Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Sivok - Sparta zase poslední volba...

  Franta z lidu10.6.2015 19:31reagovat

  Třeba se mýlím, ale Sivok mi připomíná Jarošíka: počkám si na zahraničí (v tomto případě londýnští Kladiváři) a když to nevyjde, tak se vrátím domů. Tam mě chtějí a nějak tu Synot ligu odkopu a ještě budu za hvězdu.

  --------

  http://www.sport.cz/fotbal/premier-league/clanek/682314-sivoka-chce-sparta-ten-ale-mozna-zamiri-do-premier-league.html#hp-sez

 • Sparta Forever

  venous10.6.2015 17:39reagovat

  Sezona skončila, nezapomeňme! Moc hezký článek, souhrn celé sezony, hodně pravdivé bez servítků, jen ten titulek bych změnil - Sezona skončila, zapomeňme! Tato sezona se doopravdy nepovedla a to ve všech ukazatelích. Byla to bída a největší podíl na tom má naše vedení, které nedokáže najít kvalifikované lidi na posty, které hýbou celou Spartou. Chybí nám pořádný dravec-odborník, který by do toho šel po hlavě. Nekoukat vpravo nebo vlevo ale jít si za svým - Sparta musí být nejlepší!

 • posily

  Sendi10.6.2015 17:14reagovat

  Obrana: Na kraje vidím v lize dvě velice dobré akvizice - Karavajev a Novák a zejména Rus by měl být naše priorita, vynikající na míči, skvělá rychlost a rozehrávka, mladej a přitom kvalitní hráč. Novák je sice drahej, ale myslim, že z Jablonce je to nejzajímavější hráč, Costa se mi letos vůbec nelíbil a když nikdo nepřijde, zapracoval bych tam spíš Hybše, kterej obstál už i v těžkých zápasech velice dobře...Co se stoperů týče, tak těch je ve spartě hromada a pokud nepřijde jeden z dvojice Sivok - Mazuch, spíš bych intenzivně pracoval na posunutí jednoho z mladých reprezentantů na té pozici(Bederka, Toml, Březina), žádná jiná alternativa mi nedává smysl, protože cizím jazykem mluvícího stopera si v naší lize nedovedu představit...mimochodem moc nechápu ten hate na Brabce, uvidíte na 21čkách, že bude patřit k nejlepším stoperům na turnaji, celej Baránek vedle něho v repre vypadá jak nadšenec z Lovosic...

   

  záloha: Vyloženě nerad se dívám na slovensko, ale tam jsou dva zajímaví hráči, které jsem osobně viděl hrát a které si tu dovedu představit - Mihálik a Zrelák...oba ofenzivní univerzálové. V naší lize pak vidím tři jména, která by mohla zvýšit konkurenci ve středu pole - (Čermák je jasnej) Je to Trávník, do budoucna Trubač, ale hlavně do ligy se navrátivší Houska, říkejte jim nounejmové, ale podle mýho, hlavně posledně jmenovanej v lepším klubu kde jsou hráči v náběhu a nabídce by mohli excelovat a nebýt taky drazí...samozřejmě snažit se posouvat hráče, Moravec na konci sezony vyloženě vyčníval a zaslouží si šanci...Wiesner, Kulhánek(slabší produktivita) a Hašek si taky hlasitě říkají o příležitost

   

  útok: domluvit Shickovi aby pořádně makal a začít ho stavět, jinou alternativu nevidim...že drží míč mě vůbec nesere, protože kvalitní driblér se i v moderním týmu velice hodí a on je vyloženě excelentní technik, co spartě chybí a neni posranej jít jeden na jednoho...Pulkrab je sice výbornej herně, ale produktivitu by měl mít při svejch kvalitách lepší

   

  no a ještě zajímavost do mládeže:)) : Sparta má ročník 99 srovnatelně silnej jako byla 92 a nebude trvat dlouho než několik hráčů začne klepat na dveře áčka(jmenovitě hlavně Frýdek a Sedláček), chybí tam ale pořádnej zabiják do útoku a to vlastně skoro ve všech našich dorostech(starší Hložek laboruje se zraněním a Pulkrab jak jsem řek musí zlepšit koncovku), takže bych doplnil tu naší silnou 99 o jednoho z trojice Zikl, Růsek a Huf(ten už má i starty ve druhé lize)...toliko můj názor na kádr:))

  • posily

   Sendi10.6.2015 17:17reagovat

   jo a ještě bych vyfouknul z Příbrami Janušku... :)

  • posily

   Capo10.6.2015 17:34reagovat

   Je celkem jasný, že takhle moc se mladí nikdy ve Spartě zapojovat nebudou, protože všichni na to hned mít prostě nebudou a ani nemůžou. Bylo by to pěkný, ale moc tomu nedávám. Bez posilování kádru hotovými hráči se s našimi ambicemi nikdy neobejdem, to musí i Ajax. 92 byl naprosto vyjímečný ročník, stejně jako před nimi 87 a ve Spartě se pořádně udrželi beztak jen 3 a bez odskočení na hostování jen Krejčí. S 87 to dopadlo ještě hůř, tam si za Spartu zahrál trochu víc jen Podaný (a to se chytnul až ve 23 letech) a zpeněžili jsme pořádně jen Šimůnka. No snad si silnější generace jako 99 povede lépe, minimálně Frýdek nejml má vysoké předpoklady, snad nám nefoukne někam ven, ale u něj zase věřím, že si na něj táta bude chtít dohlédnoutÚsměv

  • posily

   LukyACS10.6.2015 17:52reagovat

   Se vším souhlas, hlavně teda s tím Brabcem a Zreľákem, jen mi to přijde trochu naivní.

   My teď opět jdeme cestou starších a zkušených hráčů, u hráčů ročníku 93 váháme, jestli jim dáme šanci, Hybšovi teda možná jo a Sýkora nám asi ještě nepřijde dozrálý, ročníky 92 považujeme za talenty, ale těm klukům je 23 a už musí pomalu začít patřit k tahounům. Ve světě už hrají ročník 96 a mladší, třeba teď jsem se díval na soupisku Din.Záhřeb, kde hraje plno mladých hráčů, třeba 95 a mladší, dokonce jeden z ročníku 98 dostal na pár desítek minut šanci, tam prostě ty hráče zkoušej, nebojí se toho, ale u nás? U nás nedostanou šanci nikdy!

    

   Zápas s Bohemkou, kdy o nic nešlo, maximálně o Lafatovu korunu a my na lavici nevezmem žádné talenty Úsměv vzal bych např. Pulkraba, Wiesnera a další talentované hráče, kteří poctivě pracovali, nevím, jestli jsou to správné příklady, ale jde o tu pointu. Prostě dát jim šanci a tohle musí být i v průběhu sezony, my v hodně zápasech sezony vedem o 2-3 kousky a na lavici nemáme žádného dorostence, který by mohl získávat zkušenosti.

    

   Takže nějaké kluky z ročníku 99 tady uvidíš až tak za 6 let, je to naprosto nepochopitelné, ale u nás to tak chodí. Tady se všichni diví, že Strahov neprodukuje víc talentů, ale dostávají ti kluci šance? Jak se mají zlepšovat? V juniorkách? To se pak nedivím Schickovi, že se radši věnuje auťákům a holkám, když v povedené sezoně a za jasných výsledků dostane od Lavičky prostor asi ve 20 minutách Smích a další nedostanou šanci pro jistotu vůbec. Jak jsem psal, Sýkora povedené hostování, Kotal ho chválil za pracovitost, ale k čemu mu ot bylo? Akorát si vysloužil to, že je odepsanej už před přípravou a zamíří na další hostování, bavilo by tohle někoho?

   Přitom cesta mladých hráčů se nám vyplatila,

    

   Hřebík začal víc dávat prostor 92, zapracovali se do základu, chtěl vyházet Zápotočné, Jarošíky, Vidličky a další vyčpelé hráče, kteří měli vyděláno. Nechci říkat, že jim nešlo o výsledky, asi šlo, ale když se nedařilo, tak jim to žíly nijak netrhalo. Tahle cesta starších se nám neosvědčilo, naopak nejlíp jsme hráli s mladými a my dalším mladíkům šanci nedám. Radši opět půjdeme původní cestou, která nás k úspěchům nedovedla.

    

   Capo píše, že ročník 92 byl výjimečný, to souhlas, ale jsou tu i další talentovaní hráči, jestli na Strahově nejsou další talenti, pak je to teda chyba, ale tak to sktuečně není, zajímavých hráčů je tam dost, jen musí dostat šanci.

   Vždyť my i o Chvátalovi radši tvrdíme, že je zraněný, než aby dostal šanci, nebo se připustilo, že to není adekvátní náhrada za Kadeřábka.

    

   Tohle je prostě hrůza a ve světě něco neobvyklého. Křetínský by měl bouchnout do stolu a sám chtít, aby ti nejlepší z centra dostávali šanci, i kdyby jen na pár minut.

   • posily

    Kombinator10.6.2015 18:43reagovat

    A hlavně tohle není jenom o sportovních výsledcích, ale i o penězích. My nakoupíme drahý ”dědky” místo toho, abychom dali šanci odchovancům, kteří, když se chytnou můžou mít klidně cenu 40-100 miliónů po dvou sezónách. Jsem přesvědčenej, že kdybychom pravidelně dávali šanci mladým, tak za 5 sezón najdeme 3-5 mladíků, kteří se chytnou. Krásnej příklad je Kadeř, nemít kliku před dvěma lety, že nemohl hrát Costa a místo něj šel proti Hackenu ten slovenskej kopyťák a napravo Kadeř, tak by dneska piloval lajnu v MB za max. 10 mega, ale díky souhře okolností teď půjde za cca 100 miliónu do Bundesligy, podobnej případ klidně mohl být Skalák nebo Sýkora, ale ty tu pořádnou šanci nedostali.

    • posily

     LukyACS10.6.2015 19:26reagovat

     Přesně tak, i Hušbauer se k nám musel vracet přes další ligové kluby, aby tu dostal šanci.

      

     Prostor jim nedáme žádný, je mi jasný, že asi těžko můžeme dát mladého hráče do základu a stavět na tom, ale v loňský sezoně jsme dávali všem náklep, letos v některých zápasech taky, vždyť i v těch Budějkách mohl bejt třeba Moravec na lavici a dosta prostor na 15 minut, s Bohemkou klidně Toml a horší než se Švejdíkem by to nebylo a i kdyby, tak by se nestalo vůbec nic.

   • posily

    Capo10.6.2015 19:02reagovat

    Ode mne to neber jako nějaký podceňování mladých hráčů z naší líhně. Ty dva výjimečné ročníky jsem jmenoval jen proto, že oba měly hned několik velmi zajímavých hráčů a přesto u nás nikdy neměli na růžích ustláno a je hodně smutný, že ze dvou ročníků plných reprezentantů se u nás dokázala naplno prosadit jen trojice fotbalistů. Asi by to dokázal i Šimůnek, ale ten byl z objektivních důvodů výhodně prodán. Taky nepochybuju, že každý ročník vždy vyprodukuje zajímavého hráče minimálně ligové úrovně a určitě souhlasim, že by se nestalo nic špatného, kdybysme ty hráče občas používali i do rozhodnutých zápasů (1 hráč se snad na lavici čas od času objevit může). Když takové hráče dokáže zapojit i našlapaný Bayern apod, tak proč to nefunguje u nás? Nikdo mi nevymluví, že ti nejtalentovanější, byť jen ročník třeba 97, by nezvládli odehrát 15 minut ligového zápasu za stavu 3-0. U nás je to bohužel jen čekání na dalšího Rosického, popř. musí mít hráč štěstí, že už trenér z nouze nemá kam sáhnout viz Podaný nebo Kadeřábek a ti hráči pak na sebe, světe div se, upozorní.

    • posily

     kopejtko10.6.2015 19:17reagovat

     já bych se jen zeptal kde skončily údajně talentovaní hráči ročníku 87 předpokládám že přebor nebo divize, holt talent není všechno a dokud mladí hráči nezačnou ve Spartě makat tak v ní nemají co dělat

     • posily

      Capo10.6.2015 19:27reagovat

      Hele já vim, že to s mladýma neni tak jednoduchý, ale mně jde spíš o to, že už v těch 18-20 letech, ať je jakej je, tak je schopen odehrát část ligového zápasu. Třeba Jakub Rada teď jasně ukazuje, že by se asi tak moc nestalo, kdyby byl v kádru áčka místo třeba Kovby apod. a měl možnost odehrát pár minut. Třeba by se ve Spartě stejně neprosadil, nebo by v ní odehrál jen tolik jako třeba Podaný, ale když už nic, tak by to Spartě ušetřilo fůru peněz za plat hráče, kterého stejně ve výsledku pořádně nepoužije.

     • posily

      LukyACS10.6.2015 19:37reagovat

      Tohle je dvojsečný, když nedostaneš šanci, tak tě to asi přestane bavit, ztratíš motivaci. Třeba Folprechta Chovanec odstřelil po Příbrami, kdy za remízu mohl Blažek s Brabcem, a navrch ještě mladé zkritizoval do médií, od té doby byl už jenom v béčku, to se nedivím, že ho to přestalo bavit, teď měl na Žižkově super sezonu a nedivil bych se, kdybychom ho příští rok někde v lize viděli a předváděl výkony třeba jako Jakub Rada v Bohemce, který si u nás taky nekopl, do 25 let jsme ho dusili jen v béčku, asi těžko se můžeš rozvíjet v ČFL.

    • posily

     LukyACS10.6.2015 19:21reagovat

     Já to nemyslel nějak zle vůči tobě, vím, jak jsi to myslel Úsměv

      

     A souhlas s tím, že by tady teď dostal šanci asi jen nový Rosický, jinak radši upřednostníme někoho z lavičky... ani do přípravy už asi po nikom nesáhneme Smutek s tímhle těžko někdy budeme fin.soběstační, jak píše Kombinator, tohle je i o penězích, takže by to měl chtít sám Křéťa.

      

     Poslední prodaní hráči byli produkty našeho centra, jestli tam teda můžu počítat i Kadlece. Hušbauer u nás vyrostl a tady by asi nedostal šanci, kdyby se k nám nevrátil přes Ostravu, z Kadeřábka snad taky bude 100M.

     Poslední půlsezony naše soupiska spíš stárne... jen zkušení hráči nám úspěchy nepřinesou

     • posily

      Capo10.6.2015 19:32reagovat

      Tak jako úrovni áčka to asi neublíží, když chodí hráči odjinud, ale je smutný, že od Dočkala nepřišel nikdo, o kom by se dalo říct, že by nás někam posunul, a pak je prostě smutný, že akorát zabírá místo. Pokud Ščasný přivede hráče, kteří zvednou kvalitu, tak nemám problém, že pustíme Sýkoru nebo Skaláka, ale moc tomu prostě nevěřimSmutek

 • Emir Halilovič z HK

  SFINGO10.6.2015 16:06reagovat

  do Trnavy.

 • Hmm

  daniel10.6.2015 15:51reagovat

  tak fakt zajímavý posilySmíchAle kdy nám ty zajímavý posily představí?Blíží se začátek přípravy a pořád nic!!!!

  • Hmm

   SFINGO10.6.2015 15:57reagovat

   klídek, do prvního mistráku času dost.

  • Hmm

   spartas10.6.2015 15:57reagovat

   Dle mě do zahájení přípravy nepřijde nikdo, Litsingiho bych očekával na tom zahájení (s tím, že intenzivně vyjednáváme s Teplicema a jasno bychom měli mít brzo), no a pak last minute pár druhořadejch příchodů.

   • Hmm

    SFINGO10.6.2015 16:07reagovat

    výmluva, že intenzivně vyjednáváme s Teplicema asi neklapne, protože Litsingimu teď končí smlouva

   • Hmm

    Chrod10.6.2015 16:09reagovat

    A pak se dozvíme, že Kadeřábka prodáme po předkolech... náhrada žádná, takže všechno bude na hovno jako vždy za poslední roky. Otava si v klídečku přivede pár zoufalců alá Picault, aby se neřeklo, že nic nedělá, a pojede se vesele dál.

    • Hmm

     SFINGO10.6.2015 16:10reagovat

     s velkou slávou se přivede Pekhart a Čelůstka

  • Hmm

   Mário Vdolek10.6.2015 16:18reagovat

   Dokud je Otava na dovolenejch tak se na Spartě neúřaduje.

 • Island-Česko

  Franta z lidu10.6.2015 11:56reagovat

  Páteční kvalifikační zápas EURO 2016 na Islandu bude rozhodovat William Collum ze Skotska.

  • Island-Česko

   trakip10.6.2015 12:37reagovat

   Nechci malovat čerta na zeď. V Bernu nás potopil Turek za neuznanou penaltu Váchy a teď nás zařízne Skot za nafilmovanou penaltu Rezka ve Skotsku. Mé předtuchy se většinou vyplňují. Snad se spletu.

   • Island-Česko

    Mário Vdolek10.6.2015 13:06reagovat

    A není to jedno? Stejně na tohle EURO postupuje snad každej při těch 24 účastnících. Spíš by mi zajímalo co tam budeme hrát než jestli nás jednou za čas někdo zařízne v nějakým prázdninovým pouťáku.

 • Varnsdorf

  LukyACS10.6.2015 11:52reagovat

  Varnsdorf se vzdal ligy, asi rozumné řešení... ale už by se s tímhle mělo začít něco dělat, když ze 2. ligy mohou postupovat každý rok tak 2-3 kluby, víc klubů pro 1. ligu podmínky nemá.

   

  Ideální je snížit počet klubů v první i druhé lize, ale to asi nikdy neprojde. Když srovnám ligy, které jsou na tom s kvalitou podobně a země, které jsou podobně velké, tak všude je nižší počet klubů. Už i větší Rumunsko snižuje počet klubů z 18 na 14.

  • Varnsdorf

   Franta z lidu10.6.2015 12:01reagovat

   Souhlas. Snížit počet účastníků. Koukněme se třeba na model na Slovensku, když nikdo nemá koule zavést takové revoluce jako např. v Nizozemsku, kde se používá systém play-off. Lepší Sparta-Plzeň nebo Sparta-Slavia 4x do roka, než nicříkající zápasy proti Hradci Králové, kdy si můžeme honit trika, jací jsme kabrňáci a pak vypadneme 2x se švédským týmem. Zlín a Varnsdorf - prašť a uhoď. Jihomoravané mají aspoň normální stadion, ale za rok půjdou zase dolů...

   • Varnsdorf

    spartas10.6.2015 12:35reagovat

    On se vrátil Chovanec, nebo co tady děláš?

  • Varnsdorf

   captain_obvious10.6.2015 13:04reagovat

   Jednoznačně snížit, minimálně na těch 14, lépe možná na 12, kde by se to potom rozdělilo na 2 šestice a hrál každý s každým zase 2x, to by dalo 32 zápasů, takže by se to oproti současnosti tolik nezměnilo a hrálo by se více zajímavých zápasů. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že kdyby se Slavia zase pochlapila a hrála do toho 6. fleku a ještě by se přihodilo, že bychom na ni narazili v poháru v těch posledních kolech, kde už se to hraje na 2 zápasy, tak by se hrálo 6 derby v 1 sezoně, což možná malinko podkope tu tradici a náboj těch zápasů. Mohlo by se to i drobně negativně odrazit i na návštěvnosti těchhle velkých zápasů, protože kdyby ti do toho něco vlezlo, tak by sis nezoufal, protože bys věděl, že se stejně budou hrát ještě další 3 derby. Ale s tím se musí počítat, že taková změna nepřinese jen samá pozitiva,

    

   Druhé lize by zeštíhlení na 10 týmů krutě prospělo. Klidně by mohly být sezony, kdy by druhou ligu hrály třeba Budějovice, Hradec, Brno, Olomouc, Žižkov, Zlín a jenom pár vesnic typu Varnsdorf. Ještě bych byl pro, aby postupoval jen jeden tým a druhý z 2. ligy hrál baráž s předposledním ze SL, aby do SL postupovaly opravdu jen týmy, které na to reálně mají.

    

   Ale nic z toho se nestane dřív než za nějakých 5-10 let, to to nejdřív budou muset zavést v Kazachstánu, Lotyšsku, Moldávii a Černé Hoře, než se na tom začne pracovat i u nás.

   • Varnsdorf

    wasek2611@centrum.cz10.6.2015 13:39reagovat

    Já jsem pro to, aby první i druhá liga měla 10 týmů. Každý s každým 4x - 36 zápasů - ideální. Popřípadě by šlo snížit počet na 8 týmů, tam by bylo jen 28 zápasů ..

    • Varnsdorf

     LukyACS10.6.2015 14:20reagovat

     8 je strašně málo, to neprojde nikdy a asi ani těch 10... ale snížení na 12 by snad jednou projít mohlo, každý s každým 2x = 22z a pak rozdělit ligu na 2 části a dalších 2x 5 zápasů, spodek stejně nikdy nikoho moc nezajímal, jsou v podstatě jen na obtíž Úsměv tak ať si to těch horních 6 rozdá o titul a poháry

 • Dresy

  Standa Hejkal10.6.2015 7:42reagovat

  Protože Nike má hodně omezenou paletu se vzory dresů, čekám, že letošní, údajně kontroverzní dresy, budou vypadat nějak takhle, samozřejmě v našich tradičních barvách.

   

  http://bit.ly/1FIcJcU

  http://bit.ly/1GxMhbQ

  http://bit.ly/1GxMfRa

  • Dresy

   Peters10.6.2015 9:30reagovat

   No, tak ten AS Řím, místo žlutých prvků bílé a naše rudá, bez BLESK energie, to by šlo...

  • Dresy

   Mário Vdolek10.6.2015 10:57reagovat

   A není to jedno? Stejně nás čeká sezóna hrůzy.

 • N. Nikolics z Videotonu

  ACSOLDBOY9.6.2015 23:51reagovat

  do Legie W.

  • N. Nikolics z Videotonu

   rozumbrada10.6.2015 1:48reagovat

   xavi do kataru,skalák do boleslavi a ščasný podepsal se spartou a prý má přijít litsingy.

 • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

  daniel9.6.2015 23:27reagovat

  posily a pořád nic,dočkám se?Smutek

  • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

   Standa Hejkal9.6.2015 23:53reagovat

   Ne, proč?

  • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

   ACSOLDBOY9.6.2015 23:54reagovat

   Já také čekám.....a tuším, že největší přestupem léta bude Litsingy od Tepláka...Úsměv

  • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

   standis10.6.2015 0:02reagovat

   Dočkáš se nějakých hráčů. Jestli to budou posily, tak to se uvidí. Vedení si máklo, když sehnalo trenera, tak ted musí být trochu odpočinek a hlavně žádnej stres.

  • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

   pubi10.6.2015 0:18reagovat

   Nikoho nepotřebujem, máme Brabca

   • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

    ACSOLDBOY10.6.2015 8:56reagovat

    Smích To nas ma vetsina, ale v kalhotách. ....

  • ČEKÁM,STÁLE ČEKÁM...

   rozumbrada10.6.2015 1:51reagovat

   máme rychlostní typy brabce s váchou a ve výborné formě hrajícího costu a krejčího to ti musí stačit.

77757 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha