Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Lístky do Kungpao Arény

  Furia Ceca21.9.2015 13:24reagovat

  Budeme se formovat opět my co nechceme do kotle hned v sektorech vedle za brankou? Loni nás tam bylo na celý tribuně nejmíň 3000. Doufám, že letos to zopáknem a opět tu jejich mateřskou školku přeřveme v domácí atmosféře.

 • Lafata vs. Paixao

  dominik2721.9.2015 12:47reagovat

  Narazil jsem níže na srovnání Paixaa s Lafatou, tak bych přidal svůj pohledu.

   

  Podle mě je Lafata pořád o něco rychlejší, bojovnější, důraznější, má lepší krytí míče, je výrazně platnější a nebezpečnější ve vzduchu. Celkově si myslím, že ve vápně se dokáže prosadil lépe, mimo vápno podrží míč. Jako kapitán týmu logicky bude mít přednost a bude asi větší zájem, aby takřka vždy odehrál aspoň 80 minut. A nakonec bych ani neopomíjel to, že je oblíbený u fanoušků a je Čech.

   

  Paixao je o tři roky mladší, možná je technicky srovnatelný... A víc mě toho u něj nenapadá. On možná patřil k nejlepším hráčům přípravy, jenže je třeba se také podívat, proti komu jsme hráli. Já viděl část zápasu s Arnhemem, který byl zřejmě nejtěžším soupeřem, a tam mi přišlo, že měl Paixao ty samé problémy co teď. Přijde mi, že svou pomalost nedokáže vykompenzovat tak jako Lafata. Věřím, že má srovnatelně kvalitní zakončení oběma nohama, jenže se k tomu vzhledem k ostatním nedostatkům moc nedostane.

   

  Celkově vidím Paixaovu budoucnost ve Spartě dost bledě. Hrát na dva pomalé útočníky podle mě nejde. A pokud by se měl jeden vybrat, bude to logicky za všech okolností Lafata. Pokud se Lafata zraní, pak je otázka, jestli dostane šanci nehrající a dosud neoslňující Paixao, nebo zda se nebude hrát s jediným útočníkem Fataiem, popřípadě na dva s Fataiem a Krejčím (nebo Konatém či Litsingim).

   

  Podle mě je Paixao pro Spartu nepoužitelný, takže o to víc mě mrzí, že proti Olomouci těch patnáct minut nedostane někdo ze sparťanského A-dorostu. V U19 je momentálně šest velmi nadaných útočníků (Pulkrab, Mustedanagič, Turyna, Hašek, Novotný, Hložek), kteří se musí točit i v záloze a stejně se do základu nevejdou všichni. Nakonec mi přijde, že v tom A-dorostu je skoro až zbytečný přetlak. Kdyby David Holoubek na týden uvolnil hráče, který by trénoval s áčkem a šel do zápasu, tak místo něj dostanou větší prostor jiní, kteří mají také velké předpoklady se prosadit v lize.

  • Lafata vs. Paixao

   Kombinator21.9.2015 19:39reagovat

   On si hlavně Paixao myslel, že si to tu dá s prstem v nose a ono ejhle s takovým přístupem byl za kašpara. Každopádně si myslím, že si to uvědomil a v posledním zápase už to nebyla taková katastrofa. Ale jak už jsem říkal při jeho příchodu, je nesmysl hrát na jednoho hrota a mít v kádru dva třicátníky na jednu pozici.

 • Provokativní 2

  atraps221.9.2015 11:35reagovat

  Vrátím se k rozboru níže a dodám pár názorů.Podle mne se dělá zásadní chyba při nákupech v tom,že se nepřivede jedna opravdu posila.Přijde přestupová doba a náhle je u nás několik cizinců a u každého je napsané co se od něj očekává.Co tím nastane.Není místo pro mladé kteří by měli postupně doplnovat Áčko,není ani místo pro ostatní mladé kteří v kádru jsou.Nedej bože aby se někdo z těch co moc nenastupují zranil protože,jestli že je na hraně?Místo koho.Poslední případ je Konaté.Domnívám se že u nás zatím skončil a bude se hledat hostování.Dostat jej do co nejlepšího týmu v lize bude problém a tak skončí v některém ,s prominutím,hrající chvost.Jen se podívejme kolik spartanů po hostováních je v základních jedenáctkách ligistů.Takže je naprosto jasné po zrušení béčka že ti co by v něm měli tvořit zálohu áčka,nemají kde hrát.Jednak nikdo není zvědavej aby měl na hostování mladého kterého si po čase stáhneme,nebo pokud se neprosadí nebudeme jej chtít nazpět ale pak co by s ním dělali tam kde nepřesvědčil.Velká chyba bylo zrušené béčko.Tam kde nemají tak dobrou práci s mládeží to tak nevadí ale u nás fakt nikdo ve věku juniorky neví kde skončí.Další příklad je Brabec.Koupil se nazpět Frýdek a okamžitě nemá místo.Ted chceme například Mazucha.Proč ne ale kdo přestane hrát?Jiráček další paráda.Až se uzdraví Vácha za koho jej postavíme.Tohle téma je nekonečné ale ani super kluby si nedovolí dělat takové rotace v mančaftu.Dovede někdo například spočítat kolik máme brankářů pod smlouvama?Protože nikdo nehraje zadarmo nelze se divit že peníze na opravdu kvalitní nákupy nejsou.Jak se na to díváte SPARTANÉ?

  • Provokativní 2

   Avhred21.9.2015 11:53reagovat

   Co se týče toho Jiráčka, tak až se uzdraví Vácha, holt jeden z nich půjde na lavičku. Nebo budou hrát oba a nezbude místo na Matějovského. A to platí i pro další posty; může hrát klidně Lafata - Fatai a Krejčí skončí mezi náhradníky, nebo naskočí od začátku Steinhoffer a do hry se nedostane Hušby. Minulou sezonu se vehementně volalo po rozšíření hráčské kvality, aby i na lavičce byli připravení borci schopní okamžitě naskočit do utkání jako skutečný přínos. Teď tenhle stav relativně nastal, ale přijde mi, že pro některé to je stejně zase špatně ...

   • Provokativní 2

    atraps221.9.2015 12:00reagovat

    Nenapsal jsem že je to špatně jen si myslím že koncepční práce okolo hráčů není dobrá.Pro pár si místo našel ale co s ostatníma.

    • Provokativní 2

     Avhred21.9.2015 12:27reagovat

     S tou koncepcí souhlasím, je pofidérní, hlavně by se to chtělo zbavit balastu v podobě hráčů, kteří nemají Spartě prakticky co dát.

   • krejčí není fotbalista

    kilovolt21.9.2015 13:04reagovat

    krejčí je atlet....jsem zvědav než sitoho někdo všimne

 • Dukla

  SFINGO21.9.2015 11:10reagovat

  Fotbalovou Duklu posílí kapitán lotyšské reprezentace Kaspars Gorkšs. Jak kdyby se připravovali na odchod Štětiny

 • sešitci

  SFINGO21.9.2015 11:09reagovat

  vím jen z doslechu, tak to neberte úplně vážně. Ale sešitci mají zájem o tyto hráče z ligy. Narh, Delarge, Konate, Marek Hanousek.

  • sešitci

   Standa Hejkal21.9.2015 11:23reagovat

   Super, to bych jim přál. Narh je jeden z mála posledních fotbalistů v Baníku, tak snad už spadnou. Delarge taky fajn fotbalista, Timmyho bych moc nechtěl pustit do Edenu, ale jeho odchod by mi srdce nezlomil. Pokud by to nebylo do Edenu. Mára je jejich odchovanec, super kluk, neuvěřitelně pracovitý, ten by jim pomohl.

   • sešitci

    SFINGO21.9.2015 11:29reagovat

    všechno by to byly velmi dobré posily pro sešita. Co se týče Narha, tak z toho roste výborný hráč. A ješte velký potenciál má v Baníku i Mensah. Jestli dojde k tomuto obchodu, tak to Baník asi definitivně balí a bude jen otázka času kdy odejde Kukec, Mensah, Pavlenka a Azevedo.

 • hansel21.9.2015 11:05reagovat

  Fatai rozhodně mezi omyly nepatří, je to útočník co je na českou ligu vysoko nadstandart, určitě kvalitativně top 3 v lize. To co předváděl ve dvojici s Krejčím v dvojzápase s CSKA bylo opravdu evropské - pohyblivé, rychlé, překvapivě dobře sehrané, dali 4 góly, tohle bylo určitě správně. Ale s Lafatou se to prostě bije. Ačkoliv ”neevropský”, nekoukatelný a pomalý, je to gólostroj a dokud bude ”žít”, žadný útočník se zde neprosadí a žádná výrazná změna v útočné fázi, jako to začalo vypadat v tom předkole CH.L., do té doby nepřijde. Je to taková patová situace ... hrát s rychlými útočníky moderním stylem, nebo s hrotovým Lafatou, který něco jistě dorazí a v podstatě vždy rozhoduje. Ani jedno není oproti tomu druhému v součtu ani lépe, ani hůře. Psal jsem nedávno, že by se mi líbilo 4-3-3 s útokem Fatai-Lafata-Krejčí, ale asi by to nebylo ono ... Lafata je prostě Lafata a ti dva by se stejně topili na křídlech do klasického 4-5-1, kde je Fatai očividně poloviční, než jako klasický útočník.

 • isport.blesk.cz

  ouissi21.9.2015 11:04reagovat

  Radek Příhoda byl vyřazen z pětice rozhodčích, kteří rozhodují, pod vedením Pavla Královce, zápasy ligy mistrů. Minulý týden dělal brankového asistenta místo Příhody Ardeleanu.

  Vcelku logický důsledek faktu, že Příhoda nepodepsal petici rozhodčích vyjadřující nesouhlas s výpovědí Libora Kovaříka.

  Když se tak ohlédnu zpět, ano, Kovařík s Příhodou v posledních letech jediní rozhodčí z listiny FIFA, pod jejichž řízením jsem neměl v české lize nepříjemné pocity, resp. pochybnosti, podezření. Tím netvrdím, že by se oba dva nedopouštěli chyb, to v žádném případě (a u Příhody ještě častěji než u Kovaříka, ale vždy jsem je vnímal jako chyby, ne jako úmysl).

  Účelem tohoto příspěvku samozřejmě není zpochybnit právo Královce vybrat si v souladu s reglementem UEFA své čtyři asistenty. Nicméně konstatuji, že seznam českých rozhodčích FIFA už se odpovědným jedincům podařilo téměř vyčistit od všech rozhodčích neochotných spolupracovat. Ano, Královec v lize pískává rovinu, ale je nasazován v podstatě výhradně na zápasy, kde není třeba někomu naklánět rovinu, kde výsledek dosažený běžnou hrou nevadí nikomu z mocných. Totéž lze napsat i o Příhodovi, o Zelinkovi. A tím výčet českých hlavních rozhodčích z listiny FIFA, kteří si dosud udrželi jakousi morální fazónu, končí. A třeba o Zelinkových schopnostech vypovídá loňský památný zápas v Baku...

  Co nás čeká dál? Všichni služebně mladší rozhodčí už prošli z nižších soutěží Berbrovsko-damkovským sítem (tam o potenciální neloajalitě nemůže být vůbec řeči). Kolik měsíců bude ještě trvat, než v lize nezůstanou žádní s podvodnickou mafií nespříznění hlavní sudí? A co nastane potom? Domluvený scénář předem pro jakýkoli ligový zápas, přesně podle toho, jak vysoké ”jízdné” který klub zaplatil? Má vůbec ještě význam takovou soutěž sledovat? Má cenu se kvůli tomu ještě rozčilovat?

  Vidíte někdo někde, na konci tohoto špinavého tunelu, nějakou možnou cestu?

   

  • isport.blesk.cz

   nemfi21.9.2015 11:25reagovat

   Pro začátek drastické řešení - odstřižení příspěvků z veřejného rozpočtu do fotbalu. Doplatí na to bohužel všichni, ale bude to konečně něco, co by mohlo přimět vedení fotbalu k nějaké změně a jako bonus - tam kde nebudou peníze, tam to nebude lákat takovouhle verbež.

   • isport.blesk.cz

    ouissi21.9.2015 11:46reagovat

    To jo, trochu něco, snad že se to stáo jakýmsi precedentem pro ostatní sponzory, zadavatele reklam a pod. Jenže ti všichni mají na stadiónech mezi diváky své široké cílové skupiny. A prostřednictvím televizních obrazovek ještě další, mnohem širší. A stejně jako si kapři ve vedení FAČR nevypustí své rybníky, stejně tak si nebudou chtít vypustit své rybníky tito sponzoři, přispěvatelé atd. Protože my na těch stadiónech budeme, my se na ty televizní přenosy dívat budeme, my zůstaneme onou skupinou, na niž míří zadavatelé reklam, sponzoři. A nic na tom nezmění fakt, že třeba já osobně jsem jakýmikoli reklamami v podstatě neovlivnitelný. Takových moc není a to oni velmi dobře vědí.

    Že je z mých vět cítit moje nechuť dál ten kabaret sledovat? No jo, kde by mne to bylo kdy napadlo, že se budu někdy zaobírat podobnými myšlenkami. Sleduji zdejší fotbalové dění od ročníku 1966/67, tehdy mne jako pětiletého vzal táta po prvé na derby se Slavií. To bude pomalu padesát roků fandění Spartě, ale poslední dobou z toho mívám pocity, slušně a mírně řečeno, smíšené.

     

    • isport.blesk.cz

     atraps221.9.2015 11:56reagovat

     Momentálně nejsem v republice ale asi jako jeden z mnoha nechodím jen na Letnou ale pokud jsem na Moravě tak i na Zbrojovku nebo Slovácko.A musím napsat že tam se mnohokrát nestačím divit co jsou rozhodčí schopní proti domácím písknout.Udělat to u nás ,tak je vyneseme v zubech.Smutek

     • isport.blesk.cz

      ouissi21.9.2015 12:17reagovat

      Speciálně u Slovácka mám už delší dobu pocit, že jsou dost často obětí skutečnosti, že jejich aktuální soupeř potřebuje body jaksi nutněji. Oni nejsou v centru pozornosti, v přímých přenosech se objevují víceméně zřídkakdy, takže je to méně viditelné, stačí občas zavítat na jejich stream. U Brna jsem v poslední době ten pocit neměl, ale to určitě neznamená, že by se to nedělo, jen jsem si toho já nevšiml.

       

    • isport.blesk.cz

     nemfi21.9.2015 14:12reagovat

     Jo jasný, ale stát nepotřebuje reklamu a pokud má FAČR příjmy cca 500mega a přišla by od státu výzva ”očistěte fotbal od Berbra, nebo příjdete o půlku rozpočtu”, tak by to zemětřesení přineslo. Předpokládám že i Berbrovi přisluhovači chtěji z těch peněz čerpat.

  • isport.blesk.cz

   Avhred21.9.2015 11:34reagovat

   Mimochodem, tu petici proti Kovaříkovi, jež měla proběhnout formou sms, organizoval sám Královec ...

   • isport.blesk.cz

    ouissi21.9.2015 11:49reagovat

    Ano, vím, ale vsadil bych se, že k tomu dostal ”shora” pokyn; něco jakoby v tom smyslu, že by bylo dobré, kdyby...

     

    • isport.blesk.cz

     Avhred21.9.2015 12:37reagovat

     Jo, to je možné. Mě by docela zajímalo, jak se tihle lidi cítí, protože si myslím, že ne všichni sudí jsou všehoschopní gauneři bez špetky svědomí, a lze mezi nimi najít i normální jedince, ovšem ti pro to, aby mohli pískat, musí odhodit morální zábrany, stát se součástí toho šíleného systému a de facto proti svému přesvědčení participovat na bizarnostech, jako jsou podobné petice a další zvrhlosti podobné ráže ...

     • isport.blesk.cz

      ouissi21.9.2015 12:54reagovat

      Přesně tak, přesně v intencích známého ”koho chleba jíš, toho píseň zpívej”. A ony ty příjmy za řízení prvoligových zápasů nejsou pro dost rozhodčích rozhodně zanedbatelné.

       

 • Koncepce a cizinci

  Standa Hejkal21.9.2015 9:26reagovat

  Souhlasím se spoustou věcí, které tady zazněly, např. proč v zápase s týmem ze dna tabulky není na lavičce ani jeden mladík, ale Kováč a Pexeso. Na druhou stranu Marco je hrozně kritizovanej, ale podle mě by byl platný, kdyby dostal prostor. On není rychlík, je to zabiják do vápna, který má podle mě lepší střelu oběma nohama a větší důraz, než Lafi, jenže spolu si překáží a Zdeněk ho postaví někam mezi útokem a křídlem, kde je strašně vidět, jak je pomalej. Znovu říkám, Lafi taky není sprinter a dal 50. gólů, Marco byl s Marečkem nejlepší hráč přípravy. Mám strach, že se neprosadí, ale spíš proto, že se s ním špatně pracuje a dostává málo prostoru. Fatai po skvělém úvodu taky dost zapadá, je rychlý, ale to je všechno. Kromě holé hlavy bych ani nepoznal, že na hřišti není Konaté. Ohledně Konatého a jeho statusu, líbí se mi, že v Čechách nikam nechce, ono taky kam, já bych z Prahy taky nechtěl Úsměv, ale herně je teď mezi lavičkou a tribunou, takže by mu možná hostování pomohlo. Litingi byl omyl, tady souhlasím, za jeho peníze by tam mohl sedět někdo jiný. Pak je ale otázka, jestli chceme tyhle nadějné mladíky sebrat trenérům jejich kategorií, nechat je nosit branky a kužely v Áčku a pak sedět na lavičce a tribuně, nebo je nechat pořádně vyhrát, získávat sebevědomí a prorazit do mládežnických repre. Co si budeme nalhávat, nového Messiho, který by měl na naši ligu v 16, tam asi nemáme. A kam tým, hrající o Evropu, dovede sázka na mladíky, nám ukázala Olomouc. A do druhé ligy fakt nechci. Jedna věc prostě je, stavět mladíky, když na to mají, druhá věc je, stavět mladíky, protože jsou mladíci. Pak pořád slyším a čtu nářek, proč nehraje 23 let mladý Jakub Brabec. Nehraje, protože je horší než Holek, Costa, Mareček, Kováč, levý chránič Lukáše Váchy a 40% margarín. A je dobře, že nehraje, protože na to absolutně nemá. Tak proč nad ním držet ochrannou ruku, protože je mu ”jen” 23? Tak nějak naivně věřím, že pokud trenéři vidí, že daný hráč je lepší než ”starší” hráči, dokáže je posadit a nahradit těmi mladšími a lepšími. Jenže podle mě v mládeži lepší hráče, než jsou reprezentanti v seniorské kategorii nemáme.

  • Koncepce a cizinci

   SFINGO21.9.2015 9:38reagovat

   k cizincům - Fatai podle mě potřebuje větší herní vytížení, Paixaio je pro mě zatím zklamání, čekal jsem že bude okamžitá posila. Litsingi to byla posila buď a nebo, a myslím si, že se stane součástí nějaké hráčské výměny v zimě. Steinhofer podle mě by měl hrát. Konate je hrozně nevyrovnaný což je škoda, a nebo se sním neumí pracovat. Každopádně si myslím, že takovému Steinhoferovi a Fataiovi mnohem více sedí 3-5-2.

   K našim mladíkům. Osobně nevěřím, že pokud by měli na to hrát za áčko, tak že z něj nehrají. Tady se léta každý půlrok ukazuje, proč odešel ten či onen mladík jinam. Ale kdo z těch super mladíkům se dostal aspoň do zahraniční lepší ligy a prosadil se tam ? Já teda o nikom nevím. Ale rozhodně jim to, že budou sedět na lavičce v A týmu nepomůže a pořád lítat po hostovačkách taky nikoho nebaví.

  • Koncepce a cizinci

   Víťák z Cé Osmičky21.9.2015 9:44reagovat

   Pexeso -> Včera za těch pár minut uvedl celkem fotbalově. V přípravě válel a teď si myslím, že je dost času na to ho prověřit i na více minut (Královák, derby, Slovácko, Příbram), kde by měl ukázat fotbalovost a čich na góly. Myslím, že by byla škoda ho po příšerným mači s Iglau a po tom, co si s Lafim překáželi, odstřelit úplně. Na 30 gólů za sezonu to asi nebude, ale pomoct by nám mohl.

  • Koncepce a cizinci

   Dynamo21.9.2015 10:14reagovat

   Proč by měl být Litsingi omyl? Já ho nevidím jako propadák, v Jihlavě měl sice rozhodnout, ale jinak herně nijak nezklamal.

   Pokud se chce Sparta dál posouvat, je třeba stavět na hráčích z ciziny. Česká liga nám kvalitu nedodá.

   • Koncepce a cizinci

    Standa Hejkal21.9.2015 10:27reagovat

    A Litsingi z české ligy ta kvalita je? Mě zatím nezaujal absolutně ničím, v Thunu byl naprosto příšernej.

    • Koncepce a cizinci

     Dynamo21.9.2015 10:45reagovat

     no rozhodně zatím dostal mnohem méně prostoru než Konaté za ty roky ve Spartě.

  • Koncepce a cizinci

   Capo21.9.2015 10:54reagovat

   Já souhlasim, taky si myslím, že kdyby byl mladý hráč prokazatelně lepší, tak ho postaví a nebudou ho posílat po hostováních. Konkrétně Ščasný s tím neměl problém ani při svém prvním angažmá u nás. Když na to měli, tak Straceného a Rosického postavil.

  • Koncepce a cizinci

   LukyACS21.9.2015 11:16reagovat

   Jo, mít 2 stopery na lavici, z toho 1 Kováče, to je fakt unikát. Skutečně nechápu, proč tam nemohl sedět někdo z dorostu. Včera by prostor za takového vedení dostal, ale takhle asi nikdo ve Spartě neuvažuje Úsměv

 • Berbr

  Dynamo21.9.2015 8:00reagovat

  Takže bulvár Blesk už začal Berbra sledovat jako celebritu

  http://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sport/247251/berbrova-schuzka-ve-stavebninach-po-zaviracce-dve-hodiny-s-blondynou-co-staveli.html

  • Berbr

   daniel21.9.2015 9:23reagovat

   to je dobře ať o něm pořád píšou cokoliv,o každym prdu,ať mu to znechuťej estébákovi!!!Smích

   • Berbr

    Bunda21.9.2015 9:31reagovat

    Ty stavebniny mám před okny.. Nejsou to normální stavebniny.. Berbr v nich má ukryto luxusní bydlení o kterém Dáša vůbec neví a tahá si tam kamarádky Smích

 • Koncepce

  standis20.9.2015 22:50reagovat

  Dominiku, celá Hřebíkova koncepce je v prd..., abych udělal závěr z Tvoji otázky. Ta zněla s hlavním mottem: hráče si Sparta musí vychovat, protože jinde lepší nezíská a kupovat jedině mimořádnou kvalitu. Další hlavní bod byl sjednocení hry všech mužstev, což samozřejmě nejde dělat, když trener A a Otava mají Hřebíka v pí.. Ted už oficiálně, za Lavičky neoficiálně. Takže nás čeká střídání trenerů A - každý přijde a přivede sem hráče i s real. týmem a budou si to dělat, aby byl okamžitý úspěch. A ani se jim nedivím, protože trenera A nezajímá koncepce, ale aby byl u mužstva co nejdéle - stejně ví, že to má max. na 2 roky, takže ho nějaké zapracování odchovanců nezajímá.

  • Koncepce

   majtin20.9.2015 22:58reagovat

   Souhlasím a dodávám, že mě štve, jak najednou hráči, kteří měli potenciál prosadit se do Áčka, teď pod Ščasným vypadají jak neschopáci.

  • Koncepce

   peterpan2720.9.2015 23:28reagovat

   Souhlas. Bohužel, asi jsme v menšině. Vůbec si nemyslím, že by měl být problém, abysme si v akademii vychovali schopný hráče pro A. Bohužel ten tlak na ty výsledky tu prostě je. Co se mě týče, klidně bych jednu sezonu odpískal. Když se nad tím zamyslím, tak i s mladíky v sestavě bysme byli pravděpodobně nejhůř třetí a hráli EL, čili od současného stavu by se nic nezměnilo. Jenže v následujících sezonách bysme se třeba už nemuseli klepat před týmy jako Asteras nebo Thun, hráli moderní fotbal v LM a vychovávali hráče pro repre...Myslím, že Sparta na to má dostatečný zázemí, aby toho byla schopna. Jediný, ovšem to nejpodstatnější, co chybí, je vůle a trpělivost

   • Koncepce

    dominik2721.9.2015 0:05reagovat

    Já myslím, že ani nemusíme odpískat jednu sezonu. Že není třeba ty hráče do áčka vyloženě cpát. Jen si myslím, že současný stav se nedá moc nazvat postupným zapracováváním.

     

    K tomu, aby mohla být řeč o zapracovávání, vidím jako nezbytné:

     

    1) Zajistit hráčům možnost nastupování v kvalitnější soutěži, než je liga U19 nebo Juniorská liga. Třeba abychom měli opravdu smysluplnou farmu, ne že pošleme osm kluků do Vlašimi, ale tam pak hrají jen dva.

     

    2) Aby v áčku dostal vlastní mladý hráč přednost před třicetiletým cizincem, pokud není vidět výrazný rozdíl v kvalitě. Jsem si naprosto jistý, že to, co dosud předvedli Paixao nebo Litsingi, by v klidu zvládli Pulkrab nebo Mustedanagič. Pak si tedy kladu otázku, proč tu šanci nedostanou...

     

    3) Je potřeba, aby hráč odeslaný na hostování netrpěl pocitem, že už je v podstatě ze Sparty vyloučen. Aby dotyčný věděl, že se na něj lidé z klubu chodí dívat, komunikují s ním a případně s ním už počítají do nadcházející přípravy. Vlastně aby ten hráč doopravdy nebyl vyloučen, nemusí se jednat pouze o jeho pocit...

     

    Ale pak je taky možnost, že si třeba lidé v klubu řeknou, že tuhle cestu nechtějí. Pak možná není nutné mít tréninkové centrum, profesionální smlouvy pro některé hráče mládeže, či smlouvy na plný úvazek pro některé trenéry. Nakonec proč ne. Já akorát nemám pocit, že by se Sparta vydala jednou z těchto dvou cest. Působí to na mě, že současná Sparta je někde napůl, což mi přijde pomalu nejhorší...Úsměv

    • Koncepce

     peterpan2721.9.2015 0:26reagovat

     Hezky napsáno. A bohužel mám podobný pocit jako Ty. Prostě paskvil, ani kočka ani pes. Jinak samozřejmě taky to nemyslím tak, že by měl mít hráč vzešlý z vlastní akademie automaticky přednost v A. Nicméně přesně jak píšeš, to , co hraje Litsingi by si odehrál určitě i někdo z juniorky. Hořet jako Costa by taky určo dokázal někdo z rezervy. Problém taky je, že tihle příchozí dostávají obvykle šance opakovaně. Zatímco junior přijde, jednou nezahraje, řekne se, že na to nemá a je s ním konec. Tohle se mi vůbec nelíbí. Jakoby kdyby chtěli maskovat vlastní neschopnost v přestupové politice, takže často rok čekáme na to, zda se ta posila třeba náhodou nechytne. Myslím, že být odchovancem je ted spíš demotivující a odrazující...

82360 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha