazilo na výsledku. Ben Chaim konečně pochopil, co se tak nějak očekává od hráče za tři miliony eur. Sparta si dokázala vytvořit tlak v závěru utkání, což mi obecně v této sezoně často chybělo. Konečně se tým chtěl porvat o výsledek. A dokonce tam byl vidět i nějaký taktický záměr, kdy se nasadil ofenzivní bek Vatajelu, který vytvářel šanci za šancí. Konečně měl kouč nějaké eso v rukávu, kterým dokázal reagovat na vývoj. To to trvalo panečku...

   

  Nicméně Stramaccioniho případný konec pochopím. Od trenéra, který dostal nejlepší podmínky v historii klubu, se čeká víc. Navíc vždycky, když se něco povedlo, jsem si říkal, jestli to nevzniklo tak trochu náhodou...

   

  Už jsem tady zahlédl nějaké kritické ohlasy na chystané angažování Pavla Hapala. Já jsem dlouho neviděl žádný jeho tým, takže se mi to blbě hodnotí. Na youtube jsem zahlédl pár sestřihů slovenské jednadvacítky, která hrála dost rychlý fotbal s aktivním presinkem a vysokým počtem hráčů v náběhu do šestnáctky. Vlastně něco podobného jako současná Bohemka, což je pro mě po herní stránce velmi sympatický tým. Pokud by něco takového chtěl aplikovat ve Spartě, tak se obávám, že pár hráčů nebude schopno se tomu přizpůsobit. Ale pokud je Hapal nebude dávat do sestavy, pak je vše v pořádku. Jestli se Sparta rozhodne pro něj, budu to brát pozitivně a věřit, že se klub vydá nějakým lepším směrem.

  • Funin6.3.2018 9:24reagovat

   já třeba nemám problém s Hapalem, jen s tím, jak Křéťa a ostatní neustále hlásali tu internacoinalizaci Sparty, že je to jako cesta kterou půjdem a teď chtějí vzít Hapala? Nevím no. Kdyby místo internacionalizace prostě prohlásili, chceme Spartu posnout na úrověň siřší špičky bundesligy/serie A a proto budeme kupovat hráče kvalitní a i realizák chceme široký a kvalitní a jelikož momentálně nevidíme v ČR ani jedno, tak budeme sahat hlavně do zahraničí, tak neřeknu ani popel. Prostě by řekli, došli jsme k názoru, že Hapal je kvalitní trenér, který může Spartu posunout a proto ho berem, sice bychom pak mohli nesouhlasit s kvalitou trenéra, ale to je prostě subjektivní názor a Sparta by tak nějak stále držela koncepci a směr. Takhle je to prostě zase změna po pár měsících.

   • Chabix6.3.2018 9:32reagovat

    Mě spíš zaujalo, jak dlouho otálejí s prohlášením, že Stramaccioni končí. Možná jde právě o ten realizák. Třeba si ho chtějí ponechat. Stramaccioni a realizační tým jsou pořád pod smlouvou a jednostrané ukončení by asi nebylo úplně optimální, ale kdo ví jak to je.

    • Funin6.3.2018 9:36reagovat

     možná nechtějí dopadnout, jako když končil Zdenál, a chtěj Stramu vylejt až bude náhrada.

      

     K realizáku - jeho šíři vítám, pokud jsou tam dobře rozdělené pravomoce a ti trenéři/asistenti si vzájemně nelezou do zelí ale spolupracují, pak je to cesta, kterou by měla Sparta dále jít.

  • snytek6.3.2018 9:32reagovat

   Ten zásadní problém je právě v tom, že jsi viděl dobrých 15 minut. Za vedení AS jsme podle mě odehráli jediný dobrý zápas, a to ten prohraný s Plzní. Zbytek byl hrozný, leckdy až nedůstojný

   • Chabix6.3.2018 9:54reagovat

    Někdo píše dobrých 15 minut. Někdo píše dobrých posledních 10 minut. Podle mě jsme hráli velmi dobře téměř celý druhý poločas a spíš bych vypíchl chvilky, kdy jsme nehráli dobře, což je třeba prvních 5 minut ze začátku druhé půle. A posledních 7 minut na konci druhého poločasu, kdy to byla křeč. Pak by se tam našli třeba 2 minuty, kdy jsme nepresovali a nechali hrát soupeře bago na naší půlce. Plus mínust jsme tak hráli dobře 40 minut ze druhé půle (počítám i nastavení)

  • majtin6.3.2018 10:05reagovat

   Mě prostě na Bohemce, potažmo na trenérovi, fascinuje jak dokonale fungujou. Obránce soupeře jde do hlavičky a oni už jsou rozestavený tak, aby získali míč. Presující hráč vytlačí soupeře trochu do středu, kde na něj startuje další hráč ze středu a smyčka okolo něj se stahuje. Jen by to chtělo víc kreativity ve finální fázi, ale Hašek o tom ví, s tím se potýkal už ve Spartě.

   Každopádně bych od nového trenéra očekával, že bude řešit hru do takovýchto detailů. Aby Sparta fungovala jako soukolí s vysokou individuální kvalitou a zejména kreativitou hráčů. Prostě nějaký český Guardiola - si myslím, že on není génius. Jde prostě do detailů, které vypiluje a je z toho výborně fungující celek. To není ani tak otázka talentu, jako spíš rozhodnutí chtít to tak dělat a neustále se zdokonalovat. Vůbec nevím co od P. Hapala v této oblasti čekat.

 • Sportovní ředitel/Trenér

  Enkoff6.3.2018 8:58reagovat

  Tahle dvojice musí být tým, kde jeden druhému dělá oponenta. Jestli se hádají a navíc před týmem, tak bych vyhodil oba. Tohle bych ve firmě nesnesl.

 • Strama v demisi?

  Elysir6.3.2018 8:58reagovat

  Vzhledem k tomu, že stále ještě nebylo nic oficiálně oznámeno, otevírá se pořád ještě možnost, že Strama bude dál fungovat, nicméně jako ”trenér v demisi”, tzn. jakmile budeme mít podepsanou náhradu ze zahraničí, jde okamžitě od válu.

  To by taky mohla být schůdná cesta. Nemyslím si, že se to dá zmrvit ještě o moc víc. Jak už tu bylo několikrát psáno, nelze čekat zázraky hned po výměně trenéra. Otázkou tedy zůstává, jestli okamžitě příchozí nový trenér má větší šanci uhrát LM než jaká je v současné situaci s AS a výměnou o pár týdnů později? Na tuhle otázku ale zná odpověď jen Bůh.....

  • spartas6.3.2018 9:08reagovat

   To zní hrozně :D

  • Majklll6.3.2018 9:09reagovat

   co by mohl dát ”trenér v demisi” týmu? jakou by měl motivaci? to je blbost.. buď musí ohlásit jeho odchod a i když nebudou mít náhradu, tak to vezme na pár dní Ščasný, nebo ho musí podržet (např. s ultimátem) - nic mezi není možné..

   • petr1376.3.2018 9:12reagovat

    podívej se na Babiše v demisi, jak se činí. Už vyhodil několik set lidíSmích

 • Hapal

  Paspartu6.3.2018 8:13reagovat

  Četl jsem si zpětně různé příspěvky a hodnocení Hapala. Jak někteří mohou vědět, že není trenér pro Spartu? Jak můžete hodnotit úspěchy Žiliny v LM?

   

  Kdo je tedy jmenovitě trenér pro Spartu? Není to žádný Čech, nebyl to Strama protože je cizinec.

   

  Navíc Hapal se Žilinou úspěšný byl. Do Lm se dostal a víc prostě nejde. Sebelepší trenér by byl limitován kvalitou kádru. S Žilinou v LM vážně nešlo udělat více.

   

  Hodnoťme tedy trenéra dle toho, jak umí mužstvu vštípit svůj rukopis. A to Hapal umí. Všude kde byl, bylo znát, jak chce tým hrát. Bylo vidět jaké pokyny jednotliví hráči mají. Pokud nechcete hledat v minulosti, pusťte si slovenskou 21.

   

  V Polsku to také není žádná tragédie. S Lubinem skončil ve středu tabulky, jenže to je tým pomalu na pomezí první a druhé ligy. Takový nás Zlín a Páníka tu hodně lidí chtělo.

   

  Prostě se dívejte na trenérův rukopis, ne jen úspěchy klubů, které vždy nejsou směrodatné.

  • taborita6.3.2018 8:27reagovat

   Neznám jeho rukopis. A pokud ti stačí jeho dosavadní trenérská kariéra jako dostačující pro současnou Spartu, pak ok, je to tvůj názor a já ti ho neberu.

    

   Jak jsem psal níže, za Spartu by měli hrát ti nejlepší a tím pádem by jí měli i trénovat ti nejlepší. A já za sebe nevidím v dosavadní trenérské kariéře Hapala a současné proklamované cestě Sparty žádný posun, žádný krok kupředu v jeho angažování. Spíše dva kroky zpět.

   • taborita6.3.2018 8:28reagovat

    A jeho rukopis neznám, protože normálně zápasy Senice nebo Lubinu nesleduji...Údiv

   • Acs gl6.3.2018 8:40reagovat

    Nejlepší trenéry, stejně jako hráče, prostě do Sparty nedostaneš.

    Vždy to bude trenér nebo hráč v nějakém zlomu nebo začátku kariéry.

    Radši bych viděl taky někoho ze zahraničí,ale Hapal mně nepřijde nejhorší volbou.

    • taborita6.3.2018 8:45reagovat

     Pokud se Křetinský vydal nějakou cestou a dokázal zaplatit Itala, věřím, že si to nejlepší, alespoň v regionu střední a východní Evropa, můžeme dovolitSmích

    • victorlima6.3.2018 8:46reagovat

     Souhlas s Acs gl, Hapal není nejhorší volbou a rovněž každému kdo fotbal sleduje je jasné, že pražskou Spartu nepůjde trénovat nějaké trenérské eso. Nicméně příliš perspektivní volbou Hapal také není.

  • maybe6666.3.2018 8:30reagovat

   Souhlas naprostej. Měřit trenéry podle úspěchů a trofejí nejde. Pokud trenér netrénuje v nějaké lize TOP 3 celky, nikdy nebude mít titul a nebo LM. Je větší umění v klidu zachránit Jihlavu než např. se Spartou získat titul. Nezískat titul se Spartou je ekvivalent spadnutí s Jihlavou nebo Slováckem už pár kol před koncem. A dostat Žilinu do LM je ”majstrštyk”, kterej se jen tak někomu zopakovat nepodaří. Dost pravděpodobně nikdy a nikomu

   • model6.3.2018 8:32reagovat

    proc by se to NIKDY a nikomu nemelo podarit? protoze Hapal? no panejo Údiv

    • maybe6666.3.2018 8:34reagovat

     ne protože Hapal. Až bude Žilina v LM zase, tak se ozvi a dáme řečSmích

     • model6.3.2018 8:40reagovat

      a co takhle, az bude Hapal v LM se Spartou? Úsměv

     • taborita6.3.2018 8:42reagovat

      No tak Žilina...je to už 7/8 let zpět, navíc pokud si vybavuji, přebíral mužstvo po Vrbovi (jak ho nemám rád, tak přeci jen trénovat umí...). A v LM ani bod (a to si myslím, že třeba tehdejší Spartak Moskva nebo Olym.Marseille byli hratelné - alespoň doma...)

      Ale je to věc názoru

      • Chabix6.3.2018 9:06reagovat

       Vrba Žilinu vedl od roku 2006. V sezóně 2006/2007 ji dovedl na první místo. Následně Žilina hrála předkolo Ligy mistrů a vypadla po penaltovém rozstřelu se Slavií. V sezóně 2007/2008 dovedl Žilnu na 2. místo. V předkole EL remizovala Žilina doma s Levski Sofia 1:1, odvetu už netrénoval.

        

       Hapal tam přišel chvíli po Vrbovi. Žilinu opět dovedl na první místo a v následující sezóně s ní postoupil přes Spartu do Ligy mistrů, kde pak Žilina neuhrála ani bod a některé zápasy skončily debaklem.

  • model6.3.2018 8:30reagovat

   takze cesta zahranicnich treneru, ktera zacala cca pred 10 mesici a kdy byla oslavovana jako jedina mozna a skvela a nejlepsi, definitivne konci? ted teda nejedem na ruzny Hapaly a podobny luzry? ok, at zije Hapal!! ted to bude valec!

   • victorlima6.3.2018 8:53reagovat

    Jest-li to opravdu bude Hapal, tak si myslím, že na jaře něco uhraje. Podaří se mu ukopat 4. místo a předkolo EL. Pak po letní pauze v tom předkole vypadneme a nepodaří se jako tradičně, vstup do nového ligového ročníku. Pak poletí a už se zase budeme točit v kole. Samozřejmé bude, že mnoho kvalitních fotbalistů odejde a zbude sedlina z české ligy a pár černoušků, které nikde nikdo nebude chtít. Ve skrytu duše doufám, že se mi tato chmurná předpověď nenaplní.

  • artaxerxes6.3.2018 9:07reagovat

   Víš já mám s ním problém v tom, že něco vytvoří, dosáhne s tím vrcholu a pak dochází k poklesu.

    

   Pokud chceme co nejdřív získat titul, tak to není špatná volba, pokud ale chceme vytvořit dynastii, tak si myslím, že ideální volbou není.

    

   Osobně bych byl nejradši, kdyby z CZ/SK trenérů přišel Guľa, který tohle splňuje a pokud je uvažována trojice z médií, tak by se mi líbil více Jílek.

    

   Ale ani Hapal není asi špatná volba.

   Mně jen vadí absence dlouhodobé koncepce a dlouhodobé vize ve vedení Sparty.

   Pokud se rozhodli jít cestou cizího trenéra a dali do toho 100%, tak měli po odvolání Stramy hledat zase v zahraničí.

   Naši trenéři - Progresivní-Disciplína-Progresivní-Disciplína-Cizinec-Progresivní.

    

   I špatná volba trenéra v jednotně nastolené cestě je lepší, než kotrmelce.

 • Sestřih

  Struda6.3.2018 7:42reagovat

  Pustil jsem si zápas v klidu znovu a podle mě to byl nejlepší výkon Sparty pod Stramaccionim. Tolik gólových příležitostí jsme si za poslední rok nevytvořili v žádném jiném utkání. Paradoxně jsme v něm výsledkově neuspěli díky nemohoucnosti v koncovce a s tím by nic neudělal ani Guardiola. Schválně si pusťte aspoň sestřih.

  • Hory6.3.2018 7:54reagovat

   Jeho odvolání také nebylo kvůli tomuto zápasu, bylo spis vyústěním dlouhodobě neuspokojivych výsledku. Když se podíváš na zápasy Sparty pod Stramou, tak my snad nevyhrali tři zápasy v radě.. Já jeho odchod vyloženě neslavím, svým způsobem jsem ho měl rad, nesral se s hraci, kašlal na názory médií, žádný kamarádíčkování s českými agenty a onternacionály, byl zkratka něčím novým v českém fotbalovém rybníčku, což jsem vnímal pozitivně. Avšak výsledky neměl a to je hlavní..

   • munzig6.3.2018 7:56reagovat

    Lépe bych to asi neřekl

   • hombre6.3.2018 8:15reagovat

    To máš pravdu, ale na druhou stranu, když chceš sehrávat hráče, tak je nemůžeš dávat a vydávat ze sestavy - jako z klobouku. A některé hráče tam ani nemá dávat a ponechat MiKu v týmu a nechat hostovat Civiće, taky super kousek.

    Prostě některé kroky se nějak nedají pochopit Neutrální...

81563 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha