Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Jílek a Svoboda

  Mário Vdolek15.12.2014 13:02reagovat

  Proč by tým nemohl zatím přebrat Jílek se Svobodou? A v klidu najít novýho trenéra...

 • článek DS

  Čouďák15.12.2014 10:50reagovat

  kdyby měl někdo zájem

   

  Sparta má v hlavě Kadlecův návrat

   

  Po hořkém závěru podzimní sezony neřeší Sparta pouze otázku trenéra, zabývá se samozřejmě i budoucí podobou kádru, který by měl na jaře zajistit obhajobu titulu. Mluví se o odchodu několika zejména málo využívaných hráčů i akutní potřebě posílit útočnou linii. V tomto směru připadá v úvahu návrat Václava Kadlece, který se ocitl v Eintrachtu Frankfurt na slepé koleji.

   

  PRAHA - Byť osoba trenéra s personálním složením mužstva úzce souvisí, jedná Sparta na obou frontách paralelně a nezávisle na sobě. Po podzimu, který vedení letenského klubu vyhodnotilo jako neúspěšný, se dají čekat zásadnější změny spíš v realizačním týmu, než na soupisce. Ta dozná víceméně kosmetických korektur, žádné bombastické příchody nebo drakonické čistky nejsou v plánu.

  Zápas v Bernu, poslední z porce 32 utkání, která musela Sparta na podzim zvládnout, každopádně jasně ukázal, že jednou z priorit v zimním přestupovém termínu je náhrada za Davida Lafatu. Na umělé trávě Young Boys totiž vyšlo jasně najevo, že český šampion za zraněného kapitána žádnou alternativu nemá.

  Podle informací deníku Sport přichází v úvahu jako jedna z variant pro posílení útoku návrat Václava Kadlece. Útočník, který strávil na Letné šest sezon, v Eintrachtu Frankfurt vysloveně paběrkuje. V této sezoně nastoupil pouze ke třem bundesligovým utkáním, posledních pět kol se (i vinou nachlazení) nevešel ani na lavičku náhradníků.

  ”Sparta zvažuje několik jmen a Venca Kadlec je mezi nimi,” řekl deníku Sport nejmenovaný hráčský agent.

  Hráč i jeho zástupce se nicméně zatím k myšlence comebacku na Letnou stavěli pokaždé hodně rezervovaně. ”Sparta pro mě nyní není žádné téma,” prohlásil zhruba před měsícem Kadlec a totéž oznámil i vedení Sparty, které bylo jeho postojem údajně citelně zklamáno. V podobném duchu navíc mluví i útočníkův agent Pavel Paska, který chce, aby se jeho klient s nepříznivou situací ve Frankfurtu popral.

  Jenže to se momentálně jeví jako nadlidský úkol. Eintracht šlape a dvaadvacetiletý Čech čelí nelítostné konkurenci osvědčených opor nebo hráčů, které si v létě přivedl nový trenér Thomas Schaaf. Kadlec si u kouče navíc udělal vroubek, když své zařazení mezi náhradníky pro zápas se Schalke komentoval na Twitteru negativním emotikonem, nic tedy nenasvědčuje tomu, že by se jeho pozice měla v dohledné době zlepšit.

  V příštím roce se v Česku koná mistrovství Evropy U-21 a pokud na něm nechce Kadlec chybět, potřebuje pravidelně hrát. Ve Spartě by tu možnost měl, mohl by nastupovat buď na pravém křídle, odkud by se Bořek Dočkal stáhl do středu zálohy, nebo přímo na hrotu místo Lafaty. Prostředí na Letné dobře zná, odpadly by tedy i aklimatizační problémy, jeho příchod by uvítali i fanoušci.

  Argumentů pro návrat Krále ligových trávníků sezony 2012/13 se tedy nabízí dost. Jestli k němu však skutečně dojde, není nyní vůbec jasné.

   

  Radoval se v sezonách 2009/10 a 2013/14.

   

  hráči, o jejichž odchodu z Letné se mluví

   

  Josef Hušbauer 24 let záložník

  Synot liga 2014/15: 9/3 Cagliari si produktivního reprezentanta zamluvilo už v létě, sledovalo ho v Bernu, ale nyní zájem italského celku citelně ochladl. Josef Hušbauer vinou zdravotních problémů na podzim svými výkony úplně nepřesvědčil.

   

  Radoslav Kováč 35 let obránce

  Synot liga 2014/15: 9/0 Liberec by si svého lídra rád stáhl zpět, ale to se zdá jako utopie. Radoslav Kováč deníku Sport řekl, že o návrat pod Ještěd nemá zájem, protože mu Sparta slíbila práci i po skončení hráčské kariéry. Roman Bednář 31 let útočník Synot liga 2014/15: 5/0 Role žolíka se mu vždy zajídala, jenže jako hráč základní sestavy nikdy platný nebyl. A nyní už nestřílí góly ani jako náhradník, ten poslední dal před 204 dny. Nemá už žádnou perspektivu.

   

  Ondřej Švejdík 32 let obránce

  Synot liga 2014/15: 4/0 De facto odskákal vyřazení z Ligy mistrů, i když nebyl jediným ani hlavním viníkem. Nyní je stoperem číslo 4, pokud chce hrát, musí odejít. Lákavé nabídky pro něj mají Jablonec i Dukla.

   

  Michal Breznaník 28 let záložník

  Synot liga 2014/15: 5/0 Angažování slovenského divouse po vleklém zranění bylo velkým rizikem, které se zatím nevyplatilo. Michal Breznaník se totiž opět zranil. Potřebuje se rozehrát někde na hostování.

   

  KDO BY MOHL PŘIJÍT DO SPARTY

   

  Jan Kopic 24 let, záložník Jablonec Varianta na pravé křídlo v případě, že by do Itálie odešel Josef Hušbauer, a do zálohy by se tak stáhl Bořek Dočkal.

   

  Martin Zeman 25 let, záložník Příbram Subtilnímu levákovi končí hostování v Příbrami, a tak by se měl hlásit na start přípravy ve Spartě. Konkurence pro Ladislava Krejčího?

   

  Adam Jánoš 22 let, záložník/obránce Jihlava Ač na Vysočině hraje ve středu zálohy, Sparta si ho chce stáhnout a vyzkoušet jako pojistku na pravý kraj obrany za Pavla Kadeřábka.

   

  Simon Deli 23 let, obránce/záložník Příbram Univerzální obr z Pobřeží slonoviny si nepadl s Vítězslavem Lavičkou do oka. Jiný trenér by v něm však mohl nalézt zalíbení.

  • článek DS

   Capo15.12.2014 10:57reagovat

   Hmm, takže jen bezvýznamný plky a opakované plácání spekulací, které už tak nějak médiama proběhly. Jediný co si přidali je eventuelní návrat Příbramských hostovaček.

   • článek DS

    SFINGO15.12.2014 11:03reagovat

    přesně

 • Sport

  Lucasso15.12.2014 9:22reagovat

  Podle Sportu by mohli přijít Kopic a navrátilci z hostování Zeman, Jánoš (jako náhrada za Kadeřǎbka) a Deli.

  Cagliary o Hušbauera nemá takový zájem a odejít by mohli Švejdík (Dukla, Jablonec), Breznaník (hostování) a Bednář.

  • Sport

   Peters15.12.2014 9:24reagovat

   Zeman? Bože chraň...

   • Sport

    forskinho15.12.2014 9:39reagovat

    Zemana jsem už odepsal, ale co jsem ho napodzim sledoval, tak byl po Ládínkovi Krejčím a Vaškovi Pičařovi možná nejlepší levé křidlo v lize, takže pokud se dal mentálně dokupy (což asi dal, když se mu tak daří), jsem určitě pro aby se popral o místo v týmu.

  • Sport

   Lucasso15.12.2014 9:27reagovat

   Kováč by měl zůstat a Kadlec se vrátit prej nechce.:

  • Sport

   Dynamo15.12.2014 9:33reagovat

   takže útočník zatím žádnej

   • Sport

    Lucasso15.12.2014 9:59reagovat

    Probírají tam Kadlece, ale ten moc nejeví zájem o návrat..

    • Sport

     forskinho15.12.2014 10:07reagovat

     Kadlece nebrat.

     • Sport

      Pája 5615.12.2014 11:42reagovat

      Souhlas. Byl darebnej už když odcházel. Trochu to připomíná Juna až na ten věk.

      • Sport

       captain_obvious15.12.2014 12:41reagovat

       Darebnej SmíchSmích Kadlec patřil mezi 3 nejlepší hráče v lize, když odcházel. Osobně bych řekl, že byl úplně nejlepší, když se do toho započte i to, že byl mladý a měl perspektivu i pro repre.

       • Sport

        forskinho15.12.2014 12:54reagovat

        Na ligu to byl lehce nadprůměrný hráč, ale prodat ho za tu sumu za kterou odešel byl majstrštyk.

  • Sport

   Mário Vdolek15.12.2014 9:40reagovat

   Kadeřábka snad nepustí PROBOHA!

   • Sport

    Peters15.12.2014 9:41reagovat

    Řekl bych, že náhrada myslí jako že kdyby se nedejbože Káďa zranil, tak aby byl za něj připravenej...

    • Sport

     Dynamo15.12.2014 9:43reagovat

     když přijde někdo z Německa a vysolí za Kadeře 6 milionů EUR tak ho Sparta prostě pustí.

    • Sport

     Lucasso15.12.2014 10:23reagovat

     Přesně tak.

  • Sport

   SFINGO15.12.2014 9:42reagovat

   jiná jména tam nejsou ? Kadlece leda na hostování s opcí. Jinak ne

 • Změny

  Dynamo15.12.2014 9:20reagovat

  Dnes má být ve Sportu další várka ”zaručených” informací o změnách v kádru Sparty.

  Odchody i příchody.

  Může někdo napsat jaká jména tam jsou zmíněna?

  Díky

 • Dva herní styly

  Bunda15.12.2014 2:34reagovat

  Hřebík říkal že celá Sparta musí trenovat stejným systémem,ale už při příchodu říkal že musíme umět zahrát víc stylů a letos v létě to pro Deník Sport zopakoval v tom velkém rozhovoru ve kterém říká že Sparta hraje dobře v lize,ale na Evropu to nestačí a musí Spartu naučit druhý styl hry..Lavičkovi to bylo asi jedno a nebo věřil že ta pomalá kombinace tentokrát vyjde. Hm,bohužel nevyšla a nevyjde nikdy.

   

  http://sport.aktualne.cz/prozrazeno-vime-jak-hrebik-vykouzli-ceskou-barcelonu/r~i:article:728056/

 • Mareček

  Kombinator14.12.2014 23:52reagovat

  je tu pod pekelnou palbou Honzy, tak mu nechci zase tolik nákladt pod kotel, ale jednu věc tu chci zmínit. Hodně z nás ho tu kritizovalo a já na něm nenechal nit suchou, přičemž celou dobu nemůžu zejména vystát jeho měkkost v soubojích a nejtragičtější střelu, která se dá vidět, pak ale zahrál dobře a i já jsem uznal, že se mu to povedlo, ale posléze jsme si přečetl od jednoho redaktora, že Marečka dává mezi nejhorší hráče zápasu a že se to asi řadě lidí nebude líbit, ale že je to z toho důvodu, že odkrýval prostory a nestíhal se vracet. V ten moment jsem si říkal, jestli jsem nebyl tak trochu Marečkem ošálen, přičemž jeho výkon jakožto def. záložníka byl ve skutečnosti vlastně špatnej. A když jsem ho sledoval v dalších zápasech, tak bych řekl, že tomu tak trochu bylo.

  • Mareček

   Standa Hejkal15.12.2014 6:36reagovat

   Do jisté míry souhlasím. Např. proti Ostravě se Mareček v podstatě celý zápas toulal v úplně špatných prostorách (čtvercích), čímž vytvářel šance pro kombinaci i pro dřeváky jako Vojtěch Štěpán. Postupem času ale v tomhle získal praxi, vyhrál se a naopak třeba první poločas proti Dynamu nás neustále vynikajícím pohybem a poziční hrou držel na polovině Budějovic, protože stál přesně tam, kde měl stát a okamžitě přerušoval jejich rozehrávku a sbíral odkopy. Ono když už vás za zápas snad 3x pochválí blbec a slávista Bosák, tak už to taky něco znamená, viz, zápas s Bernem.

   • Mareček

    majtin15.12.2014 8:50reagovat

    Dodám jen, že aby si tohle člověk zažil potřebuje herní praxi.

 • DS - zítra

  LukyACS14.12.2014 23:10reagovat

  - PETRŽELA do Liberce nepůjde. „Nemám zapotřebí chodit na konkurz!“

  - FOTBAL: Útočník pro SPARTU? Mohl by jím být KADLEC

  + Kdo je NA ODCHODU z Letné: Kováč ne, Hušbauer možná, Bednář je nepotřebný

  • DS - zítra

   standis14.12.2014 23:55reagovat

   Petrželovi se nedivím, Kadlece zpátky nechci, S Bednářem souhlas, Kováče tady musí zůstat, jinak by ze sebe udělali pitomce.

  • DS - zítra

   Zde.Fer15.12.2014 8:33reagovat

   Kadlece bych nebral. Sparta začala hrát lepší fotbal právě v době, kdy odešel Kadlec a nahradil ho Dočkal. Více by se mi líbil Rabušic.

    

   Je zajímavé, že Sparta začala řešit útočníky, ale ještě nemá jasno, kdo ji bude trénovat. Zřejmě to bude aktivita našeho skvělého koncepčního manažera Otavy, který trenrům kupuje hrače, které ani nechtějí... Křetinský by měl vyhodit také Otavu. On má také velkou zodpovědnost. Nejlepší by bylo, když by dostal více pravomocí znovu Hřebík...

   • Rabušic - ano!!!

    majtin15.12.2014 8:52reagovat

    Tak v tomhle s tebou jednoznačně souhlasím. Myslím, že jestli je někdo, kdo by dokázal Lafyho typologicky nahradit, je to právě on. Góly umí dát ledasčím, hlavně je po gólech správně hladovej, rvavej a pracovitej.

    • Rabušic - ano!!!

     forskinho15.12.2014 9:50reagovat

     Rabušic by hlavně ani nemusel bejt drahej. Italové za něj zas nějakou masivní pálku nevysolili.

 • Fyzická připravenost

  Dynamo14.12.2014 21:30reagovat

  Nebyla zde ještě probírána fyzická připravenost týmu.

  Podle mě je na vysoké úrovni. Například Boleslav po našem pohárovém zápase očekávala, že Sparta odejde fyzicky, ale my jsme s nima zvládli běhat a utkání zvládli.

  Dle mého pohledu je Sparta v tomto směru připravena velmi dobře, minimálně co se ligy týče.

  • Fyzická připravenost

   FIKURA14.12.2014 22:15reagovat

   Tak fyzicky připravená ligová mužstva jsou dnes myslím na stejné úrovni. Každé ligové mužstvo dělá fyzické testy doslova v laboratořích, kde je jasně vidět jak který hráč na tom je. A pokud se hraje středa, neděle tak se ten trénink přizpůsobí, aby hráč byl na utkání maximálně připraven. Dnes je běžné že každý hráč v době dovolené dostane sporttester a tam je vidět jak hráč plní to co má v době dovolené obsáhnout. Za nás se fouklo do plechovýho válce a tím se změřil objem plic, dál nůžkama změřili tuky na těle a hotovo.Smích. Dnes mají mužstva, potažmo hráči, fyzickou připravenost na stejné úrovni. Samozřejmne se najdou jedinci, kterí jsem fyzicky na vysoké úrovni. Jako třeba náš Kadeř.

   • Fyzická připravenost

    Avhred14.12.2014 23:01reagovat

    S tou fyzickou připraveností bych byl opatrný, protože je celkem často vidět, jak hráči v naší lize proti nám už někde v pětasedmdesáté minutě tahají nohy, chytají je křeče, zatímco Rudý Válec do nich neúnavně buší.

    • Fyzická připravenost

     Teiwaz15.12.2014 8:23reagovat

     Až si koupim loď, pojmenuju jí Rudý válec. To je úplně boží název :)

 • Mareček

  wasek2611@centrum.cz14.12.2014 21:21reagovat

  Teď se rozehrál docela slušně, ale neni na zápasy proti silnému soupeři. Viděli jste jak jsme hořeli vzadu, za to může Mareček, kterej nehraje to, co Vácha. Jak hrajeme s Váchou:

   

  Vácha se stahuje mězi stopery a Kadeř s Costou utočej, to dělají i když tam je mareček, ale ten se tolik nezatáhne. Mareček není tolik důraznej a kdyz se chvíli nedaří, tak kvůli nedůrazu nezískáme míče, soupeř se nebojí hrát, protože ho to nebolí..Být v sestavě proti Bernu Vácha, tak by to bylo podle mě lepší.Na zápasy ligy se někdy hodí vážně víc Mareček, ale Vácha je větší osobnost na hřišti a svojí zarputilostí dokáže spíš strhnout ostatní...

  • Mareček

   Standa Hejkal14.12.2014 22:38reagovat

   Marečka všichni kritizují především proto, že nehraje jako Vácha. A možná že i nevypadá jako Vácha. A nosí dole trenýrky.

    

   Že je v X věcech mnohem užitečnější než Vácha, to vidí málokdo.

   • Mareček

    Avhred14.12.2014 22:54reagovat

    Marečka všichni kritizují především proto, že nehraje ”TAK DOBŘE” jako Vácha. Ať vypadá, jak chce, mě osobně je zjev nebo to, jestli se s dotyčným znám osobně a udělal na mě dojem jako fajn kluk, úplně u prdele, hodnotím hráče podle předváděných výkonů. A Vácha je prostě lepší fotbalista než Mareček.

   • Mareček

    Bunda14.12.2014 22:55reagovat

    Míšo Smích to nemá cenu..:) Lidi hodnotí štíta podle zahrávání přímáku.. stopera podle golů..

    Zajímalo by mě srovnání Řepky a Maria Holka,to by bylo taky zábavné Smích

    • Mareček

     Avhred14.12.2014 23:12reagovat

     Trochu ti to klouže pod nohama ... Zahrávání přímých kopů se dávalo do souvislosti s Váchou jako nadstavba, kterou ne každý štítový záložník má, ale samozřejmě jsi to vytrhl ironicky z kontextu, přesně jak ti to vyhovovalo. Dále si vůbec nepamatuju, že by tady někdo hodnotil stopera podle branek, opět jsi to použil úplně zkresleně a nesmyslně.

     A na závěr, Holek zatím nesahá Řepkovi ani po kotníky, a to říkám jako člověk, jenž považuje Mária nejenom za jedničku Sparty, ale i jednoho z nejlepších stoperů u nás, a který toho potetovaného blázna nemá moc v lásce.

      

     • Mareček

      Bunda14.12.2014 23:20reagovat

      Nesmíš hodnotit jednotlivce,ale to jaký má vliv na hru celého týmu.. A v tom Řepka nemá na Holka ani ve snu. Dnešní kombinační Sparta musí mít konstruktivního stopera a to vše nám umožnuje mít větší tlak,jít rychleji do utoku,nepouštět soupeře do tlaku.. Kováčovi už taky nestačí jeho skvělé souboje..Díky bohu :) A to samé Mareček tam se taky musí sledovat jeho vliv na hru - jednoznačně rychlejší a jednoduší hra a ani to nestačí,protože pořád hrajeme jak páprdové a balon si tukáme jak Barca před 5 lety Neutrální

      • Mareček

       Avhred14.12.2014 23:33reagovat

       Jako že Řepka, naprosto dominantní postava, neměl vliv na hru celého týmu? Řepka, který uměl famózně organizovat obranu a v osmadvaceti, tedy v tolika letech, kolik je nyní Mariovi, hrál za West Ham po úspěšném několikaletém angažmá v Florencii, kde kopal s Ruiem Costou, Batistutou a dalšími bouráky, ten Řepka, který měl v osmadvaceti na kontě skoro padesát startů za reprezentaci, s níž hrál v základu na ME 2000? Údiv Tak to potom ano ...

        

       • Mareček

        Bunda14.12.2014 23:39reagovat

        Ale fotbal se strašně rychle vyvíjí..Dneska nestačí mít na stoperovi odkopávače. Ten může hrát za Hradec vedle Rolka,ale ve Spartě to už nejde.. Vidíš to na Kováčovi,který je ve vzduchu a v dirigování taky TOP a proč nehraje ? Nemá rozehrávku. Nehrál by ani Řepka.

         

        • Mareček

         Kombinator15.12.2014 0:18reagovat

         Tvrdit o Řepkovi, kterej v zahraničí hrál i pravýho obránce, že je odkopávač je fakt šílenost. Řepka byl ve svý době v GL jeden z nejkonstruktivnějších obránců, nejenže uměl přihrát, ale dokázal mnohy i míč vyvézt a jeho vyhrávání hlavičkových soubojů nebyl ve stylu ”buch, vyhrál jsem”, ale naopak rozehrával míč spoluhráčům. Řepka byl možná magor, ale stoper to byl bezkonkurenční.

         • Mareček

          Bunda15.12.2014 0:30reagovat

          Byl skvělej.. V té době to byl luxusní stoper :) Ale dneska by u nás nehrál. A Řepka se rozehrávky bál a rozehrávku nechával na Erichovi který zavřel oči a práskl do balonu a i on sám často prásknul do balonu někam dopředu. Takhle se už nehraje.

          Koukni a to jakým stylem hraje Kadeř beka..tohle by Řepka nikdy nezvládl a zahrál by to defenzivně,hlavně bez chyby..A to dneska už nestačí. Ne ve Spartě,která musí tvořit hru.

      • Mareček

       Chrod14.12.2014 23:53reagovat

       Vy tu děláte, jako by byl Mareček nějaká ukřivďovaná hvězda, která vůbec nedostává šanci a hrajou místo něho o třídu horší hráči, ale šancí dostal hodně. Obstál, jenom když nahrazoval Váchu na jeho postu. Když hrál vedle něj, tak to byla naprostá tragédie, takže jeho řeči o tom, že by zvládnul i ofenzivnější post, jsou k smíchu.

       Lepší než Vácha není ani náhodou. A to především proto, že Vácha není posera a nepřihrává jenom dozadu nebo do strany, jako to z 90% dělá Mareček. Je možná hezký, že hra s Marečkem je podle tebe rychlejší, ale to není tak úplně pravda. Mareček se sice rychle zbavuje míče a rychle ho posune na někoho jinýho, ale že by ta přihrávka něco řešila, tak to skoro nikdy. On má sice přesný a rychlý přihrávky, ale kdyby sme měli místo Matěje a Váchy 2 Marečky, tak bysme sice neztratili míč, ale z přihrávek na půlce gól nedáme.

       Kromě toho, že se Vácha nebojí dát přihrávku jinam než 5 metrů kolem sebe, je ještě rychlejší a tvrdší než Mareček. Jako nadstavbu máš ještě standardky a střely, který Mareček neumí vůbec. V defenzivní činnosti jsou dejme tomu stejný, byť každej hraje jinym stylem, ale když máme balon, tak je tam prostě Mareček navíc...

 • odpovědnost

  honzaspartan14.12.2014 19:10reagovat

  Za výbuchy není odpovědný ani tak Lavička, ale hlavním problémem Sparty je žalostný stav kádru, protože na většinu postů nemáme adekvátní náhradu a altenativu.

  A tu prostě jako klub, který hraje mimo ligy i v Evropě a má v sestavě spostu reprezentantů, mít musíme.

  Základní sestava je super, ale ten zbytek je většinou bída.

  Pamič, Kováč, Švejdík, Mareček, Vacek, Nešpor a bohužel už asi i Bednář - tito hráči nemají ve Spartě co dělat a místo nich by měl být v týmu někdo kvalitnější, konkurenceschopnější nebo alespoň perspektivnější(naši kvalitní mladí odchovanci).

  Otava VEN!

  Jen bych doplnil k Vackovi, že přestože dostal mnohem méně šancí než Mareček, tak se ukázal v mnohem lepším světle. V něm nějaká ta kvalita prostě je, což ukázal už v minulosti.

  • odpovědnost

   fanhob14.12.2014 19:22reagovat

   A to si jako myslíš, že Lavičkovi nadiktujou koho mu koupí a že on jim to odkýváSmích. To snad ani nemůžeš myslet vážně. A i kdyby to snad byla pravda, tak by Lavička za moc nestál.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:58reagovat

    A ty si snad myslíš, že mu koupí každého, na koho si ukáže?

    Lavička by určitě rád měl lepší náhradníky a ví, proč se snažil odehrát všechny zápasy se stejnou základní sestavou, do které nezasahoval pokud nemusel.

    Je zázrak,že s takovou zápasovou zátěží našich klíčových hráčů a s úzkým kádrem(použitelných hráčů) neztrácíme na Plzeň po podzimu víc bodů.

    • odpovědnost

     fanhob14.12.2014 21:49reagovat

     Tak to si úplně nemyslím, ale hráči kteří přišli do Sparty za jeho působení, si vybral sám. Např. to, že zůstal Švejdík je jenom jeho zásluha, kdy ho na konci sezony, pro mne z nepochopitelných důvodů nacpal do sestavy. Ten potom odehrál několik zápasů v základu a prodloužila se s ním smlouva. Jinak by skončil.

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 22:35reagovat

      Švejdíka si prý do sestavy prosadili Holek s Váchou, že ho tam chtějí místo Brabce.

      Tenkrát mě to pěkně naštvalo, protože to vyndání ze sestavy bylo vůči Brumlovi nefér, byl to hnus.

      Tenhle kluk bez nervů má velkou budoucnost.

      • odpovědnost

       Bunda14.12.2014 22:59reagovat

       Souhlas..On bude brzo v repre :)

  • odpovědnost

   Rossi14.12.2014 20:04reagovat

   Kritizovat pořád dokola Marečka, kterej v posledních zápasech vždycky patřil k tomu lepšímu a určitě nezklamal je fakt úsměvný :) Ale chápu, že takovej Vácha kterej patřil při vypadnutí s Hackenem i s Malmo k nejhorším na hřišti, je bezchybnej.

   • odpovědnost

    fanhob14.12.2014 20:07reagovat

    S Marečkem souhlas, ono když nehraješ nebo jen sporadicky, tak to prostě nejde. Musí se vyhrát a to chce čas.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:41reagovat

    Mareček k nejlepším nikdy nepatřil.

    Je na hřišti jen do počtu a vůbec nic týmu nepřináší.

    • odpovědnost

     spartas14.12.2014 20:45reagovat

     Ve světle tohohle postoje vyzdvihovat Vacka, už ale zní jako řádná kravina. :D

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 20:52reagovat

      Vacek měl pár dobrých momentů, není to alibista, nebojí se něco zkusit, něco vymyslet a žádné šílené kiksy také nevyrobil.

      Jemu bych věřil mnohem víc než Marečkovi, že by se mohl chytit, kdyby dostal více prostoru.

  • odpovědnost

   Paspartu14.12.2014 20:25reagovat

   Mě se Marec líbí. To, že udělá chybu se stane. A to že jich udělal víc tak plyne z nerozehranosti. Když hrával pravidelně tak ukázal, že na to s přehledem má. Teď s Bernem to bylo buď a nebo, rozehrál špatně.

   Jinak Lavička má podle mě plnou zodpovědnost za to co má na lavičce, a taky kolik jim dá příležitostí. Střídáním na konci nikomu nepomůže a to že si nepřivedl náhrady na některý posty (Costa, Kadeř, Lafy) je taky jeho problém.

   • odpovědnost

    honzaspartan14.12.2014 20:49reagovat

    Kdy přesně hrával Mareček pravidelně a ukázal, že na to má?

    Když dostával v minulé sezoně spoustu šancí, tak právě ukázal, že na to absolutně nemá, a kvůli tomu také nakonec zůstal Matějovský, kterého chtělo sportovní vedení odstřelit.

    Trenéři vidí hráče i v trémimku a vědí, proč je Mareček už dlouho jenom náhradníkem a nastupuje jenom když to jinak nejde. Nelze stavět horšího hráče na úkor lepšího hráče ze základu a doufat, že se pak zlepší.

    A ty hrůzostrašné kiksy s Bernem nebo s Budějovicemi byly oboje přihrávky naprosto o ničem, jedna dozadu a druhá do strany, nic konstruktivního. Takhle přihrát soupeři prostě nemůže a tyto chyby pramení pouze z toho, jak se snaží pokaždé co nejrychleji a nejjednodušeji zbavit míče, což dělá často naslepo.

    • odpovědnost

     Avhred14.12.2014 21:08reagovat

     V Bernu začal Mareček celkem slušně, dobře četl hru, dobře rozehrával, ale ve druhé půli se úplně vypařil a krom té nepochopitelné přihrávky soupeři na druhý gól v závěru měl ještě předtím jednu ztrátu míče, po níž měli Švýcaři obrovskou šanci, ale Štěch nás podržel. Já mu prostě nevěřím a dost dobře nechápu ty oslavné ódy, jaký to bude přínos, až se ”rozehraje”. Krom toho mi utkvělo v hlavě pár dalších Marečkových momentů, třeba v jarním zápase proti Plzni (které rozhodl ten ”nekopa” Přikryl), kdy Mareček jako střídající hráč naprosto nesmyslně zavinil standardní situaci v nebezpečné vzdálenosti v době, kdy soupeř hrál o devíti a byl neškodný, a ze které jsme málem inkasovali. Jako Sparťanovi mu přeju to nejlepší, ale nevěřím, že z něho bude někdy nějaká opora našich řad.

     • odpovědnost

      honzaspartan14.12.2014 22:32reagovat

      Ty standardky tam zavinil dvě a plísňáci pak vyprávěli, že nás i v devíti lidech na konci přehrávali a měli šanceSmích

      Těch špatných momentů má během každého zápasu hrozně moc. Kašlu na jeho kiksy, alibistické přihrávky nebo na to, že mu střela nikdy nesedne, nejvíc mi u něj jakou defenzivního záložníka vadí to nechození do soubojů a nezískávání míčů.

      Pořád tam jenom pobíhá, vykrývá jakési prostory kde nikdo není a soupeři si kolem něj vesele kombinují.

74995 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha