Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Z momentální sitauce

  Kombinator16.12.2014 18:13reagovat

  nemám dobrý pocit. Lavičkovi nevěřím, že jednak ještě dokáže mužstvo posunout dál a jednak, že si mužstvo pod ním bude v důležitých zápasech venku věřit a tedy, že dokáže prodat to, co v něm je a uspět v Evropě. Navíc bych řekl, že taktika a příprava na soupeře není Lavičkova velká zbraň a jeho práce s mladíky je fakt špatná, k zabudovávání prakticky nedochází, což nás v budoucnu může zase na x let ochromit. Na druhou stranu, když se člověk rozhlédne kolem, tak tu nevidím nikoho, komu bych věřil, že by mohl ve Spartě uspět a posunout jí dal. Tak trocu mi to přijde jako bezvýchodná situace, kdy buď hodně zariskujeme a vezmeme nějakýho noname trenéra nebo necháme Lavičku s tím, že v lize to bude na jistotu a v Evropě to snad na 57. pokus třeba konečně vyjde. Varianty typu Rada, Sčasný, Uhrin atd mi spíš přijdou jako špatnej vtip.

  • Z momentální sitauce

   captain_obvious16.12.2014 18:38reagovat

   Mě osobně by Uhrin ml. neurazil. Jasně, poškodil si reputaci tím jak několikrát po zápasech Plzně brečel jak malá holka a stěžoval si na všechno a všechny, ale nedá se říct, že by tam trenérsky nějak vybouchnul. V lize pod ním hráli to, na co měli, tam už se stejně hrálo jen o 2. místo. Udělal jeden výbuch v Evropě (Lavička 3) a už se pakoval, přitom v lize měli 7 bodů ze 3 zápasů a poslední zápas před odvoláním vyhrál 4:0.

    

   Jako na větvi bych z něj nebyl, ale pro mě osobně je to o parník lepší volba než Rada nebo Komňacký a koneckonců i než Ščasný, který už je s Teplicemi zase na ústupu. Nebo takhle - snášel bych jeho příchod určitě líp, než ten Nešporův.

   • Z momentální sitauce

    boby16.12.2014 18:49reagovat

    taky bych bral Uhrina celkem v pohodě

 • Vízek zase zavěsil

  standis16.12.2014 17:31reagovat

  ve Sportu. Sparta má počkat na I. Haška a prý to bude max. do 3 týdnů, protože první zápas prohrál, takže očekává jeho brzký konec u šejků. Nazval jeho miso prodlouženým víkendem.Smích

  • Vízek zase zavěsil

   Bunda16.12.2014 17:34reagovat

   :-D Za chvilku bude volný i Zdeněk Zeman a ten by asi Spartu chtěl zkusit..

   Ale myslím že se rohoduje jen mezi Lavičkou a Jílkem.

   • Vízek zase zavěsil

    standis16.12.2014 17:40reagovat

    Zeman by byl sice dobý, ale rozkopal by úplně celý system Sparty. Ten hraje všude to samé a nejsem si vůbec jistý, že na to má Sparta hráče.

    • Vízek zase zavěsil

     Kombinator16.12.2014 17:55reagovat

     Nejenže hraje pořád to stejný, ale já osobně hlavní problém vidím v tom, že po chvilkovým vzepětí se jeho tým složí a Zeman jde zase o dům dál. To mi fakt nepřijde vhodný pro Spartu.

     • Vízek zase zavěsil

      LukyACS16.12.2014 19:37reagovat

      Hlavně hraje s minimem taktiky, si nedovedu přestavit, že by nás takhle vedl v předkolech. To by to vypadalo Úsměv

  • Vízek zase zavěsil

   Avhred16.12.2014 17:45reagovat

   Taky v tom svém sloupku psal, že ten obrovský tlak ve Spartě by zlomil i Mourinha. Je to holt veselá kopa Úsměv

 • Hattrick

  trakip16.12.2014 16:54reagovat

  Na druhou stranu se musím zmínit o rozhodčím. Ta penalta byla, ale takových zákroků ve vápně ti najdu za zápas dvacet. Prostě si ten Turek počkal a pak ji hvízdl. Pomstil se tak za říjnovou kvalifikaci ME 2016, kdy Česko v Turecku vyhrálo jen díky sudím a naopak neodpískané penaltě. A bylo tam víc zářezů. Za faul na Bednáře do tváře musela být červená karta, Turek stál u toho a nechal hrát dál. To musel vidět. Zkrátka se ukázalo, že Berbr se vytahuje, když tvrdí, jaký má Damková v Evropě vliv. A nebo ho skutečně má a chtěla se pomstít Spartě a jejímu místopředsedovi a ligovému šéfovi Dušanu Svobodovi, s nímž její životní partner teď válčí v médiích. Ve stylu Chcete válku? Tak tady ji máte! Ale pravda také je, že kdyby Spartě pískali sudí, tak jako národnímu týmu, byla by jistojistě v jarní části Evropské ligy místo Bernu. Kdyby Vrbovi pískali sudí jako Lavičkovi, neměl by dnes v kvalifikaci ME 2016 plný počet dvanácti bodů. Jestli za to může Damková, to ví jenom Berbr.

   

  Michal Hrabal: Když se bavíme o těch rozhodčích, tak UEFA pořád upozorňuje na fair-play ve fotbale, ale pokud se někdo těmito pravidly zásadně neřídí, tak je to Matějovský. Hlavně když se prohrává, tak mu pořádně tečou nervy a nedokáže udržet nervy na uzdě. Viz jeden moment krátce před koncem u rohového praporku, kdy jasně fauloval Steffena a potom mu div nedal hlavičku, jak mu chtěl vynadat za jeho „údajné simulování“. A nakonec přidal hereckou etudu, že to vypadalo, jakoby jej hráč Bernu doslova odhodil. V první řadě měl být karetně potrestaný Matějovský, a ne hráč soupeře. Takové chování do vrcholového fotbalu nepatří a přitom u něj je to na denním pořádku.

   

  Pokud to tady bylo, tak se omlouvám.

  • Hattrick

   Pavel0016.12.2014 17:03reagovat

   Pan Michal Hrabal to nemyslí vážně stím Matějovským, že jo? SmíchSmíchSmích

  • Hattrick

   Tashunka Witko16.12.2014 17:10reagovat

   Tvou omluvu přijímám, byť tady nikdo nic podobného naštěstí nevyplodil.

    

   Jinak nevím co chceš řešit na UEFě, když náš trener prohlásil. že podzim byl úspěšný.

   Raduj se s ním a možná, že se brzo dočkáš i vyhazovu Matěje. Přetřásá se to každý rok a vždy se ve vedení Sparty najde nějaký ten trojský kůň. který se s podobným nápadem vytasí.

  • Hattrick

   Kombinator16.12.2014 18:00reagovat

   To, že je Matěj nevráček, to víme, ale jestli v týhle situaci rozhodčí někomu pomohl, tak jednoznačně opět Bernu, kdy Matějovi nic a Steffenovi žlutou, pokud by dal žlutou Matějovi, tak by za to zahození Matěje, který rozhodně bylo vedeno velmi agresivně, takže Matěj nemusel nic přihrávat, měl dát červenou. Takhle to vyřešil, že má volnější metr a je z oliga.

  • Hattrick

   captain_obvious16.12.2014 18:31reagovat

   To je hrozná blbost od prvního řádku do posledního. Penalta byla jasná, tam není vůbec co řešit, faul na Bednáře rozhodně nebyl na redku. Pískat se to určitě mělo, ale mluvit o redce, to je úplně mimo. Vinění Damkové z těchhle věcí, to je ještě trojnásobně víc mimo, to ani nekomentuju, tomu snad rozumný člověk nemůže věřit.

    

   Matěj je nervák, tomu pádu tam kapánek pomohl, ale rozhodčí to vyřešil správně, když dal soupeři žlutou kartu. Zřídkakdy dá rozhodčí červenou za tyhlety šťouchance.

 • UHRIN ???

  jirkas16.12.2014 14:49reagovat

  Sparta prý údajně zvažuje angažovat Dušana Uhrina ml..............VztekVztekVztek

  • UHRIN ???

   Pindruch16.12.2014 14:50reagovat

   Fáma Úsměv

  • UHRIN ???

   Dynamo16.12.2014 15:14reagovat

   vždy když se řeší post kouče velkého klubu, tak se vyrojí mnoho jmen. Dost jich je taháno z klobouku spřátelenými novináři, jen aby se o těch trenérech mluvilo, i když na skutečném seznamu nefigurují.

  • UHRIN ???

   Pája 5616.12.2014 16:40reagovat

   Co se tu zase panikaří? Konečně jsme po letech přestali hrát nakopávanou. Je to ke koukání, zásobujeme repre. Ale souhlasím, že je toho dost co zlepšovat. Pro mne zůstalo velkým zklamáním letní přestupy. Mimo golmana nic a že k Lafimu není varianta je nad slunce jasný. Otázkou zůstává kde udělali soudruzi z NDR chybu. Či spíše který ...

   • UHRIN ???

    nemfi16.12.2014 17:10reagovat

    Taky si myslím, že by hned vyhazovat Lavičku je předčasné řešení. Loni se po pár letech konečně podařilo získat nejen titul ale rovnou i double. I s absencí v pohárech to beru jako úspěšnou sezónu. Letos jsme hráli důstojně v EL a pokud bude obhajoba titulu, tak to budu brát stále jako úspěšnou sezónu. S ohledem na LM ke změně musí dojít, ale nemyslím si, že je nutné, aby to byla hned personální změna na pozici trenéra. Lavičkovi bych ještě dal možnost najít cestu k zvládání klíčových venkovních zápasů. A pokud by toto nebylo v jeho silách, tak až pak by stálo zato hledat trenéra, který by to zvládl.

    • UHRIN ???

     Pája 5616.12.2014 17:43reagovat

     Moje řeč. Pod to se podepíšu. Ale znovu upozorňuji, že žijeme v malém Česku a žádný Bayern tady nikdy, ale opravdu nikdy nevybudujeme. A když už budeme na dobrý cestě, tak nám to okolní bohaté ligy (asi k radosti našich majitelů klubů) stejně rozeberou. Talent neudržíme a rovnocená náhrada nepřijde. To by ani nemělo logiku. Mantinely jsou daný. Tak asi nezbývá než bojovat o titul v naší zaprděný lize a o úspěchu v LM či aspoň EL si nechat zdát.

 • TRENER? KADER?

  FANDA730716.12.2014 12:51reagovat

  Uprimne, ak by nahodou uvazovali nad M.S/H/askom, tak nech tam radsej ”hodny Vita” zostane navzdy.M.Hasek moze trenovat mancaft v 3.lige.Ku kadru, chcelo by to rychlo vyriesit trenera a stiahnut vsetkych z hostovaciek a nech sa ukazu a doplnit 2-3 kvalit.hracov/zaloha+utok/.Ja by som pustil k vode-Svejdu, Kovaca,Vacka,Prikryla,Bednu,Pamiho,Breznanika/invalid/,a kolko prachov by sme usetrili.Snad som niekoho nezabudol takto v rychlosti.

  • TRENER? KADER?

   Ferry16.12.2014 13:00reagovat

   Přikryla bych si nechal a pokud bude zdravej,tak i Breznaníka.

  • TRENER? KADER?

   Lucasso16.12.2014 13:03reagovat

   Já bych si tu dokazal představit Rabušice..

   • TRENER? KADER?

    FANDA730716.12.2014 16:39reagovat

    nie zla myslienka, ale ten patri Verone.Myslim, ze by bol dost ”mastny”.

  • TRENER? KADER?

   FANDA730716.12.2014 16:44reagovat

   este si myslim, ze cez zimu nepredame ziadneho hraca.Myslim, ze Husby zostane, nakolko take prachy za neho neda nik po zraneni mu to moc neslo,malo sa to riesit hned po sezone v lete.A Borek, To su len take pisanicka novinarov.V repre hral slusne, aj v Sparte zo zaciatku, ale ku koncu ma moc neuspokojil.Tiez by Bergamo nedalo vela za neho.Takze ocakavam len odchody z lavicky+invalidov maximal.tak v ramci cz ligy+Slovan Ba.

 • zahraniční trenér

  peterpan2716.12.2014 11:38reagovat

  tak to je fakt asi sci-fi, když vezmu v úvahu platy trenérů v bundeslize (http://fussball-geld.de/gehalter-der-bundesliga-trainer/) a tahat jsem Slováky nebo Maďary asi nebudeme Úsměv. tak ono to skončí u toho haška, ten to bude dělat možná i zadarmo

  • zahraniční trenér

   petr13716.12.2014 11:54reagovat

   tak zahraničí není jen Bundesliga, která je momentálně prakticky TOP v Evropě. Je jasný, že stejně jako u hráčů nemůžeme ani pomýšlet na nějakou úplnou trenérskou špičku.

    

   Na druhou stranu si teoreticky určitě můžeme dovolit nějakýho trenéra typu Pastoora, protože trenérskejch postů je málo a Sparta je pořád dost atraktivní adresa, i kdyby ten trenér měl jít níž s penězma. Je ale otázka, jestli by to mělo nějaký přínos oproti Lavičkovi potažmo českým trenérům. Když se spleteš u zahraničního hráče, tak se to dá přežít, u trenéra je to daleko větší průser. Představa, že přivedeme na lavičku nějakýho Pablo Gila je hodně děsivá.

   • zahraniční trenér

    Ferry16.12.2014 12:00reagovat

    Otázka trenéra je vždy velké riziko.Může přijít Mourinho a vyhoří,může přijít nounejm a dovedene nás do čtvrtfinále LM.Proto jsem psal už včera ,že to chce dobře promyslet a nebát se riskovat.

    • zahraniční trenér

     petr13716.12.2014 12:07reagovat

     jenže je riskovat a riskovat. Naše vedení by mělo detailně znát práci, metody, přístup, charakter atd. dotyčného kandidáta. A já se trochu bojím, že u nás to bude tak, že Otavovi zavolá nějakej agent a rozhovor bude cca takto:

     Agent: mám pro tebe trenéra XY, je fakt dobrej, v provizi jedeme napůl.

     Otava: XY? Toho neznám, je fakt dobrej? No ale když se dohodneme na 60:40, tak ti budu věřit

     • zahraniční trenér

      Ferry16.12.2014 12:18reagovat

      No právě.Proto píšu,že to chce se pořádně zamyslet.A taky hlavně doufám,že to nebude stát jen na nýmandovi a laikovi Otavovi.

      Ale taky tu nechci mít i nadále Lavičku jen proto,že naše vedení není schopné sehnat někoho jinýho a lepšího.

  • zahraniční trenér

   LukyACS16.12.2014 14:08reagovat

   Pokud by měl přijít zahr. trenér, tak by nevadil ani někdo ze Slovinska, Chorvatska atp., třeba v Mariboru udělali obrovský progres za poslední roky a pravidelně hrají skupiny evropských pohárů, takže si udělat nějakou analýzu, do jaké míry je to jejich sportovním úsekem a jaký podíl na tom měli trenéři. Od toho lidi ve Spartě jsou, aby tohle dokázali odborněji posoudit. Nevěřím, že se v nějaké zemi na východě nenajde dostupný a progresivní trenér, nebo i třeba v druhé bundeslize by mohl najít někdo, kdo má ambice a dal by se zaplatit.

   • zahraniční trenér

    peterpan2716.12.2014 15:17reagovat

    Rozumím, jak to myslíš, ale trochu se obávám, že analýzy tohoto, resp. odbornějšího posouzení tam není nikdo schopen, a to jim fakt nechci křivdit

 • Luhový

  krabat16.12.2014 11:34reagovat

  Luhového ”analýzy” mají jeden společný jmenovatel. Pochopí je i totální idiot. To znamená, že se nejedná o žádnou odbornou analýzu, ale hospodský keci bez znalosti toho nejpodstatnějšího, vnitřního fungování Sparty Neutrální

 • pospichal16.12.2014 9:15reagovat

  Kdo na fotbal chodí,nepotřebuje žádné mádly a mistra luhového,aby mu poradili,kde je ten zakopanej pes a jak dál. Hlava není jen na čepici..

  • petr13716.12.2014 9:40reagovat

   ty jsi ten dement, kterymu se smeje cely SF?

   • pospichal16.12.2014 10:04reagovat

    jo,až se za břicho popadám..

 • Mádl

  Pindruch16.12.2014 8:36reagovat

  To je v řiti, včera jsem musel souhlasit s mluvkou Luhovým a dneska i s mm Mádlem Úsměv Až se bojím, s čím vyleze Vízek Úsměv

  http://sport.aktualne.cz/lavickovi-zvoni-hrana-parta-kretinskeho-kamaradu-jede-dal/r~da4d5f94849211e4ba57002590604f2e/

  • Mádl

   petr13716.12.2014 9:13reagovat

   narozdil od Vizka, Luhoveho a dalsich pise Madl vetsinou velmi rozumne, aspon ja jeho clanky ctu rad.

    

   Stejne by mne zajimalo, jak jsou vlastne vztahy a kompetence ve Sparte nastavene. Mozna by nasi diskusi hodne zmenilo, kdo ktery hrace prosadil, kdo je naopak nechtel a chtel treba jine atd.

    

   Ja uz jsem svuj nazor na tohle prezentoval. Nechal bych Lavicku s tim, ze na slozeni kadru bude mit vliv pouze on a Hrebik, pochopitelne s Kretinskeho posvecenim. Odstrihl bych Otavu a spol a dal bych zminene dvojici jasny ukol: titul a nasledne postup do LM, jinak koncite vsichni a k tomuto ukolu bych jim dal rozumnou moznost doplneni kadru v ramci Kretinskeho moznosti.

   • Mádl

    Pindruch16.12.2014 9:42reagovat

    Bohužel Otavu a potažmo i Svobodu by musel odsunout sám Křetínský a ten to neudělá, bohužel, a sami se neodsunou. Jedinou malou naději vidím v tom, že by ho (Křetínského) k tomu nějakým způsobem ”dotlačil” Hřebík, jemu hodně naslouchá. Ale nevím, jak je to reálné. Zatím to vidím na opětovné plácání se ode zdi ke zdi.

   • Mádl

    brac16.12.2014 12:04reagovat

    Ano, Hřebíka tam dosadí kvůli koncepční práci s mládeží s výhledem na 10 let a bude mu dávat ultimátum po 3 letech. To je logika.

  • Mádl

   Pája 5616.12.2014 9:47reagovat

   To jsou všechno laciný plky našich odborníků. Nedovedu si představit, že by takový tvrdý byznysmen jako DK nedokázal vyvinout tlak na své lidi. Zvlášť když ho to stojí takový nekřesťanský prachy. Kdyby chtěl udělat díru do světa, tak by se svejma prachama musel následovat třeba Abramoviče do Anglie. Obávám se, že do český ligy nikdy žádný Ronaldo nebo Mourinho nepřijde ani za zlatý tele. Já jsem vděčný za V.Lavičku, za to že hrajem s Plzní o titul a že nejsme ve sračkách jako ty sešívky.

   • Mádl

    Pindruch16.12.2014 9:53reagovat

    Problém Křetinského je obrovská časová vytíženost a na Spartu mu zbývá jen minimum času. A to se pak nějaký tlak vyvíjí dost těžko. Navíc když mu neustále ty jeho dvě ”podržtažky” mažou med kolem úst a veškeré neúspěchy hází na někoho jiného.

    • Mádl

     Pája 5616.12.2014 10:18reagovat

     To souhlasím. Času na Spartičku tolik, kolik by bylo třeba asi fakt nemá ale potřebný prachy díky tomu naštěstí vydělá jinde. Ten nedostatek času mu nevyčítám, ani to že fotbalu asi moc nerozumí. Co mi ale fakt vadí je, že jako výborný obchodník by měl znát kvalitu svých podřízených. Některé lidi bych na jeho místě kolem sebe neskousl. Např. čím ho oblbnul p.Hřebík mi hlava nebere. Sleduju ho od dob Švarcova Benešova a jedinej kdo mu dá vydělat je Sparta. Pro mne teoretik a hulvát. To co jsem od něj na hřišti slyšel... Ale na tom jak tak sleduju forum se nikdy neshodnem.

     • Mádl

      petr13716.12.2014 10:25reagovat

      ale to asi nepopiraji ani jeho priznivci, ze je hulvat a nehodi se na hlavniho trenera, protoze nedokaze vyjit s hraci. Na druhou stranu fotbal opravdu zere, opravdu mu rozumi a dlouhodobe mluvi o tom, ze k uspechu vede pouze velmi narocny zpusob hry, ktery samozrejme hrace boli a vyzaduje od nich skvelou fyzickou i taktickou pripravenost.

      • Mádl

       Pája 5616.12.2014 11:20reagovat

       No ale to bych dokázal říct hráčům i já. Chci tím naznačit, že to je od profíka trochu málo. Co vím tak každé jeho působení končí rozložením kabiny. Jeho oblíbenci mu donáší a on tím tlačí na majitele. Viz případ M.Hašek versus Poborský. To co provedl Poborákovi mu nikdy nezapomenu.

       • Mádl

        petr13716.12.2014 11:58reagovat

        já nepatřím mezi nějaký nekritický Hřebíkovy obdivovatele, ale na druhou stranu nemám rád tu zaslepenou nenávist vůči němu. Skoro nikdo do toho nevidí, jak to vlastně je, ale spousta lidí má i přesto absolutně jasno.

         

        Já jsem z jeho vystupování přesvědčen, že fotbalu opravdu rozumí a přesně ví, co našemu fotbalu chybí oproti špičce (pochopitelně kromě talentu megahvězd, který se dohnat nedá). Jeho lidská stránka bude zřejmě diskutabilní, ale do toho fakt nevidim a ze zkušeností vím, že pravda bývá skoro vždy uprostřed

        • Mádl

         Pája 5616.12.2014 12:27reagovat

         Je to jako se vším v životě. Co člověk, to jiný názor. Jen se kvůli tomu nenazývejme debily a pod. jak tu někdy čtu. Zvláště když nám jde o stejnou věc.

    • Mádl

     Pája 5616.12.2014 10:39reagovat

     To souhlasím. Času na Spartičku tolik, kolik by bylo třeba asi fakt nemá ale potřebný prachy díky tomu naštěstí vydělá jinde. Ten nedostatek času mu nevyčítám, ani to že fotbalu asi moc nerozumí. Co mi ale fakt vadí je, že jako výborný obchodník by měl znát kvalitu svých podřízených. Některé lidi bych na jeho místě kolem sebe neskousl. Např. čím ho oblbnul p.Hřebík mi hlava nebere. Sleduju ho od dob Švarcova Benešova a jedinej kdo mu dá vydělat je Sparta. Pro mne teoretik a hulvát. To co jsem od něj na hřišti slyšel... Ale na tom jak tak sleduju forum se nikdy neshodnem.

 • breza3315.12.2014 23:37reagovat

  Breznaník nwm ci bude mat ist do slovana zaujem lebo pred spartou ho tam volali hrat a nesiel tak nwm nwm to radsej liberec

74373 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha