Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Já žasnu jako blázen

  Kritik Pepa z gauče30.7.2017 23:33reagovat

  DJDriver ”Jasně třeba by jsme s temahle hracema tu Bohemku prevalili 2:1 ,1:0 ale nikam by to nevedlo protoze stagnace byla znatelna a borci uz sehrany”

   

  Takže radši prohrávat, ale ukojit se na tom, že jsme multi kulti? Zoufalství

   

  Zrovna u Sáčka by jsme měli být vděčný, že nám z dorostu vylezl vlastní mladý hráč s perspektivou a charakterem, tak ho budeme dehonestovat jenom proto, že neni cizinec.

   

  Svět se v prdel obrací. A všechno to začalo to spiknutí s obsazením Evropy. Mladých lidí s takto absurdně zaslepenou myslí bude čím dál víc a nakonec se budeme bát vycházet na ulici. Ne kvůli nějakým uprchlíkům, ale kvůli vlastním oblbnutým lidem.

  • ACSpartaPraha4ever30.7.2017 23:40reagovat

   Tak tohle je top oslí můstek, tleskám.

   • dominik2730.7.2017 23:45reagovat

    Na druhou stranu souhlasím v kostce s tím, že je trochu nepochopitelné, jak najednou o Sáčka nemá nikdo zájem. Podle mě je velká škoda, že ze sestavy vypadl a troufám si říci, že dnešní zápas by byl spíš pro něj. Řekl bych, že nad Mavubou se jásá hlavně proto, že se na jeho hru hezky kouká, ale věřím, že Sáček by byl platnější. Manjdeck odvedl hodně černé práce, vyhrál souboji a spíš to byl on, kdo dal pořádný pas dopředu.

    • DJDriver30.7.2017 23:47reagovat

     Ja mam michala rad ale mam pocit ze mu balon spis prekazi

     • dominik2730.7.2017 23:54reagovat

      To mi přijde fakt přehnané. Zvlášť při srovnávání s Mavubou, který (nemůžu si pomoct) fakt nehrál příliš v pohybu. A to měl za soupeře takřka druholigový tým, vzhledem k jejich stavu kádru. Uvidíme, jak bude hrát, až bude opravdu pod tlakem.

       

      Sáček je pro mě naopak zajímavý právě tím, jak dokáže hře dodat rychlost, rozdávat míče za běhu, nebo se aktivně nabízet. Ale samozřejmě má i slabiny, na kterých potřebuje zapracovat. Jen nevím, jestli na lavičce Sparty pro to bude mít ideální prostor...

      • Chabix31.7.2017 0:18reagovat

       Mavuba tam v několika okamžicích, kdy byl pod tlakem vyprodukoval velmi těžkou ale přesnou přihrávku na křídlo. Víc mi dokazovat nemusí. Souhlasím, že nemá top kondici, ale u něho člověk ví, že to bude jen a jen lepší.

    • Chabix30.7.2017 23:55reagovat

     Už jsem tu v minulém roce psal, že mi na středu přijde takový zabitý a nemastný, neslaný, a že bych z něho udělal krajního hráče. Tím nemyslím obránce, jak to dělá Lavička, ale křídelního útočníka.

     • DJDriver31.7.2017 0:02reagovat

      Na křídle by se mozna trochu dala skrejt to spatny prevzeti mice. Protoze jinak vedeni balonu ma dobry

      • Chabix31.7.2017 0:14reagovat

       Sáček má jeden z nejlepších driblingů a je rychlý a kombinačně schopný. Proto bych ho tam dal. Že má nějak moc špatné převzetí míče si nemyslím, ale není to rozehráváč ani tvořič šancí, spíš jen takový doplněk do mezihry. Na křídle by víc mohl využívat své silné stránky.

    • ACSpartaPraha4ever31.7.2017 0:17reagovat

     Určitě, je to velká škoda. Ale doplácí na špatnou přípravu, která od něj byla špatná, šel dost dolů. Imho by to ale i v Bělehradě zvládl lépe jak Mareček s Frýdkem. Ale po bitvě generál, že jo. Úsměv

      

     Snad se na něj úplně nezanevře. Po Karovi nejzajímavější z těch hráčů, co tu zůstali.

 • Máme v podstatě 2 možnosti

  Dno30.7.2017 23:26reagovat

  1) budeme čekat, než se sehrajeme

   

  2) budeme zítra na vrátnici vyhlížet Plukovníka Radu společně s Hořavou a Fillem

   

  tak si vyberte

  • Kritik Pepa z gauče30.7.2017 23:34reagovat

   Jednoznačně 2.

   Takový Rada si alespoň sjedná pořádek a Fillo to bude do krve brousit od první do devadesáté.

 • Posily

  DJDriver30.7.2017 23:08reagovat

  Mavuba a Mandjeck urcite mnohem ale mnohem lepsi nez to co jsme meli uz jen ta technika,zpracovani mice,sila v soubojich. Kdyz to srovnam s vachou a tim co hralo v zaloze loni. Tam to chyba nebude

  • gariava30.7.2017 23:10reagovat

   Souhlas, nehoní balón a neodskakuje jim, nemají problém přihrávat i obejít hráče. Teď to chce ještě někoho i směrem dopředu a být více aktivní. Třeba dneska jsme byli zbytečně moc vzadu, až na křídla. Proti Bohemce to bylo zbytečné.

   • DJDriver30.7.2017 23:15reagovat

    Přesně! Kdyz si vzpomenu jak Vachovi,Frydkovi,Sáčkovi(tomu hlavně) furt odskakovali balony a pak ho zpracovavali dalsich 10 metru tak tohle byl balzam na duši. Jasně třeba by jsme s temahle hracema tu Bohemku prevalili 2:1 ,1:0 ale nikam by to nevedlo protoze stagnace byla znatelna a borci uz sehrany

    • gariava30.7.2017 23:20reagovat

     Jo a jak honí Frýdek balón jsme naposledy viděli v Bělehradě. Jak říkáš třeba bychom to nějak ukopali, ale hra by valná fakt nebyla a to spolu byli dlouho. Tihle tady jsou chvíli a o parník lepší technika.

     • DJDriver30.7.2017 23:23reagovat

      Hlavně by tam nebyl prostor pro nejakej posun. Tady je prostoru opravdu hodne protoze individualni kvalita hracu je min. o uroven vyssi

      • gariava30.7.2017 23:27reagovat

       Určitě to je vidět třeba i na Ben Haimovi, když se ještě zlepší, přestane se hádat a trochu méně kličkovat, tak je to jinde než co jsme na křídle měli. To samé Plavšič. Já jsem optimista, jen podle mého ten ofenzivní střední záložník trochu pořád chybí, pokud Rosa nedostane taky míč.

    • Chabix30.7.2017 23:21reagovat

     Já abych se přiznal, tak jsem unešenej z Mavubu. Zápas jsem sice neviděl od začátku, ale co jsem viděl, tak on neztratil míč, nezkazil přihrávku a to i ty velmi obtížné. Hrál velmi elegantně. Prostě pastva pro oči. Jen jde na něm vidět, že ještě není v plný kondici, ale to dožene, pokud se nezraní. Věk 33 je ještě dobrý a na pozici DM, nepotřebuje být ryhlý jako Bolt.

  • Chabix30.7.2017 23:13reagovat

   +++++Úsměv

  • dominik2730.7.2017 23:22reagovat

   No já bych s takovými soudy radši počkal. Zase třeba nevím, zda by v takových zápasech neměli být více platní i v ofenzivě. Přece jenom mít proti Bohemians dva štíty mi přijde trochu zbytečné. U Mavuby jsem navíc fakt často měl pocit, že tam trochu chybí ochota více popoběhnout, ale třeba ještě nabere potřebnou kondici... Určitě hrál takový líbivý fotbal, ale nevím, jestli to úplně plnilo účel.

   • gariava30.7.2017 23:24reagovat

    Taky záleží co jim řekl trenér, aby hráli a tam může být hlavní chyba, že byli hodně vzadu a opravdu tam byli často zbytečně.

    • dominik2730.7.2017 23:28reagovat

     Mě zaujalo, že Mavuba se paradoxně rozběhal spíš ke konci a pak tam třeba i pomáhal s presováním. Druhá věc je, co zmiňoval už Jakub Dobiáš v rozhovoru s Mádlem, že on sice zvládá i složité pasy, ale hru fakticky netvoří, protože nezakládá šance. To mi dnes také tak přišlo.

     • gariava30.7.2017 23:32reagovat

      No od toho, aby hru tvořil tam asi není. On je spíše hráč odzadu, který vyveze míč a umí prostě rozehrát a má dobrou techniku, takže s tím nemá moc problém. Mandjeck taky není moc od tvoření a pak je podle mě ta chyba, že v tom středu zálohy chybí ten třetí hráč, který je vyloženě do ofenzívy, nabízí se a tvoří. Jestli hraje podhrot Lafata, tak to je zbytečné od něho čekat, jestli Frýdek tak na to zase nemá techniku, takže zbývá jen Rosa, který by toho byl schopen, případně nějaká ta posila. Proto to hrajeme hlavně přes ta křídla, ale jen přes ně to hrát pořád nejde a v tom středu zálohy nás prostě tlačí bota směrem dopředu a na tom tam chybí ten hráč.

     • Chabix30.7.2017 23:42reagovat

      No ono, když nad tím budeš přemýšlet, že hrajeme 433, 343 nebo 352, tak ti to bude dávat víc smysl, než když nad tím přemýšlíš, že hrajeme 451, což teda fakt nehrajeme. Je to klasický 433 známý v holandské lize s přestavěnou rozehrávkou. Proto ti 2 střeďáci hrajou, co hrajou.

     • Chabix30.7.2017 23:47reagovat

      Další poznámka. Spustu lidí si tu myslí, že ti hráči na křídlech budou zasypávat vápno centry. To je opět špatně. Křídla tam jsou na průniky do vápna, na střelbu, prakticky jsou to skoro útočníci. Proto napravo hraje levonohý Plavšič a nalevo pravonohý Ben Chaim. Centry tam mají posílat především obránci, což je pravděpodobně i důvod, proč tam trenér začal stavět Vatajelua, když to tady nikdo moc nechápalÚsměv

   • DJDriver30.7.2017 23:27reagovat

    To jsou veci na kterejch se da zapracovat ale u hrace kterymu je 27,21,25 uz zpracovani mice a techniku zlepsis jen uplne minimalne

   • Chabix30.7.2017 23:34reagovat

    Účel to plnilo. Je potřeba zapracovat na hře krajů a jejich spolupráci s podhrotem a hrotem, to vázlo. Musíš vnímat, že když ta hra, systém funguje, tak je to velmi ofenzivní fotbal a tam je potřeba, aby oba zadní střeďáci byli velmi jistý a přesný při rozehrávce a přihrávek do přečíslení. Dneska to ve středu zálohy fungovalo, proto dal trenér Rosu na AM, bohužel jsme dohru zápasu moc nezvládli a Rosa se s míčem moc nepotkal a to je přesně to, co jsem psal na začátku o spolupráci krajů s hrotem a podhrotem. V přípravě nám naopak ten střed moc nefungoval a proto trenér zkoušel Rosu na nižších pozicích (DM, CM)

  • standis30.7.2017 23:38reagovat

   Faktem je, že posily, které přivedl Strama, tak fotbal fakt hrát umí a proti těm našim borcům je to nebe a dudy. Janka nehodnotím, protože ten musí dostávat balony, jinak je tam k ničemu. Strama si to vyhodnotil takhle, že v podstatě musí postavit jinou jedenáctku a chybí mu tam ještě jeden ofenzivní záložník. Strama měl přijít v zimě a Sparta by ted byla válec. Já ten válec čekám na jaře, snad nebude velká ztráta a prvního.

 • ...

  starákopacka30.7.2017 23:07reagovat

  Hráč z ciziny musí být lepší než jeho konkurence v klubu na danym postu, aby nastupoval v základu. To co ale přišlo do Sparty teď je ale tak mizerný, že i Mareček proti tomu vypadá jako dobrej hráč.

  • victorlima30.7.2017 23:08reagovat

   Hochu ty máš asi něco s očima viď.

  • Kritik Pepa z gauče30.7.2017 23:12reagovat

   Tady se to teď tím multi kulti šílentvím bohužel převrátilo do opačného a naprosto bizarního gardu. Co je cizí je automaticky lepší a za každou cenu fanaticky hájené a omlouvané.

   Teď musí být naopak domácí hráč českého původu tak 3x lepší než cizinec, aby měl šanci nastoupit a aby nebyl urážen rasistickými internetovými fanoušky.

   • victorlima30.7.2017 23:17reagovat

    Obávám se, že jedinej rasista si tu ty.

 • Nejhorší brankáři

  podzim30.7.2017 23:03reagovat

  za posledních 30 let. Olejár a Dubravka. Kde ho proboha vylosovali??

  • gariava30.7.2017 23:05reagovat

   Strama říkal, že jsme koupili to nejlepší z ligy.

  • Kritik Pepa z gauče30.7.2017 23:05reagovat

   Někdo ho vnutil doktoru Křetínskému a namastil si kapsu na provizi. V podstatě stejný scénář jako u v průměru 8 přestupů z 10, co se u nás realizují.

  • ACSpartaPraha4ever30.7.2017 23:06reagovat

   Tě tipuju tak na deset, když si nepamatuješ Sněhuláka. :P

  • Mohavk30.7.2017 23:06reagovat

   Liberec nám ho nabídl zdarma... již tehdy jsme měli zpozornět... jsou rádi, že se ho zbavili, stejně jako v Galatasaray v případě Kayi...

  • victorlima30.7.2017 23:07reagovat

   Já jsem se moc divil, proč děláme Dubravku, když brankář nás vůbec netlačil. Jestli umí dobře nohama, tak by se dal použít na tu desítku co pořád sháníme. Do brány bych dal někoho, kdo umí chytat.

   • podzim30.7.2017 23:17reagovat

    Já bych byl rád, kdyby uměl hlavně rukama! To mu evidentně chybí!!

 • zápas

  raven30.7.2017 22:55reagovat

  Vrátil jsem se z letný a přidávám své postřehy.

  Dubravka velmi špatný, zatím na něj letělo 5 střel a on pustil 4. Mareček by si zasloužil do dršky, kaya dnes spatnej, štětina v pohodě, překvapil me tou obehravackou u lajny. Kara absolutně z formy, civic překvapivě velmi dobrej. Mandjeck se mi moc libi, tvrdej, vynikající hráč, mavuba nenapadnej, az na trochu pivní postavu. Ben chaim dneska zahrál dobre, ale je to nervacek. Plavsis velmi aktivní, ale de facto toho zase tolik nevymyslel a je lepsi na kridle než uprostřed. Lafata az na penaltu jakoby nehral, prakticky nemel mic. Rosa mel asi 3x mic, tam není co hodnotit. Julis by mi nevadil, kdyby ukončil karieru. Kolem a kolem, první poločas jakz takz, druhej bramboračka jak svine. Jsem zklamanej.

  • Nulatunji30.7.2017 22:59reagovat

   Mareček 2x skvěle zasáhl ve vápně, z pozice stopera centruje na útočné polovině, ale zaslouží do držky. Ach jo.

    

   Dúbravka podle mě tu střelu neviděl, prošla Jankovi mezi nohama a byla velmi tvrdá, neudržel jí a vyrazil před sebe, je to škoda, ale pořád o parník lepší než Koubek. A vzpomeňte, jaký góly dostával Bičík.

   • raven30.7.2017 23:01reagovat

    Byls na zapase? Nemel jedinou kloudnou prihravku, několikrát posral nahrávku na 2 metry, opoustel prostor. Ok, jednou neco zachránil, ale zase to s tim zaslepenectvim některý z vas nepřehánějte.

    • Nulatunji30.7.2017 23:02reagovat

     ”zase to s tim zaslepenectvim některý z vas nepřehánějte.”

      

     Aneb jak si nasrat do huby snadno a rychle SmíchSmíchSmíchSmíchSmíchSmích

     • raven30.7.2017 23:03reagovat

      Ja se tu hádat nebudu. Můj názor na Marečka ke takový, ze loni jako jeden z mala jakz takz hrál dobre. Od novy sezony je k ničemu. Nic vic.

     • gariava30.7.2017 23:03reagovat

      Tak přihrávek do lajny zkazil Mareček opravdu dost, několikrát na paty a do autu. Tuhle střelu pustit Koubek, tak je od některých úplně jiná kritika než na Dúbravku.

      • Pouzar1130.7.2017 23:06reagovat

       Ještě aby nebyla jiná kritika, když je tu Dúbravka od posledního přestupovýho období a Koubek nás o svých ”kvalitách” (na úkor čobiho) přesvědčoval celou minulou sezonu..

       • gariava30.7.2017 23:08reagovat

        No to je celkem jedno jestli tuhle střelu pustí Dúbravka u nás nebo v Liberci. Chytat to musí všude. Samozřejmě, že Koubek toho taky dost zavinil. Ale zatím Dúbravka 2 zápasy a 3 góly z toho dva jeho, plus další chyby v Bělehradě jako nesmyslný výběh ven k tomu.

        • Pouzar1130.7.2017 23:16reagovat

         Taky tu byla dvoustránková tapetáž a teď je v každým příspěvku sepsanej jako propadák .. Nevím co víc chceš Na vidle ho nikdo nenapíchne Smích

         • gariava30.7.2017 23:17reagovat

          To nenapíchne, ale jestliže hodnotíme třeba dnešní utkání, tak jeho chyba nás prostě stála dva body.

   • Chabix30.7.2017 23:08reagovat

    Nechci být k němu moc kritický, ale v některých chvílích jde vidět, že je pomalý a jelikož hrajeme s vysokou obranou, tak je to problém. Jelikož se zranil Kaya a další stopeři (Costa, Hovorka) se teprve rozehrávají po dlouhém zranění, tak nám tu vzniknul velký problém.

  • DaveACS30.7.2017 23:00reagovat

   Za co si Marec zaslouží do drŽky?

   • raven30.7.2017 23:06reagovat

    Fakt ze jo, pise se to s ž. Jakožto vysokoškolak se cítím dost zahamben. Díky za opravu.

    • Brian Pricke30.7.2017 23:10reagovat

     Zahanben.

     • raven30.7.2017 23:12reagovat

      To už neřeš, to už je autokorekt Smích držka ne

  • juldanuld030.7.2017 23:00reagovat

   Mareček dnes naopak velmi dobře, to jak zachránil při střele Maška bylo ukázkové

 • Kaya

  juldanuld030.7.2017 22:51reagovat

  Tak Kaya prý na podzim dohrál...no, hlavně že mu poběží královský plat..za těch 150 minut Vztek

  • gariava30.7.2017 22:52reagovat

   A za to on může? To riziko je přece u každého hráče, že se může někdy zranit i u Ronalda.

   • juldanuld030.7.2017 22:53reagovat

    nemůže, ale je nesmysl sem tahat hráče s takovým platem, navíc to není žádný zázrak dle toho, co jsem viděl

    • gariava30.7.2017 22:54reagovat

     Tak jestli čekáš nějaký zázrak v prvním nebo druhém zápase to nevím, kdo by měl přijít. Toho Ronalda fakt nekoupíme.

     • juldanuld030.7.2017 22:56reagovat

      ano, čekám zázrak, jinak tu mohl kopat Holek

      • gariava30.7.2017 22:58reagovat

       Třeba nám Holek v Galatasarayi jednou ukáže, jak se ten fotbal hraje.

    • Chabix30.7.2017 22:56reagovat

     To je věc Křetínskýho. Ce se týče jeho charakteristik, tak má všechno, co já od stopera požaduju.

  • victorlima30.7.2017 22:53reagovat

   Ten plat ty neplatíš, takže ti to může být jedno.

   • Kritik Pepa z gauče30.7.2017 22:59reagovat

    Tohle to je vždycky uplně nesmyslný argument. A proč to někdo platí? Protože ten fotbal zajímá lidi. To je stejný jako s kinem nebo muzikou. A on jako kdokoliv jinej je jeden z těch, který dělá kapku v moři toho zájmu, díky kterému se v tom točí prachy.

    Mimochodem každý kdo navštěvuje domácí zápasy, dejme tomu za tu sezonu 25, tak na Letný nechá minimálně deset litrů, když beru i občerstevní a parkování.

    To je jako kdybych řekl že na daních zaplatím tolik a tolik, ale je to jen kapka v moři, takže to jak se plýtvá z rozpočtu se mě vlastně ani netýká.

    • victorlima30.7.2017 23:16reagovat

     Hochu, ještě si zapomněl na to co platí majitel. Pokuty za debily z kotle a plno dalších věcí. Vždyť Sparta končí každý rok ve ztrátě. Platí to ze svého. Ukaž mi u nás, který trouba by to dělal, nebo dělá.

  • Chabix30.7.2017 22:55reagovat

   Po tom zranění vypadal docela nasraně. Myslím, že by raději hrál, než pobíral plat. To, že se ti zraní hráč, je smůla. Zlomený prst, je fakt velká smůla noNeutrální

  • standis30.7.2017 22:58reagovat

   a něco jako pojištění ti nic neříká.

 • Zápas

  Nulatunji30.7.2017 22:47reagovat

  Mně se líbil, fajn návštěva, klobása dobrá, na hajzlu jsem nestál frontu, pozdravil kámoše, ROSA!!! Co jako ještě chcete?

  • Brian Pricke30.7.2017 22:51reagovat

   My chceme titul!

   • Nulatunji30.7.2017 22:57reagovat

    88 bodů bude stačit.

    • Brian Pricke30.7.2017 22:58reagovat

     Když nebudeme dostávat góly v 88. minutě a bude hrát Vatajelu, tak určitě jo.

 • Dobrá zpráva

  vochmelka30.7.2017 22:40reagovat

  Mavudovi v Praze docela chutná, což je vidět i na jeho postavě.

  • vochmelka30.7.2017 22:42reagovat

   Mavubovi

 • Až teď jsem to rozdejchal

  hrom30.7.2017 22:40reagovat

  Nehráli jsme úplně nejhůř, ale za ty prachy jsme mohli hrát asi lépe. Snad se to změní...

  • gariava30.7.2017 22:42reagovat

   Za ty prachy by měl konečně začít chytat hlavně brankář, protože tohle jsou střely, které se chytají nebo lépe vyráží i v přeboru, kdy jde daný brankář druhý den na šichtu.

81563 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha