O přestávce jsme se bavili, co zlepšil Ščasný a nikoho tu moc věcí nenapadalo. Tak teď je jasně vidět, v čem je lepší oproti Víťovi. Jsou to zápasy venku, které jsme v minulých letech podělali - Malmö, Häcken, YBB... s Víťou jsme z nějakých 16z vyhráli snad jenom 2. Pod Ščasným máme naopak úctyhodnou bilanci - venku jsme neprohráli jedinej zápas a navíc střílíme hodně branek. A taky jsou ty jeho tahy hodně povedené - na Krasnodar dal 352, teď se nebál posadit Lafatu a dát tam Juliše, kterého nikdo moc nečekal, a on předvedl skvělej výkon, má podíl na druhé brance a třetí sám dal.
Šibal mě hodně příjemně překvapil a jsem za to rád, hlavně přes zimní přípravu se mu podařilo odstranit spoustu chyb a i systém 352 je teď prakticky bezchybný. Teď ještě, aby měl větší odvahu dát třeba do poháru mladé a budu hodně spokojen.
já bych k tomu přidal ještě jednu věc. Ščasný byl ještě nedávno kritizován, že se pod ním zhoršili snad všichni hráči, což se ale teď ukazuje jako úplná blbost. Krejčí teď hraje výborně, nahoru šel Brabec, Mareček. Je to zkrátka o formě, která je holt u některých kolísavá. Ščasnýho výhoda zejména oproti Lavičkovi je v tom, že se nebojí prorotovat hráče, někoho posadit a pak ho zase vrátit atd. Víťa to hrál furt se stejnou 11kou pokud nebyly karty a zranění
Krejčí byl ještě na podzim dost slabý a teď šel ”záhadně” nahoru potom, co mu přišla konkurence v podobě Šurala. Mareček šel nahoru podle mého názoru čistě proto, že hraje pravidelně a cítí důvěru trenéra, nepřijde mi, že by měl mimořádnou formu, spíš se uklidnil. U Brabce ta forma kolísavá je, teď zrovna vypadá skvěle, uvidíme jestli to vydrží do konce ročníku. Pokud ano, tak pojede na EURO a pravděpodobně přestoupí.
Nechci mu nic ubírat, protože jaro zatím vypadá opravdu docela hezky, ale zrovna co se týká Lafaty, tak toho by snad každej trenér, který trošku přemýšlí, do takových zápasů nestavěl.
S Lavičkou nemá smysl to srovnávat, ten jednak žádnou taktiku ani strategii neměl, takže nasadit běhavějšího hrota, by ho vůbec nenapadlo a navíc byl posraný už na letišti a umně to přenášel i na hráče, takže s ním bychom dostali klepec i od živě hrajícího Thunu. Ve stínu našich letošních venkovních výkonů v EL musím říct, že se Ščasným na lavičce bychom dost možná přes Malmö postoupili a rozhodně bychom neprohráli v Bernu.
Já hlavni rozdil vidim v tom, že za Šibala hrajem ve vetsí rychlosti. Hraci to v sobe meli, ale Vita to z nich nedokazal dostat. Hracum vyhovovala takova ta prekulovana, sice hezky koukatelna, ale bez pohybu. Ted ty hrace u toho donutil Sibal navic behat a delat vse v rychlosti a je to najednou jina moderni a produktivni hra.
Paradoxní je,že Ščasnýho odpůrci mu mimo jiné vytýkali i tristní bilanci Teplic zápasů venku. A nejlepší na tom je,že tu spousta ”odborníků” vyhazovalo Zdendu po dvou nepovedených zápasech v zimní přípravě!!!!
Chápeš?Po zápasech v přípravě!
Ale musím přiznat,že po podzimu,i jako ten,kdo ho tu chtěl,jsem byl už dost nervozní.Ale tady je důkaz,že žádnej trenér neudělá nic s týmem za půl roku.Potřebuje se daleko víc času.
Vetsina ho nechtela kdyz uz sem sel! Trenerskej dynosaurus, kterej Sparte nic neda apod.. Radeji by tady videli Jilky, Hašky a dalsi.
Ono je nekdy lepsi vyckat nejakou dobu a pak hodnotit.
Přípravu jsem mu nevyčítal, protože o nic nejde, nedělal jsem tak ani u Vrby, u kterého spousta lidí věděla, že to byl špatný tah ho dát na repre trenéra, protože v přípravě nevyhrál jedinej zápas.
Já taky nemám na mysli s tou přípravou tebe.Na to tu máme jiný kapacity.
Ale ta jeho venkovní bilance byl tvůj hlavní argument, proč to není trenér pro Spartu
Byl a venku v lize hrajem furt tragicky, pořád si stojím za tím, že se víc bojím zápasu na Dukle než zápasu v Římě či třeba v Braze nebo na Anfield Road
je fér, že taky přiznáš, že to nebylo ideální. Já Ščasného kritizoval, ale teď taky nemám problém mu přiznat ten posun, kterej je na jaře zatím vidět. Mně na Spartě záleží a nechci mít vždy nasazené růžové brýle. Nikdy jsem nikomu sprostě nenadával, tak si myslím, že na tom napsat názro, nic špatného není.
Jinak Ščasný třeba říkal, že na to spousta hráčů nemá, po derby chtěl 2-3 nové a teď je s tím samým týmem + Zahustelem ve ČF EL, já vždycky viděl tu hráčskou kvalitu a špatné výkony a teď mi dalo za pravdu, že to v těch hráčích prostě bylo
Zamyslet by se měli také ti, co vyhazovali Plivníka, Trenku, Nemotoru a další
Sparta fandům udělala velkou radost a sluší se ji pogratulovat. Je pravda že měla i trochu štěstí ale to k fotbalu patří. Jednu věc ale nechápu jak může dospělí člověk otázka je jestli má něco v hlavě močit na bezmocnou ženu to je tak ubohé omluva pro to není. ten pán radši at je doma a nedělá Spartě ostudu
Nechápu, že si někdo pro šestnácti/osmifinále vždycky přeje velkoklub. Sice je fajn výlet na Old Trafford, ale postupy přes Krasnodar a Lazio jsou přece mnohem lepší, ne? Kolikrát za život člověk zažije Spartu takhle daleko?
Hlavně ne Šachtar. Trmácet se někam na Ukrajinu si kluci fakt nezasloužej ... různejch sovětů už bylo letos dost.
Buď papírově hratelná Braga, nebo pecka pro hráče i fanoušky, Liverpool nebo Dortmund.
Ty Španělé jsou jednak dobrý a jednak mě nijak extra neberou, ty si nepřeju
Mě už je to jedno. Klidně ať se teď hráčům splní ta Anglie. Ať už to dopadne jakkoliv, zaslouží si potlesk a uznání.
Samozřejmě budu rád, když ještě postoupíme, ale teď už to bude extrémně těžké.
Po dlouhé době jsem na celou Spartu opravdu hrdý. Snad to nebude jen do neděle :)
má i druhou variantu,že bude zájem o naše hráče v zahraničí a každý se chce dostat ven za lepšíma prachama,když by ho Sparta nechtěla pustit,tak to může dopadnout jako se Škodou u číňanů... Z toho důvodu nemám až tak velkou radost z mladých talentů,např. Rosa jak dlouho jsme si ho užili?Jak se objeví mladý talent hned po něm skočí zahraniční klub!Je to pořád dokola!
fotbalový klub je nekonečný proces, hráči odcházejí a to i z top klubů, aby se posunuli ještě více. Někteří tu změnu potřebují, aby nestagnovali. Jiní zase cítí, že ve stávajícím klubu už nemají na to se dostat na vyšší úroveň, tak jdou dál. Důležité je v případě odchodu přivést kvalitní náhradu. Ten tým musí pořád dýchat.
S tim musíme jako tým z ČR počítat, proto se u nás fotbal nedá dělat jako v Anglii nebo Španělsku. Náš trh je jinej, tak mi to na radosti moc neubírá.
Naopak mám hroznou radost když vidím jak se hráči kteří prošli Spartou nastoupí ve špičkových klubech. Jen Bony mě naštval že si v Manchesteru zvolil špatnou barvu.
Juliš určitě pryč nepujde. Myslim že o Brabce, Krejčího nebo třeba i Vašoně zájem bude a krom posledního bych za je za dobrou cenu pustil. Minimálně Krejčí si to zaslouží.
Tak to k tomu patří, jsme v evropském měřítku to samý co třeba Liberec u nás v lize. S tím nic nenaděláš.
A taky se třeba bude k nám chtít lepším hráčům než do teď.
Krejčí s Brabcem už mají na přestup čas, u nich je naopak dobře, že na sebe letos upozornili, alespoň je střelíme za víc. Kdyby hráli houby, tak tady zůstanou a jejich cena už bude jen klesat. Místo obou tam máme varianty, aniž bychom museli kohokoli kupovat, kdyby stopeři z juniorky nebo Březina, příp. Toml na to neměli, tak Sivok s Kadlecem už by se možná dali překecat na návrat.
Proto potřebujeme pokračovat ve vynikající práci s mládeží, aby to takhle pokračovalo pořád dokola. Dostat do Áčka, rozvinout talent, prodat, nahradit. V Dinamu Záhřeb to tak funguje roky a nikdo si na to nestěžuje (podobně holandské kluby, hlavně Ajax). Nevím proč bychom si na to měli stěžovat my. V těch hráčích máš prachy, proč si je tady chceš donekonečna držet?
Dinamo Záhřeb, ale přivádí i kvalitní hráče ze zahraničí a těch tam má také dost. Holandské kluby pracují výborně s mládeží, ale jejich velká výhoda je dost přistěhovalců.
To by mě zajímalo jaký hráče máš na myslim v souvislosti s Záhřebem? Kdo z nich je tak kvalitní, že převyšuje hráče kteřá ze zahraničí příjdou do Sparty?
Hodzic, Fernandez, Soudani nebo Machado. Henriquez je taky dost velký talent
Když se na ty hráče podívám tak mě zaujal snad jen Pinto a Fernandez.
Ostatní vůbec nevybočují z profillu hráčů druhéhosledu z kterých mohou ale i nemusí něco být. A takové hráče se podle mě snaží přivést i Sparta. Pokud se teda pořád bavíme o cenových kriteriích.
Záhřeb jsem letos hrát neviděl takže nemůžu říct zda byl někdo z ních lepší nebo horší.
Soudani a Henriquez jsou vynikající. Henriquez by tam měl být na hostovačce z Man Utd jestli se nepletu. Ten zbytek tolik neznám.
Tak já netvrdím, že nikoho nekupují a pravdou je, že za hráče dávají mnohem víc peněz než my. Ale když někdo vyniká v dorostu, tak ho zapracovávají a nehledají výmluvy, proč na to ještě nemá. Taky to tak potom při jejich prodeji o pár let později vypadá, co se týká přestupní částky atd.
to je pravda, na druhou stranu ti kluci na to prostě musejí mít, a já nevěřím tomu, že pokud je ve Spartě nebo kdekoliv jinde u nás mladý hráč schopný hrát za áčko, tak že mu trenér nedá šanci. Těch příkladů jen ve Spartě je spousty. Pulkrab si v Libe ještě nekopl a to je tam Trpišovský, který těm mladým šanci dává, protože mu ani nic jiného nezbývá.
Ani si kopnout nemohl, když v termínech ligy byly srazy repre.
V prvním kole nebyl přestup dořešen a pak byla reprezentace, minulé kolo už hrál a pak hrál i za juniorku, kde se bohužel zranil, tak snad to nebude nic vážného.
Sparta má teď jeden z nejlepších dorostů v Evropě a nemá potřebu někoho kupovat, doufám, že z toho vytěžíme sportovní i ekonomický úspěch. Záhřeb pracuje s mládeží dobře a mladé nasazuje brzo, takže je pak o ně zájem po Evropě za balík, za který pak můžou nakoupit hráče v mladém věku i za 30M, to my si dovolit nemůžem.
On už tam je na přestup? Já myslel že to je hostovačka jenom.
No treba bude najednou zajem v zahranici o naseho trenera. Ja bych ho asi taky pustil, ale to by si vzal s sebou asi i Hejkala
Dneska Braga, dvě výhry a mistr z příští sezony jde rovnou do LM.
Dvě výhry by navíc znamenaly, že budem konečně zas nejlepší český klub. Plzeň teď má o 4b víc
potřebujeme uhrát 5 bodů, abychom přeskočili Švýcarsko, takže postup do semifinále je nutností. Trochu problem, no.Stačí nám uhrát výsledky jako s Laziem a v semifinále 1 remiza.
vždyt jo - 3 body v čtrfinále, 1 za postup a 1 v semifinále a je to 5 bodů.
Stačilo aby Plzeň trapně nepustila v nastavení zápas v Minsku a my uhráli aspoň remízu loni v Bern a mohlo nám být ještě líp. Ještě kdyby Sion neuhrál mnohem lepší výsledky, než na jaké reálně měl, tak už bychom byli před Švýcary teď.
Jak říká jedna reklama: Na těchto základech můžete stavět.
V létě přivést další rychlé střední záložníky (Čermák?)
Také je třeba alternativa za Zahustela (Chvátal?)
Pokud odejde Costa, tak Michal Kadlec dobrá náhrada.
Snad neodejde Krejčí, ale už by ho asi pustili, pokud dostane nabídku.
Costík uvidíme...kdyby se místo něho začal zapracovávat Březina...na hostování máme Hybše...to by nás zase tolik nebolelo
Hybš na Spartu nemá v lize bude jeden z těch lepších hráčů ale na Spartu nemá.
Zařadí se po bok Janoše a Poloma.
Myslim že takových hráčů jako je Hybš vyprodukuje Sparta dost.
Obecně jsem zvědav na strategii posílení v létě. Jádro týmu je kvalitní a když kromě Kováče nikdo ve Spartě neskončí, tak by se kádr dal teoreticky jen kosmeticky doplnit a rozšířit i jen z vlastních zdrojů (Chvátal, Čermák, Schick, Březina).
Je mi naprosto jedno koho dostaneme.Jen jedno bych si přál a to je ,začínat doma.
Také bych chtěl začínat doma :) Nosí nám to zatím štěstí..jen nechci Dortmund a Sevillu..
Kam se ztratil Milan Luhový? Už dlouho jsem nečetl jeho erudovaný komentář
Naprosto mi stačí Hýský a spol.Znalecky vysvětlují co měl hráč udělat při kontaktu s míčem.Alespon jednou bych se jich rád zeptal,proč ve své karieře nehráli tak jak radí.
Mnohem zajímavější bude komentář Vizoura, který označil Krasnodar za Slavoj Houslice a po zápase s Laziem na tom trval s tím, že Lazio jsou oproti Krasnodaru velmistři a Spartu vyřadí. Teď mu nezbyde, než otočit a na Laziu najít pořádné mouchy, aby nemusel připustit kvalitu Sparty.
Jeho komentář se zaměří na roztrhaný tiket, který mu nevyšel díky naprosto nepředvídatelnému slaboučkému výkonu Lazia.
Na e-Spartě byla zavedená nová forma registrace do diskuse. Co si o této změně myslíte?
Celkem hlasovalo:
12638 lidí.