Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Ples seshitů...

  joska2.2.2016 11:32reagovat

   

  https://www.youtube.com/watch?v=2fQ6wKbBh9M

   

  zvuk nutný...

  • Ples seshitů...

   MK32.2.2016 11:37reagovat

   https://www.youtube.com/watch?v=R3OcJxJYDN8

 • bláboly 3

  AlaMierda2.2.2016 11:18reagovat

  tvl, tady někteří křičí, jak za takřka vše negativní můžou trenéři, hráči jsou podle nich hvězdy, které mají prostě jen špatné vedení a nevědí co hrát(viz Ščasný). A pak se tu tleská nad přestupek Skaláka do druhé anglické ligy. Tyhle přestupy jsou jasná odpověď na to, na jaké úrovni jsou momentálně naši hráči.

  • bláboly 3

   Impulzovic Krabičky2.2.2016 11:26reagovat

   Já se těším, až začne liga, budeme hrát obvyklý Impulze chaos a zas všichni budete volat po odvolání. Teď je pauza, všichni se těšíme na Spartu a najednou se toho dinosaura všichni zastávaj. Jste už snad zapomněli na zápasy v Plzni, v Židenu, v Liberci nebo ve Vítkovicích?

    

   Impulz VEN a hned!!!! VztekVztekVztekVztek

   • bláboly 3

    honzaspartan2.2.2016 12:13reagovat

    Všichni ne, ale vyrojilo se tu teď podobných blbů dost, to je pravda.

  • bláboly 3

   spartas2.2.2016 11:29reagovat

   Nechápu souvislost.

   • bláboly 3

    SFINGO2.2.2016 11:36reagovat

    je to blbě napsaný, ale ta souvislost je tam úplně jasná.

  • bláboly 3

   LukyACS2.2.2016 11:39reagovat

   Já si naopak myslím, že chyba může být i v systému, nedávno Vácha v rozhovoru na O2 sport říkal, že tady dělají něco jiného, než se dělá na trénincích v zahraničí.

   Vždyť donedávna se kondice nabírala v lesích nebo na běžkách Smích Naštěstí tu pak někteří trenéři zjistili, že se kondice u fotbalistů dá překvapivě nabírat i s balonem Úsměv

   Třeba Hušbauer říkal, že měl problém, když se po něm na tréninku chtělo dávat míč z jedné - rychle od nohy, to jsou věci, které individuálně těžko natrénuješ, maximálně kdybychom tu měli třeba tu klec, tam by to hráči mohli zapnout a on trénovat individuálně, ale teď je to prostě o náplni tréninků.

    

   Podívej se na trenéry, kolik z nich podle tebe může jít trénovat do zahraničí? Leda tak Vrba. Jsem rád, že některým klubům konečně dochází, že se s dinosaurama posouvat nedá a člověk může vidět čím dál víc ambiciozních trenérů typu Habanec, Kozel, Trpišovský... i když je u prvních dvou tuhle sezonu propad, tak se oba u klubů drží strašně dlouho a zasloužili by si šanci v lepším klubu, začínají totiž stagnovat jak hráči jako Krejčí, kde jsme vhodnou chvíli pro odchod asi propásli. Nevěřím, že by trenéři jako Rada, Komňacký, Ščasný, Pulpit a další vydrželi v Dukle/Slovácku tkahle dlouho.

    

   Jo a dole píšeš, že konkurence byla vždy, to je pravda jen částečně, protože teď je fluktuace hráčů velká, do Evropy proudí hráči z celého světa, jsou tu mraky Afričanů, konkurence je obrovská a není to jen mezi hráči v TOP ligách, ale i mezi kluby, vždyť dnes nám jsou podmínkama, prachama a hráčsckou kvalitou konkurenceschopní i kluby z Ázerbajdžánu, Kazachstánu, Běloruska... a z tý mistrovský části LM může postoupit prakticky kdokoliv.

   • bláboly 3

    AlaMierda2.2.2016 11:48reagovat

    tak na běžky jezdil dříve i Nedvěd a spol, Bony, Kucka, Džeko a kde jsou dnes. Je to jak píše SFINGO, je to v první řadě o těch hráčích. Neznám konkrétně praktiky trenérů, ale mě se zdá, že označení dinosaur tu má každý starší trenér. A u Vrby si zrovna nejsem tím zahraničím jist, nikdy neuměl pracovat s cizinci, někde snad říkal, že ani neumí cizí řeč, tak ten těžko. To by větší šanci měl Ščasný, který má ze zahraničním a s cizinci dost velké zkušenosti. Mimochodem Kozel a Habanec jsou výborní trenéři, podle mě mnohem lepší než tady tolikrát vzývaný Hašek Martin.

    • bláboly 3

     LukyACS2.2.2016 12:00reagovat

     Myslel jsem odborností, samozřejmě, že je tam ještě jazyková bariéra.

     Tak ještě aby na běžky nejezdili, když v té době na ně u nás jezdil naprosto každý.

     • bláboly 3

      spartas2.2.2016 12:04reagovat

      Polyglot Ransdorf zrovna díru do světa neudělal.

    • bláboly 3

     LukyACS2.2.2016 12:10reagovat

     no a ještě k těm dinosaurům, že to beru podle věku je nesmysl, když se podívám na prvoligové trenéry, tak třeba Kotal mi přijde, že sleduje trendy ve fotbale a snaží se je dávat i do svých tréninků, případně ještě možná Páník. Ovšem jestli se snaží vyvíjet i další trenéři? To bych neřekl.

     Vzpomínám tenkrát na Chovance, jak na otázku, proč se Sparta nesnaží o modernější pojetí řekl - moderní trendy, moderní trendy... furt se mě na to někdo ptá, ale nikdo mi nedokázal říct, co to má být. - on si prostě jede to svoje. Třeba Hejkal nebo Ščasný mi jako inovátoři taky zrovna nepřijdou.

     • bláboly 3

      LukyACS2.2.2016 12:12reagovat

      *další starší trenéři

     • bláboly 3

      adam2.2.2016 12:20reagovat

      Taky si myslím - o věku to není, jde o to že například Kotal nebo Hřebík jsou schopni přemýšlet i budoucím vývoji fotbalu, ne jen o současném. Nebude náhoda, že mají oba vystudovanou stejnou školu, která rozhodně nepatří k nejlehčím a která je pravděpodobně také naučila přemýšlet v širších souvislostech. Otázkou ovšem zůstává, proč to například Kotal nedotáhl nikdy dál, než na lehčí český nadprůměr.

      • bláboly 3

       LukyACS2.2.2016 12:27reagovat

       Pak tam jsou další aspekty, jak moc to umí přenést do praxe a také to, jaký je jeho charakter. On je Kotal taky pěknej rapl a asi si některé hráče dokázal poštvat proti sobě Úsměv

       • bláboly 3

        adam2.2.2016 12:31reagovat

        Ty jo tak to já zase nevim, ale jestli to tak je, tak mají asi s Jardou Hřebíkem společného něco víc, než jen školu. Nicméně pravda je, že je až zarážející, že v poslední době je vesměs jediná zahraniční destinace našich trenérů Blízký východ.

    • bláboly 3

     Lukáš Mareček2.2.2016 17:11reagovat

     Dneska je fotbal tak vyrovnanej, tezkej a je tolik hracu, ze rozhodujou i malickosti jako spravna strava, ktera te muze dostat strasne daleko. To pred 15-20 lety nikdo neresil. Nebylo tolik hracu, takze jasne, ze se chodilo od nas vic ven. Dneska potrebuje hrac kvalitni vychovu uz od mala, aby se naucil spravny navyky nejen fotbalovy, ale i v pristupu k zivotu a jidle.

      

     A sice Nedved a spol na bezkach jezdili, ale ani v ty dobe na zapade to nebyla takova kvalita, takze nasi kluci stihali. A mezitim co zapad pochopil, jak se ma vyvijet trenink hracu a nastolil ten trend, jsou daaaaaaaaaleko dal. My jsme na bezkach prestali jezdit pred par lety. Ostuda! Proto se dneska nasi hraci nechytaj, protoze jsou od mala strasne zanedbany a i v dospelosti to neni zadna vyhra.

      

     Zmena jde, viz. Belgie. Jen se musi prekopat cela koncepce, vymenit 70% soucasnych treneru a zapomenout, co vsechno se tady lidi naucili. Prevzit moderni trendy a podle nich jit. Nejbliz k tomu ma Sparta.

      

      

 • bláboly 2

  SFINGO2.2.2016 10:04reagovat

  vynikající zázemí mají dnes i kluby v Americe, Kataru, Bahrajnu, Rusku, Turecku nebo třeba Kazachstánu. Dříve chodili hráči do základu průměrných klubů v top ligách, které měli jako mezistupeň do klubů, které hrají o pohárovou Evropu v top týmech. Dnes chodí hráči do druhé anglické, Ruska, Turecka, Dánska, aby se v budoucnu podívali aspoň do spodních týmů v top ligách. To vůbec nemluvím, že poslední roky když už jde někdo do top ligy, tak do týmu hrajícího dole a většinou je rád, že sedí aspoň na lavičce. To prostě dřív nebylo a je to jen otázka nízké individuální kvality, přístupu a umění dát fotbalu něco navíc a vybojovat si svůj úspěch skrze dřinu. Co se týče Skaliho ,tak mu přeji úspěch, ale bude to mít hodně těžký, protože to čím tu vynikal, tak tím disponuje v druhé anglické lize dost hráčů. Takže musí předvést nějaký nadstandart. Ono kdo jste viděl někdy druhou anglickou ligu, tak to žádný dobrý fotbal není. Hlavní devíza bojovnost, vysoké nasazení, rychlost. Hodně týmů styl nákop dopředu a rvačka o míč. Kdo kdy zažil na živo, tak atmosféra pěkná, ale to je tak vše.

  • bláboly 2

   peterpan272.2.2016 10:45reagovat

   Já nějak nechápu to nadšení ze Skalákova přestupu. Podle mě to není liga pro něj. On je nějakej bojovník a dříč? Dozadu se vrací stylem a la Dočkal, s takovým přístupem si zahraje jeden zápas a skončí časem na tribuně. Jeho může zachránit snad jen opravdu dobrá produktivita (goly, případně asistence), ale jinak mu teda moc nevěřím. Jinak když se člověk podívá na přestupy našich mladých a nadějných reprezentantů, tak:

   1) Šural - byl rád, že se ozvala Sparta

   2) Pavelka - skončil v Turecku v týmu, který ani nemá jistotu pohárů

   3) Skalák - druhá anglická liga

   To je fakt smutný a je jasný, že v našem fotbale je vážně něco špatně...

   • bláboly 2

    spartas2.2.2016 11:36reagovat

    1) Dle mě Josef Šural není naděje. Letos mu bude 26 let.

    2) Vlastně to samé, akorát mu bude 25.

    3) No vlastně taky to samé, akorát ještě o rok mladší - 24.

    .

    Holt když hráče pošleme do ligy nejdřív ve 22 letech, pak je takzvaně vychováváme a kolem 25 je považujeme furt za talent, tak se nelze divit, že jsou destinace takové, jaké jsou.

    Hráč, kterému je 24 let a šéfoval nějakému provinčnímu celku kdesi mezi Německem a Ruskem, prostě nebude mít o mnoho lepší nabídky než z Turecka. A čistě z důvodů zajištění tam půjde. Kdyby měl za sebou stejnou historii a bylo mu 21, tak o něj zájem bude i jinde. Pochopili to v jinejch státech, u nás ne.

    • bláboly 2

     AlaMierda2.2.2016 11:42reagovat

     ono v první řadě na to ti kluci musí mít, a nehledejme zase chybu někde jinde, než v první řadě u nich. V podstatě jsi si odpověděl na svoji otázku

     • bláboly 2

      spartas2.2.2016 11:50reagovat

      Nevěřím Ščasnému, že pozná, jestli na to někdo má.

      Když to nepozná u dospělejch, jak mohu věřit jeho odhadu u mládeže? Mládež má vynikající mezinárodní výsledky, dle mě to naznačuje, že ty hráče máme zapojit.

      • bláboly 2

       Kombinator2.2.2016 12:12reagovat

       Asi tak, tady se akorát furt operuje s nějakýma hovadinama, že 18 letej kluk na to nemá, proto nemůže dostat ani 30 minut při rozhodnutým výsledku.

       • bláboly 2

        AlaMierda2.2.2016 12:21reagovat

        tak jestli je podle tebe hovadina jestli ten kluk na to má kvalitu nebo nemá, tak už nevím co by měl být hlavní faktor, pro to aby někdo dostal šanci v áčku.

        • bláboly 2

         spartas2.2.2016 12:23reagovat

         Takže Steinhöfer, Paixao, Litsingi na to měli, protože je Ščasný přivedl. Proč teď odcházejí?

         • bláboly 2

          AlaMierda2.2.2016 12:37reagovat

          protože se neprosadili, běžná věc ve fotbale.

          • bláboly 2

           spartas2.2.2016 13:37reagovat

           Je to jejich nedostatečnou kvalitou na hraní za Spartu. A vybírá jen ten samý člověk, kterému věříš v otázce nasazování mladých. Proč?

        • bláboly 2

         Kombinator2.2.2016 12:33reagovat

         Hlavní faktor by měl v těchto případech jednoznačně předpoklady pro vývoj a ne současná kvalita.

         • bláboly 2

          AlaMierda2.2.2016 12:49reagovat

          jenže musí zvládnout aspoň tu chvilku co dostat šanci odehrát kvalitně. A ne před každým zápasem vzít klobouk a losovat z něj jednoho mladýho hráče, který dostane čuchnout, jenom proto, že mu ještě nebylo 20 let. Teď máme jednu z velkých nadějí v Liberci, tak uvidíme, jak se mu bude dařit tam.

          • bláboly 2

           spartas2.2.2016 14:47reagovat

           Proč by losoval? Máme málo stoperů a hrají špatně, tak mohl vzít mladého stopera, kterému se daří. Jenže on žádného takového nezná. Místo toho jede předávat zkušenosti Kováč mladejm. Kterejm? Holkovi?

       • bláboly 2

        LukyACS2.2.2016 12:24reagovat

        souhlas s oběma, těžko se dá asi od těch hráčů čekat, že budou na úrovni top fotbalistů v lize, ale postupně se zapojovat musej. Dneska převyšují fotbalisty z Německa, Anglie, Brazílie, jenže za pár let prostě nic, protože tady budou třeba do 22 let nepřipravení, nedostanou tu v dospělém fotbale čuchnout, ale třeba v Německu už ve 22 letech budou mít odkopané 2 celé sezony. Pak se zas všichni budou divit, jak je možné, že je v 18 letech porazili a ve 22 letech dostali na prdel.

        • bláboly 2

         AlaMierda2.2.2016 12:45reagovat

         to nikdo nečeká, ale ten hráč by snad měl už mít nějakou kvalitu , aby tu ligu byl schopen kvalitně odehrát aspoň těch 30 minut. Že dneska někoho převyšují vůbec nic neznamená. To, že se do dospělého fotbalu prosazují pozdě zase začíná pouze a jen u nich samotných, jak k tomu všemu přistoupí. Žádný trenér nenechá hráče, který je lepší než ti v základu sedět na lavičce.

         • bláboly 2

          LukyACS2.2.2016 13:04reagovat

          ale ty zohledňuješ jen současnou kvalitu a nehledíš na potenciál, což je chyba, abych neryl jen do Ščasného, tak mě tenkrát ohromně štvalo, že Sparta vedla nad Olomoucí asi 4-0 v 55. minutě, nebo tak nějak - nechce se mi to dohledávat, a měl na lavici Schicka, pro kterého to mohla být ideální šance, jak získat zkušenosti. On ho tam ovšem poslal asi až na poslední 7 minut Smutek Raději dřív vyslal Bednáře, který v té době měl možná ještě horší kvalitu, bylo to jen za odměnu, za ten povedený podzim. Schickovi stačil jen půlrok, aby bylo vidět, o jak nadstandardního hráče jde. Ovšem u nás nasbíral v lize asi jen 50 minut, přitom prostoru mohl dostat mnohem víc a neriskovalo by se vůbec nic.

          • bláboly 2

           AlaMierda2.2.2016 13:34reagovat

           ale hledím, ale ta současná kvalita, už na tu ligu by měla něčím stačit ne? nebo ty bys dal do zápasu kluka, o kterém víš, že v ničem nestačí na ligový fotbal? Vždyť v zahraničí ti mladí kluci mají něco čím prostě už na ten ligový fotbal mají. U toho mladého hráče musí být jasné dovednosti, které ukazují, že dospěl do bodu, kdy může začít hrát ligu. Pokud ten kluk má potenciál a předpoklady, tak už na tu ligu by mít měl ne?

           • bláboly 2

            spartas2.2.2016 14:42reagovat

            A ty v tomhle věříš Ščasnému, že to pozná. A že nenastupují, protože na to nemají. Proti tomu si já myslím, že Ščasnej to nepozná a je zabedněnej. Dle mě by na 15 minut někdo nastoupit mohl. Důvody, proč Ščasnému nevěřím, jsem uvedl výše.

  • bláboly 2

   brac2.2.2016 10:49reagovat

   Třeba naše současná sparťanská 11 není nutně horší než naše 11 před 15 lety. Problém je, že všichni ostatní se za tu dobu zlepšili. Tahle velká konkurence má za následek to, že naši už nevyčnívají.

   • bláboly 2

    SFINGO2.2.2016 11:13reagovat

    to si nemyslím. Všechno je to o individuální kvalitě, přístupu, dřině, cílevědomosti a zase té dřině. Už jsem to tu psal včera a za tím si stojím.

   • bláboly 2

    AlaMierda2.2.2016 11:20reagovat

    jak píše SFINGO, to je krásná pravda. Konkurence byla, je a bude, ale hráči jako Nedvěd, Poborák a další se s tím porvali prostě tak , že víc makali a byli lepší, než jejich konkurenti. Dnešní hráči si najdou výmluvu v trenérovi, nebo v něčem jiném, ale nepřipustí si, že ta chyba je v první řadě v nich.

   • bláboly 2

    pubi2.2.2016 11:21reagovat

    Tohle je hroznej nesmysl. To jako chceš říct, že nebýt Plzně, tak Kadlec dával góly za Frankfurt, nebo co?

 • DaveACS2.2.2016 8:01reagovat

  Delarge do Admiry, která ho obratem poslala na hostování s opcí od Osmiblablasporu Smích

  • adam2.2.2016 8:07reagovat

   Co je zase tohle za šílenost? Buďto mají společné majitele, o čemž trochu pochybuju, nebo přijel pozdě už na první trénink, že ho poslali o dům dál i s opcí? Smích

  • experto2.2.2016 9:07reagovat

   To bude nějaká manažérská ochcávačka, kdy šlo nějakým způsobem o ušetření nějakých kaček nebo o obejití nějakých dohod. Jak to je netuším, ale podobné přesuny se občas dějí.

 • Bláboly

  OSEL@zdenda.scasny2.2.2016 3:00reagovat

  všem, kteří seč zaráží, kam až náš fotbal klesnul, doporučuji video

  https://youtu.be/LzBVY5kAiS8

   

  takovýhle servis se jen tak někde nenajde.

  • Bláboly

   Capo2.2.2016 7:18reagovat

   Přesně tak. Nehledě na to, že Brighton má obrovské ambice a moderní zázemí, tak je ještě důležité zmínit, že druhá anglická je podle mě kvalitou hned za elitníma ligama nejlepší a nejatraktivnější soutěž v Evropě. Tudíž řekněme pátá nejkvalitnější liga v Evropě. Rozhodně je víc sledovaná než naše liga a je v ní i daleko víc peněz. Bezpochyby je lepší jít tam, než třeba do Ruska, Turecka (pominuli v těchto ligách topkluby) nebo Polska.

   • Bláboly

    adam2.2.2016 8:33reagovat

    Byl jsem se na druhé anglické lize podívat dvakrát a vždycky to byla jízda nahoru dolů se skvělou atmosférou. Druhá věc je, druhá liga zosobňuje to, co první už ztratila a sice takový ten klasický anglický fotbal s miliónem soubojů a nákopů, který se ne každému může líbit. Samozřejmě ne každý tým tak hraje, ale velká většina jo (přdevším těch slabších). Skalákovi ale v tomhle nějak prostě věřím.

   • Bláboly

    Tashunka Witko2.2.2016 9:13reagovat

    Druhá anglická je příšerná holomajzna, jen kick and fight. Peněz tam je hodně, atmosféra taky, jenom fotbal chybí. Ale koho vytáčí např. Dočkal, tak ten si mezi lamnohama přijde na své. To 2. BL je sice chudší, ale mnohem fotbalovějši.

    Kdyby Sparta hrála jen holomajznu, jako druhotřídní Angláni, tak sežeru permanentku. Zlatá překulovaná.

  • Bláboly

   adam2.2.2016 8:01reagovat

   Bezpochyby něco takového může tvrdit jen někdo, kdo o druhé anglické lize nemá žádné ponětí. Je to velice náročná soutěž, kde se naplno prosadí jen pouze opravdu dobří hráči. Určitě má vyšší kvalitu než i třeba druhá německá liga. Jak píše Capo, také bych jí řadil jako 5. nejlepší po sportovní i pravděpodobně finanční stránce, hned po 1. anglické, německé, španělské, francouzské a italské. Brighton má posledních pár let velké ambice a především skvělé zázemí. Navíc není vůbec nereálný jeho postup do první ligy v blízké budoucnosti. Když jsem měl sedmi lety možnost v Brightonu necelý měsíc být, tak se ještě jednalo o druho/třetiligový tým, který teprve stavěl svůj nový stadión. od té doby šli ale neskutečně nahoru. Jestli má někdo pocit, že hrát v jednom týmu s Bobym Zamorou je něco, za co by hráč neměl být chválen, měl by si o věcech nejdřív něco zjistit.

   • Bláboly

    honzaspartan2.2.2016 8:27reagovat

    Tak to je 6.nejlepší a ne 5.,ne? Nauč se počítat aspoň do deseti.Smích

    • Bláboly

     Capo2.2.2016 8:42reagovat

     Chybička se vloudí a nejspíš za to můžu já, protože jsem zapomněl na francouzskou ligu a nepočítal jsem jí v mém příspěvkuÚsměv

     • Bláboly

      honzaspartan2.2.2016 11:26reagovat

      On to tvrdil i sám Skalák, že je to 5.nejlepší liga, tak by mě zajímalo, kterou vynechal on.

      A ty za to nemůžeš, tady kolega si tam ty ligy sám vypsal a pak blbě spočítal.Smích

      • Bláboly

       adam2.2.2016 12:04reagovat

       No z tohodle srovnání je jen vidět, jakej moula jsi. Capo to celé pochopil okamžitě a ty ani po třech hodinách.

       • Bláboly

        honzaspartan2.2.2016 12:25reagovat

        Právě naopak, teď je vidět, jak velký moula jsi ty.

        Capo napsal, že je to 5.nejlepší liga v Evropě a žádné ligy nejmenoval, takže žádnou chybu neudělal, může to být jeho názor.

        Ty jsi napsal, že je to 5.nejlepší liga a pak vyjmenuješ 5 lepších. Pořád se ti nerozsvítilo, nebo už ti to konečně došlo? Smích

   • Bláboly

    brac2.2.2016 8:57reagovat

    Platově je 8.

     

    http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s---M4FYrE0--/lvgtcrasc6yrdxiuqtxx.jpg

    • Bláboly

     adam2.2.2016 9:01reagovat

     Vidíš, brazilská mě teda vážně nenapadla, i když já to bral jen v rámci Evropy. Na Rusko jsem zapomněl, ale tam si myslím, že na ten výsledek mají velký vliv extrémní platy v klubech typu Zenit.

     • Bláboly

      brac2.2.2016 9:07reagovat

      Brazilci jsou taky velmi zadlužení - rychlý výdělek na úkor vývoje a najednou není kde brát.

     • Bláboly

      honzaspartan2.2.2016 12:28reagovat

      Ty se radši už nesnaž myslet. Moc ti to nejdeSmích

  • Bláboly

   brac2.2.2016 9:01reagovat

   Špatné to není, ale není to ani vyloženě skvělé. Určitě ale jedna z těch lepších lokací co se týče jeho růstu a i fotbalové budoucnosti (hráči hrající na ostrovech mají tendenci vždy najít dobré angažmá).

   • Bláboly

    adam2.2.2016 9:25reagovat

    Ono je podle mě taky dobré brát na paměti, že Skalák hraje vyloženě skvěle poslední dejme tomu rok. A to ještě v MB, kde se pod Jarolímem hraje hodně ofenzivně, což mu vyhovuje. Samozřejmě, že své kvality ukázal v repre, nicméně i během sezóny bylo pár zápasů v lize, kde byl praktivky neviditelnej. Proto si myslím, že by v současné době stejně měl velké problémy se prosadit v ještě lepší lize, než je 2. anglická....viz příklad Kadeřábek, který byl na ligu také skvělý a to delší dobu než Skalák.

 • přestupy

  SFINGO1.2.2016 23:01reagovat

  stejně síla, kam během několika let náš fotbal klesnul. Dříve odtud chodili hráče do top lig. Dneska se tu oslavuje přestup do druhé anglické nebo do Turecka. A to v lize oproti jiným ligám není tolik cizinců.

  • přestupy

   adam1.2.2016 23:09reagovat

   Mě spíš částečně zaráží, jak je možné, že poslední hráči, kteří ze Sparty odešly a prosadili se nakonec ve výborných týmech v Evropě byly cizinci Kucka a Bony. I nakonec tomu Leovi to střílí v Turecku, ale to samozřejmě není až taková úroveň. I tak je to ale zvláštní.

   • přestupy

    SFINGO1.2.2016 23:18reagovat

    Leo byl samorost, ale Kucka s Bonym(stejně tak Džeko) neuvěřitelní pracanti a dříči, kteří neměli tolik talentu, ale jsou velice cílevědomí hráči. Dřeli a makali na krev a nikdy se nechtěli spokojit s tím, že jejich strop bude česká liga ( a jí podobné). Vědeli, že jestli to chtějí někam dotáhnout, tak toho dosáhnou jenom skrz dřinu a tím, že budou chyby hledat nejdřív u sebe a ne u jinýc. Což je u nás běžné, hledat nejdříve chyby všude jinde než jen u sebe. Navíc nedavno snad Paska řekl, že české kluby, jako Sparta, Plzen , Bolka nebo Slavia už jsou schopni dávat hráčům smlouvy,jako některé týmy z top lig. Tak proč by se někteří hráči dřeli, když to můžou mít tady za mnohem pohodlnějších podmínek.

    • přestupy

     FANDA73071.2.2016 23:40reagovat

     Presne tak ako pises.Pamatam sa, ked mi kamos povedal-vsimni si tohto hraca/Kucku/ ked sme boli na doraste v Podbrezovej kde hral jeho syn.Je to makac a dotiahne to daleko.Kamosov syn hra teraz 4.SK ligu a Kuco sa vymakal az do Talianska. Je to o pristupe a drine.Podobne stale na sebe makal Pavel Nedved a kam to az dotiahol.Keby mal mentalitu dnesnych hracov tak ma strop v Laziu.

     • přestupy

      SFINGO1.2.2016 23:53reagovat

      ono platí i všeobecně v životě, za životním úspěchem je vždy ohromná dřina a obětování se. Pokud teda nevyhraješ ve sportce, něco nezdědíš apod..Každopádně, jakmile se jednou zastavíčš tak couváš, a jakmile dojde k tomu, že začneš hledat chyby všude jinde, než jen u sebe, tak prostě končíš. A zůstaneš časem z tebe zůstane jen vyhořelá osoba, bez jiskry, která si neustále na vše kolem sebe stěžuje, ale nemá v sobě už sebemenší sílu s tím něco udělat. Jenže tahle situace mi přijde, že v posledních letech se začala v lidech zakořeňovat stále více a více. Nedvěd nebo Jágr jsou výborný příklad, ty kdyby měli třeba naturel Hušbyho, tak je pro ně konečný rok v Lazio nebo Pittsburgu. Kdo četl knihu já jsem Zlatan, tak si jistě všiml toho, jak v Juventusu Zlatan Nedvěda obdivoval, že to byl největší dříč, kterého kdy potkal a proto byl nejlepší.

 • MB vs Slávie

  Jarda111.2.2016 21:44reagovat

  Slávie údajně odmítla 100 mega za Zmrhala a MB prodá Skaláka do druhé ligy za 50...trochu zvláštní

  • MB vs Slávie

   Capo1.2.2016 21:50reagovat

   Co je na tom zvláštního? Číňan nemá potřebu prodávat zrovna teď, když udělal velkolepý nástup, obzvlášť, když nemají dostatečnou kvalitu na kraje zálohy. Naopak Skalákovi prostě tuhle šanci Bolka zatrhnout nemohla a pro ně je, pokud se nepletu, 50 mega i bez toho co dají nám historický obchod. A co se týká Zmrhala, tak nějak nevěřim, že to bylo tolik, ale u Rusa člověk nikdy neví.

   • MB vs Slávie

    adam1.2.2016 21:57reagovat

    Někde v podobných relacích se nejspíš pohyboval i přestup Marka Matějovského, ale tam se myslím nikdy pořádně přestupová částka nezveřejnila.

  • MB vs Slávie

   adam1.2.2016 21:55reagovat

   Já v tom vidím hlavní rozdíl v tom, že zatímco MB dostala zcela jasnou a konkrétní nabídku za 50 mega, Mao Ce-tung team jak sám píšeš ”údajně” odmítla...nevím jaké všechny zdroje to psaly, já to četl jen u Tvrdíka a tomu nevěřím už ani slovo.

   • MB vs Slávie

    artaxerxes1.2.2016 22:58reagovat

    Objevilo se to v Ruských mediích a nikdo to nevyvrátil. Tak jako tak si myslím, že ač Zmrhal není špatný hráč, tak 100mega cenu nemá a mít nebude. Dle mého to není až tak nenahraditelný hráč, aby tohle bylo správné odmítnout. (Klíčový je Škoda a jeho nepuštění absolutně chápu)

    • MB vs Slávie

     Johny141.2.2016 23:05reagovat

     Taky jsem to videl na ruskych serverech a nevidim dovud, proc by si tam vymysleli. Jinak ja si myslim, ze Zmrhal je ve Slavii nejcennejsi hrac i co se veku a potencialu tyce, Skoda uz ma vek a v lete ho podle me pusti.

  • MB vs Slávie

   standis1.2.2016 22:37reagovat

   Snad jenom v uvozovkách 3 mil. E, ale já nevěřím, že by tohle někdo za Zmrhala dal. Možná po litru vodky, ale realné nabidce na stole nevěřím. Jinak Skalák za 50 mil. se mně zdá zase dost málo. A jemu speciálně přeji, at se v Anglii uplatní a hned příští sezonu v PL a může poslat pohled našemu velkemu mágovi J.O.

  • MB vs Slávie

   Johny141.2.2016 23:03reagovat

   Cinan chce vsem ukazat svou ekonomickou silu, tak by ho neprodal ani za 150 mega. Navic ve Zmrhalovi ma Slavia svuj odchovanecky klenot, mozna by to bylo jinak, kdyby ziskali toho Sventa.

 • Skalák

  kapacitos1.2.2016 21:34reagovat

  Přestoupil do Brightonu

  • Skalák

   adam1.2.2016 21:36reagovat

   Přeju mu to, takové angažmá si zaslouží. Sice si myslím, že ten půlrok ještě v lize vydržet mohl, ale nikdo neříká, že by podobnou nabídku dostal i v létě. Druhá anglická liga je pro něj jak dělaná, vzhledem k typu jeho postavy i stylu hry. Navíc Brighton je moc pěkné město, před pár lety jsem tam strávil tři týdny a moc rád na to vzpomínám.

   • Skalák

    Capo1.2.2016 21:38reagovat

    Taky mu věřim, že se tam se svým stylem hry prosadí.

   • Skalák

    LukyACS1.2.2016 21:41reagovat

    dobře, že to vzal už teď, za půl roku se mohlo stát takových věcí, že už taková nabídka přijít nemusela, pak by třeba jednou litoval, že něco takového nevzal.

    Brighton je pro něj naprosto ideální, mají šanci na postup a snad se jim povede.

    • Skalák

     adam1.2.2016 21:43reagovat

     Já si právě myslim, že to z části vzal už takhle ”brzy” i kvůli tomu, že je to zrovna soutěž, u které vnitřně věří, že se může prosadit okamžitě. O důvod víc, proč sledovat druhou anglickou ligu.

  • Skalák

   Capo1.2.2016 21:36reagovat

   Věřim, že to bude pro něj dobrý přestup a bude velkou oporou Brightonu.

  • Skalák

   Luke1.2.2016 21:42reagovat

   No, jsem na něho zvědavý, ale budu mu držet palce.Úsměv

  • Skalák

   honzaspartan1.2.2016 21:55reagovat

   To jsme to jako češi s tím fotbalem dopravovali, když tady rozebíráme a oslavujeme přestup českého hráče do druhé anglické ligy. Dřív by takový přestup nikoho nezajimal a teď se tu píše o ”nabídce, jaká by už v létě nemusela přijít”. Český fotbal je na tom opravdu bídně.

   • Skalák

    honzaspartan1.2.2016 21:56reagovat

    dopracovali

   • Skalák

    Roger Eschmann1.2.2016 22:14reagovat

    Radši už nic nepiš.

  • Skalák

   ACSOLDBOY1.2.2016 22:13reagovat

   Za 1/2 roku bude zebrat o navrat do CR! Supernova ala ”pepikstyle” co zeeczje

  • Skalák

   ACSOLDBOY1.2.2016 22:16reagovat

   Za 1/2 roku bude zebrat o navrat do CR! Supernova v rytmu ala ”pepikstyle” co zdechne po 2 kolech! Velka fotbalova 0 na kolečkách!

   • Skalák

    spartas1.2.2016 22:30reagovat

    Žebrat asi nebude. I kdyby v Anglii vyhořel, tak by po něm sáhli asi všechny české kluby. Dle mě správný přestup. Když vyhoří - aspoň to zkusil. Když nevyhoří - no tak hurá, je v Anglii. Další půlrok v lize mu nic nedá.

    • Skalák

     spartas1.2.2016 22:31reagovat

     *sáhly

    • Skalák

     adam1.2.2016 22:35reagovat

     Souhlas a další věcí je, že platí, že i když vyhoří, tak si za tu dobu vydělá např. 5x víc, než měl v MB. Těch lákadel je prostě spoustu a nelze něco takového vyčítat komukoli.

 • Vy se tu jen hádáte

  Tashunka Witko1.2.2016 21:27reagovat

  a nadáváte si, zatímco slávisté se baví :

  https://www.youtube.com/watch?v=2fQ6wKbBh9M

  • Vy se tu jen hádáte

   wilathewarrior2.2.2016 8:59reagovat

   od dob tve nenavisti vuci Vaclikovi, si pridal konecne neco opet zabavneho

 • Husby

  waaw1.2.2016 19:06reagovat

  JOSEF HUŠBAUER krásně prošel do vápna, kde se dokázal prosadit přes tři bránící hráče a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

   

  Jak je mozne, ze u nas hral kulovy a po prestupu dava goly a je za hvezdu? Nebude to trenerem?

  • Husby

   adam1.2.2016 19:11reagovat

   Já budu jen věřit, že jsi nedozrálé dítě, popřípadě znuděnec, co píše nesmysly jen proto, aby se aspoň nějak v životě realizoval. Jinak doporučuju nějakého psychologa.

   • Husby

    waaw1.2.2016 19:24reagovat

    Co je to za nesmysl? Kdyz se tu vsichni posmivali Edenu, ze koupili posily druhe ci treti kategorie, tak jsem je tu mirnil, aby se nedivili. Husbauer u nas pusobil line a vycpele a reklo se mu, ze u nas nema sanci. Misto nej jsme si radeji nechali Marecka a Jiracka. Podivejte se jak se jim vede za par mesicu a jak se rozehral Husby. Ptam se cim to muze byt? Tady zas nekdo bere jako nedovoleny utok na naseho pana trenera a zacina vriskat jak.......

    • Husby

     adam1.2.2016 19:28reagovat

     Promiň, ale já se vážně odmítám s tebou na téhle úrovni debaty dohadovat.

     • Husby

      waaw1.2.2016 19:31reagovat

      Tvoje posledni prispevky jsou jen plne urazek. Jestli to je ta uroven, na ktere chces ty diskutovat, pak jsem rad ze se neprotneme

    • Husby

     Kombinator1.2.2016 19:30reagovat

     Ščasný je jelito, o tom žádná, ale podle přípravy nelze soudit kvalitu hráče, obzvlášť ne lenochody. Takovej Mareček je každou přípravu jeden z nejlepších, protože mu vyhovuje želví tempo hry bez agresivity, to má šanci vyniknout, jenže pak dojde na mistráky a je prostě v řiti, ať už ho tu pár jedinců vychvaluje do nebes nebo ne. Tentýž případ byl Paixao, v přípravě za machra a hned v prvním mistráku si s im vytřel prdel nějakej vošoust z Jihlavy tak, až se mu mohli s klidným srdcem posmívat.

     • Husby

      honzaspartan1.2.2016 19:37reagovat

      Jojo, Mareček je hráč akorát tak do přípravy.

      V létě v přípravě dle nekterých hrozně zářil na stoperu, když ho nikdo pořádně nenapadal při rozehrávce, ale v mistrákach pak hořel jak papír.

    • Husby

     honzaspartan1.2.2016 19:32reagovat

     ...idiot.

   • Husby

    honzaspartan1.2.2016 19:34reagovat

    Jasně, urážej každého, kdo si dovolí zpochybňovat Zdendovo trenérské kvality, ty inteligente Smích

    • Husby

     kapacitos1.2.2016 20:10reagovat

     To sedí od někoho kdo napíše, že Mareček má účes jako kdyby měl nádor na mozku

     • Husby

      honzaspartan1.2.2016 20:40reagovat

      To je rozdíl, ale to ty se svou mozkovou kapacitou nepochopíš.

  • Husby

   kapacitos1.2.2016 20:22reagovat

   Má za sebou asi 8 utkání proti slabším týmům, kdy nastupoval v základní sestavě a dokázal dát gola z penalty, další dotuknul do prázdný branky a pak ten dnešní, to je na kanonýra jeho kvalit celkem málo

  • Husby

   nosoroh1.2.2016 21:41reagovat

   Že šel v Itálii na lávku, to taky zavinil Ščasný?

   • Husby

    waaw1.2.2016 22:02reagovat

    To nikdo netvrdi. Proste jsem mrknul na par onlinu Liberce nebo Slavie a potom na jejich fanouskovsky fora. Vsude panuje optimismus, sestava je skoro znama a vyladena, objevilo se par novych slibnych hracu a podavaji dobre vykony, treneri z muzstva dostavaji maximum. Nevim KDO nebo CO za to muze, ale ze Sparty zatim v priprave ten pocit nemam. Ale je to jen priprava, treba je pak vsechny zvalcujeme

    • Husby

     nosoroh2.2.2016 8:23reagovat

     To je ale do značný míry tím, že tady vypukla nadávací mánie. Přestupy jsou špatně, trenér je špatně, hráči jsou špatně. Tohle bylo vždycky typický pro sešity - shodli se na jediným, na nenávisti k nám. Proto taky oni prohrávali, vzdávali to předem. My vždycky drželi víc spolu, a měli bychom držet spolu.

79864 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha