Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Pekhart

  Dynamo25.1.2016 9:08reagovat

  Liberec má údajně zájem o Pekharta

  • Pekhart

   Capo25.1.2016 10:05reagovat

   Proč ne, ale v tom případě ať už Sparta rovnou Pulkrabovi zabalí na cestu do VlašimiÚsměv

   • Pekhart

    dominik2725.1.2016 16:27reagovat

    Ovšem ona i ta Vlašim mezitím začala dost zbrojit do útoku. Získali na hostování Hadaščoka a na testech mají Frimmela. Na křídlo pak zkoušejí Nora Simena Naesse, přičemž já teda nevěřím, že ho Vlašim dokáže přesvědčit, aby tam zůstal. Bojím se, aby Matěj nakonec neostrouhal a nemusel se třeba vracet do A-dorostu. Tu soutěž už výrazně přerostl.

    • Pekhart

     JosephV25.1.2016 22:37reagovat

     Do Vlašimi ted budou chodit zajímavý hráči , tým začal ted sponzorovat sellier & bellot který vlastní Brazilci a co sem slyšel tak by do klubu měly přispívat dost velké peníze a Vlašim by měla mít v nejbližší době (1 až 2 roky) jeden z největších rozpočtů z týmů z druhý ligy a měl by se i přestavovat do těch 2 let stadion protože by chtěly dostat Vlašim do ligy , nebude to samozřejmě hned za rok, ale mělo by to být tak do 3 let ...

 • Hokejky

  Paspartu24.1.2016 20:26reagovat

  mají celkem formu. Nechci sem moc tahat hokej, ale je tady celkem mrtvo.

  Jinak by se mi celkem líbilo, kdybychom někdy po jejich vzoru dali za poločas 6:0 Úsměv

  Ideálně židovi nebo plesnivcovi Smích

  • Hokejky

   OSEL@zdenda.scasny24.1.2016 20:55reagovat

   Místnost určená dění kolem AC Sparta Praha a Synot ligy. Příspěvky týkající se jiných sportů vkládejte do místnosti Volné diskuse.

  • Hokejky

   artaxerxes24.1.2016 21:33reagovat

   Celkem jedou, ale mám obavy se stále se opakujícím problémy se ztrátou vedení ve třetích třetinách. Pokud se toho zbaví, tak ty vánoce v květnu být můžou

   • Hokejky

    Tashunka Witko25.1.2016 8:35reagovat

    Hra obrany by chtěla vylepšit a také oslabení. Kdysi u nároďáku za Žvejkala se říkalo, že Jandač je na oslabení specialista, ale Sparta je v něm snad nejhorší v lize. Na druhé straně hraje dlouhodobě nejhezčí hokej, což je největší rozdíl oproti té fotbalové.

    • Hokejky

     Capo25.1.2016 8:47reagovat

     Hokej hrajou pod Jandačem fakt dobrej, hra má hlavu a patu, ale chybí úspěchy v playoff, kde se bohužel na krásu už nehraje. I přes to mě mrzí, že jde Jandač k repre, protože mám fakt strach jak to bude od přístí sezony vypadat. Každopádně nároďáku by mohl hodně pomoct, pokud tam dostane prostor a čas.

  • Hokejky

   Kombinator24.1.2016 23:44reagovat

   Podle mě furt ta stejná písnička, v základní části dáváme každýmu kládu, ale v PO vyletíme s nějakým houževnatým týmem.

 • Přestupová politika Sparty a peníze, o..

  spartas24.1.2016 11:14reagovat

  ... kterých se nemluví.

  http://postrannitaktiky.blogspot.cz/2016/01/prestupova-politika-sparty-penize-o.html

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Pavel0024.1.2016 11:18reagovat

   Je to kravina, snaží se být objektivní, ale ignoruje dvě důležitý věci. První, Pavelka by se ve Spartě nemusel nikdy prosadit. Druhá s Pavelky má Sparta pravděpodobně 30%, což neni špatný.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    spartas24.1.2016 11:21reagovat

    Zrovna Pavelka ve Spartě měl nakročeno dobře. Se Sýkorou, kterej tu neodehrál za áčko ani jedno utkání, se to srovnat nedá.

    Pravděpodobně 30 procent z asi 35-45 milionů. To je necelých 10 (12) mega. Nic moc.

    Jinak si to přečetl teda hodně rychle.

    • Přestupová politika Sparty a peníze,

     Roger Eschmann24.1.2016 11:58reagovat

     Když si hraješ na někoho, kdo tomu rozumí, tak by mě od tebe zajímalo vyčíslení implicitních výnosů a nákladů.

     • Přestupová politika Sparty a peníze,

      spartas24.1.2016 12:09reagovat

      Ne

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Pindruch24.1.2016 11:22reagovat

   Je to blábol. Pokud nemá autor něčím podložené/potvrzené ceny hráčů a přestupů, což samozřejmě nemá a operuje jen údaji z transfermarketu, kde jak všichni ví, se píšou kolikrát absolutní nesmyly, tak má tenhle článek vypovídající hodnotu nula.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    spartas24.1.2016 11:27reagovat

    Tak to lze v českých podmínkách potvrdit jen dost těžko, když se ceny nezveřejňují. A operovat s cenami z transfermarktu je slabé místo, to rozhodně.

    Já to chápu jako snahu oponovat Radotínskému aspoň nejakými čísly, když už on použil čirou dojmologoii. To že jsou čísla diskutabilní, to víme.

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Shrekson24.1.2016 11:34reagovat

   Za me fajn snaha, nemyslim ze se oportunitni naklady daji pocitat ve sportu. Tych faktoru je hrozne moc a kdyby byl Pavelka u nas tak by treba do turecka nechtel apod..

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   js24.1.2016 11:46reagovat

   Vyčíslovat kdyby je blbost z prinicipu a navíc to staví tak, jako kdyby peníze za odchod Pavelky do Turecka platila Sparta. Vyčíslit se dají dvě věci - co Sparta vážně zaplatila a co vážně obdržela a z toho vychází, že Pavelkův odchod oklikou z velký části nejspíš pokryje Váchův příchod.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    js24.1.2016 11:49reagovat

    Navíc se dá počítat i s tim, že jednou třeba za nějaký drobný odejdou i Vácha s Frýdkem a tim se celá transakce dostane fakticky do plusu.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    spartas24.1.2016 12:09reagovat

    Vyčísluje to jako ušlou příležitost.

    Princip článku je zřejmě v otázce, jestli by nebylo vhodné jiné řešení. Nepochybuju, že finančně to má Sparta pokryté tak, aby na tom nebyla škodná.

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Zoidy24.1.2016 11:48reagovat

   Větší slátaninu už jsem dlouho nečetl...

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Standa Hejkal24.1.2016 12:03reagovat

   Tohle mi přijde hodně mimo. Sparta v případě Pavelky, Frýdka i Sýkory prostě získala hráče, kterého chtěla, za hráče, který měl do základu daleko, někteří (Sýkora) by pak nebyli ani na lavičce. Skalák je průser, ale to na Spartě ví asi všichni.

    

   Frýdek je zpátky a stál nás hráče, který nám byl k ničemu a nějaký doplatek, určitě to ale nemělo hodnotu 10 milionů. Že Frýdek zatím nic moc, to je zase věc jiná...

    

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   SuperFrankie24.1.2016 12:13reagovat

   Těžko říct jak reálná jsou ta čísla z Transfermarketu, já o tom serveru dost pochybuju. Nemluvě o tom, že máme procenta z přestupu jak Pavelky, tak zřejmě i Skaláka. To je důležité zahrnout do těch výpočtů.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    topi9224.1.2016 12:37reagovat

    Zdravím, o ty konečný čísla ve finále ani nejde, jsou jenom ilustrativní, protože je nikdy nebudeme vědět přesně, tudíž nemají vypovídací hodnotu. Smyslem toho článku je podívat se na přestupy i jiného pohledu. Ukázat že existují náklady které na první pohled nejsou vidět. Zpochybnit tu současnou taktiku, kdy berou hráči bez smlouvy jenom protože jsou zadarmo, i když sparta na ten post hráče vůbec nepotřebuje a ke spartě nemají vůbec žádný vztah. Jenom ze strachu že by se mohlo jednou zadařit a ten hráč by mohl být k něčemu a měl by ho někdo jiný než sparta. Věřím že každej fanoušek je radši když dostane šanci víc odchovanců než hráči jako litsingy, řezníček, paxiao atd.

    PS: těch 30% za pavelku bylo někde zmíněno? diky

    • Přestupová politika Sparty a peníze,

     SuperFrankie24.1.2016 14:53reagovat

     Co se týče těch čísel, tak je samožřejmé, že jsou ilustrativní, ale je snad logické, že každý hráč, který pravidelně hraje ligu v předním týmu, ať už je to Liberec, Boleslav, nebo Sparta, tím svou tržní hodnotu zvyšuje s každým startem. V tomhle případě mi to přijde trochu zbytečné.

     Co se týče toho braní zahraničních hráčů zadarmo, tak s tím souhlasím. Když jsem považoval za nonsence angažmá Stenihofera s Litsingim, tak jsem byl odpálkován, že si zaslouží čas, přitom bylo jasné, že jsou to oba vyhořelí hráči kolem třicítky, kteří nemůžou Spartě nic nabídnout...

     V případě odchovanců by byl takový přístup zdravým a rozumným řešením pro rozvoj klubu, ale problém je v tom, že trenér áčka ani na zápasy juniorky nechodí.

     Ohledně toho Pavelky jsem něco takového četl na fóru Liberce a v novinách se zmiňovali o tom, že Sparta dostane část peněz z přestupu.

      

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Sendi24.1.2016 12:45reagovat

   nevim, když člověk v takovymhle článku operuje s tak základním faktem, jako že je Sýkora odchovanec, což není pravda(přišel v 18ti z Plzně), pak každá složitější úvaha v mejch očích nemá vůbec žádnou relevanci...je to podle mě taková obecná krávovina:)

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    spartas24.1.2016 12:56reagovat

    To je sice nevědomost, ale vzhledem k tomu, že s částkou za Sýkoru (nebo jakýmikoliv výpočty s tímhle hráčem) se tam napočítá, tak to nemá žádnej vztah ke zbytku. Leda to může podkopat tvou důvěru k autorovi.

    • Přestupová politika Sparty a peníze,

     Sendi24.1.2016 13:01reagovat

     to neni uplně pravda, protože tam zaznívá premisa, že odchovanec=nulové náklady na přestup, nemůžu sice s jistotou potvrdit jestli přišel zadarmo, ale nemyslim si to, protože v tý době platil za jeden z největších talentů českýho fotbalu. K tomu samozřejmě platí to cos psal, článek, kterej chce uvádět na pravou míru spekulace, a využívající přitom spekulace, při autorově neschopnosti si ověřovat základní fakta ve mě určitě důvěru nevzbuzuje:)

     • Přestupová politika Sparty a peníze,

      spartas24.1.2016 13:10reagovat

      Ano, z tohoto pohledu je to diskutabilní, respektive rovnou nepravdivé.

      Nejsem si jist, mám však pocit, že jsem tehdy četl, že mu skončila smlouva a přišel za tabulku (Ale to se mohu plést, každopádně by to byl asi nejlacinější způsob, jak by přišel). Možná je pak míněno, že tabulka je v případě takového talentu tak nízká, že blíží nule v rámci toho celku. Nevím, jak to autor myslel.

      • Přestupová politika Sparty a peníze,

       Sendi24.1.2016 13:21reagovat

       mám taky matnou vzpomínku, že přišel za tabulku, což můžou být řádově maximálně sta tisíce. Ještě mě napadlo, že vlastně ani na stoprocentní odchovance, jako je třeba Pulkrab neplatí ta premisa o snížených nákladech. Bylo by myslim zajímavý, kolik reálně stojí výchova ligovýho hráče, respektive kolik stojí provoz akademie v závislosti na tom jak kvalitní z ní vypadně ligovej hráč, to taky neni uplně jednoduchá problematika a vlastně se tu o tom bavíme často, že systém odchovanců nás třeba vyjde levněji než příchod Litsingiho, ovšem pouze v případě, že odchovanci skutečně za áčko hrají...Vlastně skutečně zhodnocený odchovanec je model ”Kadeřábek” a ve výsledku to může být i ten Pavelka, protože jsme ho podle mýho názoru nezhodnotili úplně blbě, když to porovnám třeba s daleko talentovanějším Folprechtem...

  • Přestupová politika Sparty a peníze,

   Dub24.1.2016 13:01reagovat

   Clanek si vsima jen toho, co chce. napriklad cisla jsou naprosto absurdni. je to zalozeny na mnoha kdyby. taky bych rad, aby se dal vetsi prostor odchovancum, ale pokud by to vedlo k tomu, ze se kvuli tomu prohraje titul nebo nepostoupi do poharu..mimochodem - misto koho by ten pavelka hral v mistrovsky sezone - misto matejovskyho, vachy nebo dvacetigolovyho husbauera? a frydek by taky nedostal sanci se vyhrat, sedeli by na lavici a nikdy by se nedostali tam, kde ted jsou.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    spartas24.1.2016 13:07reagovat

    Asi místo Váchy, kterej by nepřišel.

   • Přestupová politika Sparty a peníze,

    majtin24.1.2016 13:45reagovat

    Pavelka mohl jednoznačně hrát místo Váchy, obstál v několika zápasech v lize i v té trošce EL, takže kdyby se s ním správně pracovalo, v mistrovské sezóně už by byl určitě na úrovni Váchy.

 • Zdravim Ondreji

  bigcock23.1.2016 23:01reagovat

  ”Potom sledujeme všechny velké zpravodajské servery a fanouškovské weby, které se nás týkají.”

  • Zdravim Ondreji

   Pouzar1124.1.2016 0:58reagovat

   Taky se přidávám k pozdravu. Pěkný pracovní pondělí Smích a přiveďte nám na Letnou LM! Dík

  • Zdravim Ondreji

   wasek2611@centrum.cz24.1.2016 3:30reagovat

   Taky se přidávám k pozdravu, mys fanoušci pročítáme diskuze skoro furt a nejsme za to placeni :D Škoda...

    

   Přidal bych tedy jednu prosbu...mohly by být nějaké video rozhovory s našima talentama? Z U-19.. či nějaký video rozhovor s Hřebíkem a Holoubkem. Bylo by to fajn Smích

   • Zdravim Ondreji

    majtin24.1.2016 9:57reagovat

    Ano a třeba i s panem Havlíčkem a Michalem Horňákem. A taky nějaký online chat se ZŠ, který by se týkal jen fotbalových věcí. Díky

  • Zdravim Ondreji

   Furia Ceca24.1.2016 8:17reagovat

   Otava ven! Dobré ráno, Ondřeji.

  • Zdravim Ondreji

   DaveACS24.1.2016 8:52reagovat

   Ondro, co se domluvit na nějaký datum zde, kdy byste mohl zodpovědět naše dotazy?

  • Zdravim Ondreji

   standis24.1.2016 10:22reagovat

   Také zdravím, ale měl jsi to dát ve všední den. Ted to asi číst nebude. Jinak by Kasík mohl vypsat názory Tashunky a předat to vedení, případně Kombinátora a dát to Ščasnýmu.Úsměv

  • Zdravim Ondreji

   honzaspartan24.1.2016 13:03reagovat

   Má to ale trn pán bezva práci. Ráno přijde, dá si kafe, čte noviny a internet...

   A na opravdovou práci už má lidi.

   Nj, to se někdo má Smích

 • CITAM TU...

  FANDA730723.1.2016 20:21reagovat

  ...rozne nazory ohladom Bera.Pridam svoj nazor, podotykam, ze mam odsledovanych dost zapasov TN a aj nasej 21ky.Je to dobry hrac, ale ja byt majitel Sparty by som za neho urcite pozadovany melon nedal.Pred tyzdnom tvrdil Rybnicek, ze jeden taliansky zaujemca nuka 2,5mega e za neho.Tomu neverim, sice niektori v Taliansku su padnuti na hlavu, ale ze az tak?Ked hraca z SK ligy tak by som urcite obetoval 500tis.€ za Kessela.Gino je rychly, vie hrat obe kridla a je golovy a ma asistencie.Podla mna by Kenyho posadil.

  • CITAM TU...

   DaveACS23.1.2016 20:45reagovat

   Sparta rozhodně žádných 30M za hráče nedá.. Viděl bych to max na 10M + hráčská kompenzace.. A věřím, že se to vedení podaří, Otava s Kotalíkem zatím smlouvají na jedničku..

  • CITAM TU...

   adam23.1.2016 20:48reagovat

   Já bych po zkušenostech za posledních víc než 5 let, kdy se ze slovenské ligy u nás naplno prosadil jen a pouze Kucka, nikoho odtamtud nebral jinak než na hostování s opcí.

  • CITAM TU...

   artaxerxes23.1.2016 21:57reagovat

   Pokud v jeho schopnosti Trenčín věří, tak věřím, že budou schopni se dohodnout se Spartou na 12-15mil a velmi slušný podíl na dalším prodeji.

   Pokud v něj nevěří, tak si myslím, že se spokojí s 1mil EUR, ale to od Sparty nedostanou.

    

   A ke Kesselovi - jeho příchod je nerálný z důvodu koupě Zahustela, Šurala + Frýdek, Krejčí, Fatai, Konate a potenciálně Dočkal je už tak moc jmen na kraje zálohy, takže další jméno by asi bylo spíš ke škodě.

  • CITAM TU...

   13goat23.1.2016 22:46reagovat

   Nemuzu si pomoct ale soucasnou dvojici Matejovsky Dockal vidim do budoucna ve dvojici Cermak Bero. Castecne typologicky, oba zaroven o neco modernejsi plejeri s komplexnimi kvalitami. U Bera tu vetsina z vas nesouhlasi s cenou, ale kdyz vezmeme cenu Matejovskyho+Dockala prestupni a smluvni a porovname to s pripadnou cenou Bera+Cermaka tak jsou obe dvojice, pokud se nepletu, na pomeru cca 1:1. No jo, abychom se posunuli vys, obcas je potreba zainvestovat. V Berovi vidim hrace s prodejnim potencialem k 5mEuro (za predpokladu LM). Nejde mi do hlavy, jak takova Rijeka mohla prodat Kramarice za 9mE.

   • CITAM TU...

    waaw23.1.2016 23:03reagovat

    Naprosty souhlas

  • CITAM TU...

   Shrekson24.1.2016 1:14reagovat

   Uprimne jsem trochu cekal co nam reknes...👍

   Jinak jako ostatni nezatracuji toho chlapce a jestli to ma v hlave srovnane a je talent tak sup sem snim..😉👍

 • Kadlec x Vydra

  LukyACS23.1.2016 18:40reagovat

  Oba dva jsou stejně staří, typově podobní a velcí talenti, Kadlec samozřejmě o něco talentovanější, ale i tak se zde nabízí srovnání.

  Jeden zvolil cestu, že už v 18 letech zamířil do Itálie, odkud putoval po různých hostovačkách do Anglie, kde kope především druhou ligu a ani v ní se mu letos nedaří. Když dostal šanci v Premier league, tak to nedopadlo, dal v ní pouze 3 góly za 23 startů a odešel opět do druhé ligy.

   

  Druhý se chtěl vykopat u nás, ve Spartě nastupoval už od nějakých 16 let a stal se zde oporou, pak odešel do Bundesligy, kde nepochodil. Za 2 roky si připsal v Bundeslize 26 startů a dal 6 branek.

   

  Oba tedy zvolili rozdílné cesty a přitom ani jeden z nich moc nepochodil.

  Tak kde v našem fotbale děláme chybu? Je to v charakteru hráčů, že nemají větší vůli dosáhnout něčeho víc a spokojí se s tím, co mají? Nebo v čem to je?

  Paska, o kterém asi víme své, ale s tímhle se dá souhlasit, říkal, že tady hráči ve Spartě a v Plzni vydělávají už hodně slušné peníze, které jsou srovnatelné s podprůměrnými kluby ze západu, nabídneme srovnatelné peníze jako třeba v Rakousku, což dřív nebylo, tak už se tu pak spokojí s tím co mají a netáhne je to dál. Ostatně tohle může být i případ Krejčího, což mě teda překvapuje, protože dřív býval hodně pracovitý, ale jak je to teď, to nedokážu posoudit.

  Ovšem Kadeř je třeba pracant a zatím nic moc a zmíněný Vydra z našeho prostředí taky utekl brzo, ale pořád to nevypadá, že by nějaký český fotbalista rostl pro větší klub v zahraničí.

  • Kadlec x Vydra

   Capo23.1.2016 18:53reagovat

   Dobře našlápnuto má asi jen Černý, ale to ukáží taky až nejblížší roky. Konkrétně Paska řekl, že mladí hráči jsou dnes méně schopní než byli ti nejtalentovanější v devadesátých letech. Asi na tom něco bude, když si vzpomenu jak do ligy vlétli v nízkém věku namátkou třeba Berger se Šmicerem ve Slavii, Rosa u nás, Řepka nebo později Baroš v Ostravě nebo i Nedvěd v Dukle, tak opravdu nepamatuju, že by se takhle mladý hráč v poslední době dokázal okamžitě prosazovat. Podle mě by se se slovem talent mělo u nás zacházet opatrně, může být na škodu, když si to pak ti kluci přečtou a začnou si myslet, že jsou něco víc, než co je pravda.

   • Kadlec x Vydra

    standis23.1.2016 19:48reagovat

    Já si myslím, že Paska má pravdu. Ono to není jenom tím, že se treneři bojí mladé nasazovat. Prostě hráči v dorosteneckém věku jako tehdy Baroš, Berger, Polák, Repka, Rosický, dříve J. Novotný, Skuhravý prostě nejsou. A na Vydrovi s Kadlecem a Kalasem je vidět, že obrovské talenty se vydaly každý jinou cestou, ale žádný zázrak z nich ted není.

  • Kadlec x Vydra

   LukyACS23.1.2016 18:56reagovat

   A abych řekl i svůj názor, tak je to právě v tom charakteru a podle mě je jedno, v kolika letech ten hráč odejde. Pokud na to má, vyhnou se mu zranění, tak se pracovitostí dokáže přes konkurenci prosadit, proto hodně věřím Vaškovi Černému, který mi přijde, že to má v hlavě srovnané a je tam i hodně cílevědomosti.

    

   Když přijde nabídka na hráče, tak se pořád říká, že ho máme prodat až něco - až se Spartou postoupí do LM, až se Spartou postoupí do OF EL, až se Spartou získá titul, až se ukáže za repre na ME... pořád by se na něco čekalo, ale podle mě je to nesmysl, hráče bychom měli prodávat při dobrých nabídkách hned, i když tím sportovně oslabíme.

    

   Ono to sportovní oslabení může přijít i při neprodeji, hráč může být zklamán z toho, že se ten přestup nevyvedl a on se přitom už na Západě viděl a začne stagnovat. Nemá cenu na čekat na něco, až se Spartě nebo jemu osobně něco povede, pokud si na zahraničí věří, měl by to zkusit a tam se ukáže.

   • Kadlec x Vydra

    captain_obvious24.1.2016 9:43reagovat

    S tím naprosto souhlasím. A ještě bych to prohloubil o myšlenku, jak trapně a lacině musí celý klub vypadat, když už se teda rozhodneme prodat a začneme smlouvat jak ubožáci, ať toho hráče koupěj až po kvaldě evropských pohárů. Navíc je to sobecké vůči tomu hráči, který bude silně nezvýhodněný, když přestoupí jednak bez absolvování přípravy v novém klubu a jednak do už rozjeté soutěže. Tak jak se má potom prosadit?

     

    A nakonec to dotáhneme ad absurdum, když při přestupu Kadeřábka se pronese něco jako - Pavel byl tak vynikající a odvedl tady takové služby, že my ho teda za odměnu pustíme ještě před Evropou. Jako kdyby si na tom ještě zakládali, na téhle idiotské a trapné praktice. Ale tím se po obvodu toho začarovaného kruhu dostáváme zase zpátky k tomu výchozímu bodu, kterým je sportovní vedení bez kompetence, kvalifikace, zkušeností a konexí. Po letech brečení a výmluv se nakonec zjistilo, že opravdu máme peníze na to, abychom založili alespoň nějaký provizorní skautský tým (stejně jako se to po letech odmítání zjistilo u přenosů z přípravy). Založil se s velkou pompou a za půl roku dokázal fantasticky vyskautovat 2 z nejlepších hráčů v lize a nejlepšího mladého hráče na Slovensku, které jsem jim mohl vyskautovat i já a stačilo by mi za to 5 000 Kč měsíčně, abych zbytečně nezatěžoval rozpočet. Já nejsem expert, ale čekal jsem, že půl roku je dost dlouho na to, abychom si proklepli i někoho, koho nezná celý fotbalový národ.

  • Kadlec x Vydra

   adam23.1.2016 18:58reagovat

   Podle mě je největší problém v kvalitě ligy. Třeba my sehrajeme za rok (když nepočítám zápasy v Evropě) dohromady maximálně 4 zápasy, které snesou německé/anglické prvoligové měřítko. Současně ale hráči ze Sparty nebo Plzně, kteří odchází ven, jsou ve svých týmech hvězdy, které měli po delší dobu místo de-facto předplacené, tzn. nemají zažité, že by při jejich kvalitách museli každý den trenérovi dokazovat, že jsou dobří. Pořád si ale myslim, že takový Kadeřábek ještě všem ukáže, protože to má v hlavě srovnané jako málokdo a dokáže se s tím poprat, podobně jako třeba Darida.

   • Kadlec x Vydra

    LukyACS23.1.2016 19:04reagovat

    naše liga šla hodně nahoru, 3 kluby hrály skupinu EL a i Liberec byl v tak těžké skupině konkurenceschopný, v koeficientech přeskočíme i třeba nizozemskou ligu. Navíc mi přijde, že ubylo i těch nudných zápasů. V kvalitě to až tak nebude, protože Kalas i Vydra šli z ligy brzo a ani u jednoho to nevypadá, že by se posunul.

     

    Každopádně je fakt, že by určitě prospělo, kdybychom hráli s Plzní, Bolkou, Libercem... 3-4x za sezonu a ubylo zápasů s celky podprůměrných kvalit. FNL by aspoň měla větší kvalitu a hrálo jí méně celků.

    • Kadlec x Vydra

     adam23.1.2016 19:29reagovat

     Dvanáct, klidně i deset týmů by lize slušelo daleko víc a vůbec by mi nevadilo, že s jednotlivými soupeři hrajeme víckrát. Navíc by měli všichni o co hrát, protože pokud by třeba 4 týmy bojovali o sestup, tak by téměř vymizel střed tabulky, kde nejde skoro o nic. Prospělo by to náboji, atraktivitě a i financím jednotlivých klubů. Koho zajímá Příbram, Brno, Olomouc, tedy kluby, které jsou schopny hrát zajímavý fotbal jednou za deset let a jinak nic? Na které chodí v průměru 3 000 lidí? Nic to lize nepřináší.

   • Kadlec x Vydra

    Shrekson23.1.2016 19:06reagovat

    Sorry OT. Kdyz jsem videl cca pred rokem a pul video v posilce jak cely tym maka a jak maka kader tak jsem si hned rikal ten kluk to dotahne daleko..☺

    Skoda rad bych se pridal svuj nazor ale jsme smer pivko..😠

    • Kadlec x Vydra

     artaxerxes23.1.2016 22:27reagovat

     Dle mého se Kadeřábek prosadí, ale bude mu to trvat trošku delší dobu - hraje na pozici obránce a bránění je jeho největší slabina. On díky tomu, že Sparta 90% zápasu útočila, tak jeho slabší pokrývání hráčů moc vidět nebylo, ale bylo moc dobře vidět jeho nabíhání chytrost a neukvapené finální přihrávky. Když vezmeme góly, co jsme inkasovali, tak dost často to bylo kvůli tomu, že Kadeřábkův hráč byl vólný nebo Kadeřábek s ním prohrál hlavičku.

      

     Bohužel u týmu jako je Hoffenheim musí mnohem víc bránit a zas míň útočí, tak ty chyby jsou víc vidět. Ale vemte si, že obránce je 3-4 roky oproti jiným, kteří tam hráli od žáčků nebo dorostu, takže potřebuje trochu času, aby i v bránění dost dobrý na bundesligu - jakmile toho dosáhne, tak věřím, že si ho veme Borusia nebo Bayern.

   • Kadlec x Vydra

    brac23.1.2016 20:30reagovat

    Naši hráči ale ostatní týmy ligy neválcují, hrají naprosté minimum, které je dovede k vítězství, což často nestačí ani na titul. Pak tihle mistři světa vyhoří v předkole s kde kým.

     

    Naše juniorské týmy přejedou ostatní týmy soutěže a stejně jsou pak konkurenceschopní proti evropským týmům, které hrají kvalitnější soutěže. Prostě se nespokojí s tím, že nějak ty body udělají, a i během zápasu na sebe mají vyšší a vyšší nároky, pokud na ně soupeř nestačí. V ”A” se nemůže nikdy stát, že by někdo udělal krok navíc. Ta mentalita u ”A” mě prostě sere.

     

    Jinak liga nebyla žádné terno nikdy a stejně dokázala plodit hvězdy a Sparta byla konkurenceschopná v Lize mistrů. Fotbal se od té doby posunul, přičemž naše týmy až teprve nedávno začaly nějak reagovat, pořád je to ale málo.

   • Kadlec x Vydra

    Mates23.1.2016 22:24reagovat

    A týmy v Chorvatský nebo Švýcarský lize mají těch zápasů víc?

 • Prestupova politika

  waaw23.1.2016 18:26reagovat

  Kdyz jsem tu cetl ty nazory, jak vyhazovat 1M EUR za Bera je blbost a velke riziko, docela by mne zajimalo jak si predstavujete, ze by se melo nakupovat, za kolik a jake typy hracu. Nejde o konkretni jmena. Asi se shodneme, ze nejlepsi a nejlevnejsi je vychovavat si hrace a postupne jim davat sanci. Tam je jeste co zlepsovat. Ale kdyz potrebujeme posilit hned, tak tezko sahneme do juniorky a vytahneme hotove tahouny muzstva. Stred zalohy je pomaly, nevraci se a chybi kreativita. Jak byste hledali posilu, kdyz Bero Vam neni dost dobry? Cermak je talent, ale neni to zatim hvezda ligy a asi mu bude trvat nez se otrka a bude muzstvo tahnout. Pokud vubec nekdy. Copak si myslite, ze koupime hotoveho hrace, hvezdu v nejlepsich letech nekde bez rizika? V nasi lize nikdo takovy pouzitelny nebeha. Prestarli hraci za zenitem se neosvedcili. Hrace, ktery jeste muze vydelavat v Nemecku nebo Turecku nezaplatime. Tak koho byste jako chteli sehnat???

  • Prestupova politika

   Shrekson23.1.2016 18:36reagovat

   Třeba já Bera neviděl na živo, jeho trubka je úsměvná proto si myslím že to není zase takový super hráč.. Ještě když tu lidí píšou že v zase proti nám nic neukázal.. Když přijde budu hodně zvědavý co ukáže, kdo by místo něho seděl? Mm8 nebo Dočkal? On není tvůrce hry tak nevím kolik by dostal prostoru..

   Aby nedopadl jako Shala.

  • Prestupova politika

   Capo23.1.2016 18:41reagovat

   Jde spíš o to, že máme nastavené nějaké přestupové limity. Vím, že Křetínský říkal, že v případě vyjímečné situace, kdy budou mít pocit, že se jedná o hráče s potenciálem třeba ”Rosického”, tak jsou ochotni dát i víc, protože je pravděpodobnost brzkého návratu investice. To je v pořádku, ale abych řekl pravdu, tak já z Bera takový pocit nikdy neměl (přiznávám ovšem, že jsem ho viděl jen 3x), že by z něj rostl hráč s tak velkým prodejním potenciálem. Na druhou stranu jestli věří, že má na to okamžitě vytlačit třeba Matějovského nebo Dočkala ze sestavy, tak ať klidně přijde, já to neplatimÚsměv A asi je pravda, že při nejhorším těch 30 mega za něj asi dostaneme vždycky zpátky, když bude alespoň hrát a kdyby bůhvíjak nezářil.

   • Prestupova politika

    LukyACS23.1.2016 18:48reagovat

    Máš pravdu, my to neplatíme, tak nám může bejt jedno, kolik za něj Sparta dá, třeba nakonec zazáří. Ostatně, třeba se povede ho domluvit za 15M+Čermáka, což by tak špatnej kauf bejt nemusel. Každopádně, jak jsem psal už dřív, je mi jedno jestli přijde. Pokud se povede, jsem rád, že tu bude talentovaný hráč, který pozvedne kvalitu, ale když se nepovede, tak mi to taky rozhodně vadit nebude. Nicméně těch propadáků ze Slovenska je tolik, že se bojím dalšího.

    • Prestupova politika

     Capo23.1.2016 19:02reagovat

     Já mám prostě pořád v živé paměti Németha. To byl tenkrát na Slovensku talent stejných rozměrů, jako je dnes Bero. Rezeš za něj dal Slovanu taky asi 25 mega a čekal, že nás vytáhne do nebes. Jenže chlapec narazil do zdi se jmény Siegl-Lokvenc a za pár měsíců už byl v Košicích. Později především v Anglii samozřejmě dokázal, že jsme nekupovali špatného hráče, ale na jeho případu je vidět, jak je důležité zvážit, jestli má na to, aby vytlačil současné opory. A konkrétně u Bera mám vážnou obavu, že může Németha velmi pěkně napodobit.

     • Prestupova politika

      LukyACS23.1.2016 19:12reagovat

      Mně se na Slovensku hodně líbil Štefánik, toho jsem si do SParty hodně přál, pak odešel do Nizozemska, kde se neprosadil a teď je ve Slovanu rád, když se vejde aspoň na lavičku. Pauschek měl být taky velký talent a nepředvedl tu nic, i když třeba na Bolku nakonec mít bude, ale je to asi po 2 letech, co se tu musel vyhrát a také stál snad nějakejch 15M.

      • Prestupova politika

       spartas23.1.2016 19:38reagovat

       Zrovna odchází do Polska.

       • Prestupova politika

        LukyACS23.1.2016 19:54reagovat

        Tam to musí vypadat, když sbíraj hráče, co se neprosadí v ČR a SR.

    • Prestupova politika

     LukyACS24.1.2016 2:10reagovat

     15M+Konatého*

  • Prestupova politika

   Sendi23.1.2016 19:43reagovat

   JENŽE. Kdyby na slovensku hrál Dočkal tak by měl statistiky z vesmíru, představa, že by dvacetiletej Bero, kterej v životě nehrál těžkej zápas dokázal nahradit reprezentanta Dočkala, nebo stále ještě nejkreativnější hráč ligy Matějovskýho je naivní. Čermák je naší ligou prověřenej hráč, kterej má v evropský kvalifikaci jednadvacítek nejvíc asistencí a je její kapitán a s Schickem nejlepší hráči. Já jsem Bera bohužel na živo neviděl, ale rozhodně si nemyslim, že by to byl lepší hráč než Čermák natož lepší než Dočkal...vůbec by mi tu Bero nevadil, ale za rozumný peníze, protože si myslim že by byl v lepšim případě slušnym rozšířením kádru, ale rozhodně ne oporou do základní sestavy a pokud za hráče chcem dát milion éček, tak ten už musí mít sakra kvalitu, ostatně tolik nestáli ani reprezentanti Šural se Zahustelem...Čermák podle mýho může od příští sezony áčko táhnout, má na to...

   • Prestupova politika

    LukyACS23.1.2016 19:51reagovat

    Čermák dal letos v lize 4 góly, Bero 10g. Být Čermák v Trenčíně, tak má podle mého podobnou minimálně stejnou statistiku.

    • Prestupova politika

     Sendi23.1.2016 19:58reagovat

     Oni jsou typologicky odlišní hráči, Bero je přímočarej, viděl jsem ty jeho góly, jde si pro ně do šestnáctky, kolmo, moderně. To beru, ale myslim že v naší lize by těch gólů dal ve výsledku zlomek, protože dát hattrick proti nějaký Skalici, nebo se prosadit proti Michalovicím, to by myslim zvládl i Antoš. Čermák oproti tomu je vysoce kreativní technik, kterej má výborný myšlení v předfinální fázi a kolem šestnáctky, to je podle mýho mnohem nedostatkovější zboží...Kdyby Bero přišel za deset mega s tim, že budou příští rok s Čermákem diktovat hru, tak ho beru všema deseti, ale aby přišel za třicet tak na to seru:) Mnohem radši bych tu viděl votrkávat se jednoho z mála solidních slováků za poslední léta - Chvátala...

  • Prestupova politika

   waaw23.1.2016 20:06reagovat

   Takze jsem pochopil, ze vetsinovy nazor je nebrat Bera a vystacit si s Dockalem a Matejovskym a pockat si az dozraje Cermak. No potes Evropo pristi rok.....

   • Prestupova politika

    Sendi23.1.2016 20:13reagovat

    Bero ale není lepší než Čermák přeci, jen ať přijde, ale za normální peníze, nebo si fakt myslíš, že Bero nás potáhne evropou, když to tedy nedokáže Dočkal s Matějovským?! don’t think so, a žádný čekání na dozrávání Čermáka se nekoná, ten může s přehledem hrát, ukazuje to v naší lize i v reprezentaci(od šestnáctek byl kapitán ve všech týmech až do jednadvacítky a aktuálně je nejlepším nahrávačem kvalifikace). Prostě za deset mega, možná za patnáct, ale za třicet?! takovejch slováků už bylo...

   • Prestupova politika

    Capo23.1.2016 20:39reagovat

    Ať ho koupěj, mně je to jedno, třeba bude dobrej. Jen tomu, že nás potáhne prostě nevěřim, protože mi neni jasný koho z dvojce Dočkal, Matějovský by měl posadit na lavici? Nějak se mi nechce věřit, že by byl až tak dobrej. A dávat 30 mega za hráče, který bude pravděpodobněji spíš leštit lavici, mi přijde poněkud plýtvání prostředky. Na to nám Jiráček s Marečkem na jaře stačit budou. Už jen to, že o něm Ščasný řekne, když přijde budu rád, když ne, tak nevadí, mě taky zrovna nenaplňuje optimismem, že ho chce rovnou do základu.

    • Prestupova politika

     waaw23.1.2016 20:57reagovat

     No zrovna Matejovskyho bych na lavici posadil okamzite. Na podzim hral mizerne, ve chvili kdy mel muzstvo vest svymi zkusenostmi, tak ho oslabil nervozitou a zbytecnym recnenim s rozhodcim

 • Kadeřábek

  standis23.1.2016 16:51reagovat

  v základu a vedou doma po hodině nad Leverkusenem 1:0. Snad se zachrání, nejlepší by stejně byl jeho přestup do lepšího týmu, aby mohl vyniknout vepředu. Tady to pro něj musí být trápení.

  • Kadeřábek

   peterpan2723.1.2016 18:02reagovat

   Ja myslím, že mu neuškodí naučit se líp bránit, alespoň bude komplexnější

  • Kadeřábek

   Paspartu23.1.2016 18:40reagovat

   Těžko přestoupí do lepšího týmu, když nevyniká v Hoffenheimu.

   Pro něj by bylo paradoxně nejlepší, kdyby sestoupili. Ve 2. lize by patřili k nejlepším a mohl by se pak taky ukázat v ofenzivnějším světle. Asi by se mu dařilo více a logicky by se při lepších výkonech i lépe aklimatizoval. Zároveň 2. Bundesliga není nic jednoduchýho, tak by musel i trochu bránit a něco by se naučil.

   Další rok by to mohl využít v Bundeslize.

 • Norwich:Liverpool 4:5

  standis23.1.2016 15:41reagovat

  To musel být fotbálek. Neviděl to někdo? Tohle si umím představit pod Zdendovým 352 s naší obranou...

  • Norwich:Liverpool 4:5

   Sendi23.1.2016 15:43reagovat

   viděl jsem to a doteď jsi mnu oči :))

  • Norwich:Liverpool 4:5

   Shrekson23.1.2016 16:36reagovat

   No to mě mrzí že jsem koukal na zkázu krásou..Neutrální

   Jinak teď koukam na hrozný MU, ty si dají dvě přihrávky a třetí je aut fakt pecka..Úsměv

 • Soupiska soustředění

  Luke23.1.2016 15:40reagovat

   

   

  Brankáři: David Bičík, Marek Štěch, Miroslav Miller.

   

  Obránci: Jakub Brabec, Costa, Mario Holek, Matěj Hybš, Ondřej Mazuch, Radoslav Kováč

   

  Záložníci: Ondřej Zahustel, Marek Matějovský, Josef Šural, Adam Jánoš, Martin Frýdek, Petr Jiráček, Ladislav Krejčí, Lukáš Vácha, Lukáš Mareček, Bořek Dočkal, Tiémoko Konaté, Martin Matoušek.

   

  Útočníci: Lukáš Juliš, David Lafata, Kehinde Fatai.

  • Soupiska soustředění

   Pavel0023.1.2016 15:42reagovat

   Hlavně, že pojede Kováč, to je výsměch neskutečnej

  • Soupiska soustředění

   Sendi23.1.2016 15:42reagovat

   když už člověka potěší junior Matoušek na soupisce, tak si chce vyškrábat oči zrezlou lžící z podlahy díky přítomnosti Radoslava Kováče :/

   • Soupiska soustředění

    Paspartu23.1.2016 15:47reagovat

    U Kováče je to proto, že tuhle sezonu jen doklepe a pak se přesune do ”kanclu” Úsměv

    Ikdyž, možná právě proto, že sezonu jen doklepe, tak mohl jet někdo z juniorky a nasát atmosféru. Kováč mohl jet klidně jako civil Smích

    • Soupiska soustředění

     Sendi23.1.2016 15:50reagovat

     Kováč tam jede maximálně jako vodonoš, to mohl stejně tak jet nějakej dorostonec. Jeho nominace je výsměchem jakýkoliv koncepční práci...

     • Soupiska soustředění

      Capo23.1.2016 15:53reagovat

      To je pravda, vyšlo by to nastejno. Kováč se do zápasů taky stejně nedostane.

   • Soupiska soustředění

    Capo23.1.2016 15:50reagovat

    Njn pořád má smlouvu, tak ho berou sebou. Popravdě taky nechápu proč nevezmou na soustředění třeba Březinu, aby si pořádně zatrénoval s Áčkem a viděl na čem ještě musí zamakat.

   • Soupiska soustředění

    spartas23.1.2016 16:35reagovat

    Ten bejt zdravej, tak je pokaždý v základu. Nad tím už Impulz lkal, jaká to je škoda. Pro Radka je to tedy za odměnu, aby se protáhl v teple. Máme sice nadějné mládí, ale přednost by dostal Adam Ambra, kterýho si Impulz vyhlídl už v Teplicích, tak nám ho tady montuje aspoň do juniorky.

    • Soupiska soustředění

     Sendi23.1.2016 16:37reagovat

     Tak Ráďa Kováč jede hlavně kvůli tomu, aby mentoroval mladé hráče, kteří se od něho mohou mnohé naučit...oh wait...

     • Soupiska soustředění

      spartas23.1.2016 16:56reagovat

      Mladý Holek toho dost vstřebá, není důvod být pesimistický.

  • Soupiska soustředění

   standis23.1.2016 15:45reagovat

   Co se stalo, že vzal Matouška? 21 hráčů do pole, počítám, že na jaře nebudou hrát Kováč, Jánoš a Matoušek. Zbývá tedy 18 hráčů, snad s nima na titul uhraje, protože kvalita tam je.

  • Soupiska soustředění

   SuperFrankie23.1.2016 15:49reagovat

   No já hlavně doufám, že si necháme Hybše, jinak to bude katastrofa.

  • Soupiska soustředění

   Pouzar1123.1.2016 21:35reagovat

   Mě osobně nejvíc baví výčet obránců ... Kováč nepoužitelnej .. K Hybšovi se taky nevyjadřoval nijak dobře ... Mazuch nemá fyzičku :D .. Takže máme tři obránce .. Brába, Costa, Holek

82207 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha