Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Dobrá výhra

  captain_obvious30.7.2014 2:53reagovat

  Bude to ještě ošemetné, zvlášť když dostaneme v odvetě první gól. Jinak dneska drama s dobrým koncem, škoda že jsme do toho zase vstoupili posraní až za ušima, jinak jsme mohli easy vyhrát 4:0. Druhý poločas už byl válec. Lafata vynikající, Přikryl velmi dobrý, ale ta jeho nulová sebedůvěra v zakončení už musí skončit. On góly dávat umí, ale prostě si nevěří a pak to tak vypadá. Ale ty gólové situace řešil obě dobře, jednou udělal co mohl, ale gólman ho vylapal, podruhé mu to tlačil do protipohybu, akorát to neumístil dostatečně. Příště to tam padne, herně je teď výbornej. Líbil se mi i Kováč, v obraně si uhrál to svoje a přidal i gól, byl jsem za něj šťastný, když jsem viděl tu jeho radost. Úsměv

  Nejslabší bohužel podruhé v řadě Costa, dneska to byl nedostatečný výkon, řekl bych že tak 80 % jeho kontaktů s míčem smrdělo průserem.

   

  Btw ty zvratky z průběhu prvního poločasu, to je zase radost zpětně číst Smích

  • Dobrá výhra

   Raist30.7.2014 7:23reagovat

   Přikryl se mi (nejen) včera líbil. Herně se velmi zvedá a svým pohybem a aktivitou, stejně jako odvahou zkusit přejít jeden na jednoho je opravdu platný hráč. Potřebuje jen tu chybějící trošku klidu vyplývající ze zkušeností a postupně nabraného sebevědomí. Tady se do něj pořád ryje, ale když si vzpomenu, jak ještě na podzim hrál takový Krejčí, to bylo přesně to samé v bledě modrém: spousta snahy, po své lajně lítal nahoru dolů, ale když měl dát finální přihrávku, 4 z 5 vyřešil špatně nebo uspěchaně. Lavička ho však podržel, dával mu prostor dál a Láďa se dostal do herní pohody. Přikryl nepotřebuje nic víc a nic míň.

   • Dobrá výhra

    Ferry30.7.2014 7:37reagovat

    Souhlas s Přikrylem,ale stejně tam radši vidím Breznaníka.Jinak,včera jsme měli super osu Holek,Matějovský Lafata.Tihle tři byli absolutně nejlepší na hřišti.Na Costu asi padla nějaká deka,je absolutně z formy.Ted jen záleží na tom,co s ním.Podržet nebo tam dát Hybše?Včera se mi taky nelíbil moc Hušby ani Vácha s Dočkalem,ale jejich výkon bych označil spíše za průměrný.Ted hlavně porazit Jihlavu a ve středu pro postup do Švédska!!!

    • Dobrá výhra

     Capo30.7.2014 7:57reagovat

     Myslim, že Costa se zatim o fleka bát nemusí. Lavička je trpělivý trenér, to dokázal loni na podzim v případě Krejdy, ale je pravdou, že za něj tehdy neměl kloudnou variantu, tak uvidíme jak zareaguje teď.

   • Dobrá výhra

    Capo30.7.2014 7:58reagovat

    Přikryl hraje výborně, teď už jen začít dávat góly. Včera mohl být slavný on a ne Lafata, kdyby tam uklidil ty tři loženky.

  • Dobrá výhra

   Chabix30.7.2014 8:24reagovat

   Škoda, že jsme nedali gól na 5:2. Celou dobu to k tomu směřovalo a pak jsme se zbytečně uspokojili. 3:0 nebo 4:1 by nám určitě nedali. Takhle to bude ještě drama.

    

   • Dobrá výhra

    Capo30.7.2014 8:32reagovat

    Je to škoda, ale pevně věřim, že když dáme v Malmo gól, tak bude rozhodnuto, protože věřim, že oni nám tři dát nedokážou.

 • sněhulák30.7.2014 0:48reagovat

  Sto lidí sto chutí, ale co udělal špatně Bednář? Smích

  • ke4n30.7.2014 0:50reagovat

   přišel pozdě holomek, až v 87.minutě Smích

   • Pavel0030.7.2014 1:02reagovat

    Je to rebel!

 • Jakub Konečný

  Dollaruss30.7.2014 0:40reagovat

  Tohle ten mentál napsal na twitteru

  ”Tři nejlepší sparťané proti Malmö: David Lafata, Josef Hušbauer a Pavel Kadeřábek. Tři nejslabší: Costa, Tomáš Přikryl a Roman Bednář.”

   

  • Jakub Konečný

   Avhred30.7.2014 0:56reagovat

   Co čekat od člověka, který zápas mezi Spartou, nejúspěšnějším, nejpopulárnějším a nejslavnějším tuzemským fotbalovým týmem, a Plzní, jež se ještě před pár lety potácela v druhé lize, nazývá ”českým El Clasicem”?

   Konečný je prostě magor.

   • Jakub Konečný

    Pavel0030.7.2014 1:04reagovat

    Mě Konečný nevadí, ale mezi nejslabší bych zařadil Costu, Váchu(v první půli) a Kováče(v první půli a to opravdu jen kůli tomu, že nikdo horší nebyl)

    • Jakub Konečný

     Pavel0030.7.2014 1:05reagovat

     Spíš mě zaráží Přikryl, který hrál opravdu dobře a viděl bych ho spíš v té první trojce, i když dobré výkony podali i další hráči

    • Jakub Konečný

     majtin30.7.2014 7:50reagovat

     Souhlas, jednoznačně Costa, Kováč, Vácha.

   • Jakub Konečný

    Raist30.7.2014 7:07reagovat

    Konečného považuji z těch, co píší do Sportu, za jednoho z nejrozumnějších (ne že by laťka ležela moc vysoko). Tohle hodnocení však očividně spíchl horkou jehlou a třeba v Bednářově případě je úplně nesmyslné. Taky bych nesouhlasil s Přikrylem: gólová produktivita mu chyběla, ale jinak pracoval velmi dobře. Naopak od Hušbauera jsem první poločs čekal daleko, daleko víc.

 • Malmö FF

  ke4n30.7.2014 0:31reagovat

  Tak Švédi si furt dost věří na postup, srovnávají to s loňskou situací to prohráli první zápas se Záhřebem 1:4 a pak doma vyhráli 2:0 a jen těsně vypadli. S tím že prý Záhřeb byl silnější než my, takže s náma klidně taky můžou vyhrát o 2 góly, že to dnes byl vyrovnaný zápas a rozhodl jen Lafata takže ho stačí příště uhlídat Smích

   

  No popravdě, když u nás dali 2 góly tak doma nám můžou dát 2 taky i víc, bude to ještě maso Neutrální

  • Malmö FF

   Avhred30.7.2014 0:35reagovat

   Na druhou stranu, když jsme jim doma dali čtyři fíky, tak proč bychom jim venku nemohli dát klidně dva další. Úsměv

   Ale je fakt, že to nebude jednoduché, nicméně věřím v naší kvalitu a doufám, že tam minimálně jeden gól dáme a postoupíme.

  • Malmö FF

   pubi30.7.2014 0:37reagovat

   Tak já to rozhodně nevidím jako nic rozhodnutého - vidím to zhruba 60/40... 1) známe naše venkovní zápasy, kde nepřehrajeme pořádně ani Bohemku 2) v 1. půli ukázali, že ten přechod do útoku a celkově ofenzivu maj neskutečně kvalitní, u nich to asi bude ještě větší maso...

    

   Každopádně byl dnešní zápas neskutečnej balzám a bude se krásně usínat.. SPARTA!

  • Malmö FF

   Chabix30.7.2014 8:27reagovat

   Záhřeb je silnější jo? To jsou magoři.Smích

 • Super

  sněhulák30.7.2014 0:09reagovat

  druhá půle. Já si nemůžu pomoct, ale hrát se soupeřem z jakýkoliv jiný země než ze Švédska, tak nejsme těch prvních 20-30 minut takhle zakřiknutý a neni to takový drama. Smích To, jak se furt omílal (a omílá) Hacken, nakonec asi nějakej ten vliv mělo. Každopádně je super, jak se nám povedlo takhle nepříznivej vývoj zvrátit. Jak psal Luky, tohle jsme dřív neměli, stačilo nám dostat jednu ránu a už jsme se nezvedli. Z hráčů bych negativně hodnotil jenom Costiče, druhej gól jasně jeho. Nicméně věřím, že se do pohody zase dostane. Náhradníci Kováč a Přikryl si podle mě vedli dobře, hlavně Přikryl mě tuhle sezonu příjemně překvapuje. Ten kluk nám ukázal, že góly dávat umí, ať už to bylo na ME U19 nebo po jeho příchodu do Sparty, kdy tu nasypal snad šest branek v nějakých 6-7 zápasech. Co mě na něm štvalo bylo to, že na hřišti působil líně, propadával v soubojích a nedostával se do šancí. Nic z toho jsem tam dneska ve větší míře neviděl, sebevědomí v zakončení se dá určitě nabrat snadněji.

   

  Sečteno podtrženo, dvougólovej náskok nám dává slušnou naději na vykoupení, Lafi na hrad!

   

  P.S. Jsem zvědavej, jestli si v dohledný době přečteme, že Lafata na Evropu nemá a že až ho někdo pohlídá, tak budeme v háji. Lafi na Evropu samosebou má a pohlídat ho nejde! Úsměv

  • Super

   standis30.7.2014 0:21reagovat

   Souhlas s Lafim. Jeho čich na goly se nedá naučit a to platí i v mezinárodním fotbale. Musí mít kolem sebe akorát spoluhráče, kteří mu to budou dávat. Vrba to snad ví, Bílek měl Baroče...

   • Super

    Avhred30.7.2014 0:29reagovat

    Momentálně je náš myslivec reprezentační útočník č.1; je pracovitý, hodí se do mezihry, umí na gól i nahrát, a hlavně - momentálně má výtečnou formu. Jestli má Vrba dostatek soudnosti, tak proti Holandsku vyběhne v základní jedenáctce právě David.

  • Super

   Avhred30.7.2014 0:25reagovat

   Určitě se na jeho rozvoji negativně podepsal i Chovancův experiment, kdy byl Přikryl i přesto, že mu ta role evidentně nesedla, soustavně cpán na pravého beka (kterého údajně hrál už v Olomouci, ale soudný člověk musí vidět, že Tomáš do obrany prostě nepatří).

  • Super

   pubi30.7.2014 0:25reagovat

   Přikryl opravdu velmi dobrej dneska. ALe zase - až teď, když jsem přijel a koukám na sestřih, jsem viděl, že oba góly z dorážek byly po jeho tutovkách - takže když to sečteme s loženkou z první půle, tak mě prostě tři jasný - a opět bez gólu. Tu branku už potřebuje (A ZE SVÉ POZICE MUSÍ!) dát, jinak herně opravdu dobrý. Kostič chápu kritiku, na druhou stranu pořád vyhraje neskutečně hlav a obranný standardky bez něho by asi moc nefungovaly... Navíc je to pořád hráč s potenciálem uplně mimo GL, takže když se loni podržel Krejda, přišlo by mi jako nesmysl teď nepodržet jeho...

   • Super

    pubi30.7.2014 0:30reagovat

    Jinak jsem trošku očekával, že bude víc cítit Brezňa, po jeho příchodu jsem volal a měl jsem pocit, že do toho v té době naprosto vykolejeného Malmo zasadí ten pátej hřebíček právě on svou přímočarostí, buldočím pojetím... Ale bylo vidět, že jsem na posledních 10-15 minut už trošku zalezli a on se tak do hry nedostal. Kluci šli na krev, na takovém Bořkovi bylo vidět, že v posledních 10 minutách už prostě na ty rychlý brejky síly neměl..

   • Super

    Avhred30.7.2014 0:33reagovat

    Přikrylovo zakončení je skutečně tristní, což předvedl nejenom dnes, ale i v pátek proti Bohemians, kde neproměnil samostatný nájezd. Podle mě to je přesně ten typ, co ve vyložené šanci až zbytečně moc přemýšlí, výsledkem čehož je, že svoji tutovku vyřeší tím nejhorším způsobem. Ale tenhle nešvar může odbourat.

   • Super

    sněhulák30.7.2014 0:36reagovat

    Určitě máš pravdu nejenom s Kostičem. Úsměv Na mým hodnocení se asi dost projevuje to, na jakej standard jsem od obou hráčů zvyklej - Přikryl hrál většinou bídně, proto mu jsem schopnej při jeho herním projevu odpustit neproměný šance s tím, že to musí zlepšit. Naopak Costa to má ”těžší” v tom, že tu celou minulou sezonu předváděl skvělý výkony a nejsme u něj zvyklí na výkony, který jsou pod průměr. U standardek a celkově hlavičkovejch soubojů je pořád dost cejtit, jenom při tom ”tlaku” Malmo ke konci zápasu dost centrovanejch míčů odvrátil. Určitě si myslím, že posazení by nadělalo víc škody, než užitku. Na začátku minulý sezony jsme byli vyjukaný z toho, jakej to je vytrvalej jezdec a neústupnej borec, jenom bylo znát, že v obranný fázi není tolik sehranej s týmem. Věřím, že se do toho zase dostane a bude to ten Costa v top formě, u kterýho jsme nechápali, jaktože hraje za Spartu a ne někde na západě. Úsměv

 • Přikryl, Kováč a Costa

  Kombinator29.7.2014 23:37reagovat

  Přikryl má obrovskej potenciál a začíná se to ukazovat, i když tu někdo může mlít, že je ostudný, tak já si naopak myslím, že je úžasný, jak se zlepšuje, i když vlastně moc nehraje a je pořád zraněnej. To ukazuje, jak na sobě maká, ostatně hodně vyspěl fyzicky, takže už nemá problémy v soubojích. Pokud by se s ním neházelo ze strany na stranu a našla se mu ideální pozice a hrál základ, tak strčí Kadlece do kapsy a ještě by všichni čuměli, co dovede. Co se týká Kováče, tak působil dost pomale, ale řekl bych, že i jeho zásluhou se to ve druhým poločase vzadu srovnalo a svůj part odehrál zkušeně, navíc vyhrával většinu hlaviček, což bylo proti těm dvěma hrotům podstatný. No a co se týká Costy, tak jeho hra dozadu a vlastně i dopředu je momentálně na dost nízký úrovni, každopádně si myslím, že pokud bychom ho posadili na lávku, tak budeme mít extrémní problémy při standardkách soupeře, už takhle to není nic extra, bez Costy by to bylo špatný. Každopádně jeho hra mi připomíná jeho začátek tady, taky to byl taktickej chaos, pak se srovnal, takže očekávám, že se zase dá do kupy, možná jeho momentální stav je způsoben tou dlouhou pauzou, co měl po zranění ramene.

  • Přikryl, Kováč a Costa

   Avhred30.7.2014 0:04reagovat

   Tomáše mám svým způsobem rád, protože ačkoliv se nikdy do základní sestavy dlouhodobě nedostal, ať už byl důvod ten či onen, nikdy nedělal problémy, neuzavíral se do sebe nebo naopak nedával ostentativně najevo, že role hráče na lavičce mu je proti srsti, a místo toho makal a progres je na něm vidět.

   Ale ta jeho splašenost v koncovce ...

  • Přikryl, Kováč a Costa

   standis30.7.2014 0:17reagovat

   Přikryl má velký potenciál, potřebuje hrát v kuse nějaký čas bez zranění a tím se pak uklidní i v koncovce a začne dávat goly. Ten se jednou slušně prodá.

 • Máma mele Malmö

  Boldrick29.7.2014 22:53reagovat

  Jak to je s tím nasazením když přelezem přes Švédy?A koho můžeme dostat?Díky za info a objasnění.

  • Máma mele Malmö

   Capo29.7.2014 22:59reagovat

   http://www.coen.wz.cz/ligamistru.htm

   Tady je to podle mě nejlíp udělané. Prostě jsme pro los playoff příští pátek první pod čarou, takže potřebujeme, aby jeden z pětice Salzburg, Steaua, Celtic, BATE nebo APOEL zaváhali teď a my je mohli v případném playoff nahradit mezi nasazenými. Pokud všichni postoupí, tak budeme soupeře vybírat z nich. Dneska hrálo jen BATE a prohrálo 1-0 v Debrecénu, takže to i v tomto ohledu začlo slibněÚsměv

   • Máma mele Malmö

    Boldrick29.7.2014 23:05reagovat

    Dík,já věřím že Borisov a možná i Celtic zaváhá :)

    • Máma mele Malmö

     LukyACS29.7.2014 23:30reagovat

     Jestli to zvládnem a postoupí i Debrecen, tak už vím, koho bych si přál Úsměv

  • Máma mele Malmö

   LukyACS29.7.2014 23:02reagovat

   Pokud budem nenasazení, tak 100% někdo z Salzburg, Steaua, APOEL, Celtic, BATE a pokud někdo z těhle nepřejde přes 3. předkolo, tak budem nasazení a pak je to papírově Záhřeb, Ludogorets, Maccabi, Sheriff + ten co vyřadil nasazeného, ale to složení nenasazených bude podle mě minimálně z 1/2 jiné.

 • Jaany29.7.2014 22:41reagovat

  Přesně jak napsal LukyACS teď dokážem prostě otáčet zápasy jako za lepších časů. A vim, že mě za to co napíšu několik ”odborníků a takyfanoušků” pošle do ha...,ale ve chvíli kdy to nepujde zlomit nespornou fotbalovostí Matěje,Dočkyho,Lafyho nebo Krejdy tak během chvilky můžem poslat na hřiště tři kluky co se nezastaví dokud neni konec a tj. Bedna,Breznaník a Nešpor a věřte mi, že takovej zápas může přijít hodně brzo. No ale jsem hlavně rád za Spartu jaká teď je, protože je skvělá Úsměv Složení týmu je nyní skvělý snad jen ten Pavelka by se mohl vrátit.

  • Capo29.7.2014 22:50reagovat

   Pro Breznaníka poněkud tvrdé, když skončí v koši s bojovníky jako Bednář nebo Nešpor. Po fotbalové stránce neni o nic horší než Dočkal nebo KrejčíÚsměv

   • Jaany29.7.2014 22:56reagovat

    spíš jsem to myslel, že je bojovnější než Láďa nebo Bořek. On i Bedna je dobrej fotbalista.

  • kritik29.7.2014 22:59reagovat

   Velice rád si čtu jak někteří znalci vyhazují různé hráče ze sestavy a přitom je dobře je mít aby právě nastoupili jako takřka rovnocená náhrady.Velice dobře jsi vše popsal.

 • Skvěle

  LukyACS29.7.2014 22:25reagovat

  První půle nervozní, dostali jsme 2 celkem zbytečný góly, ale v druhý půli to byl pěkně rozjetej válec, Švédi nevěděli, kam dřív skočit. Mohli bejt rádi, že neodjeli s bůrem. Ve Švédsku si tohle snad pohlídáme.

  Hráč zápasu jednoznačně Lafata, který je teď ve vynikající formě, která připomíná formu, kdy sázel jeden gól za druhým v Jablonci, nejspíš už zná každý drn na letný Úsměv

  Líbil se mi i Matějovský, který podle informací z twitteru hrál pod injekcema. Je to borec. Pak hrál hodně dobře Přikryl, kterej byl hodně aktivní. Tuhle sezonu se mi hodně líbí. Jen neproměňuje šanci, vždycky trefí gólmana, ale takhle nějak to pálil Krejda a pak se vždycky chytil, nebo proměnil situaci, u které moc lidí neočekávalo gól. Dobře zahrál i Kadeř se SuperMariem.

  Naopak se mi moc nelíbil Costa, který byl už podruhé nejslabším článkem. Letos se zatim nepotkal s formou, snad se zlepší.

  Každopádně po takhle povedený druhý půli se bude příjemně usínat.

  Ke všemu BATE prohrálo a nedalo v Debrecenu gól, takže jsou kousek od vyřazení a Spartě se tak přibližuje nasazení, navíc zejtra to podle mě taky někdo z nasazených pokazí. Hodně jsem zvědavej na Celtic, Legia podle mě nebude lehkej soupeř.

  • Skvěle

   LukyACS29.7.2014 22:27reagovat

   Ještě jedna věc, ukazuje se hodně silný charakter mužstva a touha vítězit, tahle hladovost dřívější Spartě(3 a víc let dozadu) prostě chyběla a při nepříznivých výsledcích jsme se byli schopní položit.

   • Skvěle

    jurasek11129.7.2014 22:33reagovat

    Bohužel chyba v taktice ,kdy se čekalo co soupeř předvede se málem vymstila.Na druhou stranu se díky špatnému úvodu ,ukázala mentální síla kterou poslední dobou máme.

   • Skvěle

    Capo29.7.2014 22:34reagovat

    Podobnej ofenzivní uragán předvedla Sparta ještě s Genkem, kdy jsme taky otáčeli na 4-2 a k ničemu nám to nakonec nebylo. Teď taky věřim, že už to nepustíme. Chce to vstoupit do odvety aktivně a nepouštět Švédy blíž k bráně, jako se to dařilo celou druhou půli a věřim, že nás už neohrozí. Navíc, pokud na tohle navážeme, tak bych se hodně divil, kdybysme nějakej gólík nedali i venku. Na Malmo bylo hodně vidět, že nejsou z domácí ligy vůbec zvyklí hrát v obraně pod takovým tlakem, kdy jim tam lítá jeden balon za druhým a z toho přetížení prostě chyby nasekali. Druhá půle byla prostě vynikající a doufám, že na ní navážeme častěji, potom by se s náma hrálo blbě každému.

    • Skvěle

     LukyACS29.7.2014 22:42reagovat

     jj, to si pamatuju, tam jsme tehdy podělali už první zápas a přivezli si z Belgie prohru 0-2, s tím už se moc nedá dělat, to je jak s Vasluí Úsměv

     Teď snad budem na Jihlavu šetřit Máru, pokud vůbec bude fit, a Lafatu bych taky nechal sedět. V základu Vacke a Nešpor/Bednář, to by mělo stačit Úsměv

     • Skvěle

      Capo29.7.2014 22:55reagovat

      Na Jihlavu bych kromě Váchy, Holka, Přikryla a Kadeřábka, taky většinu sestavy šetřil. Myslim, že v tomto složení bysme Jihlavu doma porazit měli.

      Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš - Přikryl, Vácha, Vacek(Mareček), Breznaník - Nešpor, Bednář

      No a pokud by to nějak drhlo(vyloučit se to nedá), tak Hušbauer, Dočkal a Lafata mohou naskočit ve druhé půli vždycky.

      • Skvěle

       kritik29.7.2014 23:02reagovat

       Například Costa potřebuje hrát co nejvíc aby se vrátil do herní pohody.

       • Skvěle

        Capo29.7.2014 23:06reagovat

        Ten by taky hrát mohl, ten má taky dvoje plíce, ale i Hybše potřebujeme zapojovat, kdyby se právě Costa vykartoval.

 • BATE

  Arni29.7.2014 22:22reagovat

  Super. 0:1

  • BATE

   Pavel0029.7.2014 22:23reagovat

   a hlavně Venku, takže doma musí vyhrát o 2 goly

  • BATE

   Capo29.7.2014 22:25reagovat

   Pěkný, a pro náše nasazení v případném playoff, velmi nadějný výsledek. Tohle by doma už nemuseli otočit. Věřim, že Maďaři nějaký gól dají a na to, aby jim dalo současné BATE 3 góly, podle mě nemá.

  • BATE

   Raist29.7.2014 22:46reagovat

   Navíc podle statistik mělo BATE jedinou střelu mezi tyče. To by si Debrecín mohl pohlídat a uplichtit tam 0:0.

82058 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha