Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Hm .... mH

  Avhred10.5.2015 0:03reagovat

  Ano, je mi jasné, že spousta lidí mne bude virtuálně lynčovat, ale já si fakt myslím, že Ščasný je za stávajících okolností pro Spartu nejlepší volba. Pravda, taky bych si přál nějakého fundovaného kouče z vyspělé zahraniční ligy, ale dle mého skromného názoru to je zatím utopie. A když se člověk podívá na tuzemskou trenérskou elitu, na všechny ty dědky jako Cipro či Kotal nebo psychopaty Pulpitova střihu a přeceňované nováčky typu Frňky, tak prostě na výběr moc není.

  Jinak nechápu ty výkřiky, že Ščasný nedokázal za tři ligové zápasy změnit způsob hry; to je snad jasné, nebo snad někdo čekal, že Ščasný s kádrem, který zdědil po svém předchůdci, se všemi těmi “perspektivními“ Švejdíky a Kováči, začne soupeře drtit? Jediné, co bych mu vytkl, je, že staví tragického Krejčího; to je aktuálně opravdu zoufalec na úrovni Varnsdorfu.

   

  • Hm .... mH

   LukyACS10.5.2015 0:26reagovat

   Respektuju tvůj názor a dokonce i souhlasím s tím, že byl Ščasný z volných trenérů asi ten nejlepší.

    

   Ale my jsme Sparta a přece se nemůžeme spokojit s tím, co na nás zbylo. S takovým přístupemm u nás klidně může za čas nastoupit i Bílek, protože byl jedinej volnej a Spartu zná... my máme možnosti sem získat prakticky kohokoliv z ligy, nebo si můžem dovolit zahraničního trenéra. Nechce to být nijak konzervativní a sázet jen na zkušenost a zavedene trendy. Na trenéra musíme mít nejvyšší nároky a dát si záležet s výběrem.

    

   Pořád slyším, že jako Sparta nechceme jít cestou ostatních klubů a naopak chcem ukazovat směr ostatním. Tak proč stále zkoušíme trenéry pořád dokola, jako to dělají ostatní kluby? V tomhle se nijak neodlišuje.

   Plzeň dostal na výsluní neznámý trenér, který se pro nás prakticky hned stal nereálným.

   • Hm .... mH

    Avhred10.5.2015 0:47reagovat

    V Plzni to byl tenkrát bezprecedentní soubor událostí, který se patrně už nikdy nebude opakovat. Kvalitní trenér (Vrba) + výborní odložení hráči v nejlepším věku (Petržela, Kolář, Limberský, Horváth) + komici hrající v životní formě (Bakoš, Ďuriš, narkoman Bystroň) + kvalitní posily (Rajtoral, Pilař) + čas na to pozvolně a bez tlaku vytvořit si z toho všeho pomalounku kvalitní tým. Když se k tomuto mixu přičtou tuny vymyšlených penalt a podvodů, úspěch je na světě.

    Jinak ten ”pro Spartičku nereálný” trenér (Vrba) zatím u národního týmu nepředvádí žádné terno. Nebýt skvělé formy Sparťanů na podzim, tak by byl patrně už dávno odvolaný.

     

  • Hm .... mH

   standis10.5.2015 0:38reagovat

   Na těch pár kol si tam mohl sednout kdokoliv a výsledek by byl stejný. Musí se hledat trener od léta s dlouhodobější vizí. To u mě znamená, že na konci května by měl být znám nový trener, aby mohl mluvit do přestupové politiky klubu. A dále vyhodnotit, kdo je odpovědný za smlouvy pro Svejdíka, Kováče a Pauscheka a odeslat ho ze Sparty. Dále by od nové sezony mělo být jasné, že není hrdelním zločinem trenera posadit Krejčího a Brabce, případně jiné hvězdy. Nikdo nemůže brát základ jako samozřejmost. Je toho celkem dost, co by se mělo změnit. Výměna trenera nic nepřinesla a ani sem to neočekával, ale pokud Kř. nevadí, že platí tolik lidí, tak je to jeho věc.

  • Hm .... mH

   Heisenberg10.5.2015 1:31reagovat

   Krejčí by ve Vdf seděl, druhý místo ve druhý lize zase tak tragický, na rozdíl od Krejčího, není.

  • Hm .... mH

   FANDA730710.5.2015 10:01reagovat

   opat suhlas s tvojim prispevkom

 • Výměna trenera

  standis9.5.2015 22:53reagovat

  Tak k čemu to bylo? Sestava stejná, styl hry stejný. Změna byla akorát v 1. zápase, který jsme prohráli. Hlavně si přivést dalšího trenera na standardky - zahrávání tragické.

  • Výměna trenera

   LukyACS9.5.2015 22:59reagovat

   Fakt kdybych nesledoval Spartu a vrátil se třeba z Ulánbátaru, tak si myslím, že nás stále trénuje Víťa, žádnou změnu jsem nepostřehl, ale tenkrát tu někdo po ČB psal, že už vidí Ščasného rukopis, tak by mě třeba mohl poučit.

    

   A dneska mě fakt iritovaly naše centry, ze standardek žádná hrozba a Plzeň tu jedinou promění Smutek

   • Výměna trenera

    peterson9.5.2015 23:05reagovat

    Ščasný v předzápasovém rozhovoru řekl, že na to, aby vtiskl mužstvu jiný herní styl, zatím nebylo dost času.

    • Výměna trenera

     standis9.5.2015 23:11reagovat

     To má sice pravdu, ale spíše to vypadá, že to v prvním zápase zkusil, ale po prohře to rychle opustil. A nominovat stejné hráče mu někdo nakázal? Pokud ano, tak je výměna trenera zbytečná. A přivést si sem na měsíc svého asistenta je k čemu? To si tam může sednout Liaro s Antošem a bude to to samé.

     • Výměna trenera

      LukyACS9.5.2015 23:13reagovat

      jj, přesně tak, nechápu, jak mohl dát Brabce doprava a Kováče na stopera, když viděl, jaká trága to byla v Jablonci, to nás dost možná stálo 1/3b v Liberci.

     • Výměna trenera

      LukyACS9.5.2015 23:18reagovat

      navíc, proč jsme ho teda brali? Na tom samém bychom byli i s Víťou - 6 ze 12b by získal taky, tím jsem si jistý.

    • Výměna trenera

     LukyACS9.5.2015 23:12reagovat

     což je logické a chápu, že za měsíc mohl ve hře těžko něco změnit, ale mluvím i o dalších věcech a tam vidím úplně to samé, co bylo pod Lavičkou

     • Výměna trenera

      peterson9.5.2015 23:19reagovat

      Já ho nehájím, jen konstatuji. Z tuzemských trenérů asi lepšího trenéra stejně neseženeme, protože Šilhavý je v Jablonci a Kozel se už myslím jednou vyjádřil, že by do Sparty nešel. Takže pokud nepřivedou někoho ze zahraničí, tak bych dal Ščasnému důvěru a čas, ať ukáže, co umí. Jinak taky souhlasím, že to zatím moc nezvládl.

  • Výměna trenera

   Chabix9.5.2015 23:13reagovat

   V loňské sezóně jsme ze standardek dávali mnoho gólů. Dočkal je kopal dobře, nevím co se teď s ním děje, ale 50% míču mu buď uletí nebo mu je sebere brankář. A co se týče hry - Všimnul si někdo, že bychom za celý záaps měli nějakou akci na jeden dotek, nebo typické křídelní akce? Až na jednu v první půli nic. Ve druhé půli jen přes individuální prosazení Konatého. Nevím co se s tím týmem stalo, ale teď hrajeme úplně bez nápadu, vše jen na náhodu, žádná součinost. I Plzeň mi přišla oproti loňské sezoně výrazně horší. Dneska se navíc chvílema uchýlila k betonu. Dnes to byl podprůměrný zápas. Česká liga se zase zhoršuje. Smutek

   • Výměna trenera

    LukyACS9.5.2015 23:15reagovat

    Je z formy jako většina týmu, nikomu to moc nejde. Jinak mě se Dočkal ve středu pole celkově nikdy nelíbil, přišlo mi, že si vpravo s Kadeřábkem seděl mnohem víc.

    • Výměna trenera

     Chabix9.5.2015 23:19reagovat

     S tím souhlasím.

 • 22:49

  Avhred9.5.2015 22:47reagovat

  Zase bych dnešní mač neviděl tak úplně tragicky; sice hodně Sparťanských příznivců pod vlivem konečného výsledku celkem pochopitelně nadává a hromuje, ale až do druhého gólu, po němž se naše hra rozpadla, jsme byli lepší. Plzeň neměla lautr nic a Holendův gól byl jenom shoda náhod a okolností, protože ta jeho špluňka levačkou letěla podle všeho mimo branku. Každopádně když Lafata nebo Krejčí v jasných pozicích totálně selžou, tak se těžko vyhrává …

  “The odd man out“ neboli “páté kolo u vozu“ byl dneska naprosto jednoznačně Kadlec, ten byl opravdu tragický. Bořka bych zase propleskl, protože kopat tolik standardních situací a tolik jich zmršit, to se jen tak nevidí …

  Pokud jde o nadcházející sezonu, nemyslím si, že by muselo dojít k nějaké radikální obměně; stačí zaměřit se na stopery, protože Holek možná dobře lepí choreo, ale to je asi tak všechno, k Brabcovi se snad ani nemá cenu vyjadřovat, protože není zápas, aby v něm nepředvedl nějaký kiks. Náhradu za tragikomického a agentem tlačeného Krejčího máme v podobě Konatého, tak věřme, že trenér pro příští ročník, ať už to bude Ščasný nebo kdokoliv jiný, bude namísto protekce stavět opravdovou kvalitu. Pokud se vrátí Hušby, tak máme parádní substituci za stárnoucího Matějovského, jestli ne, dal bych místo starobloleslavského fotbalového básníka do základu perspektivního a nadějného Shalu.

  Co se titulu týče, tak ten je definitivně v tahu, proto je potřeba už nyní začít starat se o to, aby v příští sezoně k něčemu podobnému nedošlo; zkrátka aby umolousaný západočeský poddaný, který se letos po primitivních žebřících vydrápal na hradby vrchnosti a na okamžik vítězoslavně zamáchal v zahnojené košili vidlemi a sudlicemi, byl sražen zpátky do podzámčí, kam historicky patří, a aby pohár pro mistra ligy znovu pozvedly ruce Sparťanské Šlechty. Smích

  P.S. Aspoň malou náplastí je pohled na spodek tabulky, protože vidět sešívané kašpárky šest bodů od sestupu musí opravdového Sparťana upřímně pobavit. Škoda, že mají Škodu, protože bez něho by ti červenobílí mamlásci snad opravdu sestoupili.

   

  • 22:49

   Chabix9.5.2015 23:18reagovat

   Bylo to špatné. Stále čekám, kdy začně Sparta hrát to na co má a co hrála v loňské sezoně, ale ona se stále zhoršuje.

  • 22:49

   FANDA730710.5.2015 10:13reagovat

   Shalu treba urcite stavat, ale je mozne, ze Husby sa vrati v takej forme z Talianska ako Vacek.Cakam, ze Kaderabek prestupi do bundesligy takze viacmenej nam treba riesit stoperov, praveho beka a aj utok.Ak bude sanca predal by som aj Ladika a Borka, ktori evidentne spia na vavrinoch.

 • RIP titul

  Skleepy9.5.2015 22:46reagovat

  Hmm, kvalitni zapas, fakt me to hrozne bavilo. Jestli po dneska neprileze Liaro, tak uz nikdy.

 • forma

  lesmen9.5.2015 22:22reagovat

  Krejci a Brabec dneska jasne ukazali, ze jsou celou sezonu zrali na lavicku, bohuzel je nikdo nedokazal posadit a na to jsme dojeli nekolikrat dojeli. Neutrální

  • forma

   standis9.5.2015 22:27reagovat

   Krejčí zazdil tutovku, Brabec zazdil tutovku, Brabec zavinil gola. Mohlo to být 2:1 pro nás.

   • forma

    Pavel009.5.2015 22:28reagovat

    Hlavně kdyby jsme od nějaké 30. minuty vedli 1:0, byl by to úplně jiný zápas.. bohužel

 • souboj dinosaurů

  LukyACS9.5.2015 22:13reagovat

  Tak v souboji dinosaurů úspěšnější dědek Koubek. První půle výborná, Plzeň jsme k ničemu nepustili, ale Krejčí s Lafatou neproměnili největší šance, což nejspíš rozhodlo.

   

  Ve druhé půli si Holenda poradil s Holkem a poslal pěknou haluz, což byl asi chyba Štěcha, ale ještě se na to podívám. Pak bylo po zápase, jelikož jsme se psychicky položili a hráči se vůbec nehejbali.

   

  Hráčům dneska nadávat nebudu, ale co mě teda štvalo, z tolika centrů z křídel jsme nevyužili nic, no a ty standardky? To byla tragédie, všechno přetažené nebo to KOzáčik s přehledem chytil. Plzeň pak snad první standardku proměnila.

   

  Hlavně, že tu máme dva ”specialisty” na standardky - Hejkala se Svobodou, když z tak 15 situací nevytěžíme snad ani střelu na bránu.

   

  Teď udržet Jablonec za náma, což snad vyjde a hlavně se poohlížet po pořádném trenérovi.

  • souboj dinosaurů

   Capo9.5.2015 22:18reagovat

   Štěch neměl nárok, Costa to tečoval nad něj. Jinak souhlas.

   • souboj dinosaurů

    LukyACS9.5.2015 22:22reagovat

    Aha, díky a Štěchovi se omlouvám, on by sice i na tu chybu měl nárok, protože v poslední době chytal výborně, ale takhle potvrdil dobrou formu Úsměv

  • souboj dinosaurů

   Dynamo9.5.2015 22:25reagovat

   za ten gol Štěch nemohl ani náhodou.

   Jinak zklamal Matějovský. Proti slabším hraje výborně, ale dnes jedna dobrá přihrávka ze tří. To je málo.

   První půle výborná rozhodně nebyla, když jsme nedokázali dát branku. Jsme strašně nekvalitní ve finální fázi. Lafata s Kadlecem si celej zápas ani nekopli.

   Sparta byla sice lepší herně, ale kolem vápna se rozhoduje zápas a v tom totálně selhala. Možná měl Brabec vyrovnat a bylo to jiné, ale nestalo se. Já Plzni nevěřím, že postoupí do LM, herní kvalitu na to nemá, musela by mít štěstí jako dnes.

   • souboj dinosaurů

    LukyACS9.5.2015 22:29reagovat

    Je to možné, ale jim k slušným penězům stačí i postup přes 3. předkolo, kde bude hodně záležet na losu, třeba dostanou takové TNS a s tím si vytřou zadnici v klidu Úsměv Pak je to samozřejmě hodně o kvalitě ve finální fázi, protože to jsou zápasy se šancema 50na50.

     

    Naopak my moc šancí asi mít nebudem, taky bude záležet jak posílíme a kdo bude trénovat. Při velkém štěstí Bruggy nebo PAOK dát můžeme, ale v dnešní formě rozhodně ne.

    • souboj dinosaurů

     Dynamo9.5.2015 22:35reagovat

     tak ještě nemáme jisté ani druhé místo. V hlavách hráčů může teď proběhnout leccos. Je ale třeba radikálnějších zásahů. Švejdík končí, musí přijít další stoper. Polom na Spartu asi nemá. Místo Matějovského někdo se stabilnější výkonností. Čermák asi ještě ne, Vacek je čajovej. Rosický do Sparty? To asi taky ne. Je to na managementu koho seženou.

     Sivok Rosický jsou samozřejmě velké sny, a když vyjde alespoň jeden, nebude mi to vadit.

     • souboj dinosaurů

      Chrod9.5.2015 22:38reagovat

      Druhý místo máme v kapse, museli bysme z posledních 3 zápasů 2x ztratit a to vzhledem k soupeřům není úplně reálný. Navíc Jablonec nemá úplně lehký soupeře a všechno řek bych nevyhraje...

     • souboj dinosaurů

      Avhred9.5.2015 22:58reagovat

      Rosický ani Sivok se zpátky do Sparty nikdy nevrátí. Bylo by to fajn, ale nedojde k tomu.

 • No co no

  Capo9.5.2015 22:02reagovat

  Holt má titul Plzeň a vzhledem k tomu, že nás letos 2x vyndala, tak si ho plně zaslouží. Teď máme alespoň dost času vyhodnotit jak pokračovat dál. Kádr se musí nutně zkvalitnit, i dnešní zápas ukázal, že urgentně potřebujeme posílit na stoperu. To platilo už v létě, ale přivést jen zkušeného Kováče, bylo prostě málo. Stále trvá, že nemáme alespoň slušnou náhradu za Kadeře, který navíc nejspíš odejde. A rozhodně to chce posílit i na ofenzivních postech, protože hráči základu nemají tlak v dostatečně kvalitní konkurenci na střídačce a to je prostě problém. Jsem fakt zvědav, kam se to na Spartě pohne, jestli vůbec někam...

  • No co no

   MK39.5.2015 22:07reagovat

   No změny doufám přijdou, minimálně to chce konečně tréňu co má koule. Tahle sezona moc radosti nepřinesla, titul v čudu, pohár FAČR taky, nepostup do LM, nepostup ze skupiny EL, hra stála za vyližprdel, hrála stála stejná sestava i přes bídnou formu některých hráčů...

   • No co no

    LukyACS9.5.2015 22:19reagovat

    Čekal jsem, že se Ščasný odhodlá někdy ke změně, být nepravidelný účastník, který se o Spartu moc nezajímá a přijít dnes, tak si myslim, že to pořád trénuje Lavička. Střídání, sestavy, vše jak za Lavičky a hra se mi snad i víc líbila za Víti, já si od Ščasného nic nesliboval, takže aspoň nemohu být zklamaný.

  • No co no

   Heisenberg9.5.2015 22:07reagovat

   Ono je otázka, jestli by nějaká kvalitní konkurence na ofenzivních postech byla k něčemu jinýmu, než k vysezení důlku na lavičce sledujíc trápící se hráče základní sestavy. To tam můžu jít sedět i já, aspoň ušetřím na permici a budu mít lepší výhled, Sparta zase na ušetří na vejlpatě. Win-win.

 • hm..

  Ladukabc9.5.2015 21:57reagovat

  David Vyskoč si ani nevyskočil, možná se bál cizího sudího

 • V březnu

  celtic9.5.2015 21:55reagovat

  to vypadalo, že je hotovo. No, tak je holt hotovo po dnešku. Za jaro si titul nezasloužíme. Za rok bude líp, teda doufám.Úsměv

 • Svatá pravda

  Teiwaz9.5.2015 21:39reagovat

  Cítíte-li se bezmocní, vzpomeňte si na to, že jedno vaše hovno dokáže zavřít celý aquapark..

  • Svatá pravda

   Heisenberg9.5.2015 21:43reagovat

   Smích

  • Svatá pravda

   ketamin9.5.2015 21:53reagovat

   SmíchSmích

75140 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha