Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Anketa

  Clif20.7.2017 22:44reagovat

  Udělejme si malý průzkum. Je podle vás Lafata vhodný hráč na podhrot respektive p.1O?

  Pište ANO / NE

   

  To mi neřikejte, že to Strama ani jeho analytik A.K.A. ”nejdůležitější člen realizačního týmu” nevidí? Lafata pro tu pozici nemá jedinou vhodnou vlastnost. Brankář Vitesse by tam vzhledem k jeho technice zahrál lépe...

  • teflitch20.7.2017 22:46reagovat

   absolutně vůbec....pořád tajně doufám, že si toho všimnou a ještě přijde nějakej klasickej kreativní střeďák...

   • Clif20.7.2017 22:47reagovat

    To už asi nepříjde, jen ta hra musí fungovat jinak. Musí ta bejt buď střeďák, kterej bude víc zataženej nebo dynamickej hráč typu Kadlece nebo Šurala. Lafata nefunguje ani jako záložník ani jako napadající útočník vzhledem k rychlosti.

  • Sendi20.7.2017 22:49reagovat

   Já jsem bytostně přesvědčenej, že Lafata hraje úplně z jinejch důvodů, než jsou fotbalový kvality, jinak to neni možný...Pro mě je to ze strany Stramy taktizování směrem k fanouškům a taky kabině - vyndat kapitána neni žádná prdel...budí to na mě dojem, že chce ukázat respekt ke klubu a fanouškům, jinak pro to nemám vysvětlení...

   • Clif20.7.2017 22:53reagovat

    Mám stejnej pocit. Nasvědčuje tomu ta poslední tiskovka. Jenže si řeže větev na které sedí. Pokud na té pozici nebude dynamický hráč ať už má techniku nebo ne, tak to fungovat nebude. Napadání hrozně trpí tím, že je tam Janko i Lafata, i když Janko ukázal, že má rychlost na úplně jinym levlu než Lafi.

  • artaxerxes20.7.2017 22:50reagovat

   tak Paswer by tam lépe nezahrál a centry a přihrávky má na útočníka slušné, ale desítka to není.

   Strama možná chce využít toho, že on jako stažený útočník bude sbírat přihrávky od stoperů středových hráčů a bude je okamžitě distribuovat na křídla a druhý pomalý útočník má dost času se dostat do vápna.

   Jestli to bude fungovat je otázka.

   • Sendi20.7.2017 22:53reagovat

    nebude to fungovat ani náhodou, protože na to nemá Lafata dostatečně dobrej pohyb - logicky...

  • majtin20.7.2017 22:50reagovat

   NE

  • Chabix20.7.2017 22:52reagovat

   ANO

   • Chabix20.7.2017 22:58reagovat

    Sorry hoši, ale jste úplně mimo. Jediný co Lafatovi chybí pro ten post, je rychlost, ale proto jsme tam kupovali ta rychlá křídla, která v první půli nehrála. Nelíbila se vám hra, to chápu, ale to fakt nebyla Lafatova chyba. Chce to tu hru trochu sledovat a ne si hledat boxovací pytel.

    • Sendi20.7.2017 23:06reagovat

     ”jediný co mu pro ten post chybí, je rychlost” aha, tak ikyby to tak bylo, tak to je zaprvé dost zásadní a zadruhé defacto to znamená, že tam prostě hrát nemá. Lafatovi na post desítky kromě rychlosti běhu chybí i rychlá práce s míčem a neumí hrát vůbec kolmo dopředu, navíc už poměrně výrazně ztrácí i v soubojích a není použitelnej v presingu...co mu docela jde je přesný centry a přihrávky do stran, ale obojí pouze v případě, že na to má hodně času a to teda promiň, ale to je dost málo...

    • SuperFrankie20.7.2017 23:06reagovat

     Tak ona obecně ta čtveřice Janko, Lafata, Šural, Kadlec bylo asi to nejpomalejší, co můžeš vepředu poskládat.

      

     Ale to jde na hlavu trenéra, že to dopustí.

    • Clif20.7.2017 23:07reagovat

     Ok, ale co teda má lafata pro tuhle pozici vhodnýho? Plácá se tam pod Jankem, nenabídne se, když dostane míč, tak ho ztratí. Furt fauluje, vždyť on těm krajům ten míč ani nemá šanci dát. Neřikám, že je to nutně jeho chyba. Měl by bejt ve vápně a kraje by měli hrát na něj.

     • ouki20.7.2017 23:14reagovat

      V minulé sezoně na podhrotu zvládal situace připravovat i se ve vápně dostávat do zakončení. Lafata rozhodně přímo špatný není, ale Sparta by měla mít na tomto postu kvalitnějšího hráče.

  • Larrygo20.7.2017 23:04reagovat

   Jednoznačně NE

  • ouki20.7.2017 23:11reagovat

   Není, ale nikoho lepšího bohužel nemáme. Lafata aspoň umí správně vyhodnocovat situace.

 • Konečně

  wilathewarrior20.7.2017 22:41reagovat

  Máme stoperskou dvojici.

  Jinak nezapomeňte na to že přišel nový střední záložník. Plus Ben Chaim bude asi taky nadstandardní.

  Po prvním poločase tu byla histerie,kterou jsem chápal,ale pokud bude sestava

  Dubravka

  Karavajev,Kaya,Štětina,Costa?

  Nový hráč,Sáček

  Plavšič,Frýdek(Rosický,Kadlec,Šural) Ben Chaim

  Janko

  Ikdyž Lafata na podhrotu mě prostě děsí(nic proti němu)

  A koho na levého beka? Vatajelu hoří do obrany ale má luxusní kopací techniku.Čivič vážně netuším.

  Mě dnešní druhý poločas nalil optimismem, ikdyž po prvním zůstávám nohama na zemi.

  Na závěr řeknu, že už asi pět let volám potom aby se v Česku trenovalo více. Vždyť jen ten druhý poločas ukázal jaký je v tom krásný rozdíl. nasazení, agresivita, s tím spojené emoce.

  Tak doufejme že nový příchozí defenzivní záložník má na naší ligu schopnosti jako Makelele a kopací techniku skloubenou s pohotovosti a přesností prasátka Pavlíka Horvathů :D

  Uvidíme příští týden

  A hlavně dejme tomu aspoň půl roku, než začneme bučet či pískat na stadionu. Nic hodnotného se nevybuduje přes den

  • artaxerxes20.7.2017 22:45reagovat

   Nic proti, ale Kamerunec přichází na pozici Váchy, takže to bude spíše bořič - vedle něj je třeba někdo konstruktivní a to Sáček není.

   V EL proti favoritům proč ne, ale v lize to bude směrem dopředu od středových hráčů stejná katastrofa jako v prvním poločase.

   • Clif20.7.2017 22:50reagovat

    Tam by mohli zafungovat šikovný křídla Plavšič a doufejme Ben Chaim. Míče se k nim snad už dostanou.

    • Pouzar1120.7.2017 22:54reagovat

     Jo .. taky tak nějak doufám že si to kraje Plavšič/Kara a Ben Chaim uhrajou sami .. Jen je škoda že na tom středu zatím nikdo ( kdo by tomu dal něco víc ) není ..

   • wilathewarrior20.7.2017 23:47reagovat

    Proto říkám ať má na naší ligu schopnosti makeleleho ;)

 • Pozitivum

  Ferry20.7.2017 22:36reagovat

  Žel jediné-konečně snad máme stopery.

  • podzim20.7.2017 22:38reagovat

   Pokud budem hrát celkově tak jak v druhý půli tak oki! Dobrý výkon.

  • SuperFrankie20.7.2017 22:39reagovat

   Jo, i když gól jde za Štetinou. Z Kayi vyloženě vyzařoval klid a jistota, kterou získáš desítkami zápasů v kvalitní soutěži.

   • Sendi20.7.2017 22:41reagovat

    Kaya vypadal dneska jako TOP stoper, jeho čtení hry bylo jak z učebnice fotbalu - strana čtyři - čtení hry stopera, plus má skvělou rozehrávku oběma nohama...ten mě dneska zaujal ze všech hráčů nejvíc...uvidíme jak další mače, myslim, že se to bude sehrávat ještě docela dlouho a bohužel ve mě uplně nebudí důvěru lpění na Lafatovi :/

    • SuperFrankie20.7.2017 22:44reagovat

     On i třeba Dúbravka ukázal, že nohama hraje skvěle a měl 2 super zákroky. Chápu, proč mu Strama dal přednost.

     • Clif20.7.2017 22:46reagovat

      To právě nechápu, do brány dá někoho, kdo umí nohama a na post 10, kde by měl bejt jeden z nejtěchničtějších hráčů dá plejera, kterej zpracovává tak dlouho, že k němu stihne doběhnou 40 metrů stoper a míč mu vzít.

 • Hodnocení

  xyz20.7.2017 22:32reagovat

  První poločas slabej, druhej lepší. Stopeři vypadají dobře, záloha bojovná, ale nekonstruktivní. Lafata mě na této pozici nepřesvědčil. Plavšič doufám základ, Jankovi se nedařilo v zakončení, ale měl přehled a věřím, že bude platnej. Vatajelu trochu hořel, ale dobře kope rohy.

  Jsme na začátku a podle toho to taky vypadá, snad si to sedne. Těším se na případnou spolupráci Ben Haim-Janko-Plavšič.

 • EL

  ouki20.7.2017 22:27reagovat

  Potvrzeno. Jdeme na CZ Bělehrad

 • Dnešek

  darkwindcz20.7.2017 22:23reagovat

  Dnes to bylo všelijaké, ale co mi přišlo o 2 úrovně lepší, bylo kopání rohů a standartky obecně (až na to, co tam zadrbal Frýdek přihrávkou do strany, to nikdo vlastně nepochopil).

   

  Plavšič to oživil, i když mám pocit, že tam lítá trochu splašeně občas a spoluhráči nedokážou předvídat, kam by se mohl pohnout.

   

  Naprostá katastrofa, jak se několikrát nikdo nenabízel na rozehrání autu, tam zoufalost vhazujících hráčů byla až do očí bijící.

   

  Pobavila mě (myslím) Šuralova nahrávka Lafatovi na křídlo do běhu. Úsměv

  • KRiSTiN20.7.2017 22:30reagovat

   Plavšičova, jestli myslíme to samé. To na komičnosti ale nic nemění.

   • darkwindcz20.7.2017 22:43reagovat

    U Plavšiče se mi ale líbilo, že byla vidět obrovská chuť hrát - vracel se, nevypustil souboj, nabízel se, snažil se to trochu zrychlovat.

    • Fiat50020.7.2017 22:58reagovat

     Jo, takového borce potřebujeme a hned od začátku. Strama ho nesmí takhle dávat bokem. Kára a Plavsic, to by mohlo fungovat.

 • Jednotlivý hraci

  Hory20.7.2017 22:22reagovat

  Me poznatky k jednotlivým hráčům: Zahustel - prosím posadte ho na tribunu, jeho výkony v posledním roce jdou šílené. Kaya - podle mě trochu zaváhal při bránění prvního gólu, ale jinak spolehlivý výkon, bude posilou. Štětina - při bránění velmi dobrý, ale tozehravka hrozná (pravdou je, ze to většinou není komu dat). Boza - obránce není jeho post, bohužel, byl by to moderní bek, ale bránit fakt neumí. Takže na křídlo s nim, ale na základ to podle mě nebude až budou zdraví Ben Chaim a Vukadin. V.Kadlec - úplně z formy, rad bych, aby se chytil, ale na křídle to není jeho post (i když on teď hraje blbě i na podhrotu, což je jeho post). Sáček - snaží se, nehraje špatne, ale na základ je to málo, boji se to vzít na sebe. Frýdek - na defenzivnim mu ty rozehravky nejdou, hodně tam kazi, posunul bych ho víc nahoru (zkusit třeba pod Jankem nebo aspoň tam, kde hrál druhy poločas, kdy útoky nezakládal on, ale Sáček). Sural - vždycky hrozil nejvíce ze vzduchu, má skvělou hlavu. Pro mě je nejplatnejsi v útoku (případně zkusit podhrot), na křídle je poloviční. Nicméně z rohu dává góly hodně často. Lafata - snaží se, nehraje úplně špatne, ale na podhrot je zkratka pomalý (zvlášť když v útoku je další pomalý Janko). Já bych Lafatu střídal v útoku s Jankem, lepší bude hrát větší porci minut. Janko - měl to velmi těžké, byl na hrotu sám a jeho zapas to dnes úplně nebyl. Nicméně nemám strach, ze by nebyl posilou. Ale hrot Janko a podhrot Lafata je podle mě kravina. Plavsic + Karavaev = to byl úplně jiný sport než Kadlec a Zahustel. Sečteno a podtrženo, bude to ještě dlouho trvat než si to sedne, zvlášť když je půlka základu ještě zraněna. Budeme rádi, když přejdeme přes Bělehrad.

 • Lafata

  SuperFrankie20.7.2017 22:22reagovat

  A teď seriózně. Co se vám na jeho dnešním výkonu líbilo/nelíbilo.

  Já už vzhledem k jeho osobě nejsem úplně objektivní, protože mě jeho podíl na Holasově vyhazovu k smrti nasral, ale mám pocit,že prostě na podhrotu hrát nemůže. Pro tu pozici nemá předpoklady. Nemá rychlost, techniku, individuální kvalitu, myšlenku. Tím nechci říct, že nemá týmu co dát. Pořád je to útočník se zabijáckým čichem na góly, ale proč hraje podhrot netuším.

  • ACSpartaPraha4ever20.7.2017 22:27reagovat

   Kdes sebral, ze mel Lafata podil na Holoubkove vyhazovu?

   • SuperFrankie20.7.2017 22:31reagovat

    Ty si myslíš, že neměl? Proč?

  • johnny120.7.2017 22:28reagovat

   To snad viděl každý, za mě, na posledních 15 minut jako žolík.

  • Chabix20.7.2017 22:32reagovat

   Na českou ligu má vývornou techniku. Právě tu myšlenku a prostorové vidění má. Jediný co mu schází je ta rychlost. Jinak ve druhé půli byl podle mě nejlepší na place. Tolik za mě

  • artaxerxes20.7.2017 22:33reagovat

   Rozdíl oproti dvěmi lety zpět - např. zápasy v EL.

   Tam to fungovalo tak, že Lafata jakmile měl míč, tak to distribuoval okamžitě hráči na křídla a ikdyž on neměl velkou rychlost, tak tím zrychloval ostatní. Jeho pomalost neškodila Spartě. Navíc funguval jako první obránce a neustále napadal rozehrávku soupeře a tím dával čas zbytku týmu na obranou činnost.

    

   Dnes se stále snaží napadat, ale už to není tak viditelné. V útoku balóny distribuje tak, že si ho nejdříve na delší dobu nechá pro sebe a tím strašně zpomaluje všechny. Má stále neskutečný výběr místa a na útočníka nemá až tak špatné statistiky adresnosti centrů a přihrávek.

   Bohužel post 10 není místo, kde by takový hráč měl hrát.

   • SuperFrankie20.7.2017 22:36reagovat

    Mně hlavně přišlo, že třeba posledních 15-20, těžko říct, jestli to nebylo pokyny od kouče, už se vybodl na roli podhrotu a vedle Janka působil na hrotu. A i tam mi přišlo, že v h2h srovnání působil v porovnání s Jankem hůř.

     

    Jinak to, co popisuješ v druhým odstavci mi úplně sedí na Matějovského.

    • artaxerxes20.7.2017 22:40reagovat

     On defakto zpomaloval hru i Dočkal, ale vynahradil to tím, že něco vymyslel nebo rovnou zakončil.

      

     Jediný, kdo ze středových hráčů nezpomaluje hru je Mareček, ale ten musí být psychicky v pohodě, jinak 90% míčů chodí dozadu.

      

     Jestli mi, ale krom klasické 10 něco ve Spartě momentálně chybí, tak je to sniper ze střední vzdálenosti.

  • standis20.7.2017 22:38reagovat

   Lafata je zabiják do vápna, takže náhradník Janka, případně v některých fázích zápasů hrát na 2 zabijáky ve vápně. Na podhrotu je zbytečný a může se snažit jak chce. Tam má hrát V. Kadlec se Suralem.

 • Vykony

  Dynamo20.7.2017 22:13reagovat

  Dubravka ok, Zahustel klasika takze nahradnik

  Stoperi jasna volba tam neni ted kde brat. Levej bek otaznik co je s Kadlecem, jinak tam bude Vata. Frydek je silenej plasan bez techniky. Snad bude hrat Marec s tim Kameruncem. Pravy kridlo snad Plavsic i když taky kazil. Podhrot je slabina tam ale ani Kadlece neda, on je absolutně z formy. Levy křídlo Sural a vepredu Janko kterej zatim nepřesvědčil.

  V Belehradu to bude zajimave a moc Spartu jako favorita ted nevidim

 • Hodnocení řad

  adam20.7.2017 22:12reagovat

  Brankář - super, hlavně hra nohami parádní, řve při výbězích.

  Obrana - podle mě celkem slušné, Štetina a Kaya se celkem slušně doplňovali, i typově mi k sobě docela sedí. Kaya mi stylem hrozně připomíná Hubníka. Čekal jsem větší problémy v komunikaci. Zahustel hroznej, každá nahrávka dozadu, vůbec netuším, co se s ním děje. Vata patří do zálohy.

   

  Záloha - Kadlec tam nemá co dělat. Může dělat co chce, ale jeho přednosti jsou jinde. Rozhodně to není hra na půlce hřiště, tam je zbytečně utopenej. On nebo Šural musí hrát pod Jankem/Lafatou. Střed podle mě velký problém, Frýdek bojuje a snaží se o dlouhé míče do krajů, ale opět se vrátil k tomu svému kun-fu stylu, kde každý druhý zákrok smrdí žlutou. Sáček toho předvedl hrozně málo. Plavšič bude velká posila.

   

  Útok - Janko podle mě slušné, byl vidět na to, jak málo míčů na něj šlo.

   

  Jinak holanďani podle mě technicky i rychlostně úplně někde jinde.

  • artaxerxes20.7.2017 22:22reagovat

   Kadlec tam nepatrí? Nemyslím si - Jde o to, že v systému 4-5-1 pokud funguje, tak krajní záložníci plynule přecházejí do útoku do systému 4-3-3 a jde o to, že pokud tam bude hrát hráč jako např. Krejčí, tak bude spíše centrovat na nabíhající hráče nebo tam bude hrát spíše rychlý útočník, který tolik nebude centrovat, ale půjde rovnou do zakončení.

    

   Většina týmů v lize hrají také 4-5-1, ale krajní záložníci jsou mnohem více zatažení a mají mnohem více obraných povinností - tam Kadlec excelovat nebude.

  • victorlima20.7.2017 22:23reagovat

   Jistě, Arnhem nás v pohodě přehrával, protože jeho hráči možná nebyli tak takticky vyspělí, ale za to to uměli s balonem a běhali sakra rychle. V.Kadlec je zcela z formy (už dlouho) a nemůže být v základu. V záloze nám chybějí konstruktivní hráči. Frýdek se možná zlepší, ale jde to pomalu. Sáček je na první pohled elegantní fotbalista. Pro ofenzivu však bez jakéhokoliv přínosu. Šural halva hrát neumí.

50522 příspěvků
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha