Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Obranná činnost

  peterpan2715.8.2015 9:55reagovat

  Tak zazněly tu argumenty, že obrana hořela kvůli nefungující záloze. Dobře, to že si ve vápně Ščuk volně pobíhá není primárně chyba Holka a spol. Na druhou stranu, pokud se zaměřím na individuální kvalitu obránců, tak to byla katastrofa. Costa si dělá co chce, kupodivu včera ani jednou neukázal ty svoje fantastický nůžky, při kterých odkopává míč z našeho vápna. Holek prohrál s Magerou a Barošem cca 9 z 10 soubojů a z Marečka si zase udělal Skalák trhací kalendář... Prostě i v soubojích jeden na jednoho hořeli, kvalitnější tým by nám dal pětku včera

 • Brabec

  Standa Hejkal15.8.2015 9:47reagovat

  Proboha jak někdo může napsat, že je čas vrátit do sestavy Brabce? To raději zraněného Kováče. Tam se alespoň můžeme vymlouvat, že je zraněnej Smích Brabec má možná trochu lepší hlavu než Holek nebo Mareček, ale jinak je pomalej, nekreativní, jeho rozehrávka je strašná, je nemotornej, při bránění naivní. Ten by nám pomohl? To snad ne. V lize nevidím klub, kde by měl Brabec jisté místo v sestavě. Ani ve Slávii a Baníku ne. Možná ve Zlíně.

  • Brabec

   bledátvář15.8.2015 10:43reagovat

   Ale pozval Hřebíka na svatbu...

  • Brabec

   Pitoma15.8.2015 12:12reagovat

   To jsou směrem k tomu nemotorovi fakt zlatá a výstižná slova. Proč se ho jednou pro vždy nezbavěj.Škoda že to vidíme jen my tady co tomu rozumíme.

  • Brabec

   Pitoma15.8.2015 12:24reagovat

   Ba ne asi tomu moc nerozumíme. Promítnul jsem si hru Mertesackera, Terryho, Řepky, Puyola, Pepého, Boatenga a to zrovna kreativní vyvážeči a fofrníci taky nejsou tak nevím. možná je to vo tom, že má fungovat všech jedenát frajerů kompaktně což Sparta již dlouhou dobu nepředvedla myslím roky né dni.

  • Brabec

   Chrod15.8.2015 13:58reagovat

   Bylo by to stejně strašný jako s Marečkem. Brabec je možná pomalej, nemotornej a při bránění naivní, ale v tom je Mareček úplně stejnej. Nebo chceš říct, že Mareček je rychlej, obratnej a při bránění precizní? Smích

   Výhoda u Brabce je, že aspoň něco odhlavičkuje, občas dá dokonce gól ze standardky, a taky se pohybuje většinou tam, kde má (narozdíl od Marečka, kterej se motá kdovíkde a jeho strana je prakticky pořád volná - například při prvním gólu Skaláka - kde kurva byl? Nejdřív tam zbytečně jenom stínoval a pak se tam motal někde před Holkem a jenom otáčel hlavu).

 • bledátvář15.8.2015 9:28reagovat

  A Hušbauer je línej jako veš. Vůbec se nedivím, že si venku nekopnul.

  • pubi15.8.2015 9:32reagovat

   Blesku. Smích

  • atraps215.8.2015 9:41reagovat

   Základ naší hry je v nefungování obrany.Směrem dopředu se obránci dovedou prosadit ale při bránění je to hrůza.Včera bylo zajímavé sledovat jak při standartkách domácích je ve vápně výpomoc od Lafiho ale třeba Matěj nebu Hušby jsou víceméně do počtu.Přitom po založení protiůtoku je vepředu okamžitě kdo?LAFATA.

   • kritik15.8.2015 10:51reagovat

    Dočkal,Lafata,Vácha,Krejčí-nejlepší naši hráči při výběru místa kde mají v danou dobu být.

 • Jerababa15.8.2015 7:59reagovat

  Přiznejme si, že včerejší výhra byla šťastná nebo spíš vychytaná Bičíkem. Kritizoval jsem tady obranou trojici, ale včerejšek ukázal, že podstata problému je v záloze. Dobrá mužstva dokáží po ztrátě míče dostat za balon 7-8 hráčů. My včera? 2-3. Pak se divíme, že Vácha je samej faul, ale co by tak asi mohl dělat? Hušbi, Matěj, Bořek ano Krejčí prostě dozadu špatný. Ve chvílích, kdy se dopředu včera vydal i Costa jsme snad hráli 2-7-1. To je ruská ruleta. Nejsem proti 3-5-2, ale nemáme to zvládnutý. Jestli to chceme hrát a bylo by fajn mít tu možnost během utkání to variabilně měnit, tak zatím by možná bylo dobrý přidat k Váchovi ještě jednoho defenzivnějšího(Mareček?). Jinak za body jsem rád, ale je to infarkt.

  • bledátvář15.8.2015 9:26reagovat

   Podstata problému začíná u výtečníků v obraně. Základem je, že obrana nemá žádnýho šéfa a snad není standardka, kdyby jim tam nevyplaval volnej soupeř, co zakončuje sám. To je velice smutný, protože spoléhat se na to, že soupeř je kopyto a šanci nedá není úplně super strategie pro vítwzství v lize, natož v pohárech.

 • Costa lávku, Brabec na plac

  Vincos15.8.2015 7:56reagovat

  Costa nikdy nebude stoper, ať se na mě nikdo nezlobí.

  A taky bych v sestavě rád viděl Steinyho, bez kteryho smerem dopredu prava strana nefunguje.

  • Costa lávku, Brabec na plac

   pubi15.8.2015 9:31reagovat

   Steiny jednoznačně chybí - nejen proto, že jako jediný dokáže po pravé straně útočit, ale taky proto, že Frýďas je vpravo totálně zabitej. Doteď tam podával v posledních zápasech nemastné výkony, ale včerejšek, to už byla z jeho strany vyloženě trapnost. Jediné, co mě napadlo, že za tím mohlo být, byl možná taktickej pokyn, aby poáhal Marcovi se Skalákem, protože se od stopera (!) Marce nehnul za celej poločas na 10 metrů.. Já osobně bych teď sestavu ustálil v tomto složení:

    

   Bičík - Mareček, Holek, Hybš (Brabec) - Steinhofer, Dočkal, Vácha, Matějovský, Frýdek (Krejčí) - LaFatai.

   • Costa lávku, Brabec na plac

    atraps215.8.2015 9:49reagovat

    Krejčí v sestavě být musí.Nemáme momentálně nikoho kdo dokáže balon rychle potáhnout a poslepu odcentrovat na místo kde se většinou oba útočníci pohybují.Frýdek má hrát něco jiného než v Liberci a tam je problém než si zvykne.

 • Brabec

  Roger Eschmann15.8.2015 6:02reagovat

  Je na čase vrátit do sestavy Brabce.

  • Brabec

   Tashunka Witko15.8.2015 12:50reagovat

   trochu hloupá provokace

 • Zdenda

  ajosek15.8.2015 0:20reagovat

  je stejně frajer jak se nesere v půlce vyměnit dva hráčeÚsměvjen mě vadí že si nedupnul pro dobrýho stoperaOtrávení

 • rozestavení

  M8814.8.2015 23:53reagovat

  proč tam vlastně musíme mít pět záložníků já bych se vrátil k naky podobny obraně co fungovala- nevim jak to tet lip složit v obraně než nevidim teda moc variant na pravyho obrance takže asi mareček- brabec -holek- costa(hybš)?:(

  • rozestavení

   M8814.8.2015 23:59reagovat

   na tři obránce můžem hrát proti těm horším celkům vy synotlize ne proti těm top 6 u nás a v evropě s těmahle (ne)obráncemaOtrávení

   • rozestavení

    Avhred15.8.2015 0:09reagovat

    Buďme realisti; nemůžeme hrát proti top 6 s třemi obránci, a přesto jsme jednoho z top 6 vyklepli na jejich stadionu jednoznačně 4:2. Úsměv

    • rozestavení

     SFINGO15.8.2015 0:12reagovat

     jak říkám, pokud bude takto hořet záloha a hlavně její střed, tak můžeme hrát klidně na 4 obránce a stejně bude mít soupeř šance. A to tam toho Vácha ještě dost zahasil.

    • rozestavení

     Rammstein15.8.2015 7:58reagovat

     Jednoznačně? Jsme se klepali i o bod Smích kolikrát se nám ještě podaří dát 4 góly z 8 střel a současně Bičík zachytá jak bůh?

  • rozestavení

   brac15.8.2015 0:28reagovat

   Steinhofer přišel jako náhrada za Kadeřábka, v kariéře hrál převážně pravou obranu, až na Jihlavu zatím vše zahrál dobře a najednou nemáme pravého obránce?

   • rozestavení

    ajosek15.8.2015 0:37reagovat

    taky jeho nenasazování nechápuSmutek Otrávení

 • Pozitiva ze zápasu

  Chrod14.8.2015 23:46reagovat

  1) 3 body z Boleslavi se počítaj, ať už to bylo po jakymkoliv výkonu. Tam se bude každýmu vyhrávat těžko a dá se říct, že tohle jsou 2 plusový body, který Plzeň dneska v podobnym zápase neuhrála.

   

  2) Ščasný má koule na to, aby klidně vylil 2 hráče v poločase a změnil rozestavení. Pod Lavičkou bysme se až do konce koukali na tu bídu a ještě bysme prohráli.

   

  3) Buchta při rohu Dočkala ukázala kozy.

   

  4) V Thunu po tomhle zápase netušej ani hovno.

  • Pozitiva ze zápasu

   standis14.8.2015 23:50reagovat

   Bod 4 byl záměr, jinak si to neumím vysvětlit a za bod 2 Zdendu také chválím.

   • Pozitiva ze zápasu

    SFINGO14.8.2015 23:52reagovat

    já tipuju proti Thunu Markuse, protože Frýďas dneska opět mizernej a Śčasný na tohle má koule, aby ten kádr točil podle formy

  • Pozitiva ze zápasu

   Rammstein15.8.2015 8:07reagovat

   https://vine.co/v/edluhdLVpgp

   to volá po Zlaté permici, Otavo konej!

 • obrana

  M8814.8.2015 23:46reagovat

  Je si potřeba přiznat že obranu ve třech prostě hrát nemůžem jeden střední stoper a ještě holek kterej radši vystoupí někde na souboj k půlce a pak proadne než aby byl střední kladivo a uklízel centry. Takže situace je bud propadlej Holek nebo stačí aby zaútočili vda a více protihráčů a ten střed vápna je práznej chaos nikdo z těch třech neví jestli bránit osobně nebo prostor protože tam většinou je víc útočících hráčů a vyjma váchy nikoho ze zálohy obrana netakunje ta se ani neopovažuje pomoct. standartní situace je otázky z těch 10 co měli cca tak v 7 byl aspon jeden hráč uplně sám totální chaos kdo kde má bejt. Zkusil bych radši pokud se neprivede nakej lepší stoper 4-4-2 ti chodiči v záloze( hušby, matěj) radši vyměnit za jednoho defenzivního hráče !!!!!

  • obrana

   SFINGO14.8.2015 23:49reagovat

   ono na tři vzadu hrát můžeš, ale musí ti fungovat záloha(hlavně střed) a ta dneska hořela, jako papír.

   • obrana

    Bunda14.8.2015 23:58reagovat

    Přesně. Tohle prostě není o Hybšovi nebo Holkovi a nepomohl by ani Pique. Několikrát byl Scuk uplně volný v našem vápně a to je střední záložník Bolky takže ho měl hlídat Matěj nebo Vacha a nic.. Holek tam pak má Mageru,Scuka a neví co dřív. Systém 3-5-2 funguje jen když obráncum pomáhají krajní a střední záložníci a to se u nás vůbec neděje. Musí to být dynamické,hráči blízko u sebe a my máme vše naopak.. Scasny je skvělej taktik a o poločase to potvrdil.

    • obrana

     SFINGO15.8.2015 0:10reagovat

     neříkám, že máme nějakou skvělouz obranu, ale to tam můžeme mít Terryho, Piqueho a Kompanyho a budou taky hořet pokud bude hořet záloha a její střed jako dneska. Ščuk si naběhl do vápna kdy se mu zachtělo a Matěják na něj v poklidu kouká. Takle to prostě hrát nejde. Dneska se ukázalo, jak chybí některým klukům v záloze dynamika, správný pohyb a čtení hry.Tak doufejme, že příští zápas se odehraje v maximální koncentrovanosti.

76034 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha