Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
  • Jihlava - China

    Gulis19.2.2016 19:56reagovat

    Musím pochválit kluky z Vysočiny, hráli moc hezký fotbal, viděl jsem sice jen druhou půli,ale pěkný výkon. China byla marná

    • Jihlava - China

      standis19.2.2016 20:00reagovat

      Oni už viděli z 3 zápasů 9 bodů... Tak jednoduché to zase není, takže se vrátí do reality. Ted hlavně Vavruška by mohl něco uhrát v prádelně.

      • Jihlava - China

        petula19.2.2016 23:45reagovat

        no China se hlavně viděla už ve finále LMSmíchJe ale pravda že Jihlava byl abnormálně těžkej soupeř Smích

    • Jihlava - China

      majtin19.2.2016 20:04reagovat

      Mám tu jeden vzkaz, pro slávistické fans:”Vítejte zpátky na zemi!Úsměv

      • Jihlava - China

        OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 20:08reagovat

        mám tu jeden vzkaz pro slávistické fans

        https://youtu.be/yYvI4wT5Z5I

  • Včerejší zápas

    honzaspartan19.2.2016 19:40reagovat

    Takže mi beze zbytku vyšel můj včerejší tip, že opět zahrajeme v EL dobře a že to bude voda na mlým Impulzovo zastáncům. Proto se musím zasmát komentáři AlaMierda, podle kterého si Ščasný ”typama Honzaspartan a jemu podobných pěkně vytřel prdel”... Smích Také je vtipné, že Ščasný postavil stoperskou trojici Holek, Brabec, Costa, po které jsem tady volal už v létě, když tam neustále cpal Marečka a Hybše a jako včera to nepostavil nikdy.

    Ale k zápasu. Několik hráčů podalo zřejmě nejlepší výkon v sezoně. Dočkal, Krejčí, Fatai, Holek a výborně hrál i Juliš nebo Zahustel. Kvalitní výkon podal i Vácha, který se z pozice nejdefenzivnějšího záložníka dostával i hodně do zakončení.

    V první půli kvůli nekreativnímu středu zálohy dost vázla rozehrávka a končila často jen zoufalými odkopy stoperů, ale to byla asi jediná vada a vynahradila to bojovnost.

    Vzhledem k výkonům všech hráčů okolo zase mnozí nabyli dojmu, že hrál snad dobře i Mareček. Mareček hrál úplně to samé, co vždycky. Vybaví si snad někdo nějaký jeho světlý moment? Zase jen odevzdával balony a spoustu jich pokazil. Dál to nemá cenu rozebírat, předvedl prostě to, co obvykle, ale protože všichni okolo hráli tak dobře, tak to tentokrát nevadilo.

    Pokud by se včerejší výkon týmu opakoval pravidelně i v lize, tak jsem ochoten vzít Ščasného na milost. Nicméně si bohužel myslím, že nás brzo čeká návrat do reality. Bylo tomu tak několikrát už na podzim.

    • Včerejší zápas

      Bunda19.2.2016 19:41reagovat

      SmíchSmíchSmích

    • Včerejší zápas

      Sendi19.2.2016 20:14reagovat

      :D hoďte na něj síť!

    • Včerejší zápas

      LukyACS19.2.2016 20:25reagovat

      lifetime troll Smích

    • Včerejší zápas

      Kombinator19.2.2016 20:35reagovat

      Jasně včera to bylo super, ale popravdě, přijde mi dost komický, jak tu opět a tradičně po jednom zápase zase řada nepoučitelných vychvalují Ščasnýho a Marečka a bijou se do prsou. U Ščasnýho je to prostě furt dokola a očividně jen málokdo si to uvědomí, což mě dost udivuje. Mužstvo předvede dobrej výkon v Evropě proti kvalitnímu soupeři (CSKA, Schalke, mimochodem dělo se i dřív - Neapol, Bilbao, Chelsea, Panathinaikos), ale pak shoří v 60% dalších zápasů. Ty soustavný problémy se prostě jedním zápasem v Evropě nevypaří, každopádně Ščasnýmu dávám v odvětě větší šance než bych díval Jožovi nebo Víťovi, protože ti většinou jeli na porážku, u Ščasnýho očekávám lepší průběh (jednak má lepší mužstvo a jednak ho má postavený víc do rychlosti, pokud se teda neuzdraví Lafata, protože ten v takovým zápase venku a s takovým soupeřem bude podle mě kontraproduktivní). Co se týká Marečka, tak sice posral nějaký příhrávky a měl tam pár námazů, ale to měli skoro všichni v obraně, ale i ukázal svoje přednosti - akční radius a tentokrát ani nevypadal, že se motá všude možně jen ne tam kde má být, ale to nic nemění na tom, že absolutně rezignuje na jakoukoliv nadstavbu, což bylo včera dost patrný, takže sice zapadl do dobrýho výkonu týmu a pomohl ve středu hřiště udržet Krasnodar na uzdě, ale tím to pro něj skončilo a to si nemyslím, že ja až zase taková bomba, která by ho měla vystřelit do základu. Včera jsem z jeho strany viděl jednu situaci, která jeho i jeho výkon podle mě dokonale vystihla - někdy v druhý půli tuším Bořek obral Rusa na 30-40 metrech od jejich brány míč a ťuknul ho úplně volnýmu Marečkovi, ten místo aby dal na volnýho hráče do křídla a šli jsme do přečíslení, tak to alibisticky z první ťuknul dozadu a tím se to celý zazdilo.

      • Včerejší zápas

        Chabix19.2.2016 20:50reagovat

        Myslím, že jsou ta hodnocení docela střízlivá. Žádné extrémy jsem nezaznamenal. Jinak tým kvalitní máme a věřím mu. Zápasy v lize jsou často o něčem jiném. Jiné taktiky a i my musíme hrát jiným stylem. Co se týče včerejšího výkonu. Tak si myslím, že při zachování chladnější hlavy jsme klidně o ty 2 nebo 3 góly vyhrát mohli. Hráči jsou často splašený a vůbec nevnímají, že to můžou dát hráči v lepší pozici, ale to si říkám pomalu při každém zápasu.

        • Včerejší zápas

          nosoroh19.2.2016 21:09reagovat

          Splašenost zmizí jedině zkušenostma z těžkejch zápasů.

      • Včerejší zápas

        nosoroh19.2.2016 21:08reagovat

        No jasně že vyhořeli v 60 % zápasů, proto jsou taky předposlední SmíchSmích

        • Včerejší zápas

          Kombinator19.2.2016 21:51reagovat

          Vyhořet neznamená notabene ztrati body. My máme natolik silnej tým, že dokážeme vyhrát i při sračko výkonu 2-1 nebo 1-0.

          • Včerejší zápas

            nosoroh20.2.2016 8:06reagovat

            Vyhořet znamená být neúspěšný. Pokud to bereš takhle, tak včera vyhořela Plzeň. A nevěřím tomu, že prádelní fans po včerejšku řvou ”Krejčí ven!”:

      • Včerejší zápas

        Sendi19.2.2016 21:23reagovat

        to já spíš jako typický na Marečkově hře vidim uplně něco jinýho a to je skvělý čtení hry, on za celej zápas předskočí nebo znemožní rozehrávku tolikrát co Vácha za celou sezonu, což je ale vidět pouze na stadionu(je to ale naopak vidět třeba ve statistice zachycenejch míčů apod)...naopak pro Marečka typická situace předcházela našemu gólu, dobře přečetl hru, vybojoval míč pro Dočkala, kterej centruje a my skórujeme...tu situaci co popisuješ já vidim jinak - nikdo mu nekřikl že je sám tak to hrál přes stopery...nechci se profilovat jako Marečkův advokát, ale za mě je to typ hráče, kterýho člověk docení pokud ho vidí hrát naživo a upřímně si myslim, že kdyby se spočítalo kolik založí akcí a kolik naopak zachytí akcí soupeře, tak by vyšel přínos pro tým, kterej by leckoho překvapil...to že hraje jednoduše na málo doteků já naopak vnímam jako jeho největší devízu a nepovažuju to za alibismus...co bych Marečkovi vytknul je že by měl bejt odolnější v soubojích, on tam ale prostě neni od toho aby dával finální přihrávky, od toho je tam Dočkal nebo Matějovský...na tomhle se každopádně asi nikdy tady neshodneme...což ale nevadí, protože třeba to cos tu napsal ty, je oproti tomu co píše kolega nahoře přínosnej a konstruktivní přístup...

        • Včerejší zápas

          Pindruch19.2.2016 21:37reagovat

          Jen bych upřesnil, že před naším gólem dobře přečetl hru a vybojoval míč pro Dočkala Vácha, ne Mareček.

          • Včerejší zápas

            honzaspartan19.2.2016 22:14reagovat

            lolSmích

        • Včerejší zápas

          Kombinator19.2.2016 22:00reagovat

          Jak říká kolega, před gólem to byl Vácha, takže to se moc nepovedlo, ještě s tím rejpnutím do něj Úsměv. Uznávám, že Mareček umí hodně často předskočit protihráče a získat míč, toho jsem si všimnul, ale zároveň je schopnej stát jako brambora dva metry od hráče a zavinit gól. Určitě to není tak, že by odváděl skvělou def. práci a k tomu ještě předskakoval a odebíral míče. Nezlob se na mě, ale podle mě není žádná náhoda, že se Mareček s ocasem mezi nohama vrátil do český ligy, stejnětak není náhoda, že s ním Víťa a Ščasný většinu doby lepí sestavu, kde je zrovna nejslabší místo. Prostě nemá takovou celkovou kvalitu, aby se prosadil. Nebýt toho, že se zranil Vácha a odešel Kadeř (respektive diletantsky nikdo na jeho pozici nepřivedl - Steinhofera nepočítám, ten tu byl jen proto, aby bylo koho o poločase stahovat), tak leští stále lavici a to poprávu, i za Víti se dostal víc na plac až v momentě, kdy se zranil Matěj.

          • Včerejší zápas

            Sendi19.2.2016 22:19reagovat

            sorry, moje chyba, myslel jsem situaci když Dočkal centroval Julišovi na tu první loženku...to jste si smlsli:)). To s tim bramborou to prostě neberu, podle mýho ty situace nejdou za nim, to spíš za nim jde, že občas odpadne z nějakýho souboje. Ale hlavně říkáš že ” Určitě to není tak, že by odváděl skvělou def. práci a k tomu ještě předskakoval a odebíral míče” jenže podle mě předskakování a odebírání míče JE ta defenzivní práce, určitě u moderního středního záložníka a to nemluvim o tom, že se pozice toho defenzivního změnila natolik, že už bychom vůbec neměli mluvit o defenzivnim záložníkovi, tady se neshodneme už z principu protože si myslim, že role toho hráče je jiná, než si myslíš ty :) Že se v době kdy přišel neprosadil přes Váchu nepovažuju za nic překvapivýho, protože v tý době měl Vácha reprezentační formu, to že se naopak později vyprofiloval v jednoho z nejlepších pravejch obránců v lize ačkoliv to neni obránce naopak potrvrzuje, že je to univerzální a spolehlivej hráč...další věc je, že si rozhodně nemyslim, že by se do ligy vracel se staženym ocasem, já jeho zápasy v nizozemsku viděl(věř tomu nebo ne, viděl jsem ho dokonce dát gól:) a hrál z mýho pohledu dobře, ikdyž herenveen v tý době procházel docela krizí...netvrdim, že je to nějakej fantastickej špílmachr, ale myslim, že je to v očích sparťanů nedoceněnej spolehlivej hráč s velkym akčnim radiusem a pokud se tu psalo, že nemůžou s Váchou hrát vedle sebe tak já tvrdim, že naopak to je výbornej model, protože dohromady je jich plný hřiště a včera se to potvrdilo...takže tak...

            • Včerejší zápas

              honzaspartan19.2.2016 22:45reagovat

              Přesně tak, už bychom vůbec neměli mluvit o def. záložníkovi a mít ho v týmu. Hráči hrající na těchto pozicích by měli nejen umět odebírat míče a odvádět defenzivní práci, ale měli by umět hrát i dopředu!

              Mareček neumí ani jedno, je slabý v soubojích a trořit hru prostě neumí. Že má nulové ofenzivní schopnosti snad nepopřeš ani ty. Z těchto důvodů nemuže mít Mareček místo v sestavě Sparty. K těm jeho přednostem, které podle tebe má, nemá žádnou nadstavbu. Ani do defenzivy, ani do ofenzivy. To je prostě na Spartu málo.

              • Včerejší zápas

                Sendi19.2.2016 22:55reagovat

                do ofenzivy to skutečně neni ideální, ale to já si zase nemyslim, že by ten záložník, co se pohybuje na největším prostoru to měl za úkol, právě proto, že se pohybuje po velký ploše tak prostě tvoří mezihru, což je podle mě určitě lepší, než kdyby zbytečně držel míče. Souhlasim, že v soubojích neni silnej a taky souhlasim, že bych si místo něho představoval uplně jinýho hráče, ale to i místo Váchy. hlavně ty říkáš ” K těm jeho přednostem, které podle tebe má, nemá žádnou nadstavbu” jenomže co jsou teda potom ty přednosti, neni to náhodou ta nadstavba? NIKDO v našem týmu, ani Vácha, kterej je třeba podle mě dobrej hráč nemá tak velkej akční radius a nezachytí tolik míčů jako Mareček, takže to je jeho nadstavba, nadstavba Váchy je zase skvělý krytí prostoru a důraz, nadstavba Matějovskýho je extrémní kreativita atd atd...důležitý je podle mě jediná věc a to ta, že to v 90% neumí Ščasný poskládat tak, aby tu nadstavbu u všech využil, včera se mu to třeba podařilo...nemam rád když se zbytečně hází špína na naše hráče, ale zase uznej, že vole nejsem žádnej bezbřehej chvalič, třeba Costa s Fataiem podle mě nemaj hrát v základu, ale zase sem ochotnej jim ten přínos občas uznat...shodnem se, že se neshodnem, ale dík za tenhle příspěvek, musel sem se nad tim zamyslet:))

        • Včerejší zápas

          honzaspartan19.2.2016 22:15reagovat

          Marečka jsem viděl hrát naživo mnohokrát a jeho slabiny tak vyniknout ještě víc než v televizi.

          • Včerejší zápas

            Sendi19.2.2016 22:21reagovat

            myslim, žes ho viděl maximálně jednou!:)))

            • Včerejší zápas

              honzaspartan19.2.2016 22:36reagovat

              Ty už radši nemysli. Už jsi v tomto vláknu napsal dost nesmyslů.

              • Včerejší zápas

                Sendi19.2.2016 22:41reagovat

                pojď, pojď mi to vysvětlit a dej tomu smysl...

                • Včerejší zápas

                  honzaspartan19.2.2016 22:48reagovat

                  Možná až ty mi vysvětlíš, proč by na mě kvůli mému prvnímu příspěvku v tomto vlákně měli házet síť.

      • Včerejší zápas

        honzaspartan19.2.2016 22:30reagovat

        Přesně tak, opět je tu komedie po jednom povedeném zápase, nepoučitelní se bijí v prsa a posmívají se.

        Ano, je to pořád dokola a také proto jsem si včera klidně tipnul, že zahrajeme dobře. O to víc mě právě udivuje, že to nevidí ani někteří zdejší diskutující, které jsem považoval za poměrně inteligentní, ale asi jsem se zmýlil.

        Prostě kam vítr, tam plášť, bezpáteřnost vládne tomuto foru. Teď jsou nahoře tito patolízalové, tak udivíme, jak to bude za pár týdnů po pár venkovních zápasech v lize.

         

        Přesně té situace jsem si všiml taky, a byla tam další podobná tuším někdy v 65.-70. minutě. Mareček se dostaně k míči, má několik možností přihrávky dopředu na rozběhnuté spoluhráče, ale on se otočí a dá to na stopery, a to riskantně kolem soupeřových hráčů! Přesně takhle vznikají ty jeho minely.

        • Včerejší zápas

          Sendi19.2.2016 22:39reagovat

          když to je těžký, ty vidíš JENOM tyhle situace, ale nevidíš ty pozitivní a to ještě ty situace blbě vyhodnocuješ, protože jsi vůči Marečkovi zaujatej jako kráva:) Každej jeden hráč včera nebo kdykoliv jindy udělá nějakou chybu, bez vyjímky, ať už to byl Zahustel, Dočkal, Vácha, Brabec, Juliš, nebo Costa. Kdybys hru posuzoval bez předsudků, viděl bys to jinak, nebo bys korektně zkritizoval všechny, to co děláš je zbytečný tlachání, narozdil od Kombinatora...že Marečkův dobrej výkon smeteš ze stolu tim, že vlastně hrál nahovno ale všichni ostatní hráli dobře, je trapný:)

          Navíc teda bych řek, že se tu v prsa bije docela málo lidí, na adresu Ščasnýho asi nikdo nemáme problém uznat, že TENTOKRÁT to připravil dobře, ale že takovejch zápasů jsou možná dva až tři do sezóny je hodně mizerná bilance musí každej soudnej člověk uznat taky...

  • Slávistické problémy

    majtin19.2.2016 19:00reagovat

    Tak jsem si tak projel jejich fórum, během toho, co po očku sleduju jejich zápas a vidím samé bolesti růstu. Když jsou teďka ten hvězdný tým, tak se musejí smiřovat s realitou placených přenosů z jejich zápasů. Danovi 79,- Kč platit nechtěj (asi jim ještě nikdo neřekl o Tipsportu), takže to loví, kde se dá. Dále je štve nefunkční presink, to že jim Jihlava ze začátku stíhala, hlavně díky rozdílu v nasazení a že Hušby se po hřišti spíš prochází. Jako bych to odněkud znalÚsměv

  • Vcera pred zapasem tajna zbran

    Spartan 198919.2.2016 18:59reagovat

    Vcera tohle byla tajna zbran :D

    https://www.youtube.com/watch?v=qhGwsS5Sk2k

  • Deník Zlo

    OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 17:00reagovat

    Pamatuju si, že než DK koupil Sport, tak tam byly dost nenávistné články vůči spartě. Já jsem to tolik nesledoval ani, kdo to psal. Spíš by mne zajímalo, co dotyční píšou teď? pravděpodobně platí, koho chleba jíš, toho píseň zpívejSmích

    • Deník Zlo

      nemfi19.2.2016 17:10reagovat

      Tuším, že to byl Mádl, že se to zlepšilo po angažování Přibyla a skončení Chovance, jehož přístup k novinářům na to, jak psali, měl vliv.

    • Deník Zlo

      13goat19.2.2016 17:17reagovat

      Deník Zlo, jak píšeš, mi přijde lehce prosparťanskej.

      • Deník Zlo

        OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 17:23reagovat

        momentálně jo, ale ještě před pár lety to tak nebylo

        • Deník Zlo

          nosoroh19.2.2016 21:11reagovat

          No a dělají snad novináři v jiných novinách něco jinýho? Viz MfD nebo LN, teď nemyslím o sportu.

    • Deník Zlo

      majtin19.2.2016 19:15reagovat

      Hartman - to byl taky hlavní nepřítel. Teď bych řekl, že šel do sebe. Věnuje se hodně těm rozborům hry (jestli to není od té doby, co dělal velký rozhovor s Hřebíkem) a docela mu to jde. Řekl bych, že to není změnou zaměstnavatele, ale že šel do sebe.

    • Deník Zlo

      standis19.2.2016 19:59reagovat

      Ke konci působení Chovance ve Spartě na něj byla pořádána štvanice, takže se mohlo zdát, že je prospartanský, ale po nástupu Hřebíka vše ustalo A ani ted se mně nezdá, že by byl zase prospartanský. Snad jen Hřebík má dost prostoru k vyjádření.

  • Klouboučník vítězí

    OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 16:40reagovat

    konečně si jeho losovačky všimli i v novinách

    http://www.sport.cz/fotbal/evropska-liga/clanek/750934-sach-mat-suralem-poharove-garde-rozestavenim-scasny-blufuje-a-vitezi.html#hp-sez

  • Palačinkář

    OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 16:37reagovat

    nějak nechápu, co chce tím dalším videem dokázat, to vypadá, jak kdyby mu došli prachy a zkoušel vydělat na nějakých článkách pro bleskSmích

  • EL

    Strčprstskrzkrk19.2.2016 16:04reagovat

    Jinak včera bylo jasně vidět, že jde hrát i bez Matějovského a i Lafaty - i ve Zlíně to bez něho bylo lepší, ale samozřejmě nemohl za to, že hrál blbě celý tým - na druhou stranu být tam v útoku on, tak jsme třeba včera dali více než jen jeden gól - to je taky pravda. Jen jsou prostě utkání, kdy bych volil i jiné varianty než jen Lafata v útoku a přes to vlak nejede - na Schalke taky od začátku nehrál a opět jsme hráli i v útoku dobře - někdy to chce opravdu větší pohyb - ten on prostě nemá. V Krasnodaru opět - budeme hrát spíše z obrany a chce to v útoku běhavějšího hráče - Lafata by podle mého byl odříznutý.

  • sparta

    milito-5019.2.2016 15:49reagovat

    Všude čtu chválu jak Sparta přejela Krasnodar. Sparta hrála opravdu dobře bylo se na co dívat ale důležité je aby i v dalších kolech hrála dobře aby se bylo na co dívat snad si to hlavně hráči uvědomí. Uvidíme to už o víkendu MB bude docela silný soupeř tak snad nás Sparta potěší dobrým fotbalem

    • sparta

      Strčprstskrzkrk19.2.2016 16:01reagovat

      No právě o to jde - výkon super, ale musíme to opakovat častěji. Na Schalke jsme taky hráli dobře a pak v tragické Ostravě nevystřelíme na bránu a fakt neberu omluvu výkonu - že jsme byli unavení.

    • sparta

      atraps219.2.2016 16:55reagovat

      Sparta působila rozehranějším dojmem a je jen škoda že náskok je jen o branku.Krasnodar bude za týden podle mne úplně jinej tým.

  • Sestava

    waaw19.2.2016 15:38reagovat

    Jsem rad, ze Scasny cte nase prispevky pred zapasem a ze se inspiroval mym navrhem sestavy, ktery jsem zde napsal pred zapasem. To, ze postavil Holka misto Hybse beru uz jen jako jeho snahu byt alespon v necem originalni:

     

    ”Bez tech hracu, co nemuzou nastoupit to bude vzd loterie. Nemame co ztratit, sel bych do 3-5-2: Bicik - Brabec, Costa, Hybs - Zahustel, Dockal, Vacha, Jiracek/Marecek/Matejovsky, Krejci - Fatai, Julis. Kdyby to neslo, stahnout jednoho utocnika a prejit na 4-5-1”

    • Sestava

      atraps219.2.2016 15:50reagovat

      Costa na stoperu není dobrá volba.

    • Sestava

      OSEL@zdenda.scasny19.2.2016 16:32reagovat

      wááá, hybš už oddrandil svým BMW na severSmích

      • Sestava

        waaw19.2.2016 17:57reagovat

        A koho budeme mit do obrany jako alternativu, az se nekdo zrani a dalsi vykartuje? Janos ven, Svejdik ven, ted Hybs...

      • Sestava

        waaw19.2.2016 17:57reagovat

        A koho budeme mit do obrany jako alternativu, az se nekdo zrani a dalsi vykartuje? Svejdik ven, ted Hybs...

82751 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha