Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Změna na pozici kapitána

  Víťák z Cé Osmičky25.8.2014 8:32reagovat

  Někdo to tu psal už přede mnou, tak se jen chci přidat.

   

  Myslím, že novým kapitánem by měl bejt Bednář, jeho pokora a respekt k soupřei jsou ukázkové. Ostatní by si měli brát od tak ostřílenýho borce příklad. O jasným základu snad nemusí bejt ani řeč.

  • Změna na pozici kapitána

   Tashunka Witko25.8.2014 10:04reagovat

   Já bych z něj udělal hrajícího trenera po vzoru Plzně.

 • Bída, bída, bída

  Capo25.8.2014 8:29reagovat

  Je celkem jedno v jakém hraje obrana složení, bez Holka je to pořád chaos nad chaos. Krmenčík stejně jako na jaře obíhal Brabce, jak se mu zlíbilo, i s Kováčem neměl moc problém a jelikož už nám kromě Costy udělá chybku i Kadeřábek, tak prostě nulu za téhle konstelace neudržíme ani ve čtvrtek, tomu nevěřim. No a když se k tomu přidá ofenziva bez sebevědomí, tak je to opravdu strašný a začínám být velký pesimista, že to s Holanďany ukopeme. Pouze Konate hrál včera jakoby bez batohu na zádech, nebál se hrát a chodit 1 na 1 a především díky němu jsme se dostali do dvou opravdu dobrých příležitostí (jak s nima Bednář naložil je opravdu na zabití). Bude opravdu zajímavé sledovat jestli dostane ve čtvrtek od Víti šanci v základu, já myslim, že stejně ne. Velký zklamání byl pro mě Breznaník, čekal bych víc od zkušeného hráče, který se chce předvést. Vacek se snažil (při současné formě Hušbyho jsem z něj ani nebyl zklamán), ale bohužel se taky podepsal zbytečnou ztrátou pod gól. No a u Váchy mi přijde, že pomalu a jistě začíná ztrácet nervy a začíná ve své frustraci sbírat karty jako v Liberci.

  Ve čtvrtek bych dal Lavičkovi poslední šanci, buď a nebo...Protože pokud nezvládneme postoupit do EL, tak dám ruku do ohně, že on už těm klukům sebevědomí nezvedne. Víťa je prostě evidentně trenér do pohody, v krizi se mu hlavně u nás, vůbec nevede. A opravdu bych zase hodně nerad zažil derby jako na podzim 2008...s touhle letošní sešívanou bandou, by to totiž bolelo o to víc.

  • Bída, bída, bída

   LukyACS25.8.2014 9:53reagovat

   Rozdíl je i v tom, že jsme dřív dokázali vybojovat míč už ve středu hřiště, takže obránci ani moc zasahovat nemuseli a když už jsme třeba prohrávali a hráli vabank, tak rychlé krajní hráče museli hasit stopeři, v podstatě něco podobného jako včera, kdy rychlý Krmenčík dělal Brabcovi s Kováčem velké problémy.

 • Čtvrtek snad dopadne dobře

  Franta z lidu25.8.2014 8:15reagovat

  K vylepšení včerejšího ”snu” chybí jen příchod Jana Rajnocha a návrat nesmrtelného J. CH. Otrávení On to včerejší výkon ale snem bohužel nebyl!

  Stále ale věřím, že ve čtvrtek vše dobře dopadne a přes Zwolle do EL postoupíme (klidně znovu s umolousanou opětovnou plichtou 1:1 a na penalty) a že pak bude dost času na to, aby se výkony tak zvedly, že nakonec budou i radosti (titul s možností napravit letošní výpadek s Malmö). Dělat nějaké hysterické závěry po 5. kole, kdy všichni ztrácí body, je zbytečné. Vedoucí Slavie není Bayern Mnichov, aby jí to vydrželo a takhle aspoň bude mít blížící se derby opět fotbalový náboj. Ono hrát derby se Slavií na 14. místě nebo hrát derby o 1. místo je něco jiného.Úsměv

 • Právo na krizi?!?!

  Ferry25.8.2014 7:45reagovat

  Jistě,právo na krizi hráči mají.Sice nechápu,jak je může takhle zlomit jeden nepostup do jakési soutěže,když jsou to profíci,ale budiž.Ale pokud už nějaká krize je,padne na ně splín,neforma,rozladění atd,tak přece musí na tom hřišti aspoň bojovat,snažit se,lítat a žrát zem.To jsem včera neviděl a neviděl jsem to už ani proti Baníku.A pokud je k tomu nedokáže náš vyhlášený psycholog(vůbec nevím,kdo a kde na to přišel)Víťa Lavička přinutit,tak by měl sám odejít.

  Ad Lavička.To je případ sám pro sebe.Nejen,že nedokáže hráče nahecovat,nabudit a podle svý pověsti i mentálně připravit hráče na zápas,ale nedokáže vlastně s tím týmem momentálně vůbec nic.Taktika veškerá žádná,nacvičené akce žádné(když pominu ten jeden včerejší roh,kterej se mi moc líbil),nasazování hráčů zoufalé,střídání neproduktivní...Bohužel,Víťa už asi opravdu nemá co Spartě dát aměl by sám odstoupit než se stane ještě ten průser,že vypadneme ve čtvrtek i z EL.

  • Právo na krizi?!?!

   Raist25.8.2014 7:58reagovat

   Na nějakou rezignaci už je v téhle chvíli pozdě, protože se hraje doslova za pár dnů a takový krok by vyvolal spíš definitivní zmar a zmatek, než aby hráče pozitivně nakopl. Naopak pořád trochu doufám, že ve čtvrtek nebudou makat jen kvůli vyhlídce, že si zakoupou pak zakopou ve skupině proti Nacional Funchalu, Ludogorci a Wolfsburgu, ale že budou hlavně bojovat za Víťu, kterýmu jde v tuhle chvíli o kejhák. Včerejší sestava to jasně ukázala, že ve čtvrtek to bude ”buď, anebo”.

   • Právo na krizi?!?!

    Ferry25.8.2014 8:05reagovat

    Na nějakýho Víťu se můžou vysrat!Co na tom,že třeba šťastně postoupí a Víťa zůstane?Opakuji,Víťa už nemá týmu co dát a nadále by to byla holomajzna jako včera.Ona je to vlastně holomajzna už od začátku sezony.Porazit divizní Tallin nebylo žádný umění a ve zbytku zápasů at v lize nebo v poháru jsme se neskutečně trápili.

    • Právo na krizi?!?!

     Raist25.8.2014 8:19reagovat

     Taky si myslím, že Víťa by měl ve Spartě skončit, protože tým je očividně bezradný a zápasová mizérie se jen prohlubuje. Ale vyhodit trenéra tři dny před zápasem roku, to už je vyloženě signál hráčům: je konec, sezóna je v háji, kašlete na to, jedeme od nuly. Klidně ať Víťa podá rezignaci/je odvolán ihned po postupu do EL, protože i tak to není splnění sportovních cílů. Proti tomu nejsem, když pak na jeho místo přijde jiný, vhodnější trenér. Ale zkrátka nesouhlasím s tím dělat dramatické změny v týmu hned teď, dokud pořád zbývá šance něco uhrát.

     • Právo na krizi?!?!

      Ferry25.8.2014 8:34reagovat

      Já vím,že je to těžký a je to risk,ale kdo se bojí riskovat,tak nikdy ničeho nedosáhne.Až se ve čtvrtek po další holomajzně vypadne,tak se bude říkat,že se to mělo zkusit.Pokud se postoupí,tak Víťa zůstane a budeme se trápit dál.

      Pokud by se odvolal už ted před zápasem,tak si právě vůbec nemyslím,že by to byl signál hráčům,že je vše v prdeli,ale právě naopak by to měl být ten impulz,aby ten zápas zvládli.

  • Právo na krizi?!?!

   morekambe25.8.2014 10:09reagovat

   presne tak-kdyby se aspon snazili,bojovali,litali,sli proste na krev,ale to bysme po nich asi chteli moc po tech nafintenych manekynech.jeste by si poskodili uces apod.oni jsou prece hvezdy pred kterymi si souperi sednou na zadek...hanba

 • řešení

  Shrekson25.8.2014 7:42reagovat

   

  Jestli chcete udělat změnu trenéra tak musíte mít lepší variantu, tu já osobně nevidím. Nevím koho byste tam chtěli, reálně tu takový trenér není. Zkusil bych psychologa nebo motivačního kouče jít do hloubky proč se nedaří. Jisté deka po LM, chápu že kluci cítili že na Malmö maji ale už to nevrátí.

  Motivator neublíží a třeba nakopne..

   

  • řešení

   Ferry25.8.2014 7:49reagovat

   Já bych trenéra viděl ve Zdeňku Ščasným,ale momentálně by bylo dobrý,kdyby vlastně přišel kdokoliv.Jakýkoliv jiný trenér by byl impuls a každý nový koště dobře mete.Otázkou samozřejmě je nastavená koncepce moderního pojetí fotbalu a tam bych iděl opravdu jen Ščasnýho.Ten má zkušenosti,přirozenou autoritu,je to Sparťan a hraje moderní a líbivej fotbal.

   • řešení

    Franta z lidu25.8.2014 8:03reagovat

    Ano, Ščasný by nebyla špatná varianta.

    • řešení

     majtin25.8.2014 8:45reagovat

     U něj vidím problém v práci s mladými, taky upřednostňuje zkušenost.

     • řešení

      SFINGO25.8.2014 9:09reagovat

      to si nemyslím, vždyt se nebál dát do základu Laco Takacsovi (ročník 96) a ani Luftnerovi cca před rokem (ročník 94). A hlavně se nebojí práce s cizincema

   • řešení

    Spytihnef25.8.2014 8:41reagovat

    Nový impuls, nový koště dobře mete.... s tím jděte někam. Já nechci trenéra na 2 měsíce, takže pokud změna trenéra, tak to musí být promyšlený a musí přijít opravdu kvalita.

    • řešení

     Ferry25.8.2014 9:21reagovat

     Samozřejmě,to já taky ne.Právě proto píšu,že je otázkou udržení nastavené koncepce.A do toho mi právě sedí jen Ščasný,který by momentálně splnil to o tom novém koštěti a v dalším horizontu i nastavenou koncepci.

  • řešení

   TakeACS25.8.2014 9:58reagovat

   Sčasný, Kozel a nebo Hřebík k A týmu!!!

 • Facky

  Dynamo25.8.2014 7:36reagovat

  Dostali jsme dost facek, ale stále se ještě NIC neděje. Na Plzeň ztrácíme bod. Ano, přišli jsme o LM, ale to už je dávno z hlediska času ve fotbale.

  Teď je před týmem čtvrtek a bitva o hodně moc. Jistých 30 mega + 6 zápasů na úrovni o něco lepší než naše liga a vidina nějakého dalšího úspěchu a zkušeností.

  Je to málo? Neřekl bych.

  To, že je v sázce hlava trenéra je prakticky bez diskuze.

  Děj se vůle Boží.

   

 • Hodnocení dnešního neštěstí

  dominik2724.8.2014 23:48reagovat

  Kritiky tu už bylo celkem dost. Taky bezprostředně po zápase bylo fórum opět přetížené. Zajímavé, že po vyhraných zápasech se to nestává. Nicméně taky přispěju svým Troškou.

   

  Přišlo mi, že někteří hráči už fyzicky nezvládali posledních 15-20 minut, krom toho, že ten zápas vůbec nebyl pohybově úplně zvládnutý. Přitom jsme měli držení míče kolem 65 %. Takové týmy by tu energii měly udržet, podle mě...

   

  Opět bych vyzdvihl Konatého, který je pro mě hráčem jednoznačně do základu. Sice tam měl i dost chyb, ale bez něho bychom dnes neměli prakticky žádnou ofenzivu.

   

  Také Matějovský kazil, přesto ho řadím k tomu nejlepšímu. Snažil se podržet míč a rozehrát, což má v tak neběhavém týmu opravdu těžké.

   

  Dobrý dojem na mě ještě dělá Bičík.

   

  Zbytek hráčů radši moc hodnotit nebudu. Mají právo mít krizi. Spíš mě pak mrzí, když právě Konaté dostává míň příležitostí než jiní, kteří od začátku sezóny bohužel tápou. Zaráží mě také nenasazování Nešpora. Ne snad, že by to byl můj vysněný typ hráče, ale pořád za něho Sparta něco platila a on prakticky vůbec nehraje. Pohled na Breznaníka v kontrastu s výkony Sýkory v Brně taky úplně nepotěší. Doufám, že se brzy dočká další šance Matěj Hybš a nezařadí se k těm odchovancům, které nejdřív uhostujeme a pak prodáme, aby byli hvězdami ligy a oporami naší konkurence.

  • Hodnocení dnešního neštěstí

   Avhred24.8.2014 23:59reagovat

   Právo na krizi? Chápu, že na nás po vyřazení s Malmo padla psychická deka, ale upadnout do krize hned z počátku sezony? Nevím, nevím ...

   A jestli někteří hráči posledních dvacet minut tahali nohy? Já jsem spíše viděl totální bezradnost tváří v tvář dobře organizované obraně, kterou jsme nedokázali překonat ať už kombinačně, nebo nakopávanými míči.

   Sice stále zůstávám optimistou a doufám, že se co nejrychleji zvedneme, ale pokud by se tak nestalo, tak budu muset svůj názor přehodnotit.

   P.S. Costa je momentálně opravdu zralý na lavičku, byť jsem se ho včera zastával.

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    dominik2725.8.2014 0:06reagovat

    No tak kdy jindy ta krize měla přijít, když ne teď? Ze začátku sezóny prostě přišly nějaké problémy u jednotlivců, které poznamenaly zbytek, ať už to byla i drobná zranění nebo třeba Hušbauerovy rodičovské starosti.

     

    U některých jednotlivců jsem ke konci opravdu měl pocit, že ten pohyb dost ubývá. Například u Vacka nebo Bednáře, přičemž zrovna u Vacka mě to i dost překvapilo. Bezradnost jsem samozřejmě viděl taky.

    • Hodnocení dnešního neštěstí

     Avhred25.8.2014 0:12reagovat

     Ale no tak, přece nebudeš Pepíkův rapidní pokles formy omlouvat tím, že se mu narodila ratolest ... Úsměv

     • Hodnocení dnešního neštěstí

      Tashunka Witko25.8.2014 0:17reagovat

      Víš o tom houby, tak nemel kraviny. Myslím, že zdaleka nemá ještě vyhráno. Určitě dnes také nechyběl pro nemoc.

     • Hodnocení dnešního neštěstí

      BarneyGumble25.8.2014 0:19reagovat

      Tady šlo o víc, než jen o samotné narození. Byly tam/jsou komplikace apod. Ale to nepatří na veřejnost.

      • Hodnocení dnešního neštěstí

       Avhred25.8.2014 0:24reagovat

       Aha, tak to jsem vůbec nevěděl. Tak držme Pepíkovi palce, ať to všechno dobře dopadne.

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    Chabix25.8.2014 1:07reagovat

    V určité chvíli je jeho způsob bránění na pár facek. Docela se obávám, jak by bránil v přetížené obraně, to by asi nedopadlo moc dobře. Ale často se tu hází kritika na jeho komplexní hru a to si zas nemyslím, že by hrál nějak špatně, dneska tam měl nekolik povedených věcí a náběhu. Já si až někdy říkám, že spolupráce s Krejčím mu spíš škodí, protože Krejčí je taky typ co brousí lajnu. Napravo Dočkal není typický brousič lajny a tak se víc do hry dostává Kadeřábek. Dneska co tam hrál Konate, tak se Kadeřábek vůbec nedostal do hry.

  • Hodnocení dnešního neštěstí

   Chabix25.8.2014 0:03reagovat

   Konaté je rychlý hráč vhodný na týmy, které melou z posledního. Tedy pozice střídajícího hráče, který přijde na hřiště v 60. minutě, je pro něj ta pravá. Jinak do kombinace je absolutně nepoužitelnej, nemá přehled o hře, neumí bránit, pozičně si s Kadeřábkem překážejí.

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    dominik2725.8.2014 0:09reagovat

    Tak zrovna dneska ani nebylo s kým kombinovat... Nicméně já ho stále vidím spíš na hrot. Bránění mi dnes nepřišlo špatné. O tom překážení také úplně nevím. Naopak mi přijde, že Timyho to táhne víc doprostřed, ale Kadeřábek dneska také nebyl v úplné TOP formě, takže tím bych spíš odůvodnil, proč nebyl tolik vidět...

    • Hodnocení dnešního neštěstí

     Chabix25.8.2014 0:19reagovat

     Jakmile na hřiště přišel Dočkal a Konate se přesunul na druhou stranu, ta se do hry dostal Kadeřábek, který byl do té doby neviditelný. Možná si ani tak nepřekáželi, jako že si vůbec nerozuměli. Jinak Konate špatně vyhodnocuje situace, on se umí krásně uvolnit, to je jeho síla, ale pak už nepřihraje. Aspoň, že ty centry umí dát. Jinak ho spíš taky vidím na hrot či na podhrot v zápasech, kdy budem hrát na brejky.

  • Hodnocení dnešního neštěstí

   standis25.8.2014 0:12reagovat

   krize... Mně to přijde, že hráči tomu nedávají včechno a něco se v kabině děje. Není možné zapomenout hrát za měsíc fotbal.

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    Avhred25.8.2014 0:15reagovat

    Přesně to si říkám taky; vždyť prakticky totožný tým drtil minulou sezonu jednoho soupeře za druhým a zvítězil v lize s rekordním bodovým ziskem, vyhrál i domácí pohár, na jeho hru, hlavně v domácích zápasech, byla radost pohledět. A to všecko je najednou pryč ...

    • Hodnocení dnešního neštěstí

     Boldrick25.8.2014 0:33reagovat

     Motivace a srdíčko chybí,když si chtějí vydělávat za nic tak ať letěj za Slepicí hrát fotbal s pačuáncema do Indie kurnik!

     • Hodnocení dnešního neštěstí

      Boldrick25.8.2014 0:39reagovat

      ”Ale přes to všechno-MY VĚRNI ZŮSTANEM!”

      A ty už to nehul Boldricku!

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    LukyACS25.8.2014 0:37reagovat

    Fotbal hráli dobrej, začátek sezony vypadal fakt nadějně, pak přišel zápas ve Švédsku a konec... všechno na čem makali přes rok je pryč, motivace taky, teď se musí zase probudit a pomůže jim jedině postup přes Zwolle

    • Hodnocení dnešního neštěstí

     Chabix25.8.2014 0:48reagovat

     Hlavně si to chce rychle předávat míče už od obránců. Hodně nám teď chybí Holek, ale na to se nesmíme vymlouvat. V minulé sezóně to vypadalo, že máme nějaké akce a naběhy v určitý čas secvičené. Teď to vypadá, že nevíme co hrát. Hlavně jsme v té finální fázi dokázali hru ještě zrychlit jedním dotekem, na to měl velký vliv Hušbauer, který teď hraje jako kdyby byl myšlenkami někde jinde.

  • Hodnocení dnešního neštěstí

   wasek2611@centrum.cz25.8.2014 0:50reagovat

   Tvoje názory se hodně často shodují s těma mojema...Konaté parádní a spíš na hrot (jen nevim jaký má zakončení :))

    

   dneska dělal prakticky celou ofenzivu..ke konci mi přišlo, že hrál i hodně v prostředkua nakoby na podhrotu (před příchodem lafaty) a tam byl geniální...ztratil míč a než si ho soupeř zpracoval tak mu ho zase vzal :D neskutečná rychlost...pokud budeme hrát holomajznu proti holandanům, tak určitě by měl být na hrotu a dostávat přihrávky od matějovskýho...Sestavu bych viděl...

    

   Bičík - Kadeřábek, Brabec, Kováč, Hybš - Dočkal, Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Lafata, Konaté. S tím, že by Lafata hrál spíše podhrota.

   • Hodnocení dnešního neštěstí

    Chabix25.8.2014 0:58reagovat

    Jako jo rychlost tu má neskutečnou, tu se musíme naučit využívat. Když jen vezmu jak nás potrápili hráči jako Krmenčík nebo v minulém zápase Štěpán, tak je trochu škoda, že ten jeho potenciál nedokážeme víc využít.

    • Hodnocení dnešního neštěstí

     majtin25.8.2014 8:17reagovat

     Jenomže oni hráli na brejky, jejich týmy byly v bloku na vlastní půlce a chodily do otevřené obrany.

  • Hodnocení dnešního neštěstí

   majtin25.8.2014 8:19reagovat

   Vidím to stejně, jen u Bičíka mi chybí trochu lepší rozehrávka, ale to je i o nabídce. Ale jinak mám na vše stejnej názor.

 • CRRRRRRRR.......

  Boldrick24.8.2014 23:39reagovat

  B.U.D.Í.Č.E.K. uaaaaaaaaaaááá...

 • Bednář

  Kapitán24.8.2014 23:38reagovat

  A co zkusit udělat z Bednáře kapitána? Podle mě když by dostal pásku měl by zodpovědnost a makal by naplno. A Lafata by mohl nastupovat na posledních pár minut jako žolík. Tohle by mohlo fungovat.

  • Bednář

   ketamin24.8.2014 23:40reagovat

   Já bych koupil ještě Míru Slepičku a hrálo by se 4-4-2.

  • Bednář

   Tashunka Witko24.8.2014 23:40reagovat

   Po dnešku mi to vůbec nepřijde vtipný.

    

   • Bednář

    Boldrick24.8.2014 23:44reagovat

    A já,já bych tam dal J.Žižku z Trocnova,ten byl bojovnej a jakou měl stratégii-a pásku měl taky,dokonce přes obě oči.

   • Bednář

    LukyACS24.8.2014 23:45reagovat

    čekal na šanci, aby nám ukázal svou vytříbenou kopací techniku, na které pokorně pracoval, nebyl bych proti

 • Dnešní zápas

  JosephV24.8.2014 23:26reagovat

  No myslím si že to má po dnešku Lavička hodně nahnuté, čtvrtek je asi jeho poslední šance...

  • Dnešní zápas

   Boldrick24.8.2014 23:30reagovat

   Sparťanský fanoušek je velmi náročný fanoušek,ale kurňa nervy má jen JEDNY!!!Vztek

82058 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha