Diskuzní fórum fanoušků Sparty - fotbalová diskuze

Diskuse o AC Sparta Praha - fotbal

E-Sparta
 • Křetínský kecá

  jarda201821.12.2017 14:29reagovat

  kecá a kecá už hezky dlouho, nic fotbalově nedokázal ,podělá na co sáhne, pořád jen přicházejí další odborníci a nikde není nic vidět , je to čím dál horší , největší hrobaři Sparty s Kotalíkem

 • D.K.

  fevac21.12.2017 14:21reagovat

  Do současnosti jsme to dělali špatně,teď už to budeme dělat správně. Sportovní ředitel - OK , Rosa- super . Rád bych věděl, proč zrovna Strama ,kdo ho doporučil, proč? Byl nejlevnější?

  Co bude se Strahovem? Budou finance i na mládež? Proč je tragickej skauting?

  Chtělo by to více otázek. Samozřejmě i odpovědi.

  Jinak ode mne + D.K. za omluvu fanouškům. Jen doufám ,že více jich nebude potřeba.

  Ještě malý detail .

  Plzeň nemá zrovna extra mezinárodní složení, přesto vede ligu a postoupila do jarní fáze pohárů.

  Brükner také neměl mezinárodní složení v repre a jakjsme dokázali hrát.

  • Majklll21.12.2017 14:28reagovat

   myslím, že je těžké, když na jednom písečku (ČR) jsou 3 velká mužstva - tedy těžké v tom, aby ve všech byli pouze češi/slováci, nebo aby v nich byli převážně hráči ČR/SR.. Plzeň je letos úlet, to vidí každý a to, že postoupili do jara nic neznamená..

   • brac21.12.2017 15:18reagovat

    Tři ”velká” mužstva tu jsou proto, že je Sparta tak slabá. Permanentní, 13 let dlouhá krize s drobnými záchvěvy naděje, které jsou nekompromisně zlikvidovány při nejbližší možné příležitosti.

    Navíc, které z těch zbývajících 2 ”velkých” mužstev si mohlo dovolit vyhodit do koše extra půl miliardy tuhle sezónu? Nebo byť jen 1/10 z toho?

    Vše je jen důsledek slabosti současné Sparty.

  • Casper Hejter21.12.2017 15:02reagovat

   To je ale píčovina, že ani mě by nenapadlo něco takovýho napsat SmíchSmíchSmích

   • fevac21.12.2017 18:50reagovat

    Nejchytřejší Srando, fakta neokecáš

 • Ščasný

  Acs gl21.12.2017 14:11reagovat

  Mám k němu spíš neutrální vztah,ale aby se ukázalo k čemu je ,tak to bude vidět nejdřív na podzim,proto nemá cenu ho hned na jaře odsuzovat a to samý si myslím i o Slavii, když tu někdo bude na jaře slintat nad Nezmarem,tak se uvidí vše nejdřív na podzim

  • Majklll21.12.2017 14:24reagovat

   no zde bych viděl trošku rozdíl - Nezmar má měsíc navíc s tím,ž e to je měsíc před začátkem přípravy , tedy dost zásadní..

   a Nezmar už začal úřadovat -vyhodil trenéra.. to u Šcasného se opravdu bude muset čekat ten půl rok, než něco předvede..:)

  • ACSpartaPraha4ever21.12.2017 17:26reagovat

   Tak vyhodnocovat práci sportovního ředitele za takový krátký úsek mi přijde přinejmenším scestné.

    

   Mimochodem argument ”Ščasný byl trenérem = má nějaké zkušenosti s manažerskou pozicí” je lichý a můj dojem z toho rozhovoru je takový, že Křetínský to ví také. Práce trenéra a sportovního ředitele obsahuje mj. naprosto jiný typ rozhodnutí. Trenér v českém prostředí se zpravidla zabývá rozhodnutími s krátkodobým přesahem à la ’rozhodnu se tak, aby mě zítra nevyhodili’ (je to smutné, ale je to tak). Sportovní ředitel by měl dělat rozhodnutí se střednědobou/dlouhodobou vizí.

    

   Nemyslím si, že je Ščasný správnou volbou na tuhle pozici, jeho angažmá, které skončilo před rokem, neukázalo jediný důvod, proč bych si měl myslet opak - jím sestavený realizační tým, jím vybrané posily, jeho výběr hráčů do A-týmu, jeho spolupráce s mládežnickým úsekem... To vše a další nevyvolává přílišné naděje...

   Nicméně třeba mu tahle pro něj nová pozice sedne. Nezbývá něž doufat, že to dopadne dobře. Nelíbí se mi ale, že místo, aby se přivedla nová krev, tak se vracíme zpátky k lidem, co už tu dělali a nikam to nevedlo. Chápu argument ”bylo třeba přivést někoho, kdo zná české fotbalové prostředí”, ale kvůli tomu jsme podle mě nemuseli sahat po trenérovi, který dokázal mužstvu jen dodat impulz. Podle mě je to krok vedle, stejně jako si totéž myslím i o kroku Mladé Boleslavi, když udělali něco podobného s DUMLem. Ale ukáže čas.

   • Acs gl21.12.2017 17:40reagovat

    Proto píšu , že minimálně půl sezony nebude co soudit.Taky si nejsem jist jestli je Ščasný ta správná volba,ale na každým najdeš pro i proti.

    Jen si tak trošku myslím, že Ščasný tím připravuje pozici pro Rosu.Otazka ,co bude ve finále Rosa dělat a jestli by roli sportovního manažera zvládal.Rosa byl bůh na hřišti,ale to neznamená, že bude skvělým manažerem.

 • Hezké odpovědi Křetínského...

  dominik2721.12.2017 14:10reagovat

  Spousta věcí, které v tom videu Sparty Křetínský pronesl, dávají smysl. Já s internacionalizací klubu v jádru souhlasím, problém mám jen s výběrem lidí. Stramaccioni, Ščasný... podle mě kroky úplně vedle. To bych to radši rovnou hodil celé Rosickému nebo Grygerovi a trenéra ať vyberou sami. Co se týká výběru posil, tak očividně žere Křetínského dost podobně jako mě. Předpokládám, že tím, kdo by ještě mohl dostat šanci, je Ben Chaim, z něhož by v případě přenastavení softwaru možná mohlo dojít k tomu, že z něj bude opora.

  • munzig21.12.2017 14:18reagovat

   Já bych ještě podotkl že tam zmínil několikrát to že vedení při rozhodování udělalo chybu při výběru některých posil, při momentálním rozodnutí o šíři kádru atd.

   Pozitivní je že si to uvědomují. Jenže ty chyby už se stali poněkolikáté a že to nikdo neodnesl je ta největší chyba. Když nikdy nevyletěl v létě za řešení ”Požár-Holoubek” bez jasně daných kompetencí, tak měl někdo z vedení vyletět za tenhle podzim (ted nemyslím trenéra). Protože aby se provětrala jen kabina a přišel Sčasný s Rosickym to se mi zdá jako řešení problému málo.

   • Sendi21.12.2017 14:41reagovat

    Letošní příchody se nedají srovnat s těmi v minulosti, letos jsme šli do naprosto neprobádaný půdy a ověřili jsme si, že ani mezinárodně ostřílení frajeři to tady nebudou mít jednoduchý...na to bychom bez toho, abychom je zkusili nikdy nepřišli...

    • munzig21.12.2017 14:44reagovat

     Ano s tim souhlasim. Ale chyba byla že vedení nemělo právě na tohle připravené hráče. Téměř všichno co přišli byli mimo náš scauting.

     Jak dlouho se na Spartě vědělo že půjdeme touto cestou a stejně jsme se na ní v tomhle ohledu nepřipravili.

     • Sendi21.12.2017 14:48reagovat

      Že to celý bylo zásadně nepřipravený je prostě fakt, o tom ne třeba sáhodlouze mluvit a Křetínský to taky v tom videu uznává...

      Já zase jsem ochotnej tohle skousnout, když už se dělaj zásadní věci, tak to prostě beru, že se to může vysrat.

      Jak ale píšeš, co mě vytáčí jsou opakovaný totální blbosti a nebo dlouhodobě neřešený problémy, to je prostě nepřijatelný (B tým, neexistence jasný koncepce, neexistence jasnejch kompetencí, válka Strahova s Letnou, práce s odchovanci, trapná přestupová politika) - to je prostě fakt no...

    • dominik2721.12.2017 14:55reagovat

     Já ti nevím, ale aspoň pár lidí s tím před sezonou určitě počítalo. Navíc sem zase nepřišly bůhvíjaké hvězdy. Biabiany v Interu patřil spíš k náhradníkům, a to se navíc Inter poslední dobou hodně trápil. Janko zase už má nějaký věk, navíc u něho jde spíš o typologický problém. Ben Chaim dosud válel jen v Izraeli, ani v repre zatím neudělal nějakou fantastickou kariéru, a to se bavíme o výběru, kterému se velké turnaje vyhýbají... Mandjeck také nehrál v nějakých super klubech, jen má zkušenosti z lepších soutěží.

      

     Nakonec ve Spartě kolikrát nezazáří ani domácí borci se zkušenostmi s mezinárodním fotbalem. Třeba když se vracel Pavel Mareš, tak to byla naprostá bída. Ze současného kádru bych zmínil třeba Michala Kadlece...

      

     Zkrátka ať se na to podívám z jakéhokoliv úhlu, vždycky skončím u toho, že Sparta přivedla zbytečně moc hráčů, navíc u těch zahraničních vsadila na špatné koně, což z mého pohledu platí i o trenérovi. To už bych radši zase přivedl českého kouče, pokud má sázka na toho zahraničního vypadat takhle...

     • Sendi21.12.2017 15:02reagovat

      počítali s tím maximálně ti, kteří hejtujou naprosto všechno, aby pak mohli říkat, že to říkali, to mě nebaví...

      Mandjeck nepřišel jako žádnej Top hráč, ale jako rozšíření kádru...

      • ACSpartaPraha4ever21.12.2017 15:08reagovat

       ”počítali s tím maximálně ti, kteří hejtujou naprosto všechno, aby pak mohli říkat, že to říkali, to mě nebaví...”

        

       Amen.

      • dominik2721.12.2017 15:16reagovat

       S tou první větou nesouhlasím, ale to je jedno, to nebudu rozepisovat do spousty odstavců. Víc lidí vidělo problém v tom, kolik posil vůbec přišlo, to není žádný naprostovšehohejterismus.

        

       Co se týká mého úhlu pohledu, tak jsem nečekal, že tolik hráčů bude Spartě takřka k ničemu. Na druhou stranu si říkám, že odpovědní lidé ve Spartě zkrátka měli vidět o něco dál než já, který ty posily tenkrát mohl hodnotit tak akorát z youtubu. Ukázat si na Dúbravku, Štetinu nebo Hovorku bych jinak uměl taky...

  • ACSpartaPraha4ever21.12.2017 14:46reagovat

   Imho pokud by se to dalo celé Rosickému nebo Grygerovi s tím, že půl roku by tu byl ještě Stramaccioni a na konci léta by si Rosický nebo Grygera vyhodnotili, zda s ním pokračovat nebo ne, dávalo by to největší smysl. Dávat někomu nepříliš zkušenému hned jako první úkol vyhodit Stramaccioniho a najít někoho nového... Nevím, jestli by to bylo to pravé ořechové.

    

   Jinak souhlasím s tím, že spousta věcí, která v tom videu zazněla, dává smysl, ať už celkové hodnocení, hodnocení posil atd. Jen mě mrzí, že nebyl schopen trochu přiblížit kompetence lidí pod ním atp. A byl bych rád, kdyby se tohle dělalo po každém skončení podzimní části a na začátku nové sezóny, věřím, že by to ocenilo dost fanoušků.

   • Sendi21.12.2017 14:49reagovat

    word

   • dominik2721.12.2017 14:57reagovat

    Ano, majitel by měl k fanouškům mluvit častěji, o tom žádná. V tom videu mluvil i celkem na rovinu, čehož si také cením.

     

    Jinak Rosický nebo Grygera podle mě nevyberou trenéra hůř než současné vedení a majitel. Takže bych jim tu možnost klidně asi dal, i když to samozřejmě také není ideální...

    • johnny121.12.2017 16:29reagovat

     Ideální, kdo, je tedy podle tebe ideální na výběr trenéra? Podle toho, co tady od tebe čtu, tak ideální bys byl asi jen ty, že jo? Pořád tady jen kritizuješ, už mě to přestává fakt bavit. Nežijeme v ideálním světě, každý děláme chyby, včetně tebe. Prober se už konečně. Bez chyb a omylů se nikdo, nikdy, nikam neposune. Mě přijde, že jediný správný a ideální názor, na to co se má ve Spartě dělat máš ty. Rozhovor s majitelem, kterého také moc nemusím, mi přišel ok.

 • To se mi snad zdá...

  spartas21.12.2017 14:05reagovat

  ... se vytvořil asi největší kočkopes, kterýho jsem kdy měl tu smůlu vidět :D

  • DanSparta21.12.2017 14:16reagovat

   Tomu už chybí jenom to, aby Italovi propadla licence a zaštítil ho Požár

   • spartas21.12.2017 14:17reagovat

    :DD

   • spartas21.12.2017 14:18reagovat

    Tím by se uvolnilo místo ve scoutingovém oddělení pro Petra Radu.

    • DanSparta21.12.2017 14:19reagovat

     Ščága Plukovník v jednom kanclu pls make it happen Smích

  • rabac21.12.2017 14:19reagovat

   Bohužel DK opět nepřekročil stín anebo vidí jinou Spartu jak na hřišti tak hlavně ve vedení. Divím se Rosovi, že jde dělat na Spartu asistenta Sčasnému, Kotalík šel dělat rovnou generálního ředitele a o fotbalu nic nevěděl, Rosa ho měl každopádně vyměnit a to hned, nevím na co se čeká do léta,Sčasný nikdy nedělal sp. ředitele a přesto tu šanci dostal rovnou, myslím,, že to musí TR urážet a nevím jak dlouho vydrží jim dělat poskoka a maskota, to je celá dnešní Sparta,podívejte se jak pružně a jasně reagovala na nesplnění cíle Slavia. O setrváníí Stramy ani nemá cenu psát

 • Křetínský

  Dynamo21.12.2017 13:57reagovat

  DK si sype popel na hlavu co vše se udělalo špatně.

  On ale řídí Spartu více než dekádu a pořád přešlapujeme na místě.

  V energetice se dá vše s nějakou míru rizika hodit do matematického modelu, trochu zalobovat na správných místech, dojednat úvěry a holding se může rozrůstat.

  Fotbal je ale trochu jiná disciplína.

  Plzeň řídí prádelník s bývalým majitelem diskotéky a výsledky vidíme.

  Pokud bude DK nadále důvěřovat Kotalíkovi se Svobodou nikam to nepovede.

  • P_YF0921.12.2017 14:19reagovat

   Máš pravdu, nepovede, ale lidem tady stačí pár pěkných vět a na dva, tři měsíce budou uspokejeni...

   • DanSparta21.12.2017 14:31reagovat

    Pete, už shoď tu e-sparta záclonu, že sou tu lidi sluníčkářský, už i tady lidi vedení nesnáší, dnešní vyjádření budiž toho důkazem. Nejhorší diskutující, který sou úplně hlavou v prdeli jsou pod každym facebookovym statusem

    • DanSparta21.12.2017 14:32reagovat

     (samozřejmě když nepočítám magory odsaď, ale to sou prostě magoři)

 • časté změny v sestavě

  Majklll21.12.2017 13:52reagovat

  Opravdu by mě zajímalo, jestli to, že každý zápas hrál v podstatě někdo jiný bylo na popud vedení,tedy aby se do hry dostalo co nejvíce hráčů a ti byli prověřeny a vyzkoušeny zápasy, nebo tím jen DK kryje ”neschopnost” stramáka..

  • Pouzar1121.12.2017 15:00reagovat

   Já doufám že tam Frýdka cpal jen aby se 3x ujistil že je to nekopa

 • Zmeny nezmeny

  petr13721.12.2017 13:22reagovat

  Ja proste od prvniho kola zase fandim Sparte jako pokazdy a svym fandenim chci aspon trochu prispet k tomu, aby sla Sparta nahoru.

  • Tazmen21.12.2017 13:25reagovat

   +1

  • Chrod21.12.2017 13:30reagovat

   Přesně tak, Ščasnýho nějakou dobu hejtovat nebudu, šanci mu dám, i když ho fakt nesnášim a hlavně absolutně netušim, proč zrovna on by měl ve Spartě působit na takový pozici. Další nesmyslnej krok, chobotnice se rozrůstá a odpovědnost žádná. Kdo bude mít teď hlavní slovo? Kotalík? Ščasný? Křetínský? Stramaccioni? No nic, jako fanouškovi mi nezbývá nic jinýho než věřit, že to teď nějakým zázrakem bude fungovat.

   • artaxerxes21.12.2017 13:44reagovat

    Smysl by to mělo v kontextu toho, že to převezme po něm za rok dva Rosa, který se bude mezitím učit a seznamovat s děním v klubu.

    • Majklll21.12.2017 13:53reagovat

     a já si myslím, že to tak bude.. on se zatím něco naučí, a když to Spartě nepůjde, tak přeci nevyhodí ROsu, ale Zdendu..

      

     • pivees21.12.2017 15:42reagovat

      Myslím, ze to Spartu čeká už během jara. Stramak bude pokračovat jak začal. Když už to bude do nebe volající, tak Stramak dostane letenku domu od vedeni. Scasny jako spasitel se vrátí na lavicku a Rosa se stane sport. ředitelem.

  • Majklll21.12.2017 13:54reagovat

   z mého pohledu celkem OK.. Zdenda není tedy uplně můj favorit, ale když je to podpořené Rosou, tak by to nemuselo být tak špatné..

    

 • 3 Hráči

  adebayor8821.12.2017 13:20reagovat

  Zajímalo by mě koho měl na mysly z Janko , Biabiany, Ben Chaim že ví že může nýt tahoun

  Můj tip že možný vůdce : Ben Chaim

  Kdo na to nemá : Janko

  u koho si není jist :Biabinay

  • Sendi21.12.2017 13:21reagovat

   Určitě měl na mysli Ben Chaima...

   • Majklll21.12.2017 13:25reagovat

    přesně tak - Biabiani nemá smysl, a Janko je je starej..

  • wasek2611@centrum.cz21.12.2017 13:25reagovat

   S kým nemá cenu pokračovat: Biabiany (kvůli hostování)

   Není si jist: Janko

   Má předpoklady: Ben Chaim

   • Víťák z Cé Osmičky21.12.2017 13:28reagovat

    S tím souhlas.

    • wasek2611@centrum.cz21.12.2017 13:31reagovat

     Doufám, že v přípravě vyzkouší Chaima na pozici 10. Má dobrou střelu, přihrávku i 1 na 1. Málo běhá, což u 10 není takový problém jako u křídla :D

     • Víťák z Cé Osmičky21.12.2017 13:33reagovat

      Myslím, že Chaim zůstane jako dvojna na křídlo za Vatou a na desítku snad přivedeme někoho pořádnýho.

 • Cíle

  Paspartu21.12.2017 13:16reagovat

  ”Věřím, že máme dobrý předpoklad, abychom Spartu pozvedli na vyšší úroveň,” dodal Daniel Křetínský.”

   

  To mě opravdu těší. Zároveň se mi ulevilo, že snad budeme alespoň 3. Úsměv Úsměv

79940 příspěvků
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha