Koukal jsem, ze dneska ten gol nejspis zavinil on, ne? Vlastne jako jedinej si nevsiml, ze vsichni ostatni hrajou offside system. Podobne jako na Slovacku taky castecne ten gol zavinil.
Nemel Stetina jen virozu a nemel se uz vratit na tento zapas?
Hovorka hraje špatně několikátý zápas a vůbec nevím co dělá v sestavě. Ti trenéři jsou asi slepí. Kaya je zase zraněný, že nebyl ani na lavičce? Hapal něco mluvil o zraněních a kvůli tomu skládání sestavy a nějaké změny, ale nebyl konkrétní. Proti Brnu hráli Kaya a Costa, dneska najednou zase Hovorka.
Proč se pořád navážíte do obrany. Ta dostala minimum gólů, ale podívejte se kolik dali golů naše drahé posily. Jo a Hovorka dokud dirigoval obranu, tak dobrý. Jednou ji dirigoval Costa a nesmyslně vyběhl.
Vúbec se nepodíval, kde má Hovorku a Frýdka. Nemluvě o našem novém brankáři. Být tam Dubra, tak vyběhl a ten balon měl.
Obrana ABSOLUTNĚ neexistuj, útok také neexistuje
tvl, takže na jaře jsme dali pět golů, tři z nich dali Kanga a Stanciu, který navíc další připravil pro Drchala. čili ve 4 z 5 golů měli prsty zimní posily, to ti přijde jako špatné vysvědčení zimních posil? Jako vážně? A sice golů moc nedostaváme, ale ty goly co dostáváme, jsou po obrovských chybách obrany.
Hlavně nemáme zálohu. Ta nehraje ani dopředu, ani dozadu.
Hovorka se nekritizuje. Za gól může Ščasný s Lafatou
Nenapadlo vás, že třeba Ital podcenil fyzičku v přípravě, protože si myslel, že všechny převálcujeme individualitou a běhání nebude tolik potřeba? Proto máme síly jen na první poločas a ve druhým to vypadá jak vypadá.
Proti Brnu byl herně lepší zase druhý poločas, takže o fyzičce to asi tolik nebude. Prostě hráči nejsou schopni hrát celý zápas podobně, buď hrají dobře první poločas nebo druhý, případně jen část zápasu. Prostě záloha není schopna hrát po celý zápas kvalitně a křídla nehrají dobře skoro vůbec pravidelně, pak je to těžké a útočníci nemají skoro žádné míče, ať je tam kdokoliv, zbytek týmu není skoro kdo by dával góly. Chybí i větší podpora útoku, což nám sliboval Strama neustále u Hapala uvidíme, zatím o tom taky jenom mluví, tak ještě mu dáme čas.
V létě se spekulovalo, že ty největší ”hvězdy” trénují pouze jednou týdně, takže bych se tomu ani nedivil. Bez fyzičky by zde nekraloval ani sám Messi.
Ne. To bychom většinou hráli po pauze - odpočinku ještě dobře a začali odcházet tak kolem 70. minuty. Ale my často po nadějném úvodu přestali hrát už po 30 minutách a ani po pauze to lepší nebylo.
Teda ne že by se mi zdála naše kondice OK, ale není to ten důvod, proč jsme často hráli celý druhý poločas (a závěr prvního) špatně. Navíc třeba proti Plzni bych řekl, že jsme dali celý zápas.
Píčovina
Mein Gott Kondiční trenéry jsme měli min. dva, takže v tom snad problém nebude. Kondičák nemůže za to, že trenér neumí hráče motivovat. Evidentně to nezvládá ani Hapal a sestavu staví horší než Štramák. Ono také není sranda, hrát o desíti lidech.
Pavel Hapal o nasazení Davida Lafaty: ”Chtěl jsem vsadit na zkušenost, když chybí Šural, pro Juliše to nebylo jednoduché, jelikož je po dlouhodobém problému a mladý Drchal svoji příležitost dostane. Myslím si, že tyhle zápasy musí hrát zkušenější hráči.”
Jdu zvracet.
Presne z toho jsem mel strach kdyz oznamili ze nas povede on. Jeste cekam MiKu v derby
Nikdy bych nečekal, že tohle napíšu, ale zlatej Chovanec, ten do derby postavil z ničeho nic Krejčího a proti Palermu Podaného, i když ho k tomu donutili okolnosti, ale teď se fakt celkem bojim, že v derby bude hrát nejen Lafata ale i MiKa.
Vtipný je, jak jsme tu nadávali třeba na Bílka, který ale udělal double a měl náskok v lize s daleko nižším rozpočtem a papírově horším kádrem. I za Lavičky bylo daleko lépe, ten úpadek je šílený.
Je třeba zkušenost. Momentálně to musíme postavit na Kadlecovi Mírovi a Lafatovi. Jsou odolní a stdcaři.
Tohle je na blití. Juliš tam za 10 minut předvedl víc než Lafata za celou dobu. Masakr. Bojím se, aby na derby nevyběhla stoperská dvojice Costa - MiKa třeba a před nimi Vácha v záloze.
Být dneska v útoku Sparty třeba Messi, tak by snad musel na půlce vzít míč a obejít všechny, abychom dali gól, takže je docela úsměvné tady dávat vinu naší hry a remízy v tom, že hrál Lafata. Celá záloha hrála špatně i bez Lafaty a to je třeba vidět, tam je kámen úrazu a ne první zápas. Pokud útočník nedostane přihrávky, tak tam mohl být i kdokoliv jiný místo Lafaty a udělal by stejné kulové jako on, jen by asi někteří byli spokojení, že zrovna nehrál Lafata, ale někdo jiný. Problém naší hry je úplně někde jinde než v útočníkovi.
že nastoupil Lafata byl samozřejmě velký problém, protože jsme kvůli tomu hráli 60 minut v deseti.
Jasně a kvůli němu nebyla záloha schopna skoro ničeho co. Lafata za to nemůže, že kraje nejsou schopni obejít hráče a střed více podržet míč a rozehrát. Lafata by tam měl být od toho, aby dostával míče do vápna a ten neměl ani jeden a za to on nemůže.
Blbost.
Jaká blbost? Pamatuješ Siegla? Co ten udělal mimo vápno? Lafata je úplně stejný.
Je rok 2018.. Nemám náladu se teď rozepisovat.
za Siegla se proti dnešku hrál pěší fotbal...
To je úplně jedno co se hrál za fotbal, pořád potřeboval přihrávky zálohy. To, že je fotbal rychlejší je jedno, záloha má tomu útočníkovi dodat přihrávku nebo centr do vápna nebo poblíž něho a ne, aby bojoval Lafata o míč 30 metrů od brány a kolem něho. On i když míč vybojuje, tak to nemá skoro komu dát. Asi ho má vzít a obejít všechny a dát gól, tak si to možná někteří představují.
Ale od utocnika uz je potreba daleko vic nez aby celej zapas jen cekal ve vapne.
Naprostý souhlas
také ode mne souhlas
tak Lafatovi nemůžeš dát balon za obranu do náběhu, stačí pokrýt křídla a v podstatě je Lafata úplně k ničemu. V tomhle systému by to museli vykombinovat v podstatě mezi sebou jen Kanga a Stanciu středem, jinak se do šancí nedostaneš. Nemluvě o těch jeho ofsajedech. Prostě Lafata je fakt zbytečnej v sestavě a soupeřům velice usnadňuje bránění našich útoků, protože je jednoduchý ho pokrýt. O jeho přínosu pro obrannou činnost - napadání rozehrávky, se tu už napsalo víc než dost a v současný době se ani nesnaží napadání předstírat... I když Kadlec hraje šíleně, tak na hrotu by jen díky své pohyblivosti udělal mnohem víc práce než Lafata. Bylo by více variant útoku a stopeři by se museli zajišťovat, což s Lafatou prostě není potřeba a ten jeden stoper může vždycky pomoct zdvojit křídlo... A samozřejmě nejen Kadlec, i Juliš a/nebo Drchal...
Kdyby křídla uměla obejít hráče a dát dobrý centr na Lafatu, tak i on by se dostal do šance a ani nemusíš spoléhat jen na střed zálohy. Jenže tohle naše křídla prostě nedělají a takový Kadlec je tam úplně zbytečný. Lafata prostě potřebuje centry nebo přihrávky do vápna a je jedno od koho. Doma to občas dostane, protože jsme schopni vytvořit větší tlak a on se pak umí často prosadit, ale venku nemáme skoro nic a je jasné, že jemu to dávat na brejky nejde. Ale takových hráčů jako on je plno a za tohle nemůže daný hráč, ale musíš upravit styl hry podle toho koho máš v sestavě. Kdyby jsi v minulosti ve Spartě postavil venku Siegla, tak přece ani jemu by jsi to nemohl dávat na brejky a taky by pak někteří zdejší odborníci mohli říkat, že hrajeme o deseti a on je pomalý. Prostě jsou hráči a hráči. Někteří jsou vyloženě koncoví a do vápna, jiní brejkoví a pak jsou hráči, kteří umí všechno. Není ovšem chyba Lafaty, že nedostane jedinou kloudnou přihrávku do vápna nebo centr jako dneska. Ta chyba je v záloze a ne u něho. A nejen ve středu, centry mají chodit i z křídel a nikdo nám v tom nebrání, jenže obě křídla hrají pravidelně prd a venku je to daleko více vidět než doma. Proti Brnu dostal Lafata centr a hned z toho bylo břevno. On kdyby těch centrů nebo přihrávek měl více, tak dává i góly, určitě je schopen dát spíše gól nebo Kadlec a jiní, kteří těch šancí potřebují milión, ale pokud Lafata ty přihrávky nemá vůbec, pak je to těžké a nejde jen na něho svalovat vinu. Kdyby ty přihrávky v minulosti neměl Siegl, taky by dával prd. On neobcházel dva, tři hráče a pak dával góly. Těžil z kvality zálohy a přihrávek do vápna, kde se uměl prosadit a Lafata je stejný typ. Pokud ho postavíš i venku, tak musí do toho vápna prostě přicházet centry nebo přihrávky. Musíme si vytvořit podobný tlak jako bychom měli Karvinou doma. Tam by najednou centry a přihrávky chodily to je zajímavé. Prostě dlouhodobě neumíme hrát venku.
Proboha, před třema rokama dokázal Lafata cuknout a dostat se do správnýho prostoru, v současný době toho schopnej není. Já neříkám, že to není i chyba křídel, ale prostě do stylu hry (rychlá křídla a náběhy) se naprosto nehodí. Takže kvůli jednomu útočníkovi za zenitem budem upravovat styl hry celé zálohy? Prostě postavit Lafatu byla naprostá blbost, pokud na křídla postaví Ben Chaima s Kadlecem. To je jasný i mně jako totálnímu analfabetovi, centr tam možná občas jsou schopní poslat krajní beci, ale to je málo.. Pokud už postavil Lafatu, tak musí bezpodmíněčně hrát Vatajelu a na druhým kraji taky někdo, kdo dá centr nebo bude hrát falešný křídlo a stahovat se do středu a uvolňovat lajnu pro náběh krajních obránců. Tohle prostě Hapal naprosto nezvládl. Prostě ty centry tam nechodily a netuším, od koho tam ty centry na Lafatu trenér čekal. A ani mi není jasné, jak s těma centrama s touhle sestavou mohl vůbec očekávat využití Lafatových předností - vzhledem k dlouhodobě špatné hře venku je postavit Lafatu do venkovního zápasu prostě blbě.
Když toho není schopen, tak jsi neviděl zápas s Brnem? Co chybělo jeho hlavičce ke gólu? Pár centimetrů. Prostě potřebuje ty centry nebo přihrávky pořád. Kdyby tam byl dneska někdo jiný než Lafata, tak dopadl úplně stejně jako on, protože i ten někdo jiný by neměl žádnou kloudnou přihrávku ze zálohy. Takže svalovat vinu na útočníka s dnešní hrou je úplná ptákovina, ať tam hrál Lafata nebo někdo jiný. Oni nemůžou za špatnou hru zálohy a takhle by dneska dopadl i někdo jiný. Ani ten brejkový hráč by nedostal kloudný pas dopředu, navíc brejkový u nás není snad nikdo, když je Kadlec na křídle, takže nevím koho by tam měli postavit - takový Drchal by dneska dopadl úplně stejně jako Lafata.
za prvé to byl domácí zápas a za druhé pokud se nepletu, tak v té době už hrálo Brno v deseti... Takže toho místa bylo už víc a ten kdo centroval byl pokud se nepletu z místa krajního beka tradičně Vatajelu. Za třetí to je zase jedna šance, mnohem častěji se prostě k tomu balonu nedostane nebo ho hraje na dlouhou nohu a často netrefí ani branku nebo nedokáže zakončit tak, aby z toho byl gol. Prostě Lafata je vhodný do stylu hry kdy máme tlak a proti unavenýmu soupeři, kdy jeho handicap v rychlosti se už zmenší díky únavě obrany. Já nenadávám Lafatovi, prostě nikdo nemládne a věk prostě nezastavíš, mne vadí to, že ho trenér do takovýho zápasu pošle. A řekl bych, že většina lidí tady to má úplně stejně. Můžeš mi napsat poslední venkovní zápas, který by splňoval tebou napsané podmínky pro nasazení Lafaty (tzn. jsme v tlaku, před branku soupeře létá spousta centrů)?
Ale já neobhajuji Lafatu a souhlasím, že už na to moc nemá, konkrétně dneska ovšem neměl pořádný míč a o tom se bavím, takže z toho pohledu bych hledal chyby a příčiny jinde a ne v útočníkovi. Opakuji být tam dneska třeba Drchal, tak dopadne stejně jako on, jen je mladší a více by běhal, ale to by bylo s touhle podporou zálohy tak všechno čeho by sám dosáhl. Takže je úplně jedno, kdo tam hrál. Záloha musí hrát o parník lépe a začíná to i od obrany a podpory krajů. Pasů od stoperů atd. Hovorka je v tomhle třeba tragický. Odkop do autu nebo na tribunu zvládnu i já.
jasně, neměl pořádnej míč... Ale od koho trenér čekal, že mu ho tam dá??? Zvláště ve venkovním zápasu? Prostě to byl dneska naprosto zbytečnej hráč a o tom tu většina píše. Osobně bych řekl, že největší problém jsou kraje, protože střední záložníci prostě mají minimální nabídku a pak brzdí hru, nemůžou hrát z první a výsledek je jaký je... osobně bych zkusil na beka místo Frýdka (minimálně do domácích zápasů) Vatajelua a Stanciu by hrál před ním, stahoval se do středu (např. jako dočkal) a uvolňoval pro něj lajnu. V záloze by hrál Kanga desítku a za ním Mavuba s Kulhánkem nebo se Sáčkem, v útoku by byl běhavý hráč (ben Chaim, Drchal, Juliš nebo i Kadlec)
Ale hovno.
Co v něm proboha vidíte? Tady furt nějací onanisti jsou zamilováni do mladých chlapců. Vzpominám na Dudla. Dudlíček, to je talent, ihned do základu se tady psalo. A další zázraci. A kde jsou??
myslel sem, že by hapal mohl časem vystřídat jáhulíma v nároďáku, ale s tim lafatou v sestavě si podřízl větev u odborné i lajcké (vízek) veřejnosti.
”Hráči na stranách se snažili, chtěli balony, dobře si vedl Venca Kadlec.”
Já nevím, možná tomu špatně rozumím. Říká, že si Kadlec vedl dobře tím, že chtěl míče, nebe si vedl celkově dobře?
Pokud myslel to druhé, tak už nechápu naprosto nic. Zda se tu někomu, že Kadlec zahrál dobře? Já jsem z něho úplně nešťastný. Vim, že třeba jen nemá formu ale to nic nemění na tom, že se mi zdá, že na co sáhne, to pos..
Stačil jeden zápas a ten chlap je mimo jako Impulz když končil.
Mě přišlo, že byl dneska Kadlec hodně slabej na míči. Ben Chaim mi na druhé straně přišel o chlup lepší, i když to taky nebyla špatná hitparáda. ale ještě se skusím podívat na záznam, po něm si kolikrát ten názor změním.
špatná/žádná
Můj pohled je stejný. Chaim dnes nic moc ale Kadlec NIC. Proto mě to jeho vyjádření tak zarazilo. Nejdřív jsem myslel, že Vencu chválí, aby mu dodal sebevědomí ale v další větě kritizuje Chaima. Tak nevím. Ten záznam by mi třeba pohled změnil ale na to, abych tu prekopavanou viděl znova nemám. Můžeš pak poreferovat:)
Ja si jeste pockam, ale z Hapala mam spatnej pocit. To ze si scasny taha do sparty kamarady to je taky des. Sem zvedavej jesi z toho Hapala pak vyvodi nejakou zodpovednost.
Já si taky ještě počkám ale už od začátku se mi to nelíbí. Doufám, že se mýlím!
Zdá se to jenom mě nebo nedokáže Venca zpracovat balon?
Nezdá. Nepatří ani na lavičku!
Mne prisel Kadlec slusnej. Sice to melo daleko do nejakyho super vykonu, ale furt byl platnejsi nez Ben Chaim.
Rozhodne to nebyl od nej pruser.
Proč musíme neustále někoho nenávidět???
D.K. ,Stramaccioni,Hapal, Ščasný, Kotalík, Frýdek, Mareček...to fakt není normální.
Nikdo a nic Vám není dost dobrý... prostě nepochopitelný...
Nejsem spokojený s výkony,ale takovou nenávist nechápu.
Může. Čůrák.
Asi nejaky erupce na Slunci ze trener pro Spartu prohral na Slovacku...a to hral Ruda celej zapas
”Dobře jsme si uvědomovali, jak důležitý zápas to pro nás je a na hráčích to bylo vidět. Viděli jsme podprůměrný ligový zápas, moc ke koukání to nebylo, spíš si myslím, že vůbec ne. Bohemka si nezasloužila prohrát, my jsme byli šťastnějším mužstvem. Dali jsme gól po ojedinělé akci,” řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Michal Kordula.
hmmmm....
Sebekritika dobrá. Lepší než...”Takhle uz hrát nebudeme”
V létě musí dojít k absolutní přestavbě klubu. Jestli se má Sparta ještě někdy v dohledné době dostat na vrchol a hrát důstojnou roli v evropských pohárech, tak je bezvýhradně nutná letní změna majitele, vedení, realizačního týmu a pochopitelně i celého kádru. Skousnul bych i restart v podobě pádu do druhé ligy, kdyby to mělo vyústit v požadovanou obrodu. Tak jako třeba v případě Juventusu. Všechno lepší než prodlužování této agonie.
Myslíš Juventusu, který spadl, protože byl hlavním protagonistou šílené korupční aféry?
Zase nějaká přestavba? Že se na to nevyserete. Co by Spartě pomohlo, tak nějaká jistota a méně zásahu do všeho.
Nesmysl. Vedení se musí změnit. Chybí tam odbornost. Vize.
Zajimavy ze u mladeze to funguje dobře
Já mám pocit, že i pod Chovancem jsme vládli v mládežnických soutěží. Zajímalo by mě kolik ”nových Rosických” jsme vychovali?
No jo, ale kolik produkujeme ligových fotbalistů. A kolik z nich je pro Spartu. A kolik z nich se pak prosadí do repre/do ciziny...
No vlastne relativne dost. Jen jaksi neprojdou A týmem
Tak jestli chceš měnit majitele jako ten týpek, tak se opravdu můžem těšit na druhou ligu. Co se týká odbornosti, tak tu tam snad přinesl Ščasný s Rosou. A jinak, kdo všechno tvoří sportovní vedení? Protože já to nevím. takže ani nevím na koho mám pičovat.
Ščasný je odborník asi jako já pornoherec. A Rosa byl ještě před čtvrt rokem hráč. Ani jeden nemá žádnou zkušenost s touhle pozicí.
Viděl si v tom dneska nějakej systém? Marně čekám na tvoji analýzu, která mi vlije krev do žil.
Jestli je to reakce na mě. Tak já už jsem se tu několikrát vyjádřil. pozitivní hodnocení nečekej.
Jestli tě baví druhá liga, tak na ní klidně můžeš chodit,aniž bys do toho zatahoval můj milovaný klub.
Majitel, který je solventní...
Kádr , který je po přestavbě....
Trenér,tak to otázka,Hapal mně moc nesedl...
Přesně tak, z téhle sračky se jinak Sparta totiž nedostane, ačkoliv se tady budou lidi plácat po zádech, že to bude v pohodě. Nebude. Dokud bude Křetínský majitelem a ve vedení budou lidi, co tomu nerozumí, tak se nezmění vůbec nic. Neexistuje žádný tlak na management či hráče, pouze na trenéra a to je špatně.
Když viděl Lafatu na hrotu, tak musel spíše brečet.
Tohle Hapal totálně nezvládl a hned v prvním zápase ztratil veškerou důvěru. Je to jen další český trenerský packal.
Moc nechapu co tim myslel. Ví ze hrajem venku hovno,vi ze kadlec ani chaim nejsou hraci co by to Lafatovi servirovali pred prazdnou kasu a stejne ho da do zakladu
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
13825 lidí.