Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Ale no tak kluci

  ajosek2.5.2017 10:11reagovat

  Dopřejte staršímu padesátníkovi co Spartičce fandí od r.80 někdy svůj názor SmíchHřebíka jsem dříve uznával,ale za jeho spoluvlády jsme získali 1 titul za 10 letSmutekTo že kecá do všeho mi nikdo nevyvrátí.A sám Rada řekl,že už je mu to jedno a že bude stavět toho,kdo má formu a navíc že tu nemusel být-protože před ním oslovili 5 trenérů,kteří k nám odmítli přijít-proč asi??

  • Chabix2.5.2017 10:17reagovat

   Nevíme jakým způsobem do toho kecá. Ale jsem toho názoru, že by koncepci měl určovat jeden člověk. Ten si k tomu vybere nějaké poradce a vhodné spolupracovníky, podřízené a za to bude zodpovídat. To, že je tu několik hlasů a každý má jiný názor opravdu není dobré.

   • 13goat2.5.2017 10:34reagovat

    Tenhle proces stavění koncepce znam na vlastní kůži a funguje. Otázka je, jak je to na Spartě. A dál je nutné rozlišovat koncepce pro mládež x celková koncepce klubu.

  • Pouzar112.5.2017 10:33reagovat

   Ten kec o tom (A sám Rada řekl,že už je mu to jedno a že bude stavět toho,kdo má formu) vznikl akorát tady .. Živě sem to neviděl, ale později sem to nalezl na youtube a rozhodně si nemyslím, že to přímo vyznívá do té verze, která se tu hojně prezentuje ( přebraná od pár afektovaných lidí ) ...

    

   To že tu nemusel být a trenéři sem nechcou neznamená, že za to může Hřebík ( to je zas jen zbožné přání a ukazování prstem bez jakéhokoliv důkazu ) .. Můžeš si to vyložit taky jako: Trenéři sem nechcou, protože ve Spartě je banda nekopů, týmu se nedaří a ví, že by to bylo jen do konce sezony .. zkrátka si nechcou pošramotit karieru takovou etudou ..

    

   To že do všeho kecá jakožto člověk co dával dohromady koncepci je logické ( navíc je to jedinej odborník kterej ve vedení pracuje ), jenže to mermomocí nemusí znamenat že říká POSTAV LAFATU JE DOBREJ ...

    

   bonus: věk a doba kterou člověk fandí (ale třeba i pracuje) bohužel neznamená, že má vždy pravdu a už vůbec ne, že dané problematice rozumí

   • Pouzar112.5.2017 10:40reagovat

    k prvnímu odstavci: předtím než řekl že už je mu to jedno .. mluvil o tom jak nasadil vatajelua ( takže to spíše poukazuje na to že mu někdo kdo má nastarosti juniorku, případně někdo kdo funguje jako spojka řekl, že na to nemá ..

  • majtin2.5.2017 11:00reagovat

   To je pořád dokola. Za spoluvlády Hřebíka - to je ten problém, ona to nebyla ani tak spoluvláda, ale kočkopes - bylo to jako šlapat na brzdu a plyn zároveň.

   Ta historie je známá - první angažmá, skvělý výkony v LM, liga by dopadla, Hřebík narážel na ”hvězdy”, kdy Blažek se Zelenkou a spol.. prostě neměli buňky a hlavně soudnost na to, ho pochopit. Druhý angažmá a i třetí - pracoval v nenávistný atmosféře vytvářené bandou zabedněnců, to se fakt dost dobře nedá. Při třetím angažmá krom již zmíněného pracoval s mixem mladých hráčů (Přikryl, Krejčí, Kader) a dinosaurů - Kušnír, Zápotočný, Vidlička, Jarošík. Nauč tyhle ”přemýšlivý” hráče třeba repressing... Je pravda, že kádr si vybíral s Haškem sám, takže si ty hráče nechali sami, ale zcela pochopitelně to bylo z toho důvodu, že nechtěli udělat radikální řez, protože věděli, že při ztrátě titulu skoro jistě letěj. Což se stejně nakonec podařilo a antistrahovská klika neváhala. Přitom, když si vezmu jak dlouho jsme tu museli snášet Chovance nebo Ščasného, tak Hřebík a spol. měli dostat víc prostoru, protože věci šli správným směrem. Ale oni by jim ani vopice víc prostoru nedali.

   Hřebík pak trochu ještě kádr pročesal, z čehož jsme těžili za éry Lavičky.

  • victorlima2.5.2017 20:15reagovat

   Samozřejmě, že Hřebík všem do toho mluví. Potvrdil to i Hašek, myslím že v pátečním Sportu. Na otázku, že on přeci poměrně nedávno trénoval Spartu, odpověděl, že ano, ale sestavu mu diktovali jiní a jmenoval Chovance a Hřebíka. Chovanec už pro Spartu nepracuje. Zbývá jen ten vzteklý stařík.

  • stařec2.5.2017 21:38reagovat

   Dovolte téměř sedmdesátníkovo,co chodil ještě na

   dřevěný stadion,pár slůvek.Jsem fandy Sparty od

   padesátých let.Když měla Sparta úspěchy,vždy za

   tím stál jeden max.dva lidé.V šedesátých letech

   poprvé začal trenovat Spartu V.Ježek.Měl vždycky

   rozhodující slovo a Sparta měla úspěchy i na té

   meznárodní scéně.(např.vítězství na Hexagonalu

   v Jižní Americe).Odešl do zahraničí a nakonec

   Sparta skončila ve druhé lize.Když se vrátil zpět,

   Výkony šly opět prudce nahoru.Dokud se těžilo

   z jeho práce,bylo vše v pořádku.Pak si majitelé

   začali hrát na frajery a Křetínský to dodělal.

   Hlavní chyba je na straně Křetínského a vedení,

   do kterého si nasadil kamarády,co o fotbale nic

   nevědí,ale chtějí rozhodovat.Tam je žába na tom

   pověstném prameni.Vztek

 • Schick asi výstupní klauzule

  ACSOLDBOY1.5.2017 21:47reagovat

  1,34 Mld CZK.... Tak to fakt ty poháry, s 20% participace, můžeme oželet.....

  • ajosek1.5.2017 22:03reagovat

   zajímavý co o něm říká šéf Sampdorie.Hlavně že podle Hřebíka neumí bránitVztek

   • Bunda1.5.2017 22:05reagovat

    Zase ten tvůj Hřebík :D Neříkal že neumí bránit,ale že nechce Smích Kecal snad ? :D Ne. V Bohemce první kola neudělal presink,nedal obraný sprint.

   • LukyACS1.5.2017 22:22reagovat

    Až na to, že se ho někdo v online rozhovoru ptal, co na tohle hodnocení od Hřebíka říkal a on říkal, že ho v tomhle ohledu Bohemka hodně změnila, tam totiž bránit musel a hodně mu to prospělo.

    • pepinho21.5.2017 22:26reagovat

     Něco podobného říkal i Holoubek

    • Pouzar111.5.2017 22:33reagovat

     Marná snaha o nápravu Smích ten se sem chodí jen uvolnit a vyvztekat z každodenního stresu ..

    • Chabix2.5.2017 0:06reagovat

     Hele já už tyhle komenty, co tu někteří píší, neberu vůbec vážně. To bych se pořád jen rozčiloval a to fakt nemá cenu. U těch lidí je to potřeba si vzdy do něčeho kopnout bez znalosti věci. Ale to i obecně životě, lidi věci vnímají hrozně moc povrchně a tak z 5%, vůbec nechtějí přemýšlet do hloubky.

  • Dynamo2.5.2017 7:46reagovat

   Tolik zřejmě nikdo nedá.

 • SESTUPOVÁ MATEMATIKA

  ouissi1.5.2017 21:11reagovat

  Trošku pro odlehčení:

  Jak kdo předpokládáte, že dopadnpu boje o udržení v 1. lize?

  Já tipuji sestup Jihlavy a Brna s tím, že Brno sestoupí při totožném bodovém zisku díky horší vzájemné bilanci s Příbrami.

  Boj o udržení bude v posledních kolech ovlivněn více než čim jiným rozlosováním. Díky tomu se zachrání Hradec, který bude ze čtyř zbývajících utkání hrát třikrát doma. Naopak Jihlava třikrát venku a to se jí stane osudným. A Brno má vylosování, byť bude hrát doma ještě dvakrát, snad ještě horší než Jihlava (doma Zlín a Plzeň, venku Příbram a Slavia). Ti by dost možná už taky nemuseli uhrát ani bod. Naopak Příbram bude mít doma Brno a Zlín, venku Duklu a Jihlavu. Takže kromě v Jihlavě by mohli bodovat pokaždé.

  Co se týká vzájemných utkání, Příbram má lepší s Hradcem a vyrovnaná s Bohemians; Jihlava má lepší s Hradcem a s Brnem; Bohemians mají lepší s Jihlavou a s Brnem a vyrovnaná s Příbrami; Hradec má lepší s Příbrami a vyrovnaná s Brnem; Brno má vyrovnaná s Hradcem a lepší s nikým. Ostatní odvety se ještě budou hrát: Pribram-Brno, Jihlava-Příbram a Hradec-Bohemians.

  Vaše tipy?

   

  • sekvoj1.5.2017 21:55reagovat

   Vzhledem k tomu, že Hradec je bezkonkurenčně nejhorší tým doma, jsou tři zápasy doma spíše kontraproduktivní

   Pořád si myslím, že sestup už je věc hlavně těch tří klubů na 14-16. místě, z čehož tipuji záchranu Příbrami, kvůli efektu Starka

  • hombre2.5.2017 8:04reagovat

   Myslím, že spadne Jihlava a Hradec. Já mám třeba rád Jihlavu, proto je mi ji líto. Ale asi spadne. Hradec má hodně slušnou mládež, ale letos je doma makovej. Rok dole a pak zpět a už bude v poho. Když píšeš o Brně, tak i Klokan to má hodně nahnuté. Hrají hodně dobře, ale bez výsledků a taky trocha smůly. V Liberci nevím jaký to bylo, ale věřím Haškovi a přeji mu tu záchranu. Příbram má dobrý los a hlavně tu někdo psal, 3 věci, které jsou věčné - smrt, daně a Příbram v 1 lize Neutrální.

   • ouissi2.5.2017 9:14reagovat

    Bohemians nemají taky nijak lehký los. Ale předpokládám, že porazí doma Karvinou. A to jim bude pravděpodobně k záchraně stačit. Pokud by s Karvinou nevyhráli, tak by v posledním kole byla v Hradci asi ”pěkná” řežba (Hradec-Bohemians). Pak by mohl být ”vykoupán” Hradec. Ve svém kalkulu uvažuji, že Bohemians už budou v té chvíli zachráněni a Hradec vyhraje. Pokud budou hrát o záchranu i Bohemians, může to skončit jakkoli.

     

    • hombre2.5.2017 9:38reagovat

     No on Klokan může klidně klepnout Slávku už v sobotu. Brnu to pustí Zlín, tomu už o nic nejde a Příbram vyhraje na Dukle a doma s Brnem a je hotovo. Hradec i Jihlava dolu, ale snad to tak nebude...

     • ouissi2.5.2017 10:34reagovat

      Tak to si nemyslím. Zlín má ještě teoretickou šanci na EL i z ligy (finále poháru se bude hrát až, tuším, 17.), takže tento víkend si myslím, že Brnu nepustí nic. A cirkus si to ”u sousedů” pohlídá.

      Jinak i mně jsou Hradec a Jihlava celkem sympatičtí a sestup jim nepřeji; nevzpomínám si, že by kdy v minulosti byly ”namočeni” v nějakých výsledkových machinacích.

      Naopak Brnu bych za jejich neustálou ”namachrovanost”, ale i za policistku ”od plotny”(Smích), přál z celého srdce.

       

 • Bohemians

  Chabix1.5.2017 19:43reagovat

  Tak Haškovi se to angažmá zatím moc nedaří, ale snad se to nakonec rozjede. Bohemians potřebují především nějakýho kvalitního útočníka, pokud chce Hašek praktikovat svojí filozofii.

  • Bunda1.5.2017 19:58reagovat

   Minulé kolo je zařízl rozhodčí - upřel jim dvě penalty a bylo tam hafo otočených situací. Asi peníze Jardy. V Bolce to posral Jindřišek když nedal pecku na konci zápasu. No a dneska to byla jasná jedna..Liberec se solidně rozjel a doma teď dělá vždy 3 body.

   Viděl jsem 30 minut a Kuchta hrál snad za Liberec Smích Bohemka má hodně těžký los a je dost možné že spadne..

   • Chabix1.5.2017 20:00reagovat

    Minulý i dnešní zápas mají jedno společné. Hodně špatný vstup do zápasu.

   • pepinho21.5.2017 20:08reagovat

    Za stavu 1:0 jim neuznali regulérní gólSmích

  • Elbruso1.5.2017 20:01reagovat

   Snad se to Bohemce povede zrovna teď proti Slávii.

   • majtin1.5.2017 21:08reagovat

    To je těžký rozhodování, ale to by v podstatě znamenalo výrazné zvýšení prádelny na titul, z čehož bych měl pramalou radost. Z titulu Slavie bych taky nejuchal, ale prádelna je pro mě fujtajblovější.

    • wasek2611@centrum.cz2.5.2017 10:52reagovat

     Nevadí. Já fandím téměř vždy proti Slávii a Plzni. Kdo získá titul z těhle dvou mi je asi jedno. O něco víc bych ho asi přál Slávii.

      

     Ale prostě v každém zápase co hrajou číňani a prádelna fandím proti nim

     • Chabix2.5.2017 12:09reagovat

      Ta šance na titul je teoretická, ale abych přál jednomu týmu víc a druhému míň - To fakt ne. Já doufám, že se ještě snad nějakou náhodou dostaneme na místo 2. A je mi jedno na úkor koho to bude.

 • Též něco o Italovi

  wilathewarrior1.5.2017 17:14reagovat

  http://www.espnfc.co.uk/club/internazionale/110/blog/post/1852064/analysing-inter-milan-manager-andrea-stramaccionis-awful-season

  • pepinho21.5.2017 17:29reagovat

   Slabá obrana, zranění..ideálníSmích

  • Elbruso1.5.2017 19:26reagovat

   Ono na každém trenérovi se dá najít něco špatného, navíc moc nejde srovnávat ligy, všude se hraje jinak. Vůbec ho neznám, třeba je to jen drb a přijde nakonec někdo jiný, pochybuji tedy že zůstane Rada to je asi tak jediná jistá věc. Pokud budeme hrát dobře, tak je mi jedno, kdo to povede.

  • waaw1.5.2017 19:40reagovat

   Není to pravda. Stramaccioni ani nikdo jiný zatím nabídku trenérské smlouvy od Sparty nedostal,“ řekl však deníku Sport muž, který má o dění v největším českém klubu dokonalý přehled.

    

   • kilovolt1.5.2017 20:12reagovat

    a kdo to je? ten muž s dokonalým přehledem

    • 13goat1.5.2017 20:26reagovat

     Klasická osoba nikoho, na kterou se pisálcí rádi obrací.

    • waaw1.5.2017 20:26reagovat

     Asi Kotalik, ne?

    • ACSpartaPraha4ever1.5.2017 20:41reagovat

     Se podivej kolem sebe, tady jich mas plne forum. ;o))

     • Chabix2.5.2017 10:35reagovat

      To je trefnéSmích

   • captain_obvious1.5.2017 20:27reagovat

    Však taky Di Marzio o žádném kontraktu nic nepsal. A všechny ostatní články s pravděpodobností blížící se jistotě vychází z toho jeho.

  • Spytihnef1.5.2017 22:07reagovat

   Teď jsem koukal na pár jeho tiskovek z Panathinaikosu a ta jeho angličtina je dost mizerná.

   • victorlima2.5.2017 9:43reagovat

    Jeho angličtinu bych moc neřešil. Ti s kterými bude mluvit v kabině taky asi nejsou absolventy Oxfordu.

  • Chabix2.5.2017 10:33reagovat

   Díky za článek. Stramaccony vyznává 433, který prakticky nepoužíval. Šéf Interu si myslel, že to bude nový Guardiola a to se taky nenaplnilo. Nicméně i tak mu předvídají úspěšnou budoucnost.

 • Výběr trenéra

  Furia Ceca1.5.2017 16:15reagovat

  neslibuje ani nezaručuje žádné změny vzhledem k tomu, že ho vybírají nekompetentní lidé z vedení. Nenechte se tím tedy znervóznit, protože karavana táhne dál a je jedno, kdo bude mít na vizitce trenér áčka.

  • ajosek1.5.2017 17:03reagovat

   Odejít musí i Kotalík,Požár a Hřebík!!!!

   • Bunda1.5.2017 17:06reagovat

    Proč Hřebík? Kecá kámošovi Radovi do sestavy ? Nebo se mu nedaří s mládeži ? Smích Požár odejde a přijde Vozábal. Zlatej Požár tvl.

    • ajosek1.5.2017 17:10reagovat

     Radovi ne všem ostatním anoOtrávenía proč Vozábal? to už nejsme schopni najít nikoho schopného?Jinak Požár na lávce-katastrofa Požár-skaut-katastrofa!

     • Bunda1.5.2017 17:15reagovat

      Jak můžeš hodnotit Požára na lávce to netuším. Hřebík kecal do sestavy Ščasnýmu ? :D A už vidím jak Holas chtěl postavit třeba Váchu a Hřebík mu zavolal a řekl : Ne. Bude hrát Sáček. Zdar. Smích

     • artaxerxes1.5.2017 17:18reagovat

      Jdi s tím vyhazováním Hřebíka někam..

      Je to jediný kompetentní člověk ve vedení a úsek, který vede je jednoznačně tou nejsvětlejší a nejprogresivnější části celé Sparty.

       

      Odejít musí Svoboda, Kotalík a možná i Požár, jinak trenér A-týmu možná je schopen dovést tým k 1 titulu, ale dlouhodobě bude Sparta upadat, když nebude mít progresivní vedení.

      • Chabix1.5.2017 19:41reagovat

       Proč musí odejít Požár?

     • Chabix1.5.2017 19:40reagovat

      Proč je Požár-skaut katastrofa?

 • 21

  Bunda1.5.2017 13:15reagovat

  Juliš dva fíky za 11 minut Úsměv

  • Sendi1.5.2017 13:17reagovat

   nn druhej gól dával Císařovský...skvělá přihrávka za obranu od Čermáka u toho druhého gólu, to byla lahůdka...

   • Bunda1.5.2017 13:18reagovat

    Mám to maličké tak sorry. Na první přihrával Holzer vid ? Ale zdálo se mi že Julda dával z ofsajdu..

    • Sendi1.5.2017 13:19reagovat

     první jsem bohužel neviděl, pustil jsem to až když se radovali...teď Juliš dává druhej teprve :D

    • Bunda1.5.2017 13:20reagovat

     Tak ted Julda dával svůj druhý :D Udělal to skvěle. Top rychlost Úsměv

     • Sendi1.5.2017 13:22reagovat

      V zápasech juniorky je vidět, co on je za typ útočníka prostě, v tý naší obvykle nátlakový hře, nebo při neschopnosti řešit brejky není divu, že se v áčku neprosadí gólově, což je škoda, ty rychlostní dispozice jsou na český poměry fakt top...

      • Bunda1.5.2017 13:25reagovat

       Julda mě baví fakt hodně. V naší lize prostě nevidíš utočníka který si hodí balon před sebe a soupeře si dá s přehledem.

       • SuperFrankie1.5.2017 13:26reagovat

        Je super. Velká škoda, že ho furt utápíme na křídle.

       • Sendi1.5.2017 13:29reagovat

        trochu lituju, že jsem se nešel dneska mrknout, zvažoval jsem to a nakonec místo kvalitního fotbalu pracuju, vocas prostě...Juliš Hattrick za 26 minut - not bad...docela válec dneska a to Příbram nehraje rozhodně ve špatný sestavě :)

        • Bunda1.5.2017 13:35reagovat

         Juliš 4. Lafata byl 1 z penalty protože do těch náběhů by se ani nedostal Neutrální

         • Bunda1.5.2017 13:35reagovat

          by dal*

         • Sendi1.5.2017 13:37reagovat

          člověk musí obdivovat Horňáka, kterej má dokonale zmapovaný hráče a jejich předpoklady, dokonce ikdyž nemá dneska v Obraně ANI JEDNOHO obránce, tak je to bez problémů...v něm fakt něco bude :)

          • Bunda1.5.2017 13:38reagovat

           Cabadaj si hraje na Lukáše Marečka Smích

           • Sendi1.5.2017 14:05reagovat

            Lukáš Mareček si hraje na Cabadaje Smích

        • Sendi1.5.2017 13:35reagovat

         Juliš 4 góly za 32 minut?! Příbramáci asi ani nevylezou z kabiny na druhou půli :D

       • ACSpartaPraha4ever1.5.2017 15:24reagovat

        Ty vole, mas to malicky, nevidis ani kdo daval gola, ale hodnotis tu vykony hracu, to se jen tak nevidi, Liaro hadr...

        • majtin1.5.2017 15:43reagovat

         Bych řekl, že jisté rozdíly tu jsouÚsměv.

        • Bunda1.5.2017 16:39reagovat

         Já si to zvětšil po tom golu. Neboj se Smích

  • Chabix1.5.2017 13:50reagovat

   No to je pěkné - 6 gólů za poločasSmích

   • Sendi1.5.2017 13:53reagovat

    počítám, že v dalším poločase to Příbram začne strašně prasit, jestli nastoupí Laňka, tak někomu zlomí nohu, mentál jeden...

   • majtin1.5.2017 15:05reagovat

    Tam bylo pár lidí, který loni dostali od U19 desítku, takže asi pokračují v nastoleném trendu Úsměv.

  • kopejtko1.5.2017 13:55reagovat

   koukám že Příbram zas potřebuje vydělat na výplaty Úsměv

   • Lobrock1.5.2017 16:02reagovat

    Ano, pro Spartu není nic důležitější než si kupovat zápasy juniorky. Návratnost investice obrovská.

    • kopejtko1.5.2017 16:09reagovat

     to vyprávěj v Teplicích Úsměv

     • Lobrock1.5.2017 16:23reagovat

      Tobě to moc nemyslí, viď?

      • kopejtko1.5.2017 16:29reagovat

       podle sebe soudím tebe Úsměv

       • Lobrock1.5.2017 16:32reagovat

        Podle toho, co píšeš, soudím tebe.

        • kopejtko1.5.2017 16:34reagovat

         tak raději nepiš Úsměv příspěvek že si Sparta musí kupovat zápas juniorky se tu zařadí do zlatého fondu lidské blbosti

         • Lobrock1.5.2017 17:19reagovat

          Zda se, ze jsi jeste natvrdlejsi nez jsem si myslel.

   • Furia Ceca1.5.2017 16:10reagovat

    Určitě. Kvalita sparťanský juniorky je tak bídná, že se musel celej zápas koupit. Táhni na jiný fórum ty fanoušku úspěchu.

    • kopejtko1.5.2017 16:13reagovat

     Debil, Blbeček, Debil, Blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe Úsměv

     • Funin1.5.2017 19:12reagovat

      ty zabíráš dvě židle?

 • Stramaccioni

  Spartan 19891.5.2017 12:39reagovat

  Kdyby tedy opravdu přišel, udělal bych anketu plus a minus jeho angažování

  • Dub1.5.2017 12:51reagovat

   Ted jsem si o nem precetl,ze trenoval Inter v sezone,kdy dosahla nejhorsiho vysledku za 15 let.V Panathinaikosu to bylo podobne.U zadneho muztva dospelych nevydrzel dele nez 1 sezonu.Opravdu by me zajimalo,co ho kvalifikovalo jako kandidata na tuto pozici.

    

   • Bunda1.5.2017 13:00reagovat

    Kdyby přišel Gula tak chce aby polovina těch blbů z vedení vypadlo. Ital nebude chtít nic kromě asistenta. Proč zrovna on ? Křetinský ho vytáhl z klobouku ? To bude zase sezona Smích

   • FANDA73071.5.2017 13:00reagovat

    nedostatok trenerov

    • ouissi1.5.2017 14:08reagovat

     Nedostatek chuti podřídit ostatní dění v klubu požadavkům potenciálního trenéra.

      

     • pubi1.5.2017 15:26reagovat

      Tak to je ale správně. Nikdy nemůže být víc trenér než klub. Jasně, že ten hlavní problém je ve vedení, ale určitě není řešení přivést trenéra, který bude mít větší pravomoce než vedení. To je přece nesmysl.

      • ouissi1.5.2017 16:48reagovat

       Myslel jsem to trochu jinak; možná jsem se nevyjádřil úplně jednoznačně.

       Samozřejmě, že klubová politika a stanovená linie ”má přednost”. Ale když my (skoro) žádnou strategii jako klub nemáme a hledáme někoho, kdo by ji klubu (potažmo A-týmu) dokázal vtisknout, bude prostě třeba tomu cíli podřídit nejen trenérovu práci, ale i činnost všech ”stupňů” klubového managementu. A kdo se tomu nebude ochoten podřídit, budiž odejít!

        

  • artaxerxes1.5.2017 14:32reagovat

   Jednoznačně logický krok vedení - na chvíli zavřou pusu kritikům a oni se nemusí bát o svoje místa. Pro Spartu to je špatné řešení

 • MiKa, Holek, Mazuch

  Kamenovic1.5.2017 12:05reagovat

  https://www.facebook.com/Tvojesazkovka/videos/429269337427931/?hc_ref=NEWSFEED

 • Stramaccioni

  Čouďák1.5.2017 11:28reagovat

  http://gianlucadimarzio.com/en/sparta-prague-offers-stramaccioni-a-three-year-contract-the-details

  • Sendi1.5.2017 11:33reagovat

   ”Stramaccioni was offered a three year contract and the ability to have his own staff. He was also promised the possibility of buying an internationally recognized payer.” OK, to zní sice dobře, ale jsem skeptickej, protože ve vedení máme pořád minimálně jednu žábu na prameni...

  • Kamenovic1.5.2017 11:41reagovat

   Tak jestli je argument proč ho vzít, že jiným italským trenérům se teď daří... Nefandím já Spartě? Smích

   • Brian Pricke1.5.2017 11:44reagovat

    Nene, trénoval Panathinaikos, stejně jak ZŠ. To nemůže být trefa vedle.

   • pepinho21.5.2017 11:47reagovat

    Tak to snad je jen domněnka v článku, doufámSmích

   • SuperFrankie1.5.2017 11:48reagovat

    Co čekáš od vedení, které zvažuje Panucciho, protože bydlí v Praze?

    • spartas1.5.2017 12:05reagovat

     prosím tě...

    • LukyACS1.5.2017 12:31reagovat

     Jako vtip je to dobrý, ale pokud to dáváš jako fakt, tak by ses nad sebou měl zamyslet Smích

     • SuperFrankie1.5.2017 12:36reagovat

      Je to vtip... GDM tam to, že Sparta chce Itala, protože se jim teď v Evropě daří, evidentně přidal jako domněnku.Úsměv

  • SuperFrankie1.5.2017 11:46reagovat

   Ničitel klubů přichází definitně zničit Spartu. Ach jo.

   • Rarášek1.5.2017 11:56reagovat

    To jako vážně? Extrémisto ..

  • ACSOLDBOY1.5.2017 11:50reagovat

   https://www.tuttomercatoweb.com/europa/esclusiva-tmw-stramaccioni-e-lo-sparta-praga-la-situazione-966305

  • Chrod1.5.2017 11:55reagovat

   Nechápu, kde se bere přesvědčení, že v cizině mají lepší trenéry než u nás. Jediná pozitivní věc je ta, že by mohl vymést ten chlív, co tady je.

   • Rarášek1.5.2017 11:56reagovat

    Když už nic jinýho, tak odejde Hejkal se Svobodou.

    • Chrod1.5.2017 12:32reagovat

     To sice jo, ale neřek bych, že Hejkal se Svobodou jsou největší problém Sparty, ač tu nemaj co dělat.

     • Rarášek1.5.2017 12:34reagovat

      To nejsou, ale jak říkáš, nemají tu co dělat.Úsměv

   • SuperFrankie1.5.2017 12:01reagovat

    Naopak mi přijde, že saháme do zahraničí, aby si chlív uhlídal místa.

  • Paspartu1.5.2017 12:01reagovat

   V cizích jazycích se orientuju asi jako naše vedení ve fotbalové problematice. Můžete mi proto někdo stručně napsat, co je v článcích napsáno? Úsměv

   • Kamenovic1.5.2017 12:07reagovat

    Jednal s Danem, smlouva na 3 roky + vlastní realizák + příslib jedné ”zvučné posily”, rozhodne se do konce týdne.

    • Johnny_O1.5.2017 12:11reagovat

     V clanku z toho druhyho odkazu, co zde je, zas bylo neco jako ze je Stramaccionu jeste vazanej u Panathinaikosu a rozhodnuti muze prijit az v pulce kvetna.

    • FANDA73071.5.2017 12:32reagovat

     ta zvucna posila bude bud Griezman/jeho agent povedal, ze si ho mozu dovolit len 4 kluby/ alebo Rosa po vyzdraveni?Inac talianske media ohladom futbalu su malo doveryhodne, dost prehanaju a supu nam neoverene info

    • ap18931.5.2017 16:06reagovat

     Stromaccioni má čas a rozmyšlení do 14.5.- tedy do poloviny května, jak bylo psáno na jednom z italských sportovních webů...

  • captain_obvious1.5.2017 12:37reagovat

   Nechápu tu skepsi tady. Než aby tu zůstal Rada, což byla momentálně asi dost pravděpodobná varianta, když neklapnul ten Vrba, tak tady radši uvítám kouče, který má známosti v Itálii a vazby na velkoklub jako Inter.

    

   Působení v Panathinaikos bylo výsledkově podle mě úplně v pohodě. V lize, kde se hraje prakticky jen o 2. místo, v minulé sezoně klub přebral na 3. místě a skončil s ním 2. Letos ho vyhodili s dvoubodovou ztrátou na to druhé místo. Nevím jaký fotbal hráli, ale výsledkově za mě OK. Pokud to vezme, tak si rád počkám, co předvede, určitě tu nebudu brečet už teď, že to tady jde rozkopat.

    

   Inter pod ním hrál tužku, ale on ho přebíral už když se klub dostal do sraček, ze kterých se nedostal dodnes. Přebíral Inter na 8. místě (!!) a ještě vybojoval 6. místo a aspoň EL. Tu další sezonu posral, ale říkám, to bylo když se jim rozpadávala ta stará osa kolem Zanettiho, Cambiassa a spol. a oni ji nedokázali nahradit stejně kvalitními hráči. Od té doby se tam vystřídali další trenéři a nikdo Inter nepozvedl na lepší než 4. místo, takže považuju za hodně přísné, označovat ho za nějakého hrobaře Interu. Už to, že Inter, který může mít prakticky kteréhokoli kouče, ho v tak těžkých dobách vytáhnul z juniorky a dal mu důvěru, je pro mě signál, že to nýmand nebude.

    

   S Udinese skončil 13. rok po tom, co byli až 15., což byla jejich snad nejhorší sezona za x let. Takže taky ten klub nepřebíral ve zrovna extra zdravém stavu. Ale chápu, že tady se na jednu stranu touží po zahraničním trenérovi, který to tu pročistí, ale zároveň to musí být Guardiola Smích A když není, tak je jednodušší z transfermarktu zkopírovat jeho bodový průměr v předešlých klubech, než na tom stejném webu udělat o pár kliknutí víc a dát si ty výsledky jeho klubů více do souvislosti.

   • Sendi1.5.2017 12:50reagovat

    Asi tak. Moje skepse teda nepramení v jeho angažování, ale spíš v tom, že se nic neděje ve vedení klubu. Mam svý pochybnosti, jestli v tom aktuálnim prostředí Sparty jakejkoliv kouč dokáže udělat nějaký smysluplný změny k lepšímu. Sice ve mě probouzí optimismus to, že je Křetínský aktivní ve smyslu radikálního zásahu v řízení A mužstva a eventuelním příchodu kvalitních hráčů, ale to je prostě pro mě jen ta pomyslná špička ledovce...

     

    Itala bych určitě nezatracoval, pracoval na dobrejch adresách v těžkejch podmínkách. Pro mě je to určitě zajímavější jméno než Vrba hej...

   • SuperFrankie1.5.2017 12:59reagovat

    Já s tímhle mám hned několik problémů.

     

    Nemyslím si, že by zahraniční kouč provedl v tom klubu čistku. Naopak se bude opírat o důveru vysokých funckionářů, kteří ho do klubu přivedli. To bych věřil spíš českému/slovenskému koučovi, ale Italovi těžko. Tohle je přesně ten důvod, proč sem nešel Vrba. Chtěl změnu řízení klubu, ale to mu nechtěli umožnit. Jediné, co by se podle mě vyměnilo, by byl trenérský štáb, což samozřejmě není na škodu, ale Svoboda s Hejkalem nejsou náš hlavní problém.

     

    To působení v Panathinaikosu v pohodě rozhodně nebylo. V lize to možná bylo slušné, ale v Evropě totálně vybouchl. Vždyť ve skupině EL získal jeden bod! Dokonce myslím, že jsem někde četl, že ho vyrazili, protože fandům došla trpělivost po porážce v poháru a dělali bordel na tribunách.

     

    Dalším problémem je jazyková bariéra. Nevím, jestli někdo z hráčů umí italsky, ale nikdo z hlavy mě nenapadá. Budeme muset najmout překladatele, který bude muset na Letné všechny pokyny tlumočit. To všechno samozřejmě za předpokladu, že neumí anglicky, pokud umí, tak tenhle argument samozřejmě padá.

     

    Mě prostě přijde, že měl úspěchy jen s U19 Interu a pak už to s ním šlo z kopce. Udinese sice dokázal zachránit, ale odmítli mu prodloužit smlouvu, která mu po sezóně končila. V Řecku mu nabídli smlouvu jen na rok a půl a my mu cpeme smlouvu rovnou na tři a ještě příslib zvučné posily. Podobnou důvěru a finanční prostředky bych radši investoval, pokud by měl zájem, do Guly a třeba na vylepšení zázemí na Strahově, ale Stramaccioni je obrovský krok do neznáma, který si Sparta podle mě nemůže dovolit. Obzvlášť když vezmeš v potaz, že se nejspíš příští rok bude hrát o přímé místo v LM a teď si představ, že stejně jako letos, ztratíme šanci na titul už po polovině podzimní sezóny a vyrazíme ho kvůli nepřesvědčivým výsledkům.

    • Sendi1.5.2017 13:09reagovat

     Jsou to relevantní argumenty, až na ten jazyk, Stramaccioni má vystudována práva, takže bude jistě mluvit i anglicky a tipnul bych si, že i dalším jazykem, je to určitě vždělaný a kultivovaný člověk, což je plus...

      

     Inter přebíral v rozkladu, ze kterýho se ten klub ještě nevzpamatoval...

      

     Je skutečně otázka, jestli je to kompetentnější člověk, než trenéři u nás, ale vzhledem k těm adresám a taky v kontextu toho s jakými kádry pracoval, mi ty výsledky určitě špatný nepřijdou, na druhou stranu, zázraky s tím taky neudělal, ostatně kdyby jo, tak by s ním asi momentálně nelicitovala Sparta...

      

     Osobně si myslim, že pozice trenéra je momentálně ten nejposlednější ze zásadních problémů Sparty...

     • SuperFrankie1.5.2017 13:21reagovat

      Koukám, že anglicky skutečně umí viz: https://www.youtube.com/watch?v=GJtWazh5HJ0

      V tom případě jazyk není relevantní. Naši hráči snad anglicky umí. Úsměv

       

      Já Inter zase tolik nesleduju, ale přijde mi, že třeba Mancini tam odvedl kus dobré práce, když je právě dokázal v loňské sezóně dovést až na čtvrté místo, než pak klub přebral De Boer. Musíme si taky uvědomit, že špička v Itálii je mnohem širší, než třeba u nás a právě v Řecku, takže většinou každou sezónu některý z větších klubů výsledkově propadne.

       

      Jak už jsem napsal výš, tak si prostě myslím, že o zahraničním kouči se uvažuje právě kvůli tomu, aby se funkcionáři udrželi na svých místech, ačkoliv přesně oni jsou podle mě důvod, proč nás po Holoubkově odchodu řada manažerů odmítla a přišel Rada.

       

      Co se týče jeho životopisu, tak třeba i Panucci pracoval/hrál na výborných adresách s výbornými lidmi, ale v úspěchy tyhle zkušenosti přetavit nedokázal. Strama je dle mě obdobný příklad. Nemluvě o tom, že česká liga je strašně specifická a nepamatuju si, kdy by tady nějak výrazněji uspěl zahraniční kouč.

       

      A taky je možné, že by jeho angažování prostě nezkousla kabina a chtěla ho vypudit, přičemž s tím už máme v letošní sezóně zkušenosti..

      • Sendi1.5.2017 13:25reagovat

       S tímhle se dá asi do značný míry souhlasit. Ten trend, kdy se tu neprosazují zahraniční koučové podle mě pomalu půjde do hajzlu, protože dřív tady byla značná jazyková bariéra, která po generační obměně zmizí, dneska už umí anglicky, i přes trisní českou výuku, všichni mladí lidé. Určitě by mi nevadilo, kdyby v tom byla Sparta průkopníkem, ale bohužel jak říkáš, u nás momentálně nejsou pro žádného trenéra dobře připravený podmínky pro úspěch...

       • Sendi1.5.2017 13:27reagovat

        Ještě dodám, že zahraniční trenéři by tu byli potřeba jako sůl, aby se tu vytvořilo lepší konkurenční prostředí, stojící na odbornosti...

    • captain_obvious1.5.2017 14:27reagovat

     Já rozumím tvým argumentům, ale u té EL je třeba taky dodat, že Panathinaikos rozhodně nebyl kandidátem na postup z té skupiny. Koeficient měli tak někde mezi Jabloncem a Libercem a taky kvůli tomu byli ve 4. koši nebo na úplném dně 3., ale mám pocit že ve 4. Taky ta skupina podle toho vypadala. Asi se daly uhrát alespoň 2 body s Lutychem a neprohrát s nimi doma 0:3 Smích, ale já bych v takové skupině Panathinaikos tipnul na takové možná 3-4 body, takže zase až takovej výbuch to asi taky nebyl. Já si celkově určitě nemyslím, že by to s ním šlo z kopce dolů, naopak je přece pořád v počátcích trenérské kariéry, ale tak to už je potom věc názoru no, o tom nemá smysl se dohadovat.

   • Chabix1.5.2017 13:26reagovat

    Já teda o něm nevím vůbec nic. Ale jak říkáš, když si ho Inter vytáhnul z juniorky, tak to asi nýmand nebude.

  • Furia Ceca1.5.2017 12:39reagovat

   Bez tý zahraniční posily by to nezvládl? To bude prdel zase. Do Vánoc osmý v lize, ale vedení bude mít trpělivost. Bude prý nekoncepční měnit trenéry tak často hehe.

80736 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha