Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • naivita

  LukyACS26.4.2016 19:08reagovat

  Šibal mladejm šanci v poháru či v lize nedá, a to ani za situace, kdy by bylo rozhodnuto. Stačí se podívat na minulý rok, v posledním kole o nic nešlo a my postavili TOP sestavu, takže počítám, že s torzem pojedeme už všechny zápasy.

  • naivita

   captain_obvious26.4.2016 19:35reagovat

   Šibalova strategie zapojování mladých hráčů (vychází se ze základního faktu, že jakmile nastoupí neozkoušený mladý hráč, automaticky se prohraje):

    

   - na začátku sezony není možné mladé hráče stavět, protože by bylo nešťastné vstoupit do sezony nějakou zbytečnou ztrátou, která se může s mužstvem táhnout až do konce ligy (+ není důvod je stavět, když top hráči jsou po přípravě svěží)

   - uprostřed podzimu není možné mladé hráče stavět, protože hráči ze základní jedenáctky potřebují být v zápasovém rytmu a kdyby doma proti Zlínu nenastoupili, tak by se to na nich mohlo podepsat ve čtvrtečním zápase EL

   - na konci podzimu není možné mladé hráče stavět, protože je pro nás klíčově důležité, udržet stav tabulky tak, jak vypadá teď (ať už máme náskok, stejný počet bodů jako Plzeň, nebo na ni něco ztrácíme), navíc hráči mají v nohou teprve 25-30 zápasů v závislosti na tom, jestli hrají nebo nehrají za repre, což pro profíka nic není, obzvlášť když jsou za chvíli Vánoce

   - do zimní přípravy je zbytečné brát víc jak 2 mladé hráče, potřebujeme hlavně pilovat systém, Jiráček potřebuje shodit 8 kilo a Mazuch rok a čtvrt neběhal, ti dva šťastlivci, co se tam dostanou, budou za odměnu nosit balony a kužely a při troše štěstí si kopnou na 2-5 minut, ačkoli počet střídání je neomezený

   - na začátku jara nemá smysl mladé hráče stavět, protože potřebujeme převést do praxe věci z přípravy, navíc hráči jsou svěží po přípravě, v poháru je třeba dát šanci širšímu kádru a Radku Kováčovi

   - mezi 20. a 25. kolem každá ztráta hrozně bolí, tam je vyloučeno stavět nějaké mládence

   - posledních 5 kol zuří bitva o titul, ve které je třeba hrát pokaždé v nejsilnější sestavě a nebo se naopak už hraje o hovno, to je ideální příležitost k tomu, aby reprezentanti zaokrouhlili počet svých odehraných zápasů v sezoně na 50, jedná se o poslední šanci, jak získat malé plus před posezónním bilancováním trenérova výkonu, tzn. je třeba bodovat

   - po sezoně odejdou 3-4 hráči, kteří na to nemají, přijde 5 nových hráčů, protože kádr je úzký a potřebuje posílit, na soustředění nejspíš nepojede nikdo z mladých, snad jedině, že by se někdo z Áčka zranil nebo na poslední chvíli přestoupil

   • naivita

    LukyACS26.4.2016 19:43reagovat

    To jsi napsal přesně Smích

     

    Hlavně, když si vezmu, jak Šibal tvrdil, že neměl na Bohemce nikoho místo Konatého a ten musel hrát i se zraněním, asi nechtěl zavraždit Kadlece, tak raději zavraždil rovnou celá naděje Sparty na titul. Před tím ta obrana s Villarrealem, nevím, jestli by to např. s Březinou v obraně a Frýdkem v záloze bylo za 49 minut horší než 0-4 a Jiráček v neděli, to byl naprosto komický tah, to už i on musel uznat, jakej to byl přehnat. S mladýma by měl aspoň alibi, takhle si to podělal sám a musí uznat fail.

    • naivita

     captain_obvious26.4.2016 19:58reagovat

     ”...asi nechtěl zavraždit Kadlece, tak raději zavraždil rovnou celá naděje Sparty na titul.”

      

     Smích Savage. Smích

      

     Souhlasím i s tvým druhým příspěvkem. Klasická výmluva - 66 b. by v téhle a tamté sezoně byl easy titul. Ale to, že posledních 12 b. jsme vydřeli, když už bylo o titulu rozhodnuto, a to ještě s odřenýma ušima proti soupeřům, kteří už o nic nehráli a na rozdíl od nás postavili nějaké dorostence, to raději elegantně zamlčíme. Úsměv

   • naivita

    LukyACS26.4.2016 19:46reagovat

    my máme furt o co hrát, třeba o Lafatovu korunu krále střelců, nebo o to, abychom mohli říkat, že např. 66b dříve na titul stačilo Úsměv

  • naivita

   spartas26.4.2016 19:39reagovat

   Je potřeba si říct, že žádnej Šibal neexistuje, trénuje nás furt to samý máslo.

   • naivita

    LukyACS26.4.2016 19:43reagovat

    pravda, Šibal je mrtev, ať žije Impulz!

  • naivita

   kapacitos26.4.2016 19:43reagovat

   A kdy počítáš že bude u nás rozhodnuto? Jinak si myslím že o tom jestli bude hrát mládež by mělo rozhodovat i vedení, trenér snad není neomezený vládce..

 • spartanek26.4.2016 18:54reagovat

  Vedeni dostavalo za druha mista kotel a hrozilo ze dostane pres drzku !! ! Vztek Za floutka se jalovost toleruje !!! Hnus co se v tydle dobe deje Otrávení Vojna by vam prospela !!

 • Systém

  Standa Hejkal26.4.2016 18:27reagovat

  Budu se prostě opakovat, ale když si rozeberete prvky hry Sparty, tak je úplně jedno, jestli hrajeme 3-5-2 nebo 4-4-2 nebo 4-5-1 nebo...1-8-1 jako v Boleslavi Úsměv... hrajeme pořád stejně. Pomalý, postupný útok, kdy ze středu dostaneme balon na křídlo, kde zdlouhavě kombinujeme, nakonec přijde centr na stojícího Lafatu. Nebo spíš přeletí stojícího Lafatu.To samé v podstatě hrál Lavička. A je to překonané, čitelné a nenese to úspěchy.

   

  Těžko se mi z téhle situace hledá cesta. Hráče máme nejlepší v lize, ale prostě hrajeme čitelně, naopak neumíme reagovat na hru soupeře a třeba Plzeň u nás nepředvedla nic a stejně nás přejela. Prostě to zvládla perfektně takticky. Přitom hráli strašně jednoduše. Od obránců dlouhý balon na útočníka, buď do těla (a že toho Ďuriše trefovali fakt přesně...) nebo do běhu a okamžité doplnění Kolářem, Petrželou, Hrošovským a Kolaříkem. Přotom z těch čtyř bych do Sparty nechtěl ani jednoho. Ale prostě hrají tak, jak Sparta nehraje.

   

  Suma sumárum, chyba je v trenérovi. Rozestavení není systém a i když nás v některých věcech posunul dál, v některých nás zase vrátil o dost zpátky.

  • Systém

   atraps226.4.2016 18:44reagovat

   Rosestavení mančaftu je skutečně jen na papíře,protože opravdu hrajeme jeden styl.Poměrně dlouho se o tom debatuje ale nic se nemění.V případě že se soupeř dobře připraví neexistuje jiná varianta jak jej přehrát.

  • spartanek26.4.2016 18:58reagovat

   Hejsek musi roudnickyho dedka vykopat i s Hejbalem !! Vztek

  • Systém

   13goat26.4.2016 20:53reagovat

   Chyba v posledních třech zápasech proti plzni byla v neuváženě nátlakovém stylu hry. Rozdíl mezi našimi a Plzeňáky neni takový, abychom je takto porazili, byť je dle mého přehráváme (ve všech 3 zápasech). Plzeñ naopak od své jindy nátlakové hry ustoupí a brejky nás porazí. Chyba trenéra - jednoznačně.

   • Systém

    nosoroh26.4.2016 21:06reagovat

    Takže jsme měli v klidu čekat na brejky. No, nakonec jsme měli nahráno, tak proč ne SmíchSmích

     

    Už před zápasem to řekl Hubník jasně: ”My nemusíme, Sparta musí. To je naše výhoda.”

    • Systém

     13goat26.4.2016 21:14reagovat

     Existujou i jiný způsoby hry.

     • Systém

      nosoroh26.4.2016 21:44reagovat

      V zásadě existují způsoby dva - zezadu na brejky nebo nátlakově. V EL jsme hráli to první, protože jsme nemuseli vyhrát. V lize to druhé, protože jsme vyhrát museli.

 • Názor lidového Franty

  Franta z lidu26.4.2016 18:14reagovat

  Hráči, na kterých by se měla stavět Sparta - řazeno abecedně:

  J. Brabec, Dočkal (pokud se probere a nebude dělat primadonu), Frýdek, Hybš (chyba vedení, že odešel), Jánoš (chyba vedení, že ho pustilo), Juliš, Krejčí, Mareček, Schick (ihned stáhnout pro příští sezony z Klokanova), Štěch, Šural, Vácha (pokud se bude věnovat 100% fotbalu a nedělat ze sebe Lagerfelda a hvězdu showbyznysu), Zahustel.

  Nechat v kádru: Bičík - zkušenost a ”vzor” mladým, Holek - dát šanci, Lafata - žolík.

  Ven: Costa - pořád chyby a lepší nebude, Matějovský - poměr plat/přínos špatný pro Spartu, Mazuch - omyl a ”charita” Sparty, Jiráček - Trojský kůň Plzně, Kováč - darovat pugét a permanentku na tribunu.

  Progresivním a velmi rozumným trenérem je podle mě Roman Pivarník. Akorát nemá tak ”naleštěné” tiskem jako někteří jiní.

  O posilách příště. Čau!

  • Názor lidového Franty

   experto26.4.2016 18:23reagovat

   ...myslím, že když si to pokračování necháš pro sebe, tak se zas tolik nestane :-D

  • Názor lidového Franty

   DaveACS26.4.2016 18:24reagovat

   Stavěl bych na ose Koubek - Brabec - Mareček - Dočkal - Juliš

   Papa bych udělal jen Markovi, který beztak ví sám nejlépe, že už to není ono.. Doplnit kádr kluky jako Cermak, Schick, Chvátal, Březina..

  • Názor lidového Franty

   atraps226.4.2016 18:47reagovat

   S tímhle pohledem ,se kterým souhlasím si moc přátel nenaděláme.Smích

  • Názor lidového Franty

   atraps226.4.2016 18:55reagovat

   Nebyl náhodou Shala a Deli u nás v kádru?

  • Názor lidového Franty

   captain_obvious26.4.2016 19:00reagovat

   S tím víceméně souhlasím, jen bych do toho výčtu hráčů, kteří by měli tvořit osu ”nového” týmu, přidal Čermáka (nabízí se výměna, kdy my si stáhneme Čermáka a Bolka si na tu poslední sezonu nebo dvě vezme Matěje).

    

   Souhlasím i s Pivarníkem, když bychom chtěli znovu zkusit českého trenéra, byť jsme se tady už několikrát spálili, tak mi smysl dávají jen Pivarník a Habanec, přičemž více bych se asi přikláněl k Pivarníkovi. Možná ještě ten Kotal, ale ten má asi namířeno do toho Hradce, navíc jestli tady někteří už v den angažování Ščasného bili na poplach, že ve venkovních zápasech byl s Teplicemi ještě horší než Lavička u nás, tak Kotalovo Brno je venku snad ještě horší a je to kupodivu jediný důvod, proč nebudou příští rok hrát kvaldu EL.

   • Názor lidového Franty

    atraps226.4.2016 19:06reagovat

    Pokud se podívám koho má v kádru Kotal a koho Zdeněk?

  • Názor lidového Franty

   FANDA730727.4.2016 7:36reagovat

   V niecom mas pravdu.Roman Pivarnik trebars ako vymakal Olomouc? Vtedy hrali vyborne.Az tam nejaky blb ho vyhodil a odvtedy ide Olomouc dole vodou a zastavi sa az v 2.lige.Je jasne, ze Zdenek ostane, ale keby nahodou mne by sa pacil aj Mato Sevela, je perspektivny, neboji sa posadit aj hviezdy ked flakaju a dava sancu aj mladym.Inac v TN je teraz 17rocny Kalou ten hra paradne.Talent ako ”lusk”.Hra lave kridlo a z techniky vie viac toho ako Ladik offside, ktory robi ten isty manever dolava.

 • Kostík

  peterpan2726.4.2016 16:29reagovat

  Costa je kvalitní hráč, hledáme tým, který ocení jeho charakter. Zájem je hlavně z Turecka“ říká teda jeho agent. No já neříkám, že je špatnej, ale ta jeho taktická nevyzrálost a šílená kopací technika je na pováženou

   

  • Kostík

   Ferry26.4.2016 16:35reagovat

   Hlavně je na hovno,že nevíme,jestli odejde nebo ne.Doufám,že je vyhlídnutá případná náhrada.

   • Kostík

    Pouzar1126.4.2016 16:40reagovat

    Smích Smích Smích Vzhledem k tomu že musíme koupit skoro celou obranu, tak by byl docela problém kdyby nebyl nikdo vyhlídnutej ..

    • Kostík

     atraps226.4.2016 18:59reagovat

     Pauschek,Jánoš,Hybš,Deli atd.Smutek

   • Kostík

    mariovdolek26.4.2016 17:03reagovat

    Odejde na 100%.

    Na hostování je Hybš, ve hře možná bude zpátky Sýkora, z ”větších jmen” bych si dokázal představit z českých levých beků třeba Pudila, ale ten asi ještě nemá důvod jít dojíždět českou ligu.

    V lize je ale jinak vesměs hovno a napravo je to ještě horší, kromě Karavajeva žádný pravý bek alespoň nad průměrem, ten navíc tušim patří CSKA.

    • Kostík

     Jerababa26.4.2016 17:12reagovat

     Jelikož bude volnej hráč, tak taky myslím, že odejde, což bude problém i pro naše mladý, protože místo zkoušení budeme celý léto sehrávat novou obranu a do kvalifikace LM(pokud se nás to bude týkat) půjdeme s novou obranou. S ohledem na tohle všechno by se mělo udělat maximum, aby zůstal.

    • Kostík

     Luke26.4.2016 17:22reagovat

     Mně by se libil Filip Novák, ale ten asi taky nemá důvod se vracet

    • Kostík

     Brian Pricke26.4.2016 17:30reagovat

     Sýkorka hraje velice slušně, řekl bych. O tom můžeme uvažovat.

 • Pokud

  sk. sokolovo26.4.2016 15:29reagovat

  bychom neudrželi ani ten druhý flek a Zdeněk Šibal se musel pakovat do Roudnice, tak jako náhrada mě jedině napadá Petržela. Ten by z každého hráče vyždímal maximum.

  • Pokud

   artaxerxes26.4.2016 15:37reagovat

   No tak si buď jistý, že po 10. kole by šel - panatuji na dva takové rasy:

    

   Petžela: Sparta byla po deseti kolech poslední a z managera se přesunul Chovanec a Sparta nakonec získala titul. (Možná ho neodstřelili, ale ty rozdíly byly neuvěřitelné)

    

   Jabinský: No tak ten sice prohrál v lize jediný zápas (s nováčkem MB), ale naprosto tragickými výkony v Evropě (prohra s Denizlisporem). Po podzimu musel odejít, protože to hrozilo vzpourou.

   • Pokud

    sk. sokolovo26.4.2016 15:43reagovat

    Nevím co myslíš tim ras. Ras byl podle mě Zachar. Jestli ho pamatuješ.

    • Pokud

     artaxerxes26.4.2016 17:56reagovat

     Slyšel jsem jen jméno, a to stačíVztek

  • Pokud

   Ferry26.4.2016 15:53reagovat

   Pokud by nedej bože Ščasný neudržel druhej flek a Křetínskýho by napadla taková blbost,jako ho odvolat,stačilo by,aby se Dan podíval sem na fórum.Tady je to jeden exluzivní trenér vedle druhýho.Smích

   • Pokud

    mariovdolek26.4.2016 16:03reagovat

    Přímo Fikura to může vzít a postavit do brány Milana.

    Ale je tu dost velká konkurence dravého mládí od plejstejšnu, tak uvidíme.

    Zatim bych rybáře nechal.

    • Pokud

     sk. sokolovo26.4.2016 16:14reagovat

     Ja bych ho taky nechal. Zas takovej propadak se Šibalem nebyl. Ale nebýt ani druhý, to už by bylo na pováženou.

   • Pokud

    AlaMierda26.4.2016 16:17reagovat

    přesně, navíc vědí přesně co dělat a kdo by měl přesně hrát, a to nemusí ani vidět ty hráče na tréninku. Možná by se nemuselo ani trénovat a ušetřili by se náklady s tím spojené. Hráči by přišli jen na zápas.

  • Pokud

   dominik2726.4.2016 16:45reagovat

   Já teda nevím, jestli ”vyždímat z hráčů maximum” je metoda dostačující k tomu, aby byl klub úspěšný v pohárech. Ono je také k zamyšlení, čemu říkáme ”vyždímat maximum”. Po taktické stránce bychom pod Petrželou určitě maximum nevyždímali, tím jsem si takřka jistý. Co jsem slyšel historky z Vlašimi, tak on se taktice prakticky ani nevěnuje...

  • Pokud

   nosoroh26.4.2016 19:34reagovat

   Neblbni. Osobnostně je nestabilní (závislák) a myslím, že ani moc velký respekt by u hráčů neměl. Navíc je otázka, jak by to šlo dohromady s mladým a jeho ”oblíbeností” u nás.

 • Costa

  Paspartu26.4.2016 14:51reagovat

  ”...

  článek na zimbabwském webu (dokonce přímo v titulku) také zmiňuje, že se na sociálních sítích v posledních dnech šířily informace o tom, že Costu láká Barcelona a je ochotná za něj zaplatil 5 milionů euro.”

   

  Mě před týdnem volal Zizu, jestli nechci do Realu, a že můžu hned podepsat. Jenže jsem měl zrovna denní směnu, tak to neklaplo Smích

  • Costa

   kritik26.4.2016 14:58reagovat

   V něděli mi do telefonu plakal Jurgen K.rád by trenoval Spartu i zadarmo ale není o něho zájem.

   • Costa

    artaxerxes26.4.2016 18:00reagovat

    Guardiola vzal City jen proto, že pro Spartu nebyl dost dobrý.

  • Costa

   experto26.4.2016 16:06reagovat

   Tak Marek Vít už ho prý podepsal ... Smutek

 • Obrovská nevyrovnanost výkonů

  atraps226.4.2016 14:40reagovat

  Pokud se podíváme na dosavadní průběh ligy tak nejhorší je že ani jeden náš hráč si nedokáže udržet stabilní výkonost.

  • Obrovská nevyrovnanost výkonů

   kritik26.4.2016 14:49reagovat

   Pokud byl hráč mimo hru pro zranění to se nedá nic dělat.Chvilku vždy trvá než se rozehraje ale u ostatních je nevyrovnanost až nepochopitelná.Třeba Brabec,Frýdek,Mareček odehrají jeden zápas jak z partesu a v dalším tečou jako učni.

  • Obrovská nevyrovnanost výkonů

   kapacitos26.4.2016 16:08reagovat

   stabilní výkonnost nemá nikdo, ani Messi, Ronaldo..

 • Když se daří...

  majtin26.4.2016 14:05reagovat

  Až teď jsem si všiml, že ten gól Plzně na 2:0 ještě přizvedl Brába. Říkal jsem si, jak byl Krmenčík chladnokrevnej a prdlajs. Ale ten gól asi už moc nerozhodl, jen by to vypadalo líp než 3:0.( Mimochodem Costa tam šel předtím do souboje na půli nesmyslně, odrazil se rukama od Kolářova krku jak při přeskoku kozy a míč samozřejmě nemohl mít).

  http://tv.isport.blesk.cz/video/2685407/novy-pohled-na-penalty-na-letne-plzen-slavila-dockala-povzbudil-lafata.html

  • Když se daří...

   pubi26.4.2016 14:17reagovat

   Tam byl přesně vidět obrovskej nedostatek Costy - taktická nevyzrálost. Tohle prostě neudělá člověk v okresním přeboru, když riskuješ, hraješ vzadu jeden na jednoho bez zajištění a tohle ti udělá stoper.

   • Když se daří...

    Capo26.4.2016 14:21reagovat

    Je to pravda, občas mu nedochází, že na stoperu si musí být 100% jistý, že balon má, když do takového souboje jde.

    • Když se daří...

     kritik26.4.2016 14:51reagovat

     Proč máme v sestavě Jiráčka je také záhadou.

  • Když se daří...

   Capo26.4.2016 14:18reagovat

   Druhý gól jde za Costou, o tom neni pochyb. Chytat Krmenčíka už je pak pro Brábu nadlidský úkol, to už jsme v jejich soubojích viděli mnohokrát, ale teď ho šlechtí, že se do toho souboje stihl alespoň dostat.

   • Když se daří...

    pubi26.4.2016 14:29reagovat

    Ono celkově v obraně nezvládal nikdo, ještě že Plzeň tolik neútočil, mohlo to dopadnout i hůř. Petržela přes Jiráčka přešel, kdy chtěl, přes Brabce chodili všichni.. (mimochodem u něho by mě zajímalo, jestli realizační tým aspoň vidí, jak je poslední týdny zoufalej, ale že prostě hrát musí, když nikdo jinej neni) - začátek jara mu vyšel nad očekávání, ale co předvádí od zápasu na Villarealu, to se nevidí.

   • Když se daří...

    majtin26.4.2016 15:36reagovat

    Brabec vystavoval Krmenčíka do ofsajdu pro případ, že by Kolář dokázal prodlužit za sebe a pak už logicky nestíhal.

 • Zítra pohár

  atraps226.4.2016 13:09reagovat

  Zápasy odehrát v nejsilnějším složení.Postoupit a získat pohár.V lize dát do sestavy mladé.

  • Zítra pohár

   Raist26.4.2016 13:20reagovat

   Mladí ve zbytku ligy jsou utopie, 2. místo takhle nikdo neriskne. Pořád totiž znamená kvalifikaci LM a šanci s trochou štěstí projít do 4. předkola (play-off) a dosáhnout tam na 3 miliony euro.

   • Zítra pohár

    atraps226.4.2016 13:25reagovat

    Samozřejmně že by nehráli jen mladí,to je jasné ale hlavně proto aby se zbytek ligy i poháru odehrál v maximálním nasazení.Dovedu si představit jak je náš mág schopen konstatovat jak jsou hráči přetížení.

  • Zítra pohár

   Capo26.4.2016 13:34reagovat

   Podle mě by měli zítra nastoupit spíš v kombinovaném složení a některé opory už by měly dostat oraz (minimálně Dočkal, Krejčí). Jsem přesvědčen, že i bez nich jsme schopni přivést dobrý výsledek do odvety. Dvojzápas Teplice-Liberec jsou podle mě důležitější a když je tvládneme, tak je druhé místo jisté, nedovedu si představit, že bysme nehráli alespoň tu nemistrovskou LM. Pohár samozřejmě nevypouštět, ale ty nejvytíženější bych zítra pošetřil, pořád máme ještě odvetu.

  • Zítra pohár

   captain_obvious26.4.2016 13:53reagovat

   Já bych to udělal přesně naopak. Netvařme se, že pohár má nějakou prestiž. Možná tak pro Slávisty, kteří k boji o titul v lize nepřičichli 7 let.

   • Zítra pohár

    atraps226.4.2016 14:03reagovat

    má nebo nemá,je celkem jedno.Stále je lepší když má klub v tabulce úspěchů x krát zisk poháru než x krát druhé místo.

82326 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha