Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Průběžné pořadí po 8. kole tipovačky

  munzig30.9.2015 11:08reagovat

  9 bodů - Fikura

  8 bodů – Sfingo

  7bodů – Luke, chrod

  6 bodů - avhred, Tomacs

  5 bodů – noby77, Chabix, shrekson, spytihnef, adamcik14, captain_obvious, Tashunka Witko

  4 body - ,atraps , pubi, milito, bobo,

  3 body - martins19, gary, lidoop

  2 body – duncan, trinact, brac, ajosek, jaradjatra

  1 bod - asd, ouki, taborita, dynamo, standis

   

 • Sparta - APOEL

  honzaspartan30.9.2015 11:03reagovat

  Pokud to bude znamenat Ščasného konec, tak ať klidně prohrajeme.

  Hrajeme bídně celou sezonu a na Plzeň v lize zatím neztrácíme jen proto, že se jejich hráči chtěli zbavit trenéra Koubka. Přesto už nás ale dohnala.

  Z posledních šesti zápasů jsme vyhráli jen jeden. Jsme ve sračkách a pomůže nám jen změna trenéra.

  Ščasný ven!

  • Sparta - APOEL

   Pindruch30.9.2015 11:17reagovat

   Přesně tohle se tady psalo na jaře o Lavičkovi Úsměv Tak byl vyhozen a nastoupil Ščasný. A pomohla změna? Nepomohla. Tak se vyhodí Ščasný, angažuje se někdo jiný a za pár měsíců se bude opět odvolávat a vyhazovat. Za posledních x let se vyhodilo a vyměnilo už spousta trenérů a pomohlo to k něčemu? Ani omylem. Pokud budou trenéra vybírat stále ti samí lidé, co sedí ve vedení Sparty, NIC se nezmění. Je potřeba nejdříve udělat pořádek tam a pak pokračovat. Schody se mejou od shora.

   • Sparta - APOEL

    LukyACS30.9.2015 11:31reagovat

    Já Lavičku vyhodit nechtěl, teda byl bych pro jeho výměnu, pokud by to nebylo za Ščasného.

    Nevím, komu ve Spartě se v hlavě urodil tenhle nápad. Psal jsem, že je venku ještě tragičtější než Lavička a nikam nás neposune. Za 2 roky v Teplicích vyhrál 2 nebo 3 zápasy, sice jeden zápas z toho byla výhra na Slavii 7-0, ale zbytek byl tragický. Proto se teď nedivme, že má venku bilanci 1-6-1, to je přesně Ščasný.

    Statistika sice nudná je, ale údaje z ní jsou velmi cenné.

     

    A máš pravdu, že pokud vyhodíme ZŠ, tak nám trenéra bude vybírat to samé vedení. Vedení, které nechalo zrušit béčko, prodalo Skaláka, dotáhlo sem Picaulta a spol., na testy nám přivedli hráče, u kterých už z videa bylo vidět, že jsou naprosto průměrní - Maďar, Filipínec...

    S tím se z místa nepohneme, jelikož nám vyberou zase někoho zkušeného, o kterém si budou myslet, že situaci ukočíruje. Přitom mi přijde, že si spíš tenhle Ščasný moc nezjednal respekt. To samé byl Koubek, na kterého v Plzni kašlali a pak ho ti samí hráči i nechali vyhodit.

    Naopak třeba Kozel byl mladej trenér a z problémových hráčů - Lietava, Pospěch atp. dokázal vymáčknout maximum.

    Tohle prostě není jen o věku, ale i o charakteru trenéra - jak si hráče dokáže získat. Lidi vidí jen to, kdo je výbušný a umí řvát, ale o tom to není, Lavička je hodnej a hráči ho respektovali.

   • Sparta - APOEL

    honzaspartan30.9.2015 13:04reagovat

    Za Lavičky jsme nehráli takovou chaotickou sračku a měli jsme aspoň nějaký funkční sytém. Lavička taky neměl tak široký kádr a než přišel útlum, tak měl úspěchy.

    Ščasný po svém příchodu akorát věechno rozmrdal a nastavil tu vládu chaosu.

 • zklamání z trenéra

  fanhob30.9.2015 10:56reagovat

  musím se přiznat, že jsem byl rád, že došlo k výměně Lavičky a nevadilo mi ani jméno Zdeněk Ščasný. Myslel jsem si, že zrovna on bude ten, který se nebude bát nechat sedět třeba Lafatu, když bude z formy. Myslel jsem si, že přivede kvalitní zahraniční posily, že bude po hráčích tvrdě vyžadovat disciplínu, že se budeme snažit hrát útočný a pohledný fotbal, že pomalu a postupně do týmu zabuduje mladé hráče.

  Bohužel musím říct, že jsem se opravdu zklamal a dnes to vidím jako ztracený min. 1 další rok. Bohužel.

 • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

  Tashunka Witko30.9.2015 10:26reagovat

  Sparta se od začátku sezóny dopouští školáckých chyb v defenzivě, které mají na svědomí prakticky všichni hráči z obrany včetně gólmana Bičíka. Mužstvo je navíc na mezinárodní fotbal velice pomalé (Lafata, Matějovský, Dočkal), což je pak na hřišti znát. Když se k tomu nepřidá ani důraz jako v nedělním derby, je ze Sparty hodně průměrný tým. Na vině je také kouč Ščasný, který ustoupil od své filozofie a zapadl do určité „mazárny“, která na Spartě funguje. Nedotknutelnost Lafaty, Matějovského nebo Holka je přitom hodně kontraproduktivní, vzhledem k jejich výkonům. Lafata sice branky dává, ale hlavně proti slabším soupeřům, navíc kazí celý styl týmu, který spoléhá výhradně na jeho schopnosti a výběr místa. Snad žádný jiný klub (s výjimkou Udinese) na evropské úrovni pak netáhne útočník, kterému je už 34 let. APOEL je v kyperské nejvyšší soutěž první s bilancí (4-1-0) a skóre (18:5). Mužstvu se daří v koncovce a na Letné se gólově prosadí. Mužstvo plné jihoamerických fotbalistů je na tom výborně technicky i takticky. Rovněž hosté mají svého ostříleného kanonýra, Fernando Cavenghi střílel branky za Bordeaux, Villareal nebo argentinský River Plate. Hosté neprohrají, pokud domácí nastoupí v obvyklé sestavě, může APOEL pomýšlet i na vítězství.

  • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

   ardentr30.9.2015 10:47reagovat

   Lafata je jako van Nistelrooy v závěru kariéry

  • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

   hansel30.9.2015 10:56reagovat

   To je luxusní text a měl by viset v jejich kabině na očích do té doby, než přestane platit.

  • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

   Avhred30.9.2015 11:17reagovat

   Co si mám v tom soustavném rotování představit pod pojmem ”obvyklá sestava”?

  • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

   standis30.9.2015 14:14reagovat

   Co se stalo, že kritizuješ Matějovského? Svého největšího koně...

  • Sparta-APOEL očima bookmakerů:

   Rammstein30.9.2015 19:36reagovat

   meleš blbosti, jako vždy

    

   Bičík chytá jako bůh, a že někdy udělá chybu? No ty dělají i TOP gólmani, třeba když kouknu do premier league co za lapsy už předvedli Courtois, Ospina, Begovič, i Čech má občas slabší chvilku..

    

   Na Lafatu nadávaly lamy jako ty ještě dřív než přišel, asi má málo tetovaček nebo malý kartáč na hlavě...jeden z mála hráčů na svém místě co si plní co má a ještě hodně navíc, a třeba Malmu dal hatrick tak co bys chtěl, aby nasázel bůra Bayernu? to bysme s ním napřed museli hrát

    

   Dočkal to samé, ať hraje jak chce aspoň je nadstandartně produktivní, jak v gólech tak v asistencích, a to i na evropské úrovni v repre i v pohárech

    

   jediná žába na prameni je Matěj, ten ať už se ani o střelbu nepokouší ten je prostě levý jak šavle, dozadu je taky slabý ty hrubice to se nevidí ani u žáčků, a jako třešnička je to regulérní labil a přenáší to i na ostatní hlavně v kritických chvílích, a HLAVNĚ na rozhodčí, nedivím se už těm zářezům...

 • Ščasný musí pryč

  honzaspartan30.9.2015 9:32reagovat

  Pomatený a alibistický Zdenda musí pryč. Čím dřív, tím líp, pokud chceme ještě zachránit sezonu a pomýšlet na titul a následně na LM v příštím roce. Nechápu, jak mohlo někoho napadnout angažovat takového dinosaura.

  Volných trenérů je dost, náhrada by se jistě našla. Ať dají šanci někomu mladému, progresivnímu. Chci vidět Spartu hrát moderní fotbal. Klidně ať je to i Hašek nebo Jílek, coby prodloužená Hřebíkova ruka, která bude hrát moderně a bude zapracovávat odchovance.

  • Ščasný musí pryč

   mariovdolek30.9.2015 10:07reagovat

   S odchovanci je to dnes složité. Sice tu všichni po sobě krásně papouškují tři jména dorostenců (aniž by je kdy viděli), ale tak jednoduché to není.

   V dobách druholigového béčka, kdy ti nejlepší vynechali dorost U19, přeskočili do druhé ligy a mohli se v dorosteneckém věku otrkat proti různým zákeřně hrajícím ex-ligovým třicátníkům odstavených někam do Mostu. S přechodem do áčka pak nebyl takový problém, jako když teď přejde z dětské dorostenecké ligy. Rušení béček a založení nesmyslné a mizerné juniorské ligy tenhle přechod uplně dorazilo.

   • Ščasný musí pryč

    Tashunka Witko30.9.2015 10:30reagovat

    Nikdo Spartu nenutil, aby zrušila béčko.

    Olomouc má béčko ve 2. lize.

    Byla to jedna z mnoha dalších fatálních chyb sparťanského vedení v éře Křetinského, které Spartu pořád srážejí.

    • Ščasný musí pryč

     LukyACS30.9.2015 11:37reagovat

     Z toho je vidět neschopnost a také to, že nejsou dostateční vizionáři. Svoboda juniorky propagoval od začátku, přitom každýmu se selskym rozumem muselo bejt jasný, jak to dopadne, když tam na sebe narazej týmy s druholigovou kvalitou a týmy třeba z přeboru. Dukla tehdy měla béčko v pražskym přeboru, pokud se nepletu. Prostě srovnatelné kvality Smích

   • Ščasný musí pryč

    fanhob30.9.2015 10:45reagovat

    Tak B tým jsme rušit nemuseli. Potom je zcela evidentní, že přestup do A týmu je těžký. Ale s tím musí trenér pracovat. Takového hráče (já myslím, že teď tady měl být takto připravený Čermák) mít na lavici a dávat mu šanci 1x 15 minut, 1x třeba 10 minut atp. Takový hráč by měl zvládnout náš pohár atp. Takto ho pomalu zabuduje do mužstva. Takových hráčů nesmí být samozřejmě moc, ale tak 2 by se měli takto zkoušet.

    My máme na lavici a teď i v základu opět Hušbauera. k tomu bych jen poznamenal, že jiný takto špatně hrající hráč by se do základu samozřejmě nikdy nedostal. A to je také to největší zklamání od tohoto trenéra, sliboval jsem si, že je dost kritický a že se nebojí nechat sedět ”hvězdu”.

   • Ščasný musí pryč

    Furia Ceca30.9.2015 10:51reagovat

    Si ukrad kámošovi přezdívku!

   • Ščasný musí pryč

    honzaspartan30.9.2015 10:55reagovat

    Jo, zrušení béčka byla velká chyba.

    • Ščasný musí pryč

     LukyACS30.9.2015 11:35reagovat

     By mě zajímalo, jestli jsme tím něco ušetřilo, jelikož pořád máme mraky hráčů, které posíláme hostovat a pokud vím, tka i na hostovačkách jim platíme minimálně část mzdy Úsměv takže se ušetřili leda tak náklady za cestování Úsměv

     • Ščasný musí pryč

      honzaspartan30.9.2015 13:06reagovat

      Nic se neušetřilo, akorát teď snáze přicházíme o talenty a máme menší vliv na jejich vývoj.

   • Ščasný musí pryč

    LukyACS30.9.2015 11:40reagovat

    Ale nikdo nechce, aby hned byli v základu tři. Stačí je jen vyzkoušet, to můžou být na střídačce, ale Ščasný si radši na lávku vezme 2 stopery, resp. 3 pokud počítáme i Marce a na poháru si radši nechá 2 volná místa, o to tu jde. Tady není ani trocha zájmu.

    Máme nejlepší mládež v republice a nedokážeme z ní moc vytěžit. Přitom poslední obchody směrem do zahraničí se týkali našich odchovanců - Kadeř, Hušbuaer a i Kadlece s Bonym tam snad lze počítat.

  • Ščasný musí pryč

   Furia Ceca30.9.2015 10:33reagovat

   Mladýho a progresivního kouče důchodci z kabiny poženou okamžitě... zase vodcaď podcaď, oni tomu rozumí nejvíc a jsou přece ve Spartě Smutek

   • Ščasný musí pryč

    LukyACS30.9.2015 11:34reagovat

    Hloupost, jen o zkušenostech tyhle věci nejsou. Podívej na Koubka, teď Ščasného a další dinosaury, ti už si respekt moc zjednat neuměj. Tohle není jenom o věku.

    • Ščasný musí pryč

     kapacitos30.9.2015 12:04reagovat

     Právě, že ti si respekt dokáží zjednat, ale to se nelíbí hráčům, tak ho odstřelí, jako se to stalo v Plzni a děje se to i u nás.

     • Ščasný musí pryč

      honzaspartan30.9.2015 13:10reagovat

      Pokud by chtěl nějaký náš hráč odstřelovat kouče, tak musí být odstřelen sám.

 • Kamil

  asd30.9.2015 0:16reagovat

  Náhradník v širší nominaci repre. Nebýt toho, už jsem na něj regulérně zapomněl. Hrál většinou hovno, ale vždycky mi byl sympatickej. No jeho čas už nás už je asi historie, ve 28 na hostování v Polsku, to je zlé ... Kdysi to byl i dorostenec roku a předvídali se mu veliký věci. Že ty kluci ročníku 87 vesměs tak upadli, to je divný

  • Kamil

   majtin30.9.2015 8:06reagovat

   Já bych ho dal na pravého obránce. Vážně. Výbornej fyzicky, zodpovědný, taktický, pomalý taky není, centry dobrý. Tam by ta jeho opatrnost, kdy se snažil vše hrát do stran mohla zaniknout.

   • Kamil

    hansel30.9.2015 8:52reagovat

    Hrát může v podstatě kdekoliv, je to takový hráč ”všechno a nic”, ale pro mě lepší než Mareček. Mě by v kádru nijak nevadil, je to zodpovědný univerzální kluk, vyloženě nenadchne-vyloženě neurazí. Jsou tu určitě horší.

    • Kamil

     Pouzar1130.9.2015 9:10reagovat

     Lepší než Mareček Smích Smích Smích To je taky kde kdo Smích ... On by si tam Kakamil asi svoje odehrál, ale když si vzpomenu na poslední dobu, kdy se dalo na naší hru dívat, tak na pravým beku byl vyloženě rychlej hráč. Takže pokud bude Dočkal na pravej záloze/křídle tak o tom aso nemá ani cenu uvažovat.

     • Kamil

      honzaspartan30.9.2015 9:33reagovat

      I já jsem lepší než Mareček.

   • Kamil

    ardentr30.9.2015 10:27reagovat

    nebo možná jestě líp na pravou zálohu. Kamilovi podle mě vyloženě uškodilo, že ho trenéři cpali do středu zálohy, jednu dobu hrál dokonce defenzivního záložníka, přitom středový záložník on prostě není, nemá dlouhou přihrávku, nemá přehled, jedině to, že umí bránit, protože je zodpovědný. Zato ale umí centrovat od lajny a je na tom výborně technicky, a s rychlostí to také není špatné. Jeho místo je na kraji.

  • Kamil

   experto30.9.2015 9:37reagovat

   On tam hraje výborně, na druhou stranu, polská liga je výrazně slabší než česká. Vždyť tam z Čech kolikrát nastupovali v základech i uplný odpadlíci. Některé zápasy zkreslují diváci, třeba Legia má často atmosféru jak v bundelize, ale celková sportovní úroveň ligy nic moc.

   • Kamil

    Víťák z Cé Osmičky30.9.2015 10:23reagovat

    Legia má mnohem lepší atmosféru než v Bundeslize. Jen na okraj Úsměv

 • studio

  guitarplayer29.9.2015 23:17reagovat

  José hájí JoséhoSmích

 • ty bosákovy průpovídky

  guitarplayer29.9.2015 22:19reagovat

  to je teda věcOtrávení

 • LM

  captain_obvious29.9.2015 21:03reagovat

  Jsem si myslel, že Borisov se tam zase dostal víceméně náhodou a bude hrát druhé housle, ale zatím ty Římany solidně melou. Přitom tam nemají vyloženě známé jméno, Hleb je na lávce dneska.

  • LM

   standis29.9.2015 21:41reagovat

   A Arsenal prohrává doma 1:2 s Olympiakosem. Dostali gol přímo z rohu - chytá Ospina.

   • LM

    majtin29.9.2015 22:51reagovat

    Tak nám (jakože Čechům) zatím ty koeficientové plány a útoky selhávají. Minule nás dal políček Sion s Basilejí a vlastně i Asteras no a dnes Olympiakos, když to takhle půjde dál tak půjde dál.

   • LM

    LukyACS29.9.2015 23:11reagovat

    To bylo neskutečný, co provedl. To jsem ještě neviděl Smích

    • LM

     honzaspartan30.9.2015 9:54reagovat

     Arsenal prohrál dva zápasy s outsidery, je na pokraji vyřazení, ale Wenger se Ospiny ještě zastavá a nepřizná svou chybu, že ho postavil.

     Jsem teda zvědavý, jestli ho přístě postaví znovu nebo si jenom kaká do huby Smích

     Podle mě už příště Ospina chytat nebude.

 • Reprezentant Mario Holek

  Franta z lidu29.9.2015 19:15reagovat

  ... třeba chytne na reprezentačním srazu formu Smích

  Jinak Vrba dneska chytil dobrou radovsko-bílkovskou: ”Pánové, ještě jedna otázka na Limberského a jdu pryč. Buď je ta tiskovka o nominaci, o kvalifikaci, nebo je to tiskovka o Limberském. Pokud je to o Limberském, já jdu pryč.” Smích

  Tak snad ten závěrečný dvoják zvládneme s úspěchem!

  • Reprezentant Mario Holek

   LukyACS29.9.2015 19:44reagovat

   Jak může sparťan nadávat na to, že je náš hráč v reprezentaci? A neříkej, že ti jde o repre, když už máme jistý postup...

   • Reprezentant Mario Holek

    Lobrock29.9.2015 19:49reagovat

    Franta z Lídlu samozřejmě sparťan není, přesně naopak. Nicméně pokud jde o mě, tak já taky chci míň sparťanů v repre. Budou se hrát důležitý zápasy a naši hráči a Sparta se nemůže připravovat, když jí chybí půlka kádru. Sparťanský zápasy po repre vždy bývaly průserové.

    • Reprezentant Mario Holek

     majtin29.9.2015 21:01reagovat

     Zato Davča bude s Plzní v klídku trénovat a nabírat síly. A před Eurem šup zpátky do repre. Proč by nešel Plzní Vrba na ruku, když se to nabízí.

     Ale na druhou stranu snad aspoň v reprezentaci ty kluci získají nějaké správné herní návyky.

    • Reprezentant Mario Holek

     pubi29.9.2015 22:21reagovat

     Čim míň se budou připravovat pod Ščasným, tím líp.

    • Reprezentant Mario Holek

     pubi29.9.2015 22:21reagovat

     Čim míň se budou připravovat pod Ščasným, tím líp.

77441 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha