Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • 2.poločas

  munzig4.2.2016 12:44reagovat

  Mohl by mi někdo rozumně shrnout druhou půlku? Viděl jsem jen 1.poločas a ten se mě osobně dost líbil.

  • 2.poločas

   lidoop4.2.2016 12:51reagovat

   Já to neviděl, ale soudě dle příspěvků místních odborníků muselo ve druhý půli v našich dresech nastoupit asi jiný mužstvo Úsměv.

   • 2.poločas

    spartas4.2.2016 12:58reagovat

    První byl dobrej, u druhýho jsem vydržel asi 7 minut a konec.

    • 2.poločas

     Ferry4.2.2016 13:29reagovat

     Druhej poločas byl o něco horší.Bylo to daný střídáním a taky určitě postupující únavou z náročnýho soustředění.

     Já bych v tom čerty fakt nehledal.Teď to chce zregenerovat,odpočinout a vyladit formu na sezonu.Myslím,že by si to mohlo sednout.

  • 2.poločas

   Tashunka Witko4.2.2016 13:30reagovat

   Vzhledem k tomu, že jsem ze zdejší komunity nejrozumnější, tak ti to zkratkovitě popíšu:

   - hru rozmělnilo střídání, které vedlo vždy k nasazení horších hráčů,

   - zmizel i náš polopressing, tj. situace kdy jeden hráč zběsile obíhá obránce a občas se k němu někdo přidá. V první půli jsme z toho vytěžili nějaké šance (Frýdek 100%ní) i gol, ve druhé jsme šance neměli žádné !

   - Juliš nebyl schopen podržet balon a nějak se zapojit do hry, takže náš standardní přechod do útoku- nákop, byl neúčinný. S nástupem Dočkala končila veškerá útočná snaha právě u jmenovaného, který všechny balony pokazil. Oproti první půli přibyla překulovaná, protože nemáme zažitý žádný systematický přechod do útoku a čeká se, co vymyslí kreativci.

   - standardky zahrával Dočkal, a to ve stejném duchu (kvalitě) v jakém i hrál a nahrával.

   - měli jsme mnohem méně času míč pod kotrolou a tak se množily i chyby na naší straně. Většina chyb pramenila ze špatně provedené překulované, kdy nahrávka byla přiliš pomalá, téměř vždy směřovala dozadu, a nebo byla alibistická a dostávala spoluhráče pod tlak. V tomto směru nadále nejvíce vyniká Holek.

   - vyrobili jsme i větší počet faulů, než v první půli, z čehož pramenily standardky soupeře, které část našich hráčů stabilně řeší ochmatávanou soupeře (Holek, Vácha, ale i Brabec). Takže sudí si nakonec ze 3 penaltových zákroků vybral ten nejstupidnější a nejzbytečnější, od Váchy v 95. minutě, čímž jsme zaokrouhlili průměrný počet penalt v přípravě na 1 na zápas.

   - za zajímavý moment ve druhé půli by se dal označit náš brejk do hodně otevřené obrany, který vedl Vácha a měl po pravé ruce dobře postavené a naběhnuté 2 spoluhráče, které nemusel ani hledat periferně. Přesto naprosto nesmyslně nahrál přímo na nohu osamoceně bránícího soupeře extremně pomalou nahrávkou, která by náš útok zazdila i v případě, kdyby náhodou prošla !

   • 2.poločas

    Ferry4.2.2016 13:45reagovat

    Po první větě jsem přestal číst,jelikož mi zlomila záda.:-D

  • 2.poločas

   kapacitos4.2.2016 13:42reagovat

   na youtubku sparty by to mělo jít shlédnout zpětně

 • Pulkrab

  Capo4.2.2016 9:34reagovat

  Tak podle příspěvku Nezmara na Libereckém fóru směřuje k tomu, aby v Liberci zůstal. Zdá se, že zaujalÚsměv Mně taky nepřišel jeho přínos menší než třeba od Luckassena, když jsem viděl první poločas té jejich poslední přípravy.

  • Pulkrab

   Pavel004.2.2016 10:10reagovat

   Má před sebou ještě hodně práce, ale je ve věku, kde ten pokrok může být opravdu rychlí. Snad si ho nechaj. Trpišovský umí s mladými pracovat.

   • Pulkrab

    Capo4.2.2016 10:23reagovat

    Hlavně je to nastavené citlivě a Trpišovský ve včerejším rozhovoru říkal, že podle dohody se Spartou platí, že kdyby měl jasno, že nedostane větší vytížení, tak odejde na jaro ještě jinam. Tedy do Vlašimi, Hašek na jejich stránkách potvrdil, že čeká jak Pulkrab dopadne v Liberci.

    • Pulkrab

     adam4.2.2016 10:32reagovat

     I kdyby to náhodou nedopadlo, tak i odkopání téměř celé přípravy a přáteláků s Libercem je pro něj velká a cenná zkušenost.

    • Pulkrab

     honzaspartan4.2.2016 16:41reagovat

     Tak snad v létě přijde do Sparty Pulkrab i Trpišovský.

     • Pulkrab

      adam4.2.2016 19:12reagovat

      Uvidíme, jestli Pulkrab vůbec zůstane v Liberci, pokud ano a podařilo se mu dostat třeba i během jara do základní sestavy, pak bych ho v Liberci minimálně rok nechal, aby se pořádně rozkoukal v dospělém fotbale. Jinak Trpišovský je asi vedle Habance (?) to nejlepší, co nám liga může nabídnout. Sice se mu povedl zatím jen půlrok v první lize, ale dokázal to s kádrem, se kterým by zdaleka ne každý trenér do EL postoupil a především se Žižkovem dokázal skvělé věci.

 • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

  adam4.2.2016 8:14reagovat

  Tištěnej Sport jsem v ruce neměl, tudíž jsem četl jen tu nejspíš značně okleštěnou včerejší verzi v elektronické podobě. Těm z nás, kdo na Spartě nemáme žádné důvěrnější kontakty nezbývá, než věřit pravdivosti jeho slov. Nerad teda kritizuju něco, do čeho člověk tolik nevidí, nicméně jedna věc mě vážně dokáže rozpálit. Věta typu ”za přestupy zodpovídáme všichni” je nejen nesmysl, ale také totální alibismus, který je v ČR bohužel poměrně rozšířený. Ano, na přestupech se může (a nejspíš i musí) podílet širší okruh lidí, nicméně finální slovo a zodpovědnost musí nést vždycky jen jeden člověk. Stejně jako to funguje v kterékoli lépe fungující firmě. Ten člověk musí být samozřejmě za svou odpovědnost náležitě ohodnocen a pak může sklízet vavříny, nebo být naopak pranýřován. Není ale možné, aby neexistovala konkrétní a přímá odpovědnost za jednotlivá rozhodnutí. A Křetinský to určitě není, jelikož ten zdaleka nebude mít tolik času a kdoví, kolik schůzek za rok se vůbec zúčastní.

   

  • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

   Kombinator4.2.2016 8:41reagovat

   Taky mě tahle věta zarazila. Kotalík se jinak snaží vypadat, že to řídí systematicky, transparentně a na úrovni, ale tohle do toho moc nezapadá.

  • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

   Pouzar114.2.2016 9:41reagovat

   Když se hlasuje (plácnu v 8 lidech). 6 řeknu ano .. 2 ne .. Tak mi to přijde jako dobrej systém.. Obvzlášť pokud by fungoval s nastavením že je třeba 65% hlasů pro přijetí. I kdyby tam byl jeden velkej kápo kterej nakonec řekne ano ( což může bejt teoreticky momentálně křetinský ) .. Tak ve finále se stejně nic nezmění. Odborníky pod ním vyhazovat taky nebude protože lepší nesežene .. A když vyhodí toho na vrchu (kápa) tak se zase nic nezmění protože systém pod nim zůstane taky stejnej .. ( jen budou mít fanoušci přímýho obětního beránka ) ..

   • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

    adam4.2.2016 9:50reagovat

    S tím částečně nesouhlasím, musí být někdo, kdo je za každé rozhodnutí ve výsledku zodpovědný a kdo se Křetinskému zodpovídá. Asi těžko vyhodí šéftrenéra mládeže za to, že hlasoval pro posilu, která se ve výsledku ukázala jako totální propadák, to je jasné. Ale pokud mu např. Kotalík půjde na konci sezóny reportovat o úspěchu/neúspěchu posil během sezóny a 8 z 10 se ukážou jako nesmysly a 2 jako průměr, tak mu těžko jako šéf může říct ok, jedeme dál, stejně jako ty hlasovalo dalších 5 lidí. Právě proto dostávají vedoucí zaměstnanci lepší ohodnocení než zaměstnanci. Mohou využít jejich silných stránek a dobrých rozhodnutí ve svůj prospěch, ale také musí nést osobní odpovědnost za týmový neúspěch.

    • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

     brac4.2.2016 12:40reagovat

     Zodpovídá si za to Křetínský. Pokud dal 8 lidem shodnou zodpovědnost za přestupy, tak v případě neúspěchu tohoto systému je na vině jen on sám a musí ten systém změnit. Prosté.

     • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

      adam4.2.2016 12:51reagovat

      Samozřejmě, ale nejvyšší výkonnou funkci má z managementu Kotalík, takže pokud by měl pocit, že tenhle současný - alibistický model - nefunguje, tak je víceméně prvním, kdo to může změnit. Křetinský by určitě taky ocenil, kdyby jednotliví členové vedení byly transparentně zodpovědní za jednotlivá rozhodnutí a investice.

      • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

       brac4.2.2016 13:02reagovat

       Křetínský Kotalíka dosadil na nějakou pozici s určitou představou. Pokud tu představu Kotalík nenaplní (nezmění nefungující systém, který má v kompetenci změnit), tak z toho Křetínský musí vyvodit nějaké důsledky. Vše se vrací zpět ke Křetínskému. Pokud přestupy nebudou fungovat a není flexibilní možnost to změnit, tak to posral Křetínský.

       • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

        adam4.2.2016 13:15reagovat

        Jasně, proto taky nechci vinu házet na Kotalíka, když člověk nemá žádné podrobnější info. Jen si prostě myslím, že tenhle systém (ať už je chybou kohokoli) není udržitelný krátkodobě, natož pak dlouhodobě.

  • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

   Tashunka Witko4.2.2016 10:48reagovat

   Pokud generální ředitel není schopen přijmout vrcholnou odpovědnost a schovává se za jakési komise a lidová hlasování, tak je naprosto neschopný a nekompetentní alibista i populistický zbabělec a měl by být okamžitě vyhozen.

   • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

    waaw4.2.2016 12:56reagovat

    Delate tu z komara velblouda. Sparta neni ani Magistrat ani verejnopravni instituce. Je to soukroma firma, kdyz se nebude majiteli libit jak nekdo pracuje, muze ho vyhodit. Vy tady jen chcete slyset nejake jmeno, abyste ho tu mohli odvolavat, kdyz bude Mazuch hrat blbe nebo se vcas po zraneni nedostane do formy

    • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

     adam4.2.2016 12:58reagovat

     Samozřejmě, ale ukaž mi druhou soukromou (významější) firmu, kde by něco takového mohlo fungovat. Respektive jasně, fungovat to může, ale otázkou je jak moc dobře.

     • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

      brac4.2.2016 13:24reagovat

      Valve Smích

      Jejich způsob vedení nemusím.

       

      Jinak to, že někde do novin Kotalík řekne, že nepovedený přestup je kolektivní zodpovědnost, ještě neznamená, že se za tuto nefunkčnost nebude Křetínskému zodpovídat.

    • Ještě k rozhovoru s Kotalíkem

     pubi4.2.2016 13:45reagovat

     Přesně to mě napadlo jako první. Zdejší kybicové potřebují vědět, komu nadávat. Smích Já bych zvolil Marec, ven!

 • Kotalik

  waaw3.2.2016 22:05reagovat

  Kotalik dnes o prestupech rekl vetu: A zatím nám vyšly všechny kroky tak, jak jsme chtěli.

  To se da vykladat i tak, ze se jeste na necem pracuje. Nadeje stale zije....

  • Kotalik

   pubi3.2.2016 23:10reagovat

   Naděje na co jako? Kádr máme výbornej, nemá cenu nikoho vodit, naopak mi v tuto chvíli přijdou někteří hráči nadbyteční.

   • Kotalik

    adam4.2.2016 0:02reagovat

    Souhlas, navíc už je stejně podle mě pozdě, žádná extra třída by stejně nejspíš nepřišla a čas na sehrání už je víceméně nulový. Podle mě odejde na hostování Jánoš s Hybšem.

    • Kotalik

     pubi4.2.2016 0:26reagovat

     Přesně tak, za mě palec nahoru, že jsme přivedli hráče přesně na posty, co jsem považoval za nutné - a ti jsou s námi prakticky od začátku přípravy (pravej bek, stoper, ofenzivní univerzál, který zvýší konkurenci)..

     Ono moc nejde určit, kdo je teď nadbytečnej, z mého pohledu se to hodně odvíjí od zvoleného rozestavení. Třeba pokud budeme hrát 4-5-1, je nadbytečný Hybš, protože krajního beka by hrál Costa nebo Frýďas. Ale kdybychom hráli 3-5-2, tak by uplatnění mít mohl (tam by na levého halfbeka byl prakticky jen Frýďas s Hybš).

     Ani nepočítám Matouška s Jánošem, o těch nemůže být řeč. Pak mi přijdou nadbyteční Štěch, Mareček/Jiráček a Kováč, ale tam to chápu, že už je spíš členem realizačního týmu. Plus se zatím zdá být trochu do počtu i Konaté, ale toho bych si nechal, na těch 10 minut na rozhýbání se vždycky hodí.

    • Kotalik

     kapacitos4.2.2016 8:05reagovat

     vzhledem k tomu jaký jsou Costa s Frýdkem sběratelé žlutých karet, bych se nezbavoval asi nikoho..

   • Kotalik

    waaw4.2.2016 8:25reagovat

    Posileni zatim naprosto OK, ale jednak polovina muzstva nema formu (coz je divna nahoda a zamyslel bych se cim to asi je) a na nekterych mistech neni ani kvalita. Posila by se i tak hodila, jinak se obvam, ze budeme hajit druhou pricku zuby nehty. Posily idealne:

    1. Trener (prestupove okno uz je bohuzel uzavrene)

    2. Stredni zaloznik, ofenzivne ladeny, zrychlujici hru

    3. PO jako alternativa za Zahustela pro 3-5-2, ktere letos budeme hrat casteji

    • Kotalik

     waaw4.2.2016 8:26reagovat

     sorry, samozrejme 4-5-1

  • Kotalik

   Johny144.2.2016 0:16reagovat

   Jo, chtelo by to jeste alespon tak dva zalozniky Smích

   • Kotalik

    OSEL@zdenda.scasny4.2.2016 0:17reagovat

    ale pouze defenzivní typy, tech máme nedostatek

  • Kotalik

   kapacitos4.2.2016 8:07reagovat

   je možný, že se ještě vrátí Shala, který nemá v Liberci ještě potvrzený pokračování hostování..

   • Kotalik

    Bunda4.2.2016 8:18reagovat

    Ten může jít tak do Vlašimi.

 • Lafi

  zdenek3.2.2016 22:00reagovat

  docela by me zajimalo co s nim je? jestli ho jenom setri nebo ma vaznejsi zraneni?

  • Lafi

   waaw4.2.2016 8:19reagovat

   Ted by se hodil Paixao

 • Jindra Staněk

  pubi3.2.2016 21:17reagovat

  Dnes na lávce Evertonu.

  • Jindra Staněk

   captain_obvious3.2.2016 21:44reagovat

   I Simič za AC Milán.

   • Jindra Staněk

    LukyACS3.2.2016 21:48reagovat

    Ten na lavici bejvá hodně často.

   • Jindra Staněk

    LukyACS3.2.2016 21:51reagovat

    Docela mě překvapuje, jak snadno se v jejich brance usadil ten brankář ročníku 99 Úsměv

    • Jindra Staněk

     captain_obvious3.2.2016 21:56reagovat

     Jojo, dělá si velké jméno, i Buffon ho teď chválil Úsměv

     O Simičovi jsem nevěděl, Serii moc nesleduju, jenom dneska jsem ze srandy vsadil střelce, tak jsem si prohlídnul sestavy a zahlídnul ho tam. Podle transfermarktu ještě ale ani jednou nenastoupil, škoda.

 • PSG

  captain_obvious3.2.2016 21:10reagovat

  Kdyby se někdo nudil, tak doporučuju zapnout PSG. Letos si ve francouzské lize dělají, co chtějí. Dneska už zase vedou a to hraje několik náhradníků vč. 18letého Augustiena.

  Pro mě letos černý kůň na výhru LM.

  • PSG

   honzaspartan3.2.2016 21:23reagovat

   Barca je zadupe do země.

 • Pan módní návrhář

  Franta z lidu3.2.2016 21:07reagovat

  Pan módní guru a návrhář chce asi přestoupit do Ruska... Smích Jinak výkony v přípravě Otrávení Třeba ale chceme zmátnout ostatní a předvedeme v lize jízdu Neutrální

  • Pan módní návrhář

   pubi3.2.2016 21:15reagovat

   To, že ty si večer ve votrhanejch teplákách načneš u televize plasťáka a cítíš se jako střed světa, ještě neznamená, že se můžeš navážet do někoho, kdo něco dokázal.

  • Pan módní návrhář

   adam3.2.2016 21:58reagovat

   Moc nevim, co má co dočinění jeho volnočasová aktivita s výkony na hřišti,

  • Pan módní návrhář

   alen4.2.2016 10:40reagovat

   Móda je každého věc, ale viděl jsem, že dokonce začal spolupracovat s novýmí hráči a přestal hrát na svém písečku. Penaltu si vysloužil jednostranně, podobný zákrok v hrubším podání byl na Šurala.... Věřím, že se probere a začne hrát kolektívní hru, tak si počkáme......

 • Představení pod psa

  venous3.2.2016 20:12reagovat

  Na to se nedalo dívat, konec přípravy naprostá nemohoucnost něco vymyslet, kombinační hra žádná, zpracování a rozehra děs a běs, po příchodu Dočkala jsme byli neschopní něco hrát, bez Lafaty (?) bez útoku, je to prostě bída a neberu to že je to jen příprava - impuls VEN! Koukněte se na anglickou ligu jak vypadá fotbal.VztekVztekVztek

  • Představení pod psa

   honzaspartan3.2.2016 20:14reagovat

   Já už se jen bavím a čekám na vysvobození.

   Kotalíku jednej! Nebo donuť Otavu, ať jedná!

  • Představení pod psa

   spartas3.2.2016 20:15reagovat

   Dle mě byla první půle povedená.

   • Představení pod psa

    spartanek3.2.2016 20:19reagovat

    Vyhodil bych toho idiota Vztek Vztek

   • Představení pod psa

    majtin3.2.2016 20:34reagovat

    Já viděl jenom tu a mám stejný názor. Abych Ščasného jenom nehaněl.

    • Představení pod psa

     spartas3.2.2016 20:38reagovat

     Druhou jsem viděl chvilku a nevydržel jsem to.

  • Představení pod psa

   MK33.2.2016 20:16reagovat

   Já už ani nevím jestli má cenu ho odvolávat, když by ho stejně nahradil zase nějaký trenérský dinosaurus Vztek

   • Představení pod psa

    honzaspartan3.2.2016 20:21reagovat

    Dal bych tam kohokoliv od naší mládeže.

    K němu případně nějakého dinosaura kvůli licenci.

    • Představení pod psa

     MK33.2.2016 20:24reagovat

     A myslíš, že by nějakého mladého trenéra poslouchali?

     • Představení pod psa

      LukyACS3.2.2016 20:28reagovat

      Proč ne? Trpišovskýho taky poslouchaj. Takovej Koubek je zkušenej, ale hráčům byl pro smích Úsměv

      • Představení pod psa

       wasek2611@centrum.cz3.2.2016 20:41reagovat

       Zkusil bych taky Holoubka. Nevím, proč se tahá někdo z venčí pořád...Ten by dal šanci našim odchovancům..

      • Představení pod psa

       kopejtko3.2.2016 20:43reagovat

       zrovna Liberec má majitele který nedělá ústupky v tom má Trpišovský velkou výhodu

     • Představení pod psa

      honzaspartan3.2.2016 20:44reagovat

      Jasně. Holoubka na ně.

      Hráči by museli vidět, že je trenér odborník a že má jasnou představu, co chce hrát. Prostě přesný opak Impulze. Pak by ho poslouchali.

      • Představení pod psa

       kopejtko3.2.2016 20:50reagovat

       Holoubek je odborník, však já myslel že dodnes nemá vystudovanou trenéřinu

       • Představení pod psa

        spartas3.2.2016 21:08reagovat

        Výsledky > papíry

       • Představení pod psa

        honzaspartan3.2.2016 21:25reagovat

        Proto jsem psal o dinosaurovi k němu na ozdobu kvůli papírům.

  • Představení pod psa

   captain_obvious3.2.2016 20:43reagovat

   Anglická liga už dávno není co byla. Jsou tam super momenty, ale celkově ty zápasy moc pohledné a zábavné nebývají.

   • Představení pod psa

    honzaspartan3.2.2016 20:47reagovat

    A zde velebená 2.anglická je nechutná nakopávaná z 80.let.

    • Představení pod psa

     LukyACS3.2.2016 20:48reagovat

     tyhle boje nemám rád a ještě horší je skotská Úsměv

     • Představení pod psa

      honzaspartan3.2.2016 21:27reagovat

      No skotskou aspoň nikdo neoznačuje za 5. nejlepší ligu v Evropě Smích

 • Jánoš

  sk. sokolovo3.2.2016 20:02reagovat

  Jak může hráč bojovat o misto, o nějakou pozici když od trenéra nedostane ani čuchnout!?

81249 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha