Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Vážení

  Ferry28.8.2017 8:26reagovat

  napadlo vás už někoho,že třeba my se tady zabýváme různými,někdy více někdy méně pravděpodbnými teoriemi o tom,proč to Spartě dlouhodobě nejde a přitom se Křetínský jen směje,protože má Spartu jako pračku na peníze a o nějakej její úspěch vůbec nestojí?

  Neříkám,že to tak je nebo není,ale v poslední době mi to přijde jako stále pravděpodobnější teorie.A rád bych věděl,co si o tom tady kdo myslí.

  • Majklll28.8.2017 8:29reagovat

   kdyby to tak bylo, tak do ní letos nenarve tolik sed milionů...

   • Ferry28.8.2017 8:31reagovat

    Naopak.Právě tím ty peníze vypral.

    • Majklll28.8.2017 8:41reagovat

     jak se takto dají vyprat peníze?? jako, že ho kuopím za 70 mega a napíšu si, že stál 100 ?

  • Tashunka Witko28.8.2017 8:32reagovat

   Myslím si, že jako ekonom a finančník si vedeš ještě hůře, než Štramák při skládání sestavy.

   • Ferry28.8.2017 8:35reagovat

    Nepopírám,že ekonomice velkých firem nerozumím a právě proto se ptám.Třeba se tu najde někdo,kdo tomu rozumí.

    • Tashunka Witko28.8.2017 8:40reagovat

     Fotbal je žumpa na peníze, ale ne pračka. Ve fotbale se dají špinavé peníze snadno generovat, ale hůře čistit. V českém fotbale je můžeš ale akorát ztrácet, neužíví se.

     • Ferry28.8.2017 8:46reagovat

      Dobře,možná máš pravdu.Mě prostě jen nejde do hlavy,proč teda DK konečně nebouchne do stolu a nezačne Spartu vést stejným způsobem,jako svoje další firmy.Proč mu nevadí,že jí musí stále dotovat,přitom Sparta jako jediná v republice má potenciál být dlouhodobě zisková ať už díky výchově a prodeji vlastních hráčů či pravidelnou účastí v evropských pohárech či stálému zájmu velkého množství sponzorů,byť tomu se v posledních letech divím stále víc.

      • Sheva28.8.2017 9:08reagovat

       možná to bude proto, že když koupí nějakou elektrárnu nebo něco takového, tak si snadno dokáže zjistit jaký bude mít zisk, pokud se mu třeba výrazně nezmění podmínky (jako se to stalo ČEZu v Albánii). A stejně tak když do něčeho investuje, tak si návratnost snadno spočítá.

       Kdežto u Sparty koupí hráče za čtvrt miliardy a oni mu hrajou pořád stejně blbě. Fotbal je prostě úplně jinej byznis

       • Ferry28.8.2017 9:13reagovat

        S tím souhlasím.Ve fotbale se nedá zisk předvídat.Ale jde vést ten klub úplně jinak.Minimálně mi Sparta přijde zevnitř přebyrokratizovaná,má příliš mnoho lidí ve vedení,jejich pravomoce se různě překrývají a jeden neví co dělá druhej.Minimálně z tohoto pohledu to jde dělat jinak.Opakuji,že já nemám žádný zkušenosti s vedením velký firmy,jsem jen malej živnostník a jedu si jen sám na sebe,ale myslím,že i ve velký firmě se dá aplikovat do určitý míry selský rozum a kupecký počty.

     • LukyACS28.8.2017 8:48reagovat

      Přes fotbal se prachy perou hodně špatně, obzvlášť když do toho účetnictví neustále čumí UEFA, to by asi nikdo nerisknul prát prachy pod takovým dohledem.

      Jinak mě napadá, jak se dají peníze vyprat - např. Plzeň rozdá lístky a pak do pokladny vloží hotovost za 5000 lístků, co rozdali, ale vykáží je jako prodané. Nebo Starka řekne, že mu přišlo 2000 lidí, dá za ně hotovost a ve skutečnosti přišlo 1000, ale i tak to hodí jen pár mega za sezonu.

       

      • Lobrock28.8.2017 9:21reagovat

       Přes návštěvnost se obecně generujou spíše černé fondy na úplatky pro rozhodčí než obráceně.

  • wasek2611@centrum.cz28.8.2017 8:43reagovat

   Pračka na peníze funguje tak, že za špinavé peníze něco koupíš a pak to něco prodáš. Většinou za méně než jsi nakoupil.

    

   Moc mi to nesedí, jak by to šlo aplikovat do fotbalového prostředí.

   • Ferry28.8.2017 8:48reagovat

    A přesně to se dost často ve Spartě děje.Draze se nakoupí a za mnohem míň se pošle dál do světa.

    • wasek2611@centrum.cz28.8.2017 12:29reagovat

     Například?

  • munzig28.8.2017 9:17reagovat

   Finančně na tom Křetiský určitě netrpí, ale mediální obraz mu to rozhodně nevylepšuje.

   Myslím že ho to sere právě po téhle stránce. Na vše co se vrhl se mu dosud vždy povedlo, až Sparta je jeho první jasný neúspěch.

   Podle mě ho to sere víc než dost, a proto se to snaží zlomit právě penězma.

 • Co mi vadí..

  Shrekson28.8.2017 8:20reagovat

   

  Že měníme trenéra, víme že někoho nechceme místo toho aby ten projekt byl připravený od začátku - přichází tento a tento trenér - budeme chtít hrát takový fotbal - znamená že přijdou takový a takový hráči které chce trenér! Na začátek přípravy jsou všichni nachystáni a začíná se v plné polní. Ideální svět!

   

  Tak my vlastně nevíme jakého trenéra chceme, než přijde se ztrácí čas - přitom jsme na to měli půl roku! Posilování - přivedeme poměrně dost hráčů, polovina nebyla ani na soustředění - kondice některých hráčů je až úsměvná.

  bibiany - mohl tu být dřív, zase jsme něco řešili a přivedeme ho, do ligy bez poháru. Slavná 10ka o které se mluví, vlastně bych řekl že se nepřivedla protože jsme nevěděli koho by jsme chtěli, zase by to bylo nějaké last-minute řešení.

  To všechno pak dělá že ty hráči nejsou sehraní, navíc nelogicky trenér furt mění sestavu - sáček zase jde dolů protože proto, záloha se mění nonstop nejvtipnější je že hrál Vácha, kolik měl tréningu? Obrana každý zápas snad jiné složení, pak se nemůžeme divit že dostáváme góly.

  Ještě k brankářům tak sakra, Koubek měl jít hned a ne zase takový kočkopes! On asi na začátku nechytal jenom protože měl odejít.

   

   

 • sestava

  Majklll28.8.2017 7:54reagovat

  je pravda, že jsem Štramákovi relativně věřil, ale po tomto víkendu mi přijde fakt mimo..

  dva jasné přehmaty - Mareček místo Štětiny a Vácha místo Sáčka.. Zahustel - Kara, dejme tomu, prostě mu více vyhovuje Zahustel, i když nechápu proč, ale ty dva fakt nechápu..

  • victorlima28.8.2017 8:05reagovat

   Po zápase, jsme všichni generálové. Tomu, že hraje Zahustel v Brně, ale rozumím. Karu pustili z Ruska, proto, že se jim zdálo, že nedovede bránit. Častokrát nás už o tom přesvědčil. Hlavičkové souboje nikdy nebyly jeho parketou a v Brně se daly očekávat. Naopak Zahustel hraje hlavou velmi slušně (líp než nohama). Navíc Karova útočná nadstavba se mu teď moc nedaří. Takže podle mého názoru logické rozhodnutí.

   • Majklll28.8.2017 8:09reagovat

    jak jsem psal - zahustel dejme tomu, ale Štetina x Marec a Sáček x Vácha, to je prostě mimo..

    • Tashunka Witko28.8.2017 8:30reagovat

     Zahustel dejme tomu, že líp hlavičkujeÚdiv, ale že s ním cvičí i průměrák Lutonský nikomu nevadí. Nakonec ten stupidně frýdkovský faul také vyrobil dřevonoh Zahustel.

   • Brian Pricke28.8.2017 8:18reagovat

    Wow, ten myšlenkový pochod Italův: ”v Brně se bude dost hlavičkovat, tak dám radši na beka Zahustela... a na stopera Marečka.”

   • Funin28.8.2017 8:29reagovat

    možná jsme generálové po bitvě, ale mě prostě ta Stramova sestava nesedí, jak píšeš, nasazení Zahustela je z několika důvodů logické, ale z těch samých důvodů by pak mělo být logické nasazení Štetiny na místo Marečka. Další věc je ta záloha, dva defenzivní hráči a to opravud defenzivní, narozdíl od Sáčka nebo Marečka, Vácha ani Mandjeck prostě dopředu nevyběhnou, nedoplní, nepomohou přečíslit, jen stojí kousek za půlkou a snaží se rozehrávat, jenže dopředu není komu. Když se k tomu přičte jěště náš pomalý a nepohyblivý útok, tak pak Brnu stačí zdvojit kraje a je to, nehrozí, že by do vzniklích mezer, protože když zdvojíš kraje, někde ti ten hráč chybí, někdo vběhnul a byla z toho šance.

    • hombre28.8.2017 8:38reagovat

     Nojo, ale my nemáme žádného ofenzívního hráče. Neberu Rosu a Nestora. Vždyť jsou to všichni DZ - Vácha, Sáček, frantíci, Frýdek, všichni mají defenzivní práci.

     Vždy musí být týmu více ofenzivních hráčů a do středu pole aspoň 2. Ale nikdo to nechápal !!!!

     • Majklll28.8.2017 8:40reagovat

      určitě by dopředu vytvořil více Mareček se Sáčkem, než Vácha s mandjeckem..

     • Tashunka Witko28.8.2017 8:42reagovat

      Může tam ale hrát Plavčík.

     • Funin28.8.2017 8:43reagovat

      Mareček i Sáček jsou o dost ofenzivnější hráči než Mandjeck a Vácha. Navíc když chce hrát po křídlech, tak může mít i dva DZ, ale pak to chce ofenzivní krajní beky - Vata a Kara.

       

      Samostatná kapitola je podhrot, tam by mohl hrát Venca Kadlec nebo Plavšič, jenže VK je odstaven, nevíme proč, jestli trucuje? a Plavšič je zraněnej.

       

       

    • Majklll28.8.2017 8:39reagovat

     to je ono - proč kuva nechává sedět Štětinu a dá tam Marečka?? Brno prostě jinak než ze standardek ohrozit nemohlo (což je logické), tak tam nedám soubojového Štetinu, ale mrnavého záložníka Marečka.. Místo relativně kreativního(nebo spíše technicky zdatného) tam dám kopito Váchu.. to je fakt úlet..

  • Tashunka Witko28.8.2017 8:22reagovat

   Vácha, Zahustel a Lafata nemají v základu co dělat, první dva ani ve Spartě !

   • Funin28.8.2017 8:30reagovat

    souhlas náčelníku

   • johnny128.8.2017 10:20reagovat

    Také souhlas.

  • wasek2611@centrum.cz28.8.2017 8:47reagovat

   To je blbost. Kdybychom šli remizovat do Brna, tak to chápu.

    

   My ale měli dominovat.

    

   Tzn. Karovy centry by byly nebezpečné. Mareček na stoperu chápu. Je to konstruktivní typ a v Brně je potřeba předskakovat soupeře. Odebírat míče ještě před soubojem. To Marec umí.

    

   Místo Costy bych na kraj dal Civiče.

    

   Jediný problém jsou pak standardky.

    

   Tady se furt řeší, že jsme dostaly 2 góly. Já bych spíš řešil to, proč jsme žádný nedali? Přece inkasované 2 góly od Brna musí znamenat při nejhorším remízu...

 • Na ně

  Spartmam28.8.2017 4:15reagovat

  Zažil jsem už lecos, ale ten letošní rozjezd je fakt hroznej. -7b,bez pohárů, totálně jsme zaspali na startu. Každej snad něco ztratí, ale my musíme začít sbírat body. Pořád věřím, že se z těch sraček vyhrabeme. I prádelna má větší respekt z nás, než ze psojedů.

 • Tomáš Řepka

  Spartička8828.8.2017 1:58reagovat

  Nedávno se tu laškovalo s tím, že by měl TŘ přijít do Sparty...Možná by to nebylo od věci, aby místo nějakýho řeka dělal podržtašku zrovna on...

  • Spartmam28.8.2017 3:01reagovat

   Nevěřím, že by Daníček šel do holportu s Řepou. Teď určí ne.Neutrální

 • Repre pauza

  Spartmam28.8.2017 1:54reagovat

  Jsem fakt zvědavej, jestli se něco stane během pauzy a co bude po ní. Já už fakt nevím, pořád na něco čekáme, slibujou nám kdovíco a výsledek jsme viděli. Soráč, ale musel jsem se z toho alespoň vypsat.

  • Spartička8828.8.2017 1:56reagovat

   Co by se mělo dít? Půlka hráčů odjede s repre a zbytek bude trávit čas přes den v Cafe Cafe a večer to vemou přes Kozičku zpátky domů...

 • Zdar

  Spartmam28.8.2017 0:09reagovat

  Jsem tu poprvé, ale už jen to nemohl vydržet. Co to kurwa je? Úplně se děsím, co přijde dál. Kde je moje Sparta??!! Tohle už není ani možný.Vztek

  • Spartmam28.8.2017 0:25reagovat

   Neporazit slaboučkou flintu o 3góly je ostuda, ale prohrát o 2 !!!! To je zkrátka katastrofa, na kterou chci znát odpověď. Co to mělo znamenat? Žádný nasazení, hlad po vítězství. Kurwa platy máte jak půlka Moravy dohromady a výsledek....velký howno!!!!!!!!!!!!!!!VztekVztekVztek

  • sparťanský votrok28.8.2017 0:51reagovat

   Jo taky bych rád znal odpovědi. I kdyby se tihle hráči viděli podruhé v životě, v Brně prostě vyhrát musí. Zlaté časy, kdy se tuším pod Chovancem tam vyhrálo 5:0. Ale hold, česká kabina a český trenér už je ”out”.,,

   • Spartmam28.8.2017 1:35reagovat

    No právě, kvalita tu je nesrovnatelně lepší, ale chybí jim ta chuť co sparťana dělá sparťanem. Zkrátka na to serou!!!!

    • victorlima28.8.2017 7:18reagovat

     Bohužel na to serou především čeští hráči.

   • Spartmam28.8.2017 4:02reagovat

    Aby nám za chvíli nezůstaly jen ty vzpomínky

 • Zápas

  peterpan2727.8.2017 23:25reagovat

  jsem bohudík neviděl, každopádně to musel být neskutečný zmar a snad mi přijde, jako bysme se neustále točili v kruhu.

   

  Nicméně ke Štramákovi. Já ho tu dosud vůbec nekritizoval, resp. nehodnotil. Každopádně včerejšek jde prostě za ním a jsem rád, že od tý zodpovědnosti neutíká. Každopádně úplně si nejsem jistej, jestli ví co dělá...Buď to tu celý podcenil nebo na to prostě nemá. Základní sestava včerejška byl prostě zlej sen a jinak to dopadnout nemohlo. Nasazením dua Vácha Mandjeck naprosto rezignoval na ofenzívu, je smutný, že vcelku zkušený trenér vsadí na hráče za zenitem po zranění a pak cizince absolutně nesehraného se zbytkem týmu, oba navíc jasně defenzivní. Vítězná sestava se nemění a pokud už je to nutné, měli tam fungovat ofenzivní hráči jako Kadlec nebo Karavajev. Na hru nazanďoura tu mohl zůstat plukovník. Každopádně já na Štramákovi vidím hlavně bezradnost a jestli na nás nevleze klika, tak to bude asi totální průser ještě na podzim...

  • Majklll28.8.2017 7:59reagovat

   přesně - postaví 2 čistě defenzivní štíty, kteří dopředu nevymyslí nikdy nic na slaboučké Brno - to jde prostě za trenérem a být Kotalíkoem/DK, tak chci znát důvody, proč tak učinil.. to je základní otázka, proč dá Maračka na stopera, když má Štetinu, proč Váchu, když má Sáčka.. Kdyby nebyl Marec na Stoperu, tak může být v záloze (Sáček, Mareček, ...).. strašný..

 • Dejme si otázku.

  podzim27.8.2017 22:04reagovat

  Proč jsme angažovali zahranicniho trenéra s jeho partou asistentů?

  Proč jsme nakoupili 11 posil za stovky milionu?

  Určité né pro to, abychom po patým kole byli se ztrátou 7. bodu na soupeře.

   

  Vím, moje prachy to nejsou, a nepřísluší mi dělat fin analýzu. Ale jako fanoušek vidím že se Štramacónim to jde pěkně do tůně!!

  • Furia Ceca27.8.2017 22:45reagovat

   Že si tolik posil začne sedat se začalo skloňovat až po prvních ostrých zápasech. Do té doby to nikoho včetně menežmentu nenapadlo. Že některejm hráčům nebude vonět nová situace se začalo skloňovat až po prvních průserech. Že to nikdo neřeší běžným postupem jako v soukromých firmách je opět chyba menežmentu či majitele. Pohádky o 25 kolech jsou pro ovce. Z nadhledu a bez sparťanského srdce je to teprve začátek a situace se rapidně nezmění ani po nějaký sranda repre pauze či povinné výhře nad Karvinou. Nevidím jediný náznak či důvod být optimistický, aby tenhle last minut experiment vyšel.

   • Spartmam28.8.2017 4:53reagovat

    Bohužel máš asi pravduSmutek

  • victorlima28.8.2017 7:33reagovat

   Jsem schopen odpovědět. Trenéra jsme angažovali proto, protože všechny kvalitnější český trenéry jsme už vyhodili (některé už několikrát) a zbývající k nám za žádnou cenu nechtěli.

   Jedenáct posil jsme koupili proto, že bylo už na čase vyměnit (všichni po tom po našich neúspěších volali) uspokojené a nevýkonné české hráče. Posily byly nakoupeny převážně v cizině a to proto, že u nás už žádná kvalita není, nebo nám ji nikdo neprodá. Ty ztracený body nás mohou určitě mrzet, zvláště, když to byly tak nešťastné ztráty jako s Bohemians a Libercem. Podepsali se na nás trochu rozhodčí, kteří naopak drží ochranou ruku nad Plísní. I tak jsme teprve po pátém kole. Zajíci se budou sčítat až po honu. Prohra v Brně je každopádně alarmující. Zavání to českou specifickou kabinou.

 • ...

  trcmano27.8.2017 21:54reagovat

  Sparta je po 5. kole 7 bodů od titulu. Více bodů na titul ztrácela po 5 kolech v tříbodovém systému jen v sezoně 96/97. Tehdy ligu vyhrála.

  • Lukáš Mareček27.8.2017 21:59reagovat

   Tudiz vse v poradku <3

81259 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha