Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Vedení

  kanonMates8818.9.2017 18:48reagovat

  Problémem Sparty není Ital (ne že by nebyl marnej), ale vedení. Nikdo k nám moc jít nechce. Vemte si odmítnutí od Trpišovského, Guly, Vrby atd... Je to jako kdyby si někdo najmul výborného malíře, ať namaluje portrét. Ale barvy mu vybíral Kotalík, štětce Hřebík, plátno Svoboda a ještě si sem tam přišel o perspektivě promluvit Křetinský. Z toho nikdy nic dobrého vzniknout nemůže...

  • kravínoha18.9.2017 18:59reagovat

   Ital umí hovno a předved tady totéž,co v Řecku. Tedy zasvinit kádr kopytama a lemplama a hrát klidnej střed za rozpočet na titul. Chyba je ale v tom, kdo ho vůbec najal. Ven s ním. Stejně se to budemuset udělat, otázka je jenom kdy. Ovšem souhlasím, že ryba smrdí od hlavy a dokud Sparta nebude mít sportovní vedení, bude to pořád v prdeli.

   • luky00718.9.2017 21:34reagovat

    Prvním krokem ke změně by bylo zveřejnění jména konkrétního člověka z vedení Sparty , který jako první přišel s myšlenkou, že Stramacioni by měl Spartu trénovat a druhým krokem jeho okamžitý odchod - protože buď je to blázen nebo diverzant, ale každopádně by ve vedení Sparty zcela jistě být neměl.

 • Trapná Sparta

  venous18.9.2017 18:39reagovat

  Je mi z toho na blití. Ital rozmrdal co se dalo. Obrana nefunguje, záloha to samé a útok jalový. Když si i Karviná u nás dělala co chtěla a teď chytla doma bůra, je vidět že jména fotbalisty nedělá. Ale můžeme si za to sami. Neúnavně posilujeme soupeře, banda blbců ve vedení je neskutečná. Mlaďochy házíme na hostování a prakticky je zakopeme, ještě nás vykopne Znojmo a je hotovo!VztekVztekVztek

 • No

  LukyACS18.9.2017 18:24reagovat

  Plzeň plný počet 21 bodů a my pouhých 11, to nás teď navíc čeká poměrně těžký los doma Teplice a Plzeň, venku Dukla a Jablonec, nedivil bych se, kdybysme získali jen 5 bodů.

  • SuperFrankie18.9.2017 18:25reagovat

   Jinými slovy jsme druhý rok po sobě přišli o naději na titul s podzimním derby.

  • trcmano18.9.2017 18:38reagovat

   Ty vidíš do budoucnosti? Smích

  • Sendi18.9.2017 18:43reagovat

   měli dobrej vstup, ale Zlín se chytil a třeba uhraje remízu...hele nevim, tohle neni podstatný, rozhodlo derby, tam už to první místo je čistá teorie, navíc jsme za celou sezonu nehráli jedinej dobrej zápas proti silnýmu soupeři, čili tam jsem skeptickej...takže pracovat na týmu, vyhrát MOL cup by měla bejt teď priorita...

   • kravínoha18.9.2017 19:04reagovat

    My jsme zatím bohužel neodehráli dobrej zápas ani proti slabýmu soupeři.

    • Sendi18.9.2017 19:07reagovat

     jo, ale aspoň jsme vyhráli a párkrát už to bylo slušný, nikoliv zázračný...

     • kravínoha18.9.2017 19:11reagovat

      Jo, vyhráli jsme, ale o nějaký dominanci na hřišti se nedá mluvit. Body který máme, jsou dílem několika individualit, který jsou tady persony non grata.

   • hombre18.9.2017 19:12reagovat

    No, ve Znojmě to nebude jednoduché mladíků Smích, je to asi 14 dní, co porazili Opavu, super prý zápas.

    Tak už by prý tolik nemělo pršet. Víš jak Sparta hraje venku Neutrální.

    Tak co ten dorost? To byla ironie, nebo pravda, že to bylo strašný.

 • Hájek

  Bunda18.9.2017 18:16reagovat

  Ty jeho pasy to je fakt lahůdka. Požár by mě měl poslouchat! Je to o hodně lepší hráč než Jugas.

  • francescu18.9.2017 18:19reagovat

   Po 15 minutách hotovo...

   • Fanoušek z Liberce 18.9.2017 18:20reagovat

    Konec všelijakych nadějí na cokoliv.

    • francescu18.9.2017 18:22reagovat

     pro nás je poslední nadějí MOL Cup - vítěz totiž postupuje do EL přímo. V lize už první a patrně ani druhej flek nedoženem a zbylá dvě místa znamenají předkola

  • novydres18.9.2017 18:45reagovat

   Hájek ?? Vždyt hořel s FCSB, Larnakou i Jihlavou... Jugas i Štetina jsou lepší.... Zrovna to píšu a dá si vlastnák Smích

 • Mládež

  Funin18.9.2017 16:58reagovat

  ještě k naší mládeži, naše mládežnické tými patří na špičku v ČR a troufám si říct, že se neztratí ani v Evropě, problém ale je, že tím, že hráč projde všemi výběry až nakonec do U19 to nekončí. U nás chybí ta výchova dál, jasně, není tu Btým, ale když není a U21 jej nedokáže nahradit, tak prostě tu roli musí vzít částečně na sebe Ačko.

   

  Myslím si, že by v kádru Ačka vždy mělo být několik, dejme tomu max 4, hráčů, kteří na ligu ještě sice nemají, ale mají potenciál do budoucna. První půlrok rok by měli prostě s Ačkem hlavně trénovat, hrát asi max tu U21, a sem tam si sednout na lavičku a dostat čuchnout na 5-15 minut, v Molu třeba víc. Postupně s tím, jak se budou zlepšovat, je třeba jim toho času dát víc, například proti Karviné, Jihlavě atd. I když ten hráč třeba ještě není pro ligu úplně připraven, tak tím, že to Bčko není, ho halt musíme hodit do vody ať plave. Jen tak si vychováme z nadějných mladíků slušné hráče - Venca dostával šance už od 16ti let, Krejčí a Zeman v 18ti.

   

  Hostování tohle řeší jen částečně, protože ten náš hráč je tam prostě jen půjčený a když nemá jasně výkonově navrch, tak radši nechají hrát vlastní hráče, které mohou zhodnotit.

   

  Někdo možná namítne, že jen s mladíky se nic nedá vyhrát, a já s tím souhlasím, nechci aby naše základní sestava byla složená z dorostenců, ale prostě si myslím, že Sparta by si měla dovolit, občas nasadit nezkušeného mladíka s tím, že když nezahraje, tak to za něj odkopou ostatní.

  • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:08reagovat

   Jistě. Tak by to mělo být...

  • Sendi18.9.2017 17:09reagovat

   Tohle je docela přesně popsáno. Já si taky myslím, že by se nemělo podceňovat, že hráči, kteří ve Spartě vyrostou mají ke Spartě silný vztah a zdá se, že v poslední době se ten vztah dost často zpřetrhá právě při přechodu do dospělého fotbalu. Ono to Sparťanství sice často vyznívá jako klišé, ale když pak člověk vidí tu totální dominanci dorostenců, tak by to skutečně chtěl vidět v přenesenym smyslu i u áčka není to tam, zásadní roli hraje morálka a klubismus, to skutečně není málo a v našem - českym měřítku to dokonce může být rozdílový faktor...ideální by byla myslím kombinace odchovanci+kvalita ze zahraničí, aby tam byla kontinualita a zároveň inovace v podobě nestandardního řešení herních situací hráčů z jiných prostředí...

   • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:11reagovat

    Já bych ještě dodal, že kdyby se dala šance víc mladejm, tak by to byla ta koncepční práce.

     

    Kdyžbychom hráli s mladejma, tak opravu bych odpustil, že se nevyhraje titul. Že bychom bojovali vůbec o poháry.

     

    Nicméně když bojujeme o EL s hráčema za miliony, tak se to hůř kouše. Ani ne kvůli tomu, že stojí miliony, ale kvůli tomu, že nedostávají šanci vlastní odchovanci, kteří by to hůř neodehráli.

    • Sendi18.9.2017 17:14reagovat

     vnímám to podobně. Navíc jsem naprosto přesvědčenej, že touhle cestou by se vyhrával titul pravidelněji, ne každý rok, ale určitě pravidelněji než teď. Navíc i jako obchodní model to funguje líp...Podmínky tu jsou podle mýho pro tenhle model naprosto ideální.

     Já si prostě představuju, že Sparta bude mít dlouhodobě tento charakter: ”Mladý agresivní tým, který hraje rychle a jednoduše do útoku” a tomu bych podřídil všechno ostatní fungování klubu...

     • Funin18.9.2017 17:27reagovat

      tak tak, a podle toho charakteru nebolo koncepce potom vybírat trenéry případně sportovní ředitele, a pak je ti jedno, že vyměníš ob rok trenéra, když budou hrát podobný fotbal, tak nebudou muset tým pokaždé předělávat, jen ho lehce doplní

      • Sendi18.9.2017 17:31reagovat

       dlouhodobě to píšu, že to je poslední dekádu největší problém Sparty - chybí jí ksicht, podle kterýho by se jelo všechno ostatní, to je jednoznačně největší problém. Trenér tam může do toho ksichtu vždycky trochu něco pozměnit, ale ať tam je aspoň něco no. Já si myslim, že ke Spartě sedí agresivita a rychlost a hlavně jsou to předpoklady, který mají čeští fotbalisti, tak proč toho nevyužít...ono je to ale ve výsledku jedno, ať hrajeme je tím charakterem pro mě za mě technika, nebo kombinace, nebo zkušenosti, ale ať je tam alespoň něco...Dost dobře nerozumim tomu, že ve všech jinejch oborech se tyhle věci řeší jako první - kdo jsme, co prodáváme a komu to prodáváme - jen v tomhle je to všechno tak nějak obráceně :)

       • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:42reagovat

        No jako u Sparty by možná zatím stačilo si říct: ”co nechceme”. Protože tohle chození odezdi ke zdi je fakt k pláči.

         

        My ani nevíme, co nechceme. Jsme horší než ženská :D Ta aspoň ví, co nechce.

     • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:37reagovat

      Prostě jako to bylo dřív. Za košťála. Sice v tu dobu jsme neměli odchovance, ale kupovali mladé hráče.

       

      Měli jsme Jirku Novotnýho vedle něj se vykopal Hübschman. Prostě ten tým se skládal hodně na budoucnost a za účelem prodat hráče.

       

      Ono jakou má motivaci Biabiany a TBCH. Ti už výš asi nemyslí a jestli ano, tak by měli hodně zamakat.

       

      Třeba Christian Frýdek. Těšil jsem se, že v této sezoně ho párkrát uvidím a on přišel Vukadinovič, Plavšič, Biabiany, Chaim ....takže moc prostoru nevidim.

       

      To ani nezmiňuju už Traoreho, kterej se jevil dobře. Tohle je signál pro hráče juniorky: hrajte jak chcete, stejně si nikdy nezahrajete.

       

      Nebo když si vezmeš minulej rok a Dudla. Ten měl techniku prostě o level výš, než ostatní hráči na křídle, jen neměl sílu. TBCH má techniku sice o 3 levely výš, padá po každém kontaktu. ALe nebylo by lepší spíš zkoušet toho Dudla, kterej půjde jenom nahoru? I když možná on je špatnej případ, prý po tom podzimu šel hodně dolu.

  • ACS 189318.9.2017 17:49reagovat

   Přesně tak.

 • Siegl: Strama si neumí přiznat chybu

  Fanoušek z Liberce 18.9.2017 16:55reagovat

  ”Čtrnáct dní se mluví o tom, že Tomáš Rosický je zdráv, trenér hodnotí negativně hráče, ať to byl Kadlec nebo včera Costa. Je samozřejmě otevřený, ale ještě jsem neviděl, že by na sobě připustil nějakou chybu. Že to špatně postavil, nepřipravil se na to, to tam nevidím,”

   

  ”Mrzí mě to. Ve Spartě jsem prožil patnáct let a není mi lhostejné, jak Sparta hraje. S těmihle investicemi, čest Danielu Křetínskému, že do toho dává tolik financí a energie a nevrací se mu to. On sám je asi nejvíc rozhořčen z toho, jaké to tam je. Ale je to o něm, on může rozhodnout všechno,” říká známou pravdu.

   

  Jak dlouho ještě bude majitel Sparty trpělivý, ukážou už možná následující týdny.

  • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:09reagovat

   S tím má pravdu...

  • Funin18.9.2017 17:30reagovat

   kdyby Sielg ještě řekl, že si uvědomuje, že svými spekulacemi v médiích Spartě taky nepomáhá, a že už toho teda nechá, tak by to bylo super

   • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 17:38reagovat

    :D Taky fakt.

 • Vcera jsem trpel

  petr13718.9.2017 16:07reagovat

  Stejne jako vy vsichni krome trollu. Ovsem s trenerem mam dal trpelivost a hodlam ji mit dal, klidne do konce sezony. Zaroven ale verim, ze si udela poradek v kadru a bude nemilosrdnej k flakacum. Nahoru nas vytahne jen tvrda prace a to na treninku i v zapasech.

  • Thermopyly18.9.2017 16:13reagovat

   Víra je krásná věc a nehodlám vám ji brát. Ale tenhle trenér na to asi nemá, protože dosud, kam vlezl, tam sedm let tráva nerostla. Ponechám si svou krajní skepsi a čas nás rozsoudí.Úsměv

  • pivees18.9.2017 16:20reagovat

   Trpělivost je fajn, ale je třeba při tom vidět aspoň nějaké zlepšení. Klidne, at si zmrzlinari odkocirujou celou zimní přípravu, ale pokud i na jaře budou ztrácet se slabými a nebudou schopni vyhravat s nejlepšími, tudíž zmzlinar se bude vzdalovat případným poharum v následující sezóně, tak čím ho vyhodej dřív, tak tím delší čas bude mít jeho nástupce. Sparta při úrovni nasi ligy prostě bez evropských poháru byt nesmí.

   • Thermopyly18.9.2017 16:24reagovat

    Hele, to o té trpělivosti běžte říct našim pacošům v kotli. Ti už jí tedy nazbyt nemají.Smích

    • pivees18.9.2017 16:37reagovat

     Verim. Kdyby Ti pacosi viděli aspoň náznak zlepšení, maximalni bojovnost a hlavně útočnou hru, když už ta obrana stoji tak za prd, tak by se jim snad mohlo ulevit. To je myslím největší problém zmzlinare, ze se mu nedaří hochy nabudit k bojovnejsim výkonům, když už se mu nedaří je správně poskládat.

  • majtin18.9.2017 18:05reagovat

   V tomhle se neshodneme - dát trpělivost trenérovi je fajn, ale já v naší hře nevidím nic výrazného, co by mi dávalo naděje na lepší zítřky. Někdy prostě máš v přípravě třeba i špatný výsledky, někdy pak i ze začátku soutěže, ale vidíš tam nějaké automatismy, že všechno do sebe začíná zapadávat, hráči se zlepšují individuálně a že je jen otázka času, kdy to přinese výsledky. Já nic takového u nás nepozoruji.

   Před více než měsícem jsme se bavili o tom, že je čas trenérovi nechat dobu hájení. Pro mě už ta doba končí - tvrdím, že pod Stramaccionim už líp nebude. Můžeme pár kol počkat, ale jen se potvrdí co říkám. Případně přes zimu přivede pár posil...a zase to nebude fungovat.

 • Kamarádi,

  Thermopyly18.9.2017 15:34reagovat

  takže pokud v jiných týmech hrají bývalý (jak píšete ”vyštvaní”) Sparťani jako z partesu, proč si myslíte, že kčertu byli tak marný u nás? Řešíte tu, kdo by měl odejít, ale není to jenom následek něčeho jiného? Já nevím, trenéra nebo přístupu vedení třeba?

  • munzig18.9.2017 15:41reagovat

   Nebudu uvádět konkrétní případy, ale ať si můžou Slavisti nebo Plzenáci říkat co chtějí tak takový tlak u nich není.

   Sparta se probírá horem dolem, každý den v novinách na netu, titulní stránka sportu je bez Sparty málokdy. i ten koho nezajímá fotbal tak Spartu nemá rád nebo se do ní trefuje. Tenhle tlakuž hodně kvalitních hráčů neuneslo. To je úděl Sparty.

   • Thermopyly18.9.2017 15:45reagovat

    Je zajímavé, že třeba v Anglii jsou všeobecně tlaky asi mnohem větší a ty týmy hrají krásnej fotbal. To je podle mě takový český alibismus svádět mizerný výkon na psychiku. Často mám pocit, že nějakej tlak neleží našim kopálistům v patě. Ale je to jenom můj (stále pesimističtější) názor.

    • AlaMierda18.9.2017 15:48reagovat

     taky se tam nikdy moc našich hráčů neprosadilo

     • Thermopyly18.9.2017 15:51reagovat

      Že by za to mohl ten nepřiměřený tlak, myslíte?Smutek

      • AlaMierda18.9.2017 15:58reagovat

       může za to nedostatečná kvalita našich borců a jejich myšlení. O tom jsem se mohli přesvědčit už i u nás. Trochu se zvýšila konkurence a hned někteří by přestupovali nejradši do zahraničí. Jen si zapomenou položit otázku co by tam chtěli dělat, když tam ta konkurence je mnohem větší a nikdo se s nimi po pár špatných výkonech nebude párat a bavit.

    • munzig18.9.2017 15:52reagovat

     V dorostu v Anglii platí, že na svoji šanci čeká na jednom postu sedm osm dalších hráčů. Už jako náctiletí se učí psychické odolnosti a v tom mají před českou mládeží obrovský náskok.

     Co se stane když se v 16cti o klukovi zjistí že je talent? Pokud nemá správně nastavenou hlavu tak povolí bude si myslet že mu stačí talent. Co udělá český trenér? Je rád že má takovýho hráče v týmu a některé věci mu promine. Pak když se ten hráč ve 20ti dostane poprvé pod tlak už je pozdě vrátit ty roky zpátky. V Čechách jsou hráči mnohem psychicky méně odolní než v cizině.

     • Thermopyly18.9.2017 15:58reagovat

      Souhlasím. A taky chovám podezření, že vyložené talenty a bojovníci nemají šanci se do top týmů prosadit, protože protekce funguje i tady. Stejně, jako se hercům rodí zjevně samé herecké talenty, tak se fotbalistům (i hokejistům) rodí největší talenty. A nemyslím tím jenom Frýdka.

     • Sendi18.9.2017 16:02reagovat

      tohle cos napsal je podle mě spekulace...Já si třeba myslim, že to je úplně naopak...přinejmenším ve Spartě i talentovaní hráči dostávají neskutečnou čočku v pracovitosti, jakmile nepracujou dobře, tak prostě nehrajou. Ono je dost dobře možný, že je to úplně obráceně a v zahraničí se s nimi prostě víc individuálně pracuje než u nás...Osobně si myslim, a říkám to dlouhodobě, že největší problém mezi českým hráčem a hráčem z vyspělých lig je v sebevědomí a to se dosahuje přece jenom asi jinejma cestama, než naznačuješ...Jako bonus bych jen poznamenal, že třeba naše devatenáctka s Angličany hrála v semifinále EURA naprosto vyrovnanej zápas...Jestli v něčem mladí čeští hráči vynikají nad soupeři, tak je to právě pracovitost a ochota plnit taktiku...čili tak jednoduchý si myslim to nebude...

      • Sendi18.9.2017 16:03reagovat

       *největší rozdíl

      • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:05reagovat

       +1

     • Spartmam18.9.2017 16:07reagovat

      V Anglii i jinde na západě, jsou ti kluci zvyklí od mala žít v akademiích a učí se samostatnosti bez rodiny. Ti co to nezvládají odpadají hned v mladým věku. U nás jsou to maminčiny prdelky.

      • Sendi18.9.2017 16:10reagovat

       Moje ségra je v akademii od dvanácti let na internátu, takže tohle už taky tak úplně neplatí a třeba u Pražských klubů je těch přespolních hráčů gigantické množství, chodí sem z různých koutů republiky už velice brzo, takže to je taky spíš taková polopravda :)

       • Sendi18.9.2017 16:11reagovat

        A navíc, do týhle logiky nezapadá ani to, že ikdyž z česka ti hráči odejdou na internát do zahraniční akademie velice brzo, tak rozhodně není pravidlem, že by se prosadili, čili...your argument is invalid Smích

  • Kibic18.9.2017 15:58reagovat

   Mikloško to napsal dobře. Mi tu některé naše hráče vynášíme do nebe, ale ve světovém fotbalu se neprosadí. Proč to jejich předchůdci dokázali a současní ne?

   • Sendi18.9.2017 16:09reagovat

    Podle mě je chyba v trénování...Lidi se rodí pořád stejní, co se mění je způsob tréninku - všude ve světě se změnil obrovsky, jen u nás spíš míň, zejména u hráčů narozených v první polovině devadesátých let je to vidět markantně, naštěstí se to i u nás výrazně zlepšuje, ale zaspali jsme natolik že budeme svět dohánět spíš pomalu a taky dodám, že velký rozdíl prostě ať chceme nebo ne je v penězích...

  • blablabla18.9.2017 16:16reagovat

   Ja myslim, ze tohle si trefil. A ze tohle je otazka pro Vás k řešení. A nemyslim si, ze je to o jinem tlaku. Takovej Horvath nez sel (byl vyhozenej) k nam, prosel jinyma klubama a tlakama, nez byl u Vas.a mnozsvi htacu co jinde ozilo zatimco u Vas stradalo, nemuze byt dle myho nahoda ani otazkou pouhého tlaku

 • Mozne reseni

  Boskovic18.9.2017 15:15reagovat

  Muj pohled je takovy ,ze jako motivace a zaroven pokora chybi u A-tymu zena. Ne kurva ,ale třebas masérka. Jako na hokeji. Alespon by se hraci mohly vyzpovídat a nechodit chlastat do bordelu a soustředit se v ramci klubu na vykon.

  • Sendi18.9.2017 15:16reagovat

   tyvole kde ty ses vzal, to mi hlava nebere Smích

  • kopejtko18.9.2017 15:37reagovat

   tak sociální pracovnice na Strahově normálně fungují Úsměv

   • Thermopyly18.9.2017 15:46reagovat

    Nezapomínejte, že naši zlatí hoši jsou velice vybíraví.Úsměv

   • Spartmam18.9.2017 15:51reagovat

    To jo a jsou za to královsky placený.SmíchSmíchSmích

  • peterpan2718.9.2017 15:44reagovat

   SmíchSmíchSmích

  • ACS 189318.9.2017 15:53reagovat

   SmíchSmích

  • bobo18.9.2017 16:00reagovat

   Ty už nepij

  • Nuff18.9.2017 18:22reagovat

   Jses takový milý mýtický oživení, za mě OK.

 • Funin

  Sendi18.9.2017 15:09reagovat

  Funine, jak jsi psal, že týmu chybí organizace typu ”Ty poběžíš sem a ty sem”, tak já si třeba myslim, že to není tak docela pravda - směrem do defenzivy, například včera několikrát jak Frýdek tak Mandjeck vystupovali ze svý pozice na Hušbauera třeba až k pozici Slávistickejch krajních beků a tam ho napadali, to byla očividně nacvičená věc a i další věci tam jsou - některý tam naopak nejsou, třeba Frýdek s Mandjeckem se nejsou schopni dohodnout kdo zůstane dole a pak tam Stoch zakončuje třikrát úplně sám, ale prostě - něco tam je...co tam ale, přesně jak píšeš, naprosto chybí, tak jsou to nacvičený věci směrem dopředu a tady pozor, tady já osobně vidím největší problém v jedné věci - Italští trenéři jsou obecně známí tím, že vzadu sází na nacvičené věci a organizaci a dopředu naopak na individuální talent hráčů a jejich kreativitu. To, že je to fakt i u Stramccioniho nasvěčuje hlavně typ příchodů - Ben Chaim, Biabiani...bohužel problém je ten, a tady vidím skutečně největší chybu Italského trenérského týmu, že zásadním způsobem podcenili kvalitu české ligy směrem k organizaci a že individuální talent ofenzivních hráčů prostě nestačí...Já se tu doteď moc ke hře našeho týmu a tomu co předvádí trenéři nevyjadřoval, ale tohle mi připadá, že se sluší poznamenat, teda je to samozřejmě můj subjektivní názor na základě dosavadních výkonů, může se to změnit žejo...

  • Funin18.9.2017 15:19reagovat

   to s tím běháním sem právě myslel hlavně směrem do ofenzívy, aby prostě háběhama donutili obránce někde uvolnit prostor a ten potom využili, ale může to být tak, jak píšeše, že jim ve směru dopředu nechávají volnost.

    

   A jak píšeše s tou obranou, tak přesne toho Stocha jsem měl namysli, co si tak pamatuju, tak většinou jeden z dvojice Frýdek Mandjekc byl vylezlej někam ke kraji kde napadal hráče s míčem, druhej zacouvanej mezi stopery a před vápnem díra jak Macocha. Proti Karviné zase hlavně levá strana nechávala v obraně hrozné díry, stačilo když se karviňští protočili, popoběhli a hned bylo zle, mít trošku víc klidu nebo drzosti s míčem, tak sme prohráli.

   • Sendi18.9.2017 15:23reagovat

    Jo já tušil jak to myslíš, tak jsem to chtěl vztáhnout na typickej charakter Italskejch koučů, že oni to tak prostě praktikují...

     

    Ano, já tam některý chyby viděl taky v defenzivě, vždy mi přišlo, že se na to dobře zareagovalo o poločase - což je signál dobrý práce trenérů...včera mi to tak ale nepřišlo, ale zase tady bych se Stramaccioniho trochu zastal, ono to nakonec bylo přesně tak jak řekl před zápasem - vůbec nerozhodla taktika...

    • Funin18.9.2017 15:29reagovat

     taky si říkám, když koukám na TBCH a Biabianyho, že to jsou posily myšlené hlavně pro EL, kde prostě Sparta většinou není jasný favorit a tudíž hraje spíš na brejky než do plných. Na naší ligu jim chybí pohyb a někdo, kdo by jim poslal míč do náběhu za obranu.

      

     Zajímavá je taky hra Rosy, proti Karviné byl spíš zataženější, bral si míče od stoperů a Mandjecka a řídil tu hru zezadu. Proti Slávii se pohyboval dost často pod hrotem, ale bohužel jsme k němu nedokázali dostat míč a tudíž byl zbytečnej. Podobně si vybavuju hrával Čermák pod Zdendou, buď běhal kolem vápna a nedostal balón, nebo si pro něj seběhl k obráncům a pro změnu ho neměl on komu dát.

     • Sendi18.9.2017 15:34reagovat

      však taky proto a nebyl jsem tu sám, jsem chtěl i proti Slávii aby hrál Rosa na pozici včerejšího Frýdka, protože Frýdek ani Mandjeck neumí moc dobře dostat míče nahoru, v tom je silnější spíš Sáček a je škoda, že byl nemocný, mohl být platný...nicméně prostě rozhodla hladovost a týmovost Slavie, tam prostě zatím nejsme, v tom týmu není dostatečně silná chemie, nejsou tam vítězné typy jaké jsou třeba v dorostech...Ze Sparty musí sálat síla a to tam rozhodně není...

      • Funin18.9.2017 16:29reagovat

       jo o tomhle jsem taky uvažoval cestou z nákupu, že prostě už teď ti hráči nejsou zvyklí neustále vyhrávat titul, jako tomu bylo v 90. letech, kdy prostš stále v tom týmu byl někdo, kdo už pár titulů vyhrál a nové hráče to naučil. A že teda aspoň ty výhry v mládeži, by to měli ty hráče naučit, jenže to pak nejsme schopni přenést do Ačka.

        

        

  • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 15:39reagovat

   S timhle souhlas. Něco tam je. Ale je toho málo.

    

   Velký problém je komunikace.

   • Sendi18.9.2017 15:42reagovat

    obrovský problém...naštěstí asi nejsnáz řešitelný, jen hráči musejí chtít si rozumět...

    • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:07reagovat

     No ale v jakém jazyce? Jako asi by to měla být angličtina. Ale umí opravdu všichni anglicky? (Nemyslím češi, myslím třeba biabiany, kaya, chaim, plavšič, mandjeck, mavuba..)

      

     Protože ruku na srdce, ani Stramacciony neumí anglicky zrovna dvakrát dobře. V každém rozhovoru naseká tolik gramatickejch chyb, že by ani neodmaturoval. I když..třeba to není potřeba :)

     • Sendi18.9.2017 16:13reagovat

      jasněže by odmaturoval, vždyť vystudoval práva, prostě třeba jí má zrezlou, ale to je jedno, ono to stačí...a na hřišti je to podle mě spíš než o volbě jazyk o ochotě si porozumět...když se ti hráči znají dýl, nemusí na hřišti zrovna konverzovat o Platónově jeskyni žejo :)

      • wasek2611@centrum.cz18.9.2017 16:23reagovat

       To jsem nevěděl. Tak je zajímavé, že dělá tolik chyb :D.

        

       No taky mi přijde, že někteří hráči skoro rozumí, ale je jim pohodlnější dělat jakože nerozumí :D

78091 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha